Papatya Suyu / Oksijenli Su ile Saç Açma

Saç Bakımı ürünleri hakkındaki yorumlarınız ve tavsiyeleriniz.

Moderatörler: Pixie79, ChunLi

Re: Papatya Suyu / Oksijenli Su ile Saç Açma

Mesajgönderen awecane » Cmt Eki 04, 2008 12:58 am

Papatya suyu çok güzel bişey arkadaşlar,hiç tereddütte kalmayın...Hiçbir zaman anormal bi ton yaratmadı bende.Tarifimse şöyle:
malzemeler:
-Göz kararı bi avuç kadar papatya(aktara saç için derseniz size uygun olanını verir zaten , ben alman papatyası almıyorum ama gayette güzel oluyor saçlarım)
-1,5 ila 2 çorba kasesi su
-1 tatlı kaşığı limon suyu
-1-2 damla durulanmayan saç kremi
hazırlama:
Suyu küçük bi tencerede kapağı kapalıyken kaynatın,sonra ateşten almadan içersine papatyaları atın,
5 dk kadar kısık ateşte bekletin..Sonra ateşten alın ve kapağı açmadan 20 dk kadar bekletin..Eğer aceleniz varsa 5 ila 10 dk kadar buzlukta ve ya buzdolabında bekletip soğumasını sağlayın..Karışımı süzüp papatya suyunu bir kaba ayırın.Sonra içine limon suyu ve saç kremini ekleyin.Bu karışımı spreyli bi şişeye boşaltıp biraz çalkalayın sonra saçınıza püskürtüp bir yandan da saçınızı tarayın...Tüm saçınıza yaydığınıza emin olduğunuz halde karışım artarsa hepsini birden bocalayabilirsiniz problem yok :)
Bu işlemi haftada iki kez olmak üzere istediğiniz tona gelinceye kadar uygulayın..
Not:Saçınız boyalıysa çok üyük ihtimal işe yaramaz,kınalıysa baya kötü oluyor arkadaşımın başına geldi;kahverenginmin fazla koyu olmayan tonlarında,kumral ve ya sarı ise çok güzel sonuç veriyor.

en üstteki resim papatyada açılmış saçımın güneşte nası göründüğü,alt soldaki papatyayla açmadan önceki hali,alt sağdaki ise en son hali ;)
Resim

http://img529.imageshack.us/my.php?image=budurai8.jpg
Kullanıcı avatarı
awecane
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen audrey » Cmt Eki 04, 2008 9:56 am

arkadaşlar bu tip açıcı maddelerin, özellikle limon suyu ve oksijenli suyun saç açma prensibi saçın kimyasal bağlarını bozmaya dayanır. yani saçı yıpratmaya... benden söylemesi.
Kullanıcı avatarı
audrey
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen awecane » Cmt Eki 04, 2008 4:23 pm

audreycim doğru söylüyosun vakat limon suyuyla oksijenli suyun işlevi aynı değil,limon suyu kısa süreli olarak saçın dış tabakasını inceltiyo,böylece güneş ışınları saçın içine işleyebiliyo ama çok fazla kullanımında saçı yıprattığı bi gerçek çünkü saçı çok inceltip zarar veriyo ve kurutuyo,ama 1 tatlı kaşığının böyle bi etki etmesi imkansız :innocent:
bu arada aktarlarda hazır papatya suları da satılıyor ama bunları alıcaksanız söyliyim içindekileri kesinlikle okuyun,bazılarının içeriğinde bol miktarda oksijen oluyor ve aktarlara sorunca hayır yok diyebiliyorlar,dikkatli olun ;)
Kullanıcı avatarı
awecane
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen cheesecake » Cmt Eki 04, 2008 6:50 pm

awecane paylaşımın için teşekkürler ;) peki şimdi malum artık güneşi bulmamız pek kolay değil, saç kurutma makinası aynı faydayı sağlar mı sence?
Kullanıcı avatarı
cheesecake
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen awecane » Cmt Eki 04, 2008 9:08 pm

Rica ederim ;) Aynı etkiyi yaratıcağını zannetmiyorum çünkü güneş ışınlarının saçınızın içine nüfüs etmesinin bu renk değişiminde oldukça büyük bi payı var..Ancak güneşi bulmak için çok da geç değil :) mesela yarın istanbulda parçalı bulutlu kısmen güneşliymiş :) Dışarı çıkmadan önce bu karışımı sürüp biraz kurutup dışarı çıkabilirsin mesela =)
Kullanıcı avatarı
awecane
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen cheesecake » Pzr Eki 05, 2008 11:27 am

canım haklısın aslında ama burda şuanda fırtına başladı :lol: güneş ışınından eser yok. sanırım bu işi en azından bahar aylarına bırakmak gerekecek ;)
Kullanıcı avatarı
cheesecake
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen awecane » Pzr Eki 05, 2008 6:47 pm

sorma ya :) ben de hava güneşli diye incecik şeylerle dışarı çıktım sırılsıklam kalıp eve döndüm şimdi de boğazım ağrıyo :crybaby: bu havada hava raporuna güven olmuyomuş :blushing:
Kullanıcı avatarı
awecane
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen cheesecake » Pzt Eki 06, 2008 12:09 am

evet valla bende sabah güneşi görüp sevindim bugun hava güzel olcaka diye sonra 10 dk içinde heryer kapkaranlık oldu fırtınalar koptu :) geçmiş olsun cnm dikkat et kendine
Kullanıcı avatarı
cheesecake
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen awecane » Pzt Eki 06, 2008 4:21 pm

:blush: saol canım,şimdi daha iyiyim ıhlamur dopingi yaptım iyi geldi heralde :)
Kullanıcı avatarı
awecane
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen oread » Sal Eki 21, 2008 9:23 pm

littlebug;
Canım, hala o şampuanı kullanıyor musun? Merak ettim kullanmaya devam ettikçe sürekli renk açılıyor mu yoksa ne kadar kullanırsan kullan maksimum 1-2 ton mu açıyor :kissmuch:
Kullanıcı avatarı
oread
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ceeeeee » Cum Eki 24, 2008 10:40 am

saçlarınızın asıl rengi kestane tonları ve ince telliyse yazın güneşte papatya suyuyla saçlarınızı açabilirsiniz hemde saçlarınız papatya gibi yararlı bir bitkiyle beslenmiş olur ama saçınız daha koyu ve kalın telliyse amudada kalksanız açılmaz saçlar :toofunny:
Kullanıcı avatarı
ceeeeee
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen littlebug » Cmt Eki 25, 2008 4:04 pm

oread;
canım ara ara kullanıyorum ama saçlarımın rengi kullanmasamda geçmiyo sarı hala ama bana her yıkamada daha açık gelio bilmiyorum belki belli bi seviyeye kadar açıp bırakıyodur
Kullanıcı avatarı
littlebug
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen chocolovers » Cmt Eki 25, 2008 6:09 pm

ben sac spreyı kullanmayı bıraktıgım zaamn bı sure sonra kendılıgnden acılmıstı.bıde bu papatya suyunu surup sac kurutma makınasıyla kurutuodum bı ara aynı seyy yıne gunese gerek yok.
Kullanıcı avatarı
chocolovers
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen oread » Cmt Eki 25, 2008 6:23 pm

Sağol littlebug, çok sevdim ben bu şampuanı , şimdi saçımda boya var ama kendi saçım çıkınca deniycem kesinlikle. Lushın pek çok ürününü merak ediyorum zaten, bir ara uğrasam iyi olur :banana:
Kullanıcı avatarı
oread
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen MARISSA24 » Pzr Eki 26, 2008 11:05 am

paloma86 yazdı:kızlar ben bu avonun kremini 2-3 kere sürdüm saçıma çok güzel bi ton farkı oldu sora bida kullanmadım hala ama renk :banana: tatile giderken götürcem güneşle daha etkili ve güzel olur diye düşünüyorum

arkadaşlar avonun hangi kremi bu ya merakettim siyah saçıda açar mı açaba :(
Kullanıcı avatarı
MARISSA24
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen chocolovers » Pzr Eki 26, 2008 8:30 pm

malesef cnm :dontknow: genel olarak saç rengılını acan urunler kahve tonları ve sarı tonları ıcın. ve bırcogu da acık kahve sac ıcın
Kullanıcı avatarı
chocolovers
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen MARISSA24 » Pzt Kas 17, 2008 12:19 pm

ya kızlar dün bende oksijenli suyla siyah saçımı açayım dedim ya açılmıyor ya her hafta deniyecem şimdi aktadan papatya da aldım kaynatıp onuda deniyecem yani biraz açılsa hangi rengi en azından siyahtan dönsün boyaması kolay olur bakim bayrama kadar yapacam açılırsada bayramdan önce boyatırım inşallah birazda olsa açılır :(
Kullanıcı avatarı
MARISSA24
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen audrey » Pzt Kas 17, 2008 8:22 pm

canım siyah veya genel olarak koyu renk saçta oksijeni hiç tavsiye etmem. benim kuzenim yaptı biraz da güneş altında durdu saçı garip bir turuncu oldu bütün yaz öyle dolaştı :laugh:
Kullanıcı avatarı
audrey
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen EnchanteD » Pzt Kas 17, 2008 8:23 pm

kzılar avonun doğal röfle yapıcısı çok güzel :love10: benim saç rengim açık zaten,bu avon renk açıcıyı kullandığımda çok doğal gölgeler oluşuyor
Kullanıcı avatarı
EnchanteD
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen sipsevdi » Cum Ara 05, 2008 3:38 pm

evet benim saçım da koyu kestane yazları saçımı papatyayla açıyorum çok doğal oluo hihi kesinlikle tavsiye ederim ama ben bi kere yapıorum bi kaç defa diil kaynamıs suda 10dk filan papatyaları bekletiorum sonra süzüp sprey şişeye dokuyorum baya ıslak oluo giysi filan da batabilio bazen guneste yarım saat fln bekliorum doğal oluo zaten pek de farkedilmio :kissmuch:
Kullanıcı avatarı
sipsevdi
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sipsevdi » Cum Ara 05, 2008 3:40 pm

kızlar ama saçımının dipleri hiç değişmio açılmıo yani buna da çözum var mı ucuyla dibine yanyana bakınca baya fark olduğu belli oluo:) bi önerisi olan var mı :blushing:
Kullanıcı avatarı
sipsevdi
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Aegrine » Cmt Ara 27, 2008 1:13 am

bu papatya konusunda duayen biri olmuş olarak:P yardım edeyim dedi arkadaşlar:) şimdiiii papatya suyu saçı inanılmaz güzel besliyor parlak yapıyor ve dalgalıysa saçlarınız dalgaları daha hoş bir hal alıyor. saç açma durumuna gelince :D alman papatyası eczaneden alınır, kaynatılır sapsarı suyu çıkıncaya kadaaar.. sonra sahilde güneşlenirken kafaya arada bocalanır:) arada denize girilir deniz tuzu almış saç da papatyalanır:) benim saçımın rengi zaten açık uçlar beyaz olmuştu herkes röfle mi diye soruyodu :D vallahi orta okuldan lise sona kadaaar yaptım çok memnunum keşke hiç boyamasaydım saçlarımı :( yine bu yaşta papatyaya döneceğim ben yazları :) yalnııız saçlarınız kestane ise sakın diyeyim çok fena oluyor:D benden görüp sahilde herkes elinde şişeyle egzmişti benim saçlar dalgalı olduğu için güneşin gelişine saçın dalgasına göre her yeri farklı tonda açılmış çok hoş olmuştu ama kestane olanlarınki feci bir turuncu, koyu kumral olanların da ara ara turuncu sarı olmuştu :( yani saç renginiz açık mumralsa güzel oluyor arkadaşlar beyazlarınız çıkana kadar papatya bence :D artık benden boyaya paydosss :banana:
Kullanıcı avatarı
Aegrine
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen delididem » Prş Oca 08, 2009 2:43 pm

slm ya bn sırf senin şu sıprey için kaydoldum :) bu spreyi araştırdm bn internettn boyazsız saçlar için diyorr. bnm saçmda röfle var ama uçları istediğim gibi açılmadı bu inecto sprey kullansam açılırmı dersin?acele cevap beklyrum senden teşkerler
delididem
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sweets » Cmt Oca 10, 2009 2:50 pm

Arkadaşlar bu hint of sun shine blonde sprey sevilde hala satılıyormu ben bursada bulamıyorum yardımcı olursanız çok sevinirimm :):):):)
Kullanıcı avatarı
sweets
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Simmm » Cmt Oca 10, 2009 3:05 pm

O spreylerden ben de kullanıyorum, bence gayet başarılı ;) Ayrıca sadece yazın değil, kışında kullanıyorum kurutma makinasını tutuyorum uzun uzun, tabi bir kaç kere tekrarlamak gerekio, yazın bir günde sararıyorum ;) Ya benim bir ricam olacak, özellikle Avon'un kremini kullanan kızlar, saçlarınızın fotoğrafını koyabilir misiniz acaba. Çok merak ettim :blushing:
Kullanıcı avatarı
Simmm
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sweets » Cmt Oca 10, 2009 3:15 pm

canım spreyi nerden alıyorsun acaba bursada kağandan temin ediyordum ben ama şu anda krizden dolayı yurtdışından stok problemi yaşıyorlarmış sen yenimi aldın?
Kullanıcı avatarı
sweets
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Simmm » Cmt Oca 10, 2009 3:52 pm

Sweets ben Ankara'dayım. Bana da çok uzak olan bir kozmetik dükkanından çok önce almıştım. Çok aramıştım ama :( Papatya suyunu da deneyebilirsin cnm :yeah:
Kullanıcı avatarı
Simmm
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen nasLi » Cmt Oca 10, 2009 4:54 pm

EnchanteD yazdı:kzılar avonun doğal röfle yapıcısı çok güzel :love10: benim saç rengim açık zaten,bu avon renk açıcıyı kullandığımda çok doğal gölgeler oluşuyor

bende perçemlere sürmüştüm 1-2hfta bıraktım denıze gıttım çok güzel oldu..halada ilk günkü gibi..
Kullanıcı avatarı
nasLi
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen sweets » Pzr Oca 11, 2009 2:31 pm

tamam canım teşekkür ederim birde lushın the blonde diye bi sabunu varmış bide marilyn saç bakım maskesi bunları deneyen varmı arkadaşlar çok merak ediyorum bende yarın sipariş vericem kullananlar bilgi verirse çok sevinirim =)
Kullanıcı avatarı
sweets
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Mermaid21 » Pzr Oca 11, 2009 4:03 pm

ben geçtiğimiz ya kullandım papatya suyu baya sürdüm ve güneştede durdum ama bi değişiklik olmadı nedense :confused:
Kullanıcı avatarı
Mermaid21
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen Ayera » Pzt Oca 12, 2009 6:20 pm

bende pekcok kisi gibi sırf bu nedenle uye oldum.sacım acık kumral ama papatya suyu surersem uzadagında dip boyası gelmis gibi durur mu ? lütfenn cevapp :(
Ayera
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen nasLi » Çrş Oca 14, 2009 5:33 pm

papatya suyunu denicem :s mevsim farkedermi :type:
Kullanıcı avatarı
nasLi
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen audrey » Prş Oca 15, 2009 2:45 pm

kızlar çok açık kumral değilseniz papatya suyuydu oksijenli suydu pek düşünmeyin derim, hem garip bir renk olma turunculaşma ihtimali var, hem de saça acayip zarar veriyor yakıyor resmen. zaten rengini açma mantığı da saçın kimyasal bağlarını bozmakla alakalı, özellikle oksijenli suda... bence en iyisi gidin bir kuaföre -tercihen daha önceden gölge konusunda methini duyduğunuz bir yer olsun-, çok doğal bir gölge isteyin sanki güneşten açılmış gibi, hem riske girmemiş olursunuz...
Kullanıcı avatarı
audrey
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen kontes92 » Pzr Oca 18, 2009 12:13 am

bu yöntemler saça kesinlikle zararlı. Papatya saçı besler ancak sararması için güneşe çıkılıyor güneşte saça zarar veriyor :/ oksijenli su ise tamamen saçı yıpratan ve dengesini bozan bir yöntem. Sonuçta zaten güzel olmuyor.
Kullanıcı avatarı
kontes92
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen pisick » Pzt Oca 19, 2009 4:40 pm

ben lisedeyken upuzun kahverengi saçlarıma yer yer oksijenli su döküp sonra saç kurutma makinesiyle kuruturdum. 5 dk da turuncumsu koyu sarı gölgeler olurdu. bi kaç gün üstüste aynı işlemi tekrarladıktan sonra bayaa sarı oldu saçlarımdaki gölgeler. başta hoşuma gitmişti. taaaaaaaki saçlarımın oksijenli sudan kupkuru olup uçlarında 4-5 tane ayrı çatallar oluşup felaket bir şekilde kopana kadar. sonra saçlarımı küt kestirmek zorunda kalmıştım. OKSİJENLİ SUYU SAÇINIZDAN UZAK TUTUN
Kullanıcı avatarı
pisick
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen selinimu » Sal Oca 20, 2009 12:07 am

bence oksijenli su irenç bşi.aşırı basit duruoo.ikinci lig futbolcuları gibi oluo :tongue:
twitter.com/zslnk
Kullanıcı avatarı
selinimu
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen daydream » Cmt Oca 31, 2009 3:05 pm

angel22 yazdı:deneyince sonucu yaz canım gerçekten merak ettim benim saçımda boya var ama artık boyamıyorum kendi renginde uzatıp boyalı yerleri kestirecem zaten röfledende yanmıştı kestirmem şart eğer güzel olursa doğal saçlarım uzayınca kullanabilirim olmadı kışa röfle yaptıracağım

Biraz gec bir cevap oluyor kusura bakmayinn :D yazin Turkiye'de degildim ama urun ise yariyor benim saclarim kumral super golgeler oldu acik kumral . Kizil sogan kabuguda durmadi hala urun varsa deneyebilirsin cnm ;)
''Fashion is the healthiest motivation for losing weight'' Karl Lagerfeld.

daydream-newyorkstyle.blogspot
Kullanıcı avatarı
daydream
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen ozey » Pzr Şub 08, 2009 11:51 pm

Selam kızlar.. Aranıza yeni katıldım ve yorumlarınızı çok beğeniyorum bende sizlerle bildiklerimi uyguladıklarımı paylaşacağım..
Benim saçlarım açık kumral iki yöntemi kullanarak oldukça doğal ve herkes tarafından beğenilen gölgeli sarı saçlarım var :blushing: saçlarımı yazın papatya suyunu sürdürdükten sonra denizin tuzlu suyu birazda akabinde güneşde kurutuyorum saçlarımda oldukça uzun ve gerçekten çok iyi oluyor kırılma püskül gibi olma gibi bir durum yok. Kışında oksijenli suyu kullanıyorum kurutma yöntemimde uçlarını ütü ile, saç diplerinide kurutma makinesi uyguluyorum malum iki etki de saçları yıpranmasına sebep oluyor ama yoğun bir bakım kürü (saç maskeleri, yağlar vb.) ile saçlarım gayet sağlıklı, güzel ve (benim için en önemlisi) doğal gözüküyor.
Koyu tonları açmada bu iki yöntemde başarılı değil ve sizlerinde belirttiği gibi turuncuya benzer bir renk oluyor ben kesinlikle tavsiye etmiyorum bu tonlar için. Bende arkadaşların tavsiye ettiği şu sabun şampuanı yakın zamanda alıp deneyip sizleri bilgilendireceğim. :banana: :banana: :banana:
Kullanıcı avatarı
ozey
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ozey » Pzr Mar 01, 2009 11:47 pm

Merhabalar Lushun sabununu denedim gerçekten çok ferah bir kokusu var ve doğal olduğunu hissediyorsunuz...
Malesef 8 kez kullandım henüz bir açılma söz konusu değil.. Bu saatten sonra da açacağını zannetmiyorum:))
Ya birde kızlar İnecto Hint of Sunshine istanbulda nerden temin ediyorsunuz.. Hİç biryerde bulamadım internette bir iki sitede buldum onlarda da stokda yokmuş kullanan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim..
Kullanıcı avatarı
ozey
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Aegrine » Cmt Mar 14, 2009 9:30 pm

:laugh: az kaldı bahar gelse de papatya yapsak :) desem de her sene üşenirim :) lisedeyken ne güzel yazları vakit oluodu :D denize gir çık sür bi daha gir bi daha sür :laugh:
Kullanıcı avatarı
Aegrine
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen audrey » Pzr Mar 15, 2009 9:20 pm

canım tabi sen bilirsin ama güneşle papatya saçı yeterince yıpratırken, deniz suyuyla iyice keçeye çevirir gibi geliyor bana. mantığı saçın kimyasal bağlarını zedeleyerek rengini açmak olan bir yöntem bana çok mantıklı gelmiyor açıkçası...
Kullanıcı avatarı
audrey
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen Aegrine » Pzr Mar 15, 2009 11:02 pm

o konuda haklısın ama inan saç boyandığı zaman bu yöntemden çok daha feci bir şekilde keçeye dönüyor.. papatya suyunun avantajı besleyici olması yani durumu nötrlüyor aslında :) tabi saatlerce durmamak lasm güneşin altında renk açılacak diye gün içinde ara ara sürüp kendi kendine kurumasını beklemek lasm.. ben sahilde güneşlenirken kullanıyordum nasılsa güneşleniyorum diye .. çok sağlıklıydı o dönemler saçlarım ne zaman boya kullandım mahvoldular dalgaları bile bozuldu :(
Kullanıcı avatarı
Aegrine
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen gkcynk » Sal Mar 17, 2009 6:02 pm

Yazın plajda kuzanime denemiştik etkili oluyo bayağı bi. Ma oksijen suyunu pek önermem çünkü cilt derisini tahriş etme olasılığı yüksek ve saçları kurutuyo... ;)
Kullanıcı avatarı
gkcynk
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen candy24 » Sal Mar 17, 2009 10:46 pm

Esmer bir arkadaşım yaptı turuncumsu bir renk ortaya çıktı.. Fakat saç renginiz zaten açıksa kullanabilirsiniz bence gayet doğal görünüm elde edebilirsiniz benim saçım koyu sarıdan açık kumrala doğru ama peroksit kulandım ve çok hoş açık sarı bukleler elde ettm çok doğal duruyor öneririm ...
Kullanıcı avatarı
candy24
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen etna » Sal Mar 17, 2009 11:09 pm

kızlar bende sarışınım ama tabii kışın diplerinden daha koyu çıktığı için mecburen başka şeyler yapıyorum...bi sprey var adını bulabilirsem yazarım sonra paptya özlü 2-3 günde bir banyodan sonra sıkıp kurutuyosunuz...bide yazında papatya yaparım her tarafı aynı olsun diye ama papatyanın gerçekten kurutucu bi etkisi olabiliyo bazı saçlarda o yüzden kuaförüm bana içini 1-2 kaşık zeytinyağı koymamı sölemişti tabii kullanırken çalkalayın iyice...
Hayal..Sadece biraz hayal...Yeterince gerçek var !!!!!!!!
Kullanıcı avatarı
etna
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen ozey » Sal Nis 14, 2009 6:37 pm

Etnacığım şu spreyi adını yazarsan nereden aldığınıda yazarsan çok sevinirm. Daha önceki sayfalarda adı Hint of Sunshine olan bir papatyalı spreyden bahsedilmişti ben istanbulda birçok yere sordum ama bulamadım.
Bu arada papatyanın içine durulanmayan saç kremi koyduğumuzda da kurumasına engel oluyor.
Kullanıcı avatarı
ozey
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen elif16 » Sal Nis 14, 2009 6:59 pm

papatya saçı güneşe çıkmadan da açarmı yani saç kurutma makinesiyle kurutsak direk bi etkisi olurmu, yada etkisini anlamak için güneşte ne kadar beklememiz gerekio bilenler bilmeyenlere anlatsınnn :toofunny:
Kullanıcı avatarı
elif16
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen handeberhan » Sal Nis 14, 2009 7:53 pm

elf sacn ne renk?koyu kumral kahve saclarda turuncu oluor cok acılmasada turunculuk oluor yansıma sekllınde hıc denem derım daha ii
Kullanıcı avatarı
handeberhan
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen Aegrine » Sal Nis 14, 2009 7:56 pm

Aegrine yazdı:bu papatya konusunda duayen biri olmuş olarak:P yardım edeyim dedi arkadaşlar:) şimdiiii papatya suyu saçı inanılmaz güzel besliyor parlak yapıyor ve dalgalıysa saçlarınız dalgaları daha hoş bir hal alıyor. saç açma durumuna gelince :D alman papatyası eczaneden alınır, kaynatılır sapsarı suyu çıkıncaya kadaaar.. sonra sahilde güneşlenirken kafaya arada bocalanır:) arada denize girilir deniz tuzu almış saç da papatyalanır:) benim saçımın rengi zaten açık uçlar beyaz olmuştu herkes röfle mi diye soruyodu :D vallahi orta okuldan lise sona kadaaar yaptım çok memnunum keşke hiç boyamasaydım saçlarımı :( yine bu yaşta papatyaya döneceğim ben yazları :) yalnııız saçlarınız kestane ise sakın diyeyim çok fena oluyor:D benden görüp sahilde herkes elinde şişeyle egzmişti benim saçlar dalgalı olduğu için güneşin gelişine saçın dalgasına göre her yeri farklı tonda açılmış çok hoş olmuştu ama kestane olanlarınki feci bir turuncu, koyu kumral olanların da ara ara turuncu sarı olmuştu :( yani saç renginiz açık mumralsa güzel oluyor arkadaşlar beyazlarınız çıkana kadar papatya bence :D artık benden boyaya paydosss :banana:

burda anlatmışım canım :)
Kullanıcı avatarı
Aegrine
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen sorry » Çrş Nis 15, 2009 5:59 am

bende baya uzun bi süre papatya suyu kullandım.keske dvm etseymisim ,boyatmasaymısım saclarımı,boyattıkca koyulastı :( bende plaja inerken sprey sisem vardı ona doldurup gidiodum.1 2 haftaya baya bi acılıodu saclarım..
Kullanıcı avatarı
sorry
BaKımLı
BaKımLı

ÖncekiSonraki

Dön Saç Bakımı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir