Primolut - Regl Geciktirici Hap

Moderatörler: luthien, muhendis

Primolut - Regl Geciktirici Hap

Mesajgönderen aslihayal » Sal May 16, 2006 11:57 am

kızlar fikirlerinize ihtiyacım var babam erken rezervasyon yaptırarak tatilimzi ayarlamış fakat tatilin günleri büyük ihtimal benim regl dönemine geliyor,başı ya da ortasında olucak gibi.
Benim için tatil önemli bişey napıcam ben şimdi yani adet geciktirici haplar varmış onları kullanan yada onlar hakkında fikir sahibi olan varsa yorumlarını bekliyorum? :?: :?: :?: :?:
Kullanıcı avatarı
aslihayal
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen muhendis » Sal May 16, 2006 12:04 pm

ben kullanmıştım canım benimde össye giriş tarihim regl dönemine gelecekti tahatsız olmamak için kullanmıştım ama benim kullandığım bi 5-6 yıl oluyor şimdi yeni çıkanlar değişikmi bilmiyorum.ben bi yan etkisini görmedim sonuçta her ay kullanmadıktan sonra bi kereye mahsus bişey olmaz diye düşünüyorum tabii düzeni bozmak çokta iyi değildir.ama herkes bikiniyle güneşlenip havuza denize girerken kenarda oturmakta kötü
Kullanıcı avatarı
muhendis
Moderatör
Moderatör

slm

Mesajgönderen charlize78 » Sal May 16, 2006 12:05 pm

aslıcım ben bu geciktirici haplardan bir kere tatile giderken kullanmıştım kullanma derim bütün regl düzenim bozuldu tatilden döndüm 2 ay regl olmadım sonrada zamanları şaştı resmen direk etkiliyor düzeni
Kullanıcı avatarı
charlize78
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen muhendis » Sal May 16, 2006 12:09 pm

tatlım demekki bünyeye göre değişiyor bak charlize in düzeni bozulmuş bende bi değişiklik olmadı ilacı bıraktıktan bir hafta sonra regl oldum ertesi ayda aynı zamanlarda devam etti karar senin :roll:
Kullanıcı avatarı
muhendis
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen tibia » Sal May 16, 2006 12:17 pm

ben dört kere kullandım :D birinde öss'ye girecektim,birinde yolculuk yapacaktım,ikisinde de müzik festivaline gidecektim.tabii dört kere dediysem yedi yıl içinde dört kere.yoksa bu geciktirici haplar hormon zaten,kesinlikle sürekli veya sık sık kullanılacak gibi değil.regl düzenininin bozulması veya artması gibi bişey bende hiç olmadı,ama bu sorunları yaşayan arkadaşlarım var.sana kalmış Aslıcım ben senin yerinde olsam kullanırdım ama dediğim gibi beni olumsuz etkilemediğini biliyorum sonuçta.sende nasıl etki eder bilemicem :roll:
tibia
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen ezgicanan » Sal May 16, 2006 12:42 pm

bende birkaç kere kullandım ayrıca bir hemşire olarak şunuda söyleyim geciktirici haplar 5 günden gazla kullanılmaz.dolayısıyla adetinden bir gün önce başlamanı tam 5 gün kullanıp bırakmanı tavsiye ederim.yani 5.günün sonunda tatilin devam ediyorsa yapıcağın fazla bişi yok kısa şort al onu giyersin :? ayrıca normal şartlar antınca ilcı bıraktığından 3 gün içerisinde adet görmen gerek. eğer olmuyorsa çokda telaşlanma olur adetde düzensizlik yaratmasının nedeni ergenlik dönemi içinde olmanız olabilir.
Kullanıcı avatarı
ezgicanan
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen aslihayal » Sal May 16, 2006 3:27 pm

kızlar peki bu hapa 3 gün önce falan mı başlamak lazım,bi de hangi hapı kullandınız,yani hangi marka iyidir
Kullanıcı avatarı
aslihayal
KoKoŞ
KoKoŞ

Re:

Mesajgönderen tibia » Sal May 16, 2006 3:59 pm

aslihayal yazdı:kızlar peki bu hapa 3 gün önce falan mı başlamak lazım,bi de hangi hapı kullandınız,yani hangi marka iyidir

özel mesajla cvp vereyim :D burada ilaç önerisi yazmakta tereddüt ediyorum :roll:
tibia
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen esramng » Sal May 16, 2006 5:06 pm

canım benimde tam zamanı gibi hep tatil gününlerime rastlar regl dönemim ve genelde 10 gün tatil yaparız adetimden 1-2 gün önce geciktirici hap alıyorum zaten en fazla 10 gün kullanılıyor.ben 3 kez kullandım ve doktor yılda bir defa kullanmanın sakıncası olmadığını söylemişti.bu yılda tatilin son 4 gününe denk gelecek regl yine aynı ilacı almayı düşünüyorum hiç bir yan etki olmadı bende gecikme yada aşırı veya az kanama gibi.istersen özelden ismini verebilirm.
Kullanıcı avatarı
esramng
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen inspector » Çrş May 17, 2006 9:54 am

Canım yine sen bilirsin ama ben de kullanma diyenlerden yanayım. Ben 3 yıl önce senin gibi tatilimi kurtarayım diye kullanmıştım. Ama tatilim berbat oldu. Belki herkeste aynı etkiyi yapmıyor olabilir ama bende dayanılmaz bir baş ağrısı yaptı. İlacın adını hatırlamıyorum ama içinde yan etki olarak baş ağrısı yapabileceği yazıyordu zaten. Baş ağrısı dediğim bayağı kuvvetli, tüm gün süren ve zaten denize girmeyi falan unutturan bir baş ağrısıydı. Mecburen ilacı kesip, normal adetimi görüp, bittikten sonra kalan 2-3 günümü rahatça geçirmiştim.
Yine de kullanacaksan dikkatle takip et, eğer tüm gün başın ağrırsa ilacı kesmen gerektiğini unutma. Şimdiden iyi tatiller.
Kullanıcı avatarı
inspector
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen dizzy » Çrş May 17, 2006 12:43 pm

Güzelim tatilinle aranda eğer bir mens dönemin daha varsa hormon düzenleyici kullanabilirsin, yani ilacı bir kaç gün erken kesersen, gitmeden önce olup bitebilir.
Yinede bence düzenini hiç bozma. Bir kere sekerse düzeni bozulursa senide üzer. Tabiki deniz havuz isteyeceksin ama sağlık ömründeki bir haftadan daha önemli. Ayrıca hava değişikliği sebebiyle gecikebilir zaten bir kaç gün, yada erken bitebilir.
dizzy
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen aslihayal » Çrş May 17, 2006 2:00 pm

kızlar hepinize tecrübelerinizi ve fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim,çok yardımcı oldunuz :heartlove
Ben regl tarihimin denk gelmesi kesin olmamakla birlikte,denk gelirse bu ilacı kullanmayı düşünüyorum,napıyım kızlar 1 yıldır denize girmeyi bekliyorum,ama belkide denk gelmez ben de bünyemi bozmadan denize girerim :P
Kullanıcı avatarı
aslihayal
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen morkedi » Çrş May 17, 2006 9:22 pm

ya kızlar bu başlıkta yazanları okudumda aklım karıştı.Ben de bu hafta sonu tatile gideceğim ve regl zamanım cumartesi denk geliyr. Eczacıya sordum ben 2-3 gün önce alırsan olur dedi. Forumda 1 gün önce alanda var anladığım kadarıyla.Ne yaıyım sizce ?İkisinin arası garanti olsun die 2 gün önce mi alsam acaba :D hani gereksiz yere fazladan da almak istem,yrm ama tatilim de berbat olsun da istemiyrm :(
Kullanıcı avatarı
morkedi
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen tibia » Çrş May 17, 2006 9:40 pm

Eczacı doğru söylemiş :D
tibia
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen elifaksu » Çrş May 17, 2006 9:43 pm

evet ben de 3 sene arka arkaya her defasında denk gelmişti ve kullanmıştım,ilk kullanmamda korktum tüylenme yapar mı ,arttırır mı diye ama allahtan o tarz şikayetlerim olmadı,ben de 3 gun once gunde 3 defa olmak üzere almaya başlamıştım,almayı bıraktıktan da 2 gun sonra tekrar hasta oldum,yani şikayetim hiç olmadı bu ilaçtan,iyi ki varmış gi tatilim heba olmadı hatta :roll: (ilacın ismi p ile başlayıp t ile bitiyor :)
Kullanıcı avatarı
elifaksu
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen tibia » Çrş May 17, 2006 10:02 pm

içime sinmedi ya Aslı'ya söylediklerimi buraya da yazayım.bu ilaçlar regl başlama zamanından üç gün önce kullanılmaya başlanır.en fazla on gün kullanılmalı.bıraktıktan sonra iki üç gün içinde regl başlar.kullanırken alma zamanını öğünlere göre değil de eşit aralıklarda alınmasına dikkat ederek kullanmak daha doğru bir yaklaşım.mesela günde üç kere kullanılacaksa kahvaltıdan,öğle yemeğinden ve akşam yemeğinden sonra almak yerine bir gün 24 saat olduğuna göre sekiz saatte bir alınsa daha iyi.böylece ilacın kandaki düzeyi sabit kalır.yoksa yemeklerden sonra alınırsa çok sık aralıklarla alınmış olur.söylediklerim karışık gelmemiştir umarım.yan etkiler kişilere göre değişebiliyor maalesef.kimi hiç sorun yaşamazken kiminin ilacı bıraktıktan sonraki kanaması her zamankinden fazla veya ağrılı oluyor.veya ilacı alırken bazı yan etkiler ortaya çıkabiliyor.bunlar benim kitaplarımda ve ders notlarımda yazan bilgiler arkadaşlar.ama eğer bir jinekologdan duyduğunuz daha farklı bi bilgi varsa paylaşın.her şey o kadar çabuk değişiyor ki takip edemiyoruz :D
tibia
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen morkedi » Prş May 18, 2006 2:56 am

çok teşekkürler kızlar bu arada ben günde 1 tane alındığını sanıyordum :lol:
Kullanıcı avatarı
morkedi
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen aslihayal » Pzr May 21, 2006 6:09 pm

kızlar ben iyice şımardım biliyorum ama bu ilacı içenlere sormak istiyorum hani günde üç defa alıcaz ya illa 8 saate bir mi alıcaz yai üç ana öğünden sonra alsak işe yaramaz mı,biliyorum çok şey istiyorum ama :P
yani etki etmesi baıkımından saatleri azcık kaydırrsak ,etki etmez mi
Kullanıcı avatarı
aslihayal
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen tibia » Pzr May 21, 2006 6:49 pm

çoğu hasta dikkat etmez zaten buna.muhtemelen yemeğe göre de alsan etki edecektir.ama ben anlayamadım;doğru şekilde yapmak dururken niye yanlış yapma konusunda ısrar ediyosun :|
tibia
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen aslihayal » Pzt May 22, 2006 1:43 pm

ya belli olmaz tatilde saatleri kaçırabilirm belki diye sordum,doğrusunu yapmaya çalışırım ama yapamazsam bişey olurmu diye sormuştum tibiacım
Kullanıcı avatarı
aslihayal
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen esramng » Pzt May 22, 2006 2:10 pm

aslıcım bizim kampta kahvaltı 10 gibi bitiyor o zaman ilk hapı alıyorum sonra
akşam 8 de yemek var o zaman alıyorum bide yatarken alıyorum çok düzenli değil saatler ama bir problem olmadı.
Kullanıcı avatarı
esramng
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen gamzee » Pzt May 22, 2006 3:30 pm

ya bu geciktirici hapı en fazla kullananan benim heralde, iki senedir toplam 10 kere falan kullanmışımdır :(
ama ben hiçbi yan etkisini görmedim, hasta olmadan bir ya da iki gün önce içmeye başlıyorum. çok geciktirmedim hiç, en fazla 3-4 gün içip bırakıyorum hapı. iki sonra tekrar regl oluyorum. normal reglim ile bi fark olmuyo. ağrı ya da kanama bakımından..
gamzee
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen aslihayal » Çrş May 24, 2006 6:06 pm

çok iyi bu hap iyiymiş ya!
Kullanıcı avatarı
aslihayal
KoKoŞ
KoKoŞ

primolut regl geciktirici hap

Mesajgönderen cayi » Pzt May 14, 2007 10:31 am

bu hapı kullananınız varmı,kollarımda ağrı oldu ama haptanmı bıolmıorum kullandığımın 3. gunu acaba bı fıkrı olan varmı
Kullanıcı avatarı
cayi
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen piglet81600 » Pzt May 14, 2007 10:38 am

Ben kullanmıştım canım bi kere yazdı tatile gidicektim bugünde aldım eczaneden hafta sonu ufak bi tatil yapabilirim regl zamanıma denk geliyodu tam üstüne yazdın yani :wink: Biraz ödem yapıyo vücudun şişiyo onun dışında bi yan etkisini görmedim ama sonuçta hormonlarınla oynamış oluyosun iyi bişey değil tabi..
Kullanıcı avatarı
piglet81600
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen cayi » Pzt May 14, 2007 10:40 am

kollarımda ağrı oldu bu sabah halada devam edıo acaba haptanmı dıe merak ettım prospektusunde bacaklarda ağrı dio ama bilmioırumkıı
Kullanıcı avatarı
cayi
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen piglet81600 » Pzt May 14, 2007 10:57 am

Psikolojik olarak bak bende kolumda ağrı hissettim şimdi :roll: Eğer çok mecbur değilsen yan etki olduysa kullanma istersen canım..
Kullanıcı avatarı
piglet81600
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen cayi » Pzt May 14, 2007 11:00 am

yok kullansam ii olurrr :oops:
Kullanıcı avatarı
cayi
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen glcn83 » Pzt May 14, 2007 2:37 pm

bende kullanmıştım bu hapı bi kaç sene önce, tatildeyken regl olmamak süper bi duygu tabiii ama bi sonraki regl dönemim çok yoğun ve sancılı geçmişti ...
bi daha düşünmem açıkçası kullanmayı
Kullanıcı avatarı
glcn83
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen derinnnn » Pzt May 14, 2007 2:50 pm

cnm 3 kere kullandım bu hapı ağrı sızı yapmıyor sadece regl şişkinliğin oluyor ama regl olmuyorsun 2 sini tatilde kullandım günde 3 kere sabh öğlen akşam yemeklerden sonra içildiğinde regl olmanı önlüyo asıl işin ilginç kısmı da şu

bir dönem össye girecektim stress vs. derken 2 ay regl olamadım kadın doğum doktoru bana yine bu ilacı verdi regl olmam için ama dedim bu engellemiyomu reglyi doktor dediki bu sefer günde 2 kere sabah ve akşam içeceksin 10. gün sonunda regl olmuş olacaksın derken aynen öyle oldu 10. gün sonunda regl oldum :P ama doktorlar yılda en fazla 1 kere içmeyi uygun buluyorlar bu ilacı o da çok içmen gerektiğini hissediyorsan ben doktor tavsiyesi ile kullandım 2 kere 1 defa da tatile giderken daha önce kullandığım için aldım ilacı kestikten 2-3 gün sonra normal regl oluyorsun zaten şimdi yılda 1 hafta izinim var daha önce de biletleri almışım oteli ayarlamışım tatile gidiyorsam ve regl dönemime denk geliyosa içerim bu ilaçtan ama sadece yılda bir kere çünkü hormonlara etki eden bişi
Kullanıcı avatarı
derinnnn
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen cayi » Pzt May 14, 2007 7:31 pm

çok teşekkürlerr kızlar verdiğiniz bilgiler için hapı içince 5 dk ya düştü ağrım yanı 5 dk sonra geçıo ama haptan olduunu kesınleştırdımm
Kullanıcı avatarı
cayi
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sabish » Pzt May 14, 2007 8:37 pm

kızlar bişey sorucam bu hapı kullandıktan sonraki reglinizde aşırı ağrı falan oluyomu sonuçta hormonlara müdahale ediliyor
Kullanıcı avatarı
sabish
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen melis25 » Pzt May 14, 2007 9:45 pm

glcn83 yazdı:bende kullanmıştım bu hapı bi kaç sene önce, tatildeyken regl olmamak süper bi duygu tabiii ama bi sonraki regl dönemim çok yoğun ve sancılı geçmişti ...
bi daha düşünmem açıkçası kullanmayı

katılıyorum sana
melis25
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen derinnnn » Pzt May 14, 2007 9:52 pm

sabish yazdı:kızlar bişey sorucam bu hapı kullandıktan sonraki reglinizde aşırı ağrı falan oluyomu sonuçta hormonlara müdahale ediliyor

yok cnm benim önceden anlayıpta ağrı kesici ile duruma müdahale etmezsem zaten çok sancılı geçer regl dönemim bu ilacın extra bi sancısı olmuyor kesinlikle
Kullanıcı avatarı
derinnnn
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen mubas » Cmt May 19, 2007 3:06 pm

Nedn ben cevap yazamıyorum bu ilac ilgili? :evil:
Kullanıcı avatarı
mubas
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen mubas » Cmt May 19, 2007 3:07 pm

metni kısa tutunca oldu:)
Kullanıcı avatarı
mubas
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen mubas » Cmt May 19, 2007 3:10 pm

en iyisi bi kac parca halinde gondermek
Ben de kullandım bu hapı.Ben de agrı falan yapmadı.Ilacı regl olmadan en az 2gun once icmen gerekiyor.Prospektusunde de yazıyor zaten.Ama bu ilacla ilgili bir anımı anlatayım size.
Kullanıcı avatarı
mubas
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen mubas » Cmt May 19, 2007 3:11 pm

Evlendigim gun regl gunume denk geliyordu.Dolayısıyla bende bu hapı kullanmaya karar verdim:)
Kullanıcı avatarı
mubas
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen mubas » Cmt May 19, 2007 3:14 pm

uzgunum arkadaslar cıldırmak uzereyım yazdıgım metin gitmiyor.cumle cumle gondermek istemiyorum
Kullanıcı avatarı
mubas
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen tibia » Cmt May 19, 2007 3:15 pm

cnm bende de oluyor bazen öyle.biyere kaydet yazdığın metni sonra denersin.
tibia
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen mubas » Cmt May 19, 2007 3:29 pm

ok sagol ama hala olmoooorrr
Kullanıcı avatarı
mubas
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen frezia » Pzr May 20, 2007 5:27 pm

sabish yazdı:kızlar bişey sorucam bu hapı kullandıktan sonraki reglinizde aşırı ağrı falan oluyomu sonuçta hormonlara müdahale ediliyor

canım herkeste farklı etki edio galiba ya ben bikeresinde kullanmıstın dehset ötesi ağrım olmustu bayılmıstım falan yani ama belki de girdiim deniz soğuktu ondan olmus olabilir ama bi daa tövbe dedim ben kullanmam cünkü herseyin dogalı güsel tatilde 5 gün denize gircem die hormonlarımla oynamaya değmez bence hiç yoktan güneslenir buna da sükür derim :wink:
Kullanıcı avatarı
frezia
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sparkle » Pzr May 20, 2007 6:27 pm

kızlar bu tür hapları kullanmak hiç iyi değil aslında çünkü hem hormon içeriyor hem regl ile birlikte atılması gereken maddelerin vücuttan boşalımını geciktiriyor hem vücudun periyot düzenini bozuyor..ilerde yada bir dahaki regl periyodunuzda sorunlara sebep olabilir.benim jinekoloğum çok karşıdır bu tür hapların kullanılmasına mesela.
Kullanıcı avatarı
sparkle
BaKımLı
BaKımLı

tatilde regli.. :(

Mesajgönderen tooba » Sal May 29, 2007 12:03 pm

kızlar yaz tatili için bir hafta yer ayırttık hersey hazır ancak o tarihte regli olma ihtimalim cok cok yüksek adet geciktirmem mümkünmü bildiklerinizi paylaşırsanız cok sevinirim..
Kullanıcı avatarı
tooba
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen derinnnn » Sal May 29, 2007 12:08 pm

http://www.itsbeauty.com/forum/viewtopic.php?t=6217 canım burası sana yardımcı olacaktır
Kullanıcı avatarı
derinnnn
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen tooba » Sal May 29, 2007 12:33 pm

kusura bakmayın gözümden kaçmış demekki :(

tşkkr ederm derincim
Kullanıcı avatarı
tooba
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen kimene » Pzr Haz 03, 2007 3:19 pm

kızlar bende kullandım bu hapı hiçbir yan etkisini görmedim hafif şişkinlik dışında oda normal heralde.tatilim süper geçti valla....
kimene
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen indge » Pzt Haz 04, 2007 1:09 am

kızlar benim babam eczacı ve ben bu hapı 3 yıldır senede 1 kere kullandım daha doğrusu hep bişey çıktı tatil vs.. kullanmak zorunda kaldım ve yan etki yaşamadım zaten öle büyük bi yan etkisi olsaydı babam tavsiye etmezdi bana bu hapı
Kullanıcı avatarı
indge
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen dietETHICC » Prş Haz 07, 2007 3:55 pm

canım premolut-n bende ara kanama yapmıştı...hormon dengesini bozduğu için normal tabi...bende şimdiye kadar 1 defa kullandım...ama tatildeyken kullanmam gerekirse kullanabilirim...
Kullanıcı avatarı
dietETHICC
BaKımLı
BaKımLı

Re:

Mesajgönderen frezia » Cum Haz 08, 2007 11:25 am

sparkle yazdı:kızlar bu tür hapları kullanmak hiç iyi değil aslında çünkü hem hormon içeriyor hem regl ile birlikte atılması gereken maddelerin vücuttan boşalımını geciktiriyor hem vücudun periyot düzenini bozuyor..ilerde yada bir dahaki regl periyodunuzda sorunlara sebep olabilir.benim jinekoloğum çok karşıdır bu tür hapların kullanılmasına mesela.

kesinlikle sana katılıyorum sparkleciğim :beer: gecen sene ablama yazdirmak icin doktora gittiimde hastayi görmeden yazamam basit bi ilaç diil eğer endometriozis gibi bi hastalığı varsa daha da fazla tetikliyor riskli falan demisti :? bence illa da kullancam diyosaniz doktora muayne olup öle alın özellikle de regl dönemi asırı sancılı gecenler.. :!: :!: :!:
Kullanıcı avatarı
frezia
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Sonraki

Dön Sağlık

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir