Göz Makyajı Teknikleri

Makyaj uygulamaları hakkındaki tavsiyeleriniz ve püf noktalar.

Moderatörler: billiejean, kartanem

Göz Makyajı Teknikleri

Mesajgönderen huelya » Çrş Oca 17, 2007 2:54 am

arkadaslar benim gözlerim genelde cok KISIK duruyorlar :cry: ne sekilde bir göz makyaji yapmami öneriyorsunuz? Farlara cok önem veriyorum ama bu aralar sanki bir türlü yaptigim göz makyajimi begenmiyorum :| degisik biseyler denemek istiyorum sizce nasil bir makyaj yapmaliyim :?:
Kullanıcı avatarı
huelya
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen cevizlikek2 » Çrş Oca 17, 2007 7:56 pm

gölgeli makyaj ve bol rimel denemelisin bence...
Kullanıcı avatarı
cevizlikek2
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen caglaa » Çrş Oca 17, 2007 10:15 pm

bencede bol rimel gözleri çok iri ve güzel gösterio
Kullanıcı avatarı
caglaa
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Pixie79 » Çrş Oca 17, 2007 10:20 pm

Gözlerinin içine beyaz kalem, dış hattına da koyu renk kalem çekmek gözlerini daha büyük gösterecektir... :wink:
Kullanıcı avatarı
Pixie79
Moderatör
Moderatör

cok mersi

Mesajgönderen huelya » Çrş Oca 17, 2007 11:07 pm

yarin ise giderken tavsiyelerinizi deneyecegim ben genelde rümel pek kullanmayi sevmiyordum ama bunu önermeniz dikkatimi cekti denemekte fayda var... mersi :flowers:
Kullanıcı avatarı
huelya
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Slaymer » Prş Oca 18, 2007 12:01 am

Kaş kavisinin hemen altına uygulayacağın ,beyaz yada pırıltılı açık bir far kaşlarını kalkık gösterir.
Göz pınarlarına ve göz içine siyah çekersen küçültür,beyaz çekersen büyütür.
Gözün altına önce pırıltılı bir eyeliner ,üzerine siyah kalem çekersen yine büyük gösterir.
Tüm koyu renkler gözleri küçültürken,açık ve sedefli tonlar daha büyük yapar.
Gözlerinin pınarlarına ,minik bir aplikatörle beyaz simli fardan birazcık alıp tam pınarlarına birer nokta gibi yaparsan,Göz aydınlık ve büyük gözükür.
Küçük gözler dış köşelere doğru koyu renk farla gölgelenmeli,büyük ve çıkık gözer ise tam tersi ,göz pınarına koyu dışa doğru açık tonlarla vurgulanmalı.Nacizane fikrim.Makyaj deneyimlerim :wink: umarım işine yarar.

Hımmm Birde üst dudağın tam ortadaki kavis kısmına simli beyaz rujla belirginleştirirseniz üst dudak ördek dudak gibi olur :wink: şişkin bir görüntü oluşur.(istediğiniz rujun üstüne)

Bronz allık,üstüne pembe allık sürülünce yanaklar çok sağlıklı gözüküyor.

Simli fondötenle ,iyi kapatıcı özellikli bir fondöteni karıştırıp alın,yanak ve çene bölgeme sürdügümde,cildim çok aydınlık sanki bir kez güneşte kalıp taze bir bronzluk yaşıyormuşum gibi oluyor.

Koyu renk rujlar (kırmızı,fuşya,bordo),Dudakları daha dolgun gösteriyor.

Hiç fondöten sürmeden ,elime bir damla bebe yağı alıp,maybelline köpük allıkla karıştırıp yanaklarıma sürsüğümde elmacık kemiklerim çok çıkık gözüktü.Sanırım yagın parlatıcı ,ışıgı kıran etkisinden.
Kullanıcı avatarı
Slaymer
BaKımLı
BaKımLı

Re:

Mesajgönderen ezgicanan » Prş Oca 18, 2007 8:48 am

Pixie79 yazdı:Gözlerinin içine beyaz kalem, dış hattına da koyu renk kalem çekmek gözlerini daha büyük gösterecektir... :wink:

kesinlikle :)
Kullanıcı avatarı
ezgicanan
SüsLü
SüsLü

Re:

Mesajgönderen masumx » Prş Oca 18, 2007 9:37 am

Slaymer yazdı:Kaş kavisinin hemen altına uygulayacağın ,beyaz yada pırıltılı açık bir far kaşlarını kalkık gösterir.
Göz pınarlarına ve göz içine siyah çekersen küçültür,beyaz çekersen büyütür.
Gözün altına önce pırıltılı bir eyeliner ,üzerine siyah kalem çekersen yine büyük gösterir.
Tüm koyu renkler gözleri küçültürken,açık ve sedefli tonlar daha büyük yapar.
Gözlerinin pınarlarına ,minik bir aplikatörle beyaz simli fardan birazcık alıp tam pınarlarına birer nokta gibi yaparsan,Göz aydınlık ve büyük gözükür.
Küçük gözler dış köşelere doğru koyu renk farla gölgelenmeli,büyük ve çıkık gözer ise tam tersi ,göz pınarına koyu dışa doğru açık tonlarla vurgulanmalı.Nacizane fikrim.Makyaj deneyimlerim :wink: umarım işine yarar.

Hımmm Birde üst dudağın tam ortadaki kavis kısmına simli beyaz rujla belirginleştirirseniz üst dudak ördek dudak gibi olur :wink: şişkin bir görüntü oluşur.(istediğiniz rujun üstüne)

Bronz allık,üstüne pembe allık sürülünce yanaklar çok sağlıklı gözüküyor.

Simli fondötenle ,iyi kapatıcı özellikli bir fondöteni karıştırıp alın,yanak ve çene bölgeme sürdügümde,cildim çok aydınlık sanki bir kez güneşte kalıp taze bir bronzluk yaşıyormuşum gibi oluyor.

Koyu renk rujlar (kırmızı,fuşya,bordo),Dudakları daha dolgun gösteriyor.

Hiç fondöten sürmeden ,elime bir damla bebe yağı alıp,maybelline köpük allıkla karıştırıp yanaklarıma sürsüğümde elmacık kemiklerim çok çıkık gözüktü.Sanırım yagın parlatıcı ,ışıgı kıran etkisinden.

ÇOK GÜZEL BıLGıLER VERMıŞSıN TEŞEKKÜRLER SLAYMER... :wink:

yalnız ben dediğinin aksine koyu renk rujlar dudakları küçük gösterir,açık renk rujlar dolgun gösterir diye biliyorum :roll:
Kullanıcı avatarı
masumx
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen aslihayal » Prş Oca 18, 2007 12:43 pm

benim göz makyajımın sırrı göz altı kapatıcısı,göz içine kalem,bol rimel ve de pınarlara hafif ışıltı,tüm göz makyajlarımda mutlaka bunları kullanırım.
Kullanıcı avatarı
aslihayal
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ezgicanan » Prş Oca 18, 2007 1:04 pm

evet kesinlikle kapatıcı olmalı yoksa hiç bişi yapma daha iyi...
Kullanıcı avatarı
ezgicanan
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen muhendis » Prş Oca 18, 2007 1:18 pm

ben önce kaş kalemiyle kaşımı şekillendiririm, sonra beyaz hafif ışıltılı farı kaş altına sürerim göz altı kapatıcımı sürerim gözün içine beyaz kalem dışına koyu renk kalemimi sürerim ve boooolca rimelimi sürerim 8)
Kullanıcı avatarı
muhendis
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen seda111 » Prş Oca 18, 2007 1:25 pm

bende kapatıcı sonra açık renk far tüm göz kapağına kaş altına biraz ışıltı göz içine kalem ve far. rimel kullanmıyorum ben gözümü kaşındırıyor.
Kullanıcı avatarı
seda111
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen billiejean » Prş Oca 18, 2007 2:12 pm

Gözlerin daha büyük ve aydınlık görünmesi için gerekenleri Slaymer çok güzel anlatmış,
bence de gözlerinin kısık görünmesinden şikayetçiysen öncelikle en önemlisi göz içine koyu renk kalem çekmemelisin,
hem alt hem üst kirpiklere bolca rimel sürmeli, tek tek ayrılmalarını sağlamalısın, gerekirse minik kaş-kirpik taraklarından kullanabilirsin,
kirpik diplerinde koyu renk, göz içinde beyaz ya da ten rengi kalemle geçmelisin.
Göz pınarını ışıltılı farla aydınlatmalısın,
iyi bir kapatıcı ve kaş altı aydınlatıcısı kullanmalısın, böylece gözler daha ön plana çıkacak...

Hiçbirşey yapmaya vaktim yoksa bile mutlaka kapatıcı ve maskara uygularım. Ama genelde makyaj için vaktim olur, makyaj için hergün 45 dk erken kalkıyorum, erken uyanayım da güzel makyaj yapayım diye :lol: en uzun süren de göz makyajı malesef :roll:
Kullanıcı avatarı
billiejean
Moderatör
Moderatör

Re:

Mesajgönderen Buri » Prş Oca 18, 2007 2:23 pm

ezgicanan yazdı:evet kesinlikle kapatıcı olmalı yoksa hiç bişi yapma daha iyi...

Gerçekten mi? ben kapatıcıyı sadece çok çok özel günlerde gecelerde kullanırım. Günlük makyajımda kullanmam hiç :roll:
Kullanıcı avatarı
Buri
BaKımLı
BaKımLı

Re:

Mesajgönderen ezgicanan » Prş Oca 18, 2007 2:45 pm

göz altıne ve üstüne kapatıcı sürersen gözlerin daha aydınlık ve belirgin olur canım. sonra onun üstüne makyajını uygularsan makyajında kendini gösterir ve kalıcılığı artar. :wink:
Kullanıcı avatarı
ezgicanan
SüsLü
SüsLü

Re:

Mesajgönderen Slaymer » Prş Oca 18, 2007 11:52 pm

masumx yazdı: ÇOK GÜZEL BıLGıLER VERMıŞSıN TEŞEKKÜRLER SLAYMER... :wink:

yalnız ben dediğinin aksine koyu renk rujlar dudakları küçük gösterir,açık renk rujlar dolgun gösterir diye biliyorum :roll:

Tatlım ben kendimde denediklerimi yazdım.Mat ve koyu renk sürdügümde dudaklarım çok kalın görünüyor.Pırıltılı,örnegin bronz bir glossla dudaklarım gayet normal ve sıradan görünüyor.
Kullanıcı avatarı
Slaymer
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen huelya » Cum Oca 19, 2007 12:18 am

Ben genelde kaslarima dogru acik bir ton ve gözlerimin disindan icine dogru koyu renk ve o renkte ya siyah yada kahverengi kalem cekiyordum ve bu kalemden göz üstümede cekiyordum. Sürekli uykunmu var gözlerin ii gözükmüyor yada yorgunmusun cümlelerinden slklLdlm :dontknow: ozaman anladimki makyaj tarzimda bir sorun var :(. Benim saclarin sari renkte oldugundan mutlaka belirgin bir makyaj yapmak mecburundayim yoksa cok soluk duruyor. Bu sabah sadece parlak beyaz far ve gözlerinin uclarina cok hafif siyah gölge ve bolca rümel sürdüm. Biraz sade oldu ama kimse yorgunmusun sorusunu sormadi :wink: ilerleyen günlerde sizden gelen önerileri takip edecegim hepinize cok tskler...
Kullanıcı avatarı
huelya
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen cevizlikek2 » Cum Oca 19, 2007 12:23 am

benim makyaj yaparken çok vaktim gidiyor...bunun bir çözümü yok mu yahu....
Kullanıcı avatarı
cevizlikek2
BaKımLı
BaKımLı

Re:

Mesajgönderen gulaygulay » Cum Oca 19, 2007 2:42 pm

cevizlikek2 yazdı:benim makyaj yaparken çok vaktim gidiyor...bunun bir çözümü yok mu yahu....

eskiden ben de makyaj yapmak çok zamanımı alıyor ama zamanlar el çabukluğu oluyor tabii özenli bir makyaj için biraz vakit ayırmak da gerekiyor tabii. :wink:
Kullanıcı avatarı
gulaygulay
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen cecilya » Cum Oca 19, 2007 4:41 pm

slaymer ve billie cok guzel anlatmışlar.sadece koyu renk ruj dudakları kucuk acık renkli gloss gibi parlaklar dolgun gosteriyor diye biliyor ve oyle goruyorum ben de yapınca.
benim gozlerim ufacık.o nedenle goz içime sadece beyaz kalem cekerim.goz kapaklarıma acık renk far sürer golgey goz kapagı cukuruna yaparım..bol siyah rimel sürerim...kaş altına beyaz far bir de goz pınarlarına tabi...
bu kadaaaar..
Kullanıcı avatarı
cecilya
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen Banupisi » Cmt Oca 20, 2007 8:04 pm

göz makyajı yaparken kaşlarımla göz kapığıma kadar bej rengi far sonra hangi renk far süreceksem onu kullanıyorum bej rengi yerine beyazda olabilir... likit eye liner sürüyorum... alışmak zor oluyor ama dirseğinizi bir yüzüye sabitleyip sürerseniz daha kolay oluyor... benim ki gibi büyük gözleriniz varsa liner ı biraz dışarıya taşırabilirsiniz... ve kesinlikle yumuşak bir kalemle alt göz kapağınızın içini boyayın ve alt kirpiklerinizin tam o çizgisine göz renginize göre ya da üstünüzde ki kıyafete göre göz kalemi sürereseniz güzel olur bence... ela yeşil gözler yeşil kalem gibi... ben mesela kırmızı kalemi alt kirpiklerim hizasına sürüyorum kırmızı giyince... ama gözlerinizin içine sürmeyin hastalıklı bir görünüm olur :| :)
Kullanıcı avatarı
Banupisi
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen Slaymer » Cmt Oca 20, 2007 8:08 pm

Yeşil kalem olarak ne kullanıyorsun banupisi. :?: Önerebileceğin markalar neler?
Kullanıcı avatarı
Slaymer
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen tomorrow » Cmt Oca 20, 2007 8:43 pm

ben göz makyajı yaparken önce göz kapağına fondöten sürüyorum.o daha kalıcılık sağlıyor.sonrası göz içime siyah kalemimi göz içinden dışa doğru çekiyorum.gözlerşm daha çekik ve çekici oluyor.gözüme beyaz farı baz olara uyguluyorum göz kapağıma ise kayu farı sürüyorum göz pınarıma açık rengini homojen olarak dağıtıyorum.göz kapağı ile kaş arasına mat bir rengi ince fırça ile dağıtıyorum üstüne kontraks rengine uygun farla gölgelendirmeyi bitiriyorum.kaş altıma beyaz simli bir far sürüyorum.göz altıma ince fırçamla yarıya kadar göz kapağıma sürdüğüm renk yarısına ise kontrak rengini sürüpbirleştiriyorum sonrası eyelinerimi çakik olarak öekiyorum önce eyelinerimi sürüyorum çünki rimel hacmi küçültür.son olara rimeli zigzag olarak dik şekide uyguluyoru kuruyunca uçlarına tekrar sürüyorum sonunda BÜYÜLEYİCİ GÖZLER
Kullanıcı avatarı
tomorrow
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen Banupisi » Cmt Oca 20, 2007 9:57 pm

yeşil göz kalemimi kaybettim :( siyah göz kalemlerim flormar marka ama flormar ın açılıp kapanan göz kalemlerini tavsiye etmiyorum çünkü boyamıyor hiç mi hiç beğenmedim...
Kullanıcı avatarı
Banupisi
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen roserose » Pzt Oca 22, 2007 10:26 am

ben kaş altıma ve göz altıma daha açık renk kapatıcı veya fondoten sürüyorum bu sayede gözlerim daha belirgin oluyor.göz içine beyaz kalemi bende süsüyorum gözler daha aydınlık görünüyor.gözüm üstüne sürdüğüm eye liner ilk önce kirpik dibinden başlayarak sürüyorum gözün bitimine geldiğinde fırçayı yıkarı doğru kaydıyorum bu gözü daha iri gösteriyor.allık olayını hala tam oalark çözmüş değilim elmacık kemiklerim belli olmadığı için valla allığı gelişi güzel sürüyorum :oops: dudaklara gelince make up dediği gibi dudak renginde bir kalemim var dudakları pudraladıktan sonra kalemi dudak kontürümün dışından uyguluyorum daha sonra lip glossumu sürüyorum.bence daha açık renk rujlar dudağı daha kalın gösterirken(açık pembe,seftali tonları)koyu renk rujlar dudağı daha ince gösteririr.(kırmızılar ,kahveler)
Kullanıcı avatarı
roserose
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen HEAVEN80 » Sal Oca 23, 2007 2:31 pm

Eğer açık tenli ve sarışınsanız, şanslısınız çünkü hemen her renk far kullanabilirsiniz. Karamel, kahve, gri ve krem rengi özellikle yakışacaktır. Önce açık bir rengi (yumuşak bir gri, kemik yada kehverengimsi bir pembe) kirpiklerin dibinden göz kapağının bitimine kadar sürün. Göz kapağının üstüne ise kahverengi, bronz gibi daha koyu renkler kullanın. En koyu tonu da derinlik katması için göz kapağının bitiş çizgisine sürün.
Kullanıcı avatarı
HEAVEN80
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen HEAVEN80 » Sal Oca 23, 2007 2:33 pm

Esmerler rahatlıkla koyu tonlar kullanabilirler. Koyu renk farı kirpiklerin dibine kadar, yanlara dogru hafif uzatarak sürün.
Kızıllar ise karamel, gri, lila veya siyah gibi renkleri kullanabilirler. Bu renklerle sarışınlarinkine benzer makyaj yapabilirsiniz ancak göz ile burun arasındaki bölgeye fazla koyu renkler sürmekten kaçının.
Eyeliner yada göz kalemini hem üste hem alta yada sadece üste sürebilirsiniz ama mutlaka sürdükten sonra yumuşatmalısınız. Bunu ıslak pamukla, pamuklu çubukla yada bazı göz kalemlerinin arkalarında bulunan silgilerle yapabilirsiniz.
Açık renkli farlar kullandıysanız ya da günlük hafif bir makyaj istiyorsanız göz kalemini mümkün olduğunca ince sürün, ayrıca kahverengi göz kalemi kullanmak daha doğal görünmenizi sağlayabilir.
Gözün altına da kalem çekmek yerine, kirpiklerin dibine azıcık koyu renk bir far sürmeyi deneyebilirsiniz.
Rimel sürerken de bazı şeylere dikkat etmelisiniz. Kurumuş bir rimel (3 aydan sonra kurumaya başlar) istenilen etkiyi göstermez. Rimel sürmeden önce kirpikleriniz tarakla yada kirpik kıvırıcısıyla düzelterek, karışmalarını ya da birbirlerine yapışmalarını engelleyebilirsiniz.
Biraz ışıltılı ve farklı bir görünüm için siyah veya kahverengi sürdüğünüz rimelin üstüne sadece uçlarına mor yada lacivert sürmeyi deneyebilirsiniz.
Kirpiklerinizin daha uzun ve gür görünmelerini istiyorsanız, rimelden önce biraz pudra sürüp, kuruduktan sonra da ikinci katı sürmek istediğiniz etkiyi yaratacaktır.
Kullanıcı avatarı
HEAVEN80
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen cecilya » Sal Oca 23, 2007 4:13 pm

ebru aşar ben bumları okudum sanki onceden.renjs.com dan alıntı mı bu dediklerin...
Kullanıcı avatarı
cecilya
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen HEAVEN80 » Sal Oca 23, 2007 4:17 pm

ewet tatlım ben de bunu bir yerde okumuştum ama nerde okuduğumu hatırlamıyorum. Bilgisayarıma kaydetmişim ordan yazdım
Kullanıcı avatarı
HEAVEN80
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen kisem » Cmt Oca 27, 2007 7:29 pm

kızlar, göz kapağının üstüne nasıl kalem çekilir? gözlerimi hafifçe gerdirip çekiyorum ama her seferinde kirpiklerimle çizgim arasında boşluk kalıyor çıldırıcam :o bunun özel bir yöntemi mi var yoksa sadece yetenek işi mi? :)
Kullanıcı avatarı
kisem
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen ernestine » Cmt Oca 27, 2007 9:30 pm

ben cok severim bu isi.vazgecmedigim seylerden biridir.yaptıkca alisiyor aslında insan.bide boyle gozkapaklarındanki deriye degilde tam kirpiklerin bitimine calis.zamanla oluyor tatlım
Kullanıcı avatarı
ernestine
SüsLü
SüsLü

Re:

Mesajgönderen seda111 » Cmt Oca 27, 2007 10:50 pm

yaa kızlar bende üstüne çekemiyorum pek alta çekiomda... alışırım umarım :roll:
Kullanıcı avatarı
seda111
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen Banupisi » Cmt Oca 27, 2007 10:56 pm

okuldan dönerken otobüslerde kalem süre süre alıştım ben :) tam gözlerinizin kulağa yakın üstüne sürün... orası biraz daha geniş alan burna olan tarafına nazaran... sonra alışıyor insan likit eye liner bile sürer insan.. ben bile sürüyorum elime kalem cetvel verseniz düz çizgi çizemem aslında :lol:
Kullanıcı avatarı
Banupisi
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen allure » Pzr Oca 28, 2007 12:36 pm

kisem yazdı:kızlar, göz kapağının üstüne nasıl kalem çekilir? gözlerimi hafifçe gerdirip çekiyorum ama her seferinde kirpiklerimle çizgim arasında boşluk kalıyor çıldırıcam :o bunun özel bir yöntemi mi var yoksa sadece yetenek işi mi? :)

Kisem sürdükten sonra gözlerini normal açıktutup germeden kalemle doldurabilirsin o araları. Zaten kalemi değdirince boyanıyor, aslında kalemler çok yoğun...
Kullanıcı avatarı
allure
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen maryy » Sal Oca 30, 2007 6:21 pm

Bende bu kalem işi ile çok uğraştım ama şimdi arkadaşlarım göz makyajını bana yaptırır hiç becerikli bir arkadaşım yoktu ama iş arkadaşım var o da bu sitede elvira çok eli yatkın bu işlere harika fön çekiyor mesela bazı akşamlar toplanım manikürümüzü saçımızı bakımımızı yaparız hem zevkli hemde ortam oluyor.
Kullanıcı avatarı
maryy
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen HEAVEN80 » Çrş Şub 07, 2007 10:00 am

kirpik diplerine kalem sürmek benim de vazgeçemediklerim arasındadır. Asla asla vazgeçmem, çok da başarılıyımdır bu konuda :oops:
Kullanıcı avatarı
HEAVEN80
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen celln » Cum Şub 23, 2007 10:32 am

bence göz makyajının sırrı göz pınarına katılan beyaz ışıltılı bir nokta vuruşu.. ve tabiiki de rimel ;) gözün üstüne ve altına birliklte çekilen kalem gözü boğuyor ve ağır kaçıyor , gece makyajı için ideal olabilir, ve kalemi sürdükten sonra ki ben bunu sadece alt kirpiklerin hizasına uyguluyorum, far fırçasıyla dağıtmak hafifçe, kitle görünümü vermiyor o zaman, ve göz altına kalem çekilirken göz pınarından değilde en geriden başlayarak göz pınarına doğru çekilen çizgi inceltildiğinde çok güzel oluyor gözler badem badem
Kullanıcı avatarı
celln
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen roserose » Cum Şub 23, 2007 10:58 am

bende gözümün altına ve üstüne kalem çektiğim zaman öcü gibi oluyorum gözlerim kocaman oluyor biraz dağıtıyorum kalemi çektikten sonra far fırçasıyla.ama bazılar dümdüz çekiyorlar çok güzel oluyor neden bende öle olmuyor acaba :roll:
Kullanıcı avatarı
roserose
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen EnchanteD » Pzr Şub 25, 2007 1:57 am

sizce mavi gözlere kahverengi far yakışıyor mu?her yerde yakışır diye okudum ama bana yakışmıyo gibi geldi...ya da alıştım şimdiye kadar hep gri ,mor ya da yeşil kullanmaya şimdi kahverengi değişik geliyor :)
Kullanıcı avatarı
EnchanteD
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen cevizlikek2 » Pzr Şub 25, 2007 11:57 am

bence mavi gözlere kahverengi far hiç yakışmıyor...bütün makyözler öneriyorlar ama bende mavi gözlüyüm bana hiç yakışmıyor...maviler ve yeşiller çok güzel oluyor...korkunç bir etki yarattığını düşünüyorlar bence tam tersi sanki maviliğin altı çizilmiş gibi oluyor...bu benim fikrim tabi...
Kullanıcı avatarı
cevizlikek2
BaKımLı
BaKımLı

Re:

Mesajgönderen cecilya » Pzr Şub 25, 2007 4:07 pm

EnchanteD yazdı:sizce mavi gözlere kahverengi far yakışıyor mu?her yerde yakışır diye okudum ama bana yakışmıyo gibi geldi...ya da alıştım şimdiye kadar hep gri ,mor ya da yeşil kullanmaya şimdi kahverengi değişik geliyor :)

mavinin en zıtrengi turuncu ve turevleridir..renk skalasına gore..bir de kahverengidir...zıt renkler gozun rengini vurgular..yalnız turuncu coral yavru agzı ya da kahverengi sıcak tonlar oldugu için sıcak ten rengine daha cok uyar..eger tenin sarımsı ya da bugdaysa bu renkler sana cok gider..ama değilse o yuzden yakışmıyor olabilir..onun yerine gri siyah gibi soguk tonları kullanabilirsin...
Kullanıcı avatarı
cecilya
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ChunLi » Pzr Şub 25, 2007 4:23 pm

ben mavi goze siyah/koyu gri gibi tonLarı cok yakı$tırıyorum cok guzeL duruyor :)
http://twitter.com/#!/ChunliBeauty
Kullanıcı avatarı
ChunLi
Moderatör
Moderatör

Re:

Mesajgönderen EnchanteD » Pzr Şub 25, 2007 4:27 pm

cecilya yazdı:mavinin en zıtrengi turuncu ve turevleridir..renk skalasına gore..bir de kahverengidir...zıt renkler gozun rengini vurgular..yalnız turuncu coral yavru agzı ya da kahverengi sıcak tonlar oldugu için sıcak ten rengine daha cok uyar..eger tenin sarımsı ya da bugdaysa bu renkler sana cok gider..ama değilse o yuzden yakışmıyor olabilir..onun yerine gri siyah gibi soguk tonları kullanabilirsin...

turuncu hiç denemedim...tenim çok beyaz benim,demek ki o yğden de gitmiyo olabilir..dediğim gibi hep yeşil,mor tonları veya gri kullanıyorum
cevizlikek2 yazdı:bence mavi gözlere kahverengi far hiç yakışmıyor...bütün makyözler öneriyorlar ama bende mavi gözlüyüm bana hiç yakışmıyor...maviler ve yeşiller çok güzel oluyor...korkunç bir etki yarattığını düşünüyorlar bence tam tersi sanki maviliğin altı çizilmiş gibi oluyor...bu benim fikrim tabi...
tek ben değilmişim demek ki sevindim onaylandığıma :D
ChunLi yazdı:ben mavi goze siyah/koyu gri gibi tonLarı cok yakı$tırıyorum cok guzeL duruyor :)

siyah makyaj yapamıyorum :( çok özeniyorum ebru şallı ya hülya avşar a falan çok yakışıyor ama ben yumruk yemiş gibi oluyorum :( neden yapamıyorum ki :cry: dediğin gibi çok yakışıyor
Kullanıcı avatarı
EnchanteD
BaKımLı
BaKımLı

Hatalı Makyaj Uygulamaları

Mesajgönderen ezgicanan » Sal Şub 27, 2007 10:15 pm

farınızın göz kapağında toplanmaması için mutlaka altına iyi bir kapatıcı sürün :yeah:
Kullanıcı avatarı
ezgicanan
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen deryaks » Sal Şub 27, 2007 10:34 pm

kızlar benimde kalem gözümden hemen akıyor kalemden diorudmama yok diil arkadasımda kullandı aynı kelemi onda durdu tüm gece bende anında ktı benmi sürmeyi beceremiyorum sizce :roll:
Kullanıcı avatarı
deryaks
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen missceren » Çrş Şub 28, 2007 12:14 am

canım benim gözlerim çok hassas hemen yaşarıyor ondan akıyor çabuk.snnde öyle olabilir mi?şimdi maybelline kullanıyorum iyi gerçekten az akıyor.
Kullanıcı avatarı
missceren
KoKoŞ
KoKoŞ

Re:

Mesajgönderen billiejean » Çrş Şub 28, 2007 9:20 am

deryaks yazdı:

Waterproof kalem deneyebilirsin canım, özellikle tavsiyem Dior'un waterproof göz kalemi ne yaparsan yap çıkmıyor, acaip kalıcı...
Kullanıcı avatarı
billiejean
Moderatör
Moderatör

Re:

Mesajgönderen aslihayal » Çrş Şub 28, 2007 4:41 pm

ezgicanan yazdı:farınızın göz kapağında toplanmamsı için altına iyi bir kapatıcı sürün :wink:
bence en büyük makyaj hatası her şeyi sürmek, makyaj dediğin abartısız olmalı deli kızın çeyizi gibi deli kızın makyajını yapmayalım lütfen :D

+1000
Kullanıcı avatarı
aslihayal
KoKoŞ
KoKoŞ

Re:

Mesajgönderen cecilya » Çrş Şub 28, 2007 5:22 pm

aslihayal yazdı:
ezgicanan yazdı:farınızın göz kapağında toplanmamsı için altına iyi bir kapatıcı sürün :wink:
bence en büyük makyaj hatası her şeyi sürmek, makyaj dediğin abartısız olmalı deli kızın çeyizi gibi deli kızın makyajını yapmayalım lütfen :D

+1000

aynen katılıyorum..nefret ediyorum heryeri abartı renkle boyanmış makyajdan...sade dogal makyaj taraftarıyım
Kullanıcı avatarı
cecilya
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ladia » Çrş Şub 28, 2007 6:16 pm

kızlar acilen önerebiliceğiniz waterproof siyah göz kalemi varmı çok kuru olmassa sevinirim şöyle benim yağlı göz çevreme dayanabilicek akıp bulaşmayan bişi? eğer fiyatı da makul olursa daha da ii olur tabi :D ama yine de yazın yazabildiiniz kadar :P
ladia
KoKoŞ
KoKoŞ

Sonraki

Dön Makyaj Teknikleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir