Kullanıcı adı: Şifre: { Şifremi unuttum } { Forum Aktivasyon } Üye olmak istiyorum!

ItsBeauty.com


Makyaj ve Bakım

Doğal Güzellik

Vücut Peeling Formülleri

Vücut Peeling Formülleri

Ünlü Bitki Bilimi ve Güzellik Uzmanı Suna Dumankayanın kendi kendinize kolayca uygulayabileceğiniz mucize formülleri ile doğal yöntemlerle güzelliğinize güzellik katın.

Özellikle kan dolaşımını arttırmak için peeling son derece faydalıdır. Vücudunuza yetecek kadar peeling kremi hazırlayın. Peeling kremini bir tahta kaşık yardımıyla azar azar vücudunuza sürün. Sürdüğünüz kremi elleriniz ile vücudunuza yayın. Daha sonra ovalamaya başlayın. Ovalama yine kas yönünde yapılırsa daha uygun olur. Ovaladıkça ölü derinin, kese işleminde olduğu gibi döküldüğünü göreceksiniz. Ölü derinin tamamı atılıncaya kadar ovalama işlemine devam edin. Vücuda peeling işlemini ayda bir uygulamaya özen gösterin.

Vücut Peeling Formülü I:

Malzeme:

1 yemek kaşığı toz şeker
1 yumurta akı

Uygulama:

Yumurta akı iyice çırpılır. Beyazlayınca içerisine şeker ilav edilip yüze ve vücuda sürerek uygulanır ve ciltten ovalanarak çıkarılır. Cildinizin ne kadar pürüzsüz olduğunu göreceksiniz.

Vücut Peeling Formülü II:

Malzeme:

25gr. deniz tuzu
50 gr. badem yağı
1-2 damla bitkisel koku

Uygulama:

Gerektiği miktarda deniz tuzu havanda dövülerek parçalanır. Daha sonra kıvamı tutturacak kadar badem yağı tuza yedirilir. Zevke uygun bitkisel bir kokudan birkaç damla damlatılır. Hazırlanan peeling karışımı, küçük parçalar halinde el ile vücuda yayarak uygulanır. Uygulamadan sonra cildi kas yönüne doğru ovarak cilt ölü hücrelerden temizlenir.