Zayıflamak İçin Alternatif Yöntemler

Moderatörler: luthien, muhendis

Re: Zayıflamak İçin Alternatif Yöntemler

Mesajgönderen p11nar » Pzr May 24, 2009 6:05 pm

gb040cım bağırsak sorunun varsa kuru kayısı yemeyi denedin mi canım? diyet süresince ben de bağırsak sorunu yaşıyordum :blushing: her sabah uyandığımda aç karnına 1-2 kuru kayısı yiyip üstüne kocaman 1 bardak su içmeye başladım, bikaç günde düzene girdim, kullanmıyorsan çok tavsiye ederim canım kuru kayısıyı :bye:
=)
Kullanıcı avatarı
p11nar
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen gb0410 » Pzr May 24, 2009 7:46 pm

p11nar cım çok teşekkür ederim canım ama belki inanmıcaksın şimdiki diceklerime; benm kadar bağırsak problemi çeken görmedim. ayıptır söylemesi, 14 gün wc yüzü görmediğimi bilirim. ve yapmadığım şey kalmadı. kuru kayısının, incirin, büüüütün lifli gıdaların her çeşidini tüketiyorum. öğün aralarımda ve sabah kalktığımda mutlaka sıcak suyumu içerim, müsli ya da kuru kayısı incir falan yerim, ayrıca 2 senedir beyaz ekmek nedir unuttum, lifli hangi meyve sebza varsa hep onlardan yerim. ve bu durum psikolojimi yansıdı bi süre sonra. ağlama krizlerine giriyordum. karnımın şişliği gerginliği beni de geriyordu. sinameki çayını 1 kere içtim ve bin pişman oldum, daha beter etti. sadece ilk gün etki etti, sonra 10 gün bidaha wc ye gidemedim. bunun yüzünden vermem gereken kilolarımda gitmiyor çok rahat. psikolojimi mahvediyor iyice bu durum malesef canım :crybaby: :crybaby: :crybaby: :( :(
gb0410
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen p11nar » Pzr May 24, 2009 8:07 pm

canım benim de haftada 1 falandı :blushing: ama seninki çok fazlaymış ve o kadar şey kullanmana rağmen geçmemesi çok normal değil sanki canım yaa, hiç doktora gittin mi, iyice araştırsalar, vardır elbet bir çaresi :dontknow:
=)
Kullanıcı avatarı
p11nar
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen gb0410 » Pzr May 24, 2009 8:14 pm

p11nar yazdı:canım benim de haftada 1 falandı :blushing: ama seninki çok fazlaymış ve o kadar şey kullanmana rağmen geçmemesi çok normal değil sanki canım yaa, hiç doktora gittin mi, iyice araştırsalar, vardır elbet bir çaresi :dontknow:

ya doktor a gitmeye çekiniyorum çünkü internetten baktım p11nar cım, çok feciii :( yani ödüm patladı resmen desem az kalır. yani bi insanın asla duymak bile ietemiyeceği tedavisi varmış. bende korktum canımm :fear: :crybaby: :( :(
gb0410
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen askimm » Pzr May 24, 2009 9:46 pm

gb0410 yazdı:
p11nar yazdı:canım benim de haftada 1 falandı :blushing: ama seninki çok fazlaymış ve o kadar şey kullanmana rağmen geçmemesi çok normal değil sanki canım yaa, hiç doktora gittin mi, iyice araştırsalar, vardır elbet bir çaresi :dontknow:

ya doktor a gitmeye çekiniyorum çünkü internetten baktım p11nar cım, çok feciii :( yani ödüm patladı resmen desem az kalır. yani bi insanın asla duymak bile ietemiyeceği tedavisi varmış. bende korktum canımm :fear: :crybaby: :( :(

Slm kızlar,

elma sirkesine devam et bence gb0410 çünkü çok işe yarıyo. bide içebilen sabahları aç karnına 1 yemek kaşığı zeytinyağı içsin. daha sonrada kahvaltı yapsın ve etkisini görsün :banana: :banana: :banana: :banana:
Kullanıcı avatarı
askimm
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen gb0410 » Pzr May 24, 2009 10:25 pm

evet aşkımm cım, ufacık da olsun faydasını gördüm elma sirkesinin. hem zayıflamak için de içiyorum zaten. bide tadına alışabilsem. :tongue: yağ yakımı için önerebileceğiniz formüller varsa, büyük bi merakla bekliyorum. çünkü şu 10 kilomdan kurtulmak istiyorum :(
gb0410
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen ipekbocegi » Pzt May 25, 2009 12:14 am

canım ukalalık yapmak istemem ama sorun bahsettiğin boyutlardaysa çaresi ne olursa olsun doktora gitmelisin. Kronik kabızlık, üzerinden zaman geçtikçe tedavi edilmesi zorlaşan ciddi bir rahatsızlıktır. İleriki dönemlerde başta hemoroid olmak üzere korkunç hastalıklara yol açabilir ki hemoraid bunların en iyimseri. Seni korkutmak istemem gerçekten, yaşın kaç onu bilmiyorum ama ileriki yaşlarda tedavi süreci çok daha zorlaşır, geç olmadan doktora gitmelisin. Belki internette gördüğün çözüm yolu sana uygulanacak olan değildir, sorunun bambaşkadır. Kilo probleminde zaten seninde yazdığın gibi bu sorundan kaynaklanıyordur.
bildiğim kadarı ile çay, kahve, kola, hazır meyve suları bazen süt ürünleri, pirinç (pirinç içeren herşey zeytinyağlı dolma dahil) hatta bulgur kabızlığa yol açar. Bazı kişilere ise buğday (tam buğday dahil) bile rahatsızlık veriyormuş. Sürekli aynı şekilde beslenme tipide kabızlığa yol açabilir. 5i biryerde çayı dahil yağ yaktığı söylenen bütün çaylar genel olarak tuvalet sorununu düzenlemek için var. İçeriğindeki bitkileri araştırırsan çoğunun idrar söktürücü ve bağırsak yollarını çalıştırıcı olduğunu görebilirsin. Bu da yağ yakmaktan çok, ödem atmaya ve su kaybuna neden olur, uzun vadede kullanımı özellikle böbrekler için zararlı olabilir. Araştırdığım kadarı ile enginar kolestrolü düşürmeye yardımcı oluyormuş, kandaki yağların yakımını hızlandırıyormuş enginar suyunu deneyebilirsin (istersen tarifini yazarım), zeytinyağlı enginar tüketebilirsin(aşırıya kaçmadan, oda karaciğeri yorabiliyormuş) ya da bir iki mesaj önce yazdığım Ebru Şallı'nın tarifinden ben çok memnunum. Yemeklerde zeytinyağı kullanmakta iyi geliyor oldukça. Umarım en kısa sürede iyi haberlerini duyarız canım. Çok geçmiş olsun :kiss:
Aşıklarla başa çıkacak gücün yoksa eğer,
Aşka öyleyse ne diye hayret ediyorsun, etme...
Kullanıcı avatarı
ipekbocegi
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen gb0410 » Pzt May 25, 2009 1:36 pm

ipekböceğim, çok teşekkür ederim canım :love3: . o kadar güzel ve faydalı bilgiler yazmışsın ki. eğer şu 1 ay için de hala devam ederse sıkıntılarım, bi doktora gitmeyi düşnüyorum. nişanlım da çok baskı yapıyor, bi doktor a gidelim diye. o da sevinicek doktora gitmeye karar vermeme. ayrıca bahsettiğin tüm tarifleri yazabilirmisin canım? hem ebru şallınınkini hem de enginarla ilgili olanı. tekrar çok teşekkür ederim, gelişmeleri mutlaka haber vericem canım :bye: :bye:
gb0410
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen ipekbocegi » Pzt May 25, 2009 7:21 pm

rica ederim canım, tarif listesi uzun olduğu için özelden göndermeye çalıştım ama sanırım olmadı, bende emailine yolladım, eğer eline ulaşmadıysa mutlaka haberdar et, tekrar göndereyim. Tekrar çok geçmiş olsun bitanem kendine dikkat et :kiss:
Kullanıcı avatarı
ipekbocegi
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen gb0410 » Pzt May 25, 2009 8:01 pm

ipekbocegi yazdı:rica ederim canım, tarif listesi uzun olduğu için özelden göndermeye çalıştım ama sanırım olmadı, bende emailine yolladım, eğer eline ulaşmadıysa mutlaka haberdar et, tekrar göndereyim. Tekrar çok geçmiş olsun bitanem kendine dikkat et :kiss:

walla ipekböceğim ne diyeceğimi şaşırdım, benim için hiç üşenmeden o kadar uzun uzun yazman, duygulandırdı beni desem abartmış olmam :kiss: yazdığın o bütüüün faydalı bilgileri bilgisayarıma bi dosya açıp kopyaladım. tekrar tekrar çok teşekkür ederim. eğer benm de herhangi bi konu da yardım edebileceğim bi durum olursa seve seve canımm :iloveyou: ayrıca inşallah bundan bikaç ay sonra verdiğimiz kiloları, inceldiğimizi konuşuruz :) kendine çok iyi bak. gelişmeleri mutlaka haberdar edicem canımmm :bye: :bye: şimdi en baştan okuyacağım gönderdiğin o güzel bilgileri ;)
gb0410
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen edalp » Pzt May 25, 2009 8:30 pm

kızlar bu sandoz sakızımı dır nedır aldım dün ondan yarın baslıcam dicektim şmdi baslıyım nie bekliomkı :nanik: ufak parçayı döv sirkeli suyun için karıştır öle iç dediler aktarcı bana bide ordan beşi bi yrde çayından aldım karısık otlar vardı poşette.bakalım nası olcak sonuçları....
24 temmuz bekle beni ....büyük gün :)

Evleniyorum :):):)
Kullanıcı avatarı
edalp
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen ipekbocegi » Pzt May 25, 2009 9:12 pm

gb0410, canım benim ne demek, rica ederim, yalnız ebru şallı'nın tarifindeki sirke elma sirkesi olacak onu unutmuşum :laugh:

edalp, inşallah faydasını görürsün canım, bildiğim kadarı ile sandaloz sakızının tok tutucu özelliği var, yutup üzerine su içince şişiyor midede, aktar sirkeli su dediyse vardır bir bildiği, gelişmeleri dört gözle bekliyorum :popeyes:
Kullanıcı avatarı
ipekbocegi
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen askimm » Sal May 26, 2009 11:37 am

ipekbocegi yazdı:gb0410, canım benim ne demek, rica ederim, yalnız ebru şallı'nın tarifindeki sirke elma sirkesi olacak onu unutmuşum :laugh:

edalp, inşallah faydasını görürsün canım, bildiğim kadarı ile sandaloz sakızının tok tutucu özelliği var, yutup üzerine su içince şişiyor midede, aktar sirkeli su dediyse vardır bir bildiği, gelişmeleri dört gözle bekliyorum :popeyes:

kızlarrrrr bu siteyi bi inceleyin , ben bunu alıyorummmm
http://www.herbalium.net/index.php?do=c ... duct&pid=4

öpüyorum herkeşşşşiiiiii :banana: :banana: :banana:
Kullanıcı avatarı
askimm
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen gb0410 » Sal May 26, 2009 1:29 pm

aşkımm cım, ne zamandır kullanıyorsun o ürünü. faydasını gördün mü? ya benim nedense ilaç ya da bitkisel haplara karşı bi önyargım var, kullanma tarftarı değilim. biçok tanıdığım kişi çok pişman oldu da ondan. çevremde olumlu hiç bi sonuç duymadığım için. seninde içini karartmış gibi olmayım ama :)
gb0410
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen askimm » Sal May 26, 2009 1:34 pm

gb0410 yazdı:aşkımm cım, ne zamandır kullanıyorsun o ürünü. faydasını gördün mü? ya benim nedense ilaç ya da bitkisel haplara karşı bi önyargım var, kullanma tarftarı değilim. biçok tanıdığım kişi çok pişman oldu da ondan. çevremde olumlu hiç bi sonuç duymadığım için. seninde içini karartmış gibi olmayım ama :)

daha kullanmıyorum canım , alıcam :) ama bu hap değil. siteyi inceledinmi ? :bye:
Kullanıcı avatarı
askimm
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen gb0410 » Sal May 26, 2009 2:47 pm

tekrar baktım aşkımm cım, hap die görmüşüm, bitkisel toz karışımmış :sheep: :happiness
gb0410
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen askimm » Sal May 26, 2009 3:37 pm

gb0410 yazdı:tekrar baktım aşkımm cım, hap die görmüşüm, bitkisel toz karışımmış :sheep: :happiness

:blushing: canımcım ben bi kullanmaya başlayayım haberdar edicem herkesi :banana: :banana:
Kullanıcı avatarı
askimm
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen p11nar » Sal May 26, 2009 4:00 pm

askımcım yinede dikkat et canım, bitkisel şeyler bile zarar verebiliyor çünkü :blushing: sadece içindekiler i okuyabildim açıkçası, günde ne kadar tüketeceksin bilmiyorum da, keten tohumunun çok tüketilmemesi gerek mesala canım, fazla tüketimi bağırsakları yumuşatıp birsürü hastalığa sebep olabiliyor(bu form çaylarının sürekli kullanımında da geçerli), tansiyonun yüksekse kekikten uzak durman lazım vs. mateyi ben çay olarak içmiştim çok baş ağrısı yapmıştı bende :confused: yani yinede dikkatli ol tatlım ,inşallah işine yarar, incecik oluruz hepimiz :banana: :banana: :kissmuch:
=)
Kullanıcı avatarı
p11nar
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ipekbocegi » Sal May 26, 2009 4:41 pm

aşkımcım bekliyoruz güzel haberlerini, bizi unutma :bye:
Kullanıcı avatarı
ipekbocegi
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen askimm » Çrş May 27, 2009 11:01 am

p11nar yazdı:askımcım yinede dikkat et canım, bitkisel şeyler bile zarar verebiliyor çünkü :blushing: sadece içindekiler i okuyabildim açıkçası, günde ne kadar tüketeceksin bilmiyorum da, keten tohumunun çok tüketilmemesi gerek mesala canım, fazla tüketimi bağırsakları yumuşatıp birsürü hastalığa sebep olabiliyor(bu form çaylarının sürekli kullanımında da geçerli), tansiyonun yüksekse kekikten uzak durman lazım vs. mateyi ben çay olarak içmiştim çok baş ağrısı yapmıştı bende :confused: yani yinede dikkatli ol tatlım ,inşallah işine yarar, incecik oluruz hepimiz :banana: :banana: :kissmuch:

uyarılarım için çooook teşekkür ederim canım, kesinlikle dikkate alıcam :kiss: :kiss: :kiss:
Kullanıcı avatarı
askimm
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

ÖncekiSonraki

Dön Zayıflama

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir