Saç Bakımı ürünleri hakkındaki yorumlarınız ve tavsiyeleriniz.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: allure - Moderatör
#312 saçlarım özellikle kış aylarında kazaktan dolayı acaip elektrikleniyor. avon un işe yarayan bi ürünü olduunu duymuştum ama adını bilmiyorum.
bu dertten muzdarip olanlar, lütfen birbirimize destek olalım, saçlarımız uçuşmasın yüzümüze yapışmasın! :o
Kullanıcı avatarı
Gönderen: cheerful - Güzelliğine Düşkün
#320 evet yaw saç elektirklenmesi tam problem. Ben saç spreyi ile halletmeye çalışıyorum bu sorunu. Diğer denediğim bir yol da parlaklık veren serum kullanmak. Saçımı kuruttuktan sonra parlaklık veren serum kullanıyorum bayağı yatıştırıyor :lol: . Benim kullandığım serum Kerastase'ınki. Başka markaların da var
Kullanıcı avatarı
#331 hmm denemek lazım. saç spreyi değil de serumu deneyebilirim.
merci :wink:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: bubblin - Güzelliğine Düşkün
#766 kerastasei herkes önerio. gerçekten kabarmayı falan önlüyo mu??? lütfen beni bilgilendirin
Kullanıcı avatarı
Gönderen: cheerful - Güzelliğine Düşkün
#823 evet Kerastase gerçekten etkili
Kullanıcı avatarı
Gönderen: vitebelle - Güzelliğine Düşkün
#1546 kerastase ı kuaföreden aldım kıvırcık saçlarıma yağlı birşey,ayrıca saçımı sertleştiriyor,berbat bir ürün,yazın hayashi uncurl öneriyorum,yağsız,yumuşak ve elektriklenmeyen saç
Kullanıcı avatarı
Gönderen: bubblin - Güzelliğine Düşkün
vitebelle yazdı:yazın hayashi uncurl öneriyorum,yağsız,yumuşak ve elektriklenmeyen saç

:roll: peki ya kabarma???
Kullanıcı avatarı
#77210 Kızlar ben yine elektriklenmeye başladım :roll:
Topic öne gelsin diye mesaj atıyorum. Kızların önerilerinden sadece saç spreyini denedim fakat pek işe yaramadı. Diğer ürünlere bakmadım. Siz neler yapıyorsunuz bu konuda?
Kullanıcı avatarı
Gönderen: luthien - Moderatör
#77211 Off bende çok dertliyim bu konuda..
Çok elektrikleniyo saçlarım :( Valla spreyinden kremine bir çok sey denedim tık yok, önerileri bekliyorum aynı şekide.. :lol:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: ezgicanan - SüsLü
#77297 ben bir yerde okumuştum ele sürmek için kullandığınız kremi saçınıza hafiften sürerseniz elekriklenmesini alıyormuş :roll: denedim bir kere zorda kalmıştım işe yaradı ama tiryakisi olmadım.kuru saç elektriklenir kızlar saçlarınızın uçları kuru demekki. saçınızı çok şampuanlamayın 1 en fazla 2 kez yapın bir süre sonra saçlarnız az yıkanmaya alışacaktır.birde yağlı saçlar için olan şampuanları almayın onlar dahada kurutur.birde saç maskeleri forfmunda yazdığımız maskeleri deneyin ben 1 haftadır yapıyorumda saçlarım ne kabarıyor nede elektrikleniyor.
Kullanıcı avatarı
#77712 Bugun eski dergilerimi karıştırırken Instyle'da gördüm, saçın elektiriklenmemesi için soğuk/ılık suyla yıkamak gerekiyomuş..
Hemen banyo yaptım ve saçlarımı duruladıktan sonra saçlarıma soğuk su tuttum bi süre tabii dondum..
Ama sonuç güzel, evde olduğum için kendi haline bıraktım kurdu kabarmadı ki kabarır genelde yumuşacık oldu bi de elektriklenmedi..
Sıcak su da banyo yaparım sürekli bunu denedikten sonra elektiriklenmeyi sıcak suya yordum açıkcası, bakalım bi kaç denemeden sonra ne olucak..
Bu arada Canan senin söylediğin yağları not ettiim en kısa zamanda bakım kürüne başlıycam yaza kadar upuzun ve sağlıklı saçlarım olsun istiyorum :blush:
Kullanıcı avatarı
#77721 Ben saçlarımı 2 kez ampuanlıyorum. Ama her gün yıkamıyorum... Uçlarına her banyo sonrası krem sürerim ama belki de yetmiyor. Bu akşam o soğuk su tekniğini deneyeceğim. Bakalım işe yararsa ne güzel olur. En kolay yol :wink:
Kullanıcı avatarı
#77724 Bakalım seninkiler nasıl olcak..
En kısa zamanda yaz :wink:
Kullanıcı avatarı
allure yazdı:Ben saçlarımı 2 kez ampuanlıyorum. Ama her gün yıkamıyorum... Uçlarına her banyo sonrası krem sürerim ama belki de yetmiyor. Bu akşam o soğuk su tekniğini deneyeceğim. Bakalım işe yararsa ne güzel olur. En kolay yol :wink:

bana kuaförüm çok saç kremi kullanırsan saçların kurur elektriklenir demişti.. arada bir yapma dinlensin demişti allure. bilmiyorum artık ne kadar doğru :roll:
Kullanıcı avatarı
luthien yazdı:Bakalım seninkiler nasıl olcak..

Eheh, unutum... :sleepy:
Kullanıcı avatarı
ezgicanan yazdı:
allure yazdı:Ben saçlarımı 2 kez ampuanlıyorum. Ama her gün yıkamıyorum... Uçlarına her banyo sonrası krem sürerim ama belki de yetmiyor. Bu akşam o soğuk su tekniğini deneyeceğim. Bakalım işe yararsa ne güzel olur. En kolay yol :wink:

bana kuaförüm çok saç kremi kullanırsan saçların kurur elektriklenir demişti.. arada bir yapma dinlensin demişti allure. bilmiyorum artık ne kadar doğru :roll:

Hadi yaw?!... Ama saçlarım banyoda çok karışıyor, krem sürmezsem imkansız açılmaz. Bir deneyeyim ama :snorkfema
Kullanıcı avatarı
allure yazdı:
luthien yazdı:Bakalım seninkiler nasıl olcak..

Eheh, unutum... :sleepy:

:lol:
Bişi olmaz, uykucu :wink:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: ChunLi - Moderatör
#77969 bu arada gazetede okudum elekt. sacLar icin vucudunuza surdugunuz kremden azıcık sacLarinazada sürerseniz elektrıkLenme oLmaz yazıyordu..
Kullanıcı avatarı
#78012 bişi neden oluyor elektriklenmeye ama NE? bulana kadar her yöntemi denemek gerek. bazen sudaki maddeler bile neden olabiliyor :roll:
Gönderen: flora7 - Güzelliğine Düşkün
#82854 Benim de dipleri yağlı,uçları kuru saçlarım var ve banyodan sonra sırf elektrik oluyorum.Üzerind 'anti frizz veya no frizz' yazan ürünler bu soruna hizmet ediyor.Avon ve St.Ives markalarının antifrizz ini almştım,işe yaramadı.Bizim memlekette bu konuda çk ürün yok.Yurtdışında satılan Schwarzkopf'un antifrizzi çk başarılı.Ama asıl John Frieda'nın Frizz Ease serisi en iyisi.Allure dergisinden de ödüllü ve çk ucuz.
http://www.johnfrieda.co.uk/products/?rangeId=128 . Aklınızda olsun!
Ayrıca Loreal Elseve'in turuncu kutudaki 'disipline edici maske-düzleştirici etki' durulanan maskesinden çk memnun kaldım.Daha sakin ve net oldu saçlarım.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: zoix - Moderatör
#83167 bende de çoğunlukla kışın oluyor. fön çekilirken kuaförün verdiği öğütlerden bıktım artık. \"saçınız çok elektrikleniyor sıcak suyla mı yıkıyorsunuz?\", \"saçınızda elektrik çok su içmiyor musunuz?\", \"saçınız uçuşuyor biraz toprakta gezinin iyi gelir.\" vb.. fazlasıyla su içiyorum ve kaynar suyla da yıkanmıyorum. yine de oluyor işte.

el kremini sürdükten sonra elimi hafifçe saçlarımda gezdirince sorun kalmıyor. ama bu seferde saçım yağlanıyor tabi. bilim adamları bir çare bulsun artık yaw. özellikle de şu saçma sapan araştırmalar yapan isviçreli bilim adamlarını göreve çağırıyorum :lol:

özellikle elektriklenme içinde ayrı bir ürün kullanmak istemem açıkçası. şampuan üstüne saç kremi üstüne elektriklenme önleyici ve üstüne jöle-sprey ve fön.. of of of yani..
Gönderen: sunny86 - Güzelliğine Düşkün
#101719 bugun cewahirde watsons a girdgimde bana keranove diye bi markanin elektriklenmeyi onleyen ve kuruluga iyi gelen ithal bi urununu onerdiler kerastase in yan urunu oldugunu hatta ucuz oldugu icin daha fazla satildigini soylediler.gerci diger urunlere gore biraz pahali ama ilk defa duyuyorum bu markayi da bi bilgisi olan var mi?? ole israrliydi ki tabiki urunu aldim :D
Kullanıcı avatarı
Gönderen: neslihan27 - Güzelliğine Düşkün
#103017 kıvırcık olduğu için daha da işkence oluyor evden çıkıyorum tamam güzel.ama fön çektiğim zaman bile nasıl oluyorsa pat yanlardan antenler çıkıyor krem mrem sürüyorum yağlanıyor bu sefer ay bıktım bu saçlardan..
şeytan diyor git sıfıra vurdur ve kurtul..
Kullanıcı avatarı
sunny86 yazdı:bugun cewahirde watsons a girdgimde bana keranove diye bi markanin elektriklenmeyi onleyen ve kuruluga iyi gelen ithal bi urununu onerdiler kerastase in yan urunu oldugunu hatta ucuz oldugu icin daha fazla satildigini soylediler.gerci diger urunlere gore biraz pahali ama ilk defa duyuyorum bu markayi da bi bilgisi olan var mi?? ole israrliydi ki tabiki urunu aldim :D

Sunny şunu deneyip yorumlarını yazsana :idea:
Gönderen: sunny86 - Güzelliğine Düşkün
#103595 ben denedim memnun kaldim baya ondan oncede loreal sac maskesini kullanmistim saclarim yumusacik oldu ve elektriklenmesi epey azaldi tavsiye ederim !
Kullanıcı avatarı
Gönderen: keremasli - BaKımLı
zoix yazdı:bende de çoğunlukla kışın oluyor. fön çekilirken kuaförün verdiği öğütlerden bıktım artık. \"saçınız çok elektrikleniyor sıcak suyla mı yıkıyorsunuz?\", \"saçınızda elektrik çok su içmiyor musunuz?\", \"saçınız uçuşuyor biraz toprakta gezinin iyi gelir.\" vb.. fazlasıyla su içiyorum ve kaynar suyla da yıkanmıyorum. yine de oluyor işte.

el kremini sürdükten sonra elimi hafifçe saçlarımda gezdirince sorun kalmıyor. ama bu seferde saçım yağlanıyor tabi. bilim adamları bir çare bulsun artık yaw. özellikle de şu saçma sapan araştırmalar yapan isviçreli bilim adamlarını göreve çağırıyorum :lol:

özellikle elektriklenme içinde ayrı bir ürün kullanmak istemem açıkçası. şampuan üstüne saç kremi üstüne elektriklenme önleyici ve üstüne jöle-sprey ve fön.. of of of yani..
zoixcim çok alemsin ya :D doğru söylüyorsun ama bu bilimadamları ne iş yapar de mi?saçımızın cinsini değiştiren bir hap olsaydı mesela?heralde dünyanın en zengin insanlarından olurdu...
Gönderen: Oceanic82 - Güzelliğine Düşkün
#105214 keranove yi bende duydum.fransız markası...ve bence çok iyi bi ürün.özellikle kuru saçlar için olan içeriğinde calcium özleri barındıran serisi kuru ve elektriklenen saçlara çok iyi geliyor diye düşünüyorum.ve saçı güçlendiriyor.bende saç maskesi var.çok memnunum diyebilirm.kaliteli bir ürün...elsevein nutri glos maskesi iğrençtiç o yüzden onu bırakıp bunu aldım.süper bence..tavsiye ederim...
Gönderen: mihrihatun - SüsLü
#118976 Ben The Body shop'un üzüm çekirdeği özlü serumunu kullanıyorum, fena değil,elektriklenmeye karşı kullanılabilir...
Kullanıcı avatarı
Gönderen: EYLUL26 - BaKımLı
keremasli yazdı:
zoix yazdı:bende de çoğunlukla kışın oluyor. fön çekilirken kuaförün verdiği öğütlerden bıktım artık. \"saçınız çok elektrikleniyor sıcak suyla mı yıkıyorsunuz?\", \"saçınızda elektrik çok su içmiyor musunuz?\", \"saçınız uçuşuyor biraz toprakta gezinin iyi gelir.\" vb.. fazlasıyla su içiyorum ve kaynar suyla da yıkanmıyorum. yine de oluyor işte.

zoixcim çok alemsin ya :D doğru söylüyorsun ama bu bilimadamları ne iş yapar de mi?saçımızın cinsini değiştiren bir hap olsaydı mesela?heralde dünyanın en zengin insanlarından olurdu...

saçın cinsini değiştiren saç tellerini güçlendiren kalınlaştıran VICHY'nin yeni hapı çıkmış kızlar : :wink: bende bugün eczanede gördün bayağı bilgi aldım fiyatı 69,50ytl.düzenli kullanıldığında (sabah-öğlen-akşam yutacaksınız)saçları güçlendiriyormuş almadım tabi hap diye pek güvenemedim sanırım ama aklınızda olsun :idea:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: partlycloudy - SüsLü
#119005 elektriklenmeyi önlemek için pantene düzleştirici etkili şampuan ve serisini öneriyorum. tabii öyle kuaförden çıkmış gibi düzleştirmiyor fakat saçın kabarmasını ve uçuşmasını engelliyor ben kullanıyorum şu sıralar saçlarımla çok barışık oldum :P
Gönderen: mybeauty - Güzelliğine Düşkün
#119334 bu elektriklenme ile benimde başım dertte. ne yapsam olmuyor birde saçlarımın dipleri yağlı diye saçı ağırlaştırıp çabuk yağandıran ürünlerde kullanamıyorum, durum kötü yani...
Kullanıcı avatarı
Gönderen: spiderman - Güzelliğine Düşkün
#120029 kızlar alterna dan şaşmayın havyar serisi kuruluğa elektriklenmeye birebir hele bakım maskesi enfes yumuşacık oluyor kerastase çok önce kullanmıştım kıyaslanamaz bile....benden söylemesi verdiğiniz parayı hakediyor...bu sitede de tanıtımı var....
Kullanıcı avatarı
mybeauty yazdı:bu elektriklenme ile benimde başım dertte. ne yapsam olmuyor birde saçlarımın dipleri yağlı diye saçı ağırlaştırıp çabuk yağandıran ürünlerde kullanamıyorum, durum kötü yani...

aynen yaa...ben de o dertten muzdaripim.resmen inek yalamış gibi oluyor üüüüüüüüüüüüüüüüüü :cry:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: eersoy - Güzelliğine Düşkün
#178895 kızlar sanırım sac sorununuzu cozdunuz ama ben hala cozemedım sımdı bır de tatıl durumu var ole zırt pırt fon decektıremeyecegım malum otel kuaforlerı bıraz tuzlu oluyorr ama soyle keske soz dınleyen kabarmayan saclara kavussamda fonden kurtulsam o da benden kurtulsa :lol:
Kullanıcı avatarı
#179069 birde elektrostatik taraklar fırcalar varmış acaba kullanan varmı işe yarıyor mu
Gönderen: nilimm - Güzelliğine Düşkün
#179098 guzel bir cözümüm var kızlar ben saclarıma her hafta fön cektırırım ve aşırı elektırıklenırdı ondan sonra kuafor saclarını bıkere yıka dedı cok temız oluncada elektırıklenıyomuş sonra yıne elektırıklenıyodu ama aşırı hepsi havaya kalkıyodu sonra saçlarımı yıkadıktan sonra kafamı egip soguk su teknıgını denedım az faydası oldu ve gecenlerde gliss scwarzkorp maske aldım fönden önce uclarına sürdüm 2-3 dk beklettim cok yaglı oldu ardından bol suyla soguk suyla duruladım yagı gıdene kadar bıraz fazla su gıttı ama :) ardından föne gittim kuaforum şok oldu hayret ettı gerek yok spreye falan dedı ıkı haftadır uyguluyorum super gidioyr deneyın 12 ytl sadece maske
Kullanıcı avatarı
Gönderen: ecemy - Güzelliğine Düşkün
#190077 arkadaşlar bende düzleştiriciyle yaptığım zaman saçlarımı yandan topluyorum.ön kısımlarda oluyo benimde.ya elektiriklenme değil aslında benimki.tülerme gibi kabarma gibi bişey.ben çok az parmak ucuyla briyantin sürüyorum.başka napabilirim.yoksa briyantin en ii çözümmü :?:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: drop20 - Güzelliğine Düşkün
#193505 kızlar ben bi kuaförde duymuştum. altı plastik spor ayakkabılar giymekte elektrklenmeye sebep oluyormuş. çıplak ayakla çimende yürü demişti. benmde saçlarım çok elektrklenir.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: aslibesyo - BaKımLı
#193745 kizlar saclari tahta disli tarakla taramak elektriklenmeye azda olsun cozum diyebilirim :wink:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: simon - Güzelliğine Düşkün
#195311 kızlar daha önce de yazmışsınız ama ben biraz daha farklı şekilde anlatıcam yöntemi :) yağsız nemlendirici kullanıyorsanız eğer (su bazlı olanları), yüzünüzüe sürdükten sonra elinizde kaldığı kadarını sadece saç uçlarınıza sürerseniz işe yarıyor. saçta yağlanma da yapmıyor. kremi belki çok sürdüğünüz için de saçlarınızı yağlandırmış olabilirsiniz. çok az krem sadece uçlara uygulamanız yeterli olur. bende işe yarıyor. (düzleştirici kullandıktan sonra mutlaka böyle yapıyorum güzel oluyor)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: melc - KoKoŞ
#195320 çok elekriklenme sorunum olmadıgından denemedim ama bi dergide okumustum hatta notda almısım yazaım 1 bardak sıcak su 1 tatlı kaşığı tozşeker karıştır bişişeye koy ve saçları fısfısla demişim yyani bi çeşit sprey hazırlaması şekerli şekerli yapış yapış olur gibi geliyor ama nasıl olur bilmiyorum ama zarar vericek bişide deil paylaşmak isedim...
Kullanıcı avatarı
Gönderen: roseblush - Güzelliğine Düşkün
#210084 kızlar benm okuduğum bir alman dergisinde saçlarda elektiriklenmenin sebebinin saçta kalan şampuan ya da krem artıkları olduğu yazıyordu saçlarının elektiriklenmemesi için krem kullanmayıp haftada 1-2 kere arınıdırıcı kullanılması gerekiyormuş :lol:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: butterfly0 - Güzelliğine Düşkün
#210111 biraz komik olcak ama ben elektriklenince sacimi biraz suyla islatiyorum elektrik falan kalmiyor :mrgreen:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: maviden - Güzelliğine Düşkün
#217141 butterfly koptum ya :P
kızlar cok sıcak su ile yıkamak hem sac için zararlı imiş hemde elektriklenme yapıyor.soguk suyla yıkayın diyecegim ama o da kısın mumkun değil. ayrıca avonun advantage gibi bişi adı kremi var gercekten etkili hen yumusacık yapıor sacları.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: cevizlikek2 - BaKımLı
#217243 kızlar sarıkızın sıvı saç kremini aldım bugün
saçı yıkadıktan sonra havluyla nemini alıp sıkılıyomuş birazdan deniycem
Kullanıcı avatarı
Gönderen: arundati - BaKımLı
#234449 saçlardaki elektriklenmeyi önlemek için avonun durulanmayan bakım kremini kullanıyorum memnunum, yani katalogta elektriklenmeyi önleyen spreyli şişede bir ürünn var onu merak ediyorum kullanan var mı?
Kullanıcı avatarı
Gönderen: MissFish - BaKımLı
cevizlikek2 yazdı:kızlar sarıkızın sıvı saç kremini aldım bugün
saçı yıkadıktan sonra havluyla nemini alıp sıkılıyomuş birazdan deniycem

Hafif bir ürün diye duymuştum.Nasıl,sen beğendin mi?
Kullanıcı avatarı
Gönderen: Afaq - BaKımLı
allure yazdı:saçlarım özellikle kış aylarında kazaktan dolayı acaip elektrikleniyor. avon un işe yarayan bi ürünü olduunu duymuştum ama adını bilmiyorum.
bu dertten muzdarip olanlar, lütfen birbirimize destek olalım, saçlarımız uçuşmasın yüzümüze yapışmasın! :o

Bana kuaförüm selective pro tek önermişti kullanmaya elektriklenmeye karşı.Ben fönden önce onu kyllanıyorum.MAVİ SU gibide gidiyor ismi.Spray şeklindedir ve çok hoş kokuyor.Fönden önce uyguluyorum.Saçlarım hem yumuşak oluyor hemde hiç elektriklenmiyor