Saç Dökülmesi II

Saç Bakımı ürünleri hakkındaki yorumlarınız ve tavsiyeleriniz.

Moderatörler: Pixie79, ChunLi

Re: Saç Dökülmesi II

Mesajgönderen shayna » Çrş Ara 16, 2009 12:30 am

sumuzdas organicumdan sonra sebamed everyday kullandım dökülmesi durdu canım..anlayacağın organicum bende işe yaramadı.sebamedi hala kullanmaktayım :yeah:
beyza canım hormonlarından kaynaklanıyorda olabilir.ona da bir baktır istersen ;)
Kullanıcı avatarı
shayna
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen zeyra » Çrş Ara 16, 2009 12:38 am

handeberhan yazdı:kızlarr bişii sorucam gnc nın saç dökülmesi için olannn vitaminlerden kullananızz varmı?

ben b vitaminini kullanmıştım, saç dökülmesinde etkili olduğunu söylemişlerdi ama bariz bir etki görmedim.
Kullanıcı avatarı
zeyra
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen handeberhan » Çrş Ara 16, 2009 1:04 am

zyra cok tesekkurler cevap ıcın.bırde elımdee evıgen var bunu sampuana kırsam fayda gorurmuum bırdee kactane kırmalıım bılen varmı acabaa
Kullanıcı avatarı
handeberhan
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen jasss » Çrş Ara 16, 2009 11:19 am

handeberhan yazdı:kızlarr bişii sorucam gnc nın saç dökülmesi için olannn vitaminlerden kullananızz varmı?

ben kulanmıstımm bı kaz sene once .ama hıc bır faydasını gormedım ben canım

handeberhan yazdı:zyra cok tesekkurler cevap ıcın.bırde elımdee evıgen var bunu sampuana kırsam fayda gorurmuum bırdee kactane kırmalıım bılen varmı acabaa

canım vtamın hapını mı kırıcaksınn.o ıcılıo sadece .evııgen bende de var ama o da ıse yaramıoo.sana tavsıyemm bıoxın all gercektenn işe yarıyo :yeah:
En son ChunLi tarafından Çrş Ara 23, 2009 5:00 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Sebep: MEsajlar Birle$tirildi!!
Kullanıcı avatarı
jasss
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen handeberhan » Çrş Ara 16, 2009 11:52 am

yokk vıtamınn hapınıı dııl cnm evıgen ıcın kırıcam demıstın.cnmm bnm deıldee annemın sacıı az kaldı cok dokuluyorr bioxin dee maaleseff yaramadı:(.
Kullanıcı avatarı
handeberhan
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen salmissra » Çrş Ara 16, 2009 12:00 pm

bioksin aldım bir ay oldu bakalım işe yarıcakmı
Kullanıcı avatarı
salmissra
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen jasss » Çrş Ara 16, 2009 12:46 pm

"handeberhan"
anladım canım gecmıs olsunnn.umarım duzelırr.benım de dokuluoo ama ben cok oynuorum sacımın rengıyle yada seklıyle falann.ondan oluyo benımm.ama artık elllememeye kararr verdım yoksaa kel kalıcammm :laugh:
Kullanıcı avatarı
jasss
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen BaByss » Pzr Ara 20, 2009 7:06 pm

kel kalan yerinde sacı cıkan oldu mu noluur söyleyin :crybaby:
Kullanıcı avatarı
BaByss
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen esra88 » Sal Ara 22, 2009 12:50 pm

lugesya canım,karanfil tarifindeki 500 ml su, soğuk su mu olacak yoksa kaynamış su mu :type:
Kullanıcı avatarı
esra88
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen lovestruck » Çrş Ara 23, 2009 4:41 pm

kel kalma gibi değil de açılma görülen bir yer vardı bende, yan tarafta. hani saçlar çıkıyordu çıkıyordu ama cansızdı dökülüyordu. orada saçlarım uzamaya başladı revigen içine bepanthene, evigen falan kırdıktan sonra. ay Allah'a binlerce kere şükürler olsun :pray: kızlar bana revigen çok iyi geldi inşallah hepinizde öyle olur. bir deneyin bakalım
Kullanıcı avatarı
lovestruck
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen jasss » Çrş Ara 23, 2009 4:51 pm

bnm de on kısmımda saclarımda dokulme oldu .seyreldı on kısmım.ama tabıı sıddetlı deıl cok sukurr :pray: dıger bolgelerıne gore azalma oldu.ama tekrarr cıkarmı bılememm. lovestruck canım revıgen sampuanmı kullandın sen?
Kullanıcı avatarı
jasss
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ipekbocegi » Çrş Ara 23, 2009 4:58 pm

Babayys, canım. Benim saçlarım ciddi bir biçimde dökülmüştü, ama çıktılar tekrar. Bence ne sebepler döküldüğüne bağlı. Çünkü cidden başımın ön kısmı kel kalmıştı ve hiç saç çıkmıyordu. Çok uğraştım ama şampuandı, bakım dı, haptı, doktordu... Bir kadın için gerçekten zor bir şey ama çaresiz değil kızlar :bye:
Kullanıcı avatarı
ipekbocegi
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen zynpcn » Çrş Ara 23, 2009 10:36 pm

Ben bir buçuk hafta önce dermatoloğa gittim ama yazamadım bir türlü kan testi yaptılar..kansızlık demir eksikliği çıktı(değerler çok çok anormal değil di)aşırı kilo kaybettiğimi belirtmiştim önceki mesajlarımda şimdi bana 2 kutu demir hapı yazmış (kabı turunculu gibi hamilelerede yazarlarmış heralde)iştahımı açtı baya bi:( kilo almaktan korkuyorum fikri olan söyleyebilir mi?..Bir de eczahaneden saç ökülmesi için bi şampuan aldım adını hatırlamıyorum ama bayer in böyle beyaz kutu var yeşil bi tamlacık ve saç dipi hatırlıyorum:S...kullanan var mı?
Kullanıcı avatarı
zynpcn
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen prenses0144 » Prş Ara 24, 2009 12:55 pm

kızlarrr saçlarımın ön tarafı hafif açılma var aslında ışıkta bakınca görünüyor bunun için ne yapmam lazım bana çözüm buln kızlarr beni çok rahatsız ediyor bu durummmm :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby:
Kullanıcı avatarı
prenses0144
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen gulsahh » Sal Ara 29, 2009 10:21 am

Cnm yağ karışımlarının dökülmeyi önlediği söyleniyor ki ben de maskesini yaparım. Yılan yağı, hint yağı, badem yağı bu üçünü karıştırıp belirli aralıklarla dökülen yerlerine uygula derim ;)
Kullanıcı avatarı
gulsahh
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen happybusra » Pzr Oca 03, 2010 3:59 pm

bu bioxcinin şampuanı ve kapsülleri işe yarıomu kızlar?kullanan varsa bana bilgi verebilrmi :dontknow:
happybusra
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen shrinagar » Pzr Oca 03, 2010 6:25 pm

Merhaba kızlar,

Bende pek çok şampuan saç dökülmesi yapıyor. Sadece Kerastase kullanırsam saçım dökülmüyor, onu da her ay almak belimi büküyor. Ne yapalım, dökülmesinden iyidir diye düzenli kullanmaya çalışıyorum. Kerastase L'oreal grubunun markalarından biri, ama L'oreal'in diğer şampuanları epeyce saç teli kaybetmeme neden oldu.

Saçım bir süredir çok az uzuyordu. Bunun üzerine Solgar'ın Formula SNH ve Biotin ürünlerini aldım. Bunları almadan önce MUA'nın forumlarında araştırma yapmıştım, oradaki kadınlar genellikle msm ve biotin kullandıklarını, bu ikisinin iyi geldiğini yazmıştı. Sadece bazı kullanıcılar biotinin fena sivilce yaptığından şikayetçiydi. Formula SNH msm içerikli, Biotin zaten biotin diye aldım ve bu ikisini birlikte kullanmaya başladım.

Formula SNH'den çok memnunum, tırnaklarımı da kendine getirdi. Ancak sanırım Biotin suratımda üç dört tane kocaman kistik sivilce çıkarttı. Üstelik en düşük dozunu almıştım, 1000 mg. Biotin'i bir buçuk ay kullanıp bıraktım, Formula SNH'ye birkaç haftadır tek başına devam ediyorum. Biotini kestikten sonra kistik sivilceler geçti, ancak izlerinin geçmesi zaman alacak sanıyorum. Bu arada saçlarım eski uzama hızına kavuştu, ancak süper hızlı uzama diye bir şey yok. Yine de memnunum, tavsiye ederim. İstenmeyen yerlerde tüylenme yaşamadım, kolumdaki bacağımdaki mevcut tüyler güçlenmedi. Tek sorun, msm bir kükürt türevi olduğu için, bu hapın yemeklerden sonra alınması (günde iki kez) ve midede hassasiyet olursa kullanımın kesilmesi gerekiyor.
shrinagar
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen shayna » Pzr Oca 03, 2010 6:36 pm

solgar bende çok fena mide bulantısı yapıyor.bir gün neredeyse bayılıordum mide bulantısından.oysa öyle hevesle almıştımki.saçlarım ve tırnaklarımın sağlıklı olmalarını çok istediğim bi dönemdi..şimdi çok şükür böyle şeylere fazla ihtiyacım yok
Kullanıcı avatarı
shayna
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen shrinagar » Pzt Oca 04, 2010 4:43 pm

Ben Solgar'ı iki aya yakındır kullanıyorum, çok şükür mide bulantısı sorunu yaşamadım. Saçlarımın dökülmesi epeyce azaldı, duşta ancak bir iki tel görüyorum, ama tarayıp fönle şekillendirirken birazcık dökülme oluyor hala, o ayrı. Tırnaklarım da daha az kırılıyor, az da olsa uzatabiliyorum. Yalnız Biotin çok fena kistik sivilce çıkardı, ağrılı, kıpkırmızı, feci... Sivilceler Biotin'i kesince söndü ama izleri hala duruyor.
shrinagar
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen kardelen81 » Pzt Oca 04, 2010 8:38 pm

ipekbocegi yazdı:Babayys, canım. Benim saçlarım ciddi bir biçimde dökülmüştü, ama çıktılar tekrar. Bence ne sebepler döküldüğüne bağlı. Çünkü cidden başımın ön kısmı kel kalmıştı ve hiç saç çıkmıyordu. Çok uğraştım ama şampuandı, bakım dı, haptı, doktordu... Bir kadın için gerçekten zor bir şey ama çaresiz değil kızlar :bye:

cnm çok sevindim adına :) benim de sorunum aynı. acaba sana çare olan formül nedir? paylaşırsan çok sevinirim. tşkler :)))
kardelen81
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

ÖncekiSonraki

Dön Saç Bakımı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 9 misafir