Primolut - Regl Geciktirici Hap

Moderatörler: luthien, muhendis

Re: Primolut - Regl Geciktirici Hap

Mesajgönderen imgaby » Prş Haz 04, 2009 1:02 pm

peki o zaman artık tek çarem tatilden önce ve ya sonra olmak için dua etmek...sizde bana şans dileyin teşşekkü ederim hepinize
Kullanıcı avatarı
imgaby
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen mihrace » Prş Haz 04, 2009 2:11 pm

iyi şanslar canımcım, inşallah harika bir tatil geçirirsin. adet olsan bile "amaaan tek derdim bu olsun" de :laugh: :kissmuch:
Kullanıcı avatarı
mihrace
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen KaaneLif » Prş Haz 04, 2009 7:10 pm

Merhaba.. ben dha henüz 17 yaşındayım.annemle ikimiz ilk kez birlikte tatil yapacagz genelde hep babamla yaparım fakat annemin rezervasyon yaptırdıgı gune reglim denk geliyor 1 haflaık tatilimizi mahvetmek istemiyorum..Eczaneden primolut-n aldım adet geciktirici ama genede buyugumsunuz bilen varsa lütfen cevap verebilir misinizzz ?? :dontknow:
Kullanıcı avatarı
KaaneLif
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen mihrace » Prş Haz 04, 2009 8:06 pm

kaanelif daha yeni cevap verildi bu konuya canım. önceki sayfada (7. sayfa) sorunun cevabını bulabilirsin ;)

kullanma canım. daha çok küçüksün, vücudun gelişme çağında. varsın üç dört günü de havuza girmeyiver. sağlığından önemli mi? :bye:
Kullanıcı avatarı
mihrace
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen KaaneLif » Cum Haz 05, 2009 9:41 am

mihrace yazdı:kaanelif daha yeni cevap verildi bu konuya canım. önceki sayfada (7. sayfa) sorunun cevabını bulabilirsin ;)

kullanma canım. daha çok küçüksün, vücudun gelişme çağında. varsın üç dört günü de havuza girmeyiver. sağlığından önemli mi? :bye:

Çok Teşekkür ederim :) Evet hakLısınız 3-4 gunde girmicez artık :(
Kullanıcı avatarı
KaaneLif
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen morkedi » Sal Haz 16, 2009 7:53 am

Bazi arkadaslar erkene almak icin kullanmislar bu ilaci sanirim. Benimde erkene almaya ihtiyacim var,yoksa 10 gun gibi bi sure geciktirmem gerekecek:( Baska erkene almak icin kullananlariniz var mi kizlar???
Kullanıcı avatarı
morkedi
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen mihrace » Sal Haz 16, 2009 1:29 pm

morkedi, bu ilaç geciktirmek için. erkene almak için olan başka bir ilaç. bu başlık altında konuşulmuş olabilir ama. kullananların yorumlarlar :)
Kullanıcı avatarı
mihrace
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen morkedi » Sal Haz 23, 2009 2:48 pm

morkedi yazdı:Bazi arkadaslar erkene almak icin kullanmislar bu ilaci sanirim. Benimde erkene almaya ihtiyacim var,yoksa 10 gun gibi bi sure geciktirmem gerekecek:( Baska erkene almak icin kullananlariniz var mi kizlar???

Kizlar bu ilaci erkene almak icin kullananiz var mi???
Kullanıcı avatarı
morkedi
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen esoes0 » Çrş Haz 24, 2009 11:43 pm

ben geçen ay bu ilacı kullandım ama reglimin 2. günü kullanmaya başladım bittikten 2 gün sonra yine geldi 2 - 3 gün daha. bu durumda benim en azından bi hafta kadar önce tekrar regl olmam gerekiyordu.ama olmadım.bi bilginiz var mı regl i geciktirmesi konusunda.ilk cinsel deneyimimi de bu ilaç bittikten bi hafta sonra yaşadım bi etkisi olmuş olabilir mi
esoes0
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen mihrace » Prş Haz 25, 2009 1:22 pm

bu ilaç regl başlamadan birkaç gün önce alınmaya başlanıyor ve ilacı bırakana kadar adet kanamasını geciktiriyor. ilacı kestikten sonra bir iki gün içinde adet oluyorsun.

sen ilacı doğru şekilde kullanmamışsın, tamamen sağlığınla oynamışsın, acilen doktora gitmeni öneririm. umarım kalıcı ve büyük sorunlarla karşılaşmazsın :( . ilacı yanlış şekilde kullanıp hormon dengeni ve bünyeni mahvetmenle ilgili. cinsellikle ilgisi olduğunu zannetmiyorum. geçmiş olsun.
Kullanıcı avatarı
mihrace
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen melila » Pzt Haz 29, 2009 12:39 am

KIZLARRRR YETİŞİN ACİLLLLLLLLL
AYIN 28 YANI ADET OLMAM GEREKİRKEN OLMADI BUGUN.AYIN 5 I YIRTDIŞINA ÇIKICAM.ADETIM GECIKTI
PRİLAMUT NE ZMANA KULLANMAM GEREKİYOR.BİR KAÇ GUN DAHA BEKLESEM MI YOKSA HEMEN MI BAŞLASAM.EN AZ 10UNA KADAR OLMAMAM GEREKEIYORRRRRRRRRRRRRRRRR
ACILL CEVAPLAYINN LUTFENNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN :drink:
melila
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen melila » Pzt Haz 29, 2009 7:46 am

ve bu ilaç vajinal kuruluk yapıyor mu acaba??bende doğum kotrol hapı kuruluk yapıyor cunki
melila
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen melila » Pzt Haz 29, 2009 11:40 am

kızlar pekı adet suresını kısa tutabılmek ıcın bışleyler yapılarbılıyor muu???ne sıkıntı cekıyoruz yaa şu adet yuzundennnn offfffofff
melila
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen mihrace » Pzt Haz 29, 2009 11:21 pm

rahat ol. herşeyi kendi akışına bırak. sen strese girdikçe düzenini bozuyosun. zamanında başlayıp biteceğini ve tatilini güzel geçireceğini düşün. bitkisel çaylar iç, papatya kekik falan iyi gelir.
Kullanıcı avatarı
mihrace
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen brcinn » Sal Haz 30, 2009 8:50 am

öncelikle tabiki bu ilacı doktor tavsiyesiyle almanızı öneriyorum. burdaki yorumların bazıları abartılı gibi geldi bana ,, ilk bu ilacı 15-16 yaşlarımda kullanmıştım o zaman reglim çok düzensizdi 1 ay geliyosa 3 ay gelmiyordu falan doktorum bana primolut vermişti 1 kutuyu bitir sonra düzene girecek demişti 12 saat arayla içmiştim ve o günden sonrada düzensiz olmadı regl dönemlerim..
yani 16-17 yaşlarında birinin kullanmasında sakınca görmüyorum. o yaşlarda bana doktor vermişti çünkü
ilacı yakın bi tarihte yine kullandım tatilime denk gelmesin diye reglime 1-2 gün kala başladım ve sorun yaşamadan kullanıp bıraktım 1 gün sonra regl oldum ve sürmesi gerektiği kadar sürdü ve bitti ekstra bir ağrım sızım şişkinliğim olmadı
eğer gerçekten ihtiyacınız varsa bence kurtarıcı bir ilaç :)
Kullanıcı avatarı
brcinn
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen mihrace » Sal Haz 30, 2009 5:02 pm

iyi de 15-16 yaşındayken doktorun tedavi için vermiş. tedavi için düzenli bir süre kullanmışsın. tatile denk gelmesin diye keyfi ilaç almamışsın. ikisi aynı şey değil.

bu tıbbi gerekçelerle, adet düzensizliklerini gidermek için geliştirilmiş, hormonal bir ilaç. böylesi bir ilacı, özellikle de gelişim çağındaki insanların keyfi(yani adeti geçiktirmek için) alması kesinlikle sakıncalı. doktor onayı ve tavsiyesiyle alınması gerekiyor.
Kullanıcı avatarı
mihrace
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen melila » Sal Haz 30, 2009 8:30 pm

kızlar adetım geldı.aldığım hapla kaldım.ama adetın süresini kısaltan bir yontem varmı acaba.birilirei bişey biliyorsa paylaşsın lütfennnnn
melila
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen brcinn » Prş Tem 02, 2009 1:16 pm

yazımdada belirttim ilk olarak doktora danışın öyle alın diye! burda kulaktan dolma bilgilerle kimseyi yanıltmak gibi bir niyetimiz yok herkes tecrübelerini yazıyor. eğer bu ilacın bir zararı olsaydı doktor o yaştaki birine bunu vermezdi. anlatmak istediğim bu.
herkese sakın kullanma içmeyin demek bence çok saçma! ;)

melila, tatlım sanırım öyle bir yöntem yok yada en azından ben bilmiyorum :confused:
Kullanıcı avatarı
brcinn
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen mihrace » Prş Tem 02, 2009 4:05 pm

brcinn, tabiiki doktor verdiğinde bir zararı yok, doktor tedavi için veriyor. ama buradaki insanlar tedavi için değil, adetlerini geçiktirmek için kullanmak istiyorlar. hatta eczaneden gidip alacaklar ve direkt kullanacaklar. bu senin söylediğinle aynı şey değil. özellikle gelişme çağında, bu tip ilaçları gelişigüzel kullanmak çok zararlı.

gerçekten doktora gidip de doktorun onayıyla reçetesiyle kullandıktan sonra her yaştan herkes güvenle kullansın tabii.
Kullanıcı avatarı
mihrace
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen GoZz » Prş Tem 02, 2009 10:31 pm

1 haftalığına tatile gidiyoruz ve ben o hafta tatilimizin 1. gününden 7. gününe kadar regl olacağım.(Öyle hesapladım yani.) (Yılda bir kez tatile şehir dışına çıkıyoruz. :( )
Bazen birkaç gün erken ya da birkaç gün geç olabiliyorum. Yaşım 19.
Kuzenim kullanmıştı bu haptan, hiçbir zararını görmemiş. Reglden 3 gün önce alınması gerekiyormuş sanırım.
Ben hapı, hesapladığım regl günümden 4 gün önce aldım. Hapı aldığımın 2. gününde(yani bugün) kahverengi leke geldi. Eğer bugün-yarın regl olacaksam, tam regl günümde almış oluyorum hapı. Hesapladığım tarihte regl olacaksam 4gün önce almış oluyorum ve bugün de dediğim gibi kahverengi leke geldi.
İlacı kullanmaya devam edeyim mi? Yoksa reglmi geciktirmez,boşuna kullanmış olurum diye bırakayım mı?

Tavsiyelerinize ihtiyacım var!
Kullanıcı avatarı
GoZz
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

ÖncekiSonraki

Dön Sağlık

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir