Yıpranmış Saçlar

Saç Bakımı ürünleri hakkındaki yorumlarınız ve tavsiyeleriniz.

Moderatörler: Pixie79, ChunLi

Re: Yıpranmış saçlar

Mesajgönderen honeybabe » Prş Eyl 11, 2008 1:31 pm

bende kızıldan platin sarıya döndüğümde saçlarım resmen kadayıf kıvamına gelmişti :( bi ara ciddi ciddi komple kazıtıp peruk kullanmayı bile düşündüm.. daha sonra Alterna Caviar serisinin anti aging moisture şampuanını ve treatment conditioner ını kullandımve uzun vadede gerçekten faydasını gördüm.. tabi düzenli olarak kestirmeye de devam ettim..unutmayın hiç bir ürün mucize yaratmıyor muhakkak kestirmek lazım
Kullanıcı avatarı
honeybabe
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen mero748 » Prş Eyl 11, 2008 4:04 pm

sanırım yıpranmış saçların en iyi çözümü kestirmek ve bir süre fönden ısıdan uzak tutmak ve bakım uygulamak..
http://twitter.com/merimania
mero748
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Yıpranmış saçlar

Mesajgönderen papilya » Prş Eyl 11, 2008 6:45 pm

Benim kadar saçlarıyla uğraşan biri daha yoktur sanırım:) boyamadığım renk yapmadıgım işlem kalmadı. En son perma yaptırdım ve saçlarım tarak bile girmicek bi hale geldi çok aşırı yıpranmış saçlara Ducray Nutricerat 'ı tavsiye edebilirim eczanelerde satılıyor saçlarım 1 ay da eski haline geldi ayrıca ne kadar yıpranırsa yıpransın saçlarınızı kestirmeyin. yıpranmış saç uzamaz lafı tam bir palavra boşu boşuna kestirdiğinizle ve canınızın sıkıntısıyla kalıyorsunuz. Unutun saçınızın yıprandıgını ve bi süre ona iyi davranın hem düzeliyor hemde uzuyorlar;)
Kullanıcı avatarı
papilya
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen mero748 » Prş Eyl 11, 2008 8:11 pm

papilya yazdı:Benim kadar saçlarıyla uğraşan biri daha yoktur sanırım:) boyamadığım renk yapmadıgım işlem kalmadı. En son perma yaptırdım ve saçlarım tarak bile girmicek bi hale geldi çok aşırı yıpranmış saçlara Ducray Nutricerat 'ı tavsiye edebilirim eczanelerde satılıyor saçlarım 1 ay da eski haline geldi ayrıca ne kadar yıpranırsa yıpransın saçlarınızı kestirmeyin. yıpranmış saç uzamaz lafı tam bir palavra boşu boşuna kestirdiğinizle ve canınızın sıkıntısıyla kalıyorsunuz. Unutun saçınızın yıprandıgını ve bi süre ona iyi davranın hem düzeliyor hemde uzuyorlar;)

bu bahsettiğin şey ne?bakı kürü mü maske mi yoksa şampuan mı?bir de fiyat olarak ne kadar? :confused:
http://twitter.com/merimania
mero748
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen blush » Prş Eyl 11, 2008 11:24 pm

Papılya bahsettığın urunun maskesı, serumu ve sampuanı var. Sizin kullandığınız hangısıydı?
Kullanıcı avatarı
blush
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen Scissorshand » Cum Eyl 12, 2008 8:32 am

papilya yazdı:Benim kadar saçlarıyla uğraşan biri daha yoktur sanırım:) boyamadığım renk yapmadıgım işlem kalmadı. En son perma yaptırdım ve saçlarım tarak bile girmicek bi hale geldi çok aşırı yıpranmış saçlara Ducray Nutricerat 'ı tavsiye edebilirim eczanelerde satılıyor saçlarım 1 ay da eski haline geldi ayrıca ne kadar yıpranırsa yıpransın saçlarınızı kestirmeyin. yıpranmış saç uzamaz lafı tam bir palavra boşu boşuna kestirdiğinizle ve canınızın sıkıntısıyla kalıyorsunuz. Unutun saçınızın yıprandıgını ve bi süre ona iyi davranın hem düzeliyor hemde uzuyorlar;)

Tamamiyle imkansız dan bahsetmişiniz perma yapılmış ve bundan dolayı zarar görmüş bir saç telinin
geri dönüşü yoktur arkadaşlar bunu geri dönderecek kozmetik ürününe verdiğiniz para sadece o firmaya
destek olur. Dünyada saça en büyük labaratuar araştırmasını yapan ve bununla ilgil bir enstitüsü bile olan
l'oreal de bile bu derece güçlü bir ürün bulunmamaktadır.
Saçın yapısını mikroskop altında incelediğinizde perma, röfle gibi ağır kimyasal işlemlerden sonra saçın temel yapısının değiştiğini göreceksiniz.
Üstelik haşa ülkemizde renk açma ve permada çok yanlış teknikler kullanılmakta iken bu geri dönüşün
imkansız olduğunu söyleyebilirim...
En ucuz ve etkili yöntem hala saçı kestirmektir.
İstisna durumlar bu gerçeği değiştirmiyor malesef.
Facebook profilim ve saç modelleri sayfam hacklenmiştir...
Lütfen https://www.facebook.com/can.hairsalon adresini dikkate almayınız
Kullanıcı avatarı
Scissorshand
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen angel22 » Cum Eyl 12, 2008 2:08 pm

Scissorshand yazdı:

Tamamiyle imkansız dan bahsetmişiniz perma yapılmış ve bundan dolayı zarar görmüş bir saç telinin
geri dönüşü yoktur arkadaşlar bunu geri dönderecek kozmetik ürününe verdiğiniz para sadece o firmaya
destek olur. Dünyada saça en büyük labaratuar araştırmasını yapan ve bununla ilgil bir enstitüsü bile olan
l'oreal de bile bu derece güçlü bir ürün bulunmamaktadır.
Saçın yapısını mikroskop altında incelediğinizde perma, röfle gibi ağır kimyasal işlemlerden sonra saçın temel yapısının değiştiğini göreceksiniz.
Üstelik haşa ülkemizde renk açma ve permada çok yanlış teknikler kullanılmakta iken bu geri dönüşün
imkansız olduğunu söyleyebilirim...
En ucuz ve etkili yöntem hala saçı kestirmektir.
İstisna durumlar bu gerçeği değiştirmiyor malesef.

kesinlikle katılıyorum kestirmek tek çözüm :crybaby: yanmış saça ne yapılsa eski haline gelmiyor,güzel bir kısa saç modeli bulup kestirip o dönemi o şekilde atlatmak ve kafaya takmamak en iyisi :(
Kullanıcı avatarı
angel22
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen esosh » Cum Eyl 12, 2008 6:39 pm

çok doğru kestirmeden hiç olmuyo bende uzatcam die baya bi kestirmedim yapmadığım bakım kalmadı ama yinede kestirmem gerekti şimdide bakım yapıorum önceden önlemi almaya çalısıorum çünkü kırıklar oluştuktan sora pek bi çare olmuo
Kullanıcı avatarı
esosh
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen dune14 » Pzt Eyl 15, 2008 1:30 pm

Kızlar elimde dove un nemlendirici serumlu tester şampuanı vardı .Geçen gün deneyeyim de bitsin diye kullandım aman allahım bayıldım.Sanki şampuan değil de saç kremi :banana: O kadar yumuşak yaptı ki saçımı bayıldım.Halbuki ilk çıktığı zamanlar dove almıştım ama memnun kalmamıştım bu çok farklı geldi bana.Carrefourda hem saç kremiyle şampuanı (750 ml ) promosyında 6.90 görünce hemen aldım tabii :)) Bu sefer ciddi saç yıpranmaları için onarıcı serumlusu (laciver ambalajlısı) aldım.Denedim o da süper. İlgililere duyrulur :yeah:
Kullanıcı avatarı
dune14
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen eloweeth » Pzt Eyl 15, 2008 10:25 pm

Kızlar ben de saçlarım normalde kıvırcık olmasına rağmen bir sefer renk açma işlemi yapılırken öyle bi yandılar ki pırasa sapı gibi oldular ve dokunduğumda mısır püskülüne dokunuyor gibiydim.Herkes kestirmen lazım dedi,başka çözümü yok dedi ve ben de hata yaptığımı düşünmeme rağmen bir süre yoğun bir bakım yapıyim belki kurtulurlar dedim,kestirmedim.Saçlarıma her gece yatarken biraz bepanthen merhem(kapsül de olur ama ben bulamamıştım,önemli olan saf panthenol olması),2 e vitamini kapsülünü kırıp içini,aktardan aldığım çeşitli yağlardan oluşan karışımı(hemen hemen tüm aktarlarda benzer içerikte ürünler var)biraz zeytin yağını karıştırıp saç boyası gibi sürüyodum,sabah kalkınca da içine biraz badem yağı katmış olduğum dove şampuanım ve saç kremimi kullanıp (defalarca şampuanlamayın yağı şampuan yapmadan önce sadece su altında tarayarak akıtın,ondan sonra şampuan yapın o zaman temizlenirler.)ardından ıslakken john frieda frizz ease serumundan biraz sürüyordum.(ykm ve boynerlerde var)Gerçekten saçlarım 1 ayda tekrar kıvrılmaya başladı ve ben de haftada 2 ye indirdim bu yoğun bakımı ve gerçekten düzeldiler.Kesinlikle geri dönüşü yok diye bir şey yok,sabırla ve yoğun bakımla düzeliyorlar.Bu süre içinde kesinlikle boya yok ama.Tabi ki zahmetli ama eğer kestirmek istemiyorsanız mutlaka yapın, test edildi onaylandı:)
eloweeth
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re: Yıpranmış Saçlar

Mesajgönderen blush » Sal Eyl 16, 2008 9:35 am

eloweeth. peki saç geri nem ve esneklık kazandı mı ?
Kullanıcı avatarı
blush
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen angel22 » Sal Eyl 16, 2008 10:24 am

bazıları saçım yandı ama bunu bunu yaptım düzeldi diyo,bazılarıda(bende dahil)hiçbir şey düzeltmedi saçımı diyor.sanırım yanmış saçla yıpranmış saç karmaşası oldu :) yıpranmış saç yapılan bakımlarla kendini toparlar ama yanmış saça ne yapılırsa yapılsın düzelmiyo saça su değdiğinde hep aynı çekince uzayan kedi tüyü gibi incecik kalmış lastik saç :crybaby:
Kullanıcı avatarı
angel22
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen eloweeth » Sal Eyl 16, 2008 12:36 pm

Yani kızlar bilmiyorum saçım yanmış mıydı yoksa yıpranmış mı ama mısır püskülü gibi sepsert,incecik ve dümdüzlerdi(normalde tamamen kıvırcık)korkunç görünüyorlardı tek kelimeyle.Şu anda tekrar kıvırcıklar ve çok hafif bir elektriklenme var,kesinlikle de saç tellerim kalınlaştı.Bilemiyorum saçları kötü durumda olan ama kesirmek istemeyenler bir ay denesinler gerçi biraz zahmetli ama bir ay sonuçta,eğer onlarda olmazsa kestirirler,ben çok kısa sürede farkı görmüştüm.Yani bir iki haftada fark hissetmiştim.Bu arada bahsettiğim ürünlerin içinde sadece john frieda frizz ease pahalı bir üründür(30 falan)onun dışındakiler makul fiyatlarda.Umarım sizde de işe yarar kızlar,öpüldünüz...
eloweeth
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen duru77 » Sal Eyl 16, 2008 1:32 pm

Evde hazırlayabileceğiniz bu reçete, satın aldığınız kozmetik ürünlerinden daha ucuz ve etkili. Saç bakım maskesi2 yemek kaşığı çam veya çiçek balını, bir limondan elde edilen suyla karıştırarak oluşturulan maskeyi, kuru saçınıza sürün ve 10 dakika bekletin. Sonra iyice durulayın. Haftada bir kez uygulanan bu doğal maske ile saçlarınızın doğal ve parlak bir görünüm kazandığını göreceksiniz.
Kullanıcı avatarı
duru77
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen angel22 » Sal Eyl 16, 2008 1:38 pm

canım muhtelemen senin saçların yıpranmış yanmış saç daha açılma işleminde kopmaya başlıyor kopmadan kalan saçlarda kedi tüyü gibi incecik tarak girmeyen taramaya çalıştıkça esneyip kopan mat saçlar :crybaby: ne kadar şanslısın ki sadece yıpranmakla kalmış saçların onuda düzeltmişsin zaten ;) keşke benimde sadece yıpransaydı eskiden kırıklarımı sorun ederdim şimdi 13 aydan beri yanmış saçlarımla uğraşıyorum :crybaby:
Kullanıcı avatarı
angel22
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen angel22 » Sal Eyl 16, 2008 1:46 pm

duru77 yazdı:Evde hazırlayabileceğiniz bu reçete, satın aldığınız kozmetik ürünlerinden daha ucuz ve etkili. Saç bakım maskesi2 yemek kaşığı çam veya çiçek balını, bir limondan elde edilen suyla karıştırarak oluşturulan maskeyi, kuru saçınıza sürün ve 10 dakika bekletin. Sonra iyice durulayın. Haftada bir kez uygulanan bu doğal maske ile saçlarınızın doğal ve parlak bir görünüm kazandığını göreceksiniz.

bu maske yıpranmış saçlar için mi canım??ben bi keresinde yıpranmış saçlar için muzla badem yağı maskesi vardı onu yaptım muz saçıma yapışmıştı,muzu saçımdan temizleyecem derken daha kötü olmuştu saçım :) umarım balı saçtan temizlemesi kolay olur hoş şampuana karıştırıp kullannalar memnun ama
Kullanıcı avatarı
angel22
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen aferin » Sal Eyl 16, 2008 3:23 pm

gulos yazdı:benim saçlarım ince telli ve artık çok cansız dökülmede var saçımı canlandıracak düzenli maske bakım falan yapmak istiyorum acaba ne tür bir tarif öneririsiniz :dontknow:

gulos aktarlarda satılan karışık saç bakım yağı var bir sürü yağ var içinde bence dene ben kullandım baya düzeltti uçlarını ve parlıyor saçlarım en iyisi o birde süt, bal,limon suyu karıştırıp saçına sürüp bekletirsen oda parlatıyor ve saça iyi gelıyor ama ben bunu arada bir yapıyorum saç bakım yagını haftada üç defa sürüp iki saat falan bekletiyorum umarım işe yarar :bye:
aferin
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen lasoledad » Çrş Eyl 17, 2008 11:32 am

kızlar benim de saçım oryal ile açılmıştı resmen uçları keçe gibiydi kestirmkete istemiodum bi sürü yağ falan sürdüm yumuşamadı daha sonra burdan okuyup aldığım gliss in asian beauty 1 dk lık onarıcı bakımını sürdüm saçlarım inanılmaz yumuşadı belki dedikleri gibi iyileşmesede saçlarım yumuşacık ve sorunsuz gözüküyor kestirmeme gerek kalmadı gerçi ben uçlarında azıcık kendim kestim :toofunny:
Kullanıcı avatarı
lasoledad
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen FaLLeNAnGeL » Çrş Eyl 17, 2008 12:23 pm

aferin yazdı:
gulos yazdı:benim saçlarım ince telli ve artık çok cansız dökülmede var saçımı canlandıracak düzenli maske bakım falan yapmak istiyorum acaba ne tür bir tarif öneririsiniz :dontknow:

gulos aktarlarda satılan karışık saç bakım yağı var bir sürü yağ var içinde bence dene ben kullandım baya düzeltti uçlarını ve parlıyor saçlarım en iyisi o birde süt, bal,limon suyu karıştırıp saçına sürüp bekletirsen oda parlatıyor ve saça iyi gelıyor ama ben bunu arada bir yapıyorum saç bakım yagını haftada üç defa sürüp iki saat falan bekletiyorum umarım işe yarar :bye:

canım bende o yağ karışımını kullanıyorum gerçekten çok iyi geliyo dökülmeyi azaltıyo ve parlaklık veriyo :yeah: benim saçlarım fön ve düzleştiriciden dolayı çok fazla yıprandı kestirmek istemiyorum çünkü kuaförler saçımı katledip bırakıyolar :dontknow: bende bu yağı kullanıyorum ayrıca saçlarımı bebek şampuanıyla yıkıyorum normal şampuanların içinde bulunan dimethicone diye bir madde uzun vadede saç dökülmesine yol açabiliomuş çünkü bebek şampuanlarında bu madde yok ama saç kremimde var onsuz iyi bi krem bulamadım :dontknow: tüm bunları haricinde ayda bir sefer de uçlarından kendim kesiyorum saçlarım dümdüz modeli katı falan yok :pisik: ama en azından daha sağlıklı artık :banana:
Kullanıcı avatarı
FaLLeNAnGeL
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen papilya » Çrş Eyl 24, 2008 9:35 am

blush yazdı:Papılya bahsettığın urunun maskesı, serumu ve sampuanı var. Sizin kullandığınız hangısıydı?

evet ben seri halinde 3 ünü kullandım 2 ay oldu kullanıyorum geçici perma yaptırmı$tım 2-3 ay kalanlardan gerçekten saçlarım çok toparlandı.
Kullanıcı avatarı
papilya
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen blush » Çrş Eyl 24, 2008 4:37 pm

tesekkur ederım cnm. Benımde sadece uc kısımlarda boya kaldı. yıpranmaya basladı sımdı dax kullanıyorum. ardından serumunu alabılırım :bye:
Kullanıcı avatarı
blush
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen pinkbull » Prş Eyl 25, 2008 9:23 pm

ben değişik saç renklerine çok meraklı olduğumdan boyadan ve fönden saçlarım fazlasıyla yıpranmış durumdaydı,dökülmeside cabası.şampuanımın içine bir kapak çam terebentin döküp kullanmaya başladığımda saçlarımdaki dökülme farkedilir bi şekilde azaldı.ayrıca kendim farketmesemde gittiğim bir kuaför;bi ara saçlarınız çokmu dökülmüştü,şimdi yeni yeni saçlar çıkmaya başlamış dediğinde çok sevinmiştimm :laugh: bunun dışında avon'un saç bakım ürünlerini kullanıyorum.kuaförüm her ne kadar işe yaramadığını iddia etsede saçlarımın şuanki halini o ürünlere borçluyum ben.haala fön çektirmeme rağmen iyi durumdalar tavsiye ederim şahsen =)
Kullanıcı avatarı
pinkbull
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sadoer80 » Çrş Eki 01, 2008 1:26 am

ya ben bakım setlerinden bıktım bunların yerine doğal şeyleri kullanmaya karar verdim öncelikle şapuan kullanımı bıraktım mehmet aydın defne sabunu aldım gerçekten saçlarımda çok etkisi oldu sizede tavsiye ediyorum
sadoer80
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen blush » Prş Eki 02, 2008 10:31 am

cnm pekı bu defne sabunu saçları kurutmuyor mu?
Kullanıcı avatarı
blush
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen cupcake82 » Prş Eki 02, 2008 11:27 am

Defne sabunu ve defne şampuanı saçları sertleştirior yalnız,fazla yıpranmış saçları daha da kontrolden çıkarabilir.Ben sık şampuan degiştirdiim için geçişlerde kullanıyorum bazen.Ama bence uzun süre kullanıma uygun diil.
Kullanıcı avatarı
cupcake82
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen pm6188 » Prş Eki 02, 2008 11:14 pm

slm arkadaşlar foruma ilk kez yazı yazıyorum. sorunuma sizlerden kurtarıcı cvplar gelecegini umuyorum.benim durumum bu baslıga en uygun durum olsa gerek .şöyle anlatıyım;belime kadar uzanan simsiyah orjinal saçlarım vardı bundan 9ay once ben bı sarı sac ugruna gıdıp o guzelım saclarımı bozup 3kez röfle yaptırdım sacıma 1.5 ay içerisnde.ıstedıgım sarıya ulasınca sıkıldım o renkten ve benı oldugumdn cok buyuk gosterıyodu.2ay sonra gıdıp tekrr koyu renge boyattım gectiğimiz yazda mavi siyaha.gecen ayda tuturdum karamel rengi diye kuafor bakır karamel yerıne sacımA tekrr oreal kullanarak kırmızıya cevırdı nasıl bakırsa.ve ben sacımı aynı gun ıcınde yenıden boyatmak zorunda kaldım.sonuc tabıkı berbat saclarım yanmıs bı lastıge dondu ılk care o kıyamadıgım sacları omuzlarımdan bıraz dha yukarda kestırmek oldu yurtdıısndada etkılı bı sampuan getirttim o baya toparladı sacımı ama hala kopuo daha fazla kestırmem gerekıyor belkıde ama dha fazla aglamak ıstemıyorum kışada nısanım var kestıremem anlıcanız sizlerden rıcam bole cok etkılı sampuan bakım kremı ne varsa bılıyosanız nolur yazın bana yardımalrınıza cok ıhtıyacım var :(
pm6188
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen angelique1 » Cum Eki 03, 2008 12:34 pm

Kerastase'ın yeşil serisi var tavsiye ederim, bir de yurtdışından alma imkanın varsa redken'in protein kürleri de çok iyi.. kuaföre gidip durumunu anlatırsan onlar sana kerastase'ın resistance serisinden uygun ürünleri önereceklerdir zaten.. şampuan maske we ayda iki kez kuaförde bakım yaptır kendini toparlar saçların, aynı şey benim de başıma gelmişti çok zor topladım=(
Kullanıcı avatarı
angelique1
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen gulos » Çrş Eki 08, 2008 1:53 am

aferin canım teşekkür ederim ilgin için,bir ara o karışım yağlarından kullandım ama sonra aktardaki yağlarda çok katkılı ürünler var diye duyunca bırakmıştım,şimdilik bioxin kullanıyorum bakalım ne olacak :bye:
Kullanıcı avatarı
gulos
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen aferin » Cmt Eki 11, 2008 4:53 pm

canım bioxini kullanırkan vücudunun baska yerine degdirmemeye calıs arkadasımkullandı bi kac ay sonra sırtındaki tüyler daha da belırgınlesmeye basladı sende olur mu bılmıyorum ama dikkat et :bye:
aferin
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Petrichor » Pzr Eki 12, 2008 9:11 am

kötü bir durum ama belli ki bioxin işe yaramış :laugh:
En son zoix tarafından Pzt Eki 13, 2008 3:30 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Sebep: gereksiz alıntı !! "cevap yaz" butonunu kullanın !!
Kullanıcı avatarı
Petrichor
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen s3pd0x » Pzt Eki 13, 2008 3:28 pm

Merhaba;

Ben 6 ay önce nerdese her gün saçlarımı düzleştiriyordum,Ve ısı ile şekillendiriyordum,Kırılmalar başladı saçımda,Ve bunu önlemek için internet üzerinden araştırma yaptım.ERC kozmetiğin yaptığı sprey ve şampaunu kullandım,Ve şuna hala kullanıyorum.Nerdese tüm saç sorumlarımı çözüm oldu,Ayrıca Şampuanı alırken dikkat etmelisin,Yağlı saçlar için ve normal saçlar için olmak üzere 2 seçenek var.
s3pd0x
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen blush » Pzt Eki 13, 2008 10:53 pm

cnm ERC kozmetık demışsın ben bu urunu ılk defa duyuyorum. Eczane kanalı ıle mı aldın cnm yoksa marketlerde var mı?
Kullanıcı avatarı
blush
KoKoŞ
KoKoŞ

Re:

Mesajgönderen medo » Pzt Eki 20, 2008 12:30 am

missceren yazdı:öyle söyleme yaa :cry: bulucam bir çaresini.kaç yıl uğraştım uzatmak için.kestiremem :cry:

canım en azından iyileştirmek için uçlarından aldırmalısın yoksa daha çok üzülebilirsin :( :( :(
Kullanıcı avatarı
medo
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen goksun » Çrş Eki 22, 2008 4:43 pm

kuaforler uçlarından almayı bilmiyo yanlız..gormemiş gibi kesiyolar hemen :angryfire
goksun
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen bioxet » Pzr Eki 26, 2008 7:21 pm

arkadaşlar benim saçımda düzleştiriciden mahvoldu. Saç uclarım kırıldı, saçım sertleşti kazık gibi oldu.. Fön çektiğimde eskisi gibi şekil almıyor.. İpek gibi saçımı özledim bugün Avonun kuru ve yıpranmış saçlar için bakım maskesini ve saç kremini sipariş verdim. Aranızda bu ürünü kullanan oldu mu? İşe yarayacakmı bilmiyorum daha önce kullanmadım.
Kullanıcı avatarı
bioxet
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ladia » Pzr Eki 26, 2008 8:53 pm

Diplere sürülemeyen saç maskelerinin pek bir işe yarıycanı sanmıyorum, ancak geçici olarak yumuşatıyorlar saçları ve kolay taranmasına yardım ediyorlar, saçlar kökten beslenir ve uzar, eğer saça gerçek anlamda bir bakım yapmak isteniyorsa kuaförde satılan kaliteli ve profesyonel ürünlerden faydalanılmalı diye düşünüyorum, bu anlamda market ürünlerinin işe yarıycanı pek sanmıyorum..
ladia
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen AvrilLavigne » Pzr Eki 26, 2008 8:56 pm

Bnimde saçlarım belime geliyordu baktım kırılıyor kestirdim ama şimdi sırtıma gelior. Yinde de memnunum kimse anlamadı bile kestirdiğimi =)=) şimdi bi de glissin oil nutritive die bi şampuanını aldım onu denicem deneyen var mıı?? Ayrıca korkmayın arkadaşlar kestirmekten ne güzel parladı saçlarım en etkili yöntem nasıl olsa kökü sizde uzar yani =)=)
Kullanıcı avatarı
AvrilLavigne
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ceeeeee » Sal Eki 28, 2008 1:27 pm

elidorun hazır sprey yağları var her markette bulabilirsiniz içinde bir sürü yağlar var saçımı pamuk gibi yapıyor
Kullanıcı avatarı
ceeeeee
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen rockperisi » Sal Eki 28, 2008 1:52 pm

avrillavigne ben gliss oil nutritivenin maskesini kullanıyorum oldukça memnunum saç uçlarının kuruluğunu alıyor şampuanı da iyidir heralde..
Kullanıcı avatarı
rockperisi
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen selnur » Sal Eki 28, 2008 9:44 pm

saçlarım röfleden çok yıpranmıştı,çok sönük ve cansızdı. forumdan okuyup öğrendiğim zeytinyağı içine bepanthen ampül kırıp saça maske yapmak çok işe yaradı kızlar. 3 haftadır yapıyorum ve acaip farketti. tavsiye ederim. ama sadece haftada bir yapın,abartmayın ;)
Kullanıcı avatarı
selnur
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen MARISSA24 » Çrş Eki 29, 2008 11:13 am

pm6188 yazdı:slm arkadaşlar foruma ilk kez yazı yazıyorum. sorunuma sizlerden kurtarıcı cvplar gelecegini umuyorum.benim durumum bu baslıga en uygun durum olsa gerek .şöyle anlatıyım;belime kadar uzanan simsiyah orjinal saçlarım vardı bundan 9ay once ben bı sarı sac ugruna gıdıp o guzelım saclarımı bozup 3kez röfle yaptırdım sacıma 1.5 ay içerisnde.ıstedıgım sarıya ulasınca sıkıldım o renkten ve benı oldugumdn cok buyuk gosterıyodu.2ay sonra gıdıp tekrr koyu renge boyattım gectiğimiz yazda mavi siyaha.gecen ayda tuturdum karamel rengi diye kuafor bakır karamel yerıne sacımA tekrr oreal kullanarak kırmızıya cevırdı nasıl bakırsa.ve ben sacımı aynı gun ıcınde yenıden boyatmak zorunda kaldım.sonuc tabıkı berbat saclarım yanmıs bı lastıge dondu ılk care o kıyamadıgım sacları omuzlarımdan bıraz dha yukarda kestırmek oldu yurtdıısndada etkılı bı sampuan getirttim o baya toparladı sacımı ama hala kopuo daha fazla kestırmem gerekıyor belkıde ama dha fazla aglamak ıstemıyorum kışada nısanım var kestıremem anlıcanız sizlerden rıcam bole cok etkılı sampuan bakım kremı ne varsa bılıyosanız nolur yazın bana yardımalrınıza cok ıhtıyacım var :(

canım napmışsın saçlarını gene iyi dayanmış senin saçlar yani siyahtan bir an sarı sonre tekrar siyah falan özelliklede açtırma işi çok yıpratıyor benimde saçlarım siyah ve bende sarı yaptırmak istiyorum iki kere kendim açık renk boyadım baktım olmuyor bıraktım kendi haline saçların için formumuzda saç maskeleri yapacağın bir bölüm var bir araya bak istersen maskelerle falan düzeltebilirsin
Kullanıcı avatarı
MARISSA24
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Niennabebek » Cmt Kas 01, 2008 1:22 am

Banada yardım edin noLur $ansederi buLdum siteyi ve bayıLdım benim sorunum mahvoLan sacLarım öyLe qür saçLarım vardıki Lastik toka atardı saçımdan kopardı 5 yıLdır pLatin sarısı saçLarım var beyaz desek daha doqru oLur hic vazqecmedim vazqecmemde öLsem vazqecmem yani ama o kadar azaLdıki sacım topLadıqım zaman kedi kuyruqu qibi kaLıyor oreaL sürüLdüqü icin böyLe oLuyo die du$unuyorum dip boyası yaptırmadan önce saçıma sürebiLeceqim bi$e varmı hicbi $ekiLde zarar qormemesi için keL kalırsam intihar ederim yaaa :(
Kullanıcı avatarı
Niennabebek
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen eyluls » Cmt Kas 01, 2008 7:54 pm

cnm susam yagı badem yaı deneyebilirisn ve birde sarımsak yagı kötu kokuyor ama dene haftada bır en azındna bende yenı saç çıkartmak için arayıslradayım en zaından saçını beslemis olursun geçen tvde doktor vardı sarımsak çok iyimis gergun bıtane çiğnemeden yutucakmısız ve zamanlaad saç çıkıyormus
Kullanıcı avatarı
eyluls
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen Niennabebek » Cmt Kas 01, 2008 7:57 pm

eyluls yazdı:cnm susam yagı badem yaı deneyebilirisn ve birde sarımsak yagı kötu kokuyor ama dene haftada bır en azındna bende yenı saç çıkartmak için arayıslradayım en zaından saçını beslemis olursun geçen tvde doktor vardı sarımsak çok iyimis gergun bıtane çiğnemeden yutucakmısız ve zamanlaad saç çıkıyormus

sarmısaqı ciqnemeden mi yutucaz hap qibi yani ? saç mı çıkarıyomuş canım ya çok saqol sac cıkaran bişeyler bulursan haber ver nolurrrrrr :crybaby: :crybaby:
Kullanıcı avatarı
Niennabebek
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Niennabebek » Cmt Kas 01, 2008 8:24 pm

Niennabebek yazdı:
eyluls yazdı:cnm susam yagı badem yaı deneyebilirisn ve birde sarımsak yagı kötu kokuyor ama dene haftada bır en azındna bende yenı saç çıkartmak için arayıslradayım en zaından saçını beslemis olursun geçen tvde doktor vardı sarımsak çok iyimis gergun bıtane çiğnemeden yutucakmısız ve zamanlaad saç çıkıyormus

sarmısaqı ciqnemeden mi yutucaz hap qibi yani ? saç mı çıkarıyomuş canım ya çok saqol sac cıkaran bişeyler bulursan haber ver nolurrrrrr :crybaby: :crybaby:

BU ARADA AZ ÖNCE YUTTUM AMA ÇOK BÜYÜKTÜ 2YE BÖLDÜM İNŞALLAH FAYDASI OLURDA SAÇLARIM GÜRLEŞİR
Kullanıcı avatarı
Niennabebek
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen esosh » Cmt Kas 01, 2008 8:52 pm

niennabebek bencede yağ karışmlarını dneyebilirisn hint yağıda iyi gelio :bye:
Kullanıcı avatarı
esosh
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen Niennabebek » Cmt Kas 01, 2008 8:55 pm

esosh yazdı:niennabebek bencede yağ karışmlarını dneyebilirisn hint yağıda iyi gelio :bye:

esoshcum bu hint yaqı sacı besliyor mu yoksa saç mı çıkarıyo ? bana saç çıkartması lazım yaa :(
Kullanıcı avatarı
Niennabebek
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen kosem » Pzr Kas 02, 2008 12:46 am

saç çıkartmasını istiyorsan yılan yağı kullanacaksın nihanna
Kullanıcı avatarı
kosem
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen nehir86 » Pzr Kas 02, 2008 9:35 am

Niennabebek yazdı:Banada yardım edin noLur $ansederi buLdum siteyi ve bayıLdım benim sorunum mahvoLan sacLarım öyLe qür saçLarım vardıki Lastik toka atardı saçımdan kopardı 5 yıLdır pLatin sarısı saçLarım var beyaz desek daha doqru oLur hic vazqecmedim vazqecmemde öLsem vazqecmem yani ama o kadar azaLdıki sacım topLadıqım zaman kedi kuyruqu qibi kaLıyor oreaL sürüLdüqü icin böyLe oLuyo die du$unuyorum dip boyası yaptırmadan önce saçıma sürebiLeceqim bi$e varmı hicbi $ekiLde zarar qormemesi için keL kalırsam intihar ederim yaaa :(

bnm saclarım da sarı,maalesef eski saglıklı hiç boyanmamış hali gibi degil,actırmak saçı mahfediyor maalesef,saclarımın dipleri yaglı ucları kuru,yaglı saclar için sampuan kullansam ucları kuru gornuyor,kuru saclar için kullansam dipleri yapısıyor kafama,ne kullansam olmadı keşke dalgalı olsaydı saclarım :crybaby: böyle kabarık hacimli sacları cook seviyorum :confused: :dontknow:
Beğendiğiniz bedenlere hayalinizdeki ruhları koyup ''AŞK''sanıyorsunuz!
William Shakespeare
Kullanıcı avatarı
nehir86
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen esosh » Pzr Kas 02, 2008 3:15 pm

Niennabebek yazdı:esoshcum bu hint yaqı sacı besliyor mu yoksa saç mı çıkarıyo ? bana saç çıkartması lazım yaa :(

cnm benimde saçlarım bi ara dökülmüştü görenler saçın çok incelmiş diodu ben hint yağı kullanmaya başladım bi kaç ay sora saçlarım eski haline geldi. Yılan yağıda var daha öncede yazmıştım ben memnun kalmadım çok kuruttu saçımı. Sen ikisinide dene istersen saç yapısı farklı olduğu için sana hangisinin iyi geldiğini kendin bilirisn cnm
Kullanıcı avatarı
esosh
KoKoŞ
KoKoŞ

ÖncekiSonraki

Dön Saç Bakımı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir