Diane 35

Moderatörler: luthien, muhendis

Diane 35

Mesajgönderen stroma » Cum Eyl 08, 2006 3:01 pm

bayanlar ben yaklaşık 2 aydır bu ilacı kullanıorum regl düzensizlii için..ve aynı 2 aydır da rejim yapmaya çalışıorum ama verebildiim kilo sadece 3..göüslerimin de gittikçe şiştiini hissediorumki inanılmaz rahatsız edici..dün son ilacı da içtim ve bi daha kullanmamaya karar verdim önümüzdeki 10 gün içinde bu şişlikler inermi ve indirmek için ne yapmam gerek bi önerniz varmı?
stroma
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen nesem61 » Cum Eyl 08, 2006 3:40 pm

göğüslerin için brşey diyemem ama zamanla şişlikleri iner.allbress haplar da aynı şekilde çalışıyor.bırakınca göğüslereski halini alıyor.
diane 35 ben de çok kullandım.zaten belli bir süre sonra bırakıyorsun.ama adet düzensizliğim devam etti.evlendikten sonra düzeldi benim.
diane zaten hem kilo yapıyo,selülit yapıyor...
Kullanıcı avatarı
nesem61
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ChunLi » Cum Eyl 08, 2006 5:56 pm

bende düzensizLik nedeniyLe kuLLanmı$tım bir ara.. bende kilo yapmadi ama kullanan ba$ka bir arkada$imda yapmı$tı.. istersen doktorunla gorus daha az yan etkisi oLan bir iLac versin yasmin sanirim kilo yapmıyordu..
http://twitter.com/#!/ChunliBeauty
Kullanıcı avatarı
ChunLi
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen tarsheeva » Cum Eyl 08, 2006 7:44 pm

diane 35i 5 gün kullandım göğüslerim eşşek kadar oldu. Hemen kestim. Asla kullanmam. Gebelikte memelerim ne hale gelcek merak ediyorum:)
tarsheeva
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen nesem61 » Cum Eyl 08, 2006 9:36 pm

hayret.benim göğüsleri etkilediğini hiç hatırlamıyorum.zaten75 ler.bence tedavine devam et.doktorunla konuş.ben 3ay aralıksız kullandım.bazı arkadaşlar sivilelere iyi geliyor diye kullanıyorlardı..
Kullanıcı avatarı
nesem61
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen stroma » Cum Eyl 08, 2006 10:48 pm

kişiden kişiye deişio snrm etki mekanizması..benim bünyede özelliklede göüslerimde acaip bi şişlik sözkonusu..ama daha fazla kullanmayı düşünmüyorum tek derdim son ilacı da bitirip öyle kesmekti neseki dayanabildim kutunun sonuna kadar..=)
doktor bnm bi yıl kullanmam gerektiğini sölemişi ama bu da doktordan doktora deişen bişi kimisi de altı ay yeterli diip ara verdirip duruma göre tekrr başlatıo..düzensizlilk dvm ederse başka bi ilaç için danışırım artık..şimdilk tek derdim 10 gün içinde şu şişliği indirebilmek..5 günlük su diyeti die bi detox yöntemi buldum ödeme ve toksine birebir dio bakalım onu denicem..teşekkürler bayanlar..
stroma
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen SOFIALOREN » Cmt Eyl 23, 2006 10:55 am

ARKIDISLER HE HEH İİİİİ BEN İİİİİ BU ILACTAN KULLANMAK ISTIYOM CUNKU BENIMDE REGLIM DUZENSIZ DAHA ONEMLISI GOGUSLERIM COK TUTUCUUK MINI NINNACIK :D ACABA DIYOM BU DIONE 35 ARABAYA BES EVDE ONBES RECETESIZ ALINIRMI ALINIRSA KULLANILIRMI KULLANILIRSA CANIMA BI ZARARI DOKUNURMU DAaaaaa
Kullanıcı avatarı
SOFIALOREN
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen SOFIALOREN » Cmt Eyl 23, 2006 10:56 am

ARKIDISLER HE HEH İİİİİ BEN İİİİİ BU ILACTAN KULLANMAK ISTIYOM CUNKU BENIMDE REGLIM DUZENSIZ DAHA ONEMLISI GOGUSLERIM COK TUTUCUUK MINI NINNACIK :D ACABA DIYOM BU DIONE 35 ARABAYA BES EVDE ONBES RECETESIZ ALINIRMI ALINIRSA KULLANILIRMI KULLANILIRSA CANIMA BI ZARARI DOKUNURMU DAaaaaa
Kullanıcı avatarı
SOFIALOREN
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen ChunLi » Cmt Eyl 23, 2006 11:15 am

bence testLerini yaptır doktoruna soyle ben bu ılactan kullanabılırmıyım dıye yoksa kendi ba$ına gidip alma derim.. Belki senin duzensızlıgın baska birseyden kaynaklanıyodur boyle hormonları etkıleyen bir ılac kullanırsan kotu sonuclar alabıLırsın tatLım
http://twitter.com/#!/ChunliBeauty
Kullanıcı avatarı
ChunLi
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen SOFIALOREN » Cmt Eyl 23, 2006 11:18 am

YAAAAAAAAAAAAA :cry:
Kullanıcı avatarı
SOFIALOREN
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen kartanem » Sal Eyl 26, 2006 1:35 pm

kızlar bende dün başladım diane35 e... ama ben tamamen amaç için içiyorum.yani kontrol yöntemi olarak.evlenmeden önce gittiğim doktor bana bi iliç vermişti.ismini yazamıyorum site için problem olur diye,eğer ismini vermem doğru olursa sonra veririm.kullandığım bu ilaç bende aşırı sinir yaptı.piyasada bulunan doğum kontrol haplarının en yüksek ostrojen hormonu içereniymiş bu... ki doktorumda bana demişti zaten.kilo yapar ama senin kilo problemin yok biraz fazla hormon içeriyo diye :roll: o zaman yani 3 ay önce bilgisiz olduğum için kullanmaya başladım.vee 1 hafta önce duydum bu içtiğim ilaç yurtdışında yasaklanmış arkadaşlar :( hatta ölümlere bile neden olmuş... bende derhal bıraktım bu hapı... zaten bi anormallik olduğu belliydi.fiyatı çok ucuzdu ama ben bilgisiz tecrübesiz olduğumdan anlayamamıştım...

neyse lafı uzatmadan dün diane35 e başladım.dediğiniz gibi göğüslerde hassasiyet ve şişlik yaptığını çoğu yerde okudum.yan etkileri herkezde farklı olabiliyor tabi... bunun gibi bir çok yan etkisi war.ama benim içtiğim diğer ilaca göre eminim ki daha tehlikesiz :roll: jasmin adlı ilaç piyasada en tercih edileni ama bu ilaçta mide bulantısı yapabiliyormuş.ki ben mide bulantısı lafından etkilenen biri olarak bu hapı es geçtim... bu ay kullanim diane35 i bakalım ne olacak :roll:
Kullanıcı avatarı
kartanem
Moderatör
Moderatör

diane-35

Mesajgönderen wety » Prş Şub 22, 2007 11:12 am

kesinlikle kullanmayın arkadaşlarrr

ben kıllanma için kullandım 4 yıl kadar ama sonra çok zararını gördum

kesinlikle hiçbir halta yaramıyooo

hep şişiyorsunuz

ve doktor kullan hormonların düzelsın dedi ve en son gittiğimde yine kullan

dedi ben yaklaşık 4 aydır ıcmıyorum

çok berbat bir ilac hiç bir halta yaramıyooo hep sısıyorsunuzzzzzzzzzz
wety
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen yasifee » Prş Şub 22, 2007 11:18 am

Sevgili wety,

bende polikistik over sendromu var. (Bilmeyenler için kısa bir açıklama: yumurtalıkların üzerinde çok küçük yüzlerce kist var). Bu da hormonların alt üst olmasına neden oluyor. Beraberinde kilo, kıllanma, saç dökülmesi ve sivilce yapıyor.

Ben diane 35 kullandım ve benim mucize ilacım oldu. Birden 8 kilo verdim.Bebek gibi bir cilde kavuştum. Saçlarım gürleşti herşey düzene girdi. Hatta doğum kontrol hapı (oral konraseptif) olarak kullanmaya devam ettim evlendiğimde. Şimdi hamilelik düşündüğüm için kullanmıyorum, ama dianeyi çok arıyorum. Acaba sana bir yan etkisi olmuş olabilir mi?

Sende işe yaramamasının sebebi acaba başka bir şey miydi?
Kullanıcı avatarı
yasifee
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen keremasli » Cum Şub 23, 2007 10:45 am

selam kızlar.bende yaklaşık 2 yıldır diana 35 kullanıyorum.benim de yasifee'nin gibi polkistik over sendromum var.doktorum bu ilacı tavsiye etti bana.hem rahatsızlığım için hem de doğum kontrol yöntemi için kullanıyorum.ben de bu ilaç ilk başlarda yan etki yapmıştı ama şimdi hepsi geçti.gerçi hala göğüslerimde şişlik var.bir tek o geçmedi.polikistikover sendromunda gebe kalma güçlüğü oluşabiliyormuş malesef.doktorum bana siz karar verdiğinizde gebeliğe dedi,yumurtlamayısağlayacı ilaç vericez dedi..
siz nasıl bir yol izliyorsunuz yasifee??
Kullanıcı avatarı
keremasli
BaKımLı
BaKımLı

...

Mesajgönderen akasya26 » Cum Şub 23, 2007 5:34 pm

diana-35 :evil: kabus gibi,,
inanılmaz şişirdi benide, göğüslerim, yüzüm, bacaklarım,, heryerim heryerim balon gibi oldum, 9 ayda 52 kilodan 77 ye çıktım, hele göğüslerim patlıcak gibiydi, damarlarım yeşil yeşil çıkmıştı hep, selülitlerde cabası, 100 kere 1000 kere pişmanım kullandığım için.. ve ilacı kullanırken, son 4 ayda, spor salonuna gittim, 77ile başladım, ve 4 ay günde 2 saat spor, artı diyet yaptım, ve 4 ay sonunda, 77 ile ağlaya ağlaya bıraktım spor salonunu,, psikolojim alt üst oldu, ve bunların hepsi diana-35ten sonra yaşadım,, ben çok çok çok ağladım, hayatımın en zor günleriydi...
ama yinede, eğer kullanmak zorundaysanız, vücudunuzu deneyin önce, siz yaşamayın,, ben yaşadım, siz yaşamayın,

kimsenin kullanmak zorunda kalmaması dileğiyle.. :cry:
akasya26
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen yasifee » Pzt Şub 26, 2007 9:20 am

keremasli yazdı:selam kızlar.bende yaklaşık 2 yıldır diana 35 kullanıyorum.benim de yasifee'nin gibi polkistik over sendromum var.doktorum bu ilacı tavsiye etti bana.hem rahatsızlığım için hem de doğum kontrol yöntemi için kullanıyorum.ben de bu ilaç ilk başlarda yan etki yapmıştı ama şimdi hepsi geçti.gerçi hala göğüslerimde şişlik var.bir tek o geçmedi.polikistikover sendromunda gebe kalma güçlüğü oluşabiliyormuş malesef.doktorum bana siz karar verdiğinizde gebeliğe dedi,yumurtlamayısağlayacı ilaç vericez dedi..
siz nasıl bir yol izliyorsunuz yasifee??

Canım benim,önce bebek isteyip istememek önemli.Ben anneliği artık tatmak, bebek sahibi olmak istiyorum. Biz Diane'yi 3 ay önce bıraktık.Bıraktıktan sonra 1 yıl süre veriliyor, normal bir gebelik için.Biz henüz o sürenin içindeyiz. Ancak Diane'yi bırakınca adet düzensizlikleri yine başladı. Şimdi gelmediği zaman önce test yaptırıyorum, negatifse Farlutal kullanıyorum. Bu da yumurtaları çatlatıyor ve mensi getirtiyor.. Eğer bu şekilde de olmazsa sırasıyla önce inseminasyon (aşılama) ya da son merhale olarak tüp bebek yapılıyor.. Şimdilik zamana bıraktık anlayacağın.. :)

Bu arada saba da geçmiş olsun
Kullanıcı avatarı
yasifee
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen keremasli » Pzt Şub 26, 2007 3:29 pm

çok sağol canımbenim.allah inşallah gölünüze göre verir.güzel haberlerinizi alırız.. :D
Kullanıcı avatarı
keremasli
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen gokce79 » Sal Nis 03, 2007 5:56 pm

kıslar ben de 3 yıllık evliyim ve 4 yıldır diane 35 kullanıyorum. benim 17 yaşımda bir kist problemim olmuştu ama o zaman ilaç tedavisiyle geçmişti. Adetl düzenim hep 1.5 ayda birdir. Jinekolog bana diane 35 tavsiye etmişti hem dogum kontrol hem düzensizlik ile ilgili. ve hormonlarım ölçüldüğünde değerler hep normal çıktı benim düzensizliğim genetikmiş :roll:
Kullanıcı avatarı
gokce79
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen aslihayal » Çrş Nis 04, 2007 12:46 pm

kızlar bende 5 aydır evliyim,2,2.5 aydır doğum kontrolü için yasmin hapını kullanıyorum,doktor önerdi bende bu hapı aldım iyikide almışım,hiç bir yan etkisini görmedim,hatta cildimi düzeltti diyebilirm.diane için ise çok iyi şeyler duymamıştım açıkçası
Kullanıcı avatarı
aslihayal
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen gokce79 » Çrş Nis 04, 2007 1:48 pm

ben 1 ay yasmin denedim inanılmaz cildimi kaşındırdı ve gerdi beni resmen :| ben de dianeye döndüm alıştığından vazgeçme :wink:
Kullanıcı avatarı
gokce79
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Sonraki

Dön Sağlık

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir