Saç Beyazlaşması

Saç Bakımı ürünleri hakkındaki yorumlarınız ve tavsiyeleriniz.

Moderatörler: Pixie79, ChunLi

Re:

Mesajgönderen cappcif » Pzr Mar 11, 2007 1:40 am

elmalisarlot yazdı:sevinccim sulu boya mi suruyorsun sacına? :roll:

cümleyi ilk okuduğumda ben de öyle anlamıştım :oops: allah allah :lol:
Kullanıcı avatarı
cappcif
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sevinc06 » Cmt Mar 31, 2007 3:59 pm

1 adet soğan ve 5 diş sarımsağı blendarda ezin. 1 yumurta sarısı ve 1 çorba kaşığı zeytinyağını ekleyerek krem kıvamına getirin, saçınıza sürün. 1 saat bekletin. Haftada 1 gün uygulayın.
Kızlar bu tarif Suna Dumankayanın
Kullanıcı avatarı
sevinc06
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen sevinc06 » Cmt Mar 31, 2007 4:12 pm

Yani saç beyazlamasına iyi geliyormuş bilginiz olsun.Ben yapacağım ama koku ya sarımsak soğan :? Çok cesaret edemiyorum ama denemekte fayda var galiba
Kullanıcı avatarı
sevinc06
BaKımLı
BaKımLı

Re: saç beyazlaşması

Mesajgönderen ChunLi » Cmt Ara 15, 2007 1:39 pm

Beyaz saç melanin üreten hücrelerin aktivitelerini yitirmesi sonucu oluşur.

Amla saç koyulaştırıcı özelliklere sahiptir ve saçın beyazlanmasını geciktirir, amla içeren yağ ve şampuanlar kullanın.

Saç beyazlanmasını önlemek için bir başka yol, her gün bir çay kaşığı köri yaprağı salçasını beslenmenize eklemenizdir. Saçların erken beyazlanması genetik bir sorundur ve saçların yaşla birlikte beyazlanması genlerin kontrolündedir, bu nedenle bir tedavisi yoktur. Ancak saçlarınızın tekrar canlı ve güzel olması için onları boyayabilirsiniz.

Saçlarınızı boyarken doğal bir boya kullanabilirsiniz. Doğal bir boya kullanmanın avantajı tamamen güvenli olmasıdır.

Kına, belki de en iyi bilinen doğal saç boyama maddesidir, Saç tabakasını sararak güçlendirir. Çok az sayıda beyaz saçınız varsa bunlarla baş edebilmek için kına çok etkilidir. Kınaya kahve ya da Kathatha katarsanız kırmızı yerine daha kahverengi tonlar elde edersiniz.

Kimyasal boyalar toksik yapıdadır ve tahrişe ya da alerjiye yol açabilirler. Kimyasal bir boya kullanmadan önce bir uzmana başvurarak duyarlılığınızı ölçen bir test yaptırmanız doğru olur.
http://twitter.com/#!/ChunliBeauty
Kullanıcı avatarı
ChunLi
Moderatör
Moderatör

Re:

Mesajgönderen narcissus » Cmt Ara 15, 2007 3:17 pm

sevinc06 yazdı:Şanslısın o zaman canım :D ama bizde öyle genetik bişey yokki.Gerçi şimdi yazdıklarımı okuyanda çok beyazım var sanacak :roll: aralarda biraz var.Galiba okul stresinden oldu :D

Aynı dert bende de var..Benimki de okul stresindendi...Bende 3 sene saçımı boyattım ve şuan kendi saçlarım,boyamayı bıraktım ve aralarda beyazlarım var..İnatla boyamıyorum bakalım ne zaman pes edeceğim...

Bu kınaya kahve koyma işi cazip geldi..:)
Kullanıcı avatarı
narcissus
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re: Saç Beyazlaşması

Mesajgönderen sevinc06 » Sal Ara 18, 2007 1:10 pm

Benim kişisel fikrim. Bence kına saçı daha çok beyazlatıyor. Etrafımda saçını kınayla boyayan ve sonra saçları beyazlayan birkaç kişi var. Tabi belkide tesadüftür bilemiyorum ama ben saçımı asla kınayla boyamam.
Kullanıcı avatarı
sevinc06
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen zehraa » Çrş Ara 19, 2007 11:20 am

ben de 17 yaşındayım ve saçlarımda beyazlar 3-5 sene önce çıkmaya başladı çok kötü olmuştum ben deboyadım daha çok çoğaldı tek çaresi boyamak ve stressiz bi yaşam (bu imkansız işte)
zehraa
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen mihrihatun » Pzt Oca 14, 2008 11:50 pm

sevinc06 yazdı:Arkadaşlar daha 26 yaşındayım ve saçımda fazla olmasada beyazlar var.Ayrıca zamanla artıyorlar tabiki :cry: Gerçi ben bildim bileli saçlarımı boyatıyorum ama 30-35 yaşıma geldiğimde bisürü beyazım olsun istemiyorum :? Aranızda benimle aynı durumda olan var mı? Ayrıca beyazlayan saçlar eski haline gelmez ama en azından beyazlaşmayı önleyen çözümler biliyor musunuz? Biraz saçma bi soru oldu ama umarım cevap verirsiniz :wink:

Sarımsak ve turp yemek saçın ağarmasını engelliyormuş diye biliyorum...
mihrihatun
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen melc » Pzt Oca 14, 2008 11:54 pm

ewt turpu bende duymustum benimde irsi beyazlar özellikle ön tarafta bibölümde cok bende 15günde bir en azından ön tarafı kendim boyuyorum birbucuk ayda birde tüm saç, yıpranıyorlarda ama sanırım baska carede yok...
------ MelBaGs.BlogSpoT ------
Kullanıcı avatarı
melc
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen sevinc06 » Sal Oca 15, 2008 6:10 pm

Benim saçlarım yıllardır sarıydı.1,5 ay önce çikolata kahveye boyattım. Ve dün farkettim ki aman allahım o da ne :o Beyazlarım epeyce artmış. Şimdiye kadar saçlarım sarı olduğu için farketmemişim. Koyu renk saçta beyazlar daha çok belli oluyor. İyice yaşlanmışım yani :angryfire Fakat beyaz saçların çaresi sanırım. Neyse dökülmesin, beyazlasın napalım :roll:
Kullanıcı avatarı
sevinc06
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen aybuke822 » Sal Oca 29, 2008 2:04 am

kızlar ben bir kitapta okumuştum ve bunu daha sonra birkaç kişiden duydum. aç karnına bi diş sarımsak yerseniz beyaz saçların dökülüp yerine koyu renk saçlı çıktığını yazıyordu.
Kullanıcı avatarı
aybuke822
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen eva521 » Prş Oca 31, 2008 4:33 pm

aybuke822 yazdı:kızlar ben bir kitapta okumuştum ve bunu daha sonra birkaç kişiden duydum. aç karnına bi diş sarımsak yerseniz beyaz saçların dökülüp yerine koyu renk saçlı çıktığını yazıyordu.

hadi yaa çok ilginç :o ben sarımsağı çok severim 2 tel beyaz saçım var onları hep kesiyorum ama kopartmıyorum :lol:
eva521
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen arundati » Prş Oca 31, 2008 8:13 pm

benimde önlerde yirmi tel beyaz saçım var sinir oluyorum :lol: :lol: saç beyazlığı genetik annemin saçları geç ağardı ellisindeyken bile sadece önlerde biraz beyazı vardı ,babamında tem tersi bembeyaz galiba babama çekmişim :crybaby: :bye:
Kullanıcı avatarı
arundati
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen ozlemakis » Pzr Şub 10, 2008 5:54 pm

Boya mağlesef saçlardaki beyazı arttırır, hele genetik olanlarda bazen boya bile tutmaz,
inatcı beyazlardır. Kuaförler beyazı arttırmaz diyorlar ama ben inanmıyorum buna, sonucta sacın yapısı ile oynanıyor illakine bir zararı var. Dünya üzerinde bunu önleyecek herhangi bir cağre varsada bunu piyasaya sürmezler yada halka bildirmezler. Çünkü o zaman saç boyası endüstrisi ciddi bir müşteri kaybına urar. Ekonomik acıdan hiç bir ülkenin işine gelmez :) O yüzden boyaya devam kızlar yada kına hangisini seviyorsanız :bye:
Kullanıcı avatarı
ozlemakis
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen Afaq » Pzt Şub 18, 2008 7:58 am

Canım,üzülme,bencede genetiktendir.Benim annemim mesela saçları erken beyazlamış,ama babamın 50 yaşına kadar bir beyaz saç teli bie olmadı.Bende anneme çektim.29 yaşındayım,fakat bayağı bir beyazlama var.Önce çok üzülüyordum,22 yaşından yavaş yavaş beyazlıyor saçlarım.Fakat bence iyi bir çözüm buldum-röfle yapıyorum ozamandan itibaren ve bence çok güzel oluyor,hiç belli olmuyor.
Kullanıcı avatarı
Afaq
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen ozlemakis » Pzt Şub 18, 2008 1:08 pm

Sarı saclarda, kumrallarda röfle hakkatende beyazı kurtarıyor, annemde işe yarıyor. Benim saclarım koyu olduğundan kurtarmıyor durumu :blushing:
Kullanıcı avatarı
ozlemakis
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen Afaq » Pzt Şub 18, 2008 1:12 pm

ozlemakis yazdı:Sarı saclarda, kumrallarda röfle hakkatende beyazı kurtarıyor, annemde işe yarıyor. Benim saclarım koyu olduğundan kurtarmıyor durumu :blushing:

Doğru söylüyorsun canım,fakat röfleyi boyayla birlikte yapa bilirsin,yani röfleleri yaptıktan sonra kalan saçının rengini daha açık tonla boyamak olur.Tabi bu benim düşüncemdir :bye:
Kullanıcı avatarı
Afaq
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen ozlemakis » Pzt Şub 18, 2008 1:27 pm

gecen ay kendim boyadım canım, röfleyide kendim denicem bakalım becerebilecekmiyim. 2 hafta icinde denicem :bye:
Kullanıcı avatarı
ozlemakis
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen Afaq » Pzt Şub 18, 2008 2:34 pm

ozlemakis yazdı:gecen ay kendim boyadım canım, röfleyide kendim denicem bakalım becerebilecekmiyim. 2 hafta icinde denicem :bye:

Sana kolay gelsin,canım,inşallah istediğin gibi alınır.Başarılar :bye:
Kullanıcı avatarı
Afaq
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen ozlemakis » Pzt Şub 18, 2008 2:35 pm

sağol canım, bakalım deniyecem :)
Kullanıcı avatarı
ozlemakis
BaKımLı
BaKımLı