Kullanıcı adı: Şifre: { Şifremi unuttum } { Forum Aktivasyon } Üye olmak istiyorum!

ItsBeauty.com


Makyaj ve Bakım

ArşivBakım Önerileri

Kış İçin Saç Önerileri

Kış İçin Saç Önerileri

Mevsim değişimleri saçımızı da oldukça etkilemektedir. İlkbahar saçlarımızı güçsüzleştirirken yaz ayları, elektriklenmeye neden olur. Sonbahar ise saçlarımızın elektriklenmesine neden olur. Peki ya kışın? İşte kışın saçınızda oluşabilecek sorunlara özel çözümler:

Mevsim değişimleri saçımızı da oldukça etkilemektedir. İlkbahar saçlarımızı güçsizleştirirken yaz ayları, elektriklenmeye neden olur. Sonbahar ise saçlarımızın elektriklenmesine neden olur. Peki ya kışın? İşte kışın saçınızda oluşabilecek sorunlara özel çözümler:

Problem: Kuru, Yıpranmış Uçlar
Çözüm: Kırıklarınızdan kurtulmak için 4 ila 6 hafta aralıkla saçınızı uçlarından aldırın. Yazın kullandığınız besleyiciden çok daha yoğun bir besleyici kullanınız, haftada bir mutlaka maske kullanınız.

Problem: Saçta Elektriklenme
Çözüm: Saçta kalabilen bir besleyiciyi saçınıza şekillendirme öncesi uygulayın. Bu, saçınızın elektriklenmesini engeller. Saçınız kuru iken bir miktar parlatıcı serumu saçınıza uygulayın ya da saç spreyi sıkın. Kuaförlerin uyguladığı diğer bir yöntem ise saç fırçanıza spreyinizi sıkın ve saçınızı tarayın.

Problem: Şapka Nedeniyle Bozulmuş Saç Çözüm: Şapkanızı takmadan önce saçınızın kuru olduğundan emin olun. Islak saç, şapkanın altında kuruyacak ve şeklinin bozulmasına neden olacaktır. Eğer uzun saçlı iseniz şapkanızı takmadan önce gevşek bir atkuyruğu yaptıktan sonra şapkanızı takın. İçeri girince at kuyruğunuzu çöüp saçınıza şekil verebilirsiniz.

Problem: Donuk Renk Çözüm: Kuaförünüze saçlarınızın arasına gölgelendirme yapmasını ya da cila uygulayarak rengini parlaklaştırmasını isteyebilirsiniz. Saçınızı boyatmıyorsanız silikonlu jel ya da krem ile saçınıza şekillendirme öncesi parlaklık katabilirsiniz.