Su Dalgası & Kalıcı Su Dalgası (Bioform)

Saç Bakımı ürünleri hakkındaki yorumlarınız ve tavsiyeleriniz.

Moderatörler: Pixie79, ChunLi

Mesajgönderen oya1106 » Prş Tem 20, 2006 8:47 pm

kızlar bu mecitefendi yağını aktarlardan mı alıyorsunuz acaba??
Kullanıcı avatarı
oya1106
BaKımLı
BaKımLı

Re:

Mesajgönderen mihrihatun » Cmt Nis 14, 2007 8:09 pm

Hurricane yazdı:kestirmeyi kesinlikle istemem çok üzülürüm yani belki ilaçsız sadece sarsalar beni 1 gece idare etse olabilir... yani fön çektirmek gibi. büyük bigudilerle hoş olur aslında..

Mizample yaptır...3-4 gün kullanırsın...Ben arada bir yaptırıyorum...
Bir de sosis bigudilerle sar saçlarını...Hiç değilse yıpranmaz...Perma saça çok zararlı, annemden biliyorum.
mihrihatun
SüsLü
SüsLü

Re:

Mesajgönderen mihrihatun » Cmt Nis 14, 2007 8:13 pm

tibia yazdı:ben bi de regl zamanı boya yapılırsa tutmaz diye duymuştum ama ne alaka anlamadım :roll:
hurricane kalıcı su dalgasından vazgeçmekle iyi yapmışsın cnm.ben de su dalgası değil ama perma yaptırmıştım(kuaföre su dalgası diye gittim ama kadın bana senin saçın tutmaz dedi) muhtemelen su dalgasını da aynı yöntemle ama daha kalın sararak yapıyorlardır.çok yakıştırmıştım kendime ama mahvolmuştu saçlarım.ilk yaptırdığımda her gün sabahın köründe kalkıp ıslatıp jöle sürüyodum kendi kendime değişik kurutma teknikleri filan geliştimiştim :lol: ama üç dört ay sonra uğraşmaktan bıktım.perma için kullanılan maddelerin zararı yetmezmiş gibi bir de jöle ve fönün zararları eklenince saçlarım çok yıprandı döküldü vs vs uzun zamandır görmediğim insanlarla saçlarımın yapılmamış haliyle karşılaşınca nasılsın bile demeden saçların korkunç görünüyor demeye başladılar :evil: neyse yıllardır yaptırmak istediğim bir şeydi en azından hevesimi aldım diyorum kendi kendime :lol: ama bir daha mı? asla 8)

regl dönemi ile hamilelik döneminde, hormon salgılaanmasındaki farklılık sebebiyle saç boyalarının rengi farklı tonlarda oluyormuş..
mihrihatun
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen Hurricane » Pzr Nis 15, 2007 1:59 am

bn bu su dalgasını normal maşayla yapmanın yöntemini de keşfettim. kalında bi tutam saçınızı alıp maşanın dibinden başlayarak sarıyosunuz ya durun orda. ilk boğumu sardınız saçınızı bükün o bükülmüş kısmı maşanın üstüne dolayın bidaha bükün bi daha dolayın saç kalın ve bükülü olduuu için normalden biraz fazla bekletmek gerekiyo. açınca vague lı su dalgalı saçınız oluyo =O)
Kullanıcı avatarı
Hurricane
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen wishne » Pzr Nis 15, 2007 12:06 pm

benim saçlarım da sütyen hizasında. dalgalıyla düz arası.

bu su dalgaları benim içimn artık oyuncak oldu :)

şaçım nemliyken ikiye ayrıp, az bi miktar şekillendirici ya a jöle sürdükten sonra aşağı taraftan kıvırıp sipiral gibi bi şekle getirip tokalarla tutturuyorum, bi süre öyle belkiyorum ya da acil işim varsa kurutma makinasıyla kurutuyorum.

açınca kulakğın altından itibaren çok doğal bir su dalgası oluyo.
yani kafa tararfımda kalan saçlar düz bir şekilde dururken, kulaktan aşağı kısmı çok hoş bi dalga oluyo.. ayrıca kullanışlı.

tabi elde etmek istediğiniz dalga boyuna göre değişiyo. bi arkadaşım tutam tutam yapmıştı o da çok hoş olmuştu :wink: :wink:
Kullanıcı avatarı
wishne
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen kokoshbarbie » Pzt May 14, 2007 6:01 pm

su dalgasını hep duyuyorum ama nası olduunu bilmiorum biri resmini koyabilirmi :?: :( cahil kaldım
Kullanıcı avatarı
kokoshbarbie
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen ladia » Pzt May 14, 2007 7:45 pm

evet su dalgası resimleri bulan arkadaşlar paylaşabilirlermi ben şöyle çıktısını alıp kuaföre gösterebiliceem güzel ve doğal bi model arıyorum
ladia
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen etsote87 » Pzt May 14, 2007 8:55 pm

hepsi gurubundaki sarışın kızın saçlarına hayranım,su dalgası yada perma sanıram
Kullanıcı avatarı
etsote87
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen sisa » Pzt May 14, 2007 8:58 pm

şöyle bişe olması lazım su dalgasının...
Resim
Resim
sisa
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen sisa » Pzt May 14, 2007 8:59 pm

mesela etsotenin avatarındaki avrilin saçıda su dalgası olması lazım :D
sisa
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen etsote87 » Pzt May 14, 2007 9:00 pm

yok canım yav,ben lisedeyken yaptırmıştım,saçıma yaptırdığım ilk işlemdi su dalgası,aynı perma gibi sarıyolar ama perma daha sık sarılıyo su dalgasını daha kalın sarıyolar,çok güzel olmuştu ama saçım baya yıpranmıştı :wink:
Kullanıcı avatarı
etsote87
KoKoŞ
KoKoŞ

Re:

Mesajgönderen sisa » Pzt May 14, 2007 9:19 pm

etsote87 yazdı:yok canım yav,ben lisedeyken yaptırmıştım,saçıma yaptırdığım ilk işlemdi su dalgası,aynı perma gibi sarıyolar ama perma daha sık sarılıyo su dalgasını daha kalın sarıyolar,çok güzel olmuştu ama saçım baya yıpranmıştı :wink:
valla bilmem permaya benziyor gibi biliorum ama perma gibi deil daha geniş dalgalar var bu resimleri benzettim su dalgasına ben dalga malga bilmem ben dümdüz saç sevdiğim için hehehe :lol: :D tahminime göre o resimler uyabilir dedim :D
sisa
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen sisa » Pzt May 14, 2007 9:22 pm

evettt buldum su dalgasını arama motoruna yazınca su dalgası saçlar diye bunu buldum Resim
sisa
BaKımLı
BaKımLı

Re:

Mesajgönderen cecilya » Pzt May 14, 2007 9:46 pm

sisa yazdı:evettt buldum su dalgasını arama motoruna yazınca su dalgası saçlar diye bunu buldum Resim

su dalgası bu işte iri dalga yani...
Kullanıcı avatarı
cecilya
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen kokoshbarbie » Pzt May 14, 2007 10:40 pm

hııı anladım saolun kıslar aydınlandım apmul gibi :idea: :P :lol:
Kullanıcı avatarı
kokoshbarbie
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen SibL » Pzt May 14, 2007 10:46 pm

Bende çok seviyorum su dalgasını çok hoş duruyor. En az 6 ay gidiyomuş.Kuaför öyle söylemişti.Arkadaşım saçı düz olduğu için yaptırmıştı 4 ay önce.su dalgasını yaptırınca asla fön çekmemek gerekiyomuş yoksa bozulurmuş.
Yine de Bakımı Çok zahmetli baya vakit alıyo her gün saçını yıkıyo jöle,sprey vs kullnadığı için.Ama Şu an Dalgaları baya açılmış durumda.Tekrar yaptırcam dedi.Ben biraz daha bekle saçın çok yıpranır diyom ama dinlemiyo işte. :evil:
Kullanıcı avatarı
SibL
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen missceren » Pzt May 14, 2007 11:21 pm

kızlar ben sevmedim su dalgasını ben etsotenin avatarındakini istiyorum :(
Kullanıcı avatarı
missceren
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen etsote87 » Pzt May 14, 2007 11:25 pm

benim saçlar ince telli old. için su dalgası bana çok yakışmıştı,çok beğendim ben,aslında yine yaptıemak istiorum ama boyanın üstüne çok zarar verirmiş,bekleyim desem bu seferde dipler çok kötü gözükecek,burçakcım bu arada avrilin saçları çok hoş bende beendim ama aslında evde yapıışabilir maşayla
Kullanıcı avatarı
etsote87
KoKoŞ
KoKoŞ

Re:

Mesajgönderen missceren » Sal May 15, 2007 12:01 am

etsote87 yazdı:benim saçlar ince telli old. için su dalgası bana çok yakışmıştı,çok beğendim ben,aslında yine yaptıemak istiorum ama boyanın üstüne çok zarar verirmiş,bekleyim desem bu seferde dipler çok kötü gözükecek,burçakcım bu arada avrilin saçları çok hoş bende beendim ama aslında evde yapıışabilir maşayla
cnım benim maşam ince sanki daha kalın bi maşayla olur gibi geldi bana :roll:
Kullanıcı avatarı
missceren
KoKoŞ
KoKoŞ

Re:

Mesajgönderen kokoshbarbie » Sal May 15, 2007 10:43 pm

missceren yazdı:kızlar ben sevmedim su dalgasını ben etsotenin avatarındakini istiyorum :(

ewt ya etsotenin avatarındaki çom güzel :P bn evde kendm yapabiliorum böle 30 dakika sürüo sadece çünkü saçım ztn hafif dalgalı :D
Kullanıcı avatarı
kokoshbarbie
BaKımLı
BaKımLı

ÖncekiSonraki

Dön Saç Bakımı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir