Benler

Sağlık sorunlarınız, spor, zayıflama, diyetler...

Moderatörler: luthien, muhendis

Re: Benler

Mesajgönderen bunny » Pzr Tem 27, 2008 7:52 pm

Şimdiden geçmiş olsun mercy. Kurtulacaksın işte, sevin. Zaten büyük bir operasyon değil.
Benim yüzümde ve vücudumda çok ben var hiç sevmiyorum onları. Koltuk altımda kocaman bir et ben var. biraz aşağısında daha küçük bir tane var. Bir de dudağımın üstünde var küçük bir tane var. Aslında aldırmak istiyorum. Ablam üniversite hastanesinde çalışıyor. Ordaki dermatoloğa göstermiştim daha önce ama üstünkörü baktı. Herhalde tehlikeli olduğunu düşünmedi. Yine de beni sinir ediyorlar. Kolsuz giymem genelde.Bazen kısa kollu kıyafetle kolumu kaldırınca herkes 'Aaa et benin varmış ' diyor. Sinir oluyorum :angryfire
Kullanıcı avatarı
bunny
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen meryc » Pzt Tem 28, 2008 9:42 am

teş.ederim canm..bende kuafrde sınır oluyorum sureklı aynı kuafore gtmeme ragmen her uyardıımda (fon çekerken fln )yenı mı oldu dıolar fenalık gecırıyorum acıklamak olum gbı .. az kaldı bakalım umarım kurtulurum en kısa zamanda :)
meryc
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen meryc » Çrş Tem 30, 2008 2:25 pm

ayyyyy bugun aldılar benıı oydular kafam oyuk su anda en acısı da saçımı kazıdılar :crybaby: hala aglıyorum yhaaa :crybaby: yhaa kafam ole oyuk kalır mı kızlar aglamakttan sramadım doktora uffff :crybaby:
meryc
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re: Ben aldırmak

Mesajgönderen phsLq » Prş Tem 31, 2008 9:07 am

bende yZmdeki 2 beni aldrmq isTİorumm . doktora gittik 18 yasıma gelmem gerekiomus bn 16 yasndaımm. devlet hastanesinde nsl alınıo bi bilginz varmı? bide yüzmde olcağı için iz klrmı bu ktü bi qrünş yaratırmı? şimdidn thankss :yeah: cabuk cwp verirsniz sevinrmm özllikle bnlerini aldıranlar.
phsLq
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen meryc » Prş Tem 31, 2008 10:32 am

kıslar ben dun benımı aldırdım hatta benler kısmına yasdım bıras ama buraya da yazım belkı bırının ısıne yarar..bnm benım cok buyuk deıldı ama kulagmn bıras ustunde sacların arasında oldugu ıcın sureklı sorun oluyordu..dun cıldıyecıye gttım bı dmara baglıysa kanamayı durduramayız dedı o yusden genel cerraha yonlendrdı we hmn amelyt onlugunu gydrıp aldılar benı ıcerı ..üstü açılsın dıe saçlarımı jıletledıler,o blgenın uyusması ıcın ıgne yapttılar,sora pek anlayamadım zira ustume o amleyt ortulerınden orttuler ama baya oydular..su anda benın oldugu yer oyuk bugun pansumanım wardı gttım ilk pansumanı onlar yapttılar oyuk zamanla gecermıs ..hıı bu arada dıkıs atıldı tabı ız kalmıcak sekılde kucuk kucuk ınce dıkısler war ..1hafta sonra alıncakmıs onlarda ...öle işte çok agrı olmuyo ama zaten dktr agrı kesıcı yazdı sabah aksam ıcıyorum.
meryc
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen phsLq » Prş Tem 31, 2008 10:52 am

yha meryc bişy sorcm kaç yaşındasn ? ben aldırırkn ndn yaş sorunu vr bunu anlamış deilim :angryfire
phsLq
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen meryc » Prş Tem 31, 2008 10:57 am

walla bende anlamadım neden yas sorunu war ..ben 20 yasımdyım bana yasımı flnda sormadı hemen aldılar ..bnmkı bıras tehlıkelıydı (kanama tehlıkesı wardı)belkı o yusden hemen aldılar yası fln onemsemedn ..snın bu skılde bı sorunun yoksa sdce rahatsız alıosan belkı onun ıcındır..kusura bakma yardımcı olamadım :(
meryc
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen azly » Prş Tem 31, 2008 11:23 am

kızlar bendede küçük küçük kırmızı benler çıkıyordu şimdi bazıları büyüdüler,, kırmızı kırmızı hiç hoş durmuyorlar neden çıkıyor ve yok etmek için napabilirim acabaaa???:(
Kullanıcı avatarı
azly
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen phsLq » Cmt Ağu 09, 2008 9:25 am

önmLİ deiL CNm :yeah: cq thankss yNede . ama bi bLqisi oLn Ltfn yssın 18 ysındn kçk olupta bnini aldırmış olan vrsa kesn yassın :kissmuch: ayrıca bi ameLiytLA 1 ben mi alınıor yoksa birdn fazla ben alınabLrmi? cwpLarınzı bekLİormM :crybaby:
phsLq
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen dilayyy » Pzt Ağu 11, 2008 4:46 pm

kızlar koltukaltımda mercimek büyüklüğünde et beni var aldırıcam ama acır diye çook korkuyorum :crybaby: :crybaby: ne önerirsiniz.
Kullanıcı avatarı
dilayyy
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen broccoli » Pzt Ağu 11, 2008 5:17 pm

dilayyy yazdı:kızlar koltukaltımda mercimek büyüklüğünde et beni var aldırıcam ama acır diye çook korkuyorum :crybaby: :crybaby: ne önerirsiniz.

korkma uyuşturuyolar iğneyle hiçbişey hissetmiyosun :) sadece iğne birazcık acıyo oda 2sn ztn en azından alınırken acımıyo
Kullanıcı avatarı
broccoli
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen deniz94 » Cmt Ağu 30, 2008 4:27 pm

merhaba ben deniz benimde yüzümde sağ gözümün burnuma doğru altta ve dudağımın üstünde iki koca ben var et beni değil ve siyah arık ikisinden de bıktım bazen yüzümü kesmek istiyorum belki kabuk bağlar ve geçer diye ne kadar umutsuz vaka olduğumu umarım anlatabilmişimdir bu arada sağlık olarak risk taşıyabilirmi diye sormak istiyorum kansere veya başka birşeye.... ayrıca birinin söylediği dermantend e girdim ne kadar doğru ne kadar sağlıklı bir bilgisi olan varsa veya bu benler için bri çözümü olan varsa lütfen ama lütfen bana yardım etsin.... :crybaby: :crybaby: :dontknow: :dontknow: :crybaby: :crybaby:
Kullanıcı avatarı
deniz94
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen deniz94 » Cmt Ağu 30, 2008 11:17 pm

Benler tehlikesizdir deyip geçmeyin

Kimisi doğduğumuz günden beri var, kimisi de sonradan oluşuyor. Ama birçoğumuzda irili ufaklı şekilde benler bulunuyor. Peki hangileri zararsız ve hangileri tehlike oluşturuyor? İşte her yönüyle benler...

Vücudumuzdaki her kahverengi kabarıklık 'ben' değildir. Derinin rengini veren melanin maddesini yapan hücrelerden oluşanlar 'ben' olarak adlandırılıyor. Benlerin nasıl oluştuğu bilinmiyor, bir kısmı doğumsal olabiliyor. Sonradan ortaya çıkanlarda özellikle genetik yapıya ek olarak ultraviyolenin, yani güneşin etkisi çok büyük oluyor.

Vücuttaki tüm benler tehlikeli değil ve tehlikeli olanları iyi bir gözlemcinin fark etmemesi de mümkün değil. Sürekli tahrişe uğrayan bölgelerdeki benlere özellikle dikkat etmek gerekiyor. Bunlar kemer ve sütyen hizasına rast gelen, ayak tabanı ile avuç içinde ve cinsel bölgelerde bulunan benlerdir.

Benler;
1- Kozmetik nedenlerle
2- Giysi ve takılarla sürekli tahriş oluyorlarsa
3- Malin melanoma dönüşme ihtimalleri varsa cerrahi olarak çıkarılırlar.
Tedavi için ilk olarak ne tür bir benin söz konusu olduğu tespit edilmeli. Bazı deri lezyonları ilaçla tedavi edilirken, benlerin çoğu ancak kesilerek çıkarılıyor. Bunun için de mutlaka bir dermatoloji uzmanına başvurmak gerekiyor. Çıkarma işlemi için ise benin çevresine iğneyle lokal anestezi yapılıyor ve işlem gerçekleştiriliyor.

Genelde benler çıkarılınca kanser olunduğuna inanılır, oysa benin tamamının vücuttan atılmasının bir zararı bulunmuyor. Ama ben, vücut üzerinde dururken kesilir, koparılır ya da takılıp düşme gibi nedenlerden dolayı koparsa, bu tehlikelidir.

Güneşin benlere etkisi
Benlerin güneşi gördükçe hem sayıları artar hem de yapıları bozulup dejenere olabilirler. Özellikle ani ve yüksek dozdaki güneş çok önemli. Özellikle yanık yapacak boyutta kızarma, soyulma gibi durumlar, deri kanserine dönüşme riskini artırır.

Ne tip benler bulunuyor?

Konjenital benler: Doğumda veya yaşamın ilk birkaç haftasında oluşurlar. Küçük (1,5 cm), orta (1,5 - 20 cm) veya büyük (20 cm) olabilirler. Büyük konjenital benler üzerinde yaşam boyu melanom gelişme riski yüksek olduğundan, plastik cerrahi girişimler ile çıkartılmaları gerekir.

Displastik benler (clark nevüs): Çoğunlukla ergenlik çağında oluşur, ailesel olabilirler. Tek veya çok sayıda, düzensiz, keskin olmayan sınırlı, kahverengi, siyah veya kırmızı lekeler şeklindedirler. Klinik olarak erken evre melanomdan veya gelişme evresindeki olağan edinsel benden ayırmak oldukça güçtür.

Olağan edinsel benler: Çocukluk çağından erişkin çağa kadar herhangi bir yaşta oluşur, belli bir gelişim süreci izledikten sonra dururlar. Bazıları da yaşlılık çağında kaybolur.

Malin melanom nedir?

Derinin rengini veren pigmenti oluşturan melanosit denilen hücrelerin yapısının bozulup, kontrolsüz olarak aşırı çoğalması ile oluşan deri kanseri tipidir. Malin melanom, dünyada görülme sıklığı en hızlı artan kanser türüdür. Nedeni kalıtımsal mekanizmalar, kimyasal etkenler ve yaşam biçimi değişiklikleri gibi çeşitli sebepler olsa da, en önemli nedeni yoğun ultraviyole ışınına maruz kalınması. Tedavideki gelişmeler gittikçe artsa da, savaşabilmek için en önemli silah; korunmak ve erken tanı.

Malin melanom önce deri yüzeyinde büyür, sonra derinin derin tabakalarına geçer. Tümör derinliği 1,5 mm'i geçmişse (kan ve lenf damarlarının bulunduğu deri tabakasına ulaşmışsa) %40 olasılıkla vücut içinde yayılmıştır. Erken tanı konulmuş malin melanomda iyileşme oranı %100'e yakındır. Malin melanom her yaşta ortaya çıkabilir, ancak en sık 20 - 70 yaş arası görülür. Hastaların %25'i 40 yaş altındadır. Kadınlarda en sık diz altında, erkeklerde ise sırtta görülür.

Erken tanı hayat kurtarıyor

Her bireyin aylık periyodlarla kendi benlerini muayene etmesi çok önemli. Bu muayene sırasında saptanan bende asimetri, sınır düzensizliği, renk değişikliği (benin birden çok renk içermesi), belirgin büyüme, iltihabi reaksiyon ya da kanama cilt kanserine işaret edebilir. Erken evrede malin melanom asimetrik, açık - koyu kahverengi veya siyah renk gölgelenmeleri içeren, keskin olmayan sınırlı bir lekedir. Klinik olarak bu evrede yakalanması yaşamı kurtarır.
Melanomların çoğunluğu başlangıçtan itibaren melanom olarak başlar ve büyürse de bir bölümü daha önceden var olan benler üzerinde gelişir. Bu nedenle vücudumuzdaki benlerin yerini ve biçimini bilmemiz, üzerinde oluşabilecek herhangi bir değişikliği erken saptamamız için gerekli.

Son 15 yıl içinde malin melanom riski yaklaşık 2 kat artığı için yeni tanı yöntemleri de geliştirildi. Bunlardan biri de dijital dermatoskopi. Dermatoskopi deri yüzeyi mikroskopisidir ve benler ile pigmentli diğer lezyonların tanısında kullanılır. Bu yöntemde yağlanmış deri yüzeyi ışıklı bir büyütme sağlayan dermatoskop ile incelenir. Dermatoskop, kulak muayenesinde kullanılan otoskoba benzer. Bu yöntemle vücuttaki benlerin haritası oluşturularak noktasal lokalizasyonları belirlenir. Ardından her bir ben için dermatoskopik görüntü alınır ve kaydedilir. Böylece bir sonraki kontrolde elde edilecek görüntüyle karşılaştırma şansı sağlanır. Aynı zamanda dijital dermatoskop, bende izlenen şüpheli değişiklikleri matematiksel olarak hesaplayarak malin melanom riskini gösteren bir indeks de oluşturur. Bu indeks tanıda ve tedavinin planlanmasında yardımcıdır.

Malin melanomun çeşitleri

1- Yüzeysel yayılan malin melanom: Melanomların %70'i bu tiptedir. Bozuk para büyüklüğünde yassı plak şeklinde veya düzensiz keskin olmayan sınırlıdır. Kahverengi, gri, mavi, siyah ve beyaz olmak üzere çeşitli renkler birbirinin içine girmiştir.
2- Nodüler malin melanom: Tüm melanomların %15'idir. Derinlemesine büyüme hızı çok hızlıdır. Mavi, gri, kahverengi yarı küresel nodüllerdir.
3- Akral lentiginöz malin melanom: %7 oranında el - ayak ve tırnak çevresinde bulunurlar. Dış görünümü küçük yaşlılık lekesi (lentigo) benzeri siyah - kahverengi leke, yassı renkli nodül veya pigment (renk hücresi) içermeyen tümör şeklinde olabilir.
4- Lentigo malin melanom: Genellikle yaşlı kişilerin güneş gören yüz bölgesinde düzensiz, keskin olmayan sınırlı, ön planda siyah lekeler içeren, farklı kahverengi tonlarda lekelerdir.

Kimler risk altında?!

Açık tenli, açık renk gözlü, kızıl - sarı saçlı, kolay bronzlaşamayan kişiler.

Ailesinde deri kanseri, malin melanom olan kişiler.

Anormal (atipik) görünümlü benleri olanlar.

Ağır güneş yanıkları geçirmiş kişiler.

Doğumsal çok sayıda benleri olanlar.
Bu kişilerin mutlaka rutin olarak dermatolojik kontrollerden geçmeleri gerekir.

ailem ve ben siteinden alıntıdır....
Kullanıcı avatarı
deniz94
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen broccoli » Pzt Eyl 01, 2008 8:08 pm

deniz94 yazdı:merhaba ben deniz benimde yüzümde sağ gözümün burnuma doğru altta ve dudağımın üstünde iki koca ben var et beni değil ve siyah arık ikisinden de bıktım bazen yüzümü kesmek istiyorum belki kabuk bağlar ve geçer diye ne kadar umutsuz vaka olduğumu umarım anlatabilmişimdir bu arada sağlık olarak risk taşıyabilirmi diye sormak istiyorum kansere veya başka birşeye.... ayrıca birinin söylediği dermantend e girdim ne kadar doğru ne kadar sağlıklı bir bilgisi olan varsa veya bu benler için bri çözümü olan varsa lütfen ama lütfen bana yardım etsin.... :crybaby: :crybaby: :dontknow: :dontknow: :crybaby: :crybaby:

denizcim bende ben aldırdım yüzümde değildi ama baya araştırmıştım bikaç doktara gidip karar verdim. benim tavsiyem yüzündeki benlerle sakın oynama iyi bi uzmana danış doktor zaten kontrol edip neyin uygun olduğunu söyler bildiğim kadarıyla benin cinsine göre alınıyo benler benimki kesildi, eğer açık tenliysen özellikle doktoru baya arastır derim vede kontrollerine düzenli gitmeni söyleyebilirim.Riskte küçük birihtimal ama genelde iyi huylu oluyo, ben alındıktan sonra tahlile gidiyo bikaçgün sonra söylüyorlar iyi huylu olup olmadığını ama bence olumsuz düşünme ,aynada çok benlerde takılma, kafana okadar takma ben çok takmıştım oyüzden söylüyorum büyütülcek bir operasyon değil çok kolay canım umarım iyi bir uzman bulur aldırırsın
Kullanıcı avatarı
broccoli
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen azly » Sal Eyl 02, 2008 9:11 am

kırmızı benlerin neden çıktığını bilen varmı kızlar bende gitgide çoğalıyorlar:(
Kullanıcı avatarı
azly
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen gizemcm » Sal Eyl 02, 2008 7:18 pm

aldırılıomş eft.. aman boşver be kızm :D bnm de yazn yüzümde çiller çıkıo ama çokta tın yani :dontknow:
Kullanıcı avatarı
gizemcm
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ShineM » Prş Eyl 04, 2008 11:10 am

ArkDaşLar ßnDede ßen Sorunu Vr..Tam göğüSLermin orTasnDa..ßikini Çekine çeKine qYiyorum.. :potty: aLdrmak isTiorm..hemDe bayaI büyük etLi bişeY..KuzenimDen baZı benLer alınMaz kanSere yoL açaR die bşY duyDum..Doğrumu öğRnmk isTiorum..Bide Bayaı Bi iz kaLıomu aLdrdqtn sonRa..?
Kullanıcı avatarı
ShineM
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen noone » Prş Eyl 04, 2008 11:49 am

ben 4 tane ben aldırdım, ve bunlardan üçünü aynı gun aynı operasyonla aldılar. yani ikişer üçer kesinlikle aldırılabilir. tabi bu biraz da kişisel,cunku suresı uzuyor,10 dakıkada 1 ben alındıgını düşünürsek,30 dk masada yatmak zorunda kalıyorsunuz, ama hıcbırsey hıssetmıyorsunuz kesınlıkle canınız falan yanmıyor.

Alınamaz diye bir ben cesıdı yok arkadaslar, her ben alınabilir,hatta displaktik nevus diye adlandırılan özel bir cesıdınde cılt kanserı rıskı dıger ben cesıtlerıne göre 10 kat arttıgı ıcın, doktor tipine bakarak az cok anlıyor ve siz almaaaaaa almaaa desenız bile alıyor :) Korkacak çekinecek birsey yok, rahat rahat aldırabılırsınız. zaten alındıktan sonra patolojiye gıdıyor alınan materyal, sonucu geliyor,işte cerrahı sınırlar temız mı fln diye de ögrenıyorsunuz.

iz konusuna gelince, nester değen her yerde iz kalır. kımı ınsanlarda bu azcık belli belirsiz olur kımınde daha belırgın. bu hem cerrahın ustalıgıyla hem de sızın metabolızmanızla alakalı. ama sımsıyah kocaman bır lekeden yanı benli durumdan daha sevımlı oluyor,kendı tecbubeme dayalı söyluyorum:)

ben aldırırken plastık cerrahıye basvurabılırsınız, ben sahsen genel cerrahların gelısıguzel diktiklerını düşünüyorum:) ama tabı herkes de aynı deil.
noone
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen noone » Prş Eyl 04, 2008 11:50 am

:) displastik nevus olacaktı o ,search edenler olursa yanılmasın diye düzelteyim:)
noone
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen noone » Prş Eyl 04, 2008 12:28 pm

azly yazdı:kızlar bendede küçük küçük kırmızı benler çıkıyordu şimdi bazıları büyüdüler,, kırmızı kırmızı hiç hoş durmuyorlar neden çıkıyor ve yok etmek için napabilirim acabaaa???:(

Canım kırmızı benlerın hiç kanser tehlıkesı yok, bazen östrojen hormonunun bunu tetikledigi de düşünülüyor. cherry anjiyom deniliyor onlara. tabi sen yine de bir dermatologa göster ve cesidinin cherry oldugundan emin ol,hem için rahatlamıs olur. bence yoketme ya,zaten kucucuk olur onlar eminim goze batmıyorlardır
noone
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ShineM » Prş Eyl 04, 2008 6:52 pm

Çok tşkLer noone.. :)
Kullanıcı avatarı
ShineM
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen noone » Cum Eyl 05, 2008 8:14 am

Rica ederim :)
noone
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen fetal » Cum Eyl 05, 2008 1:19 pm

arkadaslar bende yüzümdeki benleri aldırmak istiyorum cildimden yüksek degil yani et beni degil ve küçücük yani o tür benler aldırılabilir mi ? :crybaby:
fetal
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen noone » Cum Eyl 05, 2008 2:56 pm

aldırılır, benım aldırdıgım 4 benın sadece 1 ı etbenıydı. dıgerlerı aynen senınkıler gıbıydı canım
noone
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen orhan3451 » Cmt Eki 18, 2008 10:32 pm

peki ben aldırmanın ücreti nekadar?
orhan3451
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen seda58 » Pzr Eki 19, 2008 4:59 pm

yha arkadaşlar benimde ddaımın üstünde bi ben var küçüklükten beri bıtyıımı aldım biraz şişti ve biraz büyüdü çok kıro duruo aldırmak istiyorum babam kızıo annemi ikna ettim gidicez ama acaba paralımı yoksa sigorta ödüomu bide aldıranlara soruorum iz kalırmı yada ameliyat sırasında acı hissettinizmi
Kullanıcı avatarı
seda58
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen seda58 » Pzr Eki 19, 2008 5:03 pm

broccoli yazdı:
dilayyy yazdı:kızlar koltukaltımda mercimek büyüklüğünde et beni var aldırıcam ama acır diye çook korkuyorum :crybaby: :crybaby: ne önerirsiniz.

korkma uyuşturuyolar iğneyle hiçbişey hissetmiyosun :) sadece iğne birazcık acıyo oda 2sn ztn en azından alınırken acımıyo

broccoli sen aldırdınmın daha önce benlerini
Kullanıcı avatarı
seda58
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen kaanlazayfla » Sal Eki 28, 2008 4:27 pm

100 YTL ila 150 YTL arası değişebiliyor... boyutlar, adet filan önemli
Kullanıcı avatarı
kaanlazayfla
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen kaanlazayfla » Sal Eki 28, 2008 4:36 pm

karbondiksit lazerle alıyorlar, hissetmiyorsun bile...
Kullanıcı avatarı
kaanlazayfla
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen seda58 » Sal Eki 28, 2008 6:01 pm

yha ben nie bazılarınıza e posta atamıorum ki sorucaaam sorular var :(
Kullanıcı avatarı
seda58
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sumbull » Çrş Eki 29, 2008 6:24 pm

canım avatarının altındaki öm kutusuna tıkla,açılan sayfada mesaj yazmak istediğin kişinin nikini yaz , mesajı yaz gönder,eğer hala gönderemiyorsan büyük ihtimal yeni üye olduğun içindir, öm yazabilmek için 50 mesajı geçmen gerekiyor sitede,sanırım :type:
Kullanıcı avatarı
sumbull
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen seda58 » Cum Eki 31, 2008 1:15 pm

çok saol cnm ;)
Kullanıcı avatarı
seda58
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen edakimi » Cum Eki 31, 2008 8:19 pm

kaanlazayfla yazdı:100 YTL ila 150 YTL arası değişebiliyor... boyutlar, adet filan önemli

teşekkürler bu bilgi için. :bye: nerede bu fiyata alıyorlar? özel ? devlet? bir de hangi bölüme gitmemiz gerekior? :confused: kusura bakmayın hastaneye gitme konusunda çok bilgisizim. Bu yaşıma kadar hep annem elimden tutup götürdüğü için çok yabancı kaldm :blushing:
:(
Kullanıcı avatarı
edakimi
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen rapunzi » Pzt Kas 03, 2008 9:13 pm

arkadaşlar benim de burnumda bir ben var ben lazerle aldırmak istiyorum acaba iz kalıyor mu?kaç seans sürüyor ortalama?bide ücreti ne kadar olur ?şimdiden çok teşekkür ederim :)
rapunzi
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen phsLq » Pzr Kas 16, 2008 3:32 pm

yha devLt hastaneLerndede bu ücret qecerLimi ve her ben için mi yoksa toplu olarakmı bu kdr. bide bn dha önce yazdıım bişye tm cvp aLamadıM bu ben alLdırmanın yaşı varmı yoksa her yaşta alınıorMu ??
phsLq
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen hnducr » Cmt Kas 22, 2008 4:49 pm

benimde annem aldırmıştı .. 3 tane benini suratında .. hibir aksilik çıkmadı sorun yaşamadı .. ekstra ücret talep etmiyorlar zaten .. şuan gayet memnun .. çok rahatsız oluyorsan aldır gitsin ..
Kullanıcı avatarı
hnducr
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen patty » Pzt Kas 24, 2008 3:14 pm

kızlar benimde yüzümde benler var et beni değil normal ben herkeste olan gibi. ben de aldırmak istiyorum yalnız iz kalıyomu benin alındığı yerde ve nerde aldırılıyo? devlet hastanesi? :dontknow:
Kullanıcı avatarı
patty
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen kanoute » Çrş Ara 24, 2008 11:15 am

yerinizde olsam onlarla yaşamaya çalışırım.
üniversiteye yeni başladığım yıl,anneme bile danışmadan(tecrübesizilik işte) adam prof doktor diye güvenip vücudumdaki 2 et beni ve 2 normal beni aldırmıştım. belli belirsiz bir iz kalır demişti.
halbuki küçük zararsız şeylerdi. ve artık estetik dikiş atmadıklarından mıdır başka bişeyden mi bilmem. hepsindede iz kaldı. böylesi çok daha kötü bence. bazen burana ne oldu diye soruyorlar bikiniliyken.

acaba buları geçirmenin yolu var mıdır? lazer dermabrazyon gibi yöntemle yol edilebilir mi merak ediyorum...
kanoute
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen NLCNSDW » Pzr Oca 04, 2009 9:28 pm

Kızlar merhaba,
Bende benimi aldırmak istiyorum acaba bna önerebilceğeniz özel veya devlet hastanesi varmı istanbul anadolu yakasında..
Beautyruless
Kullanıcı avatarı
NLCNSDW
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen kucukask » Prş Oca 08, 2009 8:20 pm

bende 3gün önce özel hastenede yüzümdeki 1 tane et benini aldırdım gözüme çok batmıştı dayanamadım gittim aldırdım..2tane küçük duruyor onlarla iyi anlaşıyorum seviyorum:)) sadece büyük olanı canımı sıkıyordu ama herkes çok yakıştırıyordu :tongue:
şuan dikişli önümüzdeki salı alınacak dikişleri. İnşallah kötü bir iz kalmaz ellerinden geleni yaptılar ama yinede korkuyorum ne yalan söyliyeyim :dontknow:

Farkını aldılar benden SKK lı olduğum için. 73 TL ödedim...
Kullanıcı avatarı
kucukask
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen NLCNSDW » Prş Oca 08, 2009 8:41 pm

Canım geçmiş olsun inşallah izsiz yeni haline en kısa sürede kavuşursun:) Peki alınan ben sayısına göre fiyat değişiyormu??
Beautyruless
Kullanıcı avatarı
NLCNSDW
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen kucukask » Prş Oca 08, 2009 8:45 pm

NLCNSDW yazdı:Canım geçmiş olsun inşallah izsiz yeni haline en kısa sürede kavuşursun:) Peki alınan ben sayısına göre fiyat değişiyormu??

Sağol canım teşekkür ediyorum. İnşallah söylediğin gibi izsiz olur :))

Evet canım 1 benin fiyatı oymuş sordum ben hatta küçük benide aldırıcaktım ama onu 1 ben olarak sayarız dediler aldırsaydım yine 73 ytl ödeyecektim. Her bir ben 73 TL miş haftaya gittiğimde yine sorayım öyle cevap yazarım olur mu
Kullanıcı avatarı
kucukask
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen NLCNSDW » Prş Oca 08, 2009 8:47 pm

Cnm sorarsan çok sevinirm gerçekten :kissmuch: bn bu ssk işlerini pek bilmiorum sağlık karnem var heralde bunla gidip yaptrıcam adet basına 73 ytl odeyecgm dimi?
Beautyruless
Kullanıcı avatarı
NLCNSDW
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen kucukask » Prş Oca 08, 2009 8:50 pm

NLCNSDW yazdı:Cnm sorarsan çok sevinirm gerçekten :kissmuch: bn bu ssk işlerini pek bilmiorum sağlık karnem var heralde bunla gidip yaptrıcam adet basına 73 ytl odeyecgm dimi?

Evet canım SKK lıysan yarısını devlet ödüyor farkını alıyorlar senden sadece. Tamam sorucam canım :kissmuch:

Sendemi yüzünden aldıracaksın benimkisi gibi et benimi
Kullanıcı avatarı
kucukask
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen NLCNSDW » Prş Oca 08, 2009 8:53 pm

Hayır benimki düz koyu renkli ve sırtımda 3 mm çapında iz bnm için çok önemli diil yeterki kurtuliym.. Gecen sene dermatolog bunun arastrılması gerek demstı ama pek umursamamstım gecenlerde okudugum bıyerde aldırılması gerektgnı ogrendım smdı buna takmış durumdayım:D annemde dokunma dokunma diip duruo ondan gizli aldırıcam sanırım o yüzden bu ssk işini sordm=)
Beautyruless
Kullanıcı avatarı
NLCNSDW
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen kucukask » Prş Oca 08, 2009 8:57 pm

NLCNSDW yazdı:Hayır benimki düz koyu renkli ve sırtımda 3 mm çapında iz bnm için çok önemli diil yeterki kurtuliym.. Gecen sene dermatolog bunun arastrılması gerek demstı ama pek umursamamstım gecenlerde okudugum bıyerde aldırılması gerektgnı ogrendım smdı buna takmış durumdayım:D annemde dokunma dokunma diip duruo ondan gizli aldırıcam sanırım o yüzden bu ssk işini sordm=)

Canım eğer seninki çıkıntılı değilse lazerle sanırım olur soğutmalı diye birşey duydum ve iz kalmıyor diye duymuştum sağlık problemi yaratıyorsa bence aldır bizimkilerde önce karşı çıkıyorlardı doktora gittik sakıncalı olabilir dediler sonra ikna oldular ki piskolojik birşey bide. İkna edebildim seni çok iyi anlıyorum şuan:) SKK dan yararlanırsın canım için rahat olsun
Kullanıcı avatarı
kucukask
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen NLCNSDW » Prş Oca 08, 2009 9:10 pm

Çok teşekkür ederm cnm yardımın için.. Gerçekten psikolojiside etkilenio insanın hoşumada gitmiodu zaten ii olur inşallah..Haftaya bekliyorum o zmn cevabını tekrar teşekkür ederm.. :kissmuch: :kissmuch:
Beautyruless
Kullanıcı avatarı
NLCNSDW
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen kucukask » Prş Oca 08, 2009 10:14 pm

NLCNSDW yazdı:Çok teşekkür ederm cnm yardımın için.. Gerçekten psikolojiside etkilenio insanın hoşumada gitmiodu zaten ii olur inşallah..Haftaya bekliyorum o zmn cevabını tekrar teşekkür ederm.. :kissmuch: :kissmuch:

Tamam canım haftaya görüşürüz burada :kissmuch: :bye:
Kullanıcı avatarı
kucukask
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen kucukask » Çrş Oca 14, 2009 6:22 pm

NLCNSDW yazdı:Canım geçmiş olsun inşallah izsiz yeni haline en kısa sürede kavuşursun:) Peki alınan ben sayısına göre fiyat değişiyormu??

Evet canım değişiyormuş ;)
Kullanıcı avatarı
kucukask
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen NLCNSDW » Prş Oca 15, 2009 1:47 am

Teşekkür ederm cnm alındmı dikişlerin ağrın fln varmı??
Beautyruless
Kullanıcı avatarı
NLCNSDW
SüsLü
SüsLü

ÖncekiSonraki

Dön Sağlık-Spor-Diyet

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir