Eve Yardımcı Bayan

Eviniz ile ilgili herşey, temizlik, dekorasyon, püf noktalar...

Re: Eve Yardımcı Bayan

Mesajgönderen venera » Cmt Haz 20, 2009 12:21 am

eşim eve yabancı bayan girmesini pek sevmez.kendisi titiz biraz.temizliye gelen kadınlara pek güvenmiyor.yabancı birisi bizim eşyaları ellemesin diyo.ama ben hiç hamarat diilim bütn gün kendimle ugraşmaktan bi bakyorum akşam olmuş ve yemek falan yapmamışım :blushing: .aslında ugraşyom ama olmuyo.bir iki iş yapınca hemen her tarafım agrıyor.yani hamarat kendi ev işini kendi yapan kadınlara çok imrenyorum.şuanda çalışmıyorum ve sadece haftada bir alyom temizlikçiyi.ufak tefek işleri kendim yapyom.neyse güvendgmz bi kadın vardı her hafta gelirdi hem bana hem eltime. biz bu kadın gelince yemegini kahvesini önüne getiryoduk arada meyve sebze kiyafet falan verirdik.bu kadın arkadaşın birne daha temizliye gitmiş ve arkadaşa eltim için pis demiş. :toofunny: kim bilir belki benim için neler demiştir :toofunny: eltimde bende hiç umursamadık bile baya güldük :laugh: .ama çok güzel temizlik yapyodu,ondan sonra kimse onun kadar iyi temizlik yapamıyor :crybaby:
Kullanıcı avatarı
venera
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen gulnagme » Sal Ağu 11, 2009 4:51 pm

bodrum yalıkavakta oturup yada yazlıkcı olup temizlik ve yemek için eleman ihtiyacı olan olursa yardımcı olabilirim
Kullanıcı avatarı
gulnagme
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen gulnagme » Sal Ağu 11, 2009 4:55 pm

venera;
canım ben olsam o kadını evime sokmam ne olursa ollsun bir eleman bulundugu ortamdaki amir inin dedikodusunu yapmamalı cok nankörce
ne varki ev işi yapmakta benimm bebegiim var onla ugrastıgım halde okadar boş vaktim kalıyoki
herseyimi de dört dörtlük yaparım. hem insan kendi yapınca baska olur eşinde seni dahada cok sever.
insan istedikten sonra herşeyi yapabilir.
En son zoix tarafından Sal Eki 13, 2009 7:58 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Sebep: gereksiz alıntı yapmayın !! "CEVAP YAZ" özelliğini kullanın !!
Kullanıcı avatarı
gulnagme
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen venera » Çrş Ağu 12, 2009 2:04 pm

zaten b daha da zor girer evime zaten o kadın eşimin iş yerini de temizliyordu artık orayada almıyoruz.ev işne gelince benim gücüm yetmiyor mobilyaları koltukları çek halıları kaldır ufak tefek te degilim ama gücüm yetmiyor. :laugh: bide evde fazla duramıyorum skıntı basıyor.küçükken ablamın hastalıgından dolayı annemler ülke ülke doktor doktor gezdikleri için ben daha 3 yaşımdayken beni annaneme bırakmışlar.oda bütün ömrünü bana adamış.hep dayılarım erkek kuzenlerimle büyümüşüm.zaten iş yapmak istesm de ananem bırakmazdı çayımı önüme getiridi.annem beni geri aldıgında ananem dayanamadı bensizlige oda geldi.liseden hemen sonra unv.ondan sonra evlilik.dolayısıyla fazla ev işlerile alakam olmadı.tabiki de ev işi yapyorum titizim ama benim bi komşum hergün şaka degil ama hergün mobilyalrı çeker bütün zemini domestola siler.halılar dolaplar koltuk yüzleri perdeler sık sık yıkanır hepsini de kendi yapıyor ben onu kastetmiştim.ben o kadar iş yapsam ölürüm heralde tansyonum düşer yapamam gücüm yetmez o yüzden her hafta kadın alırım.zaten komşum okadr çamaşır suyu kullanmışki elleri yüzü küçülmüş derisi toplanmış gibi.
eşim beni zaten çok seviyor sen yorulma canım diyor ama ben ütü için kadın istiyorum ama eşim benim eşyalarımı kimse ellemesin diyor.bide bu zamanda güvenmek çok önemli sonuçta evde olmadıgım zamanlarda anahtarımı teslim ede bilmek önemli.
Kullanıcı avatarı
venera
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen gulnagme » Çrş Ağu 12, 2009 3:53 pm

evet canım haklısın, ev hanımı olmak cok zor bir meslek ama bence canını sıkma
komşun hergün cok temizlik yapıyo olabilir. benimde var cevremde öyle komşum asırı temizler.
ama ben asırı ugrasmam zaten cok iyi değil insanın ruh dengesi bozuluyo titizlikte hastalık olabiliyo.
hiiç kendimi yormam canım ne zaman isterse ozaman yaparım işimi. çünkü bu ev benim evim kimse karışamaz diye düşünürüm.
bazen boşladıgımda olur dediğim gibi insanın canı isytemedi mi hiçbirşey zorla yaptıramazsn.
içten gelcek. annem mesela cok temiz becerikli bir kadındı. beni ta küçükkenden zorla iş tuttururdu.
ben her hafta sonu okul tatilinde ev temizlerdim. o zamanlar cok kızardım anneme. ama şimdi onu anlıyorum
iyiki beni öyle sıkıştırıp iş ögretmiş bende kendi kızımı böyle egitcem. bir arkadaşım vardı kızı 4 yasındaydı ama bir görsen
kendi yatağını bile toplardı yediğini toplardı. bir yere süt dökünce silerdi. küçükten yetişişyo işte.
neyse iyi günler
Kullanıcı avatarı
gulnagme
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen xono » Çrş Ağu 12, 2009 4:32 pm

bostancıda içerenköy tarafında oturucam evlenince, evimin dekorasyon işi bitti. bi yardımcı kadına ihtiyacım var. hala bulamadım kimseyi :dontknow:
M@T
Kullanıcı avatarı
xono
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen sumuzdas » Sal Ağu 18, 2009 3:27 pm

arkadaşlar sonunda aradığımı buldum. müthişşş!!! ankarada eve yardımcı bayan arayanlar bana özelden ulaşsın. bir kadın buldum ki daha önce bulmadığıma pişmanım.
.
Kullanıcı avatarı
sumuzdas
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ayseayse » Sal Ağu 18, 2009 6:21 pm

ben de nihayet buldum düzgün birisini.pire gibi kadın,sabah 6bucukta gel de geliyor.bırakmam artık bunu :)
Kullanıcı avatarı
ayseayse
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen hayella » Çrş Ağu 26, 2009 10:00 pm

kızlar birini buldum gayet memnunum... Önce bi temizlik şirketinden moldovyalı romanyalı evalar mayalar gelecekti son dakika da fikir değiştirip metroliste.com'a ilan verdim.. İçimi çok rahat ettirecek birini buldumm... hem ihtiyacı olan birini bulduğum için (mübarek ramazan ayında), hemde işini iyi yaptığı için, içim rahat :) sevgiler hepinize :)[/b][/color]
Kullanıcı avatarı
hayella
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sina » Pzr Eyl 06, 2009 11:23 pm

İlk bebeğimde çok ihtiyaç duymadım ama 2. si olunca işler karıştı.hamileliğimin 6. ayında birini tuttum zorla iş yaptırıyodum surat murat çekemedim gitii.sonra ara verdim ve bu arada çok zorlandım bebek doğdu annem geldi felan ama yinede her iş anneme baktı.tatil dönüşünde birini aldım fena değildi oda biyerde sigortalı iş buldu gitti.Allahtan yerine başka birini bıraktı .bıraktığı kız kendinden daha iyi çıktı.
Her gün geliyor 5 gün.iş,yemek,ütü falan yapıyor.valla büyük rahatlık gidince napıcam bakalım :(
Kullanıcı avatarı
sina
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ilerya » Pzr Eyl 13, 2009 5:44 pm

kızlar, izmirde bildiğiniz, temiz çalışan bir yardımcı bayan var mı? ağrıda çalışırken yardımcı ablam muhteşem bir kadındı. üstelik de 9 aylık hamileyken bile çalışıyordu. kıyamıyordum ama sen çağırmazsan başkasına gitmek zorunda kalırım diyordu. parayı bile zorla alıyordu. gerek yok, gönlünden ne gelirse falan diyordu. ama izmirde çağırdıklarımın hepsi, ayşenin bahsettikleri gibi garip çıktı. karışınca da kaç yıldır bu işi yapıyorum, bana iş öğretme diye çıkışıyorlar. ama ben çok yoruluyorum ev işlerinden :( en sıkıcı olan da ütü. bir keresinde elimi öyle bir bastımki ütüye, işe gidemedim acısından.
Kullanıcı avatarı
ilerya
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen kresilas » Çrş Kas 18, 2009 2:49 pm

yazdıklarınızı okudumda aynı annemin anlattıkları :) benim annem izmirde çok saygın ailelerden birinin bebeğinin dadısı ve evin kalfası konumunda. 2 seneyi aşkın zamandır orda çalışıyo. gelen giden temizlikçinin haddi hesabı yok oradada.... evin hanımı her gelene annemiçin o ne derse onu yapın bişey olursa bana değil ona sorun diyor. gelenlerde bunu pek çekemio annemi takmıyo annemi takmayanda anında şuttt :D e kolay değil aslında 4 katlı villa kocaman.. işi çok ve ağır ama hepsini bi günde de istemiyorlar.. ama nedense gelenler ya sağı solu kırıp döktüğünden yada iş yapmadığından ya da anneme saygılı olmadığından çok durmadan gidio.... bide annem saff onların arkasını toplamak zorunda kalıo bazen :angryfire ne deli oluyorum snaki onun işi....
Kullanıcı avatarı
kresilas
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen narcicegi » Prş Ara 24, 2009 7:45 pm

Kızlar birsey soracaktım ben fıyatları pek bılmıyorum 1 gun için ne kadar ödemem gerekiyor, mevki bahçeşehir...
Kullanıcı avatarı
narcicegi
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen darly » Sal Ara 29, 2009 11:31 pm

haftada 2 gün yardımcıya çok ihtiyacım var ama pimpiriklikten eve kimseyi almak istemiyorum :( başkasının onu bunu ellemesine pek tahammülüm yok ,yardımcı almaktan başka makul çözümde yok :( annecim perişan oldu bana yardımcı olabilmek için git gel :confused: üfff
Kullanıcı avatarı
darly
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen bossnes » Çrş Ara 30, 2009 12:29 am

kızlar 2 haftada bir gelen,süper bir yardımcı ablam var.O kadar çalışkan ve o kadar titiz iş yapıyor ki,benim söylemediğim işleri bile yapıyor,bana hiçbişey bırakmıyor evde...Anadolu yakasında yardımcı bayan arayan varsa kendisini gözüm kapalı güvenerek önerebilirim.
-------------------------------------------------------------------------------
narçiçeği ben 90 ödüyorum...Ama genel olarak fiyatlar hakkında bir bilgim yok :dontknow:
Kullanıcı avatarı
bossnes
Banlandı

Mesajgönderen partlycloudy » Çrş Ara 30, 2009 2:03 pm

Bizde 90 veriyoruz bossnes, yani genelde fiyatlar böyle, ben birşey demeden hiçbirşeye elini sürmeyen kadınları bende sevmiyorum, mesela banyoyu temizledim şimdi ne yapayım?? diye sormamalı, yani git yap işte, toz al, camlar kirlenmişse cam sil, ne bilim bul işte yapacak birşeyler kendine :)
Kullanıcı avatarı
partlycloudy
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen bossnes » Çrş Ara 30, 2009 2:20 pm

aynen öyle canım,ben zaten iş miş bilmiyorum bi de gelip bana soracak kişiyle yapamam,deneyimli olmalı ve çalışkan...Bi de ne bişey yiyor ne bişey içiyor robot gibisin diyorum ben ona:) bi su içiyor arada o kadar üzülüyorum yaa,resmen full çalışıp gidiyor,insan bi dinlenir bi oyalanır dimi:)
Kullanıcı avatarı
bossnes
Banlandı

Mesajgönderen arzumarzum » Prş Ara 31, 2009 5:03 am

kizlar oyle sanslisiniz ki, ben amerikada yasiyorum ve full time calisan ve yeni evli bir bayan olarak yetisemedigim o kadar is var ki evde:( Turk bayanlar var burda ev islerine gelen ama benim yasadigim yerse bulamadigim icin gecenlerde rus bir bayanla anlastik. boyle kartini fln verdi havali bir sekilde geldi.bir de baskalarinin evinde kullandigi yerleri sildigi bezleri fln toplamis gelmis. sinir oldum bnm herseyim var gonlunce kullan dedim. suslenip puslenip gelmis. iki saat icinde bitti simdi ne yapayim dedi, ustelik oturma odasina hic ugramadan!! resmen bogucaktim, cik git bir daha da gelme dedim, ucretinden de $20 kestim. cok ihtiyacim var benim de ama nasil :(
arzumarzum
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen kresilas » Cmt Tem 03, 2010 8:33 pm

slm kızlar benimde eve yardımcı ayda 1-2 gelecek bir bayana ihtiyacım var. kayın validem artık çok su koymaya başladı. yok evin işini yapamıyorum bilmem ne ben zaten çok düzensiz çalışıyorum ayrıca kpss için dersane fln. kendi odamı anca temizleyip topluyorum. üstelik bel fıtığıda oldum. şimdi kayınvalidemde kolunu incitmiş. e bana farz oldu temizlikçi kadın. bursada bildiğiniz bir şirket ya da bayan var mı?
Kullanıcı avatarı
kresilas
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ladia » Çrş Tem 14, 2010 10:05 am

Bizim eve mümkün değil almaz annem kimseyi, başkasının yaptığını da beğenmez, rahat etmez içi, biz de çok rahatsız oluruz evde yabancının dolaşmasından, hele yemek filan mümkün değil :confused: inşallah hiç bir zaman da mecbur kalmayız, ama işte yeri geliyor olmayacak insanlara muhtaç kalıyorsun :confused:
ladia
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen cigdemcyylu » Çrş Tem 14, 2010 10:13 am

bende çok büyük konuşmuşum zamanında evin temizliğini hkendim yapardım 40yılda bir çağırırdım temizlikci geçen hafta şirketten biriyle anlaştık....yatılı kalacak sadece pazar günleri izinli 1200tl maaş alacak....
uğraşamıyorum okadar yoğunumki:(
https://twitter.com/#!/cgdmbr
Kullanıcı avatarı
cigdemcyylu
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ilknur5 » Çrş Tem 14, 2010 8:35 pm

çiğdem hayırlı olsun iyi yapmışsın , başladımı canım mennun kaldınmı ?
Bir silgi gibi tükendim ben. Başkalarının yaptıklarını silmeye çalıştım. Mürekkeple yazmışlar oysa. Ben kurşun kalem silgisiydim ...Azaldığımla kaldım...
Kullanıcı avatarı
ilknur5
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen sarilaci » Prş Tem 15, 2010 1:58 pm

çiğdem hayırlı olsun ama senin için zor olmıycak mı yani tamam sabah kalkıyosun kahvaltın hazır,kıyafeterin ütülenmiş dolaplara yerleştirilmiş,evin temizliği yapılmış :) hepsi süperde ben 15 gün kayınvalidemlerde kaldım evde kimse yoktu sadece yardımcıları vardı evde bi yabancıyla yaşamak garip geldi bana :)
Kullanıcı avatarı
sarilaci
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen cigdemcyylu » Cum Tem 16, 2010 2:02 pm

ilknurcum dün tanışmak için geldi sadece daha başlamadı pazartesi başlar, buarada bizde pazar günü odasını hazırlarız... performansını bilemiyorum ama çok şeker artı çok güzel kız :) sanada yazarım

sarılaci canım saol, o saydıkların asıl beni benden alan nokta :) diğerlerini gözüm görmez :laugh: şaka bir yana normalde bende evde gündelik kadın varken bile rahatsız olsamda mecbur kaldım... önce hafta 2kere günlük olarak çağırsakmı diye düşündük sonra baktık hem aynı masrafa gelecek hemde cidden benim için akşam eziyet olan işler ortadan kalkıcak...ben sadece pazar günleri tüm gün evdeyim,ondada izin günü ayarladık...bakalım valla hayırlısı...

yemek yaptırmayı düşünmüyorum,enazından bizim yemek yemeklerimizi yapamaz bide güvenemem diye :confused:
Kullanıcı avatarı
cigdemcyylu
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ilknur5 » Cum Tem 16, 2010 3:44 pm

canım iyi yapmışsın ama bence ufak ufak mutfağa da sok bence hergün ev mi temizleyecek sanki .. kalan zamanlarını kitap okuyup film seyrederek geçirir vallahi :laugh: güvenip eve aldığına göre iyidir mutfakta dene bence
Bir silgi gibi tükendim ben. Başkalarının yaptıklarını silmeye çalıştım. Mürekkeple yazmışlar oysa. Ben kurşun kalem silgisiydim ...Azaldığımla kaldım...
Kullanıcı avatarı
ilknur5
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen cigdemcyylu » Cum Tem 16, 2010 3:47 pm

yemek değlde ufak tefek şeyleri yapsa yeter bana hani salataydı veya yemeğin malzemelerini hazırlama olayı... zor olan kısım onlar zaten...
heheh resmen onun için çalışıyorum buarada:) ama değer bel ağrılarım hat safhada
Kullanıcı avatarı
cigdemcyylu
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ilknur5 » Cum Tem 16, 2010 3:50 pm

boşverrr iyi yapıyorsun bende haftada 1 kere yaptırıyorum diğer işlere vakit kalıyor yoksa bitmez bu evin işleri çekmece dolap ütü say say bitmez valla :angryfire
Kullanıcı avatarı
ilknur5
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen cigdemcyylu » Cum Tem 16, 2010 3:52 pm

o ütüyü deme zaten mahfediyor beni...ütücü buldum burda 1ay dır ona yolladımda artık yollamam ilknur seninde boyun fıtığın vardı dimi işkence gibi bize
Kullanıcı avatarı
cigdemcyylu
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ilknur5 » Cum Tem 16, 2010 3:55 pm

evet canım boyunda var belimde de 2 tane
Kullanıcı avatarı
ilknur5
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen tuucemm » Cum Tem 16, 2010 6:44 pm

cigdosum cok ii yapmssn bence de bi de kafa bi kzsa sana bole arkds gbi de olabilr hem.. hadi bakalm isalah temz bi kz cikar :pray:
bnm de annm babam calstii icin kardesm dogduuundan beri evde hep calisan bi kz olurdu ama 5-6 kisi rahat degistirmisizdir cok sanszzlklar yasadk bi iki tanesinin hirszlklarni yakaladk bi iki kere deil hem de ilk gormezden geldi annem hani genc kz onurunu kirmiim gibisinden sora baktik olcak gibi deil cikardik sora bi tanesinn belali bi sevglisi vardi surkli kavga dovuslerdi kardesimi bi kac kere evde yalnz birakms meersem onla bulscam die cart curt bi suru sacma sapan olaylar yasadik daha neler neler yani aklin durur bi pembe dizi cikardi bize gelen kizlardan :laugh: gerci sende cocuk yok o yusden pek problemle karsilascaini sanmiorm yine de hirszlk konusunda temknli ol derim ilk baslarda enazndan gozun iice uzerinde olsun :shh:
whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop!
Kullanıcı avatarı
tuucemm
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen sarilaci » Cum Tem 16, 2010 11:22 pm

ohh ne güzel çiğdemcim umarım aranızda problem çıkmaz :) bencede mutfağa sok yani en azından yemek yaparken bi soğan bile doğrasa yetiyo insana,ben öyle yaptırdım vallahi 15 günlük saltanatımda :D:D
Kullanıcı avatarı
sarilaci
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen cigdemcyylu » Sal Tem 20, 2010 8:51 am

hanım kızımızla 2.günümüz :)
dün eve gittiğimde çok büyük bir ilk gün peformansı sergilediğini görüp cennete düştüm sanırım falan dedim:)
daha emin değiliz ama elinden iş geldiği kesin....
ya bide ben böyle şeylere alışkın değilim ,mizaç olarak insancılımdır emir falan veremem ilerde neolcak acaba...

sarılaci canım pazar akşamından liste vermiştim ,dediğin gibi yapsın diye sadece yemeğn pişirme usulü bana kaldı hepsini hazırlayıp koymuştu

melezimmm bebek evde değil ama karında:D
Kullanıcı avatarı
cigdemcyylu
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen lovestruck » Sal Tem 20, 2010 11:40 am

çiğdem inşallah uyumlu olursunuz canım. bebiş kısmetse ne zaman geliyor?
Kullanıcı avatarı
lovestruck
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen labello » Sal Tem 20, 2010 12:29 pm

çiğdemmmm yanlış mı okudum diye baktım cümleye birkaç defa...ben yeni öğrendim canım hamile olduğunu. çok sevindim :) tebrik ederim şekerim. umarım hayırlısıyla kucağına alırsın :kissmuch:
Kullanıcı avatarı
labello
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen happytobe » Sal Tem 20, 2010 12:39 pm

hayırlı olsun çiğdem bebiş :)

kızlar ben de evlenince ev işlerinde yardım almayı planlıyorum ama yazılanları okudukça canım sıkılmaya başladı iyi birini bulmak bu kadar zor mu :crybaby:
mission-beauty
Kullanıcı avatarı
happytobe
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen cigdemcyylu » Sal Tem 20, 2010 9:47 pm

semoş,labellom,happytobe saolun kızlar:)
semoş daha çok yeni...hatta boradan başka birtek forumdakiler biliyor diyebilirim:) baya bi var gelemsine:)

happytobe tabiki zor iş...
yani artık insanlar 10lira 20lira için bile adam keserken eve kimi soktuğun çok önemli...bunun için şirketlere veyada temizliğe giden kadınlara başvuracaksın(ki bu kadınlar organizasyon şirketi gibi oluyor)
Kullanıcı avatarı
cigdemcyylu
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen seLda39 » Sal Tem 20, 2010 10:17 pm

çiğdoşummmm ayyy bebiş mi geliyorrrrrr cnm ya tecrik ederimm cok sevindimm gercekten ne güzel anne olursun sen :)
RÜZGAR ALDIM SALLANIYORUM AH YİNE EFKARLANIYORUM SEN NE SÖYLERSEN SÖYLE CANIM BEN MASALDAN ANLAMIYORUM.............
Kullanıcı avatarı
seLda39
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen cigdemcyylu » Çrş Tem 21, 2010 8:34 am

yes baby:) bakalım inşallah :blushing: saol şekercim buarada :kiss:
Kullanıcı avatarı
cigdemcyylu
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen lovestruck » Çrş Tem 21, 2010 11:03 am

konu kaydı falan ama bu aralar forumda bayağı bir hamile var hadi bakalım hayırlısııı. ayy evlenmicem birkaç sene diyorum ama ne bileyim bebek haberleri de çok güzel yaa... en güzel zamanda Allah bana da nasip etsin, tüm isteyenlere de...
Kullanıcı avatarı
lovestruck
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen sarilaci » Çrş Tem 21, 2010 11:20 am

çiğdemcimm çok sevindim canım allah bi nefeste kucağınıza almayı nasip etsin :)
Kullanıcı avatarı
sarilaci
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen cigdemcyylu » Çrş Ağu 11, 2010 10:59 pm

canım amin mesajını yeni gördüm...

buarada kızdan çook memnunuz...üzerimden büyük bir yük kalktı acaba diyorum ilk zamanları ondanmı ama ben demeden her işi yapıyor,ev pırıl pırıl (dağıtmaya kıyamıyoruz :laugh: ) yatılı olmasının avantajı çok akşamları çıkabilecek işlerde yardımcı tabiki saat 8den sonra rahatsız etmemeye çalışsakta kendi istekle yapıyor,pazarlarıda izin kullanmadı ihtiyaçlarını bana söyledi sadece ben aldım
Kullanıcı avatarı
cigdemcyylu
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen aspidistra » Çrş Ağu 11, 2010 11:06 pm

aaaaaaaa, çiğdem hamile misin şekerim ya? çok sevindim canım. :) sağlıkla sonlanır hamileliğin umarım. :bye:
Kullanıcı avatarı
aspidistra
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen cigdemcyylu » Çrş Ağu 11, 2010 11:15 pm

teşekkürler şebooooo :kiss: inşallah canııım nazar deymesin
Kullanıcı avatarı
cigdemcyylu
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen aspidistra » Çrş Ağu 11, 2010 11:16 pm

rica ederim çiğdoş'um, allah kem gözlerden korusun seni de bebeğini de. :kiss:
Kullanıcı avatarı
aspidistra
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen xono » Prş Ağu 12, 2010 8:24 am

kızlar hemen size bişi danışcam.

ben eve camlar için bayan aldım bu cumartesi geliyor. ya ev temizliğinde neleri yapıo, yani sadece cam kapı silip gidio mu? :blushing: . ben kendi evime ilk kez alıorum bayan.
M@T
Kullanıcı avatarı
xono
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen cigdemcyylu » Prş Ağu 12, 2010 8:42 am

kadına sadece cam mı silincek dedin?
günlükte camlar,yerler silinir halılar ve tozlar..banyolarda
Kullanıcı avatarı
cigdemcyylu
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen xono » Prş Ağu 12, 2010 9:12 am

valla ben hiç anlamıyorum. annem alırdı kadını. ben aradım camlar mutfak dolapları fln dedim. 80 milyonmuş günlüğü. çok bişi konuşmadık zaten :confused:
M@T
Kullanıcı avatarı
xono
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen seavci » Prş Ağu 12, 2010 9:57 am

80 tl ye genelde bütün evi temizliyolar
seavci
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen cigdemcyylu » Prş Ağu 12, 2010 10:43 am

evet 80tl tüm ev temizlenir sadece mutfak falan değil bence konuş yapmadan önce gerçi bizim burda 140a temizliyolar ama istanbulda nedense bu civarda
Kullanıcı avatarı
cigdemcyylu
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen nurkelebek » Prş Ağu 12, 2010 10:56 am

ben tam gün geldiğinde yani 10 saat üzerinden hesaplıyoruz..bu saat dilimine ne sıgarsa yapıyor..camlar kapılar siliniyr..bütün halılar kalkıp çırpılıyor banyolar tuvaletler ve bütün dolap dış yüzeyleri dahil...ve her geldiğinde evin neresi daha çok kirliyse oraya agırlık vermesini istiyorum..bence sen de öyle yap meltemcim...sanıyorum tüm gün içindir 80 tl..kadın sadece kapı cam silip gitmez ...yani gitmemesi gerek.. :blushing:
Kullanıcı avatarı
nurkelebek
KoKoŞ
KoKoŞ

ÖncekiSonraki

Dön Ev Hayatı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir