Makyaj uygulamaları hakkındaki tavsiyeleriniz ve püf noktalar.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: kppRaa - Güzelliğine Düşkün
#330182 peki kızlar bişey sorucam aranızda mf creme puff kullanan varsa fırçayla mı sürüyosunuz yoksa süngeriyle mi ?
Kullanıcı avatarı
Gönderen: qisem - Güzelliğine Düşkün
#377738 arkdsLar benm yzmde çok Leke var ve pudra sürmeden dışarı çıkamıyroumm... :blushing:
Ancak pudra sürdüğüm bazı yerLerde soyuLmaLar veya pütür bir sonuç bırakıyor.
Ne yapmam gerekiyo?Yardmcı oLr musunz Ltfen.. :yeah:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: bubblebabe - SüsLü
#377754 cnm pudrayı tek başına sürersen inanılmaz kötü pul pul oluo hakikaten..bnde pudra kullanıorum çnkü
altına makyajdan 15 dk önce fln nemledirici sür cnm emince makyajını yap, kurutmaz o zmn :bye:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: nopsis - BaKımLı
kppRaa yazdı:peki kızlar bişey sorucam aranızda mf creme puff kullanan varsa fırçayla mı sürüyosunuz yoksa süngeriyle mi ?

kpRaa süngerle sürersen daha kapatıcı oluyor ,fırçayla sürdüğünde ise daha doğal duruyor..ben her iki yöntemide uyguluyorum ;)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: Vicky - Güzelliğine Düşkün
#430920 Benim cildim yağlı olduğu için parlıyor bu yüzden ben de Innova nın kompakt pudrasını kullanıyorum. Ama her ne kadar sürsemde 40 dk sonra tekrar parıl parıl parlamaya başlıyorum. Yüzümde bir kilo pudra var neredeyse hala parlıyorum :D Acaba ben mi yanlış uyguluyorum yoksa yüzümde mi bir sorun var bilmiyorum kiii
Kullanıcı avatarı
Gönderen: ecemm - SüsLü
qisem yazdı:arkdsLar benm yzmde çok Leke var ve pudra sürmeden dışarı çıkamıyroumm... :blushing:
Ancak pudra sürdüğüm bazı yerLerde soyuLmaLar veya pütür bir sonuç bırakıyor.
Ne yapmam gerekiyo?Yardmcı oLr musunz Ltfen.. :yeah:

düzenli aralıklarla peeling yapıyor musun? benim de yüzüm lekelidir ve çoğu zaman fondöten kullanmadan sadece pudra ile makyaj yaparım. bir ara aynı sorunları ben de yaşıyordum. ama düzenli olarak (haftada 1) peeling yapmaya başladıktan sonra bu sorunum kalmadı.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: mrym - BaKımLı
#437016 ecemm bence bi cilt doktoruna görün ve tedavi ol rastgele ürün alma güzellik merkezine gidip peeling yaptır da diyemiorm çünkü hijyenik olmayabilir , doktor tavsiyesine göre hareket et kökten bi çözüm olur :bye:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: revindell - Güzelliğine Düşkün
#438458 merhaba, pudra kullanmak fondöten kullanmaya göre daha zor bende nemlendirici kullandığım zaman pudrayı sürdüğümde koyulu açıklı lekeler oluyor yüzümde,hemde kullandığım nemlendirici su bazlı olmasına rağmen..

stick kapatıcı kullanıyorum şimdi hiçbir problem olmuyor, ne fondöten gibi yağlı neden pudra gibi kuru..
Kullanıcı avatarı
Gönderen: eischee - Güzelliğine Düşkün
#448952 ben öncelikle yüzümü yikiyorum azda olsa nemleniyor sonra fondöten sürüyorum iyice dagitiyorum sonra üzerine kolay sürülebilcek yumusak pudra sürüyorum lekeler olusmuyor
Kullanıcı avatarı
Gönderen: dramaqueenn - KoKoŞ
Vicky yazdı:Benim cildim yağlı olduğu için parlıyor bu yüzden ben de Innova nın kompakt pudrasını kullanıyorum. Ama her ne kadar sürsemde 40 dk sonra tekrar parıl parıl parlamaya başlıyorum. Yüzümde bir kilo pudra var neredeyse hala parlıyorum :D Acaba ben mi yanlış uyguluyorum yoksa yüzümde mi bir sorun var bilmiyorum kiii

Canım Chanel Purete Ideale Serum T-Mat Shine Control diye bir ürün var, sürdüğünde cildini anında matlaştırıyor ve parlamasını önlüyor. Çok güzel bir ürün parlama sorunu olan yağlı ve karma ciltli bayanlar için. Başka markalarda da buna benzer ürünler vardır, istersen bir bak canım :kissmuch:
Gönderen: cometes - Güzelliğine Düşkün
#517264 arkadaşlar ben Dior un Diorskin NUde toz pudrasını aldım. Tuzluk gibi kapağına döküp fırçayla uyguluyorum ama ürünün yarısı üstüme başıma heryere dağılıyor kalan yarısı da yüzüme.. çok kullanışsız .. aynı soruyu bi arkadaşım daha sormuş fırçayla uygulamak tavsiyesi gelmiş ama imkansız:(
Kullanıcı avatarı
Gönderen: GLBK - Güzelliğine Düşkün
#549612 slm güzel itsbeauty kızlarıııı
acil olarak yağlıya dönük karma cildim için pudraya ihtiyacım var. hangi markaları önerirsiniz. bronz da olabilir. yardımcı olursanız çok sewinirim :kiss:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: xono - SüsLü
GLBK yazdı:slm güzel itsbeauty kızlarıııı
acil olarak yağlıya dönük karma cildim için pudraya ihtiyacım var. hangi markaları önerirsiniz. bronz da olabilir. yardımcı olursanız çok sewinirim :kiss:

everyday mineral. parlatmıyo ve çok sağlıklı :drink:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: GLBK - Güzelliğine Düşkün
xono yazdı:
GLBK yazdı:slm güzel itsbeauty kızlarıııı

everyday mineral. parlatmıyo ve çok sağlıklı :drink:

çok teşekkür ederm xono. çok makbule geçti valla :)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: jasss - KoKoŞ
#592243 kızlar ben de benım gbı yaglı cıldı olanlar ıcın ;
'CLINIQUE superfit makeup' su bazlı fondotenını ve 'LOREALtrue match minerals' pudrasını önerırım.fondotenı elınızle gayet rahat surebılıosunuz.cok doal duruyor.pudranın kendıne aıt fırcası var zaten.fondotenın ustune onunla bıraz pudra gezdırınce harıka dogal bı gorunum elde edıceksınız.sankı hıc makyaj yok gıbı.ama yuzunuz ınanılmaz puruzsuz olucak ;)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: brcn34 - Güzelliğine Düşkün
#593986 ben fondöten kullanmamaya başladım artık.çünkü onu kullandıktan sonra cildim aşırı bozuldu gözenekleri falan tıkadı.o yüzden fondöten taraftarı değilim :tongue:
sadece pudra kullanıyorum bende.yüzüme önce nemlendirici sürüyorum ama yinede uçuyor pudram gün içinde ve pul pul görünüyor cildim :(
stick kapatıcı kullansam diyorum sivilce lekeleri var yzümde acaba yine öyle pul pul olmaz ve kapanır mı lekeler?birde hangi marka önerirsiniz
Kullanıcı avatarı
Gönderen: mihrace - BaKımLı
#598355 stik kapatıcılar yağlı yapıda oldukları için, kuru/normal ciltli değilsen ve henüz sivilce problemin geçmemişse kullanmanı tavsiye etmem. onun yerine daha hafif yapıda ve su bazlı olan likit kapatıcıları denemelisin. likit kapatıcı cilt sağlığı bakımından hergün kullanmak için daha ideal, ve çok doğal duruyor. :bye:
Gönderen: brcn - Güzelliğine Düşkün
#600165 teşekkürler miharece :) 23 yaşıma geldim ama hala sivilce problemi devam ediyorr :crybaby: yakında öğrencilerim dalga geçcekler.
önerebileceğin bi marka var mı?hiç kullanmadım ben likit kapatıcı :confused:
Kullanıcı avatarı
#600253 benim kullanıp da memnun kaldıklarım bourjois likit kapatıcı (30-35 tl) ve avon anew likit kapatıcı (kampanyada 17-20 tl'ye alabilirsin).

sivilce problemini de kafana takma. doktora gidip hormon ve cilt muayenesinden geçtiysen ve bir sorun çıkmadıysa çaresi kafaya takmamak ve ciltle çok uğraşmamak. benim de çok az da olsa sivilce problemim vardı, bir de hassas ciltliyim, sivilce çıksa geçmiyo, geçse izi kalıyo geçmiyo. ben kafama takmamaya, geçeceklerine inanmaya başladığımda ve cilt bakım ürünü kullanımımı minimuma indirip cildimi doğal dengesini sağlayabilmesi için kendi haline bıraktığımda hepsi geçti. ;)
Kullanıcı avatarı
brcn yazdı:teşekkürler miharece :) 23 yaşıma geldim ama hala sivilce problemi devam ediyorr :crybaby: yakında öğrencilerim dalga geçcekler.
önerebileceğin bi marka var mı?hiç kullanmadım ben likit kapatıcı :confused:

canım benım de cıldım yaglı bende su bazlı lıkıt fondoten kullanıorum.clınıgue'nınkıler gayet basarılı bu konuda cok doal duruo .ama fıyatları pahalı bıraz.kokusuz ve sıvılce cıkartmaz
Kullanıcı avatarı
Gönderen: ggdnz - Güzelliğine Düşkün
#609205 bende ne yaparsam yapıyım pudra sürdüğüm vakitki pul pul dökülmeden kurtulamıyorum.uygun pudrayıda buldum yani sivilce çıkarmayan aksine tedavi eden (shiseido pureness) ama sürmeyi beceremiyorum bi türlü doğal bi görüntü olmuyor.clinique moisture susuzluk giderici nemlendirci kullanıyorum bide üstelik hala pul pul dökülüyor.en sonunda kuru ciltler için nemlendirci kullanıcam sicilcelenicem oturucam o olcak yani :((( aynı sorunun yaşıyan var mı aranızda kızlarr?yada önerisi olan??
peeling önerilmiş ama givenchynin peelingini kullanıyorum gene banamsın demiyo=(((
bide pudra altına önerebiliceğniz kapatıcı?bi türlü bunada çözüm bulamadım.çok dertliyim çoook :dontknow: =))))
Kullanıcı avatarı
Gönderen: romneya - SüsLü
#610915 Ggdnz canım bence banyoda yuzunu bastırmadan,oksar gibi ipek kese ile kesele ama çok hafif burun kenarlarını,çeneni filan.Çıkınca da bir nemlendirici.Bak gör hiç bir peelingin yapamayacağı kadar pürüzsüz olacak cildin.Pudranı da gönül rahatlığıyla kullanabileceksin :bye:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: gulsahh - Güzelliğine Düşkün
#628906 Arkadaşlar ben genelde hiç fondoten kullanmıyorum. Acaba arada da olsa kullansam daha hoş bir görüntü mü olur? ben beyaz tenliyim gözlerim bal rengi açık kumral saçalarım var. Sizce yüzüme uyabilecek nasıl bir ton pudra kullanmalıyım. Markası da önemli tabi :)
Kullanıcı avatarı
#629593 gulsahhcım, cildin düzgünse, aşırı parlama şikayetin de yoksa neden fondöten/pudra kullanasın ki? bence hiç kullanıp da güzel cildini yorma, gözenekleri tıkayıp sivilce siyah nokta çıkarma. ne kadar az kozmetik, o kadar sağlıklı genç cilt demek :kissmuch:
Kullanıcı avatarı
#631266 Haklısın sanırım teşekkür ederim janım :yeah:
En son Pixie79 tarafından Sal Eki 06, 2009 8:17 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi. Sebep: Gereksiz alıntı yapmayınız
Kullanıcı avatarı
Gönderen: B4RB4R4 - KoKoŞ
#631280 romneyacım ben katılıyorum sana ben kucuk peelıng sungerlerınden aldım haftada ıkı kere ole peelıng yaparak ykıyorum cılt bebek gıbı oldu bide alıstım ıyıce pudrada kullanıyorum hergun yada fondoten ole olmasına ragmen cılt hıc bozulmadı sagol cnm :kiss: cılt ıyı temızlendıgı surece kozmetıgın cılde verdıgı zarar 0 ra ınıyormus bunuda muhakkak yapmalıyız arkdaslar
Kullanıcı avatarı
Gönderen: FaLLeNAnGeL - BaKımLı
#632470 kızlar bu ipek kese yada yüze kullanılabilcek kese nerde satılır adı sanı nedir? watsons da baktım gecen ama vucut için cok sert olan keselerden vardı
Kullanıcı avatarı
Gönderen: B4RB4R4 - KoKoŞ
#632473 cnm mıgrosda var boyle kucuk 8lı paketlerde yuvarlak yuvarlak sert gozukuyor ama ıslatınca yumusacık :yeah:
Kullanıcı avatarı
#632529 Arkadaşlar bence peeling yapmak cildi ne kadar temizlerse temizlesin yine de gözenekler ister istemez tıkanır. O yüzden sırf temizliyo hissine kapılmayıp, ileride üzülmemek için cildin belirli aralıklarla hava almasını sağlamak lazım..
Kullanıcı avatarı
Gönderen: romneya - SüsLü
#633205 Barbaracım :kiss:
Canım dediğin süngerleri merak ettim.Onlara da bir bakayım.O kadar peeling denedim.Hiç biri kese kadar pürüzsüz yapamıyor ;)
Kullanıcı avatarı
#642316 kesinlikle fırçayla uygulamak daha iyi. kocaman pufuduk bir yüz fırçası al ve kompakt pudranı onla uygula. heryere eşit ve istediğin miktarda yayılmış bir pudra ve doğal, pürüzsüz bir görüntü oluyor. fırçayla uygulamadaki sonucu gördükten sonra o süngerleri mecbur kalmadıktan sonra kullanmıyor insan.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: barones - KoKoŞ
mihrace yazdı:kesinlikle fırçayla uygulamak daha iyi. kocaman pufuduk bir yüz fırçası al ve kompakt pudranı onla uygula. heryere eşit ve istediğin miktarda yayılmış bir pudra ve doğal, pürüzsüz bir görüntü oluyor. fırçayla uygulamadaki sonucu gördükten sonra o süngerleri mecbur kalmadıktan sonra kullanmıyor insan.

tamam canım pofuduk fırça alayım o zaman.teşekkürlerr :)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: karrameell - BaKımLı
#643835 bende fırcayla kullanılmasından yanayım kalıp gibi olmuyor yüz.dogal bı renk oluo(eger yüzde kapancak bişeyler yoksa) tek kat fırcayla sürülmeli...
Kullanıcı avatarı
B4RB4R4 yazdı:romneyacım ben katılıyorum sana ben kucuk peelıng sungerlerınden aldım haftada ıkı kere ole peelıng yaparak ykıyorum cılt bebek gıbı oldu bide alıstım ıyıce pudrada kullanıyorum hergun yada fondoten ole olmasına ragmen cılt hıc bozulmadı sagol cnm :kiss: cılt ıyı temızlendıgı surece kozmetıgın cılde verdıgı zarar 0 ra ınıyormus bunuda muhakkak yapmalıyız arkdaslar

nası uyguluosun canım bu sungerı pekıı anlatırmısın bırazz :confused:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: sunam - Güzelliğine Düşkün
#646823 benim cildim de karma fondoten ve pudra dan sonra pullanmalar oluşuo öncesinde krem sürüorum ama bi sonucunu göremedim belkide doğru kremi bulamadım o kadar denememe rağmen ...
Gönderen: sanemkaradag - Güzelliğine Düşkün
#675858 Ben yorumları okuyup mac prep rime transparent finishing powder aldım fondotenin uzerine kullanmak icin. Ama kullanmayi beceremiyorum. Ya yuzume cok fazla suruyorum ya da yarısı ucup gidiyor. Zaten 9 gr urun, yarisini ufleyerek ziyan ettim bile:( Hangi fircayi kullanmak gerekir (mac fircasi mi?), nasil surmeliyim? Yardim lutfennnnnnn
Kullanıcı avatarı
Gönderen: itsbea - KoKoŞ
#743295 pudra sürünce en doğal görüntüyü nasıl elde edebiliriz kızlar?clinique almost powder kullanıyorum yani içindeki fırçasıyla sürüyorum ama ponponlardanda alcam hangisi daha iyi sizce?bide altına yada üstüne filan bişey varmı sürülebilcek doğallık için?
Gönderen: suCre - Güzelliğine Düşkün
#780352 kızzlar artık pudra kullanamıyorum yuzum pul pul oluyor yapmadıqım denemediiqim nemlendirici kalmadı: (
sizce napsam düzqün bi qorunum olur k,: ((
Kullanıcı avatarı
Gönderen: rabia4 - Güzelliğine Düşkün
#782512 kızlar en ilk önce yüzümü iyice temizliyor ve nemlendiriyorum... sonra on dakika sonra fondöten kullanıyorum... tekrar on dakika bekliyorum. yoksa pudra yüze yapışıp dağılmıyor dedi bir uzman... ardından büyük fırça ile pudra uyguluyorum... her zaman sürmem ama özel günlerde gerekiyor... :yeah: eskiden sünger ile sürünce yüzümde kalıp var zannediyordum... birde kesin nemlendirici uygulayın yoksa yüzünüz kurur ve doğal bir görüntü elde edemezsiniz kızlar :huggs:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: photographer - KoKoŞ
#782802 ben pudrayı tek kullanırım altına kapatıcı veya fondöten tarzı şeyler sürmem...önce yüzümü yıkarım iyi bir sabunla veya temizleyiciyle herneyse işte sonra nemlendirici kremimi sürer bi 5 dk bekledikten sonra pudrayı kendi süngeriyle hafif şekilde sürerim bazende daha naturel olsun diye pudra sürme işim bittikten sonra kurutma makinesini çalıştırır yüzüme birkaç saniye üfletirim :laugh: :)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: itsbea - KoKoŞ
#816016 fondötenin üstüne pudra sürünce bi tuhaf olmuyomu yüzünüzde bi ağırlık hissi?fondöen zaten renkli üstüne bi daha renkli bi pudra geçince ne anlamı var o zaman fondötenin renkli olmasının dimi.renkleri birebir uyamazki pudrayla fondötenin.ben pudra sürünce altına renkli nemlendirici(oda şeffaf görünüyo zaten) yada güneş koruyucu nemlendirici falan sürüyorum tek.foNdötenin üstünede sabitleyici renksiz bi pudra almayı düşünüyorum.normal fondöten ve pudrayı bi arada sürünce dahamı güzel oluyoki yoksam bi fikir verin nie öle yapıyosunuzzz?
Kullanıcı avatarı
Gönderen: gsemmm - BaKımLı
#836123 Ben de sadece pudra kullananlardanım ama gözaltınakapatıcı kullanmak istiyorum bu aralar önce kapatıcıyı sürüp daha sonra da pudrayı mı kullanıyım??