Primolut - Regl Geciktirici Hap

Moderatörler: luthien, muhendis

Re: primolut regl geciktirici hap

Mesajgönderen kartanem » Prş Tem 10, 2008 1:35 pm

bence bu konuda düzenli olarak regl günlerimizi takvime işaretlemek en güzeli.. sonra misal veriyorum 4 ay öncesine gidip tarih ortalamasını alıp hangi güne regl nin geleceğini hesaplamak kolay oluyor.. tabi bu düzenli regl olanlar için bir metod... ;)
Kullanıcı avatarı
kartanem
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen ayseayse » Prş Tem 10, 2008 1:45 pm

ben,bittiği günden itibaren 3 hafta sayıyorum,başlayacagı tarihi kestirebiliyorum..önceki msjımda söylemiştim,her tatilde regl olurum ve agustosun basında yurtdışına gidecegim tarihle cakışıyo regl günüm.oooff off,yine primolut iç :confused:
Kullanıcı avatarı
ayseayse
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen quasimodo78 » Prş Tem 10, 2008 1:50 pm

nereye gidiyorsun ayşe ben de bu sene çok yurtdışı istedim ama cesaret edemedim çocuk küçük daha dedim 2 sene sonra filan inşallah allah sağlık verirse
Kullanıcı avatarı
quasimodo78
SüsLü
SüsLü

Re: keşkee önceden bilebilseydim?

Mesajgönderen rosemarry » Prş Tem 10, 2008 8:12 pm

yess;
cnm reglinin ilk gününü takvimde işaretle bi dahaki reglinin ilk gününe kdr geçen süre bir periyot eder.Kişiye göre değişmekle beraber bu süre 21-28 gün kadardır,mesela benim 23 gün ve hiç şaşmaz,regllerin düzenliyse bu şekilde zamanını hesaplayabilirsin(Bu arada bir periyotun tam ortası yaklaşık olarak yumurtlama günlerine denk gelir gebelik için en ideal günler :) )
rosemarry
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen vodkared » Cum Tem 18, 2008 12:51 pm

kız arkadasim için buradayim kendisi primolut kullandi ancak hapi birakmasina ragmen hala kanamasi devam ediyo neredeyse 15 gun oldu.. normalde 7-8 gun surerdi.. bldiğiniz birşey varsa lutfen paylasin.. bu arada sipral kullaniyo kendisi bununda etkisi olur mu?
vodkared
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sakinsular » Cum Tem 18, 2008 1:19 pm

vodkared bence 15gündür hala devam ediyorsa mutlaka bir doktora gitmeli!!
www.mammamia-pelin.com
Kullanıcı avatarı
sakinsular
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen bruno » Cum Tem 18, 2008 2:16 pm

bu ilaç hakkında yardıma ihtiyacım var:(
ben geçen ay 29'unda regl oldum ama o dönem aşırı stresten 2 gün olup kesildi. şimdi 23-27 tarihleri arasında kesinlikle adet olmam lazım, sizce ilacı kullanmalı mıyım? bir de bu ilaç kullanılırken alkol almanın bir sakıncası var mı?

son olarak ilacı normal adet günümden 2 gün önce bırakıcam yine de ağrı ve şişkinlik yapar mı? yardım edin :crybaby:
Kullanıcı avatarı
bruno
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen sakinsular » Cum Tem 18, 2008 2:58 pm

brunocum bildiğim kadarıyla alkol almamalısın bu bir.. ben daha önce kullandım ve hiç böyle yan etkileri olmadı bana. hatta lise ve üni yıllarım yaz tatillerim nedeniyle hep bu ilacı kullanarak geçti. bence kullanabilirsin ama yine de eczacıyla falan da görüş derim ben. tamam biliyoruz hepimiz kullanıyoruz ama..
www.mammamia-pelin.com
Kullanıcı avatarı
sakinsular
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen bruno » Cum Tem 18, 2008 3:11 pm

çok teşekkür ederim canım, dediğim gibi normalda 30 undan ya da ağustos'un başında bekliyorum ama bir sürpriz olmasını da istemiyorum çok özel bir haftasonu olacak çünkü, peki alkol ilacın etkisini mi geçiryor yoksa ilaçla etkileşime mi giriyor hiçbir bilgin var mı bu konuda? yarın eczaneye de gidip sorucam ama yine de az çok bilgim olsun istedim :blushing: çok teşekkür ederim yardımın için de :flowers:
Kullanıcı avatarı
bruno
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen sakinsular » Cum Tem 18, 2008 4:00 pm

ilacın etkisini geçirmiyor da ilaçla etkileşime giriyor ve zararlı sonuçlar çıkabiliyor
diye biliyorum.. emin değilim..
www.mammamia-pelin.com
Kullanıcı avatarı
sakinsular
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen bruno » Cum Tem 18, 2008 4:04 pm

çok teşekkürler canım, dikkate alıcam bunu. yarın bi de gidip eczacıyla konuşayım ona göre kullanırım;)
Kullanıcı avatarı
bruno
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen bruno » Cmt Tem 19, 2008 9:46 pm

regl geciktirmek için, Progestan, Primolut-N ve Farlutal ilaçları kullanılıyomuş. peki bunlardan hangisi en yaygın kullanılanı ve yan etkileri arasında bir fark var mı. biliyorum hepsi zararlı ama kötünün iyisi hangisi en azından :)
Kullanıcı avatarı
bruno
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen sakinsular » Cmt Tem 19, 2008 11:27 pm

diğerlerini hiç duymadım ben.. primolut çok eskilerdendir.. bu işin duayenlerinden :) :)
www.mammamia-pelin.com
Kullanıcı avatarı
sakinsular
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen bruno » Cmt Tem 19, 2008 11:54 pm

çok sağol canım :kissmuch:
Kullanıcı avatarı
bruno
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen paloma86 » Pzt Tem 28, 2008 3:14 pm

kızlar bişey sorucam şimdi temmuzun 11inde regl oldum ağustosta tatile gitcem primolut içip öne çekmek istiorum 1 hafta yani 4ü gibi fln olmak için ilaca ne zaman başlamam gerekir
Kullanıcı avatarı
paloma86
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen bruno » Pzt Tem 28, 2008 3:41 pm

paloma86 yazdı:kızlar bişey sorucam şimdi temmuzun 11inde regl oldum ağustosta tatile gitcem primolut içip öne çekmek istiorum 1 hafta yani 4ü gibi fln olmak için ilaca ne zaman başlamam gerekir

canım ilacı bıraktıktan sonra 1-2 gün içinde regl oluyorsun ama bu bünyeden bünyeye değişim de göterebiliyor. o yüzden ilk defa kullanırken öne çekme konusu biraz riskli geliyor bana.
Kullanıcı avatarı
bruno
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen emmelia » Cum Ağu 01, 2008 7:36 pm

merhaba arkadaşlar normalde ay başında 7 veya 8inde hasta oluyorum ama belirtilerim çok önceden başladığı için her an hasta olabiliceeğimi düşünüyorum eğer ilacı hastalığımdan bir hafta önceden alırsam ne olur??ya da hastalığımın ilk günü alsam keser mi zaten ilk gün nerdeyese olmuyor lütfen yardımcı olabilir misiniz bu gece yola çıkacağım çok çaresiz kaldım:(
emmelia
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen denizcoskun » Cum Ağu 01, 2008 10:55 pm

Herkese merhaba
Primolut'u regl olduğunuzun ilk günü almak bir işe yarar mı?
Sevgiler :)
denizcoskun
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen bruno » Cum Ağu 01, 2008 10:58 pm

denizcoskun yazdı:Herkese merhaba
Primolut'u regl olduğunuzun ilk günü almak bir işe yarar mı?
Sevgiler :)

bazı bünyelerde kesme etkisi varmış ama enel olarak pek bir işe yaramıyor malesef.
Kullanıcı avatarı
bruno
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen denizcoskun » Cum Ağu 01, 2008 11:07 pm

Çok teşekkürler Bruno :) Zamanından önce oldum, ama birkaç gün daha olmayayım istiyordum. Denemek istiyorum ama hormonlarla bu şekilde oynamak da ne kadar sağlıklı bilemiyorum..:)
denizcoskun
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen bruno » Cum Ağu 01, 2008 11:23 pm

ben de kullanmak istemiyordum ama mecbur kaldım. ben bir de alkol falan alarak kullandım :blushing: ama bi sorun olmadı ilacı bıraktıktan üç gün sonra normal oldu reglim. hem de ne bi ağrı ne de farklı bir durum oldu :)
Kullanıcı avatarı
bruno
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen rina » Prş Ağu 07, 2008 8:26 pm

merhabalar acil bir sorum var da yardımcı olursanız çok sevinirim normal regl günüm üzerinden 10 gün geçti hala olmadım yarın gece tatile gideceğiz ve ilacı kullanmaya başladım gecikmiş olması ilacın işe yaraması açısından bir sorun teşkil eder mi ?
rina
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen bruno » Prş Ağu 07, 2008 10:41 pm

hayır canım bir sorun teşkil etmez ilacı kullandığın sürece regl olmazsın.
Kullanıcı avatarı
bruno
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen Felis » Cum Ağu 08, 2008 8:26 am

uzun yıllar sonra ben de bu sene primulot kullandım. kullanmasaydım tatilimin yarısında denize giremicektim :(
tatilin bitmesinden 2 gün önce bıraktım. fazla ağrım olmadı ama kızlar inanılmaz büyüklükte et parçaları koptu içimden. iğrenç biliyorum ama sizin de başınıza geldi mi diye sormak istedim. resmen büyük büyük et parçalarıydı ya :(
Kullanıcı avatarı
Felis
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen paloma86 » Cum Ağu 08, 2008 8:28 am

canım aynı şey bendede olmuştu geciktirmeden dolayı oluyo sanırım :crybaby:
Kullanıcı avatarı
paloma86
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen escada » Cum Ağu 08, 2008 10:36 am

bende de olmuştu ve o berbat olaya birde dayanılmaz ağrı eşlik etmişti her seferinde bir daha kullanmayacağımı söylüyordum ama tatildi sınavlardı oydu buydu derken kullanıyodum ama son kullanışımdaki ağrıdan sonra ben asla dedim bu hapla belki günü kurtarıyoruz ama bence hormonlar üzerinde falan ciddi etkileri var
Kullanıcı avatarı
escada
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen bruno » Cum Ağu 08, 2008 12:12 pm

Felis;
canım ben üşüttüğümde ya da mikrop kaptığımda oluyor öyle ama ilaçtan olmadı hiç. acaba denizde üşütmüş ya da mikrop kapmış olma sakın?
Kullanıcı avatarı
bruno
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen Felis » Cum Ağu 08, 2008 1:31 pm

bilmiyorum ki canım yaa sanmıyorum ama. ben direk hapa bağladım. çünkü geciktiriyorsun ve orda birikiyor kalıntılar. zaten regl demek rahim duvarının hamileliğe hazırlık olarak her ay kalınlaşmasının ardından hamilelik gerçekleşmeyince o kalınklaşan kısımların dökülmesi demekmiş. geciktirince de demek ki o duvar iyice kalınlaşıyo :)
Kullanıcı avatarı
Felis
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen bruno » Cum Ağu 08, 2008 2:01 pm

biliyorum canım, ama çok fazla geciktirmediysen pek sorun yapacağını sanmıyorum yani ben normal halimde bile bazen 45 günlük gecikmeler yaşıyordum, o zaman bile böyle olmadı, sadece rahatsızlığım sırasında oldu, bir doktor kontrolünden geç istersen dedim ;)
Kullanıcı avatarı
bruno
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen melek26 » Sal Ağu 26, 2008 11:59 pm

ya arkadaslar bende yarın tatile gidicem 5 günlüğüne dun hastalandım da mecbur içtimm ilk defa kullanıyorumm da burda yorumları okudum tırsmaya basladım ya :D:D
melek26
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen laklak2008 » Cmt Eyl 20, 2008 4:46 pm

arkadaşlar selam öncelikle .... bende kullandım bir kez , açıkçası ne yalan söliyim amacım tatil falan da değildi. normalde günde 3 kez alınmsı gerekn ilacı ben ilk regl günüm olduğu ve bir an önce akşama kadar kesilmesi için , 3 saatte bir 2 şer tablet olmak üzere 1 günde 9 tane aldım .... ve çektiğim şiddetli baş ağrısını anlatmaya kelimeler yetmez . Şuan da adet dönemim 1 hafta kadar gecikti görüştüğüm dr lar normal olduğunu söylüyor ama gerçekten insanın psikolojisini berbat eden bişey ....
laklak2008
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen pebblesss » Pzr Eyl 21, 2008 12:04 am

ama sen napmısın yaa ne kdr bılıncsızce cnm ııce bı gorun doktoraa 9 tane ılac alınırmı ayyy :confused:
Kullanıcı avatarı
pebblesss
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen ailanthus » Prş Eki 23, 2008 10:57 am

arkadaşlar merhaba.ben bu hapı dün aldım sabah ve öğlen içtim fakat inanılmaz bir mide bulantısı ve kusma sorunum oldu akşam mahvoldum :crybaby: acaba bulantı sorunu yaşayanınız var mı bu hapı kullandıktan sonra?bu kadar kısa sürede böyle sert bir etki yapar mı? :dontknow:
ailanthus
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen mavisimsin » Sal Ara 23, 2008 2:03 pm

arkadaşlar bu ilacı ben tatile giderken kullandım kullanırken gelmedi ama acayip şişkinlik bazende ağrı yapıyo bıraktıktan sonra 6gün sonra oldum düzenli bi regl dönemim vardı ama o ilacı kullandıktan sonra düzen falan kalmıyo herşey altüst oldu şimdi 1ay oluyorum öteki ay gelmiyo tavsiyem bu ilacı kullanmayın
mavisimsin
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re: Primolut - Regl Geciktirici Hap

Mesajgönderen byblis » Sal Oca 06, 2009 3:54 pm

benim yılda bir bazen iki kere falan primolut kullandığım olur. herkeste farklı sanırım, ben bi sıkıntısını görmedim. ama ilacı regl olmadan 3 gün önce içmeye başlayıp 2 haftadan fazla kullanmamak lazım.
Kullanıcı avatarı
byblis
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen banurieckhof » Çrş Şub 18, 2009 10:12 pm

sakinsular online mısın acaba ben aranıza yeni katıldım. sana mesaj yolladım dün regl nin önden gelmesi ile ilgili.özelime cevap yazarsan çok mutlu olurum.özelime diyorum çünkü forum olayına çok yabancıyım burası ilk deneyimim:))))
banurieckhof
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Freak » Prş Mar 05, 2009 7:59 pm

Merhabalar . Ben yeni üye oldum.Geciktirici hapla ilgili ben de araştırma yapıyordum sizleri buldum :)
Ben de 3 yıl önce tatil yüzünden kullanmıştım hiç bir sorun çekmemiştim ama hatırlayamadığım bir şey var. Bir sonraki ayda regl dönemim geciktirici bittikten sonra regl olduğum dönem mi oluyor acaba ? Yoksa şu an ki mi geçerli olur ? Benim için çok önemli de :( En yakın zamanda cevabınızı bekliyorum ..:)
Freak
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen paloma86 » Prş Mar 05, 2009 8:21 pm

geciktirici bittikten sonraki gibi oluyo genelde :bye:
Kullanıcı avatarı
paloma86
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen melc » Prş Mar 05, 2009 10:00 pm

benimde aynı zamanda oldu saten 3gün kullandım bitince hemen gelmişti, biray sonrada yine aynı tarihte olmuştu...
------ MelBaGs.BlogSpoT ------
Kullanıcı avatarı
melc
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen mihrace » Çrş Nis 08, 2009 10:13 pm

kızlar ben de şişkinlik meselesini merak ediyorum. normalde adet günü yaklaşırken ve adet geciktiğinde çook fena şişiyoruz. peki bu hapları kullanırken de şişkinlik oluyor mu? :dontknow:
Kullanıcı avatarı
mihrace
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen paloma86 » Çrş Nis 08, 2009 10:30 pm

bende olmuştu canım aynı adet gecikmesi gibiydi :confused:
Kullanıcı avatarı
paloma86
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen mihrace » Çrş Nis 08, 2009 10:37 pm

hızlı cevabın için çok teşekkür ederim paloma :iloveyou:

ay yok istemem o zaman ben. üç gün babalar gibi çekerim doğal şişkinliğimi, sonra geçer gider. :( offf. tatil planı yapıyorum. tarihi o günlere denk geliyo. sitede de başlık karşıma çıkınca çok sevindim.

diğer kullanan arkadaşların da yorumunu merak ediyorum adet gecikmesi gibi şişkinlik yaptı mı onlarda da acaba? :dontknow:
Kullanıcı avatarı
mihrace
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen melc » Prş Nis 09, 2009 11:15 pm

canım bende kullanmışstım hatta okumuşsundur,ilk defa kullanıcaktım biraz tedirgin kalmıştım açıkcası öle aşırıbi şişkinlik olmadı bende normal adet şişkinliği gibi geldi bana,ama gecenay adetimde bi anormallik oldu bi geldi gibi oldu sonra gelmedi falan ama sonra normale girdi,gerçi hapla alakası yoktur,hapı ocak ayı gibi kullanmıstım mart ayında böle bişi yaşadım,sanırım mevsimsel bişi olsa gerek birazda oara sorunlarım vardı kafamda herhalde onun etkisi oldu,onun dısında bidaha gereksinim duyarsam kullanırım ama cok sık kullanmamak gerek die düşünüyorum
Kullanıcı avatarı
melc
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen mihrace » Cum Nis 10, 2009 1:23 am

melc, paloma,

yorumlarınız ve önerileriniz için çok teşekkür ederim. mecbur kalmazsam kullanmıycam ve dikkat edicem. sağolun :iloveyou:
Kullanıcı avatarı
mihrace
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen paloma86 » Cum Nis 10, 2009 10:43 am

tabi mecbur kalmadıkça kullanma canım jinekologlarda yılda 1-2 kereden fazla kullanmayın diyo ;) :bye:
Kullanıcı avatarı
paloma86
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen myra » Çrş May 13, 2009 10:18 pm

bu hapı arkadaşım umreye denk geleceği için kullanmıştı.
Kullanıcı avatarı
myra
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen deathfairy » Prş May 14, 2009 9:51 am

benim bi maruzatım var öss ye giricem ve regl olmak istemiyorum o gün bel agrılarım baslıyo geciktirici olarak bilen arkadaslar yardım edebilirler mi?
Kullanıcı avatarı
deathfairy
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen losendery » Prş May 14, 2009 10:07 am

kızlar ben tatile gidecegim zaman regl geciktirici primolut kullanmıyorum onun yerine daha saglıklı olan bir hap var farlutal bu regl geciktirmiyor sadece ilacı aldıgın günlerde adet olmuyorsun bıraktıktan 3 gün sonra oluyosun .hapı sabah 9 öğle 3 aksam 9 gibi alıyosunuz.bu ilacı genelde acaba hamilemiyim diye kullanıyorlar mesela adet tarihine cok var daha test de cıkmıyo bu ilacı kullanıyolar bıraktıkdan 3 gün sonra adet olursa hamilelik yok yani daha erken anlıyorlar.ben hep bu ilacı kullandım cok güzel bi hap yan etkiside yok ama siz önce bi dr a danısın daha iyi bilgi alırsınız.
Kullanıcı avatarı
losendery
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen perix » Cum May 22, 2009 10:50 am

kızlar çok önemli bi şey sorucam sesimi duyan var mııı ? :(
perix
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen melc » Cum May 22, 2009 10:53 am

canım sorunu yaz, bilen varsa elbet yanıt alırsın ;)
Kullanıcı avatarı
melc
KoKoŞ
KoKoŞ

ÖncekiSonraki

Dön Sağlık

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir