Tere Tohumu

Moderatörler: luthien, muhendis

Re: tere tohumu

Mesajgönderen Fake » Pzr Şub 24, 2008 6:16 pm

bende yeni aldım tere tıhumu 3 gündür içiyorum. bakalım faydası olacak mı? ama ilk iki gün ishal sorunu yaşadım. bugün öyle bir sorunum yok.
Kullanıcı avatarı
Fake
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen cigtanesii » Prş Mar 20, 2008 12:54 pm

bende tv da duymustum metabolızmayı hızlandırıyomus sabahları ac karnına yiyosun üstünede 1 bardak ılık su ohh :banana:
Kullanıcı avatarı
cigtanesii
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen tbrsn » Çrş May 28, 2008 10:04 am

Ben de tere tohumu aldım.Bu sabah kullanmaya başladım.Bakalım neler olacak?hedefim 3 kilo verme
Kullanıcı avatarı
tbrsn
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ladia » Çrş May 28, 2008 10:37 am

bu tere tohumunun yağ yakıcı etkiis mi var, yoksa tuvalete gitmeyi kolaylaştırıyo da ondan mı kilo veriliyo, bazıları keten kullan tere kullanma diyorlar, bazıları da tam tersi, sizce hangisi daha etkili?
ladia
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen tbrsn » Çrş May 28, 2008 11:10 am

Metabolizmayı hızlandırıcı ve yağ yakıcı etkisi varmış! ayrıca tiroid bezlerinin düzensiz çalışmasından dolayı metobolizma yavaşlayıp iştah açılıyormuş tere otu tiroid için birebirmiş ama tabi tere otu ve tere tohumu arasında bir fark var mı kesin olarak bilemiyorum? :blushing:
Kullanıcı avatarı
tbrsn
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen lilium74 » Prş May 29, 2008 1:26 pm

bu yazıdada tere tohumu tabletinden bahsetmiş herşeyinde tableti çıktı hangisini alıcağımızı şaşırdık açıkçası bana pek güvenli gelmiyor bunlar..
http://blog.ivillage.mynet.com/meltem.s ... dim/128914
Kullanıcı avatarı
lilium74
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen tbrsn » Prş May 29, 2008 6:00 pm

Tere tohumu tableti aktarlarda satılan ve doğal halde bulunanın aksine işlenmiş ve hap haline getirilmiş hali olsa gerek yani hammmaddesi aynı aslında aynı sonuçları almak mümkün bence...

Benim 2.günüm aktardan aldığım baharatlı tere tohumu kullanımı iştahımı gerçekten kapattı.Yalnız bugün öğlen acaip tatlı krizim tuttu onun içinde hemen gidip eczaneden solgarın chrome piconilate yani krom kapsülünden aldım .Bakalım 1 hafta sonunda tartılacağım neler olucak?
Kullanıcı avatarı
tbrsn
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen tbrsn » Pzt Haz 09, 2008 11:34 am

13 gün olmuş kullanmaya başlayalı spor yapmadım sadece sabahları ballı -tere tohumu ve su, bide öğünlerde krom tablet !yediklerime dikkat ettim ama öyle sıkı bir diyet de uygulamadım.Az önce tartıldım sonuç sıfır ;gram vermemişim. :confused: Demek ki sporsuz olmuyormuş :crybaby:
Kullanıcı avatarı
tbrsn
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen rozenasia » Çrş Haz 25, 2008 10:56 am

Bende tatile gelince almayi dusunuyorum bakalim bende ise yaricak mi?

53 kilo geldim Japonya'ya suanda 59 kiloyum ah su dondurmalarin gozu kor olsun :angryfire
Kullanıcı avatarı
rozenasia
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Enya » Cmt Eyl 06, 2008 2:48 pm

Merhabalar... :)
Ben de yorumları okuduktan sonra bugün başladım... Tere tohumuna...
Hadi hayırlsı bakalım :)
Enya
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen blush » Sal Eyl 09, 2008 3:08 pm

Ben de 4 gundur içiyorum tere tohumunu. Bende guatır ve ıyı gelıyormuş dıyorlar zaten ılaç da kullanıyorum. Umarım işe yarar
Kullanıcı avatarı
blush
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen unbelievable » Cum Eyl 12, 2008 10:09 pm

gündüz okuyup yorumlardan etkılenıp hemen aktardan gidip aldım tohumu benımde guatrım var ıyı gelecegı konusunda bıtkısel bı yontem oldugunu duymustum.ben de lahana hapı magdurlarındanım hap mı artık hıc dusunmuyorum :angryfire herkesın incecik olmasını diliyorum :)
unbelievable
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen unbelievable » Pzt Eyl 15, 2008 1:59 pm

kızlar 1,5 kıloya yakın vermıs bulunmaktayım rehavete kapılmak yok yola dewam :)
unbelievable
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen NuPeL » Prş Eyl 18, 2008 8:00 pm

cok iyi ya 3 günde he?? bence ilk olarak şişkinliğini aldı.. bundan snra kilo vermen yavaslarsa sakın ümitsizlenme tmm mı cnm.
Kullanıcı avatarı
NuPeL
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen helina » Cmt Eki 04, 2008 1:20 pm

Arkadaşlar yorumlarınız dikkatle okudum. Bende bugün gidip alacağım ve deneyeeğim.
Benimde meteblizmam yavaş sanırım. Cünkü aşırı yemek yemedğim halde kilo veremiyorum.
helina
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen blush » Cmt Eki 04, 2008 7:21 pm

yukarıdakı msjıma bakarak bır ay olmuş kullanmaya baslayalı. Guatırıma bır yararı oldu mu bılemıyorum cunku henuz ölçümler yaptırmadım ama 1,5 kıl vermışım.
Kullanıcı avatarı
blush
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen manolyasmell » Cmt Eki 04, 2008 9:26 pm

canım peki diyet yaptın mı yada oruç tuttun mu yoksa eskisi gibi beslenmene rağmen mi kilo verdin. eğer öyleyse süpermiş diyetle birlikte gerçekten işe yarabilir.
Kullanıcı avatarı
manolyasmell
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen blush » Cmt Eki 04, 2008 10:26 pm

cnm dıkkat ettığım soylenemez çunku normalde ne yıyorsam onu yedım. Oruçta tutmadım. Yalnız yürüşe cıkmaya baslamıştım ıkısı bırlıkte etkı etmış olabılır. Guatır sorunum olduğu için kullanıyorum ama sanırım kıloda verdırıyormuş.
Aslında mantıken doğru cunku guatır yuzunde metabolızmam yavas çalısıyor. Tere tohumu guatıra ıyı gelıyorsa kılo da verdıryor olmalı.
Kullanıcı avatarı
blush
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen gunes21 » Cmt Eki 11, 2008 12:40 pm

slm arkadaslar ben aranıza yenı katıldım dun sıtenızde tere tohumunu arastırdım ve dun aktara gittim tablet tere tohumu lahana tableti ve lahana yagı verdi bazı arkadaslar sadece biriyle bile bi sürü kilo wermiş 10 kilo fazlam var inş verrim vitrinlere bakıp girmeye girmeye cesaret edemiyorum çünki içeride bana gore birşeyler olmadığını biliyorum ben bir arkadasımla birlikte basladım diete en onemlısı destek bakalım ne olacak ama inanıyoruımkı verıcem bu kıloları herkese hayal ettıgı kıloya duser ınsallah herkese basarılar
Kullanıcı avatarı
gunes21
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen paloma86 » Cmt Eki 11, 2008 5:56 pm

blushcım bendede guatr var ilaç alıyorum ama tere tohumunu kullanmayı bende düşünüyorum sen hapını mı kullanıyosun ?
Kullanıcı avatarı
paloma86
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen paloma86 » Pzt Eki 13, 2008 3:20 pm

kızlar aktara gittim bugün tere tohumu almak için 100 grlık paketler yapmıştı adam aldım 1 paket :banana: tiroidim olduğu için metabolizmam çok yawaş yarın kullanmaya başlıcam bakalım umarım işe yarar :(
aktar yoğurtlada karıştırabilirsiniz dedi ama ben balla deniycem :shh:
Kullanıcı avatarı
paloma86
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen blush » Pzt Eki 13, 2008 3:43 pm

paloma. yenı gordum msjı kusura bakma :blushing:

ewet cnm ben ilaç kullanıyorum. Tiroıdım olduğu için gunde 1 tane tefor alıyorum. Ben tere tohumu kullandım ama ölçüm yaptıramadım kılo verdım ama.

bunun yanı sıra dere otuna başlamayı duşunuyorum saraçoğlu guatır için kesın cozum dıyor. Bkalım cnm ınsallah memnun kalırsın :bye:
Kullanıcı avatarı
blush
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen aybuke4 » Pzt Kas 24, 2008 12:33 pm

mrb arkadaşlar.ben de bugün tere tohumu aldım.fakat bu doğal haliyle mi yoksa öğütülmüş olarak mı yutmam gerekiyor?hangisi daha etkili?deneyimi olan arkadaşlardan rica etsem paylaşabilirler mi? ;)
aybuke4
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen honeybabe » Prş Kas 27, 2008 3:42 pm

aybuke4 yazdı:mrb arkadaşlar.ben de bugün tere tohumu aldım.fakat bu doğal haliyle mi yoksa öğütülmüş olarak mı yutmam gerekiyor?hangisi daha etkili?deneyimi olan arkadaşlardan rica etsem paylaşabilirler mi? ;)

aybuke cim öğütülmüş olarak kullanman daha etkili olur..Tadına dayanabilirsen tabi :tongue:
Kullanıcı avatarı
honeybabe
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen joNes » Prş Kas 27, 2008 4:33 pm

ya kızlar ben geçen gün denedim bunu
ama sanırım tere tohumu bala nazaran daha fazlaydı akşama kadar o acı tat ağzıdman gitmedi
sürekli kusacak gibi oluyordum

yiyebilenlere helal olsun
Kullanıcı avatarı
joNes
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen paloma86 » Prş Kas 27, 2008 5:04 pm

ben balla karıştırıp yiyorum alıştım tadına ;)
Kullanıcı avatarı
paloma86
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen honeybabe » Cum Kas 28, 2008 9:56 am

ya kızlar geçenlerde arkadaşım aktardan öğütülmemiş halde tere almış. Ben öğütülmüşünün daha iyi olduğunu söyleyince aktara gitmiş bunları öğütürmüsünüz demiş. Aktar da öğütürüm ama böylesi daha faydalı demiş :confused: ben anlamadım ya herkes bişey söylüyo nedir bunun doğrusu? :angryfire ikisini birden deneyen biri varmı? :dontknow:
Kullanıcı avatarı
honeybabe
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sila91 » Cum Kas 28, 2008 5:44 pm

ben 167 boyunda 97 kilodayım yaşımda 18 bugün tere tohumu aldım.daha önce diyetler yaptım max 6 7 kilo verdim geri fazlasıyla aldım.ama dayanamıyorum iştahım çok açık sizce işe yararmı
sila91
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen honeybabe » Cum Kas 28, 2008 8:33 pm

kızlar bgn hem komik hem de korkutucu bişey oldu.. biz annemle öğütülmemiş tere tohumu içiyoruz. birkaç tanesi mutfak tezgahına düşmüş ıslanmış veeeeeeeeeeeeeee FİLİZLENMİŞLER :laugh: annem büyüyüp ağzımızdan çıkmasın bunlar dedi... Kızlar yaa şaka maka içimde filizlenmesin bunlar :dontknow:
Kullanıcı avatarı
honeybabe
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Marjolaine » Pzr Kas 30, 2008 1:26 am

honeybabe çok tatlısın :) :huggs: sindirim enzimleri tarafından parçalanır canım içinde büyümez merak etme :bye:

kızlar ben de almak istiyorum tere tohumunu, ender saraç pazar günkü programında bahsetmişti tere tohumundan, özellikle zayıflatıcı fln dedi.. ay ama evde bi sürü üzüm çekirdeği, haşhaş tohumu, öğütülmüş çörek otu, keten tohumu ve ısırgan tohumu fln var.. :lol: artık yoğurda karıştırmaktan usandım, salataya atıyorum, çorbalara ekliyorum fln ama fenalık geldi :( daha başka yeme yöntemleri var mı bunların :dontknow:
Kullanıcı avatarı
Marjolaine
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen joNes » Pzt Ara 01, 2008 5:17 pm

[quote="Marjolaine"]honeybabe çok tatlısın :) :huggs: sindirim enzimleri tarafından parçalanır canım içinde büyümez merak etme :bye:

kızlar ben de almak istiyorum tere tohumunu, ender saraç pazar günkü programında bahsetmişti tere tohumundan, özellikle zayıflatıcı fln dedi.. ay ama evde bi sürü üzüm çekirdeği, haşhaş tohumu, öğütülmüş çörek otu, keten tohumu ve ısırgan tohumu fln var.. :lol: artık yoğurda karıştırmaktan usandım, salataya atıyorum, çorbalara ekliyorum fln ama fenalık geldi :( daha başka yeme yöntemleri var mı bunların :dontknow:

bal ile karıştırıp yenmesi gerekiyormuş sanırım tere tohumunun sanırım öyle daha etkili
ben aktardan alırken satıcı özellikle üstüne basa basa söyledi

denedim bir defa ama ben ölçüsünü ayarlayamadım herhalde akşama kadar midem yandı :dontknow:
Kullanıcı avatarı
joNes
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen paloma86 » Pzt Ara 01, 2008 6:12 pm

ben 1 çay kaşığı tere tohumuna 1 çay kaşığı bal koyuyorum sen daha fazla mı bal koyuyosun canım
Kullanıcı avatarı
paloma86
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen leblebici » Çrş Ara 10, 2008 8:10 am

ya kızlarr inanmıcaksınız ama bu tere tohumu bi mucize. 2 gün oldu kullanmaya başlayalı 3. günümün sabahında dayanamayıp tartıldım 1 kilo vermişim!!!! allahım umarım bu tere tohumundandır. bazı bünyelere hiç bişi yapmıyomuş forumlardan okuduğuma göre.kimisi 2 hafta hatta 1 ay kullanmasına rağmen bende değişiklik olmadı dio ama ben inanamıorum. umarum bööle devam eder ya:( umarım fazla olan kiloların ilk haftada kolayca gitmesi sonradan zorlaşması durumu değildir bu. lütfen lütfen :))
Kullanıcı avatarı
leblebici
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen blush » Çrş Ara 10, 2008 12:14 pm

leblebici,
Cnm sana cok hızlı kılo verdırmış tere tohumu. bende bır ıkı kılo vermıştım ama bır yadan fazla kullanmıştım
Kullanıcı avatarı
blush
KoKoŞ
KoKoŞ

Re: Tere Tohumu

Mesajgönderen hepbana » Cmt Mar 14, 2009 12:21 pm

kızlar merhaba ben yeni katıldım aranıza :wav:

ya bu tere tohumunu tirot hastalığı olanlar kullanmamalı mı? ben de hashimato tiroit var kronik bir rahatsızlık hayatımın sonuna kadar tiroid hormonunu ilaçla alıcam.

ama bu tereyle zayıflama olayını denemek istiyorum 3 4 kilo vermem gerkiyor benim sadece. doktoruma da danışıcam ama sizin de fikrinizi almak istedim. hem tiroit olup hem tere içen var mı hiç aranızda? :dontknow:
Kullanıcı avatarı
hepbana
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen blush » Cmt Mar 14, 2009 3:31 pm

hepbana ,
Tiroıdın cinsine gore değişiyor bu nedenle bır uzmana danışmandan fayda var sanırım genel olarak hipotrıd yanı yavas çalışan hastalara onerılıyor tere tohumu

aynı zamanda geçmiş olsun...
Kullanıcı avatarı
blush
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen paloma86 » Cmt Mar 14, 2009 5:47 pm

bendede haşimato tiroidi var tere tohumunu 2 ay kullandım hiç bi faydasını görmedim :pisik:
Kullanıcı avatarı
paloma86
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen hepbana » Cum Mar 20, 2009 10:35 am

blush iyi dileklerin için teşekkür ederim :) ama bizimki geçmiyor malesef sonsuza kadar o ilaçlarla yaşıycam ama alıştım.. paloma ben de bi deniycem doktorum aşırıya kaçmamak şartıyla bi zararının olmayacağını söyledi..

konuyla alakasız ama bisiklet almaya karar verdim kızlar, ankaranın göbeğinde oturuyorum ama yine de azmettim, bacaklarımın üst tarafları beni deli ediyo, 1 2 yıl öncesine kadar selülit nedir bilmezdim, ama artık biliyorum :crybaby: ankarada oturan ve bisiklet arkadaşı arayan varsa ben hazırııımmm ;)
Kullanıcı avatarı
hepbana
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen hayatguzelse » Prş Mar 26, 2009 10:51 am

Kızlar tere tohumu ne alemde sonuç alan oldu mu? Ben de yanlışlıkla öğütülmemiş almıştım, burada yorumlarda öğütülmüş yenmesi gerek diye konuşulduğu için kullanmak içimden gelmedi. Dün yeniden bir aktara gittim, o bu şekilde kullanılıyor dedi öğütülmemiş yani. Ben öğütülmüş almak istediğimi söyledim, bunu her makina öğütemez falan dedi. Ben de o yüzden almadım. Aranızda öğütülmemiş kullanıp memnun kalan var mı?
Kullanıcı avatarı
hayatguzelse
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen cven81 » Pzt Nis 06, 2009 11:11 am

arkadaşlar merhaba.tere tohumunu bende aldım ama ne zamandır kullananlar yorum yazmamış o yüzden ben güvenemedim kullanmaya gerçekten zayıflatıyormu diyet spor falanda yapmak gerekiyormu
cven81
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen cven81 » Prş Nis 09, 2009 11:57 am

acaba tere tohumunu başka kullanan yokmu.faydasını yada zararını görenler lütfen yazsın merak ediyorum ona göre kullanıcam
cven81
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen muhendis » Prş Nis 09, 2009 12:39 pm

bugün 2. günüm benim bir zararını görmedim 2 günde belli olmaz tabii bakalım ne faydası göreceğim ;)
Kullanıcı avatarı
muhendis
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen hayatguzelse » Prş Nis 09, 2009 2:35 pm

Merhaba kızlar, ben tere tohumunu bir haftadır sabahları öğütülmemiş olarak kullanıyorum. İki günde bir falan kullanıyorum malesef düzenli kullanmadım. Tabii ki tek başına yeterli değildir. Benim metablizmamı hızlandırdı diyebilirim, kullanırken hissediyorum. Yeşil çaydan daha etkili. Tabi biraz da yediklerimize dikkat edip spor yapmamız gerek tam işe yaraması için.
Kullanıcı avatarı
hayatguzelse
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sindela » Prş Nis 09, 2009 6:04 pm

kızlar bende guatr hastasıymışım son zamanlarda aşırı bi iştah açılması sebebiyle kilo aldığımı fark ettim roaccutane kullanıyorum ben dr uma kilo almaya başladığımı söledim roaccutanedan olamaz dedi ve kan testi yaptır dedi dahiliyeye yaptırdım ve guatr olduğumu öğrendim en çok korktuğum şey kilo almak ve başıma geliyo şu anda 4 kilo almış gibi hissediyorum tartılamadım da korkumdan dr roaccutane kullanırken guatr tedavisi yapamıcağını söledi tedavimin bitmesine daha 1 ay var bende bu tere tohumuna başladım belki faydası olur die 4 gündür yiyorum bakalım nolcak inşallah iyi gelir pazartesi kan tahlili vericem umarım ilerlememiştir :(
sindela
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen cven81 » Cum Nis 10, 2009 11:13 pm

yani bu tere tohumunu guatr ve tiroti olanlarda kulanabilirler mi
cven81
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen hayatguzelse » Pzt Nis 20, 2009 8:27 am

Kızlar ben bu tere tohumuna bugün tekrar başladım, ilk yaptığımda metobolizmamın hızlandığını hissetmiştim, tekrar deniyecem. Yanında yediklerime dikkat edip, yürüyüş yaparak işe yarayıp yaramadığını, yada ne kadar yaradığını burdan anlatırım. Diyet ve spor yapan, ya da yapmak isteyen, kilo vermek isteyen herkese kolay gelsin, başarılar.
Kullanıcı avatarı
hayatguzelse
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen simyaser » Pzr Nis 26, 2009 2:07 pm

tere tohumu hikayesi tam bi yalan oldu bende normalde bu aralar kilo veriyrm zaten bi de bu tere tohumunu kullanaym dedim ama tam bi fiyasko. her ay en az 2 kilo veren ben tere tohumu kulladığım ay 2 kilo almıştm :tongue: metabolizmamı hızlandırmasını geçtm durdurdu resmen sonraki ay bıraktımda vermeye başladm gene Allah tan. bi daha tere tohumu mu asla :pisik: :potty:
simyaser.blogspot.com <3 ilgilenemesemde oralardayımm :)
Kullanıcı avatarı
simyaser
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen simyaser » Pzr Nis 26, 2009 2:10 pm

haa unuttum yazmayı. iğrenç tadı ve gaz yapması cabası :bamp: :bamp: :bamp: :bamp:
simyaser.blogspot.com <3 ilgilenemesemde oralardayımm :)
Kullanıcı avatarı
simyaser
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen paloma86 » Pzr Nis 26, 2009 4:16 pm

katılıyorum simyaser :pisik:
Kullanıcı avatarı
paloma86
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen hayatguzelse » Pzt Nis 27, 2009 9:01 am

Ayyyy gerçekten mi? Ben de bırakayım o zaman. Ya ben ilk kullandığımda sanki metobolizmamı hızlandırdı diye hissetmiştim ama tekrar denediğimde bilmiyorum bu seferki bayat falan mıydı hiç etki etmedi. Ben de kullanmıyorum o zaman.
Kullanıcı avatarı
hayatguzelse
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

ÖncekiSonraki

Dön Zayıflama

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir