Saç Kesimi-3

Saç Bakımı ürünleri hakkındaki yorumlarınız ve tavsiyeleriniz.

Moderatörler: Pixie79, ChunLi

Re: Saç Kesimi-3

Mesajgönderen Catwhisperer » Pzt Şub 13, 2012 11:40 pm

Scissor saol tawsiyelerin icin bu dediklerinin aynisini bi yildir dinliodum ama soyleye soyleye bir musibet bin nasihatten iidir felsefesine gore hareket ettirdim :)) resim koyucamda koyamiorm msj sayim az diemi yoksa telden girdigim icinmi bilmiormki :( yani yuzum kaldirdi bence burnum fln duzgundur ole absurt olmadi ama iste biras gozume giriolar kisalirsada iice tentene donerim sanirm.resim koymaya caliscm en kisa surede
Catwhisperer
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Scissorshand » Prş Şub 16, 2012 12:51 am

iyi geceler hanımlar;
Resim ekleme konusunda çeşitli sorunlar yaşadığınızı biliyorum. Gerek web ortamında paylaşmak güvenliği gerekse forumun resim boyutları ile ligli kısıtlamaları yüzünden resimlerinizde sorun yaşıyorsunuz..Bilmediğiniz web sitelerine size ait olan resimleri yüklemek yerine size ait olan bir msn (hotmail) adresinizin sky drive özelliğini kullanarak resimlerinizi istediğiniz kişilere link olarak gönderebilir istediğiniz zaman silebilirsiniz. Bu sayede tanımadığınız kişiler resimlerinizi göremeyecek ,istediğinz çözünürlükte ve boyutta resimler gönderip yayınlayabileceksiniz
Bana mailler resim gönderen arkadaşlar forumda kullandıkları nicklerini yazar yada resmi ne için gönderdiklerini mail de tekrar hatırlatırsa sevinirim.
Bilgilerinze...
Nasıl geçti habersiz o güzelim yıllarım.....
Kullanıcı avatarı
Scissorshand
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen Scissorshand » Prş Şub 16, 2012 7:02 pm

selam,
Krizler , kar kış derken 2012 yılının neredeyse 2. ayıda bitmek üzere..
Saçlar konusunda neler oluyor diye biraz göz gezdirdim sizler için , kesimlerin modellerin bir arada bulunduğu bir video izledim az önce güzel bir çalışma üzerinde konuşulmaya değer bence
izleyin bakalım yeni modeller konusunda ne düşüneceksinz.
İşte link;
http://www.youtube.com/watch?v=0e048iDItoE
Sevgiler
Kullanıcı avatarı
Scissorshand
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen sawdust1 » Cmt Şub 18, 2012 12:11 am

merhaba scissorshand benim saçlarım bir hayli uzun ve dümdüz bir kesime sahip aslında benim sevdiğim tarz bu şekilde :blushing: ancak saçlarım okadar dolaşıyorki sanki sokakta yaşayan insanlar gibi dolaşıyorum hergün saç açıcı sıkıp delicesine taramazsam :( e haliyle çok yıprandı.. bu yüzden saçımın uzunluğunu kaybetmeden daha kolay taranır bir hale getirmek istiyorum. kesim konusunda bir öneriniz var mı? öğrenci olduğum için belli bir kuaförüm yok ve ayırabileceğim bütçem de kısıtlı. bir fikir verebilirseniz sevinirim :)
sawdust1
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen missloly » Cmt Şub 18, 2012 1:58 pm

iffet'in saç kesimi çok hosuma gidiyor,bunu kuaföre nası anlatabilirim acaba sadece önleri mi katlı pek anlayamadım
missloly
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Scissorshand » Pzt Şub 20, 2012 6:47 pm

sawdust1 yazdı:merhaba scissorshand benim saçlarım bir hayli uzun ve dümdüz bir kesime sahip aslında benim sevdiğim tarz bu şekilde :blushing: ancak saçlarım okadar dolaşıyorki sanki sokakta yaşayan insanlar gibi dolaşıyorum hergün saç açıcı sıkıp delicesine taramazsam :( e haliyle çok yıprandı.. bu yüzden saçımın uzunluğunu kaybetmeden daha kolay taranır bir hale getirmek istiyorum. kesim konusunda bir öneriniz var mı? öğrenci olduğum için belli bir kuaförüm yok ve ayırabileceğim bütçem de kısıtlı. bir fikir verebilirseniz sevinirim :)

Sawdust1;
Potansiyel müşteri gurubumdasınız ; ( hem öğrenci hem kısıtlı bütçeli) istanbulda yaşaıyorsanız cumartesi kesimlerime sizi de eklemek beni mutlu eder. Her zaman yazıyorum yine yazacağım;
Saçlarınızı olduğundan farklı modellere çevirerek hem zamanınızdan hemde saçlarınızın sağlığından oluyorsunuz. Kıvırcıklar düzleştirmek için , düz saçlı olanlar kıvır kıvır yapmak için uğraşıyorlar..
Saçlarınızın dolaşmasındaki asıl sebebi bulmamız gerekir öncelikle. Saç tipiniz, kesim modeliniz, tarama alışkanlıklarınızı kullandığınız sampuan ve bakım ürünlerinden tutun bir bütün içinde incelersek sorunubuza çareler bulabiliriz.
Benim burdan yaptığım tavsiye ve öneriler kısıtlı bütçenizi hep rahatlatmak yönünde olacaktır. Cumartesi günleri yaptığım kesimlerden ücret almamam birazcıkta bu yüzdendir. En doğru tavsiye saçlarınızı bire bir inceledikten sonra yapılır. Bu konuda bana biraz yardımcı olmanız gerekiyor en azından saçınızın son durumunu gösteren bir resiminizi ulasştırmanız oldukça yardımcı olacaktır.
Resimler konusunda önceki mesajlarımı okumanızı tavsiye ederim.
Her başvuruyu geçte olsa mutlaka cevaplıyorum..
Sevgiler
Kullanıcı avatarı
Scissorshand
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen Catwhisperer » Pzt Şub 20, 2012 8:45 pm

Ben hala resim koyamadim modemim bozuk teli modem olarak kullanamiorm birinin ayarlamasi lazim cok karisik,we teldende resim yukleyemiorm siteye :( ama kahkullerimin son durumunu soliim goruntu olarak gayet mutluyum kakulumle tek sorun biras uzunlar ama iiki daha kisa kesmemis yoksa ztn saclarim dalgali,fircaya gelipte duzeltmek imkansiz olucakti o zmn.ne kadar sikayet etsemde goruntuden mutlu oldugum icin en azindan hewesimi alana kadar kakule dewam edicem sanirim
Catwhisperer
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sawdust1 » Pzt Şub 20, 2012 10:48 pm

özel mesaj olarak yolladım buradan da yazmak istedim genel durumu fotoğrafı eklemeden :) belki benim durumumda başkaları vardır onlara da fikir olur diye düşündüm

merhaba ne yazıkki ankaradayım fotoğraf eklemeyi beceremedim facebookta saçlarımın en çok göründüğü fotoğrafımın linkini atıyorum umarım görebilirsiniz :) şampuan ve saç kremi olarak 1seneden uzun süredir gliss ürünlerini kullanıyorum 1hafta önce down under naturals markasının organik olan nude diye bir şampuanını aldım.her banyoda mutlaka saç kremi kullanıyorum haftada 1 elsevein maskesini uyguluyorum.tararken sorun çıktığı için yine glissin sıvı saç kremlerinden ya da serumlarından sıkıyorum anlayacağınız kimyasala boğuluyorum :( kulaklarımı beğenmediğim için hep açık kullanıyorum dolaştığı için de genellikle yanlarda tutmak zorunda kalıyorum saçımı. haftada genellikle 1 kez düzleştirici uygularım 150dereceden sıcak kesinlikle uygulamam. söyleyebileceklerim bu kadar. saçlarımı seviyorum ama yük olmaya başladı herhangi bir öneriniz beni çok mutlu edecektir :)
sawdust1
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen Catwhisperer » Sal Şub 21, 2012 9:52 pm

gozlerımınde altımosmor cıkmıs
işte kakullerııııım
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.
Catwhisperer
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Phileine » Çrş Şub 22, 2012 1:22 am

Merhaba Scissorshand ,

Foruma pek giremiyorum.Saçla ilgili olan engin düşüncelerinize ihtiyacım var. Şu anda Konyada yaşıyorum. İstanbulda iken saçıma çözüm buluyordum ama takdır edersınızkı Konya kuaförlükte hiç ilerlememiş bir şehir. Saçlarım yapı olarak gür ve kalın telli yüzümde yuvarlak bir çok kez katlı kesim denedim olmadı duz kesım denedım olmadı kabarma sorunu var sanırım.Size birkaç kez ulaşmaya çalıştım ama olmadı mesaj atmayı denedım gene hata verdi affınıza sığınarak eğer yardımcı olmak isterseniz bana ulaşmanızı talep ediyorum..

Kendinize çok iyi bakın.

Sevgile
Kullanıcı avatarı
Phileine
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Scissorshand » Prş Şub 23, 2012 12:18 am

Phileine yazdı:Merhaba Scissorshand ,

Foruma pek giremiyorum.Saçla ilgili olan engin düşüncelerinize ihtiyacım var. Şu anda Konyada yaşıyorum. İstanbulda iken saçıma çözüm buluyordum ama takdır edersınızkı Konya kuaförlükte hiç ilerlememiş bir şehir. Saçlarım yapı olarak gür ve kalın telli yüzümde yuvarlak bir çok kez katlı kesim denedim olmadı duz kesım denedım olmadı kabarma sorunu var sanırım.Size birkaç kez ulaşmaya çalıştım ama olmadı mesaj atmayı denedım gene hata verdi affınıza sığınarak eğer yardımcı olmak isterseniz bana ulaşmanızı talep ediyorum..

Kendinize çok iyi bakın.

Sevgile

Phileine;
Konya da hiç bulunmadım ama hep görmeyi istediğim yerleden biri Konya benim için, eğtim seminerlerine Türkiyeden birçok kuaför katılır seminer sırasında tanışıklığımız oluyorbazı arkadaşlarla ama Konyadan bir isim ne yazık ki hatırlayamadım.
Mutlaka Konyada da işinde uzman arkadaşlarım vardır istediğiniz şey olağan üstü zor yada imkansız olan bir uygulama değil, tecrübeli her kuaförün derdinize çözüm bulacağına hiç şüphem yok sadece biraz araştırmanız gerekecek sanırım.
Gür ve kalın telli saçlarla savaşmayı ( uğraşmayı :) ) çok severim birde bu tip saçlar kıvırcık olursa
iste o zaman koları sıvıyorum .
Bana ulaşmanız çok basit avatar resmimin altında msn messengger adresim de var tıklamanız yeterli. Yinede size mail adresimi mesaj olarak atıyorum.
İstediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.
Sevgiler
Kullanıcı avatarı
Scissorshand
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen liffe » Pzr Şub 26, 2012 12:07 am

Cat burası yerı degıl canım ama göz çevren çok ıyı görünüyo..gram çızgı yok ben dedıgın morlukları da göremıyorum ;)
liffe
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen withmyheart » Pzr Şub 26, 2012 12:32 pm

edit.
Kullanıcı avatarı
withmyheart
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen Catwhisperer » Pzr Şub 26, 2012 6:47 pm

Liffe saol cnm kakullerden ztn gozlerim hic gorunmicek yakinda olmusmu sence??

Withmyhearth :huggs: kakuller nasi olmus pikii
Catwhisperer
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen withmyheart » Pzr Şub 26, 2012 6:56 pm

cnm bence çok yakışmış ama gerçekten uzun görünüyor.senin de sorunun bu sanırım.
kaş altından bir parmak geçecek kadar uzun bıraksan olmaz mı?
Kullanıcı avatarı
withmyheart
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen liffe » Pzr Şub 26, 2012 6:59 pm

evet katılıyorum.. uzun bence de..bu yüzden de dagınık görünüyo..wıth'ın dedıgı gıbı uzunlugu ayarlanırsa çok ıyı olcak :)
liffe
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen Catwhisperer » Pzr Şub 26, 2012 7:21 pm

İste saclarim normalde dalgali die kisaltmadi daha fazla,yoksa fonlemem cok zor olurdu sanirim.boleyken bile duzlestiriciyle duzeltmeden tek fircayla yamukyumuk oluo fonu
Catwhisperer
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen atillahs » Sal Şub 28, 2012 11:36 pm

Selam Scissorhands,
Bir süre önce kesim düşünüpte saçlarını satmayı düşünen var mı diye mesaj yazmıştım. Forum adına cevap yazmışsın nezakette bulunmuşsun :) uzun süredir forumda olduğundan ve kimsenin kestirmeyi bile istemeyeceğinden bahsetmişsin. Birkaç noktayı düzeltme ihtiyacı gördüm şöyle ki irdeleyerek okuyacak arkadaşlara sesleniyorum aynı zamanda. Mesajı yazdığım bölüm forumda konuyla ilgili kesim bölümüydü, şahsen ben de çiçek dalında güzel misali kesime karşıyımdır uzun saçların daha çok yakışan olduğunu düşünürüm ama bir nokta gelir ki değişiklik isteyen bakımda çok zorlanıp kesim kararı verenlerde elbette olacaktır ki bu arkadaşlar hem ilgili bölüm hem de hitap kitlesini oluşturmakta kaldı ki internetten alışlarımız sadece küçük bir yüzdeyi oluşturuyor daha çok kuafor arkadaşlardan, senin dediğin gibi hindistan, kazak, özbekistan vb. gelen saçlarla ham saç ihtiyacını karşılıyoruz. Umuyorum konuya yeteri kadar açıklık getirebilmişimdir. Dilek ve temennilerin için teşekkür ediyor, satmayı düşünen arkadaşlar için mesajımı yeniliyorum. PM ile ulaşabilirler, herkese iyi günler diliyorum.
atillahs
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Scissorshand » Cum Mar 02, 2012 1:02 am

atillahs yazdı:Selam Scissorhands,
Bir süre önce kesim düşünüpte saçlarını satmayı düşünen var mı diye mesaj yazmıştım. Forum adına cevap yazmışsın nezakette bulunmuşsun :) uzun süredir forumda olduğundan ve kimsenin kestirmeyi bile istemeyeceğinden bahsetmişsin. Birkaç noktayı düzeltme ihtiyacı gördüm şöyle ki irdeleyerek okuyacak arkadaşlara sesleniyorum aynı zamanda. Mesajı yazdığım bölüm forumda konuyla ilgili kesim bölümüydü, şahsen ben de çiçek dalında güzel misali kesime karşıyımdır uzun saçların daha çok yakışan olduğunu düşünürüm ama bir nokta gelir ki değişiklik isteyen bakımda çok zorlanıp kesim kararı verenlerde elbette olacaktır ki bu arkadaşlar hem ilgili bölüm hem de hitap kitlesini oluşturmakta kaldı ki internetten alışlarımız sadece küçük bir yüzdeyi oluşturuyor daha çok kuafor arkadaşlardan, senin dediğin gibi hindistan, kazak, özbekistan vb. gelen saçlarla ham saç ihtiyacını karşılıyoruz. Umuyorum konuya yeteri kadar açıklık getirebilmişimdir. Dilek ve temennilerin için teşekkür ediyor, satmayı düşünen arkadaşlar için mesajımı yeniliyorum. PM ile ulaşabilirler, herkese iyi günler diliyorum.

Selam Atillahs;
Sizinle bu sohbeti baş başa yapmış olsaydık inanın yazdıklarımı bir atışma yada yerme şeklinde düşünmezdiniz. Düşünceler yazıya dökülürken her okuyan yazarın düşüncelerini aynı şekilde algılayamayabiliyor. Konuşma dilini yazıya dökmek usta kalemlerin işi, naçizane benim yaptığım bozuk bir notebook klavyesi işe eksik noksan dert anlatmak haddime düşmeyerek biraz da dert dinleyip çareler aramak..
Peruk, postij ve saç ticareti benim çok da yabancı olmadığım konular yeri geldiğinde bende peruk dikebilirim, geçmişte birkaç çalışmamda oldu bu konuda. Çok zahmetli ve vakit alan bir uğraş olduğu için ve bu işi çok iyi yapan yetenekli dostlarım olduğundan artık uğraşmıyorum.
Benim peruk işine ilgim Amerikadaki sivil toplum hareketi olan http://www.lockoflove.org ile tanışmamla başladı. Kanser tedavisi gören çocuklara yardım ve tedavi süresince ücretsiz peruk sağlayan gönüllü bir hareket:
Kanada da çalışırken harıl harıl kestiğim 25 cm ve üzerindeki her saçı paketleyip yolladım .
Türkiye ye dönüp itsbeauty de foruma yazıp takip etmeye başladığımda böyle bir çalışmayı yapmak istedim, gönüllü olarak 3 yıl içinde sadece 3 peruk başvurusu geldi ... Uygun nitelikte saç bulmak öyle zorki ya kuaförlerden gidip değerinin üstünde alacaksınız yada ithal saçlarla çalışacaksınız.
Dünya saç ticaretinde Türk kadınının saçları hem uzun hem çok kaliteli , saçlar uzadıkça kestirme oranı daha da düşüyor.
Söylediğiniz üzere, bakımında zorlanıp yada değişiklik isteyipte saçlarını kestiren kişi sayısı sizin ham saç ihtiyacınızı karşılamayacak düzeyde. Yinede size bol şans ve başarılar dilerim yazdığınız gibi maddi ihtiyaç duyan arkadaşlar umarım sizin saç ihtiyaçlarınızı karşılarlar...
Herkese sevgiler,
Kullanıcı avatarı
Scissorshand
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen pinkaudi » Cum Mar 02, 2012 3:02 am

Scissorhands, size bir sorum olacak,benim saçlarım doğal sarı ama gür değil ve çok ince telli,fönlenince bile hemen düşüyor,uzattığımda düzleşiyor,doğal hafif dalgası var,ama çok hafif bir dalga,bilmem anlatabildim mi :dontknow: şu anda belime yakın gibi ama kolay kullanabileceğim bir kesim istiyorum,kakül kullanamıyorum,modern bir kesim önerebilirseniz sevinirim,düz veya dalgalı fön veya düzleştirici de kullanamıyorum,saçlar hemen kırılıp dökülüyor maalesef,bir de İzmirde kesim olarak güvendiğiniz kuaför var mı,teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
pinkaudi
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen atillahs » Cum Mar 02, 2012 9:08 pm

Merhaba Scissorshand,
Zaten yazının akışı yukarıdan devam ettiği için alıntı alıntı şeklinde devam etmeyerek mevcut konumdan devam halinde yazıyorum. Mesajımı atışma veya yerme olarak algılamandan üzüntü duydum doğrusu bilakis yazdığım şekliyle gözden kaçan birkaç noktayı dile getirmeye çalıştım. Doğru tespitle Türkiyede artık uzun saç bulmak zor zaten biliyorsun boya kına vb. işlem gördüğünde o saçı belki perukta olur ama kaynakta kullanmak cidden mesele.

LocksOfLove için epey uğraşmışsın iyi niyetin takdire şayan tabiki ama keşke yapmasaydın, çünkü bu kuruluş göründüğü gibi bir kuruluş değil. Yardımlardan yalnızca kısa olanları kullanıp piyasa değeri olanları satıyorlar yani yardım için gönderilen bir saçı, anlayabilmek mümkün olsaydı hollywood starlarında kaynak olarak görsem hiç şaşırmam doğrusu ancak hala bunu bilmeden yardımda bulunanlar var tabiki. Bu kuruluş "SCAM" olarak tanımlanıyor yani bir nevi yarı dolandırıcılık. Onun yerine pantene'in başlatmış olduğu uzun süredir devam eden "Pantene Beautiful Lengths" isimli başka bir kampanya var gerçekten amacına uygun şekilde kanser hastaları için düzenlenmiş bir kampanya. Ülkemizde bu konuda hiçbir çalışma olmadığı için maalesef yardımlar bireysel düzeyde kalıyor.

Vakit ayırıp cevap yazdığın için teşekkür eder çalışmalarında başarılar dilerim.
atillahs
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Scissorshand » Sal Mar 06, 2012 12:25 am

Atillahs;
dediğiniz gibi cevapları ekleyip lafı uzatmanın gerçekten yeri yok.
Gönüllü faaliyetler Türkiyede de sanılanın aksine okdukça gelişmiş durumda Losev örneğinde olduğu gibi.
Locksoflove içinde birçok idaalar ortaya atıldı bunun savunuculuğu yapacak değilim elbette
katıldığım yardım çalışmalarının sonuçları her zaman benim için önemli olmuştur ve her zaman
engel olmaktansa destek olmayı yeğlemişimdir.
Şu kelimeyi yazmaktan hoşlanmıyorum " ,kanser tedavisi gören hastanın tedavi süresince saçları döküldüğü için yakın çevresindeki insanlar eşi, çocukları , okul arkadaşları da hastaya moral vermek için ve yanlız olmadığını göstermek için saçlarını kısa kestirmekteler.Bazen bu faaliyet bütün bir mahalle , köy, üniversite yada ticari bir şirkette olabiliyor.
Panthene Beautyfull lenght gibi bir çok çalışmayı dünya üzerinde bende takip ettim. Charity yada hair donation diye aradığınızda zaten ilk karşınıza Panthene nin çalışması geliyor.
Oysa ki bu konuda birçok üniversite ve gönüllü sivil toplum kuruluşunun yüzlece faaliyeti bulunmakta.
Bugün Türkiyede böyle bir faaliyet başlasa yine seve seve gönüllü olarak çalışırdım doğrusu.
Çalışmalarımın dediğiniz gibi boşa gittiğine asla inanmadım ve her zamanda bu tür çalışmalara destek olmaya devam edeceğim.
Bu konuyu da böyle bağlamış olalım , teşekkürler...
Sevgi ve saygılar,
Kullanıcı avatarı
Scissorshand
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen Scissorshand » Cmt Nis 07, 2012 11:32 pm

İyi geceler arkadaşlar;
bir önceki mesajımıda konuyu öyle bağlamışım ki başlığa günlerdir uğrayan yok :)
Türkiyede kaldığım her gün değ işik olaylara tanık oluyorum!
İlk kez bir hipermarketin tam orta yerinde kuaför salonu açıldığını görüp hem şaşırmış hemde hayran kalmıştım.
Cuma günü de Metro grosmarkette ajansım için alışverişe gitmiştim, gözlerime inanamadım saç bakım festivali var marketin içinde!!
Eskiden bu tür aktiviteleri hiç kaçırmaz kenarından köşesinden mutlaka katılır sizlerede haber verirdim, yaşlandım galiba?
Yolunuz güneşli metro hipermarkete düşerse kuaför ve kozmetik ürünlerini ücretsiz deneme fırsatınız yakalarsınız. Maşa , düzleştirici fön makinası ihtayıcı olan arkadaşlar için uygun fırsat bence.
Selamlar
Kullanıcı avatarı
Scissorshand
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen Scissorshand » Pzt Nis 09, 2012 6:26 pm

Merhaba,
tabi saçlarınız uzun olunca Saç kesimi başlığına uğramaz oldunuz bu başlığa yazı yazan sadece ben varım galiba? (serzeniş)
gerek forum sayfalrında gerekse msn adresime yazdığınız saç kesimi ile ilgili sorunlarınızı çözmek için çareler ararken sizler için faydalı olacak bir alet ve bu aletle birlikte kullanılan teknikleri içeren bir sistemi Türkiyeye getirmeye karar verdim..
Sample kit elime geçer geçmez özellikle sizlerin arasından birkaç arkadaşımızla bu sistemi sizlere tanıtacağım.
Sistemin özeti şöyle;
5 parçadan oluşan alet setini nasıl kullanacağınızı gösteren video paketi ile satın aldığınızda ( fiyatı çok komik , neredeyse kuaförlere ödediğiniz bir saç kesimi ücreti kadar !!!) bir çok modeli evinizde hem kendi saçlarınıza hem kızınız, ablanız, anneniz , komşunuz yada tüm mahalleye uygulayabileceksiniz.
Üstelik kuaför kalitesinde , ne dersiniz ?
Kuaförü evinize getirecek olan bu sistemle ilgilenirmisiniz?
İlgilenen arkadaşlar lütfen benimle temas kursunlar...
Sevgiler,
Can Berr

Önemli Not:
Daha önce facebook üzerinden konuştuğumuz arkadaşlara Facebook üzerindeki 3 tane Can Berr Profili bulunmakta 3 de bana ait değildir. Halen facebook üzerinde aktif bir profilim bulunmamaktadır.
Ayrıca itsbeauty.com forum dışında herhangi bir blogta scissorshand olarak yazılar yazmıyorum.
gerek duyduğum için bu notu ekledim.Dikkatiniz için teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Scissorshand
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen darkblue » Çrş Nis 11, 2012 3:15 pm

saçlarıma yan perçem kestrdim istedgm gibi olmadılar kendm oynayınca da iyice kısaldı su an ne kahkül ne yan perçem olarak kullanılamayazak durumdalar :laugh: ben şimdi ne yapmalıyım kuaföre gtsem düzeltemezler büyük ihtimal ne kadr sürede uzar :confused: tokayla bile durmuyolar durum feciii
darkblue
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Scissorshand » Çrş Nis 11, 2012 6:23 pm

darkblue yazdı:saçlarıma yan perçem kestrdim istedgm gibi olmadılar kendm oynayınca da iyice kısaldı su an ne kahkül ne yan perçem olarak kullanılamayazak durumdalar :laugh: ben şimdi ne yapmalıyım kuaföre gtsem düzeltemezler büyük ihtimal ne kadr sürede uzar :confused: tokayla bile durmuyolar durum feciii

Darkblue;
O kaddar da feci değil bence bu sene saçlar uzun ama o kadar çok kısa kahkül talebi var ki anlatamam..
Yakında her saçta kısacık kahküller göreceksiniz, üstelik burun tipi bile artık pek önemsenmiyor. İster fındık ister hokka gibi burun olsun öyle bir akım başlıyorki vazgeçiremiyorum kahkül kesmekten..
ama yine de saçlarınızın son durumunu görmek isterim bir resminizi paylaşırsanız ne yapılabilir bakarız.
Sevgiler,
Kullanıcı avatarı
Scissorshand
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen darkblue » Cum Nis 13, 2012 4:35 pm

scissorshands kahkülün kısalığından öte şekli yok düz kullanılabilir ne yan gidip düzelttrsem kahkül yaptırabilirm ama istemiyorum onu da :dontknow: uzamasını bekleyip düzelttrcem umarım uzaması cok zaman almaz :( teşekkür ederim ilgin için :bye:
darkblue
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Catwhisperer » Cum Nis 13, 2012 5:09 pm

Benim kahkuller uzadi gene boyamda akti gidicem haftaya ama rojda demirerin bi resmini gostercem kahkulleri boyle istiorm tam olarak die,beni gene topa koycak ama napim sewiorm kahkul
Catwhisperer
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Scissorshand » Sal Nis 24, 2012 6:10 pm

İyi akşamlar hanımlar,
Crea Cliple artık kuaförünüz Türkiyede de evinizde reklam gibi olmasın diye detay vermek istemiyorum
ilgilenen arkadaşlar aşağıdaki linkten ve bana ulaşarak detay alabilirler.
Sevgiler,
Can Berr

Crea Clip
http://www.creaclip.com/products.html
Kullanıcı avatarı
Scissorshand
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen mltm1903 » Pzr Nis 29, 2012 2:31 pm

yaa saçımı kestirmiştim tekrar uzadı biraz, yine kestirmek istiyorum bu saç kabarır mı acaba yaa hoşuma gitti sürekli düzleştirmek mi gerekir http://www.google.com.tr/imgres?hl=tr&s ... x=19&ty=63
Adalet gelince...Dünya o zaman yaşanılacak bir yer olacak!
Kullanıcı avatarı
mltm1903
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen dewey » Prş May 03, 2012 11:02 pm

saçımı kestircem bende, alnım kahküle perçeme filan çok çok müsait ama saçlarım ince telli ne zman kestrsem az kalıyo ve alnıma yapışp duruo iğrenç gözüküo, çok fazlada kesemiyolar çnkü çok saçm yok :confused:
kahkülü perçemi tel tel ayrılmadan tutcak bi görüntüyü nasıl yakayablirim? veya naptrmalıym?
Kullanıcı avatarı
dewey
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Catwhisperer » Cum May 04, 2012 12:38 pm

Dewey benimde ince telli we gur olmadigi icin ayni sekilde cok geriden kesmio kuaforum bide dalgali sacim surekli duzlestirmek zorundayim kakulleri.fonle yapinca elektriklenio bide tam beceremiorm sacma sapan bombeli yamuk bisi oluo,duzlestiriciyle yapincada fiskiyeden cikan su gibi hawada kalio kakuller :)) bende duzlestiriciyle dumduz yapip fircaya sariorm kakulleri,5 10 dk fln ole bekletip fircayi cikarinca taftin spreyiyle sabitlemeye calisiorm istersen dene bi?? Ama bende ole alnima yapisma fln olmuo.onceki sayfalarda nasi durdugunun resminide koymustm bi bak istersen
Catwhisperer
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Scissorshand » Pzr May 13, 2012 4:40 pm

İyi pazarlar arkadaşlar,
Öncelikle tüm Annelerimizin ve Anne adayı olan arkadaşlarımın Anneler gününü kutluyorum...
Anne seni çok seviyorum ....

Arkadaşlar en çok saç kesimi başlığına yazdığım için yine bu başlıktan sizlere duyurmak istedim...
14-16 Haziran 2012 tarihlerinde Beauty Eurasia 8. Uluslararası Kozmetik,Kuaför ve Güzellik Fuarı düzenlenecek. 16 Haziran Cumartesi günü herzamanki gibi bende fuar da olacağım yapacağım saç kesimleri için şimdiden çalışmalara başladım. Ziyaret etmek isterseniz detaylı bilgiyi ekliyorum.
Web sayfasından katılımcı firmalara dikkate etmenizi ve mutkala bu fuarı gezmenizi öneririm.
Selamlar,
Can Berr

Fuara ait bilgiler;
8. Uluslararası Güzellik, Kozmetik, Parfüm, Güzellik /Kuaför Salonu, PrivateLabel, Hammade, Ambalaj, Wellness&Spa ve Doğal Kozmetik Fuarı
Fuar Tarihleri : 14 - 16 Haziran 2012 (Perşembe-Cuma-Cumartesi)
Fuar Saatleri : 10:30 - 19:00
Fuar Alanı : Tüyap Fuar Merkezi, İSTANBUL
Fuarın Büyüklüğü : 18.000 m2

Katılımcılar : Türkiye, İtalya, Fransa, Almanya, Polonya, Romanya, Bulgaristan, ABD, Yunanistan, Kore, Tayvan, Çin vb.. gibi 45 ülkeden 400 katılımcı.

Ürün Grupları : • Kişisel Bakım Ürünleri
• Parfüm & Deodorant
• Kuaför Salonları için ürün ve Ekipmanlar
• Güzellik Salonları için ürün ve Ekipmanlar
• Renkli Kozmetik
• Doğal Ürünler
• Güzellik Aksesuarları
• Ham Madde, Ambalaj, Private Label
• Dernekler & Basın, Kamu Kuruluşları

Giriş : Profesyonel ziyaretçiler önceden kayıt olunduğu takdirde giriş ücretsizdir. .
Web Sayfası : www.beautyeurasia.com
http://www.beautyeurasia.com/index.php?option=com_content&view=article&id=20&Itemid=2&lang=tr
Kullanıcı avatarı
Scissorshand
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen 2H1B » Sal May 15, 2012 5:40 pm

Kışa girerken saçımı v model kestirmiştim,önleri çene hizamdan başlıyordu,perçem gibi duruyordu.Ama ben bu saçtan çok sıkıldım,saçımın normal hali dalgalı,uzadıkça biçimsizleşti,bir de önlerini şekillendirememe gibi bir sorunum var,saçlarım dalgalı olduğu için de sadece saçımın üstlerini yani kafamın üzerini-:D- düzleştiriyorum.Haliyle oradaki saçlar tiftik gibi oldu,böyle pürüzsüz durmuyor,ayağa kalkıyorlar kısa ve dik,sert gözüküyorlar.Ben oradaki kırıkları kestirebilir miyim ki?Bi de bir daha öyle olmaması için ne yapabilirim?Kuaför onlar senin büyüyen daha doğrusu büyüyemeyen saçların demişti,kırık değil onlar demişti ama işte görüntüsünden ben nefret ediyorum.Yani kısacası hem güzel,hem rahat kullanabileceğim bir saç modeli istiyorum.Saçım kabarmaya çok müsait ve gür.Öyle her modeli de kullanamıyorum,yani sadece imdaaaat diyorum :D Yaşım 17,5 :D Yüz hatları itibariyle Farah Zeynep Abdullah-Aylin'e çok benziyorum.Sadece ten rengi ve saç rengi hariç aynıyız diyebilirim.Bir de boy hariç.Benim boyum 1.57 falan :D Yani saçların bir bayanın her şeyi olduğunu biliyorum,artık sıkıldım,değişim ve güzelleşim istiyorum :D
2H1B
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen m3rw3 » Sal May 15, 2012 6:50 pm

rüyamda saçlarımı kestirdiğimi gördüm :laugh: gerçek olamazdı zaten :laugh:
Kullanıcı avatarı
m3rw3
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen Scissorshand » Cum May 18, 2012 6:03 pm

2H1B yazdı:Kışa girerken saçımı v model kestirmiştim,önleri çene hizamdan başlıyordu,perçem gibi duruyordu.Ama ben bu saçtan çok sıkıldım,saçımın normal hali dalgalı,uzadıkça biçimsizleşti,bir de önlerini şekillendirememe gibi bir sorunum var,saçlarım dalgalı olduğu için de sadece saçımın üstlerini yani kafamın üzerini-:D- düzleştiriyorum.Haliyle oradaki saçlar tiftik gibi oldu,böyle pürüzsüz durmuyor,ayağa kalkıyorlar kısa ve dik,sert gözüküyorlar.Ben oradaki kırıkları kestirebilir miyim ki?Bi de bir daha öyle olmaması için ne yapabilirim?Kuaför onlar senin büyüyen daha doğrusu büyüyemeyen saçların demişti,kırık değil onlar demişti ama işte görüntüsünden ben nefret ediyorum.Yani kısacası hem güzel,hem rahat kullanabileceğim bir saç modeli istiyorum.Saçım kabarmaya çok müsait ve gür.Öyle her modeli de kullanamıyorum,yani sadece imdaaaat diyorum :D Yaşım 17,5 :D Yüz hatları itibariyle Farah Zeynep Abdullah-Aylin'e çok benziyorum.Sadece ten rengi ve saç rengi hariç aynıyız diyebilirim.Bir de boy hariç.Benim boyum 1.57 falan :D Yani saçların bir bayanın her şeyi olduğunu biliyorum,artık sıkıldım,değişim ve güzelleşim istiyorum :D

2H1B;
Yanlış hatırlamıyorsam V modeli için yine konuşmuştuk sizinle,geçen yıl saçlarını V yada U modeli kesitiren arkadaşlar şimdi de harıl harıl saçlarını tek boyda dümdüz kestirmeye başladılar..
Aslında benim fikrimi soranlara da söylemeliyim tek boyda düzgün bir hatta kesilen saç uçları daha sağlıklı ve daha çekici duruyor.Saç uçlarını inceltmekten hiç haz etmedim doğrusu..
Senin sorununa gelince dikkatsizce yapılan ara kesimlerde , ustura ile yapılan kesimlerde bu tip sıkıntılar oluşabiliyor birde dökülen saçlarınız yeniden çıkıp uzamaya başladığında daha sağlıklı ve kalın telli uzadığı için saçlarınızın kısa olduğu bölgelerde kendilerini belli ederler. Ben bu bölgedeki diğer saçları yeni çıkan saçlarla uyumlu hale getirecek bölgesel kesimler yaparak sorunu gidreriyorum. Kırık tedavisi yaparken de aynı durum söz konusun bütün saçları kesmek yerine sorunlu olan bölgeyi düzenlemek saçınızın genel şeklini bozmayacaktır....
M3rw;
rüyalar gerçek yaşamın boyutsal yansımalarıdır. Dikkat et saçlara olurmu :)
Sevgiler
Kullanıcı avatarı
Scissorshand
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen m3rw3 » Cum May 18, 2012 9:44 pm

doğru soyluyorsun, havalar ısınınca ıyıce zor oluyor uzun sac ama yok ı ıh kestırmıcımmm :laugh:
Kullanıcı avatarı
m3rw3
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen QueenBlair » Pzt Haz 11, 2012 12:31 pm

saçlarımı ıstedıgım gıbı kestırdım sonunda ve gıttıgım kuafor cok ılgılendı cok guzel kestı kısacık olsada sacım o kdr guzle oldukı hıc pısman olmadm bayada bekledık kuzenım bekledıgımıze degdı dıo :) :banana:
Kullanıcı avatarı
QueenBlair
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen mltm1903 » Pzt Haz 11, 2012 9:08 pm

hayırlı olsun queenblair nasıl kestirdin acaba ben de kestirmek istiyorum yaa
Adalet gelince...Dünya o zaman yaşanılacak bir yer olacak!
Kullanıcı avatarı
mltm1903
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen Damlakrt » Sal Haz 12, 2012 6:30 pm

selam, ben Damla..16 yaşındayım
kış boyu saçlarımın kırıklarını sık sık aldırmaya çalıştım..şu anda uzun saçım ve kırıklar çoğalıyor.artık uzun saçtan sıkıldım.saçlarımı omuz hizasında hafif katlı küt kestirmek istiyorum.saçlarım dalgalı.sizce yakışır mı ya da bana önerebileceğiniz bir saç kesimi var mı? kakül kullanmayı sevmiyorum zaten alnım dar pek yakışmıyor..yardımcı olursanız sevinirim :)
Damlakrt
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Scissorshand » Cmt Haz 16, 2012 10:55 am

Damlakrt yazdı:selam, ben Damla..16 yaşındayım
kış boyu saçlarımın kırıklarını sık sık aldırmaya çalıştım..şu anda uzun saçım ve kırıklar çoğalıyor.artık uzun saçtan sıkıldım.saçlarımı omuz hizasında hafif katlı küt kestirmek istiyorum.saçlarım dalgalı.sizce yakışır mı ya da bana önerebileceğiniz bir saç kesimi var mı? kakül kullanmayı sevmiyorum zaten alnım dar pek yakışmıyor..yardımcı olursanız sevinirim :)

Damlacım,
Kastirmek istediğin model için saç tipinden çok yüzünün yapısı önemli,kırıklar ve yaz sıcaklarından kurtulmanın en iyi çaresidir katlı küt modelleridir.Yüz tipin konusunda biraz daha bilgi verirsen birkaç model eklerim senin için..
Son haftada özellikle istanbuldaki kuaför arkadaşlarım büyük bir ense açma operasyonu içindeler zaten :)..
Abartısız hangi salona gitsem mutlaka bir müşterinin saçı bob yada katlı küt kesiliyor.
Bu konuyu geçen haftadan beri yazmayı düşünüyordum ama fuar yoğunluğu ancak fırsat bulabildim.. Geçen yıllarda bob modelleri trend olduğunda bu kadar talep görmemişti doğrusu, kısası uzunu asimetiği hemen hemen her çeşit bob modeline rastlıyorum istanbuda...
Forumda egemen olan uzun saç sevdanız sıcaklar bastırınca birden değişiverdi nedense?
Bugün fuardayım fuar sonrası yaz trendlerini sizlerle tekrar konuşalım.
Sevgiler,
Can
Kullanıcı avatarı
Scissorshand
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen QueenBlair » Cmt Haz 16, 2012 6:42 pm

mltm1903 yazdı:hayırlı olsun queenblair nasıl kestirdin acaba ben de kestirmek istiyorum yaa

canım omzumdan bıraz daha yukarsa kestırdım katlarım vardı ve sevmıodm kırılınca uclarından aldırıp duruodum kıyamıodum kısa olmasına katlarm ıyıce uzaynca kestırcektım baktım olcagı yok kestırdm sımdı cok rhat ettm cunku ben saclarımı toplayamıorum hafıf toplasamda agrıo basım sımdı terlemedn rht edıorm :) hemde yazn genelde evdeym sureklı duzlestırmeye ıhtıyacm yok halıyle kırılmıcaktaaa :banana:
Kullanıcı avatarı
QueenBlair
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen Neverm0re » Çrş Haz 20, 2012 3:33 pm

Kuaförlerden nefret eden biri olarak saçımı sık sık kestirmem.Zaten nedendir bilinmez saçlarım kırılmıyor :) Kalın telli herhalde ondan :) Çok sanslıyım ya :)
Saçlarımda bissürü kat vardı lakin otobüsteki teyze bile postij mi taktın deyince dayanamadm. 2 ay önce en uzun kattan kestirdim.Artık dümdüz. :shh:
Maşa filan güzel oluo. Mutluyuz bakalım. :banana:
Kullanıcı avatarı
Neverm0re
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Scissorshand » Prş Haz 21, 2012 7:17 pm

QueenBlair yazdı:saçlarımı ıstedıgım gıbı kestırdım sonunda ve gıttıgım kuafor cok ılgılendı cok guzel kestı kısacık olsada sacım o kdr guzle oldukı hıc pısman olmadm bayada bekledık kuzenım bekledıgımıze degdı dıo :) :banana:

QueenBlair;
Saçlarını sağlıkla uzatmanı diliyorum, en son konuşmamızda bu konuda bir kararsızlık içindeydiniz? Benim en çekindiğim makası kullanırken elimin titrediği müşterilerim kararsız müşterilerimdir.
Makası kullanmak kolay ama insanı mutlu etmek çok zor..
Sevgiler,
Can
Kullanıcı avatarı
Scissorshand
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen QueenBlair » Prş Haz 21, 2012 7:21 pm

evet kararsızlıgımı soyle yendım hemen kısacık kestırmedm belıme yakn saclarımı gogus hızasnda kestrdm snra omuz hızasına gelınce bırden cok kısa oldu dıye dusunmedm

evt anlık kararlarla pısman olmk var ve uzulmek tabı sac uzatmk cok zorrr
Kullanıcı avatarı
QueenBlair
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen Scissorshand » Prş Haz 21, 2012 7:32 pm

Mesajımın amacı da buydu son haftalarda gezdiğim salonlarda çok fazla kararsız arkadaşınızın salonlardan marjinal değişimlerle (gerek saç modeli, gerkese renginde)
çıktığını hayretlerle izliyoum.
Geçmiş dönemlerde yaşadığım o muhafazakarlık yerini büyük bir yenilik merakı ve cesarete bırakmış. Sonuçların bir kısmı ağlatacak kadar marjinal olsada (traşlanan enseler gibi :) ) değişimler her zaman beni etkilemiştir.
Yinede imajınızda yapacağınız değişimlerde mutlaka iyi kara verip işe başlamalısınız..
Bu sizi değişimle birlikte gerçekten daha mutlu edecektir.
Sevgiler
Kullanıcı avatarı
Scissorshand
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen m3rw3 » Prş Haz 21, 2012 11:09 pm

ben niye saç konusunda değişime hiç açık bir insan değilim ya :laugh: hem sıkılıyorum saçlarımdan hem dokunamıyorum, kardesım bıle dıyor bı boya yaptır bısey yaptır yıllardır aynı takılıyorsun dıye ama yok alaturka takılcam illa, modern sacları goruncede öylee bakcam işte :laugh:
Kullanıcı avatarı
m3rw3
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen kardelen2010 » Pzt Tem 02, 2012 12:58 am

selam arkadaşlar nihayet en iyi saç kesimimi buldum kesim okadar önemli ki yıllarca hep saç kestirdim bir çok ünlü kuaföre bile herkes kafasına göre kesiyor bu saçı biz kullanıcaz bırakın bize kimi inceltti kimi kısalttı uzun saçlarımı erkek gibi yapan oldu makası alan kasap oluyor bundan 1 yıl önce buldum kuaförümü gerçekten ne istersem onu veriyor bende sizinle paylaşmak istedim kesimi süper tavsiye ediyorum işte budur diceksiniz...
kardelen2010
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Scissorshand » Prş Tem 05, 2012 6:31 pm

Sıcak ve saçlarınız?

Size ne hatırlayor acaba? Merak ediyorum beklediğim cevaplar gelecekmi acaba

sevgiler
Kullanıcı avatarı
Scissorshand
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen m3rw3 » Prş Tem 05, 2012 6:42 pm

toplasam başım agrır toplamasam sıcaktan pişerim, uzun sacla yazlar daha da sıcak :laugh:
Kullanıcı avatarı
m3rw3
KoKoŞ
KoKoŞ

ÖncekiSonraki

Dön Saç Bakımı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir