Röfleden Sonra Yapılan Cila İşlemi

Saç Bakımı ürünleri hakkındaki yorumlarınız ve tavsiyeleriniz.

Moderatörler: Pixie79, ChunLi

Röfleden Sonra Yapılan Cila İşlemi

Mesajgönderen ladia » Prş Ara 14, 2006 8:56 pm

Ben 1 ay kadar önce saçıma röfle yaptırdım ve pek hoşuma gitmedi. Oldum olası katalogdan renk seçmeyi beceremem zaten her neyse. Zannedersem kuaför ivitalin 9.1 küllü sarısını kullandı. Aslında rengi fena değil. Bana daha sonra istersem cila uygulayabiliceni ama bunun röflemi bir miktar koyulaştırıcanı söyledi. Ben de zaten röflemi beenmediğim için (çünkü çok ince olmuştu, ve pek belli olmuyodu röfleler) rengi iyice koyulaşırsa hiç belli olmaz diyerek cila yaptırmadım. Daha önceki deneyimlerimden de bu cila işleminin saçı kızıllaştırdığını hatırlıyorum .Ama şimdi röflelerime baktığımda bana biraz yapay geliyo. Acaba diyorum cila yaptırsamıydım. Ben böyle açık, doğal duran parlak tatlı sarılardan istemiştim, ama olmadı tabiki. Siz bu cila hakkında ne düşündürüyosunuz. Saçın rengini koyulaştırıyomu, doğallaştırıyomu ve kızıllaştırıyomu??
ladia
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen nehir86 » Cum Ara 15, 2006 10:44 pm

ben önceleri sık röfle yaptırıyodum röflenin üzerine cila her zaman uyguluyo benim kuaförüm cıvıklıgını alıyomuş sarının bi kac aydır düz platin sarısına boyatıyorum üstüne yinede cila kullanıyo benim kuaförüm istersen kullanmam dedi ama bu seferde alt kısımlarla renk farkı oluyodu cila atmadıgı zaman direk banu alkanın sarısından oluyo ama cila daha bi sarılıgı alıp matlastıryo yani
Kullanıcı avatarı
nehir86
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen derinnnn » Cmt Ara 16, 2006 12:09 am

cnm benimde her röflemde cila atıyodu kuaförüm. bi ara kuaförümü değiştirdim başka bi kuaföre gittim röfleden sonra cila atmadı eksik yaptı sanarak niye atmadın dedim adam cilayı kuaförler kusurlarını örtmek için kullanır cila saçı matlaştırır işini bilen kuaför kullanmaz dedi eğer sen saçının rengini açık bulursan o ayrı ama ben cila yapmıyım böyle kullan dedi ve muhteşem bi röfle oldu yıkandıkça :wink: artık yaptırmıyorum :oops:
Kullanıcı avatarı
derinnnn
SüsLü
SüsLü

Re:

Mesajgönderen nehir86 » Cmt Ara 16, 2006 2:14 am

derinnnn yazdı:cnm benimde her röflemde cila atıyodu kuaförüm. bi ara kuaförümü değiştirdim başka bi kuaföre gittim röfleden sonra cila atmadı eksik yaptı sanarak niye atmadın dedim adam cilayı kuaförler kusurlarını örtmek için kullanır cila saçı matlaştırır işini bilen kuaför kullanmaz dedi eğer sen saçının rengini açık bulursan o ayrı ama ben cila yapmıyım böyle kullan dedi ve muhteşem bi röfle oldu yıkandıkça :wink: artık yaptırmıyorum :oops:

benim kuaförümde cila atıyo mat oluyo atmasa daha güzel görünüyo ama dipler daha farklı alt kısımlar daha mat dalgalı renk olmazmıki?
Kullanıcı avatarı
nehir86
KoKoŞ
KoKoŞ

Re:

Mesajgönderen derinnnn » Cmt Ara 16, 2006 2:25 am

nehir86 yazdı:
derinnnn yazdı:cnm benimde her röflemde cila atıyodu kuaförüm. bi ara kuaförümü değiştirdim başka bi kuaföre gittim röfleden sonra cila atmadı eksik yaptı sanarak niye atmadın dedim adam cilayı kuaförler kusurlarını örtmek için kullanır cila saçı matlaştırır işini bilen kuaför kullanmaz dedi eğer sen saçının rengini açık bulursan o ayrı ama ben cila yapmıyım böyle kullan dedi ve muhteşem bi röfle oldu yıkandıkça :wink: artık yaptırmıyorum :oops:

benim kuaförümde cila atıyo mat oluyo atmasa daha güzel görünüyo ama dipler daha farklı alt kısımlar daha mat dalgalı renk olmazmıki?

cnm cila atsanda o dalga saçının dibi çıktığında gözüküyo zaten cila olmayınca da kötü durmuyo hiç rahatsız olmadım ben cilasız yani bi sefer cila attırmadan yıkat saçını fön çektir önlere bi bak rengine beğenirsen öyle kullan beğenmezsen 2 gün sonra bile gidip attırabilirsin cnm ama denemeye değer :wink:
Kullanıcı avatarı
derinnnn
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen derinnnn » Cmt Ara 16, 2006 2:26 am

röflenizin yoğun sarı olmasını istiyosanız röfleyi kalın attırın ince atınca o kdr güzel durmuyor kimse alınmasın 2 sini de denediğim için söylüyorum :P
Kullanıcı avatarı
derinnnn
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen daphne » Cmt Ara 16, 2006 1:27 pm

ben 2 kez röfle yaptırdım. ilkinde cila işlemi yapıldı ama aradaki saçları kızıllaştırdı. ikinci kez yaptırdığımda cila istemedim kuaförüm de önermedi açıkçası. evet röfle ilk yapıldığı günler çok iyi durmayabiliyoır ama zamanla rengini buluyor yani yıkadıkça.
daphne
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen lilium74 » Cmt Ara 16, 2006 1:30 pm

bende biçok kez yaptırdım röfle cila genelde kullanmıyorlar ancak röflenin rengi tutmazsa düzeltmek için sürüyorlar cila ..
Kullanıcı avatarı
lilium74
Moderatör
Moderatör

Re:

Mesajgönderen ladia » Cmt Ara 16, 2006 1:49 pm

derinnnn yazdı:röflenizin yoğun sarı olmasını istiyosanız röfleyi kalın attırın ince atınca o kdr güzel durmuyor kimse alınmasın 2 sini de denediğim için söylüyorum :P
derinnncim çok haklısın ben de röfleleri kalın atmasını istemiştim ama bu kuaförler ne kadar anlatırsan anlat yine kendi bildiklerini yapıyolar. Röfle bittikten sonra saçıma bi baktım ince ince atmış, yapmadan önce bi uyardım artı yaparken de uyardım ama yok, sanki 2 saatimi boşuna harcamışım anlatarak. Bi de zaten saçıma boya gibi bişey de sürdü kızıllaştı koyu yerler, sarılar da zor seçiliyo çok sinirim bozuk :evil: zaten benim en büyük hatam kendi doğal rengi üzerine attırmamak oldu röfleyi, neyse saçımın en az 1 yıl dinlenmesi lazımmış dipleri çıkınca napıcam hiç bilemiyorum bi de cila attırsam iyice kızıllaşıcaktı demekki :( bu saç rengi kadar uğraştıran bişey yok hanımları...
ladia
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ladia » Cmt Ara 16, 2006 2:08 pm

http://images.portalcab.com/post/avril-lavigne.jpg

aslında benim istediğim saç tam olarak bu, bu resimle kuaföre gitmiştim ama ilk röflede asla bu rengin tutmayacağını, resimdeki röflenin yıkanmaktan bir miktar açılmış olduğunu söyledi, ben de gerçekten katalogda göremedim böyle bi renk mecburen başka bişey seçtim tabi zaten oldum olası katalogdan renk seçemem.anlayan arkadaşlar varsa söyliyebilirlermi, buna platin mi deniyo yoksa sarının başka bi tonumu bi de küllümü değilmi onu merak ettim, zannederim ışık vurduğu için de rengi biraz açık görünüyo. Fikirlerinizi şiddetle ihtiyacım var :((
ladia
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen lilium74 » Cmt Ara 16, 2006 2:40 pm

sanırım platin değil daha küllü sarı tonunda kuaförünün dediği doğru röfle bir kaç kereden sonra oluyor..
Kullanıcı avatarı
lilium74
Moderatör
Moderatör

Re:

Mesajgönderen derinnnn » Cmt Ara 16, 2006 5:05 pm

ladia yazdı:http://images.portalcab.com/post/avril-lavigne.jpg

aslında benim istediğim saç tam olarak bu, bu resimle kuaföre gitmiştim ama ilk röflede asla bu rengin tutmayacağını, resimdeki röflenin yıkanmaktan bir miktar açılmış olduğunu söyledi, ben de gerçekten katalogda göremedim böyle bi renk mecburen başka bişey seçtim tabi zaten oldum olası katalogdan renk seçemem.anlayan arkadaşlar varsa söyliyebilirlermi, buna platin mi deniyo yoksa sarının başka bi tonumu bi de küllümü değilmi onu merak ettim, zannederim ışık vurduğu için de rengi biraz açık görünüyo. Fikirlerinizi şiddetle ihtiyacım var :((

cnm bu küllü sarı tam platin değil ama zamanla güzelleşiyo röfle. Açık sarı fildişi röfle istersen çok yoğun bi sarı oluyor platinle karışık ama beni yaşımdan büyük gösterir diye tercih etmiyorum zaten beyaz tenliyim buğday tenlerde daha hoş durduğunu düşünüyorum :wink:
Kullanıcı avatarı
derinnnn
SüsLü
SüsLü

Re:

Mesajgönderen ladia » Cmt Ara 16, 2006 7:35 pm

derinnnn yazdı:

cnm bu küllü sarı tam platin değil ama zamanla güzelleşiyo röfle. Açık sarı fildişi röfle istersen çok yoğun bi sarı oluyor platinle karışık ama beni yaşımdan büyük gösterir diye tercih etmiyorum zaten beyaz tenliyim buğday tenlerde daha hoş durduğunu düşünüyorum :wink:
lilium ve derinnn tşk ederim. Aslında ben böyle parlak, doğal sarıları çok seviyorum benim cildim de beyaz, önceden küllü renklerin daha mat durduğunu zannediyodum ama diğer yorumları okuyunca tam tersi olduğunu düşünmeye başladım doğrumu? Bi de ben ne biliyim böyle saman gibi değil de ışıl ışıl dursun istiyorum, hani parıltılı sarılar oluyo ya, bi de boya saça iyice yedirilmeyince böyle kırçıllı gibi duruyo saçlar... kalın röflelerde oluyo bu sorun galiba daha çok, büyük tutamlar halinde boyandığı için saç...
ladia
KoKoŞ
KoKoŞ

Re:

Mesajgönderen derinnnn » Cmt Ara 16, 2006 8:48 pm

ladia yazdı:
derinnnn yazdı:

lilium ve derinnn tşk ederim. Aslında ben böyle parlak, doğal sarıları çok seviyorum benim cildim de beyaz, önceden küllü renklerin daha mat durduğunu zannediyodum ama diğer yorumları okuyunca tam tersi olduğunu düşünmeye başladım doğrumu? Bi de ben ne biliyim böyle saman gibi değil de ışıl ışıl dursun istiyorum, hani parıltılı sarılar oluyo ya, bi de boya saça iyice yedirilmeyince böyle kırçıllı gibi duruyo saçlar... kalın röflelerde oluyo bu sorun galiba daha çok, büyük tutamlar halinde boyandığı için saç...

cnm bende pınar altuğun saç rengine hastayım o röflenin tonu ne ve nasıl o kdr ışıldıyor mrk ediyorum bilen varsa yardımcı olsun ama küllü renkler canlı göstermiyor cnm mat gösteriyor onu biliyorum
Kullanıcı avatarı
derinnnn
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen ladia » Cmt Ara 16, 2006 9:07 pm

Ama resimde avrilin saçı çok güzel ve parlak duruyo, onun da küllü olabiliceni söylediniz.neyse yaa kafam iyice karışıcakk :DD aman ne zor işmiş bu :P
ladia
KoKoŞ
KoKoŞ

Re:

Mesajgönderen derinnnn » Cmt Ara 16, 2006 9:28 pm

ladia yazdı:Ama resimde avrilin saçı çok güzel ve parlak duruyo, onun da küllü olabiliceni söylediniz.neyse yaa kafam iyice karışıcakk :DD aman ne zor işmiş bu :P

en güzeli işini iyi bilen bi kuaföre bütün detayları anlatıp tam olarak ne istediğini söylemek ama sakın mahalle kuaförüne gitme biraz pahalıya patlar belki ama daha bilinmiş bi yeri tercih et o sana seçenekleri söylesin ne yapabileceğini anlatsın sonucu baştan bilip kabul etmek çok daha iyi sonradan sürprizle karşılaşmaktansa :wink:
Kullanıcı avatarı
derinnnn
SüsLü
SüsLü

Re:

Mesajgönderen ladia » Pzr Ara 17, 2006 6:39 pm

derinnnn yazdı:
ladia yazdı:Ama resimde avrilin saçı çok güzel ve parlak duruyo, onun da küllü olabiliceni söylediniz.neyse yaa kafam iyice karışıcakk :DD aman ne zor işmiş bu :P

en güzeli işini iyi bilen bi kuaföre bütün detayları anlatıp tam olarak ne istediğini söylemek ama sakın mahalle kuaförüne gitme biraz pahalıya patlar belki ama daha bilinmiş bi yeri tercih et o sana seçenekleri söylesin ne yapabileceğini anlatsın sonucu baştan bilip kabul etmek çok daha iyi sonradan sürprizle karşılaşmaktansa :wink:
vallahi pahalı kuaföre de gittim ama yine de memnun kaldım diyemem, bu değiştirdiğim 5.kuaför, gittiğim tek bi kuaför olsun istiyorum ama bazı kuaförler kendi yaptıkları röflenin bile rengini 2. defa da tutturamıyolar. Pahalı diye gittiğim kuaföre 5 defa röfle yaptırdım, adamcağız kullandığı boyaları bi köşeye not etmesine rağmen her seferinde başka başka yaptı saçımı :DD bu biraz da şans işi. Ama mahalle kuaförü deyip de geçmemek lazım bazısı çok becerikli oluyo:)) Bi de bişeyi anladım her kuaförün iyi yaptığı bi şey oluyo mesela birinin kesimi iyi oluyo ama röfleyi yapamıyo diğeri de röfleyi güzel atıyo ama balyaj yapamıyo :))
ladia
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ilkin » Pzr Ara 17, 2006 7:32 pm

bu golge boya sac boyama islerini bende pek beceremiyorum.begendigim sac ya olmazsa diye insan cok tereddut ediyo.bende bi kac yil once sacima golge yaptirmistim.ve cila yaptilar,benim bildigim atiyolar cogunlukla
Kullanıcı avatarı
ilkin
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen ladia » Pzr Ara 17, 2006 7:55 pm

ilkin yazdı:bu golge boya sac boyama islerini bende pek beceremiyorum.begendigim sac ya olmazsa diye insan cok tereddut ediyo.bende bi kac yil once sacima golge yaptirmistim.ve cila yaptilar,benim bildigim atiyolar cogunlukla
evet bu saç rengi şakaya gelmez hadi kestirip beğenmesen bile 2 ay sonra uzar düzelttirirsin ama bu işin telafisi yok çoğu zaman. Ben de bi kere kuaförde röfle yaptırdıktan sonra aynaya bi baktım berbat bi saç rengi ağlıycaktım nerdeyse tam bi saman sarısı, adam korkma düzeltices dedi cila attı ondan sonra da gerçekten çok güzel olmuştu saçımın rengi ama koyu yerler kızllaşmıştı ona sinir olmuştum. Bir defada istediğin rengi tutturabilen kuaför pek yok ne yazıkki... inşallah resimdekine benzer bundan sonra yaptırıcaaam röfle...
ladia
KoKoŞ
KoKoŞ

Re:

Mesajgönderen derinnnn » Pzt Ara 18, 2006 1:29 am

ladia yazdı:
derinnnn yazdı:

vallahi pahalı kuaföre de gittim ama yine de memnun kaldım diyemem, bu değiştirdiğim 5.kuaför, gittiğim tek bi kuaför olsun istiyorum ama bazı kuaförler kendi yaptıkları röflenin bile rengini 2. defa da tutturamıyolar. Pahalı diye gittiğim kuaföre 5 defa röfle yaptırdım, adamcağız kullandığı boyaları bi köşeye not etmesine rağmen her seferinde başka başka yaptı saçımı :DD bu biraz da şans işi. Ama mahalle kuaförü deyip de geçmemek lazım bazısı çok becerikli oluyo:)) Bi de bişeyi anladım her kuaförün iyi yaptığı bi şey oluyo mesela birinin kesimi iyi oluyo ama röfleyi yapamıyo diğeri de röfleyi güzel atıyo ama balyaj yapamıyo :))

saçınla oynanmışsa eğer düzeltilmesi o tonu tutturması çok zor oluyor cnm benim saçım nasılsa yıprandı die mahalledeki kuaförüme gidiyorum en kötü kestiririm die ama adam en son röflemi de tam istediğim gibi yaptı ben saçımın rengini çok seviyorum tenime çok gidiyor sarısının tonunu da seviyorum ama arada renk dalgalanmaları olabiliyo hele ki dipler çıkınca tam bir kabus :o doğru söylüyosun cnm şu her kuaförün her işi yapamamasıyla ilgili :!: bakırköyde oturuyorum her adım başı kuaför biri çok güzel fön çekiyosa birinin kesimine bayılıyorum biri de röfleyi güzel yapıyo vs. :P fiyatlarda çok değişken oluyo bu arada :?
Kullanıcı avatarı
derinnnn
SüsLü
SüsLü

Sonraki

Dön Saç Bakımı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir