Kullanıcı avatarı
Gönderen: esramng - BaKımLı
#35444 aslıcım bizim kampta kahvaltı 10 gibi bitiyor o zaman ilk hapı alıyorum sonra
akşam 8 de yemek var o zaman alıyorum bide yatarken alıyorum çok düzenli değil saatler ama bir problem olmadı.
Gönderen: gamzee - Güzelliğine Düşkün
#35462 ya bu geciktirici hapı en fazla kullananan benim heralde, iki senedir toplam 10 kere falan kullanmışımdır :(
ama ben hiçbi yan etkisini görmedim, hasta olmadan bir ya da iki gün önce içmeye başlıyorum. çok geciktirmedim hiç, en fazla 3-4 gün içip bırakıyorum hapı. iki sonra tekrar regl oluyorum. normal reglim ile bi fark olmuyo. ağrı ya da kanama bakımından..
Kullanıcı avatarı
Gönderen: aslihayal - KoKoŞ
#35759 çok iyi bu hap iyiymiş ya!
Kullanıcı avatarı
Gönderen: cayi - Güzelliğine Düşkün
#175360 bu hapı kullananınız varmı,kollarımda ağrı oldu ama haptanmı bıolmıorum kullandığımın 3. gunu acaba bı fıkrı olan varmı
Kullanıcı avatarı
Gönderen: piglet81600 - BaKımLı
#175364 Ben kullanmıştım canım bi kere yazdı tatile gidicektim bugünde aldım eczaneden hafta sonu ufak bi tatil yapabilirim regl zamanıma denk geliyodu tam üstüne yazdın yani :wink: Biraz ödem yapıyo vücudun şişiyo onun dışında bi yan etkisini görmedim ama sonuçta hormonlarınla oynamış oluyosun iyi bişey değil tabi..
Kullanıcı avatarı
#175367 kollarımda ağrı oldu bu sabah halada devam edıo acaba haptanmı dıe merak ettım prospektusunde bacaklarda ağrı dio ama bilmioırumkıı
Kullanıcı avatarı
Gönderen: piglet81600 - BaKımLı
#175384 Psikolojik olarak bak bende kolumda ağrı hissettim şimdi :roll: Eğer çok mecbur değilsen yan etki olduysa kullanma istersen canım..
Kullanıcı avatarı
#175388 yok kullansam ii olurrr :oops:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: glcn83 - Güzelliğine Düşkün
#175601 bende kullanmıştım bu hapı bi kaç sene önce, tatildeyken regl olmamak süper bi duygu tabiii ama bi sonraki regl dönemim çok yoğun ve sancılı geçmişti ...
bi daha düşünmem açıkçası kullanmayı
Kullanıcı avatarı
Gönderen: derinnnn - SüsLü
#175608 cnm 3 kere kullandım bu hapı ağrı sızı yapmıyor sadece regl şişkinliğin oluyor ama regl olmuyorsun 2 sini tatilde kullandım günde 3 kere sabh öğlen akşam yemeklerden sonra içildiğinde regl olmanı önlüyo asıl işin ilginç kısmı da şu

bir dönem össye girecektim stress vs. derken 2 ay regl olamadım kadın doğum doktoru bana yine bu ilacı verdi regl olmam için ama dedim bu engellemiyomu reglyi doktor dediki bu sefer günde 2 kere sabah ve akşam içeceksin 10. gün sonunda regl olmuş olacaksın derken aynen öyle oldu 10. gün sonunda regl oldum :P ama doktorlar yılda en fazla 1 kere içmeyi uygun buluyorlar bu ilacı o da çok içmen gerektiğini hissediyorsan ben doktor tavsiyesi ile kullandım 2 kere 1 defa da tatile giderken daha önce kullandığım için aldım ilacı kestikten 2-3 gün sonra normal regl oluyorsun zaten şimdi yılda 1 hafta izinim var daha önce de biletleri almışım oteli ayarlamışım tatile gidiyorsam ve regl dönemime denk geliyosa içerim bu ilaçtan ama sadece yılda bir kere çünkü hormonlara etki eden bişi
Kullanıcı avatarı
#175875 çok teşekkürlerr kızlar verdiğiniz bilgiler için hapı içince 5 dk ya düştü ağrım yanı 5 dk sonra geçıo ama haptan olduunu kesınleştırdımm
Kullanıcı avatarı
Gönderen: sabish - Güzelliğine Düşkün
#175923 kızlar bişey sorucam bu hapı kullandıktan sonraki reglinizde aşırı ağrı falan oluyomu sonuçta hormonlara müdahale ediliyor
Gönderen: melis25 - Güzelliğine Düşkün
glcn83 yazdı:bende kullanmıştım bu hapı bi kaç sene önce, tatildeyken regl olmamak süper bi duygu tabiii ama bi sonraki regl dönemim çok yoğun ve sancılı geçmişti ...
bi daha düşünmem açıkçası kullanmayı

katılıyorum sana
Kullanıcı avatarı
Gönderen: derinnnn - SüsLü
sabish yazdı:kızlar bişey sorucam bu hapı kullandıktan sonraki reglinizde aşırı ağrı falan oluyomu sonuçta hormonlara müdahale ediliyor

yok cnm benim önceden anlayıpta ağrı kesici ile duruma müdahale etmezsem zaten çok sancılı geçer regl dönemim bu ilacın extra bi sancısı olmuyor kesinlikle
Kullanıcı avatarı
Gönderen: mubas - Güzelliğine Düşkün
#179776 Nedn ben cevap yazamıyorum bu ilac ilgili? :evil:
Kullanıcı avatarı
#179777 metni kısa tutunca oldu:)
Kullanıcı avatarı
#179782 en iyisi bi kac parca halinde gondermek
Ben de kullandım bu hapı.Ben de agrı falan yapmadı.Ilacı regl olmadan en az 2gun once icmen gerekiyor.Prospektusunde de yazıyor zaten.Ama bu ilacla ilgili bir anımı anlatayım size.
Kullanıcı avatarı
#179786 Evlendigim gun regl gunume denk geliyordu.Dolayısıyla bende bu hapı kullanmaya karar verdim:)
Kullanıcı avatarı
#179791 uzgunum arkadaslar cıldırmak uzereyım yazdıgım metin gitmiyor.cumle cumle gondermek istemiyorum
Gönderen: tibia - BaKımLı
#179794 cnm bende de oluyor bazen öyle.biyere kaydet yazdığın metni sonra denersin.
Kullanıcı avatarı
#179803 ok sagol ama hala olmoooorrr
Kullanıcı avatarı
Gönderen: frezia - Güzelliğine Düşkün
sabish yazdı:kızlar bişey sorucam bu hapı kullandıktan sonraki reglinizde aşırı ağrı falan oluyomu sonuçta hormonlara müdahale ediliyor

canım herkeste farklı etki edio galiba ya ben bikeresinde kullanmıstın dehset ötesi ağrım olmustu bayılmıstım falan yani ama belki de girdiim deniz soğuktu ondan olmus olabilir ama bi daa tövbe dedim ben kullanmam cünkü herseyin dogalı güsel tatilde 5 gün denize gircem die hormonlarımla oynamaya değmez bence hiç yoktan güneslenir buna da sükür derim :wink:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: sparkle - BaKımLı
#180617 kızlar bu tür hapları kullanmak hiç iyi değil aslında çünkü hem hormon içeriyor hem regl ile birlikte atılması gereken maddelerin vücuttan boşalımını geciktiriyor hem vücudun periyot düzenini bozuyor..ilerde yada bir dahaki regl periyodunuzda sorunlara sebep olabilir.benim jinekoloğum çok karşıdır bu tür hapların kullanılmasına mesela.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: tooba - Güzelliğine Düşkün
#186681 kızlar yaz tatili için bir hafta yer ayırttık hersey hazır ancak o tarihte regli olma ihtimalim cok cok yüksek adet geciktirmem mümkünmü bildiklerinizi paylaşırsanız cok sevinirim..
Kullanıcı avatarı
Gönderen: tooba - Güzelliğine Düşkün
#186706 kusura bakmayın gözümden kaçmış demekki :(

tşkkr ederm derincim
Gönderen: kimene - Güzelliğine Düşkün
#191041 kızlar bende kullandım bu hapı hiçbir yan etkisini görmedim hafif şişkinlik dışında oda normal heralde.tatilim süper geçti valla....
Kullanıcı avatarı
Gönderen: indge - Güzelliğine Düşkün
#191543 kızlar benim babam eczacı ve ben bu hapı 3 yıldır senede 1 kere kullandım daha doğrusu hep bişey çıktı tatil vs.. kullanmak zorunda kaldım ve yan etki yaşamadım zaten öle büyük bi yan etkisi olsaydı babam tavsiye etmezdi bana bu hapı
Kullanıcı avatarı
Gönderen: dietETHICC - BaKımLı
#194866 canım premolut-n bende ara kanama yapmıştı...hormon dengesini bozduğu için normal tabi...bende şimdiye kadar 1 defa kullandım...ama tatildeyken kullanmam gerekirse kullanabilirim...
Kullanıcı avatarı
Gönderen: frezia - Güzelliğine Düşkün
sparkle yazdı:kızlar bu tür hapları kullanmak hiç iyi değil aslında çünkü hem hormon içeriyor hem regl ile birlikte atılması gereken maddelerin vücuttan boşalımını geciktiriyor hem vücudun periyot düzenini bozuyor..ilerde yada bir dahaki regl periyodunuzda sorunlara sebep olabilir.benim jinekoloğum çok karşıdır bu tür hapların kullanılmasına mesela.

kesinlikle sana katılıyorum sparkleciğim :beer: gecen sene ablama yazdirmak icin doktora gittiimde hastayi görmeden yazamam basit bi ilaç diil eğer endometriozis gibi bi hastalığı varsa daha da fazla tetikliyor riskli falan demisti :? bence illa da kullancam diyosaniz doktora muayne olup öle alın özellikle de regl dönemi asırı sancılı gecenler.. :!: :!: :!:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: demet_angel - Güzelliğine Düşkün
#197088 kızlar ben polikistik over sendromu için diana-35 kullanıyorum. acaba geciktirmek için aynı anda bu hapı da kullansam sorun olur mu? bilgisi olan var mı? tatilim zehir olsun istemiyorum :(
Kullanıcı avatarı
Gönderen: black - Güzelliğine Düşkün
#197179 bende kullandım bu hapı,regl olmadıgım süre boyunca agrım sızım yada şişkinliğim olmadı.ama diğer aya acısı çıktı,normalde regl dönemlerim agrısız olmasına karşın felaket agrı ve sancı oldu,üstelik kanamam çook fazla olmuştuu :( ondan sonraki ayda normalden az oldum..normale dönmesi bikac ayı bulduu :?
Kullanıcı avatarı
Gönderen: morkedi - BaKımLı
#197215 Ben bu ilacı iki kez kullandımireglim tatile denk geldiği için.Açıkcası ben bi sorun yaşamadım.ilacı kullandığım sürece bir şişkinlik kasıklarımda hafif bir ağrı vardı. ılacı bıraktından 2 gün sonra regl oldum herzamankinden farklı değildi,yine gayet ağrılıydı yani. :lol: Ama normal reglleriniz fazla sorunlu geçmiyorsa etkisini daha şiddetli hissediliyor olabilir.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: sakinsular - BaKımLı
#203384 ben bu hapı yaklaşık 15 yıldır kullanıyorum :) her yıl değil ama iki yılda bi gelir benim böyle tatil dönemlerim regl dönemlerime. hapın herhangi bir zararı yok rahat olabilirsiniz çünkü senede 1 kere kullanırız genelde. Ben primoulutu adeti geciktirmek değil öne almak için kullanırım mümkün olduğunca. Örneğin reglim tatil dönemimin ilk günlerine denk geliyorsa ve 15 gün tatil yapacaksam, tatile gidip 15 gün hatta yolculuğu da kat içine 16-17 gün vücuduma hormon vereceğime, hesap yaparım tatilden önce reglim bitecek şekilde 5 gün ilacı kullanır keser regl olur reglimi bitirir öyle rahat rahat tatile giderim. işin mantığı o biliyosunuz: O ilacı kullandığınız süre boyunca regl olmazsınız ve bıraktığınızın ertesi günü regl olursunuz.

Buarada bende hiç bir yan etkisi olmadı. Veya sancılı bir regl.... (Ha buarada benim de annem eczacı ve ilaç kullandırmayan bi hatundur. Çok gerekmedikçe ailece ilaç kullanmayız. Kısaca kolay kolay ilaç vermez vücuduma ama bunu kullandırıyor kendisi bana...)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: sehnaz20 - Güzelliğine Düşkün
sakinsular yazdı:ben bu hapı yaklaşık 15 yıldır kullanıyorum :) her yıl değil ama iki yılda bi gelir benim böyle tatil dönemlerim regl dönemlerime. hapın herhangi bir zararı yok rahat olabilirsiniz çünkü senede 1 kere kullanırız genelde. Ben primoulutu adeti geciktirmek değil öne almak için kullanırım mümkün olduğunca. Örneğin reglim tatil dönemimin ilk günlerine denk geliyorsa ve 15 gün tatil yapacaksam, tatile gidip 15 gün hatta yolculuğu da kat içine 16-17 gün vücuduma hormon vereceğime, hesap yaparım tatilden önce reglim bitecek şekilde 5 gün ilacı kullanır keser regl olur reglimi bitirir öyle rahat rahat tatile giderim. işin mantığı o biliyosunuz: O ilacı kullandığınız süre boyunca regl olmazsınız ve bıraktığınızın ertesi günü regl olursunuz.

Buarada bende hiç bir yan etkisi olmadı. Veya sancılı bir regl.... (Ha buarada benim de annem eczacı ve ilaç kullandırmayan bi hatundur. Çok gerekmedikçe ailece ilaç kullanmayız. Kısaca kolay kolay ilaç vermez vücuduma ama bunu kullandırıyor kendisi bana...)

sakinsular benimde dügünüme denk gelio regl dönemim. bende daha önce gelsin kurtulayim diye düsünüyorum dügün 12.agustos benim reglimde 9-10 agustos gibi gelir herhalde. benim bu ilaci nasil kullanmam gerekio canim?
Kullanıcı avatarı
#203547 reglin kaç gün sürüyo canım?
Kullanıcı avatarı
Gönderen: herdes - Güzelliğine Düşkün
#205792 ben 2 yıldır tatilde mecburen kullanıyorum ve acayip şişkinlik yapıyo bende 2ay zor atlatıyorum sonra.ayrıca bu ilacı ullandıktan sonra bikaç ay regl günlerimi çok ağrılı ve normalden daha uzun geçiriyorum.ama napym kullanmadanda olmyo bikaç ay anormalliğine katlanmak zorunda kalsamda :D
Kullanıcı avatarı
Gönderen: adagio - BaKımLı
#264084 ben ve cevremdeki cogu bayan tatil yada ozel gunlerde kullaniyoruz.suana kadar da herhangi bir sorun yasamadim.sislik bende de oluyor ama,o sislik zaten ben her ay regl olmadan basliyor,ee bu ilaci içip regl olmayi engelleyince o sislikte devam ediyor haliyle.direk bu ilac sislik yapmiyor yani :P
Kullanıcı avatarı
Banu77 yazdı:ben ve cevremdeki cogu bayan tatil yada ozel gunlerde kullaniyoruz.suana kadar da herhangi bir sorun yasamadim.sislik bende de oluyor ama,o sislik zaten ben her ay regl olmadan basliyor,ee bu ilaci içip regl olmayi engelleyince o sislikte devam ediyor haliyle.direk bu ilac sislik yapmiyor yani :P

+1
Gönderen: zephyrcilek - Güzelliğine Düşkün
#293892 benim adetim belli olmuodu 3 sene önce bikere tatil için,geçen sene de öss için kullandım hiç sorunum olmadı ama bilmiyorum çok oynuodu dönemim bazen 15günde bazen 40 günde oluyodum stresden çok değişiyodu garanti olsun diye kullandım belki dönemi tutmadı bende bi sorun olmadı :)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: karmenas - BaKımLı
ebrulee yazdı:Peki bu ilacı hangi zaman aralığında içicez.Adet olmaya yakın 3-4 gün önce filanmı yoksa 1 hafta 10 gün filanmı.Anlamadım :dontknow:

Adet olmana 3-4 gün kala günde 3 er tane içiyorsun.Ne kadar adet olmak istemiyorsan o gün kadar günde 3 adet.İçinde çok güzel açıklaması var eczacı da sana anlatır canım. :banana:
Kullanıcı avatarı
ebrulee yazdı:hımm ama bazı arkadaşlar erken olmak için kullanmış :dontknow: neyse canım detayları eczacı ablalara sorarım ,sağol :kissmuch:

her ikisi içinde kullanabilirsin. sonuçta ilacı aldığın dönem boyunca regl olmuyorsun. olmak istemediğin dönemde ilaç alırsın kesince regl olursun böylece geciktirmek için kullanmış oluyorsun. ama ben genelde önceye almak için kullanıyorum çünkü 15 gün geciktirmek istiyorsan 15 gün ilaç alamazsın. o nedenle ben önceye almak için hesap yapar ilacı 4 max 5 gün kullanır, regl olur öyle tatile giderim. hesabımı ona göre yaparım.