Primolut - Regl Geciktirici Hap

Moderatörler: luthien, muhendis

Mesajgönderen esramng » Pzt May 22, 2006 2:10 pm

aslıcım bizim kampta kahvaltı 10 gibi bitiyor o zaman ilk hapı alıyorum sonra
akşam 8 de yemek var o zaman alıyorum bide yatarken alıyorum çok düzenli değil saatler ama bir problem olmadı.
Kullanıcı avatarı
esramng
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen gamzee » Pzt May 22, 2006 3:30 pm

ya bu geciktirici hapı en fazla kullananan benim heralde, iki senedir toplam 10 kere falan kullanmışımdır :(
ama ben hiçbi yan etkisini görmedim, hasta olmadan bir ya da iki gün önce içmeye başlıyorum. çok geciktirmedim hiç, en fazla 3-4 gün içip bırakıyorum hapı. iki sonra tekrar regl oluyorum. normal reglim ile bi fark olmuyo. ağrı ya da kanama bakımından..
gamzee
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen aslihayal » Çrş May 24, 2006 6:06 pm

çok iyi bu hap iyiymiş ya!
Kullanıcı avatarı
aslihayal
KoKoŞ
KoKoŞ

primolut regl geciktirici hap

Mesajgönderen cayi » Pzt May 14, 2007 10:31 am

bu hapı kullananınız varmı,kollarımda ağrı oldu ama haptanmı bıolmıorum kullandığımın 3. gunu acaba bı fıkrı olan varmı
Kullanıcı avatarı
cayi
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen piglet81600 » Pzt May 14, 2007 10:38 am

Ben kullanmıştım canım bi kere yazdı tatile gidicektim bugünde aldım eczaneden hafta sonu ufak bi tatil yapabilirim regl zamanıma denk geliyodu tam üstüne yazdın yani :wink: Biraz ödem yapıyo vücudun şişiyo onun dışında bi yan etkisini görmedim ama sonuçta hormonlarınla oynamış oluyosun iyi bişey değil tabi..
Kullanıcı avatarı
piglet81600
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen cayi » Pzt May 14, 2007 10:40 am

kollarımda ağrı oldu bu sabah halada devam edıo acaba haptanmı dıe merak ettım prospektusunde bacaklarda ağrı dio ama bilmioırumkıı
Kullanıcı avatarı
cayi
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen piglet81600 » Pzt May 14, 2007 10:57 am

Psikolojik olarak bak bende kolumda ağrı hissettim şimdi :roll: Eğer çok mecbur değilsen yan etki olduysa kullanma istersen canım..
Kullanıcı avatarı
piglet81600
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen cayi » Pzt May 14, 2007 11:00 am

yok kullansam ii olurrr :oops:
Kullanıcı avatarı
cayi
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen glcn83 » Pzt May 14, 2007 2:37 pm

bende kullanmıştım bu hapı bi kaç sene önce, tatildeyken regl olmamak süper bi duygu tabiii ama bi sonraki regl dönemim çok yoğun ve sancılı geçmişti ...
bi daha düşünmem açıkçası kullanmayı
Kullanıcı avatarı
glcn83
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen derinnnn » Pzt May 14, 2007 2:50 pm

cnm 3 kere kullandım bu hapı ağrı sızı yapmıyor sadece regl şişkinliğin oluyor ama regl olmuyorsun 2 sini tatilde kullandım günde 3 kere sabh öğlen akşam yemeklerden sonra içildiğinde regl olmanı önlüyo asıl işin ilginç kısmı da şu

bir dönem össye girecektim stress vs. derken 2 ay regl olamadım kadın doğum doktoru bana yine bu ilacı verdi regl olmam için ama dedim bu engellemiyomu reglyi doktor dediki bu sefer günde 2 kere sabah ve akşam içeceksin 10. gün sonunda regl olmuş olacaksın derken aynen öyle oldu 10. gün sonunda regl oldum :P ama doktorlar yılda en fazla 1 kere içmeyi uygun buluyorlar bu ilacı o da çok içmen gerektiğini hissediyorsan ben doktor tavsiyesi ile kullandım 2 kere 1 defa da tatile giderken daha önce kullandığım için aldım ilacı kestikten 2-3 gün sonra normal regl oluyorsun zaten şimdi yılda 1 hafta izinim var daha önce de biletleri almışım oteli ayarlamışım tatile gidiyorsam ve regl dönemime denk geliyosa içerim bu ilaçtan ama sadece yılda bir kere çünkü hormonlara etki eden bişi
Kullanıcı avatarı
derinnnn
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen cayi » Pzt May 14, 2007 7:31 pm

çok teşekkürlerr kızlar verdiğiniz bilgiler için hapı içince 5 dk ya düştü ağrım yanı 5 dk sonra geçıo ama haptan olduunu kesınleştırdımm
Kullanıcı avatarı
cayi
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sabish » Pzt May 14, 2007 8:37 pm

kızlar bişey sorucam bu hapı kullandıktan sonraki reglinizde aşırı ağrı falan oluyomu sonuçta hormonlara müdahale ediliyor
Kullanıcı avatarı
sabish
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen melis25 » Pzt May 14, 2007 9:45 pm

glcn83 yazdı:bende kullanmıştım bu hapı bi kaç sene önce, tatildeyken regl olmamak süper bi duygu tabiii ama bi sonraki regl dönemim çok yoğun ve sancılı geçmişti ...
bi daha düşünmem açıkçası kullanmayı

katılıyorum sana
melis25
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen derinnnn » Pzt May 14, 2007 9:52 pm

sabish yazdı:kızlar bişey sorucam bu hapı kullandıktan sonraki reglinizde aşırı ağrı falan oluyomu sonuçta hormonlara müdahale ediliyor

yok cnm benim önceden anlayıpta ağrı kesici ile duruma müdahale etmezsem zaten çok sancılı geçer regl dönemim bu ilacın extra bi sancısı olmuyor kesinlikle
Kullanıcı avatarı
derinnnn
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen mubas » Cmt May 19, 2007 3:06 pm

Nedn ben cevap yazamıyorum bu ilac ilgili? :evil:
Kullanıcı avatarı
mubas
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen mubas » Cmt May 19, 2007 3:07 pm

metni kısa tutunca oldu:)
Kullanıcı avatarı
mubas
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen mubas » Cmt May 19, 2007 3:10 pm

en iyisi bi kac parca halinde gondermek
Ben de kullandım bu hapı.Ben de agrı falan yapmadı.Ilacı regl olmadan en az 2gun once icmen gerekiyor.Prospektusunde de yazıyor zaten.Ama bu ilacla ilgili bir anımı anlatayım size.
Kullanıcı avatarı
mubas
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen mubas » Cmt May 19, 2007 3:11 pm

Evlendigim gun regl gunume denk geliyordu.Dolayısıyla bende bu hapı kullanmaya karar verdim:)
Kullanıcı avatarı
mubas
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen mubas » Cmt May 19, 2007 3:14 pm

uzgunum arkadaslar cıldırmak uzereyım yazdıgım metin gitmiyor.cumle cumle gondermek istemiyorum
Kullanıcı avatarı
mubas
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen tibia » Cmt May 19, 2007 3:15 pm

cnm bende de oluyor bazen öyle.biyere kaydet yazdığın metni sonra denersin.
tibia
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen mubas » Cmt May 19, 2007 3:29 pm

ok sagol ama hala olmoooorrr
Kullanıcı avatarı
mubas
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen frezia » Pzr May 20, 2007 5:27 pm

sabish yazdı:kızlar bişey sorucam bu hapı kullandıktan sonraki reglinizde aşırı ağrı falan oluyomu sonuçta hormonlara müdahale ediliyor

canım herkeste farklı etki edio galiba ya ben bikeresinde kullanmıstın dehset ötesi ağrım olmustu bayılmıstım falan yani ama belki de girdiim deniz soğuktu ondan olmus olabilir ama bi daa tövbe dedim ben kullanmam cünkü herseyin dogalı güsel tatilde 5 gün denize gircem die hormonlarımla oynamaya değmez bence hiç yoktan güneslenir buna da sükür derim :wink:
Kullanıcı avatarı
frezia
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sparkle » Pzr May 20, 2007 6:27 pm

kızlar bu tür hapları kullanmak hiç iyi değil aslında çünkü hem hormon içeriyor hem regl ile birlikte atılması gereken maddelerin vücuttan boşalımını geciktiriyor hem vücudun periyot düzenini bozuyor..ilerde yada bir dahaki regl periyodunuzda sorunlara sebep olabilir.benim jinekoloğum çok karşıdır bu tür hapların kullanılmasına mesela.
Kullanıcı avatarı
sparkle
BaKımLı
BaKımLı

tatilde regli.. :(

Mesajgönderen tooba » Sal May 29, 2007 12:03 pm

kızlar yaz tatili için bir hafta yer ayırttık hersey hazır ancak o tarihte regli olma ihtimalim cok cok yüksek adet geciktirmem mümkünmü bildiklerinizi paylaşırsanız cok sevinirim..
Kullanıcı avatarı
tooba
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen derinnnn » Sal May 29, 2007 12:08 pm

http://www.itsbeauty.com/forum/viewtopic.php?t=6217 canım burası sana yardımcı olacaktır
Kullanıcı avatarı
derinnnn
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen tooba » Sal May 29, 2007 12:33 pm

kusura bakmayın gözümden kaçmış demekki :(

tşkkr ederm derincim
Kullanıcı avatarı
tooba
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen kimene » Pzr Haz 03, 2007 3:19 pm

kızlar bende kullandım bu hapı hiçbir yan etkisini görmedim hafif şişkinlik dışında oda normal heralde.tatilim süper geçti valla....
kimene
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen indge » Pzt Haz 04, 2007 1:09 am

kızlar benim babam eczacı ve ben bu hapı 3 yıldır senede 1 kere kullandım daha doğrusu hep bişey çıktı tatil vs.. kullanmak zorunda kaldım ve yan etki yaşamadım zaten öle büyük bi yan etkisi olsaydı babam tavsiye etmezdi bana bu hapı
Kullanıcı avatarı
indge
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen dietETHICC » Prş Haz 07, 2007 3:55 pm

canım premolut-n bende ara kanama yapmıştı...hormon dengesini bozduğu için normal tabi...bende şimdiye kadar 1 defa kullandım...ama tatildeyken kullanmam gerekirse kullanabilirim...
Kullanıcı avatarı
dietETHICC
BaKımLı
BaKımLı

Re:

Mesajgönderen frezia » Cum Haz 08, 2007 11:25 am

sparkle yazdı:kızlar bu tür hapları kullanmak hiç iyi değil aslında çünkü hem hormon içeriyor hem regl ile birlikte atılması gereken maddelerin vücuttan boşalımını geciktiriyor hem vücudun periyot düzenini bozuyor..ilerde yada bir dahaki regl periyodunuzda sorunlara sebep olabilir.benim jinekoloğum çok karşıdır bu tür hapların kullanılmasına mesela.

kesinlikle sana katılıyorum sparkleciğim :beer: gecen sene ablama yazdirmak icin doktora gittiimde hastayi görmeden yazamam basit bi ilaç diil eğer endometriozis gibi bi hastalığı varsa daha da fazla tetikliyor riskli falan demisti :? bence illa da kullancam diyosaniz doktora muayne olup öle alın özellikle de regl dönemi asırı sancılı gecenler.. :!: :!: :!:
Kullanıcı avatarı
frezia
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen demet_angel » Pzr Haz 10, 2007 6:20 pm

kızlar ben polikistik over sendromu için diana-35 kullanıyorum. acaba geciktirmek için aynı anda bu hapı da kullansam sorun olur mu? bilgisi olan var mı? tatilim zehir olsun istemiyorum :(
Kullanıcı avatarı
demet_angel
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen black » Pzr Haz 10, 2007 7:58 pm

bende kullandım bu hapı,regl olmadıgım süre boyunca agrım sızım yada şişkinliğim olmadı.ama diğer aya acısı çıktı,normalde regl dönemlerim agrısız olmasına karşın felaket agrı ve sancı oldu,üstelik kanamam çook fazla olmuştuu :( ondan sonraki ayda normalden az oldum..normale dönmesi bikac ayı bulduu :?
Kullanıcı avatarı
black
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen morkedi » Pzr Haz 10, 2007 8:24 pm

Ben bu ilacı iki kez kullandımireglim tatile denk geldiği için.Açıkcası ben bi sorun yaşamadım.ilacı kullandığım sürece bir şişkinlik kasıklarımda hafif bir ağrı vardı. ılacı bıraktından 2 gün sonra regl oldum herzamankinden farklı değildi,yine gayet ağrılıydı yani. :lol: Ama normal reglleriniz fazla sorunlu geçmiyorsa etkisini daha şiddetli hissediliyor olabilir.
Kullanıcı avatarı
morkedi
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen sakinsular » Sal Haz 19, 2007 5:39 pm

ben bu hapı yaklaşık 15 yıldır kullanıyorum :) her yıl değil ama iki yılda bi gelir benim böyle tatil dönemlerim regl dönemlerime. hapın herhangi bir zararı yok rahat olabilirsiniz çünkü senede 1 kere kullanırız genelde. Ben primoulutu adeti geciktirmek değil öne almak için kullanırım mümkün olduğunca. Örneğin reglim tatil dönemimin ilk günlerine denk geliyorsa ve 15 gün tatil yapacaksam, tatile gidip 15 gün hatta yolculuğu da kat içine 16-17 gün vücuduma hormon vereceğime, hesap yaparım tatilden önce reglim bitecek şekilde 5 gün ilacı kullanır keser regl olur reglimi bitirir öyle rahat rahat tatile giderim. işin mantığı o biliyosunuz: O ilacı kullandığınız süre boyunca regl olmazsınız ve bıraktığınızın ertesi günü regl olursunuz.

Buarada bende hiç bir yan etkisi olmadı. Veya sancılı bir regl.... (Ha buarada benim de annem eczacı ve ilaç kullandırmayan bi hatundur. Çok gerekmedikçe ailece ilaç kullanmayız. Kısaca kolay kolay ilaç vermez vücuduma ama bunu kullandırıyor kendisi bana...)
www.mammamia-pelin.com
Kullanıcı avatarı
sakinsular
BaKımLı
BaKımLı

Re:

Mesajgönderen sehnaz20 » Sal Haz 19, 2007 6:36 pm

sakinsular yazdı:ben bu hapı yaklaşık 15 yıldır kullanıyorum :) her yıl değil ama iki yılda bi gelir benim böyle tatil dönemlerim regl dönemlerime. hapın herhangi bir zararı yok rahat olabilirsiniz çünkü senede 1 kere kullanırız genelde. Ben primoulutu adeti geciktirmek değil öne almak için kullanırım mümkün olduğunca. Örneğin reglim tatil dönemimin ilk günlerine denk geliyorsa ve 15 gün tatil yapacaksam, tatile gidip 15 gün hatta yolculuğu da kat içine 16-17 gün vücuduma hormon vereceğime, hesap yaparım tatilden önce reglim bitecek şekilde 5 gün ilacı kullanır keser regl olur reglimi bitirir öyle rahat rahat tatile giderim. işin mantığı o biliyosunuz: O ilacı kullandığınız süre boyunca regl olmazsınız ve bıraktığınızın ertesi günü regl olursunuz.

Buarada bende hiç bir yan etkisi olmadı. Veya sancılı bir regl.... (Ha buarada benim de annem eczacı ve ilaç kullandırmayan bi hatundur. Çok gerekmedikçe ailece ilaç kullanmayız. Kısaca kolay kolay ilaç vermez vücuduma ama bunu kullandırıyor kendisi bana...)

sakinsular benimde dügünüme denk gelio regl dönemim. bende daha önce gelsin kurtulayim diye düsünüyorum dügün 12.agustos benim reglimde 9-10 agustos gibi gelir herhalde. benim bu ilaci nasil kullanmam gerekio canim?
Kullanıcı avatarı
sehnaz20
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sakinsular » Sal Haz 19, 2007 9:23 pm

reglin kaç gün sürüyo canım?
www.mammamia-pelin.com
Kullanıcı avatarı
sakinsular
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen herdes » Cmt Haz 23, 2007 7:49 pm

ben 2 yıldır tatilde mecburen kullanıyorum ve acayip şişkinlik yapıyo bende 2ay zor atlatıyorum sonra.ayrıca bu ilacı ullandıktan sonra bikaç ay regl günlerimi çok ağrılı ve normalden daha uzun geçiriyorum.ama napym kullanmadanda olmyo bikaç ay anormalliğine katlanmak zorunda kalsamda :D
Kullanıcı avatarı
herdes
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re: primolut regl geciktirici hap

Mesajgönderen mavipencere » Prş Mar 27, 2008 8:48 pm

Ben 9-10 yıl kadar önce kullandım ve bir daha asla kullanmayacağım.
mavipencere
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen adagio » Prş Mar 27, 2008 8:54 pm

ben ve cevremdeki cogu bayan tatil yada ozel gunlerde kullaniyoruz.suana kadar da herhangi bir sorun yasamadim.sislik bende de oluyor ama,o sislik zaten ben her ay regl olmadan basliyor,ee bu ilaci içip regl olmayi engelleyince o sislikte devam ediyor haliyle.direk bu ilac sislik yapmiyor yani :P
Kullanıcı avatarı
adagio
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen sakinsular » Cum Nis 11, 2008 12:34 pm

Banu77 yazdı:ben ve cevremdeki cogu bayan tatil yada ozel gunlerde kullaniyoruz.suana kadar da herhangi bir sorun yasamadim.sislik bende de oluyor ama,o sislik zaten ben her ay regl olmadan basliyor,ee bu ilaci içip regl olmayi engelleyince o sislikte devam ediyor haliyle.direk bu ilac sislik yapmiyor yani :P

+1
www.mammamia-pelin.com
Kullanıcı avatarı
sakinsular
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen pebblesss » Cum Nis 11, 2008 8:13 pm

benımde tatılım regl zamnıma denk gelıcek sanırım ama şiş bı sekılde tatıl yapmak ıstemıorum:(:(
Kullanıcı avatarı
pebblesss
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen zephyrcilek » Cmt May 31, 2008 1:39 pm

benim adetim belli olmuodu 3 sene önce bikere tatil için,geçen sene de öss için kullandım hiç sorunum olmadı ama bilmiyorum çok oynuodu dönemim bazen 15günde bazen 40 günde oluyodum stresden çok değişiyodu garanti olsun diye kullandım belki dönemi tutmadı bende bi sorun olmadı :)
zephyrcilek
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen karmenas » Cmt May 31, 2008 11:41 pm

Hiç bir yan etkisi olmayan ama kullanmayı alışkanlık haline getirmemek kaydı ile iyi bir ürün.İlaç bitiyor ve 1-2 güne kadar regl oluyorsunuz.sorunsuz :kiss:
Kullanıcı avatarı
karmenas
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen ebrulee » Cmt May 31, 2008 11:46 pm

Peki bu ilacı hangi zaman aralığında içicez.Adet olmaya yakın 3-4 gün önce filanmı yoksa 1 hafta 10 gün filanmı.Anlamadım :dontknow:
Kullanıcı avatarı
ebrulee
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen karmenas » Cmt May 31, 2008 11:52 pm

ebrulee yazdı:Peki bu ilacı hangi zaman aralığında içicez.Adet olmaya yakın 3-4 gün önce filanmı yoksa 1 hafta 10 gün filanmı.Anlamadım :dontknow:

Adet olmana 3-4 gün kala günde 3 er tane içiyorsun.Ne kadar adet olmak istemiyorsan o gün kadar günde 3 adet.İçinde çok güzel açıklaması var eczacı da sana anlatır canım. :banana:
Kullanıcı avatarı
karmenas
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen ebrulee » Pzr Haz 01, 2008 12:03 am

Teşekkür ederim karmenascım,belki bu yıl tatil öncesi erken olması için kullanabilirm :banana: :banana:
Kullanıcı avatarı
ebrulee
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen karmenas » Pzr Haz 01, 2008 12:10 am

Erken olması için değil,geciktirmek için kullanabilirsin cnm :bye:
Kullanıcı avatarı
karmenas
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen ebrulee » Pzr Haz 01, 2008 12:20 am

hımm ama bazı arkadaşlar erken olmak için kullanmış :dontknow: neyse canım detayları eczacı ablalara sorarım ,sağol :kissmuch:
Kullanıcı avatarı
ebrulee
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen sakinsular » Pzr Haz 01, 2008 11:35 am

ebrulee yazdı:hımm ama bazı arkadaşlar erken olmak için kullanmış :dontknow: neyse canım detayları eczacı ablalara sorarım ,sağol :kissmuch:

her ikisi içinde kullanabilirsin. sonuçta ilacı aldığın dönem boyunca regl olmuyorsun. olmak istemediğin dönemde ilaç alırsın kesince regl olursun böylece geciktirmek için kullanmış oluyorsun. ama ben genelde önceye almak için kullanıyorum çünkü 15 gün geciktirmek istiyorsan 15 gün ilaç alamazsın. o nedenle ben önceye almak için hesap yapar ilacı 4 max 5 gün kullanır, regl olur öyle tatile giderim. hesabımı ona göre yaparım.
www.mammamia-pelin.com
Kullanıcı avatarı
sakinsular
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen ebrulee » Pzt Haz 02, 2008 12:53 am

sakinsular teşekkür ederim canım bilgiler için ;)
Kullanıcı avatarı
ebrulee
KoKoŞ
KoKoŞ

Sonraki

Dön Sağlık

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir