Dans

Hobileriniz

Re: Dans

Mesajgönderen blackbird88 » Sal Eki 07, 2008 10:41 pm

kızlar merhaba yardımcı olurmu bilmem ama www.uzmantv.com a bakarsanız dansları video eşliğinde açıklamış
Kullanıcı avatarı
blackbird88
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen izmirist » Çrş Eki 08, 2008 12:11 am

LALE333 yazdı:bende dans öğrenmeyi çok ama çook isteyenlerdenim kızlar ama yetenek işi işte benim için zorda olsa kendi çapımda salınıp duruyorum. hatta bir ara tolga han dans kursuna gittim ama vakitsizlikten bıraktım hiç bişey öğrenemeden doğru düzgün.. :crybaby:

kimse hakkında kötü bi şey söylemek istemem ama canım o senin öğrenememiş olmandan ziyade hocanla ilgilidir! tolga han (mustafa çinkitaş) yıllardır dans eden biri olarak salsada bir figür olan "kolaltı dönüşü" "koltuk altı dönüş" olarak ifade edip bu konuda uzman olanlara karşı bile iddialaşabilmektedir. hatasını da ben federasyon başkanıyım diyerek örtmekte sakınca görmemektedir. ayrıca illerdeki dans eğitmenlerinin, antrenörlerinin, hakemlerinin, stüdyo sahiplerinin katıldığı bir toplantıda "şimdi biz size sertifika versek siz de bize bilmem ne kadar para ödeseniz sonra gidip ders verseniz ve müşteri(!) başına 100 lira alsanız her ay 100 kişi gelse 10bin lira kazanırsınız. e o zaman bize de para verceksiniz" şeklinde beyanatlarda bulunmaktan da gocunmayan biridir. diyeceğim o ki şaibeli birinciliklere dahi göz yuman birinden aldığınız ders zaman kaybıdır. siz iyisi mi kurs seçerken bilinen isimleri tercih etmeyin.
ben bunları nerden mi biliyorum? sekiz sene halk oyunları altı sene de salon danslarıyla uğraştığım ve bu camianın içinde yer aldığım için biliyorum.
izmirist
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen B4RB4R4 » Prş Eki 16, 2008 11:25 am

istanbuldaysanız tolgan yada aytunc benturkun okullarını tavsıye ederım cunku onlar tdsfnın basındalar hem ıyı bır egıtımde almıs olursunuz tango konusunda ıse metın yazır hocamız bır numaradır yada baska bır hocamız olan orcun sakarya okullarında standart salon dansları alabılırsınız ben 6 senedır ınternatıonal latın dansları yapıyorum ve bunu ılerletmeye karar verdım ınsallah egıtmen lısansımı cıkarttırdıgım zaman bır salonda ıs bulabılırım :( :(
chickendrella
Kullanıcı avatarı
B4RB4R4
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen B4RB4R4 » Prş Eki 16, 2008 11:28 am

ya izmirist abla zormu ben nasıla lcam ozaman bu egıtmenlık sertıfıkamı gercı ben eskısehırdeyım artık eskısı kadar zor olmadıgını soyledıler hocalarım hayatımda en cok ıstedıgım sey egıtmenlıktende fazla IDSF de dekan yada hakem olmak ıstıyorum yanı gozum baya yukseklerde o derece sevıyorum ben napıcam vermezlerse :( :(
En son zoix tarafından Prş Eki 16, 2008 1:42 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Sebep: gereksiz alıntı !! "cevap yaz" butonunu kullanın !!
chickendrella
Kullanıcı avatarı
B4RB4R4
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen izmirist » Prş Eki 16, 2008 4:13 pm

kendi fikrimi özelden atıyım ben sana ;)
izmirist
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen defnesu » Pzt Kas 24, 2008 7:57 pm

aranizda kolbasti oynayan var mi kizlar??
ben kolbasti, cepki, hop tek, semame gibi tarzlar i biliyorum sadece
Kullanıcı avatarı
defnesu
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen milky » Pzt Kas 24, 2008 8:29 pm

Kolbastı diye bir dansın varlığından bile habersizdim ... ama geçenlerde beyaz showda gençler kolbastı dansı yaptıı :love10: bayıldım resmen yaaa kıpır kıpır deli dolu bi dans :banana:
öğrenmeyi çok isterdim :love10:
Kullanıcı avatarı
milky
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen Roxana60 » Pzt Kas 24, 2008 8:36 pm

Çiğdemcim, kolbastı bu aralar hatta 1 seneden fazladır, Karadeniz'de çok meşhur. İnan çok kolay. :yeah: Kuzenimin düğününde bütün gençler deli gibi bunu oynuyordu, ben İstanbul'dan gittim bilmiyorum :laugh: ama hemen uyum sağladım. :laugh: Acaip eğlenceli bir halk oyunu. Benim fikrimde, gençlere halk oyunu sevdirmek için disko tarzına yakın bir dans olduğu şeklinde. ;) Oynaması güzelde, çok efor sarfettiriyor ve ayaklarla elleri aynı anda atmak hele kii abiye kıyafetle çok zor. :laugh:
Roxana60
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen milky » Sal Kas 25, 2008 12:01 am

Gizemcim evet çok hareketli bi dans olduğu için fazla yorucu olabilir .. düğünlerde falan topuklularla yapılacak bi dans değil bence :) ama çookk güzel yaa :banana: videolardan izleyip kendimce dansetmeye çalışıyorum bende :laugh: :banana:
Kullanıcı avatarı
milky
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen allure » Çrş Kas 26, 2008 10:09 am

Ben de izledim o üniversitelilierin çıktığı programı. Gerçekten de çok manyak, hareketli birşey, insan izlerken dayanmıyor valla :laugh:
Peki damat halayı bilir misiniz kızlar? O da çok eğlencelidir, biz düğünlerde fln hep oynarız :banana:
Kullanıcı avatarı
allure
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen Roxana60 » Çrş Kas 26, 2008 10:17 am

Çiğdemcim, evet çook yorucu. :laugh: ama çok zevkli. Yaparsın canım kolay bir şey zaten. :kiss:

Allure, ben biliyorummm ve bayılıyorum damat halayına. :banana:
Roxana60
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen milky » Prş Kas 27, 2008 1:08 am

Baharcım evet damat halayı da çok eğlencelidir :yeah: Benim tek bildiğim ve en sevdiğim halaydır zaten damat halayı :blushing:
Kullanıcı avatarı
milky
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen Marmaris » Prş Kas 27, 2008 1:44 am

.
En son Marmaris tarafından Prş Mar 17, 2011 12:31 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Marmaris
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen burbin » Pzr Kas 30, 2008 11:04 pm

arif alaşan dans okulunuda ben tavsiye ederim hem ortam cok nezih ipsiz sapsz insanlar olmuo hemde arif hoca harika herkesle teker teker ilgilenior vede kalabalk deil gruplar mümkün oldugunca az kisi ;)
Kullanıcı avatarı
burbin
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen defnesu » Pzt Ara 01, 2008 7:58 pm

evt kolbasti abiyeyle oynuyamiyorsun topuklu ayakkabiyla fln cok zor :)
kolbasti cok zor degil cok eglenceli almanyada cok oynaniyor türkiyede cok oynaniyormu onu bilemem??
damat halayini bende biliyorum :)
Kullanıcı avatarı
defnesu
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen kronikseker » Pzt Ara 01, 2008 8:20 pm

flamenko, bachata, tango ve salsa salon danslarında, horon, kafkas, zeybek, gaziantep kırkağaç, roman havası, damat halayı ve halk danslarından sayabileceğimiz sirtakiyi biliyorum kızlar fakat şu kolbastıyı öğrenmeye bir türlü vakıf olamadımmm
‎''off'' dedi
''ne oldu?'' dedim
''hiç'' dedi
''her şeyi bırak gel benimle'' dedim
"...olur mu?'' dedi
''Bir tabak fazla koyarız soframıza'' dedim
''olmaz'' dedi
''neden?'' dedim
''aynı tabaktan yeriz'' dedi

Bir daha sevdim...
Kullanıcı avatarı
kronikseker
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Naz06 » Pzr Ara 28, 2008 6:18 pm

emelsu87 yazdı:kızlar ankarada bildiğiniz dans kursu varmı latin danslarını öğrenmeyi çok isityorum ama beceremem rezil olurum diye korkuyorum(şu cekingenliğimi atlatabilsem hayat daha yasanmaya değer olacak benim için ama nerde... :crybaby: ) roman dans öğrenmek istiyorum ama bulamıyorum kurs siz biliyosanız bana yardımcı olurmusunuz :pray: :pray:

Selam =) Bu Ocak ayında Ankara'da dans kursuna başlamak istiyorum. Eğer istersen beraber araştırıp bir yere kayıt yaptırabiliriz. Latin dansı düşünüyorum ben. Evime yakın olması ya da ulaşımın kolay olması önemli benim için. Düşünürsen bana bir mesaj at :) Ne zamandır kayıt yaptıracağım diyorum ama erteliyordum , belki bir arkadaşla gidersem içime daha çok siner .
Naz06
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen muge01 » Pzt Ara 29, 2008 10:43 am

ben de dans etmeyi çok seviyorum.arkadaşlarla biraraya geldiğimizde kendi çapımızda oynuyoruz ama şimdi daha iyi öğrenmek için kursa yazılmayı düşünüyoruz. :banana:
Kullanıcı avatarı
muge01
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ceeeeee » Çrş Oca 07, 2009 6:29 pm

bende bayılırım dans etmeye söylemesi ayıp iyide oryantal oynarım asena falan kimmiş dersiniz :laugh:
Kullanıcı avatarı
ceeeeee
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen jives » Prş Oca 08, 2009 12:44 am

4 yıl kadar salsa ağırlıklı latin danslarıyla ilgilendim. Hatta derece bile almışlığım var salsada. Şimdi de flemenco öğrenicem ama vakit bulamıyorum :confused:
Kullanıcı avatarı
jives
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen emel23 » Prş Oca 08, 2009 4:16 am

jıves salsa ıcın nereyı onerırsın ankarada,sen nerde kımden ders aldın?
bende baslamak ıstıyorm,latınoyu dusunuyorm :dontknow:
Kullanıcı avatarı
emel23
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen jives » Prş Oca 08, 2009 1:52 pm

emel23 yazdı:jıves salsa ıcın nereyı onerırsın ankarada,sen nerde kımden ders aldın?
bende baslamak ıstıyorm,latınoyu dusunuyorm :dontknow:

Canım ben Aytunç Bentürk den öğrendim. Latino güzel evet. Şahmaran Dans var ordada Ebru var. İyi bir dansçı olduğu kadar iyi de öğretiyo :)
Kullanıcı avatarı
jives
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen sindela » Prş Oca 22, 2009 4:28 pm

bende dans ediyorum hip hop-r&b herkes iyi olduğumu bu alanda kendimi geliştirmem gerektiğini söylüyo salsayada bayılıyorum ama maalesef omiriliğimden sakatlık geçirdim çok mutsuzum dans edemediğim için dans ederken kendimden geçerdim aşığım dansa ama şu anda ağrılarımdan doğru düzgün dans edemiyorum bi an önce iyileşmem lazım çok özledim dans etmeyi
sindela
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen baharrr » Pzt Şub 02, 2009 11:33 pm

kızlarrrr bende çok seviyorum tango yada latin danslarına başlamak istiyorum erenköy civarlarındda gideniniz bileniniz varmııı
Kullanıcı avatarı
baharrr
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen pembetavsan » Prş Şub 05, 2009 7:10 pm

ANTALYADA DANS KURSU,AKEDEMİSİ ..GİDEN WARMI? NEREYE VE HANGİ DANSA GİDİYORSUNUZ? EŞİM BNM BREAKDANSCI :) BNDE LATİN DANSLARI ASGIYIM R&B HİPHOP DISINDA AMA EŞLİ DANS BANA YASAK İLLAKİ :) FLAMENCO OGRENMEK İSTİYORUM BU YUZDEN..AYRICA R&B HIPHIP ICIN DESTEKLİ EGİTİM ISTIYORUM. ASLINDA BEN ORYANTAL VE JAZZDA OGRENMEK ISTIYORUM :laugh: YHA ASLINDA BEN BUTUN TEKLİ DANSLARI OGRENMEK ISTIYORUM.WARMI ANTALYADAN GİDEN FİYATLARI UYGUN OLAN?HAFTA SONU CMTS PAZARIM BOŞ BNM..
Kullanıcı avatarı
pembetavsan
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen nemesis20 » Cum Haz 05, 2009 3:08 pm

dans dans..yapmayı en çok sevdiğğim şey.dans ederken her şeyi unutuyorum tüm kırgınlıklarım üzüntülerim hepsi yok oluyo.dans ederken çok mutlu oluyorum.bi profesyonel kadar da iyi dans ettiğimi düşünüyorum sadece kareografi çıkarmam gerek eksiğim bu.bunu yapmam için de bi kursa gitmem gerek.çok istertdim ama bundan önce yapmam gereken o kadar cok şey var kii sıra gelmez :( her dansa yatkınım...
nemesis20
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen black5 » Cmt Haz 06, 2009 12:06 am

çok severim dans etmeyi özellikle oryantal ve salsa iyi beceririm ;)
Kullanıcı avatarı
black5
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen mylove95 » Cum Haz 12, 2009 7:30 pm

ben de bu yaz dans kursuna gideceğimmm :banana:
Mutlu son, diye birşey yoktur. Çünkü birşeyde 'son' varsa orada mutluluk yoktur.
Kullanıcı avatarı
mylove95
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen melezim » Pzt Haz 15, 2009 12:41 am

bale diplomam var hatta küçük kızlara da öğretiyorum ama hip hop da süper bir dans çeşidi :) en azından benim için :yeah:
^^ Best of Everything ^^ ♥♥ bir ben var ki bende benden içeri ♥♥

''Stewardess'' :))
Kullanıcı avatarı
melezim
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen zelaal » Çrş Tem 15, 2009 11:37 pm

Ben de kursa gitmek, latin danslarını öğrenmek istiyorom fakat kurslar hakkında hiç bir fikrim yok :dontknow:
istanbuldaki bildiğiniz dans kurslarını paylaşırsanız sevinirim :kissmuch:
Kullanıcı avatarı
zelaal
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen theoria » Prş Tem 16, 2009 12:28 am

zelaal, pek güncel olmasa da http://www.dancentrum.com/ 'dan bakabilirsin. özel olarak merak ettiğin bir şey varsa bana sorabilir, özel mesaj atabilirsin ;)
theoria
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen zelaal » Prş Tem 16, 2009 9:32 am

Teşekkür ederim canım :kissmuch:
Kullanıcı avatarı
zelaal
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen fatoshxy » Cmt Eyl 12, 2009 12:52 pm

bende dans etmeyi çok seviyorum okulumuzda kursu varsa araştırcam bu yıl.bende tüm danslara yatkınım ve çok iyi dans ediorum.özellikle reggaeton a müthiş yatkınım.
Kullanıcı avatarı
fatoshxy
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen gizemduygu » Pzt Eyl 14, 2009 1:46 am

hım... çok güzel konu yaaa bayıldım gerçekten bende çok severim dans etmeyi ama kursa falan gitmiyorum kendi kendime evde yapabildiğim kadar yapmaya çalışıyorum aslında iyi sayılırım kursu çok düşündüm ama okul işlerim olduğu için zaman bulamadım =( çevremdeki herkes yeteneklisin bu konuda diyor hatta kursa gittiğimi zanneden bile var ama ben çok yoğunum yaaa =(
Kullanıcı avatarı
gizemduygu
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen kwlcm » Cmt Eyl 26, 2009 1:10 pm

5 bucuk yıldır latin dansları 3 yıldır da tango ile ilgileniyorum..latin dansları (salsa,cha cha,bachata,merengue vs) hakkında teorik bilgim daha çok olsa da tangoda pratiğim daha iyi :roll: latin hareketli ya yoruyo artık yaşlandım sanırım :lol: onun dışında kopkopa bayılırımmmm :blob: hatta uzun zaman dışarı dans etmeye gitmezsem hiperaktivitem artar rahatsız olur rahatsız ederim :lol: :oops: :lol: Allah halime acığı için sanırım bana dans etmeyi seven ve bilen bi erkek arkadaş nasip etti :innocent:
şafak çok...
:/
Kullanıcı avatarı
kwlcm
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen seymaaa » Cmt Eyl 26, 2009 1:18 pm

dans etmeye bayılırım. Bi ara eşli danslara sarmıştım salsa, tango, bachata açıkçası eşli danslar bana göre değil izlemesi güzel ben de fena yapmıyodum ama ben kesinlikle R&B hip-hop tarzı sert danslarda daha çok eğlenip, kendimi buluyorum :banana:
Kullanıcı avatarı
seymaaa
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen Gitano » Pzt Eyl 28, 2009 1:23 pm

2 yıl oncesine kadar göbek atamazdım bir davete gıtsem utancımdan oynayamazdım sonra dedım herşey azim..şimdi kursa gıtmedıgım halde kendı kendıme latin ve oryantal öğrendim..şimdi herkes imreniyo bana en buyuk hayalim ise birgün dans yarışması:)))
Kullanıcı avatarı
Gitano
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen theoria » Çrş Eyl 30, 2009 11:24 pm

Gitano merak ettim latin derken hangi dansları kendin öğrendin ve nasıl bir yol izledin?
theoria
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Marmaris » Çrş Eyl 30, 2009 11:45 pm

ay birden gülesim geldi :laugh: :laugh:

Marmaris
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen theoria » Çrş Eyl 30, 2009 11:46 pm

niyee?? :laugh:
theoria
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Marmaris » Çrş Eyl 30, 2009 11:50 pm

:laugh: bilmiyorum :laugh: latino gitano falan :laugh:

Marmaris
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen theoria » Çrş Eyl 30, 2009 11:51 pm

piki o zaman :laugh: :laugh:
theoria
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen theoria » Prş Eki 01, 2009 12:05 am

anamm gitano kuş olmuş uçmuş :laugh: tühh.. öğrenemedim başarısının sırrını :laugh:
theoria
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Marmaris » Prş Eki 01, 2009 12:08 am

tüühhh :laugh: sevmedi demekki bizi :laugh: onun gibi entel degiliz ya... :laugh:

Marmaris
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen B4RB4R4 » Prş Eki 01, 2009 10:28 am

aaa kendımı :confused: ben ılkkez dkkatlı okudum ben 5 senedır yapıyorum hala bılmedıgım seyler var kendım hayatta ogrenemem o nasıl oluo ya :) :)
chickendrella
Kullanıcı avatarı
B4RB4R4
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen theoria » Prş Eki 01, 2009 12:08 pm

ben de onu didim zaten barbara :laugh: latin diyince acaba ne dicek diye merak ettim, pasodoble dermiş :laugh: :laugh:
theoria
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen kwlcm » Prş Eki 01, 2009 9:53 pm

macarena'yla karıştırmış olabilir kızlar :lol: latin yapıyo sanmıştır yavrucak..elleşmeyin :lol:

bi de şey var kendi öğrenebilecegi asereje dansı :toofunny:
şafak çok...
:/
Kullanıcı avatarı
kwlcm
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen Naz06 » Sal Eki 13, 2009 12:17 am

Arkadaşın iyi niyetle o mesajı yazdığını düşünüyorum.İnternette bir çok eğitici video var, kendi kendine bir şeyler öğrenmiş ve bunu paylaşıyor.Tabiki salonda bir hocayla çalışmak en iyisi ama bazı temel duruşları, figürleri evde çalışarak öğrendiğini söylemek istemiş sanırım. Bu kadar gülüp dalga geçecek ne var anlamadım ;)
Naz06
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen gulsahh » Prş Ara 03, 2009 5:15 pm

naz06 tatlım katılıyorum sana ;)
Kullanıcı avatarı
gulsahh
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen p11nar » Prş Ara 03, 2009 5:20 pm

iyi de gülünmesi dalga geçilmesi sırf bu mesajıyla alakalı değildi ki, gitano nickli kişinin forumda yazdığı tüm mesajlar ya başkasına sataşma ya da kendini övme içerikli mesajlardı burda da döktürmüş yine. :laugh: forumda yarattığı huzursuzluk yüzünden de forumdan atıldı zaten. arkadaşların gülme eğlenme nedeni bu yani, gayet de haklılar. ;) ;) :laugh: bilmeden yorum yapmamak lazım. :shh:
=)
Kullanıcı avatarı
p11nar
KoKoŞ
KoKoŞ

ÖncekiSonraki

Dön Hobileriniz

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir