Kına

Saç Bakımı ürünleri hakkındaki yorumlarınız ve tavsiyeleriniz.

Moderatörler: Pixie79, ChunLi

Re: Kına

Mesajgönderen begum86 » Prş Şub 05, 2009 12:40 am

Merhaba arkadaşlar... ben 2 senedir saçıma hint kınası yapıyorum... saçlarım inanılmaz parlak ve asla dökülme yok... yalnız kızıl rengim biraz koyu geliyor gözüme... siyaha yakın bir kızıl oluyor... ama ereshanen hanım kına yaktığını ve 1 gece beklettiğini söylemiş ve saçları çok bakımlı görünüyor... istediğim onun saçı tonunda bir saç... yalnız yaşil kına hiç kullanmadım ve korkuyorum... ben hint kınasının içine hep çay demi ve zeytin yağı koyduğumdan, saç derimi boyaması ve saçlarımı dökmesi gibi bir sorunla asla karşılaşmadım... yalnız 1 kez normal yeşil kına alıp denemek istedim... saçıma sürdüm ancak 10 dakika bekledim... içine zeytin yağı koymuş olmama rağmen bayık bir kına kokusu saçımdan 1 hafta çıkmadı... her yıkadığımda ya da terlediğimde saçım koktu... ve banyodan çıktığımda saçım yıpranmış gibi geldi...
sormak istediğim şu... emin olamıyorum saçımın yıpranmayacağından... ne yapmalıyım? mümkünse kınayı kullanmış olan biri cevap verirse sevinirim... şimdiden teşekkürler...
begum86
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sometimes » Prş Şub 05, 2009 2:28 am

Merhaba arkadaşlar ben de yeni üyeyim.
Kına ile ilgili birşey sormak istiyorum, hint kınası kötüymüş, zaten saçlarımın önü çok azaldı ve beyazlar çoğalmaya başladı, saçlarım boyasız ve siyaha yakın renkte. Kimyasal madde asla istmediğim için bu siteyi de okuyunca kına yapmaya karar verdim,
sizlere sormak istediğim kına derken hangi marka kınaları kullanıyorsunuz? Kınanın kalitesi de önemli imiş ve bazılarında ekstra maddeler olabiliyormuş içlerinde, hint kınası hariç, bu forumda bahsettiğiniz diğer kınaların markası nedir? Yani ben piyasadan hangi marka kına almalıyım? Siyaha yakın koyu kestane gibi bir renk olsun istiyorum, ne marka kına almalı ve içine neler koymalıyım?
Daha önce deneyim yaşamış arkadaslar cevap verirse çok çok sevinirim. Teşekkürler..
Sevgiler...
Kullanıcı avatarı
sometimes
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ressamona » Cum Şub 06, 2009 8:18 pm

meraba bişey sorucam ben kına yaktım saçıma normal bildiğiniz yeşil kına rengi hiç belli olmyo doğal yöntemlerle renginin açabilirmiyim daha kızıl olsun istiyorum
ressamona
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen pinkdreamer » Sal Şub 17, 2009 2:23 pm

merhaba arkadaşlar...1ay önce hint kınası yaktım çok güzel oldu rengi kızıl olmuştu ama 2haftada aktı..sonra yeşil kına aldım.geçenlerde saçımın ucuna yaptım sadece suyla karıştırarak .16saat beklettm ama hiç bir renk vermedi.şimdi ise kırmızı şarapla karıştırarak yine saçımın ucuna deniyorum....sonucu merak ediyorum tabi.ama eğer şöyle basit bir formülle kızıl yada turuncuya dönüştürebilecek tarif bilen warsa bana yazabilir mi???koku falan önemli deil yeterki renk versin ve akmasın:((
pinkdreamer
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen kontes92 » Cmt Şub 28, 2009 5:19 pm

pinkdreamer yazdı:merhaba arkadaşlar...1ay önce hint kınası yaktım çok güzel oldu rengi kızıl olmuştu ama 2haftada aktı..sonra yeşil kına aldım.geçenlerde saçımın ucuna yaptım sadece suyla karıştırarak .16saat beklettm ama hiç bir renk vermedi.şimdi ise kırmızı şarapla karıştırarak yine saçımın ucuna deniyorum....sonucu merak ediyorum tabi.ama eğer şöyle basit bir formülle kızıl yada turuncuya dönüştürebilecek tarif bilen warsa bana yazabilir mi???koku falan önemli deil yeterki renk versin ve akmasın:((

zerdeçal kızıl turuncu rengi almasına yardımcı olur...akmaması içinde içine 1 çay kaşığı tuz koy kına karşımının...
Kullanıcı avatarı
kontes92
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen pinar82 » Prş Mar 05, 2009 5:07 pm

saçlarım koyu kestane.beyaz yok.boya da yok.normal yeşil kına yaksam çağla'nın bu rengi tutarmı acaba ilk seferde? [img]http://www.itsbeauty.com/f/pinar82/kına.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
pinar82
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sunna » Prş Nis 16, 2009 10:38 am

yaz tatilinde saçlarıma kına yakmak istiyorum.... içine biraz badem yağı zeytinyağı yumurta yourt ve çay koyucam bakıalım nasıl olacak geçen sene saçlarımı 1 ay arayla 2 kez kızıla boyadım saçlarım çok kötü oldu bakalım kına gerçekten işe yarayacakmı?
Tek Aşk .. "FENERBAHÇE" . . <3
Kullanıcı avatarı
sunna
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen bgmsrkn » Prş Nis 16, 2009 3:50 pm

ya arkdaşlar hangi akla hizmet saçınıza kına yapıosunuzz..ne cesaretleee??yani ortaya çok kötü bir renk çıkma oladılığı çok büyük..sonra nası deiştirceksinz??!!kınanın üstne boyada tutmaz,artık o iğrenç renkle gezersinzz,tek çare kafayı kazıtmak...bu ne alaşkna..zaten kınanın werdiği renkk çok kötü oluo??o kötü görüntüyü nası farkedemiosunuzz ki??saçıma zarar wermiyim diye kendinizii daha kötü bi hale sokuosunuz haberiniz yok!!hiçbi kına da ayrıca saç boyası kadar güzel renkler wermez içine ister 10kilo adaçayı,isterrr bi ton akranfil,ister cewiz yaprakları koyunn!!biri demiş çağlanın saçı ıgibi olurmu??bunun imkanı warmı alaşkına soruorum size!!böyle birşey mümkn olablrmi??yapmaın alaşkna arkdşlarrr!!!
Kullanıcı avatarı
bgmsrkn
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen blairwaldrof » Cum Nis 17, 2009 6:28 pm

kına o kadar kötü birşey değil ki..aksine..ben saçıma 2-3 kere kına yaptım...hoş bi kızıllık oldu..içine tabi ceviz yaprağı kekik papatya falan kattım...zaten saç boyası gibi kına da gidiyor..dipten saç çıkıyor..üstüne boya olmaz ama zaten kına yapan kişi o kızıllığa itirazı olmayan kişidir..ayrıca saçlarım kına yaptıktan sonra güçlendi..hacim kazandı ve parlaklığı arttı...hint kınasından değil normal kınadan bahsediyorum..hint kınasının rengi gerçekten doğal gözükmüyor..tabi kişiye bağlı... :confused:
Kullanıcı avatarı
blairwaldrof
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen mukocuk » Pzr Nis 19, 2009 8:31 pm

merhaba ben yeni üye oldum :) saçlarıma kına yapıcam ama korkuyorum bu sene sonuda mezuniyet törenim var biraz değişiklik olsun istiyorum.ama annem kötüde olablir dio ve ben istiyorum ama kararsızım bana yardımcı olabilirmisiniz? :crybaby: çok kafam karışık! :blushing: acaba nası bi renk ortaya çıkar! :dontknow:
Kullanıcı avatarı
mukocuk
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sunna » Pzr Nis 19, 2009 9:59 pm

kusura bakma ama saç boyası sürsen daha mı ii olur saçların sen kendi aklınla hareket et ... biz beslenmesi için kına yakıyoruz berbat olmasın diede saçlarımızı boyamıyoruz ...!
Kullanıcı avatarı
sunna
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen gokche19 » Pzt Nis 20, 2009 12:07 am

bgmsrkn çok kavgacısın kusura bakma hangi başlığa yazarsan yaz mutlaka tartışma yaratıosun :confused: lütfen huzuru kaçırmadan gsel paylaşım yapalım !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gokche19
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen sunna » Pzt Nis 20, 2009 9:48 am

kına saçı yakmaz canım senin görüşlerine hayranım zaten zararlı şeyleri yararlı yapıyorsun eet istediğimi yaparım bu seni hiç ilgilendirmez kusura bakma her isteyen istedğini yapar saçları berbat olsa bile bu seni ilgilendirmes..) boşverin kızlar kınanın yararlı olduğunu bilen biliyo..)
Kullanıcı avatarı
sunna
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen mukocuk » Pzt Nis 20, 2009 10:45 am

ben zaten hem saçlarımı beslesin diyede kınayı tercih ettim ama sadece nasıl bir renk ortaya çıkar diye sormuştum.istesem normal boyada yaparım ama boyanın beslemediğini biliyorum o yüzden kınayı seçtim hemde biraz değişiklik olur diye.rengini merak etmiştim sadece :(
Kullanıcı avatarı
mukocuk
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sunna » Pzt Nis 20, 2009 10:49 am

mukocuk bi yanlış anlaşılma olduğu galiba canım biz sana demiyoruz.. yukarıda bize aksine idda eden biri var ona söylüyoruz tabiki kına besler canımx.)
Kullanıcı avatarı
sunna
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen sunna » Pzt Nis 20, 2009 10:50 am

eğer saçların koyU Bİ renkse saçlarında fazla belli olmas sadece güneşte belli olur ancak saçların açık bi renkse bilemem nasıl bi renk olur:)
Kullanıcı avatarı
sunna
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen mukocuk » Pzt Nis 20, 2009 11:01 am

hmm ozaman ben yanlış anladım tamam :) saçlarım böleee koyu kumral ama güneşe felan çıktığımda rengi baya açılıyoo çok farklı oluyo bende kınayı yaptığımda bölee belli olsun istiyorum ama :blushing:
Kullanıcı avatarı
mukocuk
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen bgmsrkn » Pzt Nis 20, 2009 2:44 pm

sunna yazdı:eğer saçların koyU Bİ renkse saçlarında fazla belli olmas sadece güneşte belli olur ancak saçların açık bi renkse bilemem nasıl bi renk olur:)

yakmaya dewam et derken saçlarını yakmaya dewam ett demedim ben..kına yakmaya dewam et dedim...bu 1..ikinciside herksn kndi görüşü..bnmkisi seni,sennkisi beni ilglendrmz ben sdcee kndi düşüncemi yazdım..!
Kullanıcı avatarı
bgmsrkn
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen bgmsrkn » Pzt Nis 20, 2009 2:50 pm

mukocuk yazdı:hmm ozaman ben yanlış anladım tamam :) saçlarım böleee koyu kumral ama güneşe felan çıktığımda rengi baya açılıyoo çok farklı oluyo bende kınayı yaptığımda bölee belli olsun istiyorum ama :blushing:

cnmcım bak,hiç boya değdirmemişsin saçına.şmdi sana elimden geldiğince yardım etmeye çalışıcam..boya saçı beslemez demişsin ya..artıkk saçları besleyen boyalar çıktı.tabiki kına kadar zararsızz deildirr..ama en azndan boya yapınca sonucunun az çok ne olduğunu biliceksin.kınayı ilk kez uygulıycaksın saçlarınaa,we istemediğin bi renk elde edersen,saçını kazıtmaktan başka çarennn kalmaz..yada sewmeye sewmeye dolaşırsın.ki bunu kndmden biliorum çok zor oluo..ben saçlarımı sarıdan koyuya döndrmştüm bi ara..we 1 ay idare edebldm sdce...kınanın üzerine kesnlklee hiçbir marka boya,hiçbir şeklde TUTMAZ!!bana kalrsa istediğin rengii bi kuafre göster.onlar sana o rengi yaparlar tatlım..en azndan sewmesen bilee üstne başka bi boya sürme şansın war..ama kınadan pişman olrsann hiçbi çaren yok..senn kararın tbiki cnm ama iyi düşün bence.oynadığımız şey saçlarımız snçta..ben burda yukarda siwri dilli knuştysam,insanlara hakaret etmk içn diil,ki etmedim.burdaa saçına hiçç boya değdirmemiş arkdşlarımız war..alcak kınayı sürcek kafasına,snra bunalıma gircek:S bu çok kötü bişe bi kız için...sunacım sen bilio olblrsn nası yapıldığını,artkk hngii karışımdan ne renk çıkçağını bliiosndr belki..ama kınanın K'sını bilmeyen arkdşlarımız war aramzda..bilinçszce alıp sürcekler kafalarına..sorna o rengi beğenmezlerse nolcak.yazık diilmi?
Kullanıcı avatarı
bgmsrkn
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen mukocuk » Pzt Nis 20, 2009 5:13 pm

bgmsrkn çok teşekkür ederim yardımın için :yeah: benim galiba biraz daha düşünmem lazım.haklısın kına yapınca üstüne başka bişi yapılmıo.ben galiba dediğin gibi kuaföre gidip istediğim rengi sölicem ve öle yaptırcam.saçlarımı mahvetmek istemiorum tabiki kötü bi renk çıkarsa :crybaby: tekrardan saol.ayrıyeten sen sivri dilli felanda konuşmuosun anlayan öle anlıo galiba takma kafana :) :banana:
Kullanıcı avatarı
mukocuk
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sunna » Pzt Nis 20, 2009 6:18 pm

ii ya zaten herkes yine bildiğini okucak ..) kına sonuçta yararlı bişey :)
Kullanıcı avatarı
sunna
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen sunna » Pzt Nis 20, 2009 6:23 pm

mukocuk .. ayrıca bizde kötü bişiy sölememiştik zaten ...) doğru söylüyorsun kimin ne demek istdeğini herkes anlıyo farkındaysan sadece karşı çıkan ben değilim ...)
Kullanıcı avatarı
sunna
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen mukocuk » Sal Nis 21, 2009 12:45 pm

sunna bende zaten kötü bişi söledin demedim :) herkes bildiği şeyleri burda paylaşıyo.evet herkes kimin ne demek istediğini anlıyoo. ;) evet sadece sen karşı çıkmıosun bayaa karşı çıkan var canım benim sana lafım yok :) :friendshi
Kullanıcı avatarı
mukocuk
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen bgmsrkn » Çrş Nis 22, 2009 12:15 am

mukocuk yazdı:bgmsrkn çok teşekkür ederim yardımın için :yeah: benim galiba biraz daha düşünmem lazım.haklısın kına yapınca üstüne başka bişi yapılmıo.ben galiba dediğin gibi kuaföre gidip istediğim rengi sölicem ve öle yaptırcam.saçlarımı mahvetmek istemiorum tabiki kötü bi renk çıkarsa :crybaby: tekrardan saol.ayrıyeten sen sivri dilli felanda konuşmuosun anlayan öle anlıo galiba takma kafana :) :banana:

saol cnm güzl sözlerin için..ben sdce yardmcı olmaya çalışpıorm we düşüncelerimi payhloaşıyorum elimden geldiğince...anlayan anlıo,anlayamayan da başkta türlü ccewaplar werio...
Kullanıcı avatarı
bgmsrkn
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen sunna » Çrş Nis 22, 2009 10:26 am

mkocuk ... pardon yanlış anladığım için.. eet herkes istedği gibi anlıyo doğru sölüyorsun canım.)
Kullanıcı avatarı
sunna
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen mukocuk » Prş Nis 23, 2009 6:32 pm

ö.deil bgmsrkn sölediklerim gerçek teşekkür etmene gerek yok :yeah: ayrıyeten kuaföre sordumm kuaför saçıma istediğim rengi yapcağını söledi ama illada saçını beslemek için kına istiosan dedi saçına olabilir dedi çünkü saçın ne koyu nede açık renk dedi güsel bi renk verir dedi oyüzden mutlu oldum :) tekrardan çok teşekkür ederim yardımın için

sunnacım ö.deil olabilir canım böle şeyler takmayın kafanıza ;) :yeah: :)
Kullanıcı avatarı
mukocuk
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen bgmsrkn » Cum Nis 24, 2009 2:05 am

mukocuk yazdı:ö.deil bgmsrkn sölediklerim gerçek teşekkür etmene gerek yok :yeah: ayrıyeten kuaföre sordumm kuaför saçıma istediğim rengi yapcağını söledi ama illada saçını beslemek için kına istiosan dedi saçına olabilir dedi çünkü saçın ne koyu nede açık renk dedi güsel bi renk verir dedi oyüzden mutlu oldum :) tekrardan çok teşekkür ederim yardımın için

sunnacım ö.deil olabilir canım böle şeyler takmayın kafanıza ;) :yeah: :)

sewndm senin adına cnm.sonuçta kuafre danıştysan için rahattr artk..en azndan bilçszce bişi yapmamış oolrsun..kuafrün başarılı bi kuafrse biliodr bu işi...o yüzden gelşmeleri bekliyoruz sdce saçınla ilgli cnm.öptmm :bye:
Kullanıcı avatarı
bgmsrkn
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen mukocuk » Cum Nis 24, 2009 10:59 am

ewt bgmsrkn dediğin gibi artık içim çook rahat senin tavsiyen sayesinde :) kınayı saçıma 15-20 gün içerisinde yapıcam yaptıktan sonra haberleri hemen vericem :yeah: yine dediğin gibi bilinçsizce davranmamış olucam ;) tekrardan teşekkürler canım :friendshi öptmm :)
Kullanıcı avatarı
mukocuk
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sunna » Cmt Nis 25, 2009 5:49 pm

inş güzel bi renk olur
Kullanıcı avatarı
sunna
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen bgmsrkn » Cmt Nis 25, 2009 11:17 pm

mukocuk yazdı:ewt bgmsrkn dediğin gibi artık içim çook rahat senin tavsiyen sayesinde :) kınayı saçıma 15-20 gün içerisinde yapıcam yaptıktan sonra haberleri hemen vericem :yeah: yine dediğin gibi bilinçsizce davranmamış olucam ;) tekrardan teşekkürler canım :friendshi öptmm :)

inş.cnm ..bnde pişmn olmaman i,çin yırttım bi yerlerimi zaten=)inş.. sewiceğin bi renkk olurrr..bekliorm resmlerinii:) :bye:
Kullanıcı avatarı
bgmsrkn
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen mukocuk » Pzr Nis 26, 2009 6:17 pm

inşallah güzel bi renk olur canım yapar yapmaz resimlerimi inşallah koycam kötü olursa koymam amaaa :tongue: :lol: :hang:

inşaallah sunnacım güzel bi renk olsun :blushing:
Kullanıcı avatarı
mukocuk
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen bouqette » Pzt Nis 27, 2009 1:18 am

slm kızlar benim saçlarım kızıl turuncu arası bi renkti kumrala çevirmek istiyodum ama saçlarım aşırı derecede yıpranmış olduğu için tekrar boya yapmaya cesaret edemedim.birkaç gün önce kahverengi hint kınası yaptım saçıma.kahverengiyle alakası yok bildiğimiz siyah oldu ve saçlarım çok sertleşti zaten kınadan öncede çok yıpranmış vaziyette olduğu için iyice çalı gibi oldu.badem yağı susam yağı ve zeytin yağını karıştırıp saçıma sürdüm 1 er gün arayla 3 kere uyguladım bunu.şuan saçlarım baya yumuşadı.kınadan önceki haline döndü.
Kullanıcı avatarı
bouqette
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sunna » Pzt Nis 27, 2009 10:22 am

ancak senin saçına yaktığın hint kınası .. hint konası eet yıpratır canım eğer normal kına sürseydin bemlki olmasdı bunlar:)
Kullanıcı avatarı
sunna
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen bouqette » Sal Nis 28, 2009 12:16 am

ama kızıl istemiyodum canm zaten kızıllardan kurtulmak için yaptım hint kınasını :dontknow: daha öncede hint kınası yapmıştım siyah olması için ozaman saçlarım sağlıklıydı ve zarar vermemişti.ama şuan zaten aşırı derecede yıpranmış yanmış durumda oldukları için hint kınası dahada sertleştirdi.neyse yağ karışımını uyguladıktan sonra saçlarım baya bi toparlandı zaten ;)
Kullanıcı avatarı
bouqette
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sunna » Sal Nis 28, 2009 10:54 am

hmm o zaman saçların açık renk çünkü benimki koyu biraz o yüzden kna pek belli olmuyo aslında kınanın içine koyu olması icçin kın taşı falan koyabilrisn ...)
Kullanıcı avatarı
sunna
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen michiru » Prş Nis 30, 2009 6:31 pm

herkese merhaba ben boyalı sça kına yapılır mı die googleda araştırma yaparken bu foruma rastladım ve vakit kaybetmeden üye oldum ki sizden tavsiye alabileyim=D
benim saçlarım şu anda koleston açık kahveye boyalı ama rengi siaha yakın,koyu bi renk daha 17 yaşındayım ve saçlarımı daha fazla yıpratmak istemiyorum baya kötü oldular. acaba boyalı saçıma kına yapsam tutar mı ve şu anki rengine yakın bi renk olur mu çünkü kıpkızık bi renk istemiyorumiokula gidiyorum... peki kıa saçımı besler mi? yeşil kına işimi görür mü hint kınası mı kullanmalıyım içine neler koymalıyım?..
bu çaylağı bilgilendirirseniz çok sevinirim mümkünse daha önce kına kullanmış biri cevaplarsa çok sevinirim
heves ve merakla cevaplarınıız bekliyoruum=)
michiru

Mesajgönderen michiru » Prş Nis 30, 2009 6:33 pm

bu arada yazdıklarıma hiç bakmamıştım baya b..a çevirmişim yazıyı pardon xD
michiru

Mesajgönderen handeberhan » Prş Nis 30, 2009 9:36 pm

canım kına kullanmadm ama kına hakkında bildiklerim teyzem cok eskıden yapmıstı hınt kınası kuaforde bılncsız bı kuafor bısı sölememıs ama ustune boya yaptırmıstı ozamanlar blmıomus tabı hınt kınası uzerıne boya olmıcagını sacı nasl koptu anlatamam tel tel elıne gelıodu kımyasal ıslem yapılmaması lazımmıs.yesıl kına bılmıorum besler herhalde ama cnm kına ustune boya yapılmaz kesınlıkle olmaz ya sacını kına yapıp tamamen uzamasın beklersın kına gıder öle boya yaparsın yada sacını ılerde sıkılırsın kestırıp kınaları öle boyatabılırsın.eger ben hıc sıkılmam dersen kınadan aynı renk kullanırım dersen sen bılırsın kına kullanma konusunda.hem kınada yesıl tahınen azda olsa kızıllık olur yansıma falan hınt kınası desen oda syaha yakın olur ama daha 17 yasındaymıssın herkes gıbı sende ılerde rengınden sıkılp kınadan baska renge cevırmek ıstersen zor olur.nese cnmm bnm dedıklerımm bu kadar sen bılrsın dıer kullnanan arkadaslardanda yardım al. :kissmuch:
Kullanıcı avatarı
handeberhan
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen michiru » Prş Nis 30, 2009 10:33 pm

ayyy!! besliim derken elimde kalmasın!! benim için artık boyamak eğlence plmaktan çıktı her ay renk değiştiryodum en son kızıl yaptım bi kere ondan sonra da mahvoldu=( herkes de ilerde saçlarım elimde kalcak gibi konuşuyo boyuyorm die öretmenim kaç yıldır hep kına yapıomuş saçına ve saçları çok güzel. bnm de aklıma ordan geldi ama... dur bakalım başka kimler ne dicek,çok teşekkr edrm x
michiru

Mesajgönderen michiru » Prş Nis 30, 2009 10:41 pm

peki bu kına karışımı boyalı saça da tutar mı acaba mesela koyu kahve renge? dipleri çıkmış saça kına yaksak renk farkı olur mu kii? bi de dip boya yaparsam da sonuç kötü olursa kazıtmaktan başka çarem kalmaz :pray:
michiru

Mesajgönderen handeberhan » Prş Nis 30, 2009 10:48 pm

cnm mesela hınt kınası surdun dıelım sacn sıyah gıbı olur cok koyu olur ondanda hıc baska renge donemessn hep hınt kınası surmek zorunda kalırsın ve sacına cok zararlı hınt kınası.yesıl kınada mutlaka yıne kızıllıklar olur dıe cok bellı olmasada tahmn edıorum ama sen kızıllık ıstemıorum dedn herhalde.ya boyalı saca surunce tutar belkı ama hadı tuttu ıstedın renk oldu dıelım onada ama cnm 17 yasındamıssın hep renk degıstırorum dıosun mutlaka herkes gıbı sıkılırsan aynı sac rengınden ozaman ya knanın sacnın uzaıp gıtmesını beklıceksın yada cnm sacını kestırceksın.sacn acık kahvemıs sacının pekı senın normal kendı rengı ne?besleyı yaglarla falan sacnla ılgılensen ısıtılmıs zeytınyagı falanda sursen öle bı sure besle sora boyatırsın yıne tabı sen bılırsın ben aynı renk kullancam hep dersen kına yap ozaman.bakalmm der arkadaslar neler dıcekk onlarında fıkrını alırsın ama bana gore bn cok sıkılırdım mesela bı sure sora guselde olsa baska renge gecmek ıcın boyada surulmesdıı ölee daha uzulurdum
Kullanıcı avatarı
handeberhan
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen michiru » Prş Nis 30, 2009 11:04 pm

doğal rengim açık kumral. saç rengim çok güzeldi amai 15imde beyazladı tepeleri öyle başladım boyamaya. ve dediin gibi geçen yazı saçıma yağlarla bakım yaparak geçirdim yılan susam ve badem yağlarını karıştırdım haftada 3 kere sürdüm saçlarım hem acayip bi hızla uzadı hem de güçlendi,parlaklaştı.aslnda şu anki rengini seviyorum siyaha akın kahve güneşte de altındaki kızıllar parlıyo eski boyadan... ama dedim ya herkes gözümü o kadar korkutttu ki saçların elinde kalcak mahvolcak die die :dontknow:
michiru

Mesajgönderen handeberhan » Prş Nis 30, 2009 11:17 pm

anladım cnm ozaman hnt kınası sakın yapma cok zararlı bısı daha fena olur sacın yesl kınada yaparsan hep öle kullanmak zorunda kalırsın ya bı sure bu yazı dare et zaten denız gunes falan sacı ypratıor yaglarla sen idare et cnm bana kalırsa sac serumu al yzdan sora dusun derım
Kullanıcı avatarı
handeberhan
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen sunna » Cum May 01, 2009 11:05 am

bende henüz 17 yaşındayım geçen sene 1 ay arayla saçlarmı boyadım ... sonuç berbat odun gibi oldular ... şimdi iyi oldulr... bendez yazın kına yakıcam beslensin die .. ancak benim saçlarım koyu renk olduğu için belli olmuyo..) eet kınanın dönüşümü yok ancak hint kınası zararlı normal kına gibi değil tavsiye etmem çünkü bende 15 yaşımda falan iken yapmıştım kızıla özenip :)
Kullanıcı avatarı
sunna
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen michiru » Cum May 01, 2009 2:59 pm

anlıyorm... bu ya saçlarımı boyamayıp yağlarla bakım yapiim o zaman... organik boya mı yapsam die düşündüm o da çok pahalı yaa=(
michiru

Mesajgönderen handeberhan » Cum May 01, 2009 8:00 pm

cnm yanlıs hatırlamıosam naturalş color s mı ne öle organık boya var onu kendn alıp boyasını kuafore boyatabılırsın .o natural colors mı uygun fıyatı yanı sen ıstedııgın renk boyasını al kuafore boyatırsın .bıde kolestonun kutuda ustunde cıcek resmı gıbı oloan ve palettenınde öle cıcek tresmı olan dogalmı ne öle yanı cıkan larına bak onlardan annem kullanıo.zaten yazın sacın yıprancak gunes denızden ondan bakımla yag yap yaz sorasıu boyatırsın
Kullanıcı avatarı
handeberhan
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen michiru » Cmt May 02, 2009 9:16 pm

hı hıı biliyorum loreal casting var amonyaksız koleston natural bildiin boya ama maddeleri azaltıp doğal şeyler eklemişler natural colors ise organik. ama kuaförler organik boyayı en az 70 liradan yapıyo bu boya 11 lira. ayrıca gazetede de her 'organik' boyanın organnik olmadığıyla ilgili haberler çıktı ve kuaförlerin kulandığı organik boyaların fiyatı 70 liradan başlıyo=( e şimdi natural colors'un da organik olduuna pek inanası gelmiyo insanın biliosn organik olan ürünler doğallıkları kadar fiyatllarıyla da ünlü :confused: ama gene de denicem yaz sonunda yalnız kuaföre boyayı kendin götürünce kabul edio mu yaa bunu bilmiodm bak :) öyleyse ii çünü bu natural colorsda kafana bone geçirip bekliosn sonra fön makinesiyle 20 dk kurutuosn ama bizim evde kullandıımız makinelern ısısı çok dha düşük bi de bekletme süresi saçın uzunluuna koyuluuna beyazlara göre deiişiyo... ortaya tuhaf bi görüntü çıkma olasılıı da var ama kuaförler getirdiin boyayı sürüosa iii bi kuaförmle konuşiim bakiim ;)
michiru

Mesajgönderen handeberhan » Cmt May 02, 2009 9:35 pm

cn bnm her gıttıgım kuaforde öle kadınlar falan getırıo konusmana gerek yok dersın basta böle getırıcem bn boyasını dıe el emegını verırsın sırff sen yaz sonuna kadar ii bakım yap sacına
Kullanıcı avatarı
handeberhan
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen sudeeee » Cmt May 02, 2009 10:16 pm

amyless ben annemin saçlarını organik boyayla boyuyorum, çok güzel oluyor.Organik boyayı kesinlikle tavsiye ederim.Ama her organik denilen boyada organik olmuyor.Organik boya almadan önce internette baya araştırmıştım. PHYTO organik boyanın iyi olduğunu gördüm bir çok sitede ve onu aldım eczaneden.Bir yıldır annemin saçlarını onla boyuyorum.Loreal boyayla boyamaktan kurtuldum,loreal'in kokusundan çok rahatsız oluyordum.Bu organik boya portakal kokuyor mis gibi :)
sudeeee
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen michiru » Pzr May 03, 2009 1:39 pm

vaay amonyak yerine portakal kokusu ha=D tmm hemen araştırıyorm organik boyaları
michiru

ÖncekiSonraki

Dön Saç Bakımı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir