Kullanıcı adı: Şifre: { Şifremi unuttum } { Forum Aktivasyon } Üye olmak istiyorum!

ItsBeauty.com


Makyaj ve Bakım

Doğal Güzellik

Peeling Formülleri

Peeling Formülleri

Ünlü Bitki Bilimi ve Güzellik Uzmanı Suna Dumankayanın kendi kendinize kolayca uygulayabileceğiniz mucize formülleri ile doğal yöntemlerle güzelliğinize güzellik katın.

Cildinizin sağlığı, gençliği ve güzelliğinin ilk koşulu temizlikten geçmektedir. Cildi ölü hücrelerden, biriken yağlardan ve siyah noktalardan arındırmak için derin temizlik yapmalısınız. Bunu da peeling ile gerçekleştirebilirsiniz. Peeling işlemi çok hassas ciltler için sakıncalı olabilir. Bu tipte ciltler için daha yumuşak temizleme yöntemleri tercih edilmelidir.

Peeling Formülü I

Malzeme:

1 tatlı kaşığı mısır unu
1 tatlı kaşığı öğütülmüş pirinç
1 tatlı kaşığı kil, toz olarak
1 tatlı kaşığı nemlendirici krem
Bir miktar içme suyu

Uygulama:

Mısır unu ve pirinç toz haline gelinceye kadar blendırda parçalanır. 120 derece fırında ısıtılmış, mikrobu alınmış kil, karışıma eklenir. Daha sonra nemlendirici ve su ilav edilip karıştıtılır. (Boza kıvamına gelinceye kadar)

Peeling Formülü II

Malzeme:

1 kahve fincanı yulaf ezmesi
2.5 çay kaşığı bal
1 tatlı kaşığı elma sirkesi
1/2 tatlı kaşığı sıcak su

Uygulama:

Malzemeler karıştırılır ve cilde uygulanır. Cilde uygulandıktan sonra 15 dakika beklenir ve yumuşak nemli bir bezle ovarak çıkarılır. Bol su ile yıkanmalıdır.

Peeling Formülü III

Malzeme:

50 gr. mercimek
50 gr. pirinç
50 gr. yeşil kil
25 gr. krem
Az su

Uygulama:

Karıştırılarak cilde veya vücuda uygulanır. Ovarak yavaşça çıkarılır, ardından maske ve E vitamini ile bitirilir. Kese gibi arındırıcı özelliği vardır. Cildinize porsenel bir görünüm kazandırır.

Peeling Formülü IV

Malzeme:

Bir tutam papatya
Bir tutam mürver çiçeği
Bir tutam at kestanesi
Bir tutam yeşil kil
1/2 lt gül suyu
500 gr. mısır unu

Uygulama:

Otlar gül suyunda 5 dakika kaynatıldıktan sonra soğutulur. Başka bir kapta mısır unu ve yeşil kil karıştırılır. Krem haline getirilir. Yüze ve vücuda uygulanıp 15 dakika bekletildikten sonra ovarak çıkarılır.