Porselen Makyaj

Makyaj uygulamaları hakkındaki tavsiyeleriniz ve püf noktalar.

Moderatörler: billiejean, kartanem

Re: Porselen Makyaj

Mesajgönderen rockperisi » Pzr Kas 02, 2008 1:07 pm

kızlar makul fiyatlı matkalardan porselen görüntüsü yaratacak bir pudra arıyorum ne önerirsiniz....
Kullanıcı avatarı
rockperisi
BaKımLı
BaKımLı

Re: porselen makyaj

Mesajgönderen charlize78 » Pzt Kas 03, 2008 3:34 pm

pearlive yazdı:porselen makyaj çok beğendiğim bir makyaj türüdür.. ve size bir püf noktası vereyim.. fondöten kullanmadan önce bebek pudrasını yüzünüze sürün.. eğer çok kuru bir cildiniz varsa bebek pudrasını biraz fondötenle karıştırın..porselen makyaj yapacaksam chico bebek pudrası kullanıyorum...

ne amaçla kullanıyorsun canım bebek pudrasını fondotenden önce sürerek?Bir de ben bu makyaj türünün adımlarını merak ediyorum,Naıl yapılıyor anlatır mısınız?
Kullanıcı avatarı
charlize78
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen ceeeeee » Sal Kas 04, 2008 12:29 pm

bence porselen makyaj günlük hayat için uygun değil kızlar :)
Kullanıcı avatarı
ceeeeee
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen rockperisi » Sal Kas 04, 2008 1:10 pm

ben tam anlamıyla porselen makyajdan bahsetmemiştim aslında ceeeeee....yani beyaz ya da çok açık renk pudra siyah eyeliner siyah rimel ve hafif kırmızı ruj...benim makyajım bu :) bebek pudrasını yüze sürdüklerini duydum onun hakkında bilgi edinmek istedim...
Kullanıcı avatarı
rockperisi
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen nehir86 » Sal Kas 04, 2008 3:47 pm

kızlar ben bugun bebek pudrasını sürdüm,cok berbat oldu yüzüm kupkuru oldu :tongue: bir daha asla boyle bir şey yapmam... :blushing:
Beğendiğiniz bedenlere hayalinizdeki ruhları koyup ''AŞK''sanıyorsunuz!
William Shakespeare
Kullanıcı avatarı
nehir86
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen rockperisi » Sal Kas 04, 2008 4:33 pm

nehir normalde kuru ciltli misin ten rengin nasıll????
Kullanıcı avatarı
rockperisi
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen nehir86 » Sal Kas 04, 2008 4:49 pm

yok cnm yaglıdır cildim,beyaz tenliyim :blushing:
William Shakespeare
Kullanıcı avatarı
nehir86
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen rockperisi » Sal Kas 04, 2008 4:50 pm

kuruması dışında güzel durdu mu peki cnm görüntüsü fln?
Kullanıcı avatarı
rockperisi
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen nehir86 » Sal Kas 04, 2008 4:52 pm

cnm ben fondotenden once sürdüm,acıkcası kurutmasının dısında bi fark gordugumu soyleyemicem :dontknow:
William Shakespeare
Kullanıcı avatarı
nehir86
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen rockperisi » Sal Kas 04, 2008 4:53 pm

tamam cnm sağol :bye:
Kullanıcı avatarı
rockperisi
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen nehir86 » Sal Kas 11, 2008 1:56 pm

cnm cok güzel anlatmıssın,givenchy nin bazını alma yolları gozuktu bana :)
William Shakespeare
Kullanıcı avatarı
nehir86
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ceeeeee » Cum Kas 14, 2008 11:29 am

anladımmm kuzummm :love10:
Kullanıcı avatarı
ceeeeee
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ceeeeee » Çrş Ara 03, 2008 3:00 pm

:kissmuch:
296g1179483084gPORSELEN1.jpg
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
ceeeeee
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ceeeeee » Çrş Ara 03, 2008 3:48 pm

porselennnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn.jpg
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
ceeeeee
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ceeeeee » Çrş Ara 03, 2008 5:18 pm

por999.jpg
sanırım bu daha iyi :kissmuch:
Kullanıcı avatarı
ceeeeee
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ceeeeee » Çrş Ara 03, 2008 5:18 pm

por999.jpg
Kullanıcı avatarı
ceeeeee
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen rockperisi » Cum Ara 12, 2008 1:03 am

offf bu makyaj süperrr yaaaa nasıl yapılıyor buuuuu
Kullanıcı avatarı
rockperisi
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen asliatak » Pzr Ara 14, 2008 1:17 am

şimdii arkadaşlar modaretörlerimiz kızarlar mı ya da yasal olur mu vereceğim link fakat youtube'u izleyebiliorum ben fakat bir program sayesinde ya da korsan sitelerden youtube izleyebilirsiniz fakat biraz sorunlu oluyor.neyse sadede gelirsem çok güzel make up tutoriallar vr özellikle takip ettiğim bir kaç kullanıcının anlatımlı hem yaparak hem de ürün kodu renk vs. göstererek makyaj yapıolar bunları sizlerle paylaşmak isterim öncelikle moderatörlerden link için izin alayım ben??? :blushing: :)
Kullanıcı avatarı
asliatak
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen MARISSA24 » Çrş Ara 17, 2008 2:20 pm

ben bunu ilk defa duydum valla hemen googlen baktım :banana:
Kullanıcı avatarı
MARISSA24
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ilaynada » Cum Ara 19, 2008 7:44 pm

merhaba arkadaşlar bende kryolan kullanıyorum super bir kapatıcı ben gitti gidiyordan temin ettim umarım yardımcı olur

http://urun.*/KRYOLAN-S- ... ZZ14601254
ilaynada
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ANGEL21 » Çrş Ara 24, 2008 2:53 pm

kıslar ben bu bebek pudrasını denedım anlatayım sızede;

benım cıldım kuru, ve normal ten rengımde beyaz. ben yuzumu temızledım tonıkledım daha sonra nemlendırdım. daha sonra avucuma bıraz pudra doktum bıraz da fondotenle karıstırdım ve yuzume surdum ustune hafıf bı pudrayla gectım gozlerıme acık mavı renk far seftalı rengı allık ve de koyu rımel surdum hafıf ve seftalı tonu bı parlatıcı kullandım tamamdır, bende guzel durdu denemek ısteyenlere tavsıye edebılırım...
Kullanıcı avatarı
ANGEL21
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen username » Prş Ara 25, 2008 2:54 pm

bizim hocamız
yani sizin bildğnz şekilde
güzellik eğtimi uzmanımz
200- ile 500 lira arasında yapıyor
dükan kirası nsl deişiyorsa muhite göre...
bildğnz firmalar yokmu
marka
:dontknow:
username
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen afkelaj » Pzt Ara 29, 2008 12:55 am

kızlar porselen makyaj bebek pudrasıyla yapılmaz, chanel pudra cristalline toz pudrayla yapılır buda beyaz ve toz ama bebek pudrası gibi gözeneklere dolmuyor. :blushing:
bide porselen makyaj yapmaya çalışıyorsanız chanel poudre cristalline yada givenchy acti mime baz edinmeniz şart. ehehe gene bitmedi tabi bide kırmızı - bordo alt tonlu allık gerek size ;)
Kullanıcı avatarı
afkelaj
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen afkelaj » Pzt Ara 29, 2008 12:58 am

afkelaj yazdı:kızlar porselen makyaj bebek pudrasıyla yapılmaz, chanel pudra cristalline toz pudrayla yapılır buda beyaz ve toz ama bebek pudrası gibi gözeneklere dolmuyor. :blushing:
bide porselen makyaj yapmaya çalışıyorsanız chanel poudre cristalline yada givenchy acti mime baz edinmeniz şart. ehehe gene bitmedi tabi bide kırmızı - bordo alt tonlu allık gerek size ;)

chanel pudra cristalline baz diye bişiy yok bu arada kafam karışmış yanlış olmuş la blanc de chanel sheer illimunating baz kastettiğim ;)
Kullanıcı avatarı
afkelaj
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ANGEL21 » Pzt Ara 29, 2008 1:51 pm

porselen makyajı zaten baslı basına bız yapamayız gıbıme gelıyor bırde pıyasa da acaba porselen makyaj urunlerını bulabılcegımız yerler varmı kızlar??
Kullanıcı avatarı
ANGEL21
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen bugutoka » Pzt Ara 29, 2008 2:10 pm

ANGEL21 yazdı:porselen makyajı zaten baslı basına bız yapamayız gıbıme gelıyor bırde pıyasa da acaba porselen makyaj urunlerını bulabılcegımız yerler varmı kızlar??

Kryolan shoplardan alabilirsin canım...Yada gittigidiyordan...
Ama sen spot ışıklarının altında olmayacağına göre kryolan kullanmanada gerek yok...Max factor stick fondoten al oda çok güzel kapatıyor... :dontknow:
http://lavantabeauty.blogspot.com
Kullanıcı avatarı
bugutoka
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen muzisyen » Cum Oca 30, 2009 1:40 pm

belki bahsettiğiniz makyaj bu değildir ama ben buğday tenliyim tenimden daha açık renkte beyaz bir pudra sürüyorum çok hafif pembe göz farı ve siyah rimel yanaklarıma da şeker pembesi allık sürüyorum son olarak da golden rose 57 numara pembe ruj sürüyorum bu makyajıma herkesin tepkisi aynı oldu herkes porselen bebeklere,barbielere benzemişsin diyor(hatta annemin bir arkadaşı beni barbie bebeğim diye sever) fondoten ve kapatıcı sürmediğim için olsa gerek hiç yapay durmuyor :yeah:
esmerlere,buğday tenlilere,beyazlara herkese yakışabilecek bir makyaj önemli olan olan pembe tonlarını kullanmak bence ;)
muzisyen
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen dramaqueenn » Cmt Şub 21, 2009 12:19 am

ceeeeee yazdı:
por999.jpg

Porselen makyaj bu şekilde mi oluyormuş?
Sophie Ellis Bextor zaten çok beyaz tenli bir bayan; bana sadece eye liner, kendi cilt tonunda bir fondöten, hafif bir allık ve siklamen rengi ruj sürmüş gibi geldi.
Kullanıcı avatarı
dramaqueenn
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen pinedy » Pzr Şub 22, 2009 11:48 pm

ilaynada yazdı:merhaba arkadaşlar bende kryolan kullanıyorum super bir kapatıcı ben gitti gidiyordan temin ettim umarım yardımcı olur

http://urun.*/KRYOLAN-S- ... ZZ14601254

evettt gitti giidyorda şu an kısa bir süreliğine 60 tl olmuş fıyat superrr bir urun bu fıyata hemde
pinedy
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen pinedy » Pzr Şub 22, 2009 11:51 pm

ariesna yazdı:arkadaşlar bilmiorum duydunuzmu ama porselen makyaj diye bir makyaj türü var özellikle güzellik merkezlerinde çok yüksek fiyatlara yapılan bu makyajın nasıl yapıldığı veya ne tür malzemler kullanıldığı ile ilgili bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim. :)

KRYOLAN markası porselen makyajda tek marka ayrıca bu urunu gittigidiyorda 60 tl satılıyor superr bir ürün kısa bir süreliğine gittigiidyorda indirime girmiş
pinedy
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Guerlain » Pzt Şub 23, 2009 12:10 am

Kryolan markasının 2 ton fondotenini ve 2 farklı ton concealr'ını kullanıyorum ben kızlar. izmirde kendi magzasından aldım..ztn 60 ytl fondotenleri gg'de daha ucuz diyil yani...han, guvenemeyenler varsa ve ucuz diye almak istiyorlarsa söliim dedim. bi de ben makjözümden nasıl kullanılıcagını da ögrendim. hatta bana özellikle 2 renk aldırdı ki ikisini de tek bi makyajda kullanıyorum. ama bence gereksiz..cunku cok üşeniyor insan onu sürerken ancak özel bişi oldugunda kullanıyorum ben. varsa kuaförünüzde fln makyaj yapan birileri onlardan da ögrenebilirsiniz bence kızlar =)
Kullanıcı avatarı
Guerlain
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen shopaholic » Pzt Şub 23, 2009 12:15 am

Kızlar porselen makyaj denilen şey yüzü bembeyaz, ya da olduğundan beyaz yapmak fln değildir tamamen farklı bişey ve de günlük kullanım için de çok çok ağırdır..
Kullanıcı avatarı
shopaholic
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen Guerlain » Pzt Şub 23, 2009 12:27 am

gel canım gel..:) ben seni bi gaza getiriyim burda da..git kryolan al bi de üstüne =))) evet günlük makyaj için agır ve zaten zaman da alıyor bi parca...saka bi yana cok gereksiz! ama concealer'ı mükemmel o ayrı..bebek gibi görünüyor gözaltları onu sürünce..hoş da, ben onu da öyle her gun süremiyorum ,göz altı sonucta o kdr da havasız bırakmaya gelmez :)
Kullanıcı avatarı
Guerlain
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen angelique1 » Pzt Şub 23, 2009 12:35 am

kızlar mazur görün ama ben porselen makyajın ne demek olduğunu tam olarak kavrayamadım :blushing: nasıl oluyor şimdi bu?
Kullanıcı avatarı
angelique1
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ofelya » Pzt Şub 23, 2009 12:38 am

angeliquecim konu yine bülent ablamıza değincek :laugh: tv de izmirli bir makyöre sormuşlardı nedir diye o da lafı hiç dolandırmadan bülent ersoy makyajı demişti :scratch:
ofelya
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen shopaholic » Pzt Şub 23, 2009 12:55 am

:laugh: Koptum Ofelyacım :laugh:

Guerlaincim ben zaten yüz makyajını her zaman çok hafif ve çok ince yapmaya çok özen gösteriyorum o kadar ağır concealerlar, fondotenler, pudralar kullanmaya karşıyım açıkçası..

Berencim porselen makyajı nasıl anlatabilirm tam olarak bilmiyorum açıkçası.. Hani gördüğümde bu porselen makyajdır diyebilirim ama, açıklamak biraz zor :) Ama yüzü beyaza kesmek olmadığı kesin :)
Bir çok haber spikerine, oyuncuya, sunucuya ve defilelerde mankenlere yapılıyor porselen makyaj.. Yüzü inanılmaz sivilceli ve çukurlu olan biri bile bebek teni gibi görünen bir cilde sahip olabilir bu makyajla.. Düşünün artık ne kadar kapattığını..
Kullanıcı avatarı
shopaholic
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen angelique1 » Pzt Şub 23, 2009 1:05 am

anladım sanırım nazlıcmmm, yani yüzü dümdüz porselen yapana kadar kapamak gibi bir şey.. ben de bazen görüyorum televizyonda.. teşekkürler canım ;)
Kullanıcı avatarı
angelique1
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen shopaholic » Pzt Şub 23, 2009 1:09 am

Aynen öyle canım ;) Hatta eğer yapılan kişinin yüzü gerçekte dediğim gibi oldukça kötüyse, üzerine tutulan ışıkların yanlış tutulması sonucu yüzünden bir ton makyaj olduğu açık ve net bir şekilde görülebiliyor. Yani gündüz kullanıma değil, ışıklar altındaki özel kullanımlara uygun bu makyaj..
Şimdi kimdi hatırlayamayacağım ama çoook yıllar önce annem babam ben haberleri izlerken birden bişey olmuştu, sunucuya tutulan ışığın açısı mı ne kaymıştı. Tesadüf o sırada da kamera yakın çekim yapıyordu. Birden yüzü bambaşka ve felaket göründü kadının ne kadar ağır bir makyaj katmanı yapıldığı belli oldu. Babam bile şaşırmıştı bu kadarı da olur mu yaa ne makyaj varmış fln demişti.. Yoksa kadın tvde bir fondoten bir pudra sürmüş gibi görünüyordu, ama değilmiş.. ;)
Kullanıcı avatarı
shopaholic
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen izmirist » Pzt Şub 23, 2009 1:11 am

benim bildiğim oldukça yoğun bir makyaj yapılıyor ve sonra sabitleyici sprey sıkılıyor :confused: günlük hatta gecelik kullanım için bile çok anlamsız. bir de onu temizlemekle uğraşcaksın falan :pisik:
izmirist
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen shopaholic » Pzt Şub 23, 2009 1:19 am

Katılıyorum İzmiristcim gecelik kullanmak için bile çok çok anlamsız. Sprey sıktıkları doğru, sıkılan spreyle makyaj 1günden fazla süre ile bozulmuyormuş, kesinlikle akma vs olmuyormuş.. Terlemeye, suya dayanıklıymış hatta filmlerde görülen havuz, deniz, duş sahnelerinde porselen makyajdan yararlanılıyormuş.. Hiç makyajsız gibi duruyorlar belki o sahnelerde ama kesinlikle değiller..
Kullanıcı avatarı
shopaholic
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen angelique1 » Pzt Şub 23, 2009 1:28 am

yazık ya her mesleğin bir bedeli var.. her gece o makyajı yapsan yüzün ne hal alır kimbilir :tongue:
Kullanıcı avatarı
angelique1
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen shopaholic » Pzt Şub 23, 2009 1:30 am

Haklısın canım işte biz de onlara özenip duruyoruz ama en bariz gerçeklerden biri bu yani..
Kullanıcı avatarı
shopaholic
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen Marmaris » Pzt Şub 23, 2009 2:32 am

yazin kuznlerim mac´de porselen makyaj yaptirdilar diger kuzenimizin nisani icin,
ben hic begenmedim, yüzdeki ifadelerini aldi sanki makyaj. bi donukluk bi sogukluk vardi.
porselen makyaj cok agir olan bir makyaj, gece icin bile cok agir bence. resmen yüzünüzde sanki bir maske varmis gibi oluyor. hic sevmedim, cok mat duruyor.

Marmaris
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen aylinpo » Sal Şub 24, 2009 11:44 am

Guerlain yazdı:Kryolan markasının 2 ton fondotenini ve 2 farklı ton concealr'ını kullanıyorum ben kızlar. izmirde kendi magzasından aldım..ztn 60 ytl fondotenleri gg'de daha ucuz diyil yani...han, guvenemeyenler varsa ve ucuz diye almak istiyorlarsa söliim dedim. bi de ben makjözümden nasıl kullanılıcagını da ögrendim. hatta bana özellikle 2 renk aldırdı ki ikisini de tek bi makyajda kullanıyorum. ama bence gereksiz..cunku cok üşeniyor insan onu sürerken ancak özel bişi oldugunda kullanıyorum ben. varsa kuaförünüzde fln makyaj yapan birileri onlardan da ögrenebilirsiniz bence kızlar =)

izmirde ksk de varmı bu urunleri temin edebileceğimiz bi yer....=?
aylinpo
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Guerlain » Sal Şub 24, 2009 11:57 am

bilmiyorum cnm kskde var mı ama..guzelyalı nokta duragının orda kendi magzası var. yada kuaforunden rica edersen onlar alıyor ya..sana da alırlar istediklerinden
Kullanıcı avatarı
Guerlain
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen nasLi » Çrş Şub 25, 2009 3:45 pm

shopaholic yazdı:Katılıyorum İzmiristcim gecelik kullanmak için bile çok çok anlamsız. Sprey sıktıkları doğru, sıkılan spreyle makyaj 1günden fazla süre ile bozulmuyormuş, kesinlikle akma vs olmuyormuş.. Terlemeye, suya dayanıklıymış hatta filmlerde görülen havuz, deniz, duş sahnelerinde porselen makyajdan yararlanılıyormuş.. Hiç makyajsız gibi duruyorlar belki o sahnelerde ama kesinlikle değiller..

ya nazlıcım (adasım :)) bende diyorum kızlar sudan çıkınca ne berrak pürüzsüz yüzleri falan var diye hiç makyajlı durmuyolar ama ..
Kullanıcı avatarı
nasLi
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen esosh » Prş Şub 26, 2009 4:41 pm

ben heralde hayatta duramamam o kadar makyajla ya maske gibi :pisik:
Kullanıcı avatarı
esosh
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen shopaholic » Prş Şub 26, 2009 4:55 pm

Ee Nazlıcım işin hileleri işte bunlar ;) Sudan fln çıkınca çok güzel duruyorlar doğru ama yine makyajlılar..

Gülse Birsel'in bir reklamı vardı hatırlar mısınız bilmem.. Duşun içine giriyor, heryerden üzerine su fışkırıyor, sonra Gülse çıkıp diyor ki işte herşeyi temizliyor hiç kir bırakmıyor fln diyor.
Hiç sevmemiştim o reklamı çünkü o kadar herşeyini temizlemesine rağmen fışkıran sular, bi makyajını temizleyememişti :)
Yani bu bahsettiğimiz makyajsızlar gibi dursa neyse, koyu koyu farlar rujlar allıklar suratında olduğu gibi duruyordu.. Bu reklam markanın kendi ürününde inandırıcılığı sağlayamayadığı bir reklam olmuştu bence :pisik: Ama aynı zamanda porselen makyaja inancımızı arttıran bir reklamdı orası kesin :laugh: :laugh:
Kullanıcı avatarı
shopaholic
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen esosh » Prş Şub 26, 2009 5:12 pm

:laugh: :laugh: shopaholic hatırlıyorum o reklamı çok haklısın :)
Kullanıcı avatarı
esosh
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen shopaholic » Prş Şub 26, 2009 5:16 pm

Di mi yaa çok sinir ve saçma bir reklamdı :) Eksiksiz reklam her çıkışında kendi kendime söylenip duruodum hııı herşeyi temizledi de hani nooldu makyajın duruo olduğu gibii fln die :laugh: :laugh: Gerçekten ama reklamı yapan şirketin de bunu düşünememiş olması büyük bir hata yani.. Ben yapacak olsam kesinlikle dikkat ederdim böyle şeylere..
Kullanıcı avatarı
shopaholic
KoKoŞ
KoKoŞ

Sonraki

Dön Makyaj Teknikleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir