Saç Beyazlaşması

Saç Bakımı ürünleri hakkındaki yorumlarınız ve tavsiyeleriniz.

Moderatörler: Pixie79, ChunLi

Re:

Mesajgönderen cappcif » Pzr Mar 11, 2007 1:40 am

elmalisarlot yazdı:sevinccim sulu boya mi suruyorsun sacına? :roll:

cümleyi ilk okuduğumda ben de öyle anlamıştım :oops: allah allah :lol:
Kullanıcı avatarı
cappcif
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sevinc06 » Cmt Mar 31, 2007 3:59 pm

1 adet soğan ve 5 diş sarımsağı blendarda ezin. 1 yumurta sarısı ve 1 çorba kaşığı zeytinyağını ekleyerek krem kıvamına getirin, saçınıza sürün. 1 saat bekletin. Haftada 1 gün uygulayın.
Kızlar bu tarif Suna Dumankayanın
Kullanıcı avatarı
sevinc06
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen sevinc06 » Cmt Mar 31, 2007 4:12 pm

Yani saç beyazlamasına iyi geliyormuş bilginiz olsun.Ben yapacağım ama koku ya sarımsak soğan :? Çok cesaret edemiyorum ama denemekte fayda var galiba
Kullanıcı avatarı
sevinc06
BaKımLı
BaKımLı

Re: saç beyazlaşması

Mesajgönderen ChunLi » Cmt Ara 15, 2007 1:39 pm

Beyaz saç melanin üreten hücrelerin aktivitelerini yitirmesi sonucu oluşur.

Amla saç koyulaştırıcı özelliklere sahiptir ve saçın beyazlanmasını geciktirir, amla içeren yağ ve şampuanlar kullanın.

Saç beyazlanmasını önlemek için bir başka yol, her gün bir çay kaşığı köri yaprağı salçasını beslenmenize eklemenizdir. Saçların erken beyazlanması genetik bir sorundur ve saçların yaşla birlikte beyazlanması genlerin kontrolündedir, bu nedenle bir tedavisi yoktur. Ancak saçlarınızın tekrar canlı ve güzel olması için onları boyayabilirsiniz.

Saçlarınızı boyarken doğal bir boya kullanabilirsiniz. Doğal bir boya kullanmanın avantajı tamamen güvenli olmasıdır.

Kına, belki de en iyi bilinen doğal saç boyama maddesidir, Saç tabakasını sararak güçlendirir. Çok az sayıda beyaz saçınız varsa bunlarla baş edebilmek için kına çok etkilidir. Kınaya kahve ya da Kathatha katarsanız kırmızı yerine daha kahverengi tonlar elde edersiniz.

Kimyasal boyalar toksik yapıdadır ve tahrişe ya da alerjiye yol açabilirler. Kimyasal bir boya kullanmadan önce bir uzmana başvurarak duyarlılığınızı ölçen bir test yaptırmanız doğru olur.
http://twitter.com/#!/ChunliBeauty
Kullanıcı avatarı
ChunLi
Moderatör
Moderatör

Re:

Mesajgönderen narcissus » Cmt Ara 15, 2007 3:17 pm

sevinc06 yazdı:Şanslısın o zaman canım :D ama bizde öyle genetik bişey yokki.Gerçi şimdi yazdıklarımı okuyanda çok beyazım var sanacak :roll: aralarda biraz var.Galiba okul stresinden oldu :D

Aynı dert bende de var..Benimki de okul stresindendi...Bende 3 sene saçımı boyattım ve şuan kendi saçlarım,boyamayı bıraktım ve aralarda beyazlarım var..İnatla boyamıyorum bakalım ne zaman pes edeceğim...

Bu kınaya kahve koyma işi cazip geldi..:)
Kullanıcı avatarı
narcissus
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re: Saç Beyazlaşması

Mesajgönderen sevinc06 » Sal Ara 18, 2007 1:10 pm

Benim kişisel fikrim. Bence kına saçı daha çok beyazlatıyor. Etrafımda saçını kınayla boyayan ve sonra saçları beyazlayan birkaç kişi var. Tabi belkide tesadüftür bilemiyorum ama ben saçımı asla kınayla boyamam.
Kullanıcı avatarı
sevinc06
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen zehraa » Çrş Ara 19, 2007 11:20 am

ben de 17 yaşındayım ve saçlarımda beyazlar 3-5 sene önce çıkmaya başladı çok kötü olmuştum ben deboyadım daha çok çoğaldı tek çaresi boyamak ve stressiz bi yaşam (bu imkansız işte)
zehraa
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen mihrihatun » Pzt Oca 14, 2008 11:50 pm

sevinc06 yazdı:Arkadaşlar daha 26 yaşındayım ve saçımda fazla olmasada beyazlar var.Ayrıca zamanla artıyorlar tabiki :cry: Gerçi ben bildim bileli saçlarımı boyatıyorum ama 30-35 yaşıma geldiğimde bisürü beyazım olsun istemiyorum :? Aranızda benimle aynı durumda olan var mı? Ayrıca beyazlayan saçlar eski haline gelmez ama en azından beyazlaşmayı önleyen çözümler biliyor musunuz? Biraz saçma bi soru oldu ama umarım cevap verirsiniz :wink:

Sarımsak ve turp yemek saçın ağarmasını engelliyormuş diye biliyorum...
mihrihatun
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen melc » Pzt Oca 14, 2008 11:54 pm

ewt turpu bende duymustum benimde irsi beyazlar özellikle ön tarafta bibölümde cok bende 15günde bir en azından ön tarafı kendim boyuyorum birbucuk ayda birde tüm saç, yıpranıyorlarda ama sanırım baska carede yok...
------ MelBaGs.BlogSpoT ------
Kullanıcı avatarı
melc
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen sevinc06 » Sal Oca 15, 2008 6:10 pm

Benim saçlarım yıllardır sarıydı.1,5 ay önce çikolata kahveye boyattım. Ve dün farkettim ki aman allahım o da ne :o Beyazlarım epeyce artmış. Şimdiye kadar saçlarım sarı olduğu için farketmemişim. Koyu renk saçta beyazlar daha çok belli oluyor. İyice yaşlanmışım yani :angryfire Fakat beyaz saçların çaresi sanırım. Neyse dökülmesin, beyazlasın napalım :roll:
Kullanıcı avatarı
sevinc06
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen aybuke822 » Sal Oca 29, 2008 2:04 am

kızlar ben bir kitapta okumuştum ve bunu daha sonra birkaç kişiden duydum. aç karnına bi diş sarımsak yerseniz beyaz saçların dökülüp yerine koyu renk saçlı çıktığını yazıyordu.
Kullanıcı avatarı
aybuke822
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen eva521 » Prş Oca 31, 2008 4:33 pm

aybuke822 yazdı:kızlar ben bir kitapta okumuştum ve bunu daha sonra birkaç kişiden duydum. aç karnına bi diş sarımsak yerseniz beyaz saçların dökülüp yerine koyu renk saçlı çıktığını yazıyordu.

hadi yaa çok ilginç :o ben sarımsağı çok severim 2 tel beyaz saçım var onları hep kesiyorum ama kopartmıyorum :lol:
eva521
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen arundati » Prş Oca 31, 2008 8:13 pm

benimde önlerde yirmi tel beyaz saçım var sinir oluyorum :lol: :lol: saç beyazlığı genetik annemin saçları geç ağardı ellisindeyken bile sadece önlerde biraz beyazı vardı ,babamında tem tersi bembeyaz galiba babama çekmişim :crybaby: :bye:
Kullanıcı avatarı
arundati
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen ozlemakis » Pzr Şub 10, 2008 5:54 pm

Boya mağlesef saçlardaki beyazı arttırır, hele genetik olanlarda bazen boya bile tutmaz,
inatcı beyazlardır. Kuaförler beyazı arttırmaz diyorlar ama ben inanmıyorum buna, sonucta sacın yapısı ile oynanıyor illakine bir zararı var. Dünya üzerinde bunu önleyecek herhangi bir cağre varsada bunu piyasaya sürmezler yada halka bildirmezler. Çünkü o zaman saç boyası endüstrisi ciddi bir müşteri kaybına urar. Ekonomik acıdan hiç bir ülkenin işine gelmez :) O yüzden boyaya devam kızlar yada kına hangisini seviyorsanız :bye:
Kullanıcı avatarı
ozlemakis
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen Afaq » Pzt Şub 18, 2008 7:58 am

Canım,üzülme,bencede genetiktendir.Benim annemim mesela saçları erken beyazlamış,ama babamın 50 yaşına kadar bir beyaz saç teli bie olmadı.Bende anneme çektim.29 yaşındayım,fakat bayağı bir beyazlama var.Önce çok üzülüyordum,22 yaşından yavaş yavaş beyazlıyor saçlarım.Fakat bence iyi bir çözüm buldum-röfle yapıyorum ozamandan itibaren ve bence çok güzel oluyor,hiç belli olmuyor.
Kullanıcı avatarı
Afaq
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen ozlemakis » Pzt Şub 18, 2008 1:08 pm

Sarı saclarda, kumrallarda röfle hakkatende beyazı kurtarıyor, annemde işe yarıyor. Benim saclarım koyu olduğundan kurtarmıyor durumu :blushing:
Kullanıcı avatarı
ozlemakis
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen Afaq » Pzt Şub 18, 2008 1:12 pm

ozlemakis yazdı:Sarı saclarda, kumrallarda röfle hakkatende beyazı kurtarıyor, annemde işe yarıyor. Benim saclarım koyu olduğundan kurtarmıyor durumu :blushing:

Doğru söylüyorsun canım,fakat röfleyi boyayla birlikte yapa bilirsin,yani röfleleri yaptıktan sonra kalan saçının rengini daha açık tonla boyamak olur.Tabi bu benim düşüncemdir :bye:
Kullanıcı avatarı
Afaq
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen ozlemakis » Pzt Şub 18, 2008 1:27 pm

gecen ay kendim boyadım canım, röfleyide kendim denicem bakalım becerebilecekmiyim. 2 hafta icinde denicem :bye:
Kullanıcı avatarı
ozlemakis
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen Afaq » Pzt Şub 18, 2008 2:34 pm

ozlemakis yazdı:gecen ay kendim boyadım canım, röfleyide kendim denicem bakalım becerebilecekmiyim. 2 hafta icinde denicem :bye:

Sana kolay gelsin,canım,inşallah istediğin gibi alınır.Başarılar :bye:
Kullanıcı avatarı
Afaq
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen ozlemakis » Pzt Şub 18, 2008 2:35 pm

sağol canım, bakalım deniyecem :)
Kullanıcı avatarı
ozlemakis
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen karmenas » Cum Mar 07, 2008 6:10 pm

Bende de aralarda var beyazlar.Açıkçası fazla saç boyası kullanmaktan olduguna inanmıyorum.Saçlarımı boyadığım sayılıdır.Sanırım genetik özellikler daha ön plana çıkıyor.
Kullanıcı avatarı
karmenas
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen ozlemakis » Cmt Mar 08, 2008 10:24 pm

karmenas yazdı:Bende de aralarda var beyazlar.Açıkçası fazla saç boyası kullanmaktan olduguna inanmıyorum.Saçlarımı boyadığım sayılıdır.Sanırım genetik özellikler daha ön plana çıkıyor.

Genetik faktörler beyazlamada ilk sıralarda yer alıyor. Kimyasal işlemlerde, bu süreci hızlandırıyorlar bence :bye:
Kullanıcı avatarı
ozlemakis
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen woaddd » Cmt Mar 08, 2008 10:53 pm

21 yaşındayım ve saçım beyazlarla dolu,tanıştığım insanlarla 2 dakikalık hoş beş ten sonra ilk tepki ''aaa saçlarında ne çok beyaz var'' oluyor.

ama ben seviyorum beyazlarımı :) bi de şey var,''beyaz saç dökülmez'' diyolar,

doğru mu bu ?
Kullanıcı avatarı
woaddd
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen kosem » Pzr Mar 09, 2008 2:44 am

woaddd yazdı:21 yaşındayım ve saçım beyazlarla dolu,tanıştığım insanlarla 2 dakikalık hoş beş ten sonra ilk tepki ''aaa saçlarında ne çok beyaz var'' oluyor.

ama ben seviyorum beyazlarımı :) bi de şey var,''beyaz saç dökülmez'' diyolar,

doğru mu bu ?
bence beyaz saçlı erkekler karizmatik oluyor, beyaz saç dökülür mü dökülmez mi bu soruna yanıt veremeyeceğim :roll:
Kullanıcı avatarı
kosem
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen semin » Çrş Mar 12, 2008 12:15 am

:crybaby: kızlar ben 32 yaşına girdim ve nurtopu gibi en önden ilk beyazım oldu.çoooooooooook üzülüyorum.tamamen stres stres... sebeb oluyor. :angryfire negatif olmamak gerekior falan filan :bye:
Kullanıcı avatarı
semin
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen karmenas » Çrş Mar 12, 2008 11:02 pm

Canım 2 telde bişimi yaşına göre normal:)üzülme bence.. :bye:
Kullanıcı avatarı
karmenas
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen ozlemakis » Prş Mar 13, 2008 9:24 am

Beyazlar bende sorun 27 yaşında cıktı ilk beyazlarım, genetik. Tam bir bela, keşke hap şeklinde bişey olsada beyazlar tekrar cıkmasa. Mükemmel olurdu :)
Kullanıcı avatarı
ozlemakis
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen BAHARDALI » Çrş Mar 19, 2008 10:38 am

SLM KIZLAR SAC BEYAZLAMASI GENETIK VE YASANILAN GERGINLIKLERLE ALAKALI VEDE SACI COK BOYATMAK HIC IYI DEGIL..ERKEN YASTA BOYAYA BASLAYANLARDANIM AILEDEDE VAR BEYAZ VE BENIM SACLARIMDADA COK BEYAZ OLDU UZULUYORUM AMA :crybaby: :bye:
Kullanıcı avatarı
BAHARDALI
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen BAHARDALI » Sal Nis 08, 2008 12:06 pm

ya bu beyazların cozumu yok mu boyadan baska boyamaktan da sıkıldım .. arkadaslar ...yoksa sacımı mı kazıtsam hı :innocent: :roll: :cry:
Kullanıcı avatarı
BAHARDALI
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen melc » Sal Nis 08, 2008 12:11 pm

yok galiba canım benimki daha kötü durumda daha cok ön tarafta cıkıor irsi bişi işte bide 20güne bi boyasam olucak ama onada saç dayanmıyor işte basen tümden boyamıyorum saçımı sadece önlere uyguluyorum napaım kahküllerim var birde gerçi kahklde cok belli olmuyorda tam kahkülün bittiği noktada cok belliler yapcak başka bi çare gok sanırım :roll:
------ MelBaGs.BlogSpoT ------
Kullanıcı avatarı
melc
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ozlemakis » Sal Nis 08, 2008 12:19 pm

Sadece beyaz yerleri boyamak en güzel cözümlerden biri, doğal rengiyle korumak şartıyla. Bela beyazlar, hele irsi olanlar. Ben sadece dip boya yapmayı planlıyorum, yada bir anda Lush'ın kınasınıda kullanabilirim. Ama acıkcası ondanda korkuyorum ya rengi beğenmessem diye :bye:
Kullanıcı avatarı
ozlemakis
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen vanilla76 » Pzr Nis 13, 2008 9:08 pm

çinkonun saç beyazlamasına engel olduğunu ve ciltte kolajen bağı oluşturduğunu okudum
vanilla76
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen carmen290606 » Pzt Nis 14, 2008 6:56 am

Evet kızlar çinko desteğiyle saç yaşlanması daha doğrusu beyazlaması yavaşlatılabiliyomuş.Eğer yoksada geciktirilebiliyomuş.Allah a şükür daha beyaz görmedim saçımda ama bende almak istiyorum bu destek haplarından Bu arada saça fazla kimyasal işlem yaptırmak şleriki yaşlarda birden tüm saçın beyazlamasına neden oluyo.Annem daha genç olmasına rağmen saçları ananeminkinden daha beyaz hatta bembeyaz. :cry: Böle beyaz beyaz çıkıyo hep dipten.Genetik mirası iyi aslında ama işte hep boyadığından böle oldu
Kullanıcı avatarı
carmen290606
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen flatronx » Pzr May 04, 2008 7:58 pm

ya arkadaşlar bende hem beyaz hem kepek var yıkadıktan 2 veya üç gün sonra hafif kaşınmalarla kepekler ortaya çıkıyor yıkamazsam kaşıntıdan ölüyorum napabilirim. şampuanım gliss :huggs:
flatronx
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen BAHARDALI » Çrş May 07, 2008 4:52 pm

flatronx yazdı:ya arkadaşlar bende hem beyaz hem kepek var yıkadıktan 2 veya üç gün sonra hafif kaşınmalarla kepekler ortaya çıkıyor yıkamazsam kaşıntıdan ölüyorum napabilirim. şampuanım gliss :huggs:

canım ben hep yasıyorum o sorunu..bi cözum bulamadım ..gercı cokta aramadım ama kısın ve cok sıcak su olunca daha fazla kepek oluyo...
Kullanıcı avatarı
BAHARDALI
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen korayua » Sal May 27, 2008 11:17 pm

bayanlar mraba adım koray ben böle bi msj atıcam aklıma gelmezdi ama kader işte........ benim yaşım 23 çok beyaz var boyatayım diyorum ama hangi renk nasıl yapıcam bilmiyorum. bide zarar vermesin diyorum çnki saçlarım zayıf kel olma ihtimalim yüksek
geçici boyalar varmış. araştırdım biraz , beyazları yüzde 50 kapatıyomuş en azından iyi görünür diyorum tecrübelisinizdir sizler bana lütfen rica yrdımcı olun psikolojim bozuldu. allah sizden razı olsun şimdiden nediyim.......(ve hangi ürün almalıyım orjinal rengim kumral açık gbi bişe)tşkler.......
korayua
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen korayua » Sal May 27, 2008 11:28 pm

mraba bayanlar benim adım koray böle bi msj atıcam aklıma gelmezdi. ama kader böleymiş ........benim yaş 23 saçalrım da beyaz var baya. boyamayı dşünüyorum ama zarar vermesin diyorum araştırdım biraz,yüzde 50 beyaz kapatan geçici boylalr varmış en azından iyi görünür diyorum.... hem zararı azltmış oluruz tecrübelisinizdir sizler bna yrdımcı olun tşkler şimdiden...psikoloji gitti benim.....bide hangi ürün almalıyım kullanışı falan bilgi verirseniz (saçım kumral açık gbi bişe aynı reng varsa iyi olur)tşkler tekrar........
korayua
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen snoopytr » Pzt Tem 21, 2008 6:42 pm

eda27 yazdı:kızlar beyazlar bende 23 yaşında başladı 24 üm 25 olacam bu sene baya bir arttı beyazlar. araştırdım beyazlamasının sebebi saç diplerinin vitamin ve çinko eksikliğindenmiş. her gün en az bir yumurta ve süt ve peynir ürünleri tüketmek gerekmiş ayrıca kırmızı et ve ciğer yemekleri yemek gerekmiş. cildiye doktoru bana biotin içeren şampuanlardan tavsiye etti şu an zinco nun şampuanını kullanıyorum saçlarım ipek gibi. tek kötü özelliği banyo sonrası taraması zor oluyor saçlarımı, sonrası muhteşem. bu şampuan sinir sistemine de iyi geliyormuş ayrıca. kullanmanızı tavsiye ederim ayrıca saçları sık boyatmak da asıl saçın güneşten gelen d vitaminini engelleme gibi kısıtları olduğundan o da beyazlamaya sebebiyet verebiliyormuş.

peki canım biras gec bi soru olucak ama umarım görürsün :confused: Geçti mi zinco sampuanla beyazlar yoksa sadece durdu mu?
Kullanıcı avatarı
snoopytr
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen escada » Cmt Ağu 30, 2008 8:03 pm

kızlar bir sitede gezinirken beyaz saçlar için şu çözümleri buldum aklıma bu başlık geldi :) sizinle paylaşmak istedim
Muz, havuç ve balık gibi iyot açısından zengin yiyecekler tüketin,Bektaşi üzümünü (Amla olarak da bilinir) hindistancevizi yağıyla karıştırarak kafa derinize düzenli olarak sürün. Mucizevi sonuçlar gösterip, gri saçları siyaha döndürecektir. Birkaç kurutulmuş Alma’yı hindistancevizi yağıyla siyaha dönene kadar kaynatın. Elde edilen yağ gri saçları engelleyecektir.

Bir parça taze zencefili rendeleyin ve balla
karıştırarak bir cam şişenin içine koyun. Her gün bir tatlı kaşığı yiyin.

Saçlarınıza her gün hindistancevizi yağı ve limon suyuyla masaj yapın.

1 yemek kaşığı tuzu 1 fincan demlenmiş siyah çayın içine katın. Kafa derisine bu suyla masaj yapın ve bir saat sonra yıkayın.

2 tatlı kaşığı kınayı, 1 tatlı kaşığı yoğurt, 1 tatlı kaşığı çemenotu, 3 tatlı kaşığı kahve, 2 tatlı kaşığı fesleğen ve 2 tatlı kaşığı nane ile karıştırarak macun haline getirin ve saçınıza uygulayın. 3 saat saçınızı doğal bir şampuanla yıkayın.
Kullanıcı avatarı
escada
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen amanitaverna » Pzr Kas 09, 2008 2:34 pm

bizim ailede maalesef genetk bu saç beyazlaması ve ilk kez 14 yaşında bir beyaz saç teliyle bndede bu serüven başladı :crybaby: şuan 20 yaşındayım tek tük var beyazlarım.ilk kez 18 yaşında boyattım sonra bi yıl geçmedi bi daha boyattım bi arkadaşım dediki saç boyası saçın pigmentlerini öldürüyor dedi banada gayet mantıklı geldi snçta saç boyası üreticileri kendilerine bağımlı yapacaklarki para kazansınlar ailedekilerin tecrübeleride bunu gösteriodu o yüsden bnde bıraktım şimdi bayaa bi aktı tbii boyam zaten eğer ömrüm olursa uzun yıllar boyaya adeta köle olarak yaşayacaım için şimdiden saçımı yıpratmamak istedim en azından böylece biraz da olsa daha geç başlarım boyaya die düşünüyorum ve sonuçta bu olay genetkse hiç bi ot bunu geçiremes bu tür olaylarda genetik faktörler %90-95 i çevresel faktörler ise en fasla %5 etkiler ezici güç her zmn baskın gelir o ysden bunlarla uraşmıorum onn yerine tek tük çıkan byzlarımı kesiyorum ben ama asla koparmıyorum çnkü dahada çoğalıyorlar bnmki geçici bi çözüm ama en azından daha da arttırmıyor
Kullanıcı avatarı
amanitaverna
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen bruno » Pzr Kas 09, 2008 2:50 pm

malesef genetik faktörlerin etksiindne 18 yaşımda boya ihtiyacı duymaya başladı saçlarım :( bıadıkça beyazlar arttı.. kesinlikle boya saçtaki beyazları çoğaltıyor o yüzden ilk boya kararını almadan önce iyi düşünmek gerek, sonra boyalara bağımlı oluyor insan :(
Kullanıcı avatarı
bruno
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen witch74 » Prş Ara 11, 2008 11:37 pm

Saç beyazlalamasına çare ararken bu sitedeki yorumları buldum.
Benimde saçlarımda o kadar beyaz varki 10 günde bir boyuyorum. Görmeye bile dayanamıyorum beyaz saçlarımı. İlk 20 yaçında çıktı ve hızla beyazlaşıyor. Tek umudum buna bir ilaç üretmeleri. İlk kullanan ben olacağım kesin. Daha yaşım 34 ama sanki 64 yaşında gibi saçlarım. Psikolojim bozuldu bu yüzden yaaaaa.
Lütfen bir an önce çare bulunsun buna!!!!!
Kullanıcı avatarı
witch74
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen melekten » Çrş Nis 01, 2009 10:54 pm

mrb kızlar.prof Dr. ibrahim saraçoğlunun beyazlasan saçları engellemek ve ortadan kaldırmak için güzel bir tarifi vardı duymustum.onu uyfgukarsanız belkı faydasını görürüsünüz çünkü adam maşaallah 64 yasında galıba ve cok az beyazı var yok denecek kadar az.umarım size care olur.araştırayım bulursam yazarım sizlere.
melekten
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Marmaris » Çrş Nis 01, 2009 11:01 pm

boyanin saclari daha fazla beyazlatmadigini duymustum,
banada mantikli gelmisti.

Marmaris
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen solanahtari » Prş Nis 02, 2009 3:53 pm

sac beyazlaması boyadan kaynaklanıyor zaten benım bıldıgım dıger türlüsü ıse ırsi olabılıyor ama boya sac tellerını beyazlatıyo zamanla bana teyzem demıstı onunda sacları erken yasta beyazladı aklında olsun saclarını boyatma dedi boyadan beyazladım ben hep dedı bılgınıze arkadslar o kadar boyaya vurmayın kendınızı bence en güzel renk dogallıktr... ;)
Kullanıcı avatarı
solanahtari
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen barbie22 » Prş Nis 23, 2009 2:54 pm

bnmde saçlarm beyazlar dolu çok can sıkıcı bişi.genetik benmki ve dedgniz gibi boyadanda bu kdr beyazladı ayrıca stresinde büyük etkisi var.10,15güne bir boyamasam olmuo çirkin duruo ve olgn beyazlarn görünmesi çnkü hiç hoş diil ve de tahammül edilemz.hindiztancevizi yagı kirpik regini koyulltnu duymştm saçada faydası olr kesin denicem..
Kullanıcı avatarı
barbie22
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen esenasia » Pzr Eyl 13, 2009 3:46 pm

arkdaslar bende beyazlar cıkmaya basladı,ben biraz çektim ve cogaldı ,simdi dokunmuyorum,simdi sert cıkıyorlar :(( rashell sac maskarası aldm eczaneden , kullanıyorm memnunum,bişey soracaktm beyazları en iyi kapatan boya markası hangisi ve kaç dk bekletmeliyim? gcenlerde saçımın beyaz bir kısmına tutam testi uyguladm 50 dk.bekledm ama pek kapanmadı kaç dk beklemliyim?
esenasia
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Marmaris » Pzr Eyl 13, 2009 4:41 pm

solanahtari hayir canim boyadan kaynaklanmaz sac beyazlamasi. ben ilk defa sacimda 17 yasinda falan beyaz görmüstüm, ve ondan önce sacimi hic boyamastim :confused:
sac beyazlasmasi ya irsidir, yada vücudun pigment bozuklugundan olusur. yasli insanlarda görülmesi ise, vücudun artik pigment olusturmadigindan kaynaklanir.
ben saclarimi yaklasik 8-9 yildir boyuyorum ve daha fazla beyazlamadilar kesinlikle. ama o zamaninda olan beyazlar hala var. ve isin komik tarafida sag tarafimda hic yok, sadece sol tarafimda var :laugh:

esenasia canim ben saclarimi üc-dört haftada bir boyuyorum MAALESEF :( beyazlarimi su ana kadar kullandigim her boya kapatti, ama su var. kirmizimsi veya daha belirgin bi renk kullanicaksan beyaz olan kisimlari baya bi renk aliyor :laugh: o yüzden dipleriyle uzunlugunu farkli süre bekletmelisin.
benim en son kullandigim boya su http://www.henkel.de/de/content_images/ ... _1772W.jpg cok güzel tuttu. tavsiye ederim. bu boya 10 dakikada tutuyormus. ama ben hangi boya olursa olsun en az bi 45 dakika tutuyorum, bi boyayi ne kadar fazla tutarsan o kadar daha koyu oluyor bunuda unutma.
ben artik boya uzmani oldum senelerdir :laugh: :(
umarim birazcik da olsa yardimci olabilmisimdir :kiss:

Marmaris
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen esenasia » Pzr Eyl 13, 2009 5:23 pm

cnm cevap için çok tesekkurler bu boyayı deneyecegim ,benim beyazlarm cok sert ondan mı kapanmadı acaba bilmiyorm ki,bir de saçımın ayrım yerinde 10 tane filan var ,genelde cok yok,o yuzden beyazlarn oldugu yeri sıklıkla boyamayı dusunuyorum,her yerini boyamayacagım,bir deneme yaptm ve saç rengimle uyustu ,kötü durmadı yani,neyse tekrar tskler cnm
esenasia
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Gitano » Prş Eyl 24, 2009 8:24 am

çok kötü bir sorun ya..benımde kafamda sadece tek bir tane beyaz var hanı uğurmu dıyolar bısı dıyolar koparırsam dahada cıkarmıs..bende zaten katlı kullanıyom 10cm anca gözükmüo zatende..ama beyaz olmasının vardır bır nedenı bunu araştırcam baya bi...merak ettım bende yok beyazlar ve senede saçımı 15 kez boyarım şaka değil..boya konusunda sapıtmıs durumdayım..of of..suan ustler sıyah uclar bal ortalar kahve...ühü ya..çikolata yapcam olmazsa en sadesi o hem koyu gıbı hem acık gibi ama beyaz önlemeyi araştırcam sevgiler......
Kullanıcı avatarı
Gitano
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Sonraki

Dön Saç Bakımı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 7 misafir