Kadın erkek ilişkileri, arkadaşlık ilişkileri, aşk
Kullanıcı avatarı
Gönderen: dodude - SüsLü
#1099127 Kızlar uzun zamandır bir paylaşım yapmıyordum forumda. Bu ara aklımı karıştıran bir olay yaşadım bu yüzden fikirlerinizi almak istedim. Değer verdiğim ve sevdiğim bir adam ve kaybetmek istemiyorum o yüzden yardım almak istedim.
Birkaç ay önce bir arkadaşımın kuzeniyle tanıştım. Kendisi benden yaşça büyük, eğlenceli bir adam. Ankara'ya da uzun bir süredir yeni geldiği için vaktini çoğunlukla bizim yanımızda geçiriyordu. Ben hep kanka şeklinde yaklaştım kendisine ki kendisi de o şekilde yaklaşıyordu başlarda. Ortak çevremizde bulunan bir arkadaşımızla o süre pek iyi geçinemiyordu. Eğlenmeyi sevdiğini söylemiştim, yanında ona ayak uyduracak, alkol alacak insanlar istiyordu arkadaşıda kabul etmeyince araları açıldı biraz. Bu yüzden birkaç buluşmamızda bir, iki kadeh ben eşlik ettim kendisine.

Daha sonra kendisinin ortama girmeleri arttıkça bizimde konuşmalarımız farklılaşmaya başladı. Bir gün gece geç saatte beni eve bırakmak istemedi. Bize gel, film izleriz, sohbet ederiz fln dedi. Annesini de yeni kaybettiği için ve şu an oturduğu ev onun olduğu için birazda duygu sömürüsü yaptı, bende kabul ettim. Çünkü hala arkadaş olarak görmeye devam ediyordum. Neyse gittik evine. Uzun uzun sohbet ettik, daha çok o konuştu ben dinledim. O gün bir şey olmadı aramızda. Film izlerken kendisi uyuyakaldı hatta. Ertesi gün piknik yapacaktık o akşam biraz dozunu aşarak içki içti ve o gece yakınlaşmaları başladı. Bir şeylerin ters gittiğini düşündüğüm için ve hala onu arkadaş olarak gördüğüm için o akşamdan sonra kendimi geri çektim. Arayıp normalde bir yerlere gidecekken davet ederken etmedim, o yanımıza geldiğinde onunla daha az başka insanlarla daha fazla ilgilendim. Görmezden geldim kısacası. O da benim yaptığımın aynısını yaptı.
Birkaç hafta sonra zorla bizi bir mekana davet etti ve akşamında arkadaşlarıyla onda kalmamızı istedi. Tek olmayacağımızı görünce evde bende tamam dedim. Evinde başbaşa kaldığımız kısa bir zaman oldu o zamanda da beyefendi alkolün verdiği rahatlıkla açıldı bana. ''Oluyorsa oluyor de deneyelim, olmuyorsa olmuyor de eyvallah deyip yoluma bakayım.'' dedi ilişkimiz için. Daha uzun şeyler söyledi fakat kısaltmak için asıl kısımları yazıyorum. Bana cevap hakkı geldiği sırada arkadaşım yanımıza geldiği için konuyu değiştirdik doğal olarak ve o akşamdan sonra hiçbir buluşmamızda bu konu açılmadı bir daha.

Bir bayanız neticede bazı özel şeyleri arkadaşlarımızla paylaşmak istiyoruz. Bende hem onu benden daha uzun süredir tanıyan hemde güvendiğim kişilerle bazı şeyleri paylaştım. Çünkü dediğim gibi aramızda bir yaş farkı var, bana sadece anı yaşamak için ilişki yaşayan bir tipleme uyandıran bir adamı tanımak istedim. Arkadaşlarım uzak durmamı söyleyince daha da uzaklaştım. Bizim bu konuşmalarımız malesef kişinin kulağına gidince olaylar biraz değişmeye başladı. Hiç yaşamadığımız şeyler yaşanılmış olarak anlatılmaya, benim sürekli onun hakkında bilgi almaya çalıştığım, ondan başka konuştuğum bir konunun olmadığına kadar aptal aptal söylentiler dönmüş. Bu söylentilerin sonrasında buluşup adam akıllı konuştuk. Bu saatten sonra bir ilişki yaşayamayacağımızı, psikolojik olarak buna hazır olmadığını söyledi beyefendi. Bende kabul ettim. Arkadaş olarak devam edelim ve bu konularda bir daha konuşulmasın diye iki taraflı anlaştık.

Gel gelelim anlaştığımız gibi olmadı. Arkadaş olarak kalmaya karar verdiğimiz için az da olsa yine aynı ortamlarda bulunmaya devam ettik. Kendisinin sevdiği bir şarkıcı konsere geliyordu bende ikimize bilet aldım. Benim arkadaşlarım gelecekti ortama onu da davet ettim. Arkadaşlarım onu pek tanımıyorlardı ama o diğer bahsettiğim kişileri tanıyorlardı bu arada. Konserde kendisi ilk başta soğuktu fakat daha sonra bana arkadaştan fazla davranmaya başlayınca kızlar cindir bir şeylerin olduğunu anladılar. Bende onu tanımadıkları için bu sefer bir dedikodu çıkmayacağını düşünerek bu sefer çok özele girmeden bazı şeyleri paylaştım. Konserde o kadar ilgili davrandıktan sonra bir daha aramayınca kendisini aramama kararını almıştım. İki hafta önce bir akşam kendisi beni aradı, açmadım bende. Hemen açmak istemedim. Gecenin ilerleyen saatlerinde mesaj attım aramışsın görmedim diye. Bu sefer çocuk gibi trip atmaya başladı. Sarhoş olduğu da belliydi. Telefonda kavga ettik ve çoluk çocukla uğraşamayacağını, kendime iyi bakmamı söyleyerek telefonu yüzüme kapattı. Birkaç dakika sonra dayanamadı aradı, bende açtım telefonu salak gibi. Bizim siteye geleceğini, birkaç dakika konuşmak istediğini söyledi tamam dedim. Geldi konuştuk. Kendisine iğrenç davrandığımı, çözemediğini söyledi. İçini döktü yine. Buraya kadar gelmişken sensiz gitmem eve dedi o halde tek gitmesini istemediğim için gittim yanında. Birkaç gün beraber geçirdik. Konuştuk uzun uzun. Ben ilişkiye isim vermek istediğimi söyledim o da bana biraz zaman ver alışayım dedi. Buna da tamam dedim.

Bu olanları o kız arkadaşımda biliyordu tabi. Evinde kalma faslımız bittikten sonra bir kere aradı beni bir yerlere davet etmek için ama uygun olmadığım için gitmedim. Daha sonra ben onu aradığımda telefonları açmamaya başladı. Ulaşamayınca birkaç gün merak edip mesaj attım. Beyefendi bu sefer cevap verme inceliğini gösterdi. Bizim yaşadıklarımızı neden bin katarak başkalarına anlatıyorsun dedi. Yine eve geldi konuştuk ama bu sefer ateş püskürüyordu doğal olarak. Onun benimle evlenmek istediğini ama benim kararsız olduğumu, onu elimde oynattığım, onun bana zil zurna aşık olduğu konuşuluyormuş bu seferde. Bir şeyleri paylaştığım arkadaşıma sordum ama o da ben bir şey anlatmadım kesinlikle dedi. Beş saat boyunca tartıştık. Yalancı dedi ve daha bir sürü şey. Yani anlatmadığım, konuşmadığım şeyler yüzünden suçlanmak ve onun gözünde bu şekilde gözükmek canımı sıkıyor. Tam bir şeyler düzelmişken, oluyor artık derken yine başa döndük. Bu konuşmaları yapan kişilerle konuşsam yine kulağına gidecek diye korkuyorum.

Cuma akşamı benim olduğum cafeye geldi bu olaydan sonra ilk kez. Ben soğuk davrandım yine. Konuşmak istediğini söyledi kabul ettim.Benden ne istiyorsun fln diye sormaya başladı. Bende hiçbir şey dedim. Israrla sormaya devam etti. Beni ne kadar seviyorsun, neden etrafta başka erkeklerde varken onunla ilgileniyormuşum vs..

Sonra bir teklifte bulundu beyefendi. Ben okula pek gitmiyorum, başka uğraştığım işler olduğu için. Pazartesiden itibaren okula gideceksin diye bağırmaya başladı. Bende inadım ya gitsem ne değişecek, gitmeyeceğim diye inatlaştım. Okula gideceksin hatta istersen ben götüreceğ seni ve o işide bırakacaksın bende sana çıkma teklifi edeceğim dedi. Söz verdirtmeye çalıştı yanıt vermedim. Bugünde arayıp telefonla durumu yokladı. Blöf mü yapıyor anlamadım.

Birde dipnot eklemek istiyorum, bu ara işsiz olduğu için eğlencesine önem veren bir insan. Biraz kafa dağıtmak istiyor işe başlayana kadar.
Benim bu kadar fevri olmamla, onun evine bu kadar rahat girip çıkmamla ilgili yorum yapacaksanız lütfen hiçbir cevap yazmayın. Ben kendimi biliyorum, sınırlarımı da. Buradan ahlak bekçiliği dersleri değil tavsiye almak istiyorum. Teşekkürler.
Gönderen: leones - Güzelliğine Düşkün
#1100056 Üniversitede kurduğunuz arkadaşlıklar inanın ne mahalle, ne lise ne de iş hayatındakilerle kıyaslanmıyor bile. Öyle güzel dostluklar kurmanın tek sebebi sanırım her şehirden birilerine denk gelebiliyor olmanız. Çünkü kültür farklı, yetişme tarzı farklı. İster istemez birbirinden etkileniyor insanlar. Bu da doğruyu ve güzeli en iyi şekilde değerlendirmeyi öğretiyor insanlara. Yalnız bir arkadaşım vardı onu sanırım hiç unutmayacağım. Ucuz uçak bileti hastasıydı kendisi. Aslında uçak merakı vardı demek daha doğru olur. Orta gelirli bir ailenin çocuğuydu. O yüzden otobüsle yolculuk yapmaktansa ucuz uçak biletiucuz uçak bileti bulduğu anda hemen atlardı. Fırsat bulursa ikinci bir üniversite olarak uçak mühendisliği okumayı çok istediğini söylerdi hep. Uzun zamandır görüşemiyoruz kendisiyle ailesiyle ilgili olan problemlerden ötürü. Umarım istediği yerdedir.