Yıpranmış Saçlar 2

Saç Bakımı ürünleri hakkındaki yorumlarınız ve tavsiyeleriniz.

Moderatörler: Pixie79, ChunLi

Re: Yıpranmış Saçlar 2

Mesajgönderen merlinda » Sal Ağu 30, 2011 10:30 am

cnm benmde kalın syaılır yni ince değil saçlarım ama resmne uzamıyo 1 senedir aynı boyda uçalrdan kestirmesem zaten kırılıyo aynı şey yine aynı boyda kalıyor :crybaby: kremsiz ya da ekstra yumuşatan bir şey olmadımı boyaz saçım bile kırılıuor benm inanılmaz kuru :( tahlild eyaptırdım vitmain eksiğim faland ayok sorun en anlamaıdm bende market şampuanlarına bağladım açıkcası bakalım bir denemediğim bu markalar kaldı zaten en azındna deniyimde üzerimden yük gitsin belndaxa dönerim yine zaten :toofunny:
Kullanıcı avatarı
merlinda
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen merlinda » Sal Ağu 30, 2011 10:33 am

forumları karıştırmışım 2 sinde de konu saç olunca :laugh:
Kullanıcı avatarı
merlinda
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen deryaks » Sal Ağu 30, 2011 11:40 am

benim saçımda aynı uçları yoluk yoluk kestiriyortum uzayana kadar yine kırılıyor hiç saçım uzamıcakmış gibi geliyor. :((
peki hangi serumu önerirsiniz=?
Kullanıcı avatarı
deryaks
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen zepp » Sal Ağu 30, 2011 11:47 am

J.f :)
Kullanıcı avatarı
zepp
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen merviss » Sal Ağu 30, 2011 12:25 pm

zepp jfnin hangi serumu?mor olan mı :shh:
Sil baştan başlamak gerek bazen...
Kullanıcı avatarı
merviss
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen zepp » Sal Ağu 30, 2011 3:35 pm

mormu bilmiyorumki lacivert sanıyorum ben onu (: en son aldıklarımızda eklemiştim bir bak istersen
Kullanıcı avatarı
zepp
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen merlinda » Cmt Eyl 03, 2011 8:28 am

kızlar tbs'nin üzüm çekirdeği özle saç serumunu aldımükemmel. ekstra fazla bir yuuşaklık sağlamıyor ama saçların o kabarık pütürlü görüntüsünü hemen alıyor çok sevdim ben ama şişe minik ascık :tongue:
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
merlinda
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen sumuzdas » Cmt Eyl 03, 2011 11:34 am

merlind bu ürün durulanıyormu? kabarıklık derken elektriklenmeyi mi kastediyorsun canım?
.
Kullanıcı avatarı
sumuzdas
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen merlinda » Cmt Eyl 03, 2011 11:48 am

hayır tatlım durulanmıyor nemli ya da kuru saça sürülen yoğun serum şeklind ebir ürün. evet benm saçlarım dalgalı kabarı yor hemen hem yatıştırıyor hem elektiriklenmesini alıyor :huggs:
Kullanıcı avatarı
merlinda
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen sumuzdas » Cmt Eyl 03, 2011 11:49 am

muhteşemmiş tam benlik :banana: toni guy dan da aradığımı bulamadığıma göre bir sonraki ürünüm bu olacak demektir. fiyatını da sorsam?
.
Kullanıcı avatarı
sumuzdas
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen merlinda » Cmt Eyl 03, 2011 11:55 am

19.90 dı cnm yani 20 tl :huggs:
Kullanıcı avatarı
merlinda
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen sumuzdas » Cmt Eyl 03, 2011 12:10 pm

teşekkür ederim canım :pray:
.
Kullanıcı avatarı
sumuzdas
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen aynec » Prş Eyl 08, 2011 2:54 pm

Kızlar bir arkadaşım john fierida nın bakım kremini kullanıyo ve gayet memnun olduğunu söylüyordu bende akşam trendyolda kapmanyasını görünce yoğun bakım kremini aldım kullanan varmı nasıl bi üründür..
endlessharing.blogspot.com
En doğru zaman;canım istediği zaman..kendimle anlaştığım zaman..
Kullanıcı avatarı
aynec
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen climates » Prş Eyl 08, 2011 4:20 pm

aynec, jf ürünleri fena değil. Bence loreal morealden daha üstün.

watsons'dan pure beauty'nin bir serumunu ve eczaneden aldığım Organix markasının serumunu kullanıyorum. Her ikisinden de çok çok çok memnunum. Yaz zamanı mahvolan saçlarıma hayat verdiler. Pure Beauty yanılmıyorsam 24 liraydı, diğeri 38 lira.
Blogum :)
miskinkek.blogspot.com

http://twitter.com/mismiskin
Kullanıcı avatarı
climates
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen catmania » Prş Eyl 08, 2011 4:38 pm

jf nin ısıya karşı koruyucusunu kullanıorum haftada 3 4 kere düzleştirici yapıorum bide siyaha boyatıorum 2 ayda 1 fln.düzleştirici yapmasamda gene kırılıcak nasılsa çünkü ince telli saçlarım kuaförde söyledi saçlarının kaderi bu ince telliler kırılcak her sekilde,o yüzden sen serumunu sür istedigin gibi düzleştir dedi.yani gelemk istedigim nokta şu:saçın işlemlerden yıpranıp yıpranmaması birasda genetik fln heralde.bi arkadasım wardı aynı yerde yaptırıoduk röfleyi,platinlikte yarışırdık resmen,kızın saçlar kalın telli sapasaglamken benimkiler sıçan kuyruguna dönüodu :pisik: bence dışardan kırılmasını önleyici,nemlendirip yumuşak tutucu bişiler sürdükten snra gerisini birasda yediklerimiz içtiklerimize we genetik kaderimize bırakalım
catmania
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen eczsn » Prş Eyl 08, 2011 5:01 pm

catmania yazdı:jf nin ısıya karşı koruyucusunu kullanıorum haftada 3 4 kere düzleştirici yapıorum bide siyaha boyatıorum 2 ayda 1 fln.düzleştirici yapmasamda gene kırılıcak nasılsa çünkü ince telli saçlarım kuaförde söyledi saçlarının kaderi bu ince telliler kırılcak her sekilde,o yüzden sen serumunu sür istedigin gibi düzleştir dedi.yani gelemk istedigim nokta şu:saçın işlemlerden yıpranıp yıpranmaması birasda genetik fln heralde.bi arkadasım wardı aynı yerde yaptırıoduk röfleyi,platinlikte yarışırdık resmen,kızın saçlar kalın telli sapasaglamken benimkiler sıçan kuyruguna dönüodu :pisik: bence dışardan kırılmasını önleyici,nemlendirip yumuşak tutucu bişiler sürdükten snra gerisini birasda yediklerimiz içtiklerimize we genetik kaderimize bırakalım

cnm ben de saçlarım böyle yoluk yoluk tiftik gibiydi. çok fena olmuştu. ben de dovenin ısıya karşı koruyucusunu kullanıp düzleştiriyordum.. saçımı 1 ayda 3 kez falan boyadım hatta 1 seneden fazla oldu saçlarımı perma yaptırmıştım. yoluk yoluk böyle tiftik gibi olmasını boyaya vede eskiden yaptırdığım vede şimdi uçlarında çook çok az kalan permaya bağlıyordum. snra bi kuaföre gittim ve saçımı kestirdim dedim saçlarım çok kötü boyadan ve permadan oldu dedim. kuaför bana dedi ki bunu saç boyası yapmaz ayrıca çok çok az kalmış perma uçlarında yok bile denebilir dedi... düzleştirici kullanıyor musun dedi. çünkü düzleştiriciler ancak saçı böyle kötü yıpratıyor dedi. ben de evt kullanıyorum dedim.. kesinlikle bırakmam gerektiğijni söyledi. ben pek önemsemedim ama yine de bi süre kullanmayım yine de dedim. anneme de dedim sakla düzleştiricimi verme bana sakın dedim. hani yine kullancam biliyorum çünkü.. ya inanamadım saçlarım kendi ana saçım gibi oldu.. gerçi boya var ama ne yapalım o da gidecek zamanla yada belki boyamaya yine devam ederim. saçlarım parlak vede sağlıklı gözüküyor. kesinlikle düzleştirici mahvediyor saçı...
anneden bebeğe geçmeyen tek şey:'UYKU' :))
Kullanıcı avatarı
eczsn
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen climates » Prş Eyl 08, 2011 5:09 pm

Düzleştirici olayı hakikaten mahvediyor saçları. Ben de buna katılıyorum. Ama kabul etmek gerekir ki, düz saçlar yüzü çok daha fresh gösteriyor. Aslında düzleştirici yerine, sık sık düz föne gitmek daha iyi fikrimce. Zararı daha az diye düşünüyorum.

Bu arada, ince telli saçlar için, biotin içerikli şampuanlar öneririm. 1 ay düzenli kullanıldığında, saçlara kattığı etki muhteşem.
miskinkek.blogspot.com

Kullanıcı avatarı
climates
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen catmania » Cum Eyl 09, 2011 7:49 pm

yani mutlaka yıpratıodur ama bana dedigi o..saçın ztn ince telli düzleştirmesende gene kırılıcak bi uzunluktan snra.kurcalamıorum bende fazla artık.haftada 3 kere fln yapıorum.aşırı kötü diiller ama uçlarda bi incelme war tabiki
catmania
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen climates » Pzt Eyl 12, 2011 5:03 am

catmania, valla ben artık kuaförlerin dediklerine inanmıyorum :) Moss'taki ayrı söyler Parisli Cemillisi. Hayır bir de dersin ki, bu şehrin en iyileri bunlar, ama hep birbirleriyle çelişkililer =) Saçımı tanıdıkça, doğru ürünleri/yöntemleri bulmak en güzeli sanırım.
miskinkek.blogspot.com

Kullanıcı avatarı
climates
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen catmania » Pzt Eyl 12, 2011 8:17 pm

cogunun dedigine bende inanmam ama 6 yıldır aynı çocuga takıldım kaç yer degiştirdi hep oldugu yere gittim ona yaptırmak için,kuaför müşteri olayını geçtik yani biz.sırf para kazanmak için ne olmicak bi işlem yapar ne ürün satmaya çalışır,ben bişi almaya kalktıgımda gereksizse aldırmaz sebebini açıklar fln..inanıyorum o yüzden söylediklerine naparsan yap kırılcak bi uzunluktan snra engelleyemezsin o yüzden sür serumu düzleştir dedi.başka kuaför yıpratıo dediginde doğru bile olsa sanki föne gitmem için sölüomuş gibi gelio bana :)
catmania
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen Eylulysr » Pzr Eyl 25, 2011 1:46 pm

ne olur bana yardım edın sacsız kalıcam lutfen lutfen hergun aglıyorum bu yuzden. duzlestırıcı yuzunden sacım gıttı azaldı seyreldı kestırıncede mınıcık kaldı takma saclarla dısarı anca gıdıyorum. dokulmede ayrı konu lutfen yardımcı olun :(
Eylulysr
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen meLodys » Pzr Eyl 25, 2011 5:15 pm

canım yaa ben sarmısak iyi geliyo dökülmeye diye biliyorum, hatta nette sarmısaklı saç maskesi tarifi bulunuyodur mutlaka...
"eyeliner is art, but the first time, it's hard ;)"
Kullanıcı avatarı
meLodys
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen Eylulysr » Pzr Eyl 25, 2011 5:44 pm

bırde koku ıle nasıl ugrasayım:( defne sbunu kullanıyorum ama kepekten bu seferde sacım kasınıyo harıl harıl. bu sacları nasıl cogaltacam kel kalan yerlerden nasıl tekrr sac cıkar :crybaby:
Eylulysr
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen espadrilles » Pzr Eyl 25, 2011 6:58 pm

eylül saçını artık düzleştirmeyi bırak bence.

ben bıraktım bukleli geziyorum hep saçım hiç yıpranmıyo artı kırılmıyo bile :yeah: saç dökülmesi için özel şampuanlar kullan saç bakımı yap, birkaç aya diplerden çıkanlar uzar ve toparlanır saçın..
Kullanıcı avatarı
espadrilles
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen meLodys » Pzr Eyl 25, 2011 9:17 pm

evet düzleştiriciler çoook yıpratıyo, katılıyorum kesinlikle :yeah: mümkün oldukça az kullanılmalı...
Kullanıcı avatarı
meLodys
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen Eylulysr » Pzt Eyl 26, 2011 4:20 pm

zaten sımdı kullanmıyorum sacım o kadar azki. onumdekı percemleri o kdr. sacım cok kısa ya acayıp nasıl toparlar. kel kalmam degılmı? defne sabunu kullanıyorum ve hınt-badem-zeytınyagınabaslıcam. daha hızlı nasıl uazar. cogalır :crybaby:
Eylulysr
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen meLodys » Pzt Eyl 26, 2011 8:07 pm

aa sabun diyince aklıma geldi de, bi aktar bıttım sabununun iyi geldiğini söylemişti
Kullanıcı avatarı
meLodys
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen Eylulysr » Pzt Eyl 26, 2011 8:19 pm

canım sımdı bı bu sabunu kullanayımda. aslında kıvırcık sac daha guzel hangı akılla kullandıysam ıkı yıl duzlestırıcı hep uzun ve kıvırcık kullanmalıydım. yanı suan sacım elını atınca cektıkce sac gelıyor. sanırım eylul ayından. :blushing:
Eylulysr
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen somnanbul » Pzt Eyl 26, 2011 9:02 pm

Bıttım sabununu halam kullandı ve saçını açamıyodu banyo sonrası,tararken canı acıyodu.saç kremi de kullanılmıyormuş o sabunla.o yüzden hiç cesaret edemedim bende kızlar.tresanın ısırgan otlu şampunanını kullanıyorum,en azından piyasadaki katkılı şampuanlardan daha iyi memnunum ben :)
Kullanıcı avatarı
somnanbul
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen m3rw3 » Pzt Eyl 26, 2011 10:01 pm

eylulysr canım bence her duydugun şeyi de uygulamaya çalışma sacına daha cok yorarsın, zaten ne yaparsan yap normal uzamasından cokta hızlı uzamayacak. düzleştiriciyi bırakmışsın zaten olabildiğince sacına sürdüğün kimyasalları da azalt, bir kaç ay içerisinde toparlanmaya başlar.
Kullanıcı avatarı
m3rw3
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen Eylulysr » Sal Eyl 27, 2011 10:34 am

sımdı defne sabununu bırakıp sampuana mı doneyım? ve hınt-badem-zeytnyagını kullanmayayım mı baska bırsey surmuyorum zaten.. :(
Eylulysr
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen narcia » Sal Eyl 27, 2011 12:27 pm

sacım ilk once acılıp sarı oldu... ardından sıkılıp kızıla boyattım... sonra o cok akınca mavi siyaha boyandı hem de iki defa.. ben yine sıkılıp sarıya dönmeye karar verdim ve altı saat içinde saçım 4 defa oreal le acılıp boyandı.. bu işlemi takiben sonraki aylarda röfle, oreal, boya, tekrar tekrar orealle acıldı... tabi bu arada kuaför biraz saclarımı da kesti.. şimdi omuzuma degecek kadar boyu var ama inanılmaz derecede sert, kırık ve yıpranmış durumda... uçlarından çektiğimde kopup elime geliyorlar... yıpranmış olan yerlerini kestirsem desem cok kısa olacak cunku diplerinde üç parmak canlı sac var sadece... yıkadığım zaman hiç dokunamıyorum, lastik gibi uzuyorlar, kopuyorlar ve yumusak hamur kıvamındalar... uyguladıgım maskeler ve serumlar toplarlamaya yetmiyor... ne yapsam bilemedim.. :( :(
glittercolor
Kullanıcı avatarı
narcia
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen m3rw3 » Sal Eyl 27, 2011 1:28 pm

Eylulysr yazdı:sımdı defne sabununu bırakıp sampuana mı doneyım? ve hınt-badem-zeytnyagını kullanmayayım mı baska bırsey surmuyorum zaten.. :(

yok canım eger memnunsan kullandıklarından devam et, ben sadece aklında bulunsun diye söylemek istedim :blushing:
Kullanıcı avatarı
m3rw3
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen somnanbul » Sal Eyl 27, 2011 2:34 pm

narcia çok yıpranmıştır saçların,keşke o kadar uğraşmasaydın :dontknow: benim de uygulamayı düşündüğüm bi saç maskesi var saçı besliyor ve yıpranmaları onarıyor diye söyleniyor,kızlar size de söyliyim.ısırgan otu tohumu bıldırcın yumurtası ve zeytinyağı karaışımını banyodan önce uygular bi 15 dk bekletip yıkarsanız ve bu maskeyi ayda 2 kez yaparsanız saçları baya toparlıyomuş.ısırganın cilde etkisini bilmeyen yoktur sanırım,yumurta derseniz protein e zeytinyağı da zaten her maskede var.işe yarar diye düşünüyorum ben,narcia sende bi dene istersen ;)
Kullanıcı avatarı
somnanbul
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen cyborg » Sal Eyl 27, 2011 4:29 pm

Narcia, aynı gün içinde 4 defa açıldıysa yıpraması çok çok normal, en azından yanmamış saçların. Yapacak bir şey pek yok en güzeli burada arkadaşların paylaştıkları bitkisel doğal formülleri uygulamak.
cirkinkadinyokturazmakyajvardir.blogspot.com
Kullanıcı avatarı
cyborg
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen Eylulysr » Sal Eyl 27, 2011 4:33 pm

kızlar duzlestırıcıyuzunden seyrelmıs saclar gerı gelmez degılmı? ve bende bırde cektıkce gelen sac dokulmesı var. hersey normal tahlıller falan.
Eylulysr
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen narcia » Sal Eyl 27, 2011 10:17 pm

somnanbul, cyborg , artık maskelerle ve serumlarla idare edecegim.. kuaförüm ölmüş saca ne yaparsan yap eski haline gelmez dedi... ama ben iki üç ay sonra röfle istiyorum.. bu saca lmaz kesin kopar dedi.. napıcam ben simdi?? düğün de var bi kac ay sonra.. bi çare bulmam gerekk :(
glittercolor
Kullanıcı avatarı
narcia
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen cyborg » Çrş Eyl 28, 2011 12:04 am

Eğer saçların anlattığın kadar yıpranmış durumdaysa röfleyle birlikte kopabilir evet :confused: Yani ben de saçımı çok sık değiştiririm ama daha sabırlıyımdır yani bence senin de uğruna o kadar yıprattığın yeni saç renginle biraz idare etmen gerek. Yine de sen bilirsin tabi ama sağlıklı haline döndürmek o kadar zorken röfle gibi en beter yıpratıcı bir işlem uygularsan hiçbir dönüşü olmaz.

Eylulysr, eğer sık sık düzleştirmeyi bırakırsan dökülmüş saçların yeniden çıkar merak etme :yeah:
Kullanıcı avatarı
cyborg
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen nazzende » Çrş Eyl 28, 2011 9:21 am

sarımsak kokusu kötü ben BLG SAÇ BAKIM YAĞI KULLANIYORUM 16 ÇEŞİT YAĞIN KARIŞIMI SÜPER BESLİYOR SAÇLARI AYRICA PITYANA SAÇ BAKIM SERUMU TAKVİYESİ İLE MÜKEMMEL BAKIM DERİM ;)
Kullanıcı avatarı
nazzende
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Eylulysr » Çrş Eyl 28, 2011 2:17 pm

Cyborg gerçekten cıkar mı yaaaaaaaa sacım eskısı gıbı olsun atarım ben o duzlestırıcıyııı :) ben sımdılık sadece percemlerım ıcın kullanıyorum onlarda o kdr kısakı :(
Eylulysr
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen cyborg » Çrş Eyl 28, 2011 9:51 pm

Evet çıkar sadece sabırlı olman lazım ;) Bir de saçına kullandığın kimyasalları minimuma indirip bitkisel şampuanlar kullanıp burada kızların tavsiye ettiği doğal maskeleri uygularsan emin ol sağlıklı haline geri döner. Uzun bir süre düzleştiriciyi/ısıyı saçına değdirmesen de iyi olur (atma ama tabi:P) sadece perçemlerine yaparsan bir sorun olacağını sanmam.
Kullanıcı avatarı
cyborg
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen Eylulysr » Çrş Eyl 28, 2011 10:51 pm

defne sabunu ıle yıkıyorum suan ve hınt badem falan karıstırıp bırseyler yapıcam. ama bugun banyo ve sonrası taramada o kadar dokuldukı agladım artık annemde bıktım senden dedı :crybaby: eskıden vardı ama 100u gecmezdı normaldı kestırdım ve bı anda bı dokulmem basladı. ıyıce kuculdu azaldı sacım ve buda tum hayatımı olumsuz etkılıyor :(
Eylulysr
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen cyborg » Prş Eyl 29, 2011 1:44 am

Anlıyorum :( tabi olumsuz etkiler saç bu:( Dökülmene bir etkide bulunmaz ama saçlarının daha çok görünmesini istiyorsan katlı değil de küt bir kesim kullanabilirsin mesela. Bir de bu başlıktaki geri sayfalarda ve saç dökülmesi başlığındaki bazı karışımları uygularsan iyi geleceğine eminim. Banyo sıklığı da etkiliyor olabilir mi acaba? 2-3 günde bir saçını yıkıyorsun değil mi? Daha sık ya da seyrek yıkamak da saç için iyi değil. Ama merak etme yenisi çıkar eğer bir hastalığın yoksa - ilaç almıyorsan ve orta yaşı geçmediysen;)
Kullanıcı avatarı
cyborg
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen pithopitho » Prş Eyl 29, 2011 11:15 am

yıpranmış saçlarınızı geri getiremezsiniz ama yıpranmamış gibi görünmelerini sağlayabilirsniz. maskeler yağlar burada işe yarıyor alayacağınız...
ben loreal proffessional apsolut repair serisindeki maskeyi öneririm. kuaförlerde bulabilirsiniz..
bir de organik hindistan cevizi yağını çok methediyorlar.
aynadaki kedi =)
blogum, "BOY AYNASINDA BEN"
http://twitter.com/#!/aynadakikedi
Kullanıcı avatarı
pithopitho
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen pithopitho » Prş Eyl 29, 2011 11:16 am

eylül, saç dökülmesi başlığına bir göz at istersen :bye:
viewtopic.php?f=11&t=10245&start=900
aynadaki kedi =)
blogum, "BOY AYNASINDA BEN"
http://twitter.com/#!/aynadakikedi
Kullanıcı avatarı
pithopitho
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen Eylulysr » Prş Eyl 29, 2011 1:07 pm

daha 16yasındayım ve hastalık yok yaglı oldugundan evet 3günde bir yıkıyorum sımdı uzamasını beklıyorum :blushing:
Eylulysr
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen m3rw3 » Prş Eyl 29, 2011 1:21 pm

kızlar nemsiz saçlarım için saç kremi alacağım, ne tavsiye edersiniz? :blushing:
Kullanıcı avatarı
m3rw3
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen merveoz » Pzt Eki 03, 2011 12:39 pm

Kızlar 2 ay once sacımı actırıp uzerıne röfle yaptırdıgım icin saclarım yandı:(( Oyle kotu durumdayim ki 3-4 cm ustten kendi sacim var gerisi yanmis yipranmis sac ne yapacagimi bilemiyorum, saclarimi küt kestirmek zorunda kaldim,banyoda hamur gibi oluyor ve köklerıyle birlikte dökülüyor, dökülme röfleden sonra basladı en son bıtklısel boyayla haftasonu koyu kestaneye boyattım diplerine degdirtmeden bır daha hıc boyatmıcam dıye,bu durumda olup saclari benim gibi dökülmeye baslayan var mı, cok kötü durumdayım sureklı aglıyorum dökülenler gerı cıkmıcak dıye :(
merveoz
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen chilbill » Pzt Eki 03, 2011 3:49 pm

@merveoz üzülme sakın, bu tamamen kuaförün salaklığı. Ya baştan bu renk için oreali çok kullanmak lazım o da saçını mahveder boyamayalım diye uyaracaktı ya da iyi malzeme kullanacaktı. Üzülecek bişi yok, saç köklerine zarar vermiyor bu durum. Ama tabi bir süre saçının kendine gelebilmesi için beklemen gerekiyor. Oreal saçı çok kurutup, yapısını bozuyor. Yağlı ürünler kullanman gerekebilir. Arkadaşımın da saçı öyle oldu açık kızıl sevdasına. Hem de bir kaç defa. Saçın dibi zarar görmedi ama tabi saçın kendine gelmesi için beklemesi gerekti. Bence bir süre saçlarını küt kullan. Aktardan besleyici yağ karışımı filan hazırlat, o biraz daha iyi görünmesini sağlıyor saçın. ama işte saç ölü hücre, kendini yenilemiyor. Sen sık sık o kötü hale gelen saçlaı kestirmelisin.
Kullanıcı avatarı
chilbill
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen merveoz » Sal Eki 04, 2011 1:20 pm

chilbill yazdı:@merveoz üzülme sakın, bu tamamen kuaförün salaklığı. Ya baştan bu renk için oreali çok kullanmak lazım o da saçını mahveder boyamayalım diye uyaracaktı ya da iyi malzeme kullanacaktı. Üzülecek bişi yok, saç köklerine zarar vermiyor bu durum. Ama tabi bir süre saçının kendine gelebilmesi için beklemen gerekiyor. Oreal saçı çok kurutup, yapısını bozuyor. Yağlı ürünler kullanman gerekebilir. Arkadaşımın da saçı öyle oldu açık kızıl sevdasına. Hem de bir kaç defa. Saçın dibi zarar görmedi ama tabi saçın kendine gelmesi için beklemesi gerekti. Bence bir süre saçlarını küt kullan. Aktardan besleyici yağ karışımı filan hazırlat, o biraz daha iyi görünmesini sağlıyor saçın. ama işte saç ölü hücre, kendini yenilemiyor. Sen sık sık o kötü hale gelen saçlaı kestirmelisin.

Canim yaa dokulenler geri cikicak mi bu sekilde dokulme yasayan var mi sonra saci geri cikiyor mu o kadar uzuldum ki kac kilo verdim aglamaktan bilmiyorum, saclarimdan cok kendim yiprandim, kac sene sac uzattim simdi kisacik sadece 3-4 cm i saglam kendi sacim olan sac kaldi, gerisi yanık lastik gibi kopan ve kökleriyle birlikte dökülen sac:((( Dökülenler geri cikar umarim yoksa ben depresyondan cikamicam saclarim seyreliyor diye :(((((((
merveoz
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

ÖncekiSonraki

Dön Saç Bakımı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir