Kullanıcı adı: Şifre: { Şifremi unuttum } { Forum Aktivasyon } Üye olmak istiyorum!

ItsBeauty.com


Makyaj ve Bakım

ArşivBakım Önerileri

Cilt Bakım Ürünlerinde Etiketin Önemi

Cilt Bakım Ürünlerinde Etiketin Önemi

Bir ürünün ilk içeriği o ürünün farkını belli eder. Bu yüzden kullandığınız ürünlerin içeriğini bilmek çok önemlidir. Cildinize ne uyguladığınızı bilmek istiyor musunuz?

İşte size uzak durmanız gereken içerikler listesi:

Mineral Oil

Mineral Oil, kiri çekerek siyah noktalara neden olabilir. Serbest radikallerin vereceği zararı arttırırken toksinlere neden olacağından yaşlanma sürecini de arttırmış olur.

Tüm Balmumları

Paraffin, Beewax, Candellia Wax, Carbuna Wax Balmumları genelde temizleyici krem, göz kremi ve nemlendiricilerde kullanılır. Balmumları gözenekleri tıkayarak siyah noktalara neden olur. Aynı zamanda cildin uzun süre havasız kalmasını sağlar.

Lanolin

Koyunun yününden elde edilen sarımsı, yarı katı yağlı bir sıvı olan Lanolin, güzellik ürünlerinde sıkça kullanılmaktadır. Bazı kişilerde alerjik reaksiyonlara neden olabildiği gibi gözeneklerin genişlemesine de neden olabilir.

Petrolatum

Petrolden elde edilen hidrokarbonların yarı katı karşımıdır. Cilt tarafından emilemediği için gözenekleri tıkar.

Acetone

Oje ve oje çıkartıcı ürünlerde kullanılır. Renksiz, uçucu sıvı cildi kuruturken yaşlanma sürecini de hızlandırır.

Borax (Sodium Borate Boric Acid)

Bebek pudraları, göz kremleri, ve cildi ferahlatıcı ürünlerde koruyucu kullanılır. Cilt tarafından kolayca emilir. American Medical Association tarafından yapılan uyarılara rağmen halen geniş alanlarda kullanılmaktadır.

Etyl Alcohol

Alkoller, vücudun doğal nemlendiricilerini eritirken cildin doğla korumasını zedeler ve enfeksiyonal yatkın hale gelmesine neden olur. Alkoller aynı zamanda suyu emerek cildin ph dengesini de zedeler ve cildin yaşlanmasını hızlandırır.

FD&C

Ürünün içinde yer alan bir rengin adı önünde FD ibaresini görürseniz, bunun anlamı FDA bu içeriğin ilaç ve kozmetikte kullanılmasını onaylıyor, yiyeceklerde kullanılmasını onaylamıyor demektir. D&C renkleri, zehirli olduğundan kaçınılması gerekir.

Aldığınız ürünlerin üzerindeki etiketleri okursanız hangi ürünün cildiniz için güvenli olup olmadığını anlayabilirsiniz.