Kullanıcı adı: Şifre: { Şifremi unuttum } { Forum Aktivasyon } Üye olmak istiyorum!

ItsBeauty.com


Makyaj ve Bakım

ArşivBakım Önerileri

Plaj Çantanızda Bulunması Gerekenler

Plaj Çantanızda Bulunması Gerekenler

Yazın da gelmesiyle pek çok kişi dışarıda güneşle vakit geçirmeyi tercih ediyor. İster spor yapın, ister bahçede çalışın ya da güneşlenin yanınızda mutlaka bir güneş koruyucu bulunmalı.

UV ışınları yılda bir milyon Amerikalıyı etkileyen cilt kanserine neden olmaktadır. Güneş, yazın etkisini daha fazla gösterdiği için yazın cildinize, dudaklarınıza ve saçınıza bakım yapmanız daha önem taşımaktadır.
Güneşin tatilinizi mahvetmesine izin vermeyin. Gerekli ürünleri yanınızda bulundurarak mutlu bir tatil geçirebilirsiniz.

İşte plaj çantanızda mutlaka bulunması gereken ürünler:

Suya dayanıklı güneş koruyucusu

Suya dayanıklı SPF 15 ya da daha yüksek koruma faktörlü güneş koruyucusu cildinizi UV ışınlarından koruyacaktır. Güneş koruyucuları kuru cilde güneşe çıkmadan 15 dakika önce uygulanmalıdır. Terleme ya da yüzmeden sonra mutlaka tekrar uygulanmalıdır.

SPF korumalı dudak koruyucusu

Dudaklar için güneşin zararlarına karşı en iyi koruma suya dayanıklı ve dudaklara nem kazandıran dudak koruyucusudur.

Geniş şapka

Yüzünüzü güneşten korumak haricinde geniş bir şapka, saçlarınızı güneşin zararlı etkilerinden de korur ve kurumasını engeller. Mutlaka rahat bir şapka seçin.

Saçınız için güneş koruyucu kullanın

Saçınızı güneşten korumanın diğer bir yolu da saç için özel üretilmiş güneş koruyucuları kullanmaktır. Saçta kalan koruyucular ve güneş spreyleri güneşten önce ve sonra koruma sağlar.

Uçuk ve su toplaması bakımı

Uçuk ve su toplamasının nedeni uzun süre güneşte kalmak olabilir. Bu durumda uçuk ve su toplaması için uygun olan medikal ürünler kullanılmalıdır.