Saç Bakımı ürünleri hakkındaki yorumlarınız ve tavsiyeleriniz.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: oread - Güzelliğine Düşkün
#275859 ben bundan 3-4 sene kadar önce yapmıştım, açtı ama kızılımsı açtı sarıdan çok :? ayrıca bu tarz yöntemlerle açılmış saça doğru düzgün boya yapılmıyor. Ben röfle yaptırmak için kuaföre gittiğimde kızmıştı bana, keşke ellemeseydin kendi renginin üstüne daha güzel olurdu dedi. Sonradan kendim boyadığımda da o papatyayla açılan yerleri bir türlü boyamıyor gibi geldi bana hep nedense :roll: saçlarının uçlarına deneyebilirsin daha hoş olur.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: angel22 - BaKımLı
#275939 oksijenli suyu bende tavsiye etmem 17-18 yaşlarımda oksijenli suyla açardım saçlarımı açık kumral olduğum için saçlarım sarı olurdu üstüne sarı bir boyayla boyardım rengini herkes sorardı görüntü olarak güzeldi ama saçlarım aslında lastik gibiydi ve saç tellerim incecik kalmıştı kesinlikle tavsiye etmem hele siyah saçlarda renk berbat olabilir yıpratmasıda cabası koyu renge dönmek istesende kolay kolay dönemezsin renk tutmaz kesinlikle denemeyin koyu renk saçlar evde boyanabilir ama saçın rengini açmak kuaförlerin işi ;)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: photographer - KoKoŞ
#275958 oksijenli su helede siyah saçı turuncu yapıyor papatya suyu daha doğal bi ton yapıyor ama yine de dediğim gibi simsiyah saçlarda olumlu sonuç almak zor kumral kahve tonlarda daha güzel bi renk oluyor papatya suyu ile açılan saç....
Kullanıcı avatarı
Gönderen: muhendis - Moderatör
#276000 biz arkadaşımla ortaokuldayken böyle birşey duymuştuk ve öğlen arasında sınıfın ecza dolabındaki oksijenli suyu saçımıza boca ettik öğlen tatilinde 1 saat bahçede güneşlendik iğrenç bir hal almıştık ikimizde kuaförün yolunu tuttuk :lol: oksijenli suyun rengi berbat oluyor sakın denemeyin
Gönderen: ladia - KoKoŞ
#276415 ilk gölgemi oksijen suyuyla kendim yapmıştım evde, saçlarım kumral olduğu için güzel bir renk almıştı, ama şimdi adam gibi kuaföre gitmek varken bu tür şeylerle uğraşamam doğrusu.. :)
Gönderen: mihrihatun - SüsLü
#276631 Oksijenli suyla saç rengimi açmayı asla düşünmem zaten...SAçlarım açık kumral, 2 yıl önesine kadar gölge yaptırıyordum, gölgenin verdiği zararlardan bıktığım için kestire kestire kendi rengine döndürdüm, uçlarında kaldı sadece... Papatya için zararsız falan yazıyorlar da acaba uçlarına falan değişiklik olsun diye yapsam mı acaba diyorum...Deneyenler varsa görüşlerinizi almak istemiştim...
Kullanıcı avatarı
Gönderen: Pixie79 - Moderatör
#276642 Oksijenli su saçlara çok zarar veren birşey kızlar, sürmeyin bence... :roll:
Ama eskiden saçlarıma papatya suyu çok kullandımm... Sürüp güneşte bekleme kısmı çok sıkıcı olsa da saçlara verdiği parlaklıkk harikaaaydıı... Rengin açılması için baya tekrarlamak ve beklemek gerekiyor ama saç renginiz koyu değilse doğal gölgeli saçlara kavuşabilirsiniz.. Hem de bakım oluyor ;)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: photographer - KoKoŞ
lunitari yazdı:papatya boyalı saçı açmaz değil mi :roll:

arkadaşım saçlarını çikolata kahvesi yapmıştı yazlıklarındayken güneşlenince falan bol bol papatya suyu sürerdi açılmıştı saçları bal rengi gibi olmuştu daha güzel açar diye biliyorum boyalı saçı :roll:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: ChunLi - Moderatör
#276909 Doğal kumral boya
100 gr. Papatya
1/2 litre su
Papatyaları kaynar suya atın. 30-40 dakika demlendikten sonra süzün. Elde edilen suya 50 gr gliserin katın. Rengin daha koyu olması için, 100 gr papatya kullanın. 30 dakika bekletip saçınızı yıkayın.

Doğal sarı boya
25-30 gr soğan kabuğu
1 bardak su
Soğan kabuklarını 20-30 dakika kaynatın, süzün. 100 gramına 5 gr gliserin katın. Saç istenilen rengi alana kadar bu boyayı her gün sürün. En az yarım saat mümkünse gece boyunca bekletin.

Açık sarı doğal boya
150 gr ışkın
Yarım litre beyaz üzüm şarabı
Işkını şaraba katarak yarısı buharlaşana kadar kaynatın. Soğutun ve saçınıza uygulayın. En az yarım saat bekletip yıkayın.

Koyu kahve doğal boya
10-15 gr ezilmiş yunan cevizi
25 gr acı taş
75 gr zeytinyağı
50 gr su
Malzemeleri karıştırarak kısık ateşte bir süre kaynatın. Elde ettiğiniz karışımı soğutup saçınıza uygulayın. yarım saat bekletip yıkayın.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: daydream - BaKımLı
#286004 Kızlar bence papatya suyu saça zarar vermez üstünede boya yapılır. Saç bakımı için bile kullanılan bişey saça zarar vermez.
:roll: Avonun mayıs ayı kataloğunda yeni bir ürün gördüm açık kumral ve sarı saçlar için doğal gölgeler yapan bi krem kullanan var mı acaba :confused:
Kullanıcı avatarı
#286031 bende avonun gölge yapan solüsyonunu merak ettim ama doğal renk saçlar içinmiş boyalı saçlarda farklı renklere sebep olabilir yazıyordu bende almadım alıpta kullananlar sonuçlarını yazarsa çok ii olur merak ettim nasıl bişey
Kullanıcı avatarı
Gönderen: daydream - BaKımLı
#286052 ben ısmarladım bu ürünü haftaya gelir herhalde deneyince sonucu yazarım gerçi pek etkili olmaz benim saçımda boya yok ama orta derecede kumral saçım :) ürün açıklamasında açık kumral ve sarı saçlılar için uygundur diyordu galiba ama ben yinede ısmarladım ;)
Kullanıcı avatarı
#286318 deneyince sonucu yaz canım gerçekten merak ettim benim saçımda boya var ama artık boyamıyorum kendi renginde uzatıp boyalı yerleri kestirecem zaten röfledende yanmıştı kestirmem şart eğer güzel olursa doğal saçlarım uzayınca kullanabilirim olmadı kışa röfle yaptıracağım
Kullanıcı avatarı
Gönderen: roserose - KoKoŞ
#286398 bende oksijenli suyu orta okuldayken denemiştim arkadaşımla eczaneden oksijenli su aldık sonra bizim eve geldik saçımıza boca ettik saatlerce bekledik diğer arkadaşlarında dediği gibi sarı değilde daha kızıla dönük bir renk oluyor hiç hoş olmuyor yani bide saçı acayip yıptatıyor deneme bence ama papatya olabilir eğer saçın açık renkse tabi koyo renk saçta pek fark olmuyor onuda denedim ;)
Kullanıcı avatarı
#290738 anladım canım ya benim saçımda sarı boya var şu an ama bazı kısımları biraz daha koyu hoşlanmadığım bir sarı tonu. Röfle boyasıyla da açmak istemiyorum sertleşicek diye. Bu avonun ürünü açar mı acaba diye düşündüm de ondan sordum :blushing:
Gönderen: BarbiEnamor - Güzelliğine Düşkün
#298874 arkadaşlar ben sitede yeniyim xD :type:
15 yaşındaım ve yaz geldii için biras deişiklik yapıyım diorm ;p :laugh: papatya suyunu denemek istiorm ama çok sarı olmasından korkuorm saçlarım koyu kumral nası durcaını bilmiorm.deneyenler nası kullandıını hangi aralıklarla kullandıını saç renginin kaç ton açıldıını yazabilrmi plzz?? :( :( :( şimdiden tşkler :yeah:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: sheymaa - Güzelliğine Düşkün
#299098 ben 2 yıl önce falan papatya suyunu denemştm hiç bi deişklik omadı. sonra oksijene açtım saclarımı hmde 5-6 kutu döktüm saclarıma zaten kumral olduuum için sacclarım sapsarı oldu sonra kahverengiye boyattım kahverengi aktı kalan renk çok gsl oldu. yoldsan gecerken herkes sorar hatta bni kuaföre götrmek isteyenler bile oluo resmimi koyablrm çk endişelysenz. ve sunuda tabiki söliim gercekten yakıo ben 6 kutu dökmeme rağmen ve hiç bakım yapmamama ramen saclarıma hala herkes bayılıor ama sanırım yağlı olduu için yağ sacı besler die duymuştum belkide kuru saclar bunu kaldramaz bilmeiorum ama görnşte bi bozukluk yaratmadı yanş tiftk tiftk olck sanıo herkes hiç öle deil :)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: seymaaa - BaKımLı
#300075 arkadaşlar merhaba bu siteye sırf bu konu için az önce üye oldum.ben açık kumralım saçlarımın rengini papatya suyuyla açmak istiyorum ama uzayınca nasıl oluyo sanki boya gibi diplerden çıkıyo mu?
bir de ne sıklıkta olmalı hergün olmalı mı ve de güneşte beklemek şart mı ve ne kadar süre çok soru sordum ksura bakmayın ama çok merak ediyorum hemen cevap alabilirsem çok emnun olucam esen kalın... :) :) :)
Gönderen: Roxana60 - SüsLü
#300480 Tatildeyken bende papatya ve okisjen suyunu karıştırıp açmıştım saçlarımın uçlarının rengini. Açık kumral olduğu için sarı-kızıl arası yapmıştı. Bir daha denemeyi düşünmüyorum enteresan bir renk almıştı benimki :)
Kullanıcı avatarı
#301017 bugün başladım ama ne sıklıkta yapacağımı bilmiyorum kızlar ya :( hergün yapsam saçımı kurutup formunu bozmaz umarım.yardım edin arkadaşlar bana lütfeen :(
şimdiden teşekkürler hepiznize :)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: pearlive - Güzelliğine Düşkün
#301221 seymaaa;
hergün yapma 1-2 kere dene eğer açılmaya devam ediyorsa istediğin tona kadar uygularsın...2. denemende zaten saçını kurutup kurutmadığı belli olur saçlarının eskisi gibi olup olmadığını hissedersin
Kullanıcı avatarı
#301424 seymaaa;
cnm öncelikle güzel açılması için güneşte beklemek şart. Ben deniz kenarına gittiğimde yapmıştım gün boyu saçımda papatya suyuyla dolaştım, işe yaramıştı. Yalnız eğer diplerden saçın çıktığında çok fark yaratmasını istemiyorsan çok fazla açmamaya çalış yani orta karar bir tona geldiğinde artık uygulama, kendi saç renginden çok uzaklaşmasın yoksa dipler çıkınca boya gibi olabilir benim çok açıldığı için biraz öyle olmuştu :blushing:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: AvrilLavigne - Güzelliğine Düşkün
#302501 merhaba arkadaşlar =) bu papatya suyunu annem gençliğinde denemiş ama dedi ki sadece alman papatyası ile oluyormuş o da eczanelerde olurmuş. Ben direk kırlara koşup bi poşet toplamak istemiştim oysa :encore: neyse bNa biraz zahmetli geldi bu papatya işi ama zamanım olursa denerim benim asl sormkk istediim şampuanla felanda açılıormuş bu saç rengi kullandığınız veya duyduğunuz öyle bir şampuan var mı yardımcı olursanız sevinirimmm =) :kissmuch: :kissmuch: :kissmuch:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: nihal - Güzelliğine Düşkün
#302799 saçım için ilk yaptığım şeydir papatya suyu :) bunu lise yıllarımda ablamdan görüp denemiştim saçım açık kumraldı o zamanlar alman papatasının içine yarım şişe oksijen suyu döküp evimizin bahçesinde güneşlenirdim.çokta güzel olurdu kalan suyuda kollarımdaki tüylere sürerdim..o zamanlar için ucuz ve güzeldi.ayrıca papatyadanmıdır saçlarım daha da dolgunlaşırdı ..
Kullanıcı avatarı
Gönderen: pudahepa - BaKımLı
#302872 Ben aktardan aldım kızlar adam özellikle sordu saç içinmi diye,saç için sarı papatya verdi bana, yani yaprakları bile sarı benim papatyanın, kaynatınca zaten sapsarı oluyo suyu,3 kere yaptım ama bi değişiklik yok :pisik:
Kullanıcı avatarı
#302966 teşekkür ederim cnm o senin tatlılığın :) ya ben aktardan aldım ama normal beyaz yapraklı bildiğimiz papatya,ama emin olamadım ya en iyisi gidip o sarı yapraklı papatyadan da almak :) işimizi garantiye alalım dmi :p