İnce Telli Saçların Bakımı

Saç Bakımı ürünleri hakkındaki yorumlarınız ve tavsiyeleriniz.

Moderatörler: Pixie79, ChunLi

Mesajgönderen keremasli » Cmt Oca 27, 2007 12:41 pm

kızlar benim saçlarım ince telli.size benim yaptığımı anlatayım.ben sadece ve sadece şampuan kullanıyorum.hiçbie şekilde ne krem ne de haftalık saç bakım maskesi uygulamıyorum.çünkü saç kremi saçı ağırlaştırıyor.kuaförler de sinier olıyorum aç kremini saş dibimden sürdüler biekaç kere sinir oldum resmen ya..
Kullanıcı avatarı
keremasli
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen HEAVEN80 » Cum Şub 02, 2007 5:28 pm

Keremaslıcım ben sana katılmıyoorum. Benim saçlarım da ince telli ve ince telli saçlar daha çabuk yıpranıyor. Bu yüzden de özel bir bakıma gereksinim duyuyor. Saç kremi ben de kullanmıyorum, çünkü onun yerine her yıkamada saç maskesi kullanıyorum. Zaten ince telli saçların en fazla haftada 3 kez yıkanması gerekiyor, fazlası saça zarar veriyor canımcım.
Kullanıcı avatarı
HEAVEN80
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen pinart » Cmt Şub 03, 2007 12:30 am

ince telli ve yağlı saçlarım var. saç kremini saçın ennn uçlarına sürüyorum. yapılması gereken de bu aslında.
Kullanıcı avatarı
pinart
SüsLü
SüsLü

Re:

Mesajgönderen aslibesyo » Cmt Şub 03, 2007 1:47 pm

EBRUASAR yazdı:Keremaslıcım ben sana katılmıyoorum. Benim saçlarım da ince telli ve ince telli saçlar daha çabuk yıpranıyor. Bu yüzden de özel bir bakıma gereksinim duyuyor. Saç kremi ben de kullanmıyorum, çünkü onun yerine her yıkamada saç maskesi kullanıyorum. Zaten ince telli saçların en fazla haftada 3 kez yıkanması gerekiyor, fazlası saça zarar veriyor canımcım.
valla ben saçlarımı hergün yıkıyorum bazen iki günde bir nadiren ama...saçlarım ince telli ve yağlı... olduğu için her gün yıkamak zorunda kalıyorum saç kremide daha cok yağlandırıyor...bazen maske yapıyorum bakım yapıyorum... :)
Kullanıcı avatarı
aslibesyo
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen keremasli » Cmt Şub 03, 2007 6:45 pm

evt pınart .aslında senin dediğin daha doğru aslında.ama en uçlarına değilmi cnm?o da kırıkları önlemek için..yoksa saçım acayip hacimsiz oluyor ya kızlar.ama saç maskesinin özelliği tüm saça sürülmesi galiba.o yüzden saç maskesi bana iyi gelmiyor..offf keşke hiç bu sorunlarımız olmasaydı değil mi kızlar...
Kullanıcı avatarı
keremasli
BaKımLı
BaKımLı

Re:

Mesajgönderen allure » Cmt Şub 03, 2007 9:40 pm

keremasli yazdı:evt pınart .aslında senin dediğin daha doğru aslında.ama en uçlarına değilmi cnm?o da kırıkları önlemek için..yoksa saçım acayip hacimsiz oluyor ya kızlar.ama saç maskesinin özelliği tüm saça sürülmesi galiba.o yüzden saç maskesi bana iyi gelmiyor..offf keşke hiç bu sorunlarımız olmasaydı değil mi kızlar...

Neden tüm saça sürülünce iyi gelmiyor canım, anlamadım?...
Benim saçlarım da ince telli, ben de saç kremini uçlarına sürüyorum. Saçın nem alması gerek yoksa elektirkleniyor kızlar. Gerçi ben kışın süreklli elektriklenmiş haldeyim ama... :evil:
Kullanıcı avatarı
allure
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen keremasli » Pzt Şub 05, 2007 3:22 pm

baharcım saç maskesinden bahsediyordum.tüm saça uygulanıyor ya.oyüzden de ince telli saçlar daha da hacimsizleşiyor bence...enazından benim saçım öyle..
Kullanıcı avatarı
keremasli
BaKımLı
BaKımLı

Re: ince telli saçların bakımı

Mesajgönderen muhendis » Çrş Ara 05, 2007 12:44 pm

kızlar saça volume kazandırmanın yolu nedir?saçını öne doğru atıp tarayıp kurutuyorum frederic fekkai volume sprey aldım onu sıkıyorum volume verici şampuan kullanıyorum ama saçlarıma volume veremiyorum nedense pırasa gibi oluyor hemen
En son muhendis tarafından Çrş Ara 05, 2007 8:04 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
muhendis
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen malenkiy » Çrş Ara 05, 2007 12:56 pm

mühendiscim eğer saçların çok sönükse bence ne yap bilio musun saçlarını banyodan sonra bi süre havluya sarılı bırak, sonra başını öne eğip tersten tara. ve bi süre kendi halinde kurumaya bırak, dipleri henüz nemliyken topuz çubuğuyla topla. hem toka izi çıkmaz hem iri dalga verir... eğer dışarı çıkman ve kurutman gerekiosa bi süre böle beklettikten sora yine öne atıp vigoyla kurutabilirsin şeker... ben evde olduğumda kurutmaya üşendiğim için yaparım böle ve sora koskocaman bi kafam olurr :lol:
Kullanıcı avatarı
malenkiy
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen keremasli » Çrş Ara 05, 2007 1:00 pm

arkadaşlar,aslında ne yaparsak yapalım saçımıızn cinsini değiştiremiyeceğimiz için uyguladığımız tüm çabalar tam sonuç vermiyor.daha doğrusu ilk bi yarım saat hacimli gözüküyo ama sonra..hele yatıp kalkarsak..:(
Kullanıcı avatarı
keremasli
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen malenkiy » Çrş Ara 05, 2007 1:25 pm

canım doğru haklısın ama ne kadar yapısı değişmese de ince telli ve hacimsiz saçlar saçı çok yumuşak yapan ürünlerden kaçınmalı bence, çünkü o zmn daha da sönükleşio... bence saçı çok yumuşatmayan bi şampuan bide saç şekillendirici kullanılmalı sadece. çünkü benim şaçlarım da ince telli ama yumuşak da olmasına rağmen biraz kuru bi yapısı var o yüzden de çok hacimli duruyo, çok yumuşatan bişi kullandığım zaman bi anda fönlü gibi oluo meselaa... hatta el yapımı zeytinyağlı sabunlar falan daha güsel bi görüntü yaratabilir bence, sabun daha hacimli tutar çünkü... ama kimyasal içermeyenlerden olmalı zarar vermesin die...
Kullanıcı avatarı
malenkiy
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen kontez » Çrş Ara 05, 2007 4:35 pm

kızlar selam..ince telli saçlar için uyguladığınız doğal bir yöntem var mı...varsa lütfen yazın bıktım bu ince telli saçlardan.saç kremi benim saçıma hiç iyiy gelmiyor.ne yapmalıyım yardım pls :crybaby: :crybaby:
Kullanıcı avatarı
kontez
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen malenkiy » Çrş Ara 05, 2007 5:48 pm

kontezcim bana kalırsa zaten kullanma saç kremi falan, ben de ince telli saçlar için uygun olduğunu düşünmüorum. bişey kullanma ihtiyacı hissediyosan saç kremi kullanabilirsin.ama bunu dışında bence kesinlikle saç bakım yağlarını kullan, ben bi ara saça ii gelen bütün yağları alır evde kendim karıştırır uygulardım. zahmetli bişi de değil, evde olduğun günlerde ya da akşamları yap bi iki saat beklet yıka. saçları hem dolgınlaştırıo, hem parlatıo, hem yumuşatıo yani süper yapıo... hatta iki üç aydan sonra gürleştiğini bile farkedersin canım ;)
Kullanıcı avatarı
malenkiy
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen burcu8 » Pzr Ara 09, 2007 7:59 am

Kızlar benim saçlarım da çok ince telli.. Fakat ben her yıkayışımda diplerine değdirmeden -hacim veren- saç kremi uyguluyorum..
Başka türlü açılması mümkün olmuyor. Bir de hacim veren şampuan ve saç kremi kullandığım ve saçlarımı tersten kuruttuğum için ilk birkaç saat oldukca gür oluyor saçlarım :) sonra sönüyor tabi yine :(
Kullanıcı avatarı
burcu8
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen paloma86 » Pzr Ara 09, 2007 9:22 am

kızlar yeni bi saç kremi war forum kapalıyken almıstım sarıkız markasının sodalı 2 fazlı mavi renkte bazı kuaförlerde ve cosmoshoplarda fln satılıo saçta ağırlık hissi bırakmıo kuaförüm çok ii bakım yapıo dedi ıslakken sıkıp kurutuorm belki kullananlar wardır ;)
Kullanıcı avatarı
paloma86
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen handush » Sal Ara 11, 2007 6:22 pm

malenkiy yazdı:kontezcim bana kalırsa zaten kullanma saç kremi falan, ben de ince telli saçlar için uygun olduğunu düşünmüorum. bişey kullanma ihtiyacı hissediyosan saç kremi kullanabilirsin.ama bunu dışında bence kesinlikle saç bakım yağlarını kullan, ben bi ara saça ii gelen bütün yağları alır evde kendim karıştırır uygulardım. zahmetli bişi de değil, evde olduğun günlerde ya da akşamları yap bi iki saat beklet yıka. saçları hem dolgınlaştırıo, hem parlatıo, hem yumuşatıo yani süper yapıo... hatta iki üç aydan sonra gürleştiğini bile farkedersin canım ;)

benim saç tipim de ince we yağlı... son 1 aydır haftada bi kere Arifoğlunun yağlı saçlar için olan saç bakım yağını kullanıorum, şampuan olarak da Tresan... sonuçtan memnunum ama tresan cidden çok sertleştirio saçı, mecburen arkasından saç kremi istio... pantene saç kremim bitsin Tresan nın kendi kremini deniycem bakalım...
handush
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen keremasli » Çrş Ara 12, 2007 6:00 pm

handecim,tresanı ben de denemek istiyorum.saçları sertleştiriyo derken kazık gibi mi yapıyo?yoksa kalınlaştırıyormu?işe yarıyacaksa bende alıcam çünkü..
Kullanıcı avatarı
keremasli
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen handush » Prş Ara 13, 2007 12:00 am

canım benim saçlarım dalgalı, şampuanladıktan snr resmen karman çorman oluo kafam tresan kullandıım zamanlar, normalde incecik yumusacık olan saçlarım elime sert sert gelio, o yüzden hiç kremlemeden banyodan çıkmaya cesaret edemedim.... ama kremledikten sorun bi sorun yaşamıorum... kesinlikle dolgunluk werio ama... geçen bitsin die pantene kullanmıştım, saçlarım söndü resmen...
handush
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen kontez » Prş Ara 13, 2007 3:36 pm

malenkiy yazdı:kontezcim bana kalırsa zaten kullanma saç kremi falan, ben de ince telli saçlar için uygun olduğunu düşünmüorum. bişey kullanma ihtiyacı hissediyosan saç kremi kullanabilirsin.ama bunu dışında bence kesinlikle saç bakım yağlarını kullan, ben bi ara saça ii gelen bütün yağları alır evde kendim karıştırır uygulardım. zahmetli bişi de değil, evde olduğun günlerde ya da akşamları yap bi iki saat beklet yıka. saçları hem dolgınlaştırıo, hem parlatıo, hem yumuşatıo yani süper yapıo... hatta iki üç aydan sonra gürleştiğini bile farkedersin canım ;)

teşekkür ederim malenky hangi saç bakım yağını tavsiye edersin
Kullanıcı avatarı
kontez
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen malenkiy » Prş Ara 13, 2007 5:22 pm

kontezcim hazır satılan yağ karışımları da var, istersen onları da kullanabilirsin daha zahmetsiz olsun dersen. ama ben ii gelen bütün bildiğim yağları kendim karıştırıyodum. sana sayayım bak hepsini: badem yağı, buğday yağı,susam yağı,hint yağı,çörekotu yağı,hindistan cevizi yağı, jojoba yağı,sarımsak yağı(merak etme kokusu kalmıyo hepsi karışınca),ısırgan tohumu yağı,çam terebentin esansı,ceviz yağı,yılan yağı, biberiye yağı, istersen bunlara menekşe yağı ve papatya yağını da eklersin canım. ben hala ara sıra yaparım, üç ay kadar düzenli yaparsan sen de görürsün gerçekten iyi geldiğini,haftada en az iki sefer uygulamaya çalış canım :yeah:
bu arada ben bi haftadır el yapımı zeytinyağı sabunuyla yıkıyorum saçlarımı(boyalı olmasına rağmen) çok güsel yaptı, hem dolgun hem yumuşak denemek isteyen varsa tavsiye ederim. hem sonuçta şampuanlardan daha zararsız olduğu kesin, zararlı kimyasallar içermio onlar gibi... başka kullanıp da memnun olan var mı benim gibi merak ediyorum??
Kullanıcı avatarı
malenkiy
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen burcu8 » Cum Ara 14, 2007 1:44 am

offf ben de bıktım ben de bıktım artık :( yıkıyorum kurutuyorum ilk yarım saat fena olmuyo ama sonra yine pırasa :x kabarık gür saçlar istiyorum! kreme yapsam bile önleri sönüyo bu sefer :(
sürekli tokalarla tutturmak istemiyorum, kendi halinde kabarık olsun önleri filan :(
Kullanıcı avatarı
burcu8
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen burcu8 » Cum Ara 14, 2007 1:46 am

* kreme = krepe
Kullanıcı avatarı
burcu8
SüsLü
SüsLü

Re: İnce Telli Saçların Bakımı

Mesajgönderen marshmallow » Cum Ara 14, 2007 9:33 pm

ay kızlar mesajlarınızı okurken sanki onları siz değil de ben yazzmışım gibi hissettim aynı dertler.. kafaya yapışan,şeklini koruyamayan pırasa saçlar :crybaby:
ben artık ne şekil vereceğimi bilemiyorum saçlarım omuz hizasında dümdüz saldım artık abuk bi tpouz yapıp çıkıyorum işin içinden :?
Kullanıcı avatarı
marshmallow
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen marshmallow » Cum Ara 14, 2007 9:35 pm

malenkiy yazdı:mühendiscim eğer saçların çok sönükse bence ne yap bilio musun saçlarını banyodan sonra bi süre havluya sarılı bırak, sonra başını öne eğip tersten tara. ve bi süre kendi halinde kurumaya bırak, dipleri henüz nemliyken topuz çubuğuyla topla. hem toka izi çıkmaz hem iri dalga verir... eğer dışarı çıkman ve kurutman gerekiosa bi süre böle beklettikten sora yine öne atıp vigoyla kurutabilirsin şeker... ben evde olduğumda kurutmaya üşendiğim için yaparım böle ve sora koskocaman bi kafam olurr :lol:

malenkiycim nemli saçları topuz çubuğuyla toplamak süper fikir ilk fırsatta deneyeceğimm ;)
Kullanıcı avatarı
marshmallow
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen malenkiy » Cmt Ara 15, 2007 3:57 pm

tamam tatlım sonucu bildirirsin ;) eminim güzel olcak...
Kullanıcı avatarı
malenkiy
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen burcu8 » Pzr Ara 16, 2007 2:26 am

Saça hacim veren saç köpüklerinden kullandınız mı kızlar hiç ?
Nasıllar? nasıl kullanılıyor ve önerebileceğiniz marka var mı
:(

Burcu'cum ben hacim veren saç köpüğü/saç spreyi/şampuanı (yani her türlü saç ürününün hacim verenini) kullanıyorum. :lol: Denediğim markalar arasında fiyat-performans olarak Taft'ınkini tercih ediyorum. Saç köpüğü hacim verme açısından en etkili ürünlerden biri bence :basketball:
Kullanıcı avatarı
burcu8
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen selindeniz » Pzt Ara 17, 2007 9:40 am

Benimde saçlarım ince telli ama en büyük derdim yağlı olması. Yıkıyorum o gün iyi ama ertesi gün yağlanıyor bi daha yıka beni diyoo sinir oluyorum :angryfire Bir şampuan yada başka bişi önerebilicek biri var mı?
Kullanıcı avatarı
selindeniz
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen marshmallow » Pzt Ara 17, 2007 12:31 pm

burcu8 yazdı:Saça hacim veren saç köpüklerinden kullandınız mı kızlar hiç ?
Nasıllar? nasıl kullanılıyor ve önerebileceğiniz marka var mı
:(

ben loreal in hacim veren köpüğünden kullandım ama saçımda bir fark göremedim..çünkü saçlarım çok düz..belki de ben uygulamasını bilemedim :?
kızlar siz nasıl uyguluyorsunuz köpüğü ben nemli saça sürüp parmaklarımla şekil veriyorum kısa süre sonra eski haline dönüyo :crybaby:
Kullanıcı avatarı
marshmallow
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen aslibesyo » Pzt Ara 17, 2007 2:43 pm

selindeniz yazdı:Benimde saçlarım ince telli ama en büyük derdim yağlı olması. Yıkıyorum o gün iyi ama ertesi gün yağlanıyor bi daha yıka beni diyoo sinir oluyorum :angryfire Bir şampuan yada başka bişi önerebilicek biri var mı?

cnm benim saçlarım da çabuk yağlanır ben bioxin şampuan varya eczanelede dökülmem için almıştım dökülmem durdu zaten mevsimsel olan bi dökülmeydi.hala yaklaşık 4 aydır bu şampuanı kullanıyorum saçlarım 2 günde bir yağlanırken şimdi 3 gün gidiyo yani hem saçlarım daha dolgun duruyo içinde krem de yok zaten saçlarımın rengi bile canlandı valla ;)
Kullanıcı avatarı
aslibesyo
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen selindeniz » Pzt Ara 17, 2007 4:32 pm

tavsiyen için sağoll akşam eve giderken hemen alimm :yeah:
Kullanıcı avatarı
selindeniz
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen aslibesyo » Pzt Ara 17, 2007 5:24 pm

önemli değil cnm inşallah işine yarar :bye:
Kullanıcı avatarı
aslibesyo
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen izmirliii » Cum Ara 21, 2007 3:46 pm

malenkiy yazdı:kontezcim hazır satılan yağ karışımları da var, istersen onları da kullanabilirsin daha zahmetsiz olsun dersen. ama ben ii gelen bütün bildiğim yağları kendim karıştırıyodum. sana sayayım bak hepsini: badem yağı, buğday yağı,susam yağı,hint yağı,çörekotu yağı,hindistan cevizi yağı, jojoba yağı,sarımsak yağı(merak etme kokusu kalmıyo hepsi karışınca),ısırgan tohumu yağı,çam terebentin esansı,ceviz yağı,yılan yağı, biberiye yağı, istersen bunlara menekşe yağı ve papatya yağını da eklersin canım. ben hala ara sıra yaparım, üç ay kadar düzenli yaparsan sen de görürsün gerçekten iyi geldiğini,haftada en az iki sefer uygulamaya çalış canım :yeah:
bu arada ben bi haftadır el yapımı zeytinyağı sabunuyla yıkıyorum saçlarımı(boyalı olmasına rağmen) çok güsel yaptı, hem dolgun hem yumuşak denemek isteyen varsa tavsiye ederim. hem sonuçta şampuanlardan daha zararsız olduğu kesin, zararlı kimyasallar içermio onlar gibi... başka kullanıp da memnun olan var mı benim gibi merak ediyorum??

cnm ben de senin gibi zeytinyağlı sabun kullanıp memnun olanlardanım :)saçlarım çok ince telli biraz sertleştirdiği için daha hacimli duruyo ama sabun çok kurutuyo diyolar korkmuyo da değilim hani :(
izmirliii
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen unforgiven » Cum Ara 21, 2007 5:08 pm

kızlar bnmde saçlarım ince telli ve eskiden sizin anlattınız gibiydi dümdüz dururdu banyodan sora...off yaa nası özledim o saçlarımı valla keşke gene öle olsa :crybaby: tamam çabuk dolaşırdı ama azıcık kremle açılırdı ve fönlü gibi dümdüzdü...ama bu röfleden sora çookm dalgalanma oldu ve saçlarımın yarısı çok dalgalı ve kuru..hele arka kısımlar fönlüyken bile dolaşıp duruyo gün içinde..böle elimi atınca parmaklarımın arada kalmadığı bi zaman yok..hayır kestirsem saçımın % 60 ını falan gözden çıkarmam lazım o orealli yerlerden kurtulmam için..uçlara döve 7/24 sürüyorum ama genede çok fark yok..keşke o eski sönük düz saçlarım olsa :( bnm yaşadığım sorunu yaşayan veya bi önerisi olan varmı :?
http://guzelliktutkusu.blogspot.com/

https://twitter.com/guzelliktutkusu

http://instagram.com/guzelliktutkusu
Kullanıcı avatarı
unforgiven
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen dory » Cum Ara 21, 2007 6:26 pm

burcu8 yazdı:offf ben de bıktım ben de bıktım artık :( yıkıyorum kurutuyorum ilk yarım saat fena olmuyo ama sonra yine pırasa :x kabarık gür saçlar istiyorum! kreme yapsam bile önleri sönüyo bu sefer :(
sürekli tokalarla tutturmak istemiyorum, kendi halinde kabarık olsun önleri filan :(

Burcucum saçlarını banyodan sonra öne doğru eğerek kurutabilirsin, şöyle fön makinasıyla aşağıdan yukarı doğru hava vererek.. Bi nebze olsa hacimli gösteriyo.. ;) Ben de genel olarak aynı dertten muzdaribim.. Üstüne bi de benim saçlarım aşırı yağlı.. Her gün yıkıyorum ve artık bıkmış vaziyetteyim.. :? İki gün asla dayanmıyo.. Yazın neyse de kışın her gün yıkamaya üşeniyorum açıkças.. Yorgun argın bi de.. :x Çoğunlukla eğerek yıkıyorum zaten.. Bıktım harbiden.. :roll:
Kullanıcı avatarı
dory
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen unforgiven » Cmt Ara 22, 2007 11:00 pm

unforgiven yazdı:kızlar bnmde saçlarım ince telli ve eskiden sizin anlattınız gibiydi dümdüz dururdu banyodan sora...off yaa nası özledim o saçlarımı valla keşke gene öle olsa :crybaby: tamam çabuk dolaşırdı ama azıcık kremle açılırdı ve fönlü gibi dümdüzdü...ama bu röfleden sora çookm dalgalanma oldu ve saçlarımın yarısı çok dalgalı ve kuru..hele arka kısımlar fönlüyken bile dolaşıp duruyo gün içinde..böle elimi atınca parmaklarımın arada kalmadığı bi zaman yok..hayır kestirsem saçımın % 60 ını falan gözden çıkarmam lazım o orealli yerlerden kurtulmam için..uçlara döve 7/24 sürüyorum ama genede çok fark yok..keşke o eski sönük düz saçlarım olsa :( bnm yaşadığım sorunu yaşayan veya bi önerisi olan varmı :?

bnm sorunumu yaşayan başka biri daha yok sanırım :roll: keşke bnmde düz pırasamgibi olsaydı özlüyorum eski saçlarımı :cry:

Kullanıcı avatarı
unforgiven
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen izmirliii » Cmt Ara 22, 2007 11:34 pm

unforgiven yazdı:kızlar bnmde saçlarım ince telli ve eskiden sizin anlattınız gibiydi dümdüz dururdu banyodan sora...off yaa nası özledim o saçlarımı valla keşke gene öle olsa :crybaby: tamam çabuk dolaşırdı ama azıcık kremle açılırdı ve fönlü gibi dümdüzdü...ama bu röfleden sora çookm dalgalanma oldu ve saçlarımın yarısı çok dalgalı ve kuru..hele arka kısımlar fönlüyken bile dolaşıp duruyo gün içinde..böle elimi atınca parmaklarımın arada kalmadığı bi zaman yok..hayır kestirsem saçımın % 60 ını falan gözden çıkarmam lazım o orealli yerlerden kurtulmam için..uçlara döve 7/24 sürüyorum ama genede çok fark yok..keşke o eski sönük düz saçlarım olsa :( bnm yaşadığım sorunu yaşayan veya bi önerisi olan varmı :?

cnm aynı sorunu bende yaşadım malesef.bundan kurtulmanın yolu saçını boyamak.ben koyu kahve istiyodum saçımı bi güzel boyadım çok içime sindi dolaşıklığı falan gitti.çıkardığım ders şu bi daha röfle mi aslaaaaaaaaaaaaaaaa.ve sakın kuaföre gidip boyatma ben evde anneme boyattım süper oluyo.kuaförde çok adi boya kullanıyolar daha çok yıpranır.
izmirliii
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen loulou » Pzr Ara 23, 2007 5:43 pm

Benim saclarımda ince telli düz ve uzun.Aynı derttten yanıyorum yıllardır ve yapmadıgım sey kullanmadıgım ürün kalmadı.Birgun arkadasımın tavsıyesı uzerine sans eseri elidorun yenı cıkardıgı kahverengı serisini aldım (sacım kahve) hiç ummadıgım sekilde iyi geldi....cok sasırdım..artık hayatta deitşirmem sampuanımı...kendılıgınden hacim verıyor :mosthappy biraz havluyu basınızda bekletin ama....
Kullanıcı avatarı
loulou
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen handush » Sal Ara 25, 2007 3:31 pm

malenkiy yazdı: bu arada ben bi haftadır el yapımı zeytinyağı sabunuyla yıkıyorum saçlarımı(boyalı olmasına rağmen) çok güsel yaptı, hem dolgun hem yumuşak denemek isteyen varsa tavsiye ederim. hem sonuçta şampuanlardan daha zararsız olduğu kesin, zararlı kimyasallar içermio onlar gibi... başka kullanıp da memnun olan var mı benim gibi merak ediyorum??

ben de dün müftüoğlunun defneli zeytinyağlı sabunuyla yıkadım saçlarımı, korktuum kadar dolaşmadılar ama çok garip bi hismiş :P bgn saçlarım bayaa dolgun we normalden daa dalgalılar ama kurutur mu bilemıorum çok kullanıldıında...
handush
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ladia » Sal Ara 25, 2007 4:19 pm

sabun saçı matlaştırır derler, öyle bişi oldu mu sizde de?
ladia
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen handush » Sal Ara 25, 2007 9:32 pm

bana normalden daa az parlıolarmıs gibi geldi bgn, sewgilime sordum güneşin altındayken, her zamankinden daa ii göründüklerini sööledi ama daa dolgun göründükleri için ööle söölemiş olabilir :) bence daa mat görünüolardı....
handush
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen unforgiven » Prş Ara 27, 2007 12:15 am

ben sabunla yıkadığımda şahsen daha mat olduna şahit oldum ve çok tuhaf bi yumuşaklık veriyo..beni rahatsız etti böle sanki çıkmıcak bişeyle yıkamışım gibi :roll: sanmıorum bi daha denicemi..

Kullanıcı avatarı
unforgiven
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen mtpq » Prş Ara 27, 2007 2:46 pm

offfoff offf....herşey aynııı :crybaby: ...benimde saçlarım ince telli ve çok yağlı gün aşırı yıkıorum...yıkama esnasında krem kullanmıorum schwarzkopf dipleri yağlı yağlı uçları kuru saç tipi içiiçin sıvı saç kremi kulanıorum..saçlarımı nemli havluyla bekletip nemini almasını bekliorum sona bu kremle tarayıp kurutuorum ozman hacimli oluo sona aynen bi iki arkadaşımızın dediği gibi tepeden topuz yapıorum sona açtığım zamn çok doğal dalgalar oluo ama ben önleri falan böle kabarık şekilli istiorum..artık çıkıcağım zamn saçlarımın önüne fön çekiorum yukarıya doru sararark bende arzumun şekillendiricisi var onun klaın fırçasıyla yapıorum ondan sona saçlarımın 2 dk.lığına şekilleniodu ama benn bolca spreyy sıkıorumm ve gün boyu aynen öle kalıo....daha önce nie spreyden çekiniodum sert oluo saçlarım elimle dokunamıorum falan die ama artık napiim yanii saçlarımda baya uzadı belimde mecbur yapıorum hemde duruo...ama aynı gün yıkamak zorunda da kalıorum :roll:
Kullanıcı avatarı
mtpq
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen esramng » Prş Ara 27, 2007 4:06 pm

benim saçlarımda ince telli ve çabuk yaglayıyor ayrıca 2 yıldır kısa saçlarım böyle daha cok yakıştıgını söylüyor herses ama o zaman da hacimsiz oldugundan şekil verirken zorlanıyorum , sacımı kuruturken başımı öne egip arkadan sprey sıkıyorum o zaman hacimli ve fönlü gibi oluyor ama her sabah kalktıgımda sacım ın arkasında yastıktan dolayı iz oluşuyorve bir türlü düzeltemiyorum 2 yastık tek yastık ve yastıksız yatmayı denedim ama değişmiyor sinir oluyoummmm :pisik:
Kullanıcı avatarı
esramng
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen hearteffect » Cum Ara 28, 2007 9:08 pm

benim saçlarım ince telli ,boyalı ama uçları çok kırılıyor hep kestirmek zorunda kalıyorum.hiç istediğim gibi uzatamadım.durulanmayan bakım kremleri işe yararmı?çok bakım saçı da yoruyor.
hearteffect
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen mtpq » Cmt Ara 29, 2007 12:00 am

hearteffect yazdı:benim saçlarım ince telli ,boyalı ama uçları çok kırılıyor hep kestirmek zorunda kalıyorum.hiç istediğim gibi uzatamadım.durulanmayan bakım kremleri işe yararmı?çok bakım saçı da yoruyor.

ben saç diplerim yağlı die sıvı krem kullanıorum yıkamadan sonra..evet boyalı olunca daha bi kırılıo uçları ve açık renkse çok belli olur biliorum..bence sen saç maskesi uygula yada elseve pembe serisini al set olarak kremi falan var,saçlarının yağ problemi yoksa dipten uca uygula ,he saçalrım yağlı diosan sadece uçlarına uygula beslensin...sona uçlarından aldırmya ara ver ben öle yaptım biraz kırıklara katlandım istediğim uzunluğa geldiği zaman az az aldırmaya başladım.hatta şimdi tam zamanı kışın kestirme saçalrını yaza kadar bekle uzasın sona yaz başında aldır kırıklarını..,bu arada fönden sonra kırıkların belirginliğini azaltmak için elime krem sürdüm elim kayganlaşıcak kadar (bu bakım kremleri olabilir)sona saçlarımın tutam alıp uçlarına sürüodum hem sabit duruodu hemde okadar göze çarpmıodu kırıklar. :)
Kullanıcı avatarı
mtpq
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen handush » Cmt Ara 29, 2007 7:21 pm

unforgiven yazdı:ben sabunla yıkadığımda şahsen daha mat olduna şahit oldum ve çok tuhaf bi yumuşaklık veriyo..beni rahatsız etti böle sanki çıkmıcak bişeyle yıkamışım gibi :roll: sanmıorum bi daha denicemi..

ben sansımı 2 kere denedim, saçlarım hem daa hacimli hem de olduundan daa dalgalı oldular ama bi daa sabun kullancamı sanmıorum ben de, çok ağır bi his werio insanın kafasına, belki bitskisel yağ maskeleri yaptıktan snr cok fazla sampuanla yıkamamak için arada bi kullanılabilir ama hergün ı-ıııı :roll:
handush
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen lizz » Pzt Ara 31, 2007 12:10 am

kızlar bende aynı dertten muzdariptim ama şimdi TIGI bed head self absorbed şampuan ve saç kremini kullanıyorum kuruttuktan sonrada aynı markanın sıvı saç spreyiyle hacim veriyorum herkes fönmü çektirdin falan dio okadar bakımlı gür gösterdi...saçlarım boyalı yine tigi den çikolatalı bakım kürüyle de haftalık bakımımı yapıyorum çok memnunum tavsiye ederim...
Kullanıcı avatarı
lizz
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen mtpq » Pzt Ara 31, 2007 12:31 am

lizz yazdı:kızlar bende aynı dertten muzdariptim ama şimdi TIGI bed head self absorbed şampuan ve saç kremini kullanıyorum kuruttuktan sonrada aynı markanın sıvı saç spreyiyle hacim veriyorum herkes fönmü çektirdin falan dio okadar bakımlı gür gösterdi...saçlarım boyalı yine tigi den çikolatalı bakım kürüyle de haftalık bakımımı yapıyorum çok memnunum tavsiye ederim...

canım bahsettiğin set saçın yağlanmasını önlüomu...yoksa hacimli durması için mi?? :roll:
Kullanıcı avatarı
mtpq
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen lizz » Sal Oca 01, 2008 10:41 am

cnm bende saçımı hergün yıkıyorum valla ama bunu kullandığımdan beri 2gunde 1e çıkarabildim ama her saçta aynı etkiyi yaparmı bilemiyorum yanlış yönlendirmek istemem seni:) :bye:
Kullanıcı avatarı
lizz
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen marshmallow » Pzr Oca 06, 2008 4:46 pm

kızlar selamm..
bişey sorucam aranızda ince telli saçlara sahip olup da saç düzleştirici alet kullanan var mı? kulğa biraz tuhaf geliyo ama belki aranızda saçı bu yöntemi kullanmasına rağmen hacimli tutmayı başarabilen arkadaşlarımız vardır. :roll:
Kullanıcı avatarı
marshmallow
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Sonraki

Dön Saç Bakımı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir