Kına

Saç Bakımı ürünleri hakkındaki yorumlarınız ve tavsiyeleriniz.

Moderatörler: Pixie79, ChunLi

Re: Kına

Mesajgönderen begum86 » Prş Şub 05, 2009 12:40 am

Merhaba arkadaşlar... ben 2 senedir saçıma hint kınası yapıyorum... saçlarım inanılmaz parlak ve asla dökülme yok... yalnız kızıl rengim biraz koyu geliyor gözüme... siyaha yakın bir kızıl oluyor... ama ereshanen hanım kına yaktığını ve 1 gece beklettiğini söylemiş ve saçları çok bakımlı görünüyor... istediğim onun saçı tonunda bir saç... yalnız yaşil kına hiç kullanmadım ve korkuyorum... ben hint kınasının içine hep çay demi ve zeytin yağı koyduğumdan, saç derimi boyaması ve saçlarımı dökmesi gibi bir sorunla asla karşılaşmadım... yalnız 1 kez normal yeşil kına alıp denemek istedim... saçıma sürdüm ancak 10 dakika bekledim... içine zeytin yağı koymuş olmama rağmen bayık bir kına kokusu saçımdan 1 hafta çıkmadı... her yıkadığımda ya da terlediğimde saçım koktu... ve banyodan çıktığımda saçım yıpranmış gibi geldi...
sormak istediğim şu... emin olamıyorum saçımın yıpranmayacağından... ne yapmalıyım? mümkünse kınayı kullanmış olan biri cevap verirse sevinirim... şimdiden teşekkürler...
begum86
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sometimes » Prş Şub 05, 2009 2:28 am

Merhaba arkadaşlar ben de yeni üyeyim.
Kına ile ilgili birşey sormak istiyorum, hint kınası kötüymüş, zaten saçlarımın önü çok azaldı ve beyazlar çoğalmaya başladı, saçlarım boyasız ve siyaha yakın renkte. Kimyasal madde asla istmediğim için bu siteyi de okuyunca kına yapmaya karar verdim,
sizlere sormak istediğim kına derken hangi marka kınaları kullanıyorsunuz? Kınanın kalitesi de önemli imiş ve bazılarında ekstra maddeler olabiliyormuş içlerinde, hint kınası hariç, bu forumda bahsettiğiniz diğer kınaların markası nedir? Yani ben piyasadan hangi marka kına almalıyım? Siyaha yakın koyu kestane gibi bir renk olsun istiyorum, ne marka kına almalı ve içine neler koymalıyım?
Daha önce deneyim yaşamış arkadaslar cevap verirse çok çok sevinirim. Teşekkürler..
Sevgiler...
Kullanıcı avatarı
sometimes
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ressamona » Cum Şub 06, 2009 8:18 pm

meraba bişey sorucam ben kına yaktım saçıma normal bildiğiniz yeşil kına rengi hiç belli olmyo doğal yöntemlerle renginin açabilirmiyim daha kızıl olsun istiyorum
ressamona
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen pinkdreamer » Sal Şub 17, 2009 2:23 pm

merhaba arkadaşlar...1ay önce hint kınası yaktım çok güzel oldu rengi kızıl olmuştu ama 2haftada aktı..sonra yeşil kına aldım.geçenlerde saçımın ucuna yaptım sadece suyla karıştırarak .16saat beklettm ama hiç bir renk vermedi.şimdi ise kırmızı şarapla karıştırarak yine saçımın ucuna deniyorum....sonucu merak ediyorum tabi.ama eğer şöyle basit bir formülle kızıl yada turuncuya dönüştürebilecek tarif bilen warsa bana yazabilir mi???koku falan önemli deil yeterki renk versin ve akmasın:((
pinkdreamer
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen kontes92 » Cmt Şub 28, 2009 5:19 pm

pinkdreamer yazdı:merhaba arkadaşlar...1ay önce hint kınası yaktım çok güzel oldu rengi kızıl olmuştu ama 2haftada aktı..sonra yeşil kına aldım.geçenlerde saçımın ucuna yaptım sadece suyla karıştırarak .16saat beklettm ama hiç bir renk vermedi.şimdi ise kırmızı şarapla karıştırarak yine saçımın ucuna deniyorum....sonucu merak ediyorum tabi.ama eğer şöyle basit bir formülle kızıl yada turuncuya dönüştürebilecek tarif bilen warsa bana yazabilir mi???koku falan önemli deil yeterki renk versin ve akmasın:((

zerdeçal kızıl turuncu rengi almasına yardımcı olur...akmaması içinde içine 1 çay kaşığı tuz koy kına karşımının...
Kullanıcı avatarı
kontes92
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen pinar82 » Prş Mar 05, 2009 5:07 pm

saçlarım koyu kestane.beyaz yok.boya da yok.normal yeşil kına yaksam çağla'nın bu rengi tutarmı acaba ilk seferde? [img]http://www.itsbeauty.com/f/pinar82/kına.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
pinar82
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sunna » Prş Nis 16, 2009 10:38 am

yaz tatilinde saçlarıma kına yakmak istiyorum.... içine biraz badem yağı zeytinyağı yumurta yourt ve çay koyucam bakıalım nasıl olacak geçen sene saçlarımı 1 ay arayla 2 kez kızıla boyadım saçlarım çok kötü oldu bakalım kına gerçekten işe yarayacakmı?
Tek Aşk .. "FENERBAHÇE" . . <3
Kullanıcı avatarı
sunna
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen bgmsrkn » Prş Nis 16, 2009 3:50 pm

ya arkdaşlar hangi akla hizmet saçınıza kına yapıosunuzz..ne cesaretleee??yani ortaya çok kötü bir renk çıkma oladılığı çok büyük..sonra nası deiştirceksinz??!!kınanın üstne boyada tutmaz,artık o iğrenç renkle gezersinzz,tek çare kafayı kazıtmak...bu ne alaşkna..zaten kınanın werdiği renkk çok kötü oluo??o kötü görüntüyü nası farkedemiosunuzz ki??saçıma zarar wermiyim diye kendinizii daha kötü bi hale sokuosunuz haberiniz yok!!hiçbi kına da ayrıca saç boyası kadar güzel renkler wermez içine ister 10kilo adaçayı,isterrr bi ton akranfil,ister cewiz yaprakları koyunn!!biri demiş çağlanın saçı ıgibi olurmu??bunun imkanı warmı alaşkına soruorum size!!böyle birşey mümkn olablrmi??yapmaın alaşkna arkdşlarrr!!!
Kullanıcı avatarı
bgmsrkn
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen blairwaldrof » Cum Nis 17, 2009 6:28 pm

kına o kadar kötü birşey değil ki..aksine..ben saçıma 2-3 kere kına yaptım...hoş bi kızıllık oldu..içine tabi ceviz yaprağı kekik papatya falan kattım...zaten saç boyası gibi kına da gidiyor..dipten saç çıkıyor..üstüne boya olmaz ama zaten kına yapan kişi o kızıllığa itirazı olmayan kişidir..ayrıca saçlarım kına yaptıktan sonra güçlendi..hacim kazandı ve parlaklığı arttı...hint kınasından değil normal kınadan bahsediyorum..hint kınasının rengi gerçekten doğal gözükmüyor..tabi kişiye bağlı... :confused:
Kullanıcı avatarı
blairwaldrof
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen mukocuk » Pzr Nis 19, 2009 8:31 pm

merhaba ben yeni üye oldum :) saçlarıma kına yapıcam ama korkuyorum bu sene sonuda mezuniyet törenim var biraz değişiklik olsun istiyorum.ama annem kötüde olablir dio ve ben istiyorum ama kararsızım bana yardımcı olabilirmisiniz? :crybaby: çok kafam karışık! :blushing: acaba nası bi renk ortaya çıkar! :dontknow:
Kullanıcı avatarı
mukocuk
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sunna » Pzr Nis 19, 2009 9:59 pm

kusura bakma ama saç boyası sürsen daha mı ii olur saçların sen kendi aklınla hareket et ... biz beslenmesi için kına yakıyoruz berbat olmasın diede saçlarımızı boyamıyoruz ...!
Kullanıcı avatarı
sunna
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen gokche19 » Pzt Nis 20, 2009 12:07 am

bgmsrkn çok kavgacısın kusura bakma hangi başlığa yazarsan yaz mutlaka tartışma yaratıosun :confused: lütfen huzuru kaçırmadan gsel paylaşım yapalım !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gokche19
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen sunna » Pzt Nis 20, 2009 9:48 am

kına saçı yakmaz canım senin görüşlerine hayranım zaten zararlı şeyleri yararlı yapıyorsun eet istediğimi yaparım bu seni hiç ilgilendirmez kusura bakma her isteyen istedğini yapar saçları berbat olsa bile bu seni ilgilendirmes..) boşverin kızlar kınanın yararlı olduğunu bilen biliyo..)
Kullanıcı avatarı
sunna
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen mukocuk » Pzt Nis 20, 2009 10:45 am

ben zaten hem saçlarımı beslesin diyede kınayı tercih ettim ama sadece nasıl bir renk ortaya çıkar diye sormuştum.istesem normal boyada yaparım ama boyanın beslemediğini biliyorum o yüzden kınayı seçtim hemde biraz değişiklik olur diye.rengini merak etmiştim sadece :(
Kullanıcı avatarı
mukocuk
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sunna » Pzt Nis 20, 2009 10:49 am

mukocuk bi yanlış anlaşılma olduğu galiba canım biz sana demiyoruz.. yukarıda bize aksine idda eden biri var ona söylüyoruz tabiki kına besler canımx.)
Kullanıcı avatarı
sunna
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen sunna » Pzt Nis 20, 2009 10:50 am

eğer saçların koyU Bİ renkse saçlarında fazla belli olmas sadece güneşte belli olur ancak saçların açık bi renkse bilemem nasıl bi renk olur:)
Kullanıcı avatarı
sunna
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen mukocuk » Pzt Nis 20, 2009 11:01 am

hmm ozaman ben yanlış anladım tamam :) saçlarım böleee koyu kumral ama güneşe felan çıktığımda rengi baya açılıyoo çok farklı oluyo bende kınayı yaptığımda bölee belli olsun istiyorum ama :blushing:
Kullanıcı avatarı
mukocuk
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen bgmsrkn » Pzt Nis 20, 2009 2:44 pm

sunna yazdı:eğer saçların koyU Bİ renkse saçlarında fazla belli olmas sadece güneşte belli olur ancak saçların açık bi renkse bilemem nasıl bi renk olur:)

yakmaya dewam et derken saçlarını yakmaya dewam ett demedim ben..kına yakmaya dewam et dedim...bu 1..ikinciside herksn kndi görüşü..bnmkisi seni,sennkisi beni ilglendrmz ben sdcee kndi düşüncemi yazdım..!
Kullanıcı avatarı
bgmsrkn
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen bgmsrkn » Pzt Nis 20, 2009 2:50 pm

mukocuk yazdı:hmm ozaman ben yanlış anladım tamam :) saçlarım böleee koyu kumral ama güneşe felan çıktığımda rengi baya açılıyoo çok farklı oluyo bende kınayı yaptığımda bölee belli olsun istiyorum ama :blushing:

cnmcım bak,hiç boya değdirmemişsin saçına.şmdi sana elimden geldiğince yardım etmeye çalışıcam..boya saçı beslemez demişsin ya..artıkk saçları besleyen boyalar çıktı.tabiki kına kadar zararsızz deildirr..ama en azndan boya yapınca sonucunun az çok ne olduğunu biliceksin.kınayı ilk kez uygulıycaksın saçlarınaa,we istemediğin bi renk elde edersen,saçını kazıtmaktan başka çarennn kalmaz..yada sewmeye sewmeye dolaşırsın.ki bunu kndmden biliorum çok zor oluo..ben saçlarımı sarıdan koyuya döndrmştüm bi ara..we 1 ay idare edebldm sdce...kınanın üzerine kesnlklee hiçbir marka boya,hiçbir şeklde TUTMAZ!!bana kalrsa istediğin rengii bi kuafre göster.onlar sana o rengi yaparlar tatlım..en azndan sewmesen bilee üstne başka bi boya sürme şansın war..ama kınadan pişman olrsann hiçbi çaren yok..senn kararın tbiki cnm ama iyi düşün bence.oynadığımız şey saçlarımız snçta..ben burda yukarda siwri dilli knuştysam,insanlara hakaret etmk içn diil,ki etmedim.burdaa saçına hiçç boya değdirmemiş arkdşlarımız war..alcak kınayı sürcek kafasına,snra bunalıma gircek:S bu çok kötü bişe bi kız için...sunacım sen bilio olblrsn nası yapıldığını,artkk hngii karışımdan ne renk çıkçağını bliiosndr belki..ama kınanın K'sını bilmeyen arkdşlarımız war aramzda..bilinçszce alıp sürcekler kafalarına..sorna o rengi beğenmezlerse nolcak.yazık diilmi?
Kullanıcı avatarı
bgmsrkn
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen mukocuk » Pzt Nis 20, 2009 5:13 pm

bgmsrkn çok teşekkür ederim yardımın için :yeah: benim galiba biraz daha düşünmem lazım.haklısın kına yapınca üstüne başka bişi yapılmıo.ben galiba dediğin gibi kuaföre gidip istediğim rengi sölicem ve öle yaptırcam.saçlarımı mahvetmek istemiorum tabiki kötü bi renk çıkarsa :crybaby: tekrardan saol.ayrıyeten sen sivri dilli felanda konuşmuosun anlayan öle anlıo galiba takma kafana :) :banana:
Kullanıcı avatarı
mukocuk
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

ÖncekiSonraki

Dön Saç Bakımı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir