Basen Problemi

Moderatörler: luthien, muhendis

Re: Basen Problemi

Mesajgönderen papatya26 » Sal Eyl 15, 2009 6:45 am

pınarcım cevabın için teşekkürler spor diet konusunda pek bilgili değilim yeni yeni merak sardım sora sora öğreniyorum şimdiye kadar fazlalıkları takmıyodum ama artık bitti. sporda haftada 2 gün olunca çok biliyorum ya 2 gün yetmez bana dedim :toofunny: ama cevabın içimi rahatlattı cnm :bye:
papatya26
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen p11nar » Çrş Eyl 16, 2009 8:05 pm

papatyacım daha çok yaparsan daha hızlı kurtulabilirsin fazlalıklardan, ama spor yapmaya normalde pek alışık olmayan birinin de birden çok yüklenmesi kötü sonuçlara yol açabilir, o yüzden haftada 2, bir hocayla birlikte çok iyi :yeah: başarılar cnm :banana:

basen sorunu olan arkadaşlar :kissmuch: pcde eski klasörlerimi düzenlerken bunları buldum daha önce konulduysa bilmiyorum da :) birilerinin işine yarar belki :banana:

bu 2 hareket mükemmel, bnm en sık yaptığım hareketlerdendi, kalçayı kaldırıyor, toparlıyor, sıkılaştırıyor :love10: arka bacağa da çokk faydalı :banana:
Resim Resim

basen, yanlar :pisik:
Resim

kalça ve arka bacaklar
Resim

meşhur hareket bu :laugh: çok iyi kalori harcatıyormuş :yeah:
Resim

bu da arka bacak için :)
Resim
=)
Kullanıcı avatarı
p11nar
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen Junkhead » Çrş Eyl 16, 2009 8:09 pm

Ben bu hareketlerden 3 we 4 ü yapıorm...Bi de çömelme hareketi war,o da faydalıymış sıkılaştırma için :yeah: 1.sıradaki hareketleri bi kere denedim ama acaip zor geldi bana kastı,belki de çok tempolu yaptığım için olabilir,pek yawaş yapmamıştım video yu takiple yaptım da 1 kez :laugh: Feci ağrıtıo insanın bacaklarını o yaw :tongue: Ama aslında ağrıtması we acıtması daha iyiymiş,etkili olduğunu gösterio tabi...
junkheadinpurpleland.blogspot.com
Kullanıcı avatarı
Junkhead
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen Nona » Çrş Eyl 16, 2009 10:30 pm

En son hareket popo sıkılaştırmaya da yarar, ben aklıma geldikçe ( diş fırçalarken, kahvenin olmasına beklerken vs vs ) popoyu sıkarak duruyorum veya yürüyorum, işe yarıyordur umarım :yeah:
Nona
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen p11nar » Çrş Eyl 16, 2009 10:37 pm

nonacım popo sıkarak yürümek acayip işe yarıyormuş, o bölgede sorunu olanlar yürüyüş yaparken kalçayı sıkarak yapsın diyorlar :yeah:

bana en zor gelen hareket çömelme hareketiydi hep, 3 5 taneden sonra bacaklarım titremeye başlıyordu :) 1. hareket de en başta zorlamıştı, ilk 8 taneden sonra 2. sete geçerken bitmiş durumda oluyordum ama insan yaptıkça o bölge güçleniyor herhalde, basit gelmeye başlıyor hareket :yeah:
=)
Kullanıcı avatarı
p11nar
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen nopsis » Prş Eyl 24, 2009 6:46 pm

p11nar paylaşım için saol.ben 2. ve 3. hareketeri genelde yapıyorum.her hareket 15 defamı yapılmalı,etkili olması için?
Kullanıcı avatarı
nopsis
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen p11nar » Prş Eyl 24, 2009 6:54 pm

nopsis, ısındıktan sonra yapmak önemli. ısınma+15er tane iyi. ben de genelde 8erlik 2 set olarak yapıyordum bunları. tabi zamanla arttırılabilir daha çok etki için. :bye:
=)
Kullanıcı avatarı
p11nar
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen nopsis » Prş Eyl 24, 2009 6:57 pm

saol canım.. :bye:
Kullanıcı avatarı
nopsis
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen Junkhead » Prş Eyl 24, 2009 7:09 pm

Ben de 3. we 4.yü bazen 10ar bazen eğer çok yormamışsa beni 15er kere yapıorm...Her gün yapmaya alıştım artk,yapmayınca rahatsız oluorm etki etmicekmiş gibi gelio :) Umarım bi süre sora etkisini gösterir yaw...Kızlar size de kolay gelsin :yeah: Basen we kalça bölgemi mutlaka sıkılaştırmam daraltmam lazm :( :(
junkheadinpurpleland.blogspot.com
Kullanıcı avatarı
Junkhead
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen gamzesu » Cmt Eki 24, 2009 12:59 pm

pınarcım verdiğin ilk hareket popo kaldırmak içinmi? kilo verince eski diriliği kalmadı çok küçülmeden kalksın istiyorum. o hareket eritmek için değil kaldırmak için dimi canım?
birde belimi ve göbeğimi nasıl inceltebilirim. normalde kalçalarım, basenlerim bacaklarım sorunludur ama leslie yapalı inceldiler belimin daha kıvrımlı olmasını istiyorum.
lesliede beli incelten bi hareket yok dimi pınar? bu arada zayıfım zayıfsın zayıf başlığına yazan yok kış geldi diyetler bitti herhalde:D
ben tam 20 kilo verdimmmm... :banana:
uzun zamandır görmeyenler çok şaşırıyorlar...
gamzesu
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen nurkelebek » Cmt Eki 24, 2009 1:01 pm

gamzecimmm süpersin canım...ne kadar sürede verdin bu kadar kiloyu bir de çok sıkı diyet yaptın mı?
Kullanıcı avatarı
nurkelebek
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen p11nar » Cmt Eki 24, 2009 1:11 pm

gamzecim tebrik ederim canım :kissmuch:
ilk hareket hani kilolu bi insanda inceltmeye de yarayabilir canım ama sende öyle pek inceltici bir etkisi olcağını sanmam, asıl popoyu kaldırmak için o hareket :) nivea nın dvdsinde de vardı adam bunu yaparken kalça hizasını biraz daha yukarı çekmek için gibi birşey diyordu :) yap bence :kissmuch:
lesliede yer hareketleri olan dvdsi var göbek için, ama klasik yer hareketleri yani çoğunu bildiğin şeylerdir muhtemelen. onun dışında yürüyüş şeklindeki leslielerin bele çok bir etkisi olacağını sanmıyorum tatlım.pilates yapabilirsin ama. kilo vermeden kalçanı falan da sıkılaştırır. ayrıca bel-göbek hareketleri de fazla. ben de başlicam tekrar pilatese. kilo sorunum bitti diye sporu çok nadir yapıyorum, kendimi uyuşuk hissediyorum. spor yapmak çok canlandırıyor insanı :love10: ama leslie yaptığımda kilo veriyorum ben mesala canım baya terletiyor efor sarfettiriyor,o yüzden kilo vermek istemiyorsan leslieden uzak dur yada 1-2 mil yap,pilates süper olur :kissmuch: bide canım bel için hulahop iyi gelebilir, hem zevkli de, aç müziği hulahop çevir :love10:
=)
Kullanıcı avatarı
p11nar
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen gamzesu » Cmt Eki 24, 2009 3:48 pm

nurkelebek sağol canım ben yaklaşık 6 ayda verdim 20 kiloyu ama benim kilomda çoktu baya hala da ideal kilomda değilim. 3ana 3ara öğün şeklinde beslendim bende canım yeşilçay içiyorum günde 2 fincan, spor yapıyorum özellikle leslie pınarcm sağolsun...
pınarcım çok sağol canım. ben aslında kilo da vermek istiyorum ama vere vere kalçalrım incelecek belim kalın kalcak diye korkuyorum aslında kalın da değil hala kıvrımım var ama sanki kilo verdikçe kıvrım kaybolcak gibi geliyor bana...
leslie ile hani bu hareketi yaparsam kalçam dahada incelmesin diye sordum sana canım. evet pilatese başlamak istiyorum kesnlikle :love10: geçen kış yapmıştım 2 ay çok güzel gerçekten. hulahop da güzel fikir işe yarar da dimi çünkü o bölgeyi çalıştırio hemen alayım bi tane :)
sende maşallah canım verdiğin kiloyu çok ii muhafaza ediosun o daha önemli bende almam inşallah..
:bye: :bye:
gamzesu
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen p11nar » Cmt Eki 24, 2009 6:47 pm

rica ederim tatlım :kissmuch:benim belim kendiliğinden gitti gibi birşey,kiloluyken de vucuduma göre inceydi, armuttum tam ince bel geniş basen :D kilo verince ilk belim inceldi. o yüzden çok araştırmadım bel inceltme hakkında, ama pilates dvdsini izlediğimde ebrunun hep göbek ve bel hareketleri diye söylenmiştim yani baya göbek bölgesi için hareketler var :) leslieyle 1-2 mil yapıp vucudunu ısıtıp sonra karın hareketleri de yapabilirsin canım bu linkte var bazı hareketler http://www.vucutcu.com/cont.php?cat=35&t=1329 hulahop işe yarar büyük ihtimalle canım, direk bel hareketi çünkü :) çok seviyorum ben kendisini :love10: bide tatlım yoğurt tüketmenin göbek bölgesindeki yağları yakmaya çok yardımcı olduğunu söylüyorlar, ben de çokk fazla tüketirim yoğurdu :love10:

canım kilo verme dönemimde çok korkuyordum tekrar kilo almaktan, birsürü forumda sitede başarı hikayelerinde rastlıyordum '10 kilo verdim sonra geri aldım' şeklinde yazılara. ama böyle verip geri almaların çoğunda dikkatimi çeken şok diyetlerle kısa sürede verilmiş olmasıydı, çok az yiyip sonra normal hayatına dönünce alınan kilolar, yada zayıflama hapları, sporsuz sırf diyet vs. ben hiç geri almadım. hatta zayıflama dönemime göre arttırdım yememi, özellikle kahvaltıda klasik kahvaltının yanında bal marmelat pekmez fındık ceviz kuru üzüm-dut-kayısı-yaban mersini vs. yiyorum, diğer öğünlerimi kesinlikle az değil ama doğru düzgün yararlı şeyler yiyorum kilom sabit uzun zamandır :) senin de öyle olur bence çünkü 3+3 öğün yiyormuşsun, kendini aç bırakmıyorsundur, böylece diyet bitince saldırma gibi birşeyin olmaz canım, hem spor da yapıyorsun :kissmuch: ki 20 kilo vermişsin canım, gayet iradelisindir eminim, istediğin kiloya ulaşırsın tatlım :kiss:
=)
Kullanıcı avatarı
p11nar
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen GIZEM1903 » Pzr Eki 25, 2009 11:31 am

son 2 hareketı cok zor yapıyorumm ben hemen backlarım tıtremeye baslıyor

ama ılk hareketı yaparken cok rahatım nedense pilatesdede var zaten 2.de 3.de cok faydalı kalça için
Kullanıcı avatarı
GIZEM1903
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen nEsLee » Pzr Eki 25, 2009 1:40 pm

pınaar eline sağlık canım ben de bunları ekliyim egzersizlerime, ebru şallı dio ya zenci poposu isteyen hanımlar bu hareket sizin için dio senn verdğin ilk hareket de onu çağrıştırdı hadi bakim herkes daha da güzelleşicek bu forum sayesinde :banana: :huggs:
“Taking joy in living is a woman’s best cosmetic” Rosalind Russell
Kullanıcı avatarı
nEsLee
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen gamzesu » Pzr Eki 25, 2009 4:59 pm

Pınarcım normalde benimde belim kalçama göre incedir hatta 15cm inceldi:D ama kalçalarım daha çok inceldi.. link için çok tşk tatlım bugün denicem.. yoğurdu bende çok seviyorum tüketiyorum bol bol :love10: göbekteki yağlarıda yakiosa süpermiş gerçekten!
Canım çok doğru söylüyorsun çevremde ve internette sürekli görüyorum işte şu kiloya ulaşınca oturup 2porsiyon kebap yicem, 1kilo baklava yicem vs. benim hiç öyle bi isteğim yok tabii ki baklava falan yemiyorum ama kendimi herşeyden tamamen mahrum ve aç bırakmadığım için kendimi diyette hissetmiyorum sağlıklı besleniyorum. böyle devam edersem, ki hiç sanmıyorum beslenmemi değiştirip eski günlere döneceğimi, verdiğim kilolarıda almam. zaten yıllarca sıkı diyet yapıp verdiklerimi geri ala ala gelmiştim o hale. şimdi çok mutluyum :banana:
ama kilo vermem çok yavaşladı canım ya.. çok az gidio gram gram.. ama en azından su ve kas kaybetmediğimden eminim.
yardımın için çok tşk ederm canım.. öpüyorum :huggs:
gamzesu
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen maestro » Pzr Şub 07, 2010 4:54 pm

p11nar yazdı:kızlar ben bunu almayı düşünüyorum. benim biraz basen ve üst bacak sorunum var :crybaby: eliptik bisikletim var onu kullanıyordum birkaç yıldır, zayıflattı da, ama malesef kas yapmış, diyetisyene gittim yağ-kas oranıma baktı, kas oranım çok fazlaymış (ki görünürde hiç yok kasım falan, gayet yumuşağım, baldırlarım ince ve biraz sert sadece :confused: ) bisiklete binme dedi bana, havalar soğuk yürüyüş de yapamıyorum :crybaby: kas yapmadan vucudumu şekillendircek alet lazım bana, bu uygun mudur acaba (twister dan çok stepper tarafını kullancam ben) :confused:

cnm bu kas yağ ölçümünü nasıl yaptırdın ?
Kullanıcı avatarı
maestro
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen p11nar » Pzr Şub 07, 2010 5:00 pm

canım bi tartımsı bir alete çıkartıyorlar hatta tartı sanırım ama yağ oranı falan da çıkıyor, bide bel çevresi, göbek çevresi vs de ölçmüşlerdi sanırım çok hatırlamıyorum :confused: ama bu mesajım baya eski, hallettim problemlerimi tamamen :kissmuch:
Kullanıcı avatarı
p11nar
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen maestro » Pzr Şub 07, 2010 5:13 pm

p11nar yazdı:canım bi tartımsı bir alete çıkartıyorlar hatta tartı sanırım ama yağ oranı falan da çıkıyor, bide bel çevresi, göbek çevresi vs de ölçmüşlerdi sanırım çok hatırlamıyorum :confused: ama bu mesajım baya eski, hallettim problemlerimi tamamen :kissmuch:

tebrik ederim canım..ben de b,raz bacaklarımı inceltmeye çalışıyorm popodan ziyade...şişmeye çok musaitler çünkü..ağır yapıyorum fazla geliyo,haf,f yapıorm hiç bişe anlamıyorum bu sefer...bi de senelerdir kasları sertleştirme üzerine bişler yaptım şimdi hayatta esnemio...hele o arka baldırlar acaip hiç açılmıo kaslarım.uzatmak istiyorm ama zor gibi..
Kullanıcı avatarı
maestro
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen p11nar » Pzr Şub 07, 2010 7:21 pm

canım pilates yapmayı denedin mi? kaslı görüntü olmadan incelmek diyince en sağlam yol pilates gibi geliyor bana. bide callanetics diye birşey var, kasları uzatıyormuş güya, yapanlar memnundu sonuçlarından ama ben yapamadım çok sıkıcı geldi bana :( :(
Kullanıcı avatarı
p11nar
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen dkmkci » Prş Mar 25, 2010 1:02 am

kızlar resmen yazdan bu yana 9 kilo almısım, bkdr oldugunu tahmin etmiyordum. spora gidiyorum 1 bucuk haftadır, aslında daha once baslamayı cok istedim ama olmadı bir turlu.
sizce simdi mi baslıyım kosmaya yoksa birazcık kilo veriyim ondan sonra mı kosuyum ne dersiniz??
Kullanıcı avatarı
dkmkci
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ezgiezgi » Prş Mar 25, 2010 11:12 am

spora başlamışsın zaaten canım..hem onu hem koşmayı bir arada yaparım çok azimliyim diyosan başla ama ya bu seferde çok yorulup spordanda soğursan noolcak ??
Kullanıcı avatarı
ezgiezgi
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen dkmkci » Prş Mar 25, 2010 12:50 pm

ezgicim; ben de ondan korkuyorum aslında :pisik: off iyice sinirlerim bozuldu!
Kullanıcı avatarı
dkmkci
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen p11nar » Prş Mar 25, 2010 2:47 pm

canım bence koşma, tempolu yürü
=)
Kullanıcı avatarı
p11nar
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen elan » Prş Mar 25, 2010 4:03 pm

bende basen için koşu bandı ydada elşiptik bisiklet düşünüorum ama çok kararsız kaldım yaa bi forumda eliğtik bisiklet bacak kalınlaştırıo demişler falan varmı önerisi :dontknow: olann
Kullanıcı avatarı
elan
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen ezgiezgi » Prş Mar 25, 2010 5:20 pm

bu x-tra cell den deneyen varmıki aranızda :confused:
Kullanıcı avatarı
ezgiezgi
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen lastel » Prş Tem 08, 2010 8:51 pm

cnm hangi korseyi önerirsin?
:dontknow:
Kullanıcı avatarı
lastel
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen mervekara » Pzt Tem 12, 2010 10:32 pm

ben cindy crawford'un shape your body dvd'sini indirdim
3 bölümden oluşuyor 1,5 saatlik
acaba hepsini yapsam mahveder mi? :confused:
Kullanıcı avatarı
mervekara
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen maestro » Pzt Ağu 09, 2010 9:30 pm

bir ara yazmıştım yine yazıyorum..zayıf sayılırım ,spor yapardım aylardır yappmıorm ama yeme alışkanlıgım pek yok açıkcası ..fakat 1 gram veremiyorum..allahım 1 gram yok ya
:pisik:
Hard candy yeşil şişe parfüm satın almak istiyorum ... Elinde olan varsa ulaşabilir mi ..
Kullanıcı avatarı
maestro
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen cigdemcyylu » Pzt Ağu 09, 2010 9:33 pm

elan yazdı:bende basen için koşu bandı ydada elşiptik bisiklet düşünüorum ama çok kararsız kaldım yaa bi forumda eliğtik bisiklet bacak kalınlaştırıo demişler falan varmı önerisi :dontknow: olann

eliptik bisiklet gerçekten bacak kalınlaştırıyor... bende basen için almıştım ama roberto carlos gibi olmaktan son anda kurtuldum çünkü alt ve üst bacak gerçekten şişiyor
https://twitter.com/#!/cgdmbr
Kullanıcı avatarı
cigdemcyylu
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen crysanthemen » Sal Ağu 10, 2010 8:37 am

Kızlar spinning çok güzel bir spor,ama tabii havalandırmasız-klimasız bir ortamda yapılınca pek güzel olmuyor :angryfire hele ki 50 derece sıcaklıkta,malum şapır şapır terliyorsunuz,çok kalori yaktırıyor
Kullanıcı avatarı
crysanthemen
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen maestro » Sal Ağu 10, 2010 9:59 am

kızlar bu sefer ben faklı bişe deniycem ,yani benim için farklı..ben her diye vs olayında sporu da abartırım..ozman da malum şişiyorum ve zaten kilo da veremiyorum.bir de bir ara o kadar çok karın çalışmışım ki yani cidden baya bi kaslanmıştı sonra yapmaınca filan uzun süre 2 tane çatlak gördüm ! sinir oldum.belli belirsiz tabi ama..neyse,bir süredir spor yapmıorm,az yiorm...istediğim kiloya gelince (47) hafif egzersize başlıcam ..siz ne yapıosunuz hafif egzersiz de..mesela kaç tekrar yapıosunuz?
Hard candy yeşil şişe parfüm satın almak istiyorum ... Elinde olan varsa ulaşabilir mi ..
Kullanıcı avatarı
maestro
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen dkmkci » Sal Eki 19, 2010 10:32 pm

kizlar ben spor salonuna yazilcam yarin. bir sorum olcak. benim tek sorunum basen bolgem , ust bacagim da cok kalin vucuduma oranla. benim hangi aletleri yapmam lazim agirlikli olarak? eliptik bacak kalinlastiriyor demissiniz onu pek yapmicam o halde. yardim edin lutfen :blushing:
Kullanıcı avatarı
dkmkci
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen sere » Sal Eki 19, 2010 10:45 pm

kalınlaştırmaz hiçbir bisiklet türü bacağı :) kas oranıyla alakalı bir şey o. ne profesyonel bisikletçiler görüyorum incecik bacaklı ama kaslı. eliptik bisiklet kardiyovasküler egzersizde bence bir numaradır. ben eliptik bisiklet derim. kaslarını büyütemeyeceğine göre kalınlaşmaz da bacağın. ayrıca bölgesel incelme olmadığı için nabız ve kalp seviyelerini yağ yakımı için en iyi seviyede tutmak için bir egzersiz yapılmalı. eliptik bisikllet bunun için çok ama çok ideal. ama bunu yapıp da incelme bekleme, yanına diyet de yapmalısın.
Kullanıcı avatarı
sere
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen boleynkizi » Pzr Ara 12, 2010 7:00 pm

Her gün 35-40 dk bisiklet sürmenin bi faydası olur mu? :crybaby:
Kullanıcı avatarı
boleynkizi
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

ÖncekiSonraki