Gönderen: stroma - Güzelliğine Düşkün
#53281 bayanlar ben yaklaşık 2 aydır bu ilacı kullanıorum regl düzensizlii için..ve aynı 2 aydır da rejim yapmaya çalışıorum ama verebildiim kilo sadece 3..göüslerimin de gittikçe şiştiini hissediorumki inanılmaz rahatsız edici..dün son ilacı da içtim ve bi daha kullanmamaya karar verdim önümüzdeki 10 gün içinde bu şişlikler inermi ve indirmek için ne yapmam gerek bi önerniz varmı?
Kullanıcı avatarı
Gönderen: nesem61 - Güzelliğine Düşkün
#53291 göğüslerin için brşey diyemem ama zamanla şişlikleri iner.allbress haplar da aynı şekilde çalışıyor.bırakınca göğüslereski halini alıyor.
diane 35 ben de çok kullandım.zaten belli bir süre sonra bırakıyorsun.ama adet düzensizliğim devam etti.evlendikten sonra düzeldi benim.
diane zaten hem kilo yapıyo,selülit yapıyor...
Kullanıcı avatarı
Gönderen: ChunLi - Moderatör
#53316 bende düzensizLik nedeniyLe kuLLanmı$tım bir ara.. bende kilo yapmadi ama kullanan ba$ka bir arkada$imda yapmı$tı.. istersen doktorunla gorus daha az yan etkisi oLan bir iLac versin yasmin sanirim kilo yapmıyordu..
Gönderen: tarsheeva - Güzelliğine Düşkün
#53341 diane 35i 5 gün kullandım göğüslerim eşşek kadar oldu. Hemen kestim. Asla kullanmam. Gebelikte memelerim ne hale gelcek merak ediyorum:)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: nesem61 - Güzelliğine Düşkün
#53357 hayret.benim göğüsleri etkilediğini hiç hatırlamıyorum.zaten75 ler.bence tedavine devam et.doktorunla konuş.ben 3ay aralıksız kullandım.bazı arkadaşlar sivilelere iyi geliyor diye kullanıyorlardı..
Gönderen: stroma - Güzelliğine Düşkün
#53382 kişiden kişiye deişio snrm etki mekanizması..benim bünyede özelliklede göüslerimde acaip bi şişlik sözkonusu..ama daha fazla kullanmayı düşünmüyorum tek derdim son ilacı da bitirip öyle kesmekti neseki dayanabildim kutunun sonuna kadar..=)
doktor bnm bi yıl kullanmam gerektiğini sölemişi ama bu da doktordan doktora deişen bişi kimisi de altı ay yeterli diip ara verdirip duruma göre tekrr başlatıo..düzensizlilk dvm ederse başka bi ilaç için danışırım artık..şimdilk tek derdim 10 gün içinde şu şişliği indirebilmek..5 günlük su diyeti die bi detox yöntemi buldum ödeme ve toksine birebir dio bakalım onu denicem..teşekkürler bayanlar..
Kullanıcı avatarı
Gönderen: SOFIALOREN - BaKımLı
#57943 ARKIDISLER HE HEH İİİİİ BEN İİİİİ BU ILACTAN KULLANMAK ISTIYOM CUNKU BENIMDE REGLIM DUZENSIZ DAHA ONEMLISI GOGUSLERIM COK TUTUCUUK MINI NINNACIK :D ACABA DIYOM BU DIONE 35 ARABAYA BES EVDE ONBES RECETESIZ ALINIRMI ALINIRSA KULLANILIRMI KULLANILIRSA CANIMA BI ZARARI DOKUNURMU DAaaaaa
Kullanıcı avatarı
Gönderen: SOFIALOREN - BaKımLı
#57944 ARKIDISLER HE HEH İİİİİ BEN İİİİİ BU ILACTAN KULLANMAK ISTIYOM CUNKU BENIMDE REGLIM DUZENSIZ DAHA ONEMLISI GOGUSLERIM COK TUTUCUUK MINI NINNACIK :D ACABA DIYOM BU DIONE 35 ARABAYA BES EVDE ONBES RECETESIZ ALINIRMI ALINIRSA KULLANILIRMI KULLANILIRSA CANIMA BI ZARARI DOKUNURMU DAaaaaa
Kullanıcı avatarı
Gönderen: ChunLi - Moderatör
#57957 bence testLerini yaptır doktoruna soyle ben bu ılactan kullanabılırmıyım dıye yoksa kendi ba$ına gidip alma derim.. Belki senin duzensızlıgın baska birseyden kaynaklanıyodur boyle hormonları etkıleyen bir ılac kullanırsan kotu sonuclar alabıLırsın tatLım
Kullanıcı avatarı
Gönderen: kartanem - Moderatör
#58773 kızlar bende dün başladım diane35 e... ama ben tamamen amaç için içiyorum.yani kontrol yöntemi olarak.evlenmeden önce gittiğim doktor bana bi iliç vermişti.ismini yazamıyorum site için problem olur diye,eğer ismini vermem doğru olursa sonra veririm.kullandığım bu ilaç bende aşırı sinir yaptı.piyasada bulunan doğum kontrol haplarının en yüksek ostrojen hormonu içereniymiş bu... ki doktorumda bana demişti zaten.kilo yapar ama senin kilo problemin yok biraz fazla hormon içeriyo diye :roll: o zaman yani 3 ay önce bilgisiz olduğum için kullanmaya başladım.vee 1 hafta önce duydum bu içtiğim ilaç yurtdışında yasaklanmış arkadaşlar :( hatta ölümlere bile neden olmuş... bende derhal bıraktım bu hapı... zaten bi anormallik olduğu belliydi.fiyatı çok ucuzdu ama ben bilgisiz tecrübesiz olduğumdan anlayamamıştım...

neyse lafı uzatmadan dün diane35 e başladım.dediğiniz gibi göğüslerde hassasiyet ve şişlik yaptığını çoğu yerde okudum.yan etkileri herkezde farklı olabiliyor tabi... bunun gibi bir çok yan etkisi war.ama benim içtiğim diğer ilaca göre eminim ki daha tehlikesiz :roll: jasmin adlı ilaç piyasada en tercih edileni ama bu ilaçta mide bulantısı yapabiliyormuş.ki ben mide bulantısı lafından etkilenen biri olarak bu hapı es geçtim... bu ay kullanim diane35 i bakalım ne olacak :roll:
Gönderen: wety - Güzelliğine Düşkün
#118375 kesinlikle kullanmayın arkadaşlarrrben kıllanma için kullandım 4 yıl kadar ama sonra çok zararını gördum


kesinlikle hiçbir halta yaramıyooo

hep şişiyorsunuz

ve doktor kullan hormonların düzelsın dedi ve en son gittiğimde yine kullan

dedi ben yaklaşık 4 aydır ıcmıyorum

çok berbat bir ilac hiç bir halta yaramıyooo hep sısıyorsunuzzzzzzzzzz
Kullanıcı avatarı
Gönderen: yasifee - Güzelliğine Düşkün
#118383 Sevgili wety,

bende polikistik over sendromu var. (Bilmeyenler için kısa bir açıklama: yumurtalıkların üzerinde çok küçük yüzlerce kist var). Bu da hormonların alt üst olmasına neden oluyor. Beraberinde kilo, kıllanma, saç dökülmesi ve sivilce yapıyor.

Ben diane 35 kullandım ve benim mucize ilacım oldu. Birden 8 kilo verdim.Bebek gibi bir cilde kavuştum. Saçlarım gürleşti herşey düzene girdi. Hatta doğum kontrol hapı (oral konraseptif) olarak kullanmaya devam ettim evlendiğimde. Şimdi hamilelik düşündüğüm için kullanmıyorum, ama dianeyi çok arıyorum. Acaba sana bir yan etkisi olmuş olabilir mi?

Sende işe yaramamasının sebebi acaba başka bir şey miydi?
Kullanıcı avatarı
Gönderen: keremasli - BaKımLı
#119312 selam kızlar.bende yaklaşık 2 yıldır diana 35 kullanıyorum.benim de yasifee'nin gibi polkistik over sendromum var.doktorum bu ilacı tavsiye etti bana.hem rahatsızlığım için hem de doğum kontrol yöntemi için kullanıyorum.ben de bu ilaç ilk başlarda yan etki yapmıştı ama şimdi hepsi geçti.gerçi hala göğüslerimde şişlik var.bir tek o geçmedi.polikistikover sendromunda gebe kalma güçlüğü oluşabiliyormuş malesef.doktorum bana siz karar verdiğinizde gebeliğe dedi,yumurtlamayısağlayacı ilaç vericez dedi..
siz nasıl bir yol izliyorsunuz yasifee??
Gönderen: akasya26 - Güzelliğine Düşkün
#119711 diana-35 :evil: kabus gibi,,
inanılmaz şişirdi benide, göğüslerim, yüzüm, bacaklarım,, heryerim heryerim balon gibi oldum, 9 ayda 52 kilodan 77 ye çıktım, hele göğüslerim patlıcak gibiydi, damarlarım yeşil yeşil çıkmıştı hep, selülitlerde cabası, 100 kere 1000 kere pişmanım kullandığım için.. ve ilacı kullanırken, son 4 ayda, spor salonuna gittim, 77ile başladım, ve 4 ay günde 2 saat spor, artı diyet yaptım, ve 4 ay sonunda, 77 ile ağlaya ağlaya bıraktım spor salonunu,, psikolojim alt üst oldu, ve bunların hepsi diana-35ten sonra yaşadım,, ben çok çok çok ağladım, hayatımın en zor günleriydi...
ama yinede, eğer kullanmak zorundaysanız, vücudunuzu deneyin önce, siz yaşamayın,, ben yaşadım, siz yaşamayın,

kimsenin kullanmak zorunda kalmaması dileğiyle.. :cry:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: yasifee - Güzelliğine Düşkün
#121225
keremasli yazdı:selam kızlar.bende yaklaşık 2 yıldır diana 35 kullanıyorum.benim de yasifee'nin gibi polkistik over sendromum var.doktorum bu ilacı tavsiye etti bana.hem rahatsızlığım için hem de doğum kontrol yöntemi için kullanıyorum.ben de bu ilaç ilk başlarda yan etki yapmıştı ama şimdi hepsi geçti.gerçi hala göğüslerimde şişlik var.bir tek o geçmedi.polikistikover sendromunda gebe kalma güçlüğü oluşabiliyormuş malesef.doktorum bana siz karar verdiğinizde gebeliğe dedi,yumurtlamayısağlayacı ilaç vericez dedi..
siz nasıl bir yol izliyorsunuz yasifee??


Canım benim,önce bebek isteyip istememek önemli.Ben anneliği artık tatmak, bebek sahibi olmak istiyorum. Biz Diane'yi 3 ay önce bıraktık.Bıraktıktan sonra 1 yıl süre veriliyor, normal bir gebelik için.Biz henüz o sürenin içindeyiz. Ancak Diane'yi bırakınca adet düzensizlikleri yine başladı. Şimdi gelmediği zaman önce test yaptırıyorum, negatifse Farlutal kullanıyorum. Bu da yumurtaları çatlatıyor ve mensi getirtiyor.. Eğer bu şekilde de olmazsa sırasıyla önce inseminasyon (aşılama) ya da son merhale olarak tüp bebek yapılıyor.. Şimdilik zamana bıraktık anlayacağın.. :)

Bu arada saba da geçmiş olsun
Kullanıcı avatarı
Gönderen: keremasli - BaKımLı
#121423 çok sağol canımbenim.allah inşallah gölünüze göre verir.güzel haberlerinizi alırız.. :D
Kullanıcı avatarı
Gönderen: gokce79 - Güzelliğine Düşkün
#146684 kıslar ben de 3 yıllık evliyim ve 4 yıldır diane 35 kullanıyorum. benim 17 yaşımda bir kist problemim olmuştu ama o zaman ilaç tedavisiyle geçmişti. Adetl düzenim hep 1.5 ayda birdir. Jinekolog bana diane 35 tavsiye etmişti hem dogum kontrol hem düzensizlik ile ilgili. ve hormonlarım ölçüldüğünde değerler hep normal çıktı benim düzensizliğim genetikmiş :roll:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: aslihayal - KoKoŞ
#146977 kızlar bende 5 aydır evliyim,2,2.5 aydır doğum kontrolü için yasmin hapını kullanıyorum,doktor önerdi bende bu hapı aldım iyikide almışım,hiç bir yan etkisini görmedim,hatta cildimi düzeltti diyebilirm.diane için ise çok iyi şeyler duymamıştım açıkçası
Kullanıcı avatarı
Gönderen: gokce79 - Güzelliğine Düşkün
#147003 ben 1 ay yasmin denedim inanılmaz cildimi kaşındırdı ve gerdi beni resmen :| ben de dianeye döndüm alıştığından vazgeçme :wink:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: Buri - BaKımLı
#147107 ben de diane kulylanmıştım adet düzensizliğim için, yan etkilerini görenlerdenim ben de :( çok kullanmadan bıraktım. şimdi myralon kullanıyorum kızlar, iyi gibi bakalım. cildim yağlanmıyo mesela eskisi gibi, göğüslerim şişti birazcık ama rahatsız edici diil
Kullanıcı avatarı
Gönderen: kartanem - Moderatör
#147141 kızlar 26 Eylül 2006 da forumda yazdığım yazıyı yapıştırıyorum buraya :wink:

kızlar bende dün başladım diane35 e... ama ben tamamen amaç için içiyorum.yani kontrol yöntemi olarak.evlenmeden önce gittiğim doktor bana bi iliç vermişti.ismini yazamıyorum site için problem olur diye,eğer ismini vermem doğru olursa sonra veririm.kullandığım bu ilaç bende aşırı sinir yaptı.piyasada bulunan doğum kontrol haplarının en yüksek ostrojen hormonu içereniymiş bu... ki doktorumda bana demişti zaten.kilo yapar ama senin kilo problemin yok biraz fazla hormon içeriyo diye :roll: o zaman yani 3 ay önce bilgisiz olduğum için kullanmaya başladım.vee 1 hafta önce duydum bu içtiğim ilaç yurtdışında yasaklanmış arkadaşlar :( hatta ölümlere bile neden olmuş... bende derhal bıraktım bu hapı... zaten bi anormallik olduğu belliydi.fiyatı çok ucuzdu ama ben bilgisiz tecrübesiz olduğumdan anlayamamıştım...

neyse lafı uzatmadan dün diane35 e başladım.dediğiniz gibi göğüslerde hassasiyet ve şişlik yaptığını çoğu yerde okudum.yan etkileri herkezde farklı olabiliyor tabi... bunun gibi bir çok yan etkisi war.ama benim içtiğim diğer ilaca göre eminim ki daha tehlikesiz :roll: jasmin adlı ilaç piyasada en tercih edileni ama bu ilaçta mide bulantısı yapabiliyormuş.ki ben mide bulantısı lafından etkilenen biri olarak bu hapı es geçtim... bu ay kullanim diane35 i bakalım ne olacak


ve ben yaklaşık 2 ay öncesi bıraktım hap kullanmayı... oysa ki ç bi şikayetim olmadı.. bir sürü safsata duydum yok 6 ay kullanıp 6 ay bırakmak gerekiyormuş,ileride çocuk olmazmış vs bunlar gibi olumsuz şeyler duyunca :evil: dediğim gibi bıraktım ... cildimde hiç çıkmayan sivilcelerden bi kaçtane çıkar oldu,göğüslerim indi (ki bu benim için olumsuz oldu az da olsa dolmuşları :D ) neyse durum şu ki ben şu an hap kullanmaya korkuyorum...
Kullanıcı avatarı
Gönderen: aslihayal - KoKoŞ
#147206 hap konusunda 3-4 sene hiç ara vermeden kullanan insanların bıraktığı an çocuklarının olduğunu biliyorum,ama tabiki yan etkileride olabilir.ben şimdilik memnunum,mide bulantısına gelince ilk başladığım zaman çok az midem bulanmıştı şimdi hiç öyle problemim yok,ama benide düşündüren hapı kullandığım halde hamile kalmak,bi kaç tane örnek gördüm tırstım :roll:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: gokce79 - Güzelliğine Düşkün
#147237 ben 4 yıldır nerdeyse ara vermeden(sadece her yaz 1-2 ay ara vermişimdir) kullanıyorum. sadece kullanmaya başladığım ilk aylarda gögsümde sıkıntı ve gögsümde şişkinlik hissetmiştim ama cildime çok iyi geliyordu ben de devam ettim. ve şu anda ne kilo ne gerginlik hiç bir yan etkisini görmüyorum arada doktoruma kontrole de gidiyorum. bebek düşünene kadar devam edebilirsin dedi bana. tabi bünyeye göre de değişir...
Kullanıcı avatarı
Gönderen: kartanem - Moderatör
#147294 ooofff kızlar inan ki bilmiyorum kafam çok karışık bu konuda... doktorumuda değiştireceğim zaten yeni bi doktor bulana kadar kullanmayacağım ama inanın ki böleside çok zor :oops:
bide şimdi bi sürü gereksiz şeyler duydum gerçi inanmazdım böyle söylentilere ama bunlarad çevremde olan şeyler olunca bıraktım işte hap kullanmayı...
bu arada aslıcım evet hap kullanıp hamile kalan bi arkadaşım war benim :dontknow:
bana kalırsa kısmet yani oldumu oluyo :wink:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: indge - Güzelliğine Düşkün
#148989 kızlar doğum kontrol için somn günlerde hep yasmin i öneriyolar duyduğum kadarıyla yan etkisi en az doğum kontrol hapıymış
Gönderen: gokche19 - KoKoŞ
#152314 slm kızlar bende bu ilacı 1 senden beri kullanıyorum ilk zamanlarda işte kullandım hiç dediğiniz gibi şişkinlik felan yapmadı ama ark.larım mkilo almadığımı görnce işte alıcaksın falan die şişirdiler.....tabi bide 58 kiloydum öss dönemi kafaya taktım şişmansın demelerini bu arada small (38) bedendim ve fiizğim çok güseldi diyete başladıom ve diyet zamanal anoreksiya yemeyi reddetmeya dönüştü şimdi 46 kiloyum ve kemiklerim iğrenç gözküo ama artık tedavi görüom ve 50 kg olmak istiom..... ya ilacın etkisi kişiden kişiye değişir bence kilo alma psikolojik şartlandırma.......
ödem (şişkinlik ) için bol bol maydonoz ve salata yeyin.. kızlar
Kullanıcı avatarı
Gönderen: nagehananar - Güzelliğine Düşkün
#196231
kartanem yazdı:ooofff kızlar inan ki bilmiyorum kafam çok karışık bu konuda... doktorumuda değiştireceğim zaten yeni bi doktor bulana kadar kullanmayacağım ama inanın ki böleside çok zor :oops:
bide şimdi bi sürü gereksiz şeyler duydum gerçi inanmazdım böyle söylentilere ama bunlarad çevremde olan şeyler olunca bıraktım işte hap kullanmayı...
bu arada aslıcım evet hap kullanıp hamile kalan bi arkadaşım war benim :dontknow:
bana kalırsa kısmet yani oldumu oluyo :wink:


ya ben hiç duymadım hap kullanıp hamile kalanı.bende yasmin kullanıyorum.acaba içmesi gereken saati geçirdiği içinfalanmı hamile kalmış arkadaşın?çünkü fana dün falda bi bebeğin olacak hiç beklenmedik bi şekilde ve yakın zamanda dedi arkadaşımın annesi falda.bak endişelendim şimdi
Kullanıcı avatarı
Gönderen: SAPHİRA - Güzelliğine Düşkün
#196257 kızlar ben 5 yıldır diane 35 kullanıyorum başlarda göğüs ve basende genişleme yaptı ama ben ozaman zaten 44-45 kilo civarında olduğumdan memnundum çok sonra kilo aldım ben başladıktan sonra kilo almamak için gece içmeye başladım ilacı ben çünkü bu ilaçlar iştah açar o nedenle de insanlar kilo alıyor eğer yeni başlıyorsanız ilaç içtikten yarımsaat sonra mideniz kazınmaya başlayabilir yemek yemek yerine bir orta boy elma yiyin bi de dediğim gibi gece 10-11'den sonra alın ki vücutta en yüksek olduğ zamanlarda uykuda olun
bendeki en büyük yan etkisi selülit oldu ama onu tüm doğum kontrol hapları yapıyor zaten
bunun dışında çok uzun süreli hap kullanımında bazen gebelik olabiliyormuş doktorum söyledi bir de tabi unutup almazsanız ilaç içindeki talimatlara göre yeniden başlayıp bu arada da başka yöntemlere bakmakta fayda var onun dışında bir aydan sonra koruyuculuğunu sağlıyor
Kullanıcı avatarı
Gönderen: sparkle - BaKımLı
#196302
nagehananar yazdı:
kartanem yazdı:ooofff kızlar inan ki bilmiyorum kafam çok karışık bu konuda... doktorumuda değiştireceğim zaten yeni bi doktor bulana kadar kullanmayacağım ama inanın ki böleside çok zor :oops:
bide şimdi bi sürü gereksiz şeyler duydum gerçi inanmazdım böyle söylentilere ama bunlarad çevremde olan şeyler olunca bıraktım işte hap kullanmayı...
bu arada aslıcım evet hap kullanıp hamile kalan bi arkadaşım war benim :dontknow:
bana kalırsa kısmet yani oldumu oluyo :wink:


ya ben hiç duymadım hap kullanıp hamile kalanı.bende yasmin kullanıyorum.acaba içmesi gereken saati geçirdiği içinfalanmı hamile kalmış arkadaşın?çünkü fana dün falda bi bebeğin olacak hiç beklenmedik bi şekilde ve yakın zamanda dedi arkadaşımın annesi falda.bak endişelendim şimdi


diane 35 daha çok pko tedavisine yönelik bir hap doğum kontrol yönü diğer haplara göre çok çok daha düşük.ama tabi her doğum kontrol hapının koruyuculuğu ilk ay düşük oluyor belki o yüzden hamile kalmıştır :roll:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: nagehananar - Güzelliğine Düşkün
#196336
sparkle yazdı:
nagehananar yazdı:
kartanem yazdı:ooofff kızlar inan ki bilmiyorum kafam çok karışık bu konuda... doktorumuda değiştireceğim zaten yeni bi doktor bulana kadar kullanmayacağım ama inanın ki böleside çok zor :oops:
bide şimdi bi sürü gereksiz şeyler duydum gerçi inanmazdım böyle söylentilere ama bunlarad çevremde olan şeyler olunca bıraktım işte hap kullanmayı...
bu arada aslıcım evet hap kullanıp hamile kalan bi arkadaşım war benim :dontknow:
bana kalırsa kısmet yani oldumu oluyo :wink:


ya ben hiç duymadım hap kullanıp hamile kalanı.bende yasmin kullanıyorum.acaba içmesi gereken saati geçirdiği içinfalanmı hamile kalmış arkadaşın?çünkü fana dün falda bi bebeğin olacak hiç beklenmedik bi şekilde ve yakın zamanda dedi arkadaşımın annesi falda.bak endişelendim şimdi


diane 35 daha çok pko tedavisine yönelik bir hap doğum kontrol yönü diğer haplara göre çok çok daha düşük.ama tabi her doğum kontrol hapının koruyuculuğu ilk ay düşük oluyor belki o yüzden hamile kalmıştır :roll:


ben 7 aydır kullanıyorum ama yinede varmıdır hamile kalma riski?
Kullanıcı avatarı
Gönderen: sparkle - BaKımLı
#196438 canım sen galiba yasmin kullanıyodun zan.ama şüphelerin varsa doktoruna başvur derim ben
Kullanıcı avatarı
Gönderen: nagehananar - Güzelliğine Düşkün
#197183
sparkle yazdı:canım sen galiba yasmin kullanıyodun zan.ama şüphelerin varsa doktoruna başvur derim ben


yok şüphem yokta hap kullanıp hamile kalanları duyunca korktum biraz %3 müş galiba dimi hap kullanarak hamile kalma riski
Kullanıcı avatarı
Gönderen: sparkle - BaKımLı
#197202 yinede diğer koruma yöntemlrinde çok çok daha yüksek hap kullanıp hamile kalan binde bir falandır ve büyük ihtimalle yanlış yada eksik kullanmıştır ben hiç duymadım öle açıkçası canım takılma o kadar :wink:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: nagehananar - Güzelliğine Düşkün
#197210 çewremden duydumda yanlış kullanmak dedinde hapımı almayı unuttum bugüüüüüüüüüüün inanamıyorum kendime bravo bana yani :o hemde 10 saat gecikti hap offfffffffff
Kullanıcı avatarı
Gönderen: sparkle - BaKımLı
#197219 canım 10 saatse sanırım senin hapın koruması gitti malesef bu ay başka bir korunma yöntemi bulman gerekiyor prospektüsden hatırladığım kadarıyla.ben unutmamak için her başladığımda 21 günlük not alarmı kuruyorum telefonuma
Kullanıcı avatarı
Gönderen: nagehananar - Güzelliğine Düşkün
#197533 bende kuruyorum ama unutma sebebi telefonumun şarzının alarm çalmadan önce bitmesi oldu bende unuttum, 1 gün saat gecikse bütün bir ay korumanın etkisinin bittiğini bilmiyordum öyle birşey okumadım çünkü prospektüste ama doğruda olabilir söylediğin
Kullanıcı avatarı
Gönderen: keremasli - BaKımLı
#197604 canım 10 saat geçmiş problem değil.2 tane hap birden içiceksin cnm.hiçbir sorun yok,merak etme.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: aslihayal - KoKoŞ
#197733 benim bildiğimde 2 tane içince koruma devam ediyor.
kızlar peki ilk başlamada koruyuculuk ne zaman başlıyor,hapa başladığımız an koruyuculuk başlamıyor anladığım kadarıyla :wink: ben biraz ara verdim bu adette tekrar başlıcam korunmaya :wink:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: nagehananar - Güzelliğine Düşkün
#197738
aslihayal yazdı:benim bildiğimde 2 tane içince koruma devam ediyor.
kızlar peki ilk başlamada koruyuculuk ne zaman başlıyor,hapa başladığımız an koruyuculuk başlamıyor anladığım kadarıyla :wink: ben biraz ara verdim bu adette tekrar başlıcam korunmaya :wink:


canım hapı kullanmaya başladıktan bir ay sonra başlıyor koruma
Gönderen: bunni - Güzelliğine Düşkün
#200210 diana 35 hayatımın kabusu diyebilirim. ben bunu adet düzensizliği hormon bozukluğu ve kist için 6ay kullandım doktor 4 sene kullanmak gerekiyr demişti. ama çok fazla yan etkisini gördüm birden bire iştahım açıldı 6ayda tam 14 kilo aldım ve hala da veremiyrm aradan 2 sene geçmesine rağmen!! bende bide baş ağrısı yaptı.sadece bi faydası oldu saçlarım yağlanmıyrdu bide sivilcelerim gitmişti. daha sonraları farklı bi doktora gittim , yeni doktorumun dediine göre bu ilaç tedavi edici özelliği yokmuş sadece doğum kntrol için koruma amaçlı kullanılıyrmuş. ne hormon bozukluğuna faydası varmış nede kistlere, burda okudum bazı arkadaşlar tam tersini yazmış daha çok pko için tedavi edici diye . doktor diye güvenip gidiyrz hepsi farklı bişey söylüyr.ilk gittiğim doktor kistler çok tehlikeli diyip başıma 6-7 doktor birden çağırdı inceleme yaptılar sonra gittiğim doktor bunda bişey yok adet dönemi bunlar çatlar kendiğinden dedi ????? kime güvencem ben ya 2doktor değiştirdim şimdi başka bi doktor önerdiler bakalım o ne diycek!!!
Kullanıcı avatarı
Gönderen: dilemma - Güzelliğine Düşkün
#200290 benim de geçen ay ultrasonda bikaç kist çımıştı doktor diane ye başla dedi bu ay başka bi doktora gittim ben kist falan göremiyorum dedi öyle hemen 1 muayenede diane verilir mi hiç dedi :o
özellikle de mevsim değişikliğinde çok olası bu dedi ama ilaca başladığım için 3 ay kullanmam lazımmış çünkü ilk ay progesteronu yükseltiyo sonra hepsini dengeliyo
bi de eğer biraz kilo almışsanız rahim ve yumurtalıklar da yağlanıyomuş o yağ keselerini kist sanabiliyolarmış

bi arkadaşım pko hastalığını koyu yeşil sebzeler yiyerek yüzerek ve biraz zayıflayarak bertaraf etmişti.ona da doktor tavsiye etmiş böyle yap diye hepsi ayrı telden çalıyo bakalım hayırlısı inşallah geçer :(
Kullanıcı avatarı
Gönderen: clodya - Güzelliğine Düşkün
#205909 arkadaşlar peki ginera yı kullan varmı ?ben yeni kullanmaya başladım yan etkisi yok şimdilik ama ne olur bilemem
Kullanıcı avatarı
Gönderen: martikanadi - Güzelliğine Düşkün
#231299 Arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım herkese merhaba.

yaklaşım 3,5 senedir dianayı kullanıyorum ben. İlk zamanlarda 3-4 kilo verdiğimi hatırlıyorum. Kıllanmayı azalttı, cildimi güzelleştirdi. Zaten adet düzensizliğinden ziyade cilt problemlerim nedeniyle başlamıştım ilaca. Anlayacağınız 2,5 sene boyunca bir problem yaşamadım ancak son 1 senedir herşey gayet iyi ama ben kilo aldım. doktoruma söylediğimde braz az ye dedi bana :D... Ama emin olamıyorum sonradan bir yan etkisi çıkmış olabilir mi ? ilaç nedeniyle kilo alıyor olabilir miyim?...
Kullanıcı avatarı
Gönderen: estella - Güzelliğine Düşkün
#238500 evet canım bu hap kilo aldırıyor uzun vadede ben 6+3 ay kullandım, ilk 6 ay hiçbişii görmedim ama snra bi baktm benim bel basen fln gitmş ohoo 3 kilo almışım, spora başladım bu ay ama eskiden spora gittiğim dönemlerdeki gibi kilo veremedim sebebini bu uyuz ilaca bağlıorm bugün 10. kutuya başlamam gerekiyor ama ben bırakıyorum :yeah:
ama eğer bu 3 kiloyu hapı bırakmayı takiben veremezsem, kendilerine suç atmıcam, sizinle de paylaşıcam bunu :bye:
Gönderen: lovelys - Güzelliğine Düşkün
#242362 arkadaşlar ben yeni üyeyim herkese slm öncelikle,bende de pco tespit ettiler ve çoğunuzla aynı şekilde diane 35 e başladım.2.kutudayım şuanda, bahsedilen yan etkilerden göğsümde şişme var sadece sadece extra bi kilo almadım şimdiye kadar fakat adet olmadan önce ve adet dönemi geçtikten sonra ara ara kanamam devem ediyo böyle bi etkisi söz konusu olabilir mi acaba?
Kullanıcı avatarı
Gönderen: cigtanesii - BaKımLı
#259113 ah bu diane neyseki ben kurtuldum felaket iştah acıoo yemeden duramıyodum,gögüslerim şişerek patlayacaktı nerdeysee :angryfire şişmanlatıyo ama ayn zamanda vücut su tutuyo 2 kilosu su yani bu yüzdentuzlu yiyecekler yemeyin..ve alınan kiloların bi kısmı kendiliğinden gidio ama kalanı vermek cok zor oluo doğrusu :angryfire bide benm kistlerimi küçültmstü (çekildiğim ultrasona göre)
Gönderen: NuRsaLkimi - Güzelliğine Düşkün
#286226 Merhaba bayanlar bende yaklaşık 2 yıl önce adet düzensizliği, sivilce ve özellikle kıllanma nedeniyle doktora gitmiştim hormon testleri neticesinde hormonlarımda biraz düzensizlik olduğunu söylemişti doktorum. Ondan sonra diane 35 kullandım bu sürede çok bi şikayetim olmadı hatta bende külo kaybına bile neden oldu ki baya külo şikayetim vardı. Sonra tabi bıraktım ilacı 7 ay felan sonra. Şimdi evlendim ve d.kontrol yöntemi çin yeniden başladım bu adet döneminde. inşaALLAH yan etkileri olmaz.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: mashi - BaKımLı
#294399 bende doğum kontrol için yasmin e başladım...herhangi bir sorun yaşamadım ama baş ağrım var bu aralar (2 haftadır) ondan dolayı mı bilmiyorum.kullanan arkadaşlara sorsammm???? :dontknow:
Gönderen: esin26 - Güzelliğine Düşkün
#304016 arkadaşlar ben diane-35 kullanmaya başladım bugün 10 gün oldu.. doğum kontrolü açısından yeterli bir ilaç mıdır bana biraz bilgi verir misiniz? çünkü korumada yeterli değil diye bi şey duydum..acil bi durum aslında şimdiden teşekkürler..