Kullanıcı adı: Şifre: { Şifremi unuttum } { Forum Aktivasyon } Üye olmak istiyorum!

ItsBeauty.com


Makyaj ve Bakım

Doğal Güzellik

Evde Yapılabilen Doğal Bakımlar

Evde Yapılabilen Doğal Bakımlar

Evde kendi bakımınızı kendiniz yapın. Hazırlanması oldukça kolay reçeteler sayesinde cildinize bakım yapıp toksinlerden arınmasını sağlayacaksınız.

· Bütün yumurtayı yüzünüze uygulayın. Yumurta cildinizi yumuşatır ve gerginleşmesine yardımcı olur. Önce ılık sonra soğuk suyla durulayın.

· Gül suyu, gliserin ve limonu eşit oranlarda karıştırın. Gece cildinize uygulayın. Sabah soğuk su ile yıkayın. Sivilce tedavisinde oldukça etkili bir maskedir.

· Pamuğu soğuk süte batırın ve yüzünüzü temizleyin. Cildinizi kirden arındırırken cildinizin taze görünmesini sağlar. Makyajınızı temizlemek için de kullanılabilir.

· Dört bademi sütün içine koyun, soydukta sonra aynı sütün içerisinde ezin. Yüzünüze uygulayın. 20 dakika sonra yıkayın. Ten renginizin düzelmesine yardımcı olacaktır.

· Kişniş suyunu cildinize uygulayın. Gözeneklerin kapanmasını sağlar. Aynı zamanda doğal beyazlatıcı içeriktir.

· Domates suyunu yüzünüze uygulayın ve kuruyunca durulayın. Ten renginizi düzenler ve koyu renk halkaları yok eder.

· Karpuz suyunu pamuk yardımıyla yüzünüze 20 dakika boyunca uygulayın. Daha sonra soğuk suyla yıkayın. Tonik görevi görmektedir.

· Ilık suya bezi batırın ve yüzünüze uygulayın. Gözenekleriniz açılacaktır. Tüm yüzünüze balı yayın. 20-30 dakika sonra gözeneklerin kapanması için soğuk su ile yıkayın. Haftada bir bu uygulamayı tekrarlayın.

· Portakal suyu ve yoğurt birleşimi cildinizi mükemmelleştirir.

· Az limon suyu ve balı karıştırın.Cildinize uygulayın. Kuruyunca yıkayın.