Papatya Suyu / Oksijenli Su ile Saç Açma

Saç Bakımı ürünleri hakkındaki yorumlarınız ve tavsiyeleriniz.

Moderatörler: Pixie79, ChunLi

Re: Papatya Suyu / Oksijenli Su ile Saç Açma

Mesajgönderen awecane » Cmt Eki 04, 2008 12:58 am

Papatya suyu çok güzel bişey arkadaşlar,hiç tereddütte kalmayın...Hiçbir zaman anormal bi ton yaratmadı bende.Tarifimse şöyle:
malzemeler:
-Göz kararı bi avuç kadar papatya(aktara saç için derseniz size uygun olanını verir zaten , ben alman papatyası almıyorum ama gayette güzel oluyor saçlarım)
-1,5 ila 2 çorba kasesi su
-1 tatlı kaşığı limon suyu
-1-2 damla durulanmayan saç kremi
hazırlama:
Suyu küçük bi tencerede kapağı kapalıyken kaynatın,sonra ateşten almadan içersine papatyaları atın,
5 dk kadar kısık ateşte bekletin..Sonra ateşten alın ve kapağı açmadan 20 dk kadar bekletin..Eğer aceleniz varsa 5 ila 10 dk kadar buzlukta ve ya buzdolabında bekletip soğumasını sağlayın..Karışımı süzüp papatya suyunu bir kaba ayırın.Sonra içine limon suyu ve saç kremini ekleyin.Bu karışımı spreyli bi şişeye boşaltıp biraz çalkalayın sonra saçınıza püskürtüp bir yandan da saçınızı tarayın...Tüm saçınıza yaydığınıza emin olduğunuz halde karışım artarsa hepsini birden bocalayabilirsiniz problem yok :)
Bu işlemi haftada iki kez olmak üzere istediğiniz tona gelinceye kadar uygulayın..
Not:Saçınız boyalıysa çok üyük ihtimal işe yaramaz,kınalıysa baya kötü oluyor arkadaşımın başına geldi;kahverenginmin fazla koyu olmayan tonlarında,kumral ve ya sarı ise çok güzel sonuç veriyor.

en üstteki resim papatyada açılmış saçımın güneşte nası göründüğü,alt soldaki papatyayla açmadan önceki hali,alt sağdaki ise en son hali ;)
Resim

http://img529.imageshack.us/my.php?image=budurai8.jpg
Kullanıcı avatarı
awecane
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen audrey » Cmt Eki 04, 2008 9:56 am

arkadaşlar bu tip açıcı maddelerin, özellikle limon suyu ve oksijenli suyun saç açma prensibi saçın kimyasal bağlarını bozmaya dayanır. yani saçı yıpratmaya... benden söylemesi.
Kullanıcı avatarı
audrey
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen awecane » Cmt Eki 04, 2008 4:23 pm

audreycim doğru söylüyosun vakat limon suyuyla oksijenli suyun işlevi aynı değil,limon suyu kısa süreli olarak saçın dış tabakasını inceltiyo,böylece güneş ışınları saçın içine işleyebiliyo ama çok fazla kullanımında saçı yıprattığı bi gerçek çünkü saçı çok inceltip zarar veriyo ve kurutuyo,ama 1 tatlı kaşığının böyle bi etki etmesi imkansız :innocent:
bu arada aktarlarda hazır papatya suları da satılıyor ama bunları alıcaksanız söyliyim içindekileri kesinlikle okuyun,bazılarının içeriğinde bol miktarda oksijen oluyor ve aktarlara sorunca hayır yok diyebiliyorlar,dikkatli olun ;)
Kullanıcı avatarı
awecane
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen cheesecake » Cmt Eki 04, 2008 6:50 pm

awecane paylaşımın için teşekkürler ;) peki şimdi malum artık güneşi bulmamız pek kolay değil, saç kurutma makinası aynı faydayı sağlar mı sence?
Kullanıcı avatarı
cheesecake
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen awecane » Cmt Eki 04, 2008 9:08 pm

Rica ederim ;) Aynı etkiyi yaratıcağını zannetmiyorum çünkü güneş ışınlarının saçınızın içine nüfüs etmesinin bu renk değişiminde oldukça büyük bi payı var..Ancak güneşi bulmak için çok da geç değil :) mesela yarın istanbulda parçalı bulutlu kısmen güneşliymiş :) Dışarı çıkmadan önce bu karışımı sürüp biraz kurutup dışarı çıkabilirsin mesela =)
Kullanıcı avatarı
awecane
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen cheesecake » Pzr Eki 05, 2008 11:27 am

canım haklısın aslında ama burda şuanda fırtına başladı :lol: güneş ışınından eser yok. sanırım bu işi en azından bahar aylarına bırakmak gerekecek ;)
Kullanıcı avatarı
cheesecake
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen awecane » Pzr Eki 05, 2008 6:47 pm

sorma ya :) ben de hava güneşli diye incecik şeylerle dışarı çıktım sırılsıklam kalıp eve döndüm şimdi de boğazım ağrıyo :crybaby: bu havada hava raporuna güven olmuyomuş :blushing:
Kullanıcı avatarı
awecane
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen cheesecake » Pzt Eki 06, 2008 12:09 am

evet valla bende sabah güneşi görüp sevindim bugun hava güzel olcaka diye sonra 10 dk içinde heryer kapkaranlık oldu fırtınalar koptu :) geçmiş olsun cnm dikkat et kendine
Kullanıcı avatarı
cheesecake
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen awecane » Pzt Eki 06, 2008 4:21 pm

:blush: saol canım,şimdi daha iyiyim ıhlamur dopingi yaptım iyi geldi heralde :)
Kullanıcı avatarı
awecane
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen oread » Sal Eki 21, 2008 9:23 pm

littlebug;
Canım, hala o şampuanı kullanıyor musun? Merak ettim kullanmaya devam ettikçe sürekli renk açılıyor mu yoksa ne kadar kullanırsan kullan maksimum 1-2 ton mu açıyor :kissmuch:
Kullanıcı avatarı
oread
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ceeeeee » Cum Eki 24, 2008 10:40 am

saçlarınızın asıl rengi kestane tonları ve ince telliyse yazın güneşte papatya suyuyla saçlarınızı açabilirsiniz hemde saçlarınız papatya gibi yararlı bir bitkiyle beslenmiş olur ama saçınız daha koyu ve kalın telliyse amudada kalksanız açılmaz saçlar :toofunny:
Kullanıcı avatarı
ceeeeee
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen littlebug » Cmt Eki 25, 2008 4:04 pm

oread;
canım ara ara kullanıyorum ama saçlarımın rengi kullanmasamda geçmiyo sarı hala ama bana her yıkamada daha açık gelio bilmiyorum belki belli bi seviyeye kadar açıp bırakıyodur
Kullanıcı avatarı
littlebug
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen chocolovers » Cmt Eki 25, 2008 6:09 pm

ben sac spreyı kullanmayı bıraktıgım zaamn bı sure sonra kendılıgnden acılmıstı.bıde bu papatya suyunu surup sac kurutma makınasıyla kurutuodum bı ara aynı seyy yıne gunese gerek yok.
Kullanıcı avatarı
chocolovers
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen oread » Cmt Eki 25, 2008 6:23 pm

Sağol littlebug, çok sevdim ben bu şampuanı , şimdi saçımda boya var ama kendi saçım çıkınca deniycem kesinlikle. Lushın pek çok ürününü merak ediyorum zaten, bir ara uğrasam iyi olur :banana:
Kullanıcı avatarı
oread
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen MARISSA24 » Pzr Eki 26, 2008 11:05 am

paloma86 yazdı:kızlar ben bu avonun kremini 2-3 kere sürdüm saçıma çok güzel bi ton farkı oldu sora bida kullanmadım hala ama renk :banana: tatile giderken götürcem güneşle daha etkili ve güzel olur diye düşünüyorum

arkadaşlar avonun hangi kremi bu ya merakettim siyah saçıda açar mı açaba :(
Kullanıcı avatarı
MARISSA24
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen chocolovers » Pzr Eki 26, 2008 8:30 pm

malesef cnm :dontknow: genel olarak saç rengılını acan urunler kahve tonları ve sarı tonları ıcın. ve bırcogu da acık kahve sac ıcın
Kullanıcı avatarı
chocolovers
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen MARISSA24 » Pzt Kas 17, 2008 12:19 pm

ya kızlar dün bende oksijenli suyla siyah saçımı açayım dedim ya açılmıyor ya her hafta deniyecem şimdi aktadan papatya da aldım kaynatıp onuda deniyecem yani biraz açılsa hangi rengi en azından siyahtan dönsün boyaması kolay olur bakim bayrama kadar yapacam açılırsada bayramdan önce boyatırım inşallah birazda olsa açılır :(
Kullanıcı avatarı
MARISSA24
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen audrey » Pzt Kas 17, 2008 8:22 pm

canım siyah veya genel olarak koyu renk saçta oksijeni hiç tavsiye etmem. benim kuzenim yaptı biraz da güneş altında durdu saçı garip bir turuncu oldu bütün yaz öyle dolaştı :laugh:
Kullanıcı avatarı
audrey
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen EnchanteD » Pzt Kas 17, 2008 8:23 pm

kzılar avonun doğal röfle yapıcısı çok güzel :love10: benim saç rengim açık zaten,bu avon renk açıcıyı kullandığımda çok doğal gölgeler oluşuyor
Kullanıcı avatarı
EnchanteD
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen sipsevdi » Cum Ara 05, 2008 3:38 pm

evet benim saçım da koyu kestane yazları saçımı papatyayla açıyorum çok doğal oluo hihi kesinlikle tavsiye ederim ama ben bi kere yapıorum bi kaç defa diil kaynamıs suda 10dk filan papatyaları bekletiorum sonra süzüp sprey şişeye dokuyorum baya ıslak oluo giysi filan da batabilio bazen guneste yarım saat fln bekliorum doğal oluo zaten pek de farkedilmio :kissmuch:
Kullanıcı avatarı
sipsevdi
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

ÖncekiSonraki

Dön Saç Bakımı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: MSNbot Media ve 3 misafir