Zayıflamak İçin Alternatif Yöntemler

Moderatörler: luthien, muhendis

Re: Zayıflamak İçin Alternatif Yöntemler

Mesajgönderen p11nar » Pzr May 24, 2009 6:05 pm

gb040cım bağırsak sorunun varsa kuru kayısı yemeyi denedin mi canım? diyet süresince ben de bağırsak sorunu yaşıyordum :blushing: her sabah uyandığımda aç karnına 1-2 kuru kayısı yiyip üstüne kocaman 1 bardak su içmeye başladım, bikaç günde düzene girdim, kullanmıyorsan çok tavsiye ederim canım kuru kayısıyı :bye:
=)
Kullanıcı avatarı
p11nar
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen gb0410 » Pzr May 24, 2009 7:46 pm

p11nar cım çok teşekkür ederim canım ama belki inanmıcaksın şimdiki diceklerime; benm kadar bağırsak problemi çeken görmedim. ayıptır söylemesi, 14 gün wc yüzü görmediğimi bilirim. ve yapmadığım şey kalmadı. kuru kayısının, incirin, büüüütün lifli gıdaların her çeşidini tüketiyorum. öğün aralarımda ve sabah kalktığımda mutlaka sıcak suyumu içerim, müsli ya da kuru kayısı incir falan yerim, ayrıca 2 senedir beyaz ekmek nedir unuttum, lifli hangi meyve sebza varsa hep onlardan yerim. ve bu durum psikolojimi yansıdı bi süre sonra. ağlama krizlerine giriyordum. karnımın şişliği gerginliği beni de geriyordu. sinameki çayını 1 kere içtim ve bin pişman oldum, daha beter etti. sadece ilk gün etki etti, sonra 10 gün bidaha wc ye gidemedim. bunun yüzünden vermem gereken kilolarımda gitmiyor çok rahat. psikolojimi mahvediyor iyice bu durum malesef canım :crybaby: :crybaby: :crybaby: :( :(
gb0410
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen p11nar » Pzr May 24, 2009 8:07 pm

canım benim de haftada 1 falandı :blushing: ama seninki çok fazlaymış ve o kadar şey kullanmana rağmen geçmemesi çok normal değil sanki canım yaa, hiç doktora gittin mi, iyice araştırsalar, vardır elbet bir çaresi :dontknow:
=)
Kullanıcı avatarı
p11nar
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen gb0410 » Pzr May 24, 2009 8:14 pm

p11nar yazdı:canım benim de haftada 1 falandı :blushing: ama seninki çok fazlaymış ve o kadar şey kullanmana rağmen geçmemesi çok normal değil sanki canım yaa, hiç doktora gittin mi, iyice araştırsalar, vardır elbet bir çaresi :dontknow:

ya doktor a gitmeye çekiniyorum çünkü internetten baktım p11nar cım, çok feciii :( yani ödüm patladı resmen desem az kalır. yani bi insanın asla duymak bile ietemiyeceği tedavisi varmış. bende korktum canımm :fear: :crybaby: :( :(
gb0410
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen askimm » Pzr May 24, 2009 9:46 pm

gb0410 yazdı:
p11nar yazdı:canım benim de haftada 1 falandı :blushing: ama seninki çok fazlaymış ve o kadar şey kullanmana rağmen geçmemesi çok normal değil sanki canım yaa, hiç doktora gittin mi, iyice araştırsalar, vardır elbet bir çaresi :dontknow:

ya doktor a gitmeye çekiniyorum çünkü internetten baktım p11nar cım, çok feciii :( yani ödüm patladı resmen desem az kalır. yani bi insanın asla duymak bile ietemiyeceği tedavisi varmış. bende korktum canımm :fear: :crybaby: :( :(

Slm kızlar,

elma sirkesine devam et bence gb0410 çünkü çok işe yarıyo. bide içebilen sabahları aç karnına 1 yemek kaşığı zeytinyağı içsin. daha sonrada kahvaltı yapsın ve etkisini görsün :banana: :banana: :banana: :banana:
Kullanıcı avatarı
askimm
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen gb0410 » Pzr May 24, 2009 10:25 pm

evet aşkımm cım, ufacık da olsun faydasını gördüm elma sirkesinin. hem zayıflamak için de içiyorum zaten. bide tadına alışabilsem. :tongue: yağ yakımı için önerebileceğiniz formüller varsa, büyük bi merakla bekliyorum. çünkü şu 10 kilomdan kurtulmak istiyorum :(
gb0410
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen ipekbocegi » Pzt May 25, 2009 12:14 am

canım ukalalık yapmak istemem ama sorun bahsettiğin boyutlardaysa çaresi ne olursa olsun doktora gitmelisin. Kronik kabızlık, üzerinden zaman geçtikçe tedavi edilmesi zorlaşan ciddi bir rahatsızlıktır. İleriki dönemlerde başta hemoroid olmak üzere korkunç hastalıklara yol açabilir ki hemoraid bunların en iyimseri. Seni korkutmak istemem gerçekten, yaşın kaç onu bilmiyorum ama ileriki yaşlarda tedavi süreci çok daha zorlaşır, geç olmadan doktora gitmelisin. Belki internette gördüğün çözüm yolu sana uygulanacak olan değildir, sorunun bambaşkadır. Kilo probleminde zaten seninde yazdığın gibi bu sorundan kaynaklanıyordur.
bildiğim kadarı ile çay, kahve, kola, hazır meyve suları bazen süt ürünleri, pirinç (pirinç içeren herşey zeytinyağlı dolma dahil) hatta bulgur kabızlığa yol açar. Bazı kişilere ise buğday (tam buğday dahil) bile rahatsızlık veriyormuş. Sürekli aynı şekilde beslenme tipide kabızlığa yol açabilir. 5i biryerde çayı dahil yağ yaktığı söylenen bütün çaylar genel olarak tuvalet sorununu düzenlemek için var. İçeriğindeki bitkileri araştırırsan çoğunun idrar söktürücü ve bağırsak yollarını çalıştırıcı olduğunu görebilirsin. Bu da yağ yakmaktan çok, ödem atmaya ve su kaybuna neden olur, uzun vadede kullanımı özellikle böbrekler için zararlı olabilir. Araştırdığım kadarı ile enginar kolestrolü düşürmeye yardımcı oluyormuş, kandaki yağların yakımını hızlandırıyormuş enginar suyunu deneyebilirsin (istersen tarifini yazarım), zeytinyağlı enginar tüketebilirsin(aşırıya kaçmadan, oda karaciğeri yorabiliyormuş) ya da bir iki mesaj önce yazdığım Ebru Şallı'nın tarifinden ben çok memnunum. Yemeklerde zeytinyağı kullanmakta iyi geliyor oldukça. Umarım en kısa sürede iyi haberlerini duyarız canım. Çok geçmiş olsun :kiss:
Aşıklarla başa çıkacak gücün yoksa eğer,
Aşka öyleyse ne diye hayret ediyorsun, etme...
Kullanıcı avatarı
ipekbocegi
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen gb0410 » Pzt May 25, 2009 1:36 pm

ipekböceğim, çok teşekkür ederim canım :love3: . o kadar güzel ve faydalı bilgiler yazmışsın ki. eğer şu 1 ay için de hala devam ederse sıkıntılarım, bi doktora gitmeyi düşnüyorum. nişanlım da çok baskı yapıyor, bi doktor a gidelim diye. o da sevinicek doktora gitmeye karar vermeme. ayrıca bahsettiğin tüm tarifleri yazabilirmisin canım? hem ebru şallınınkini hem de enginarla ilgili olanı. tekrar çok teşekkür ederim, gelişmeleri mutlaka haber vericem canım :bye: :bye:
gb0410
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen ipekbocegi » Pzt May 25, 2009 7:21 pm

rica ederim canım, tarif listesi uzun olduğu için özelden göndermeye çalıştım ama sanırım olmadı, bende emailine yolladım, eğer eline ulaşmadıysa mutlaka haberdar et, tekrar göndereyim. Tekrar çok geçmiş olsun bitanem kendine dikkat et :kiss:
Kullanıcı avatarı
ipekbocegi
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen gb0410 » Pzt May 25, 2009 8:01 pm

ipekbocegi yazdı:rica ederim canım, tarif listesi uzun olduğu için özelden göndermeye çalıştım ama sanırım olmadı, bende emailine yolladım, eğer eline ulaşmadıysa mutlaka haberdar et, tekrar göndereyim. Tekrar çok geçmiş olsun bitanem kendine dikkat et :kiss:

walla ipekböceğim ne diyeceğimi şaşırdım, benim için hiç üşenmeden o kadar uzun uzun yazman, duygulandırdı beni desem abartmış olmam :kiss: yazdığın o bütüüün faydalı bilgileri bilgisayarıma bi dosya açıp kopyaladım. tekrar tekrar çok teşekkür ederim. eğer benm de herhangi bi konu da yardım edebileceğim bi durum olursa seve seve canımm :iloveyou: ayrıca inşallah bundan bikaç ay sonra verdiğimiz kiloları, inceldiğimizi konuşuruz :) kendine çok iyi bak. gelişmeleri mutlaka haberdar edicem canımmm :bye: :bye: şimdi en baştan okuyacağım gönderdiğin o güzel bilgileri ;)
gb0410
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen edalp » Pzt May 25, 2009 8:30 pm

kızlar bu sandoz sakızımı dır nedır aldım dün ondan yarın baslıcam dicektim şmdi baslıyım nie bekliomkı :nanik: ufak parçayı döv sirkeli suyun için karıştır öle iç dediler aktarcı bana bide ordan beşi bi yrde çayından aldım karısık otlar vardı poşette.bakalım nası olcak sonuçları....
24 temmuz bekle beni ....büyük gün :)

Evleniyorum :):):)
Kullanıcı avatarı
edalp
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen ipekbocegi » Pzt May 25, 2009 9:12 pm

gb0410, canım benim ne demek, rica ederim, yalnız ebru şallı'nın tarifindeki sirke elma sirkesi olacak onu unutmuşum :laugh:

edalp, inşallah faydasını görürsün canım, bildiğim kadarı ile sandaloz sakızının tok tutucu özelliği var, yutup üzerine su içince şişiyor midede, aktar sirkeli su dediyse vardır bir bildiği, gelişmeleri dört gözle bekliyorum :popeyes:
Kullanıcı avatarı
ipekbocegi
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen askimm » Sal May 26, 2009 11:37 am

ipekbocegi yazdı:gb0410, canım benim ne demek, rica ederim, yalnız ebru şallı'nın tarifindeki sirke elma sirkesi olacak onu unutmuşum :laugh:

edalp, inşallah faydasını görürsün canım, bildiğim kadarı ile sandaloz sakızının tok tutucu özelliği var, yutup üzerine su içince şişiyor midede, aktar sirkeli su dediyse vardır bir bildiği, gelişmeleri dört gözle bekliyorum :popeyes:

kızlarrrrr bu siteyi bi inceleyin , ben bunu alıyorummmm
http://www.herbalium.net/index.php?do=c ... duct&pid=4

öpüyorum herkeşşşşiiiiii :banana: :banana: :banana:
Kullanıcı avatarı
askimm
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen gb0410 » Sal May 26, 2009 1:29 pm

aşkımm cım, ne zamandır kullanıyorsun o ürünü. faydasını gördün mü? ya benim nedense ilaç ya da bitkisel haplara karşı bi önyargım var, kullanma tarftarı değilim. biçok tanıdığım kişi çok pişman oldu da ondan. çevremde olumlu hiç bi sonuç duymadığım için. seninde içini karartmış gibi olmayım ama :)
gb0410
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen askimm » Sal May 26, 2009 1:34 pm

gb0410 yazdı:aşkımm cım, ne zamandır kullanıyorsun o ürünü. faydasını gördün mü? ya benim nedense ilaç ya da bitkisel haplara karşı bi önyargım var, kullanma tarftarı değilim. biçok tanıdığım kişi çok pişman oldu da ondan. çevremde olumlu hiç bi sonuç duymadığım için. seninde içini karartmış gibi olmayım ama :)

daha kullanmıyorum canım , alıcam :) ama bu hap değil. siteyi inceledinmi ? :bye:
Kullanıcı avatarı
askimm
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen gb0410 » Sal May 26, 2009 2:47 pm

tekrar baktım aşkımm cım, hap die görmüşüm, bitkisel toz karışımmış :sheep: :happiness
gb0410
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen askimm » Sal May 26, 2009 3:37 pm

gb0410 yazdı:tekrar baktım aşkımm cım, hap die görmüşüm, bitkisel toz karışımmış :sheep: :happiness

:blushing: canımcım ben bi kullanmaya başlayayım haberdar edicem herkesi :banana: :banana:
Kullanıcı avatarı
askimm
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen p11nar » Sal May 26, 2009 4:00 pm

askımcım yinede dikkat et canım, bitkisel şeyler bile zarar verebiliyor çünkü :blushing: sadece içindekiler i okuyabildim açıkçası, günde ne kadar tüketeceksin bilmiyorum da, keten tohumunun çok tüketilmemesi gerek mesala canım, fazla tüketimi bağırsakları yumuşatıp birsürü hastalığa sebep olabiliyor(bu form çaylarının sürekli kullanımında da geçerli), tansiyonun yüksekse kekikten uzak durman lazım vs. mateyi ben çay olarak içmiştim çok baş ağrısı yapmıştı bende :confused: yani yinede dikkatli ol tatlım ,inşallah işine yarar, incecik oluruz hepimiz :banana: :banana: :kissmuch:
=)
Kullanıcı avatarı
p11nar
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ipekbocegi » Sal May 26, 2009 4:41 pm

aşkımcım bekliyoruz güzel haberlerini, bizi unutma :bye:
Kullanıcı avatarı
ipekbocegi
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen askimm » Çrş May 27, 2009 11:01 am

p11nar yazdı:askımcım yinede dikkat et canım, bitkisel şeyler bile zarar verebiliyor çünkü :blushing: sadece içindekiler i okuyabildim açıkçası, günde ne kadar tüketeceksin bilmiyorum da, keten tohumunun çok tüketilmemesi gerek mesala canım, fazla tüketimi bağırsakları yumuşatıp birsürü hastalığa sebep olabiliyor(bu form çaylarının sürekli kullanımında da geçerli), tansiyonun yüksekse kekikten uzak durman lazım vs. mateyi ben çay olarak içmiştim çok baş ağrısı yapmıştı bende :confused: yani yinede dikkatli ol tatlım ,inşallah işine yarar, incecik oluruz hepimiz :banana: :banana: :kissmuch:

uyarılarım için çooook teşekkür ederim canım, kesinlikle dikkate alıcam :kiss: :kiss: :kiss:
Kullanıcı avatarı
askimm
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen askimm » Çrş May 27, 2009 11:02 am

p11nar yazdı:askımcım yinede dikkat et canım, bitkisel şeyler bile zarar verebiliyor çünkü :blushing: sadece içindekiler i okuyabildim açıkçası, günde ne kadar tüketeceksin bilmiyorum da, keten tohumunun çok tüketilmemesi gerek mesala canım, fazla tüketimi bağırsakları yumuşatıp birsürü hastalığa sebep olabiliyor(bu form çaylarının sürekli kullanımında da geçerli), tansiyonun yüksekse kekikten uzak durman lazım vs. mateyi ben çay olarak içmiştim çok baş ağrısı yapmıştı bende :confused: yani yinede dikkatli ol tatlım ,inşallah işine yarar, incecik oluruz hepimiz :banana: :banana: :kissmuch:

uyarıların için çooook teşekkür ederim canım, kesinlikle dikkate alıcam :kiss: :kiss: :kiss:
Kullanıcı avatarı
askimm
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen mutsuz » Pzt Ağu 10, 2009 1:50 pm

kızlar ben bugün keten tohumu aldım. zayıflamak için. nereye yazacağımı bilemedim :( fazla aldığım kilolarla beraber göğüslerimde büyüdü baya :( bi 5 kilo vermem lazım. keten tohumu büyütürmü göğüslerii . ben zayıflayınca onlar da küçülür diye düşünüyodum :crybaby:
Kullanıcı avatarı
mutsuz
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Nona » Pzt Ağu 10, 2009 10:26 pm

Keten tohumu zayıflatmaz bağırsakları çalıştırır ve bağırsakların çalışması zayıflamak değildir, kabızlık sorunu varsa ona iyi gelir ama zayıflatmaz, ama omega-3 ve 6 içerdiği sağlığa çok yararlıdır :yeah:
Nona
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen p11nar » Pzt Ağu 10, 2009 10:31 pm

evet keten tohumu omega-3 içeren besinlerden biri ve çokk yararlı :yeah: ama günde 1 kaşığı geçmemelisin, fazlası zararlı. nonanın dediğine de katılıyorum, zayıflatmaz (zayıflattığı iddia edilen besinlerin yüzde99u zayıflatmaz zaten, ya metabolizmayı hızlandırır ya da bağırsakları çalıştırır ;) ) bağırsakları çalıştırır. :huggs:
=)
Kullanıcı avatarı
p11nar
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen lenin » Sal Ağu 11, 2009 3:17 pm

arkadaşlar içeriğini bilmediğiniz şeyleri lütfen tüketmeyin. Özellikle zayıflama çaylarına falan aldanmayın.
lenin
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen AdeLinA » Cmt Oca 16, 2010 8:47 pm

Kilo vermek için 5 ilginç yöntem
Bu öneriler bildiğiniz diyet tavsiyelerinden çok farklı! Fark etmeden zayıflamanın sihirli yolları…

İşte farkına bile varmadan kilo vermenin 5 ilginç yöntemi…

Kumandayı saklayın
Hareketsizlik, aşırı kilonun en yakın arkadaşıdır. Zaten tüm gün iş yerinde hareketsiz kalan vücudunuzu bir de eve geldiğinizde televizyon karşısında mayıştırırsanız vücudunuz fazla kiloları ve yağları depolamaya meyilli olacaktır. Bu nedenle evinizde en ufak bir fırsatta bile hareket alanı yaratın. Örneğin televizyonunuzun kumandasını saklayın; kanalı değiştirmek veya sesi kısmak istediğinizde kalkıp hareket ediyor olun.

Tabak çanağınızı küçük alın
Porsiyonlarınızın büyüklüğü kilolarınızın fazlalığı ile tamamen paralel olarak artar veya azalır. Kocaman bir tabağın içinde porsiyonun küçüklüğünü ayarlamak tahmin edebileceğinizden çok daha zordur. Siz farkında olmadan az yediğinizi zannedip gereğinden fazla yiyecek tüketiyor olabilirsiniz. Bu nedenle işi garantiye almak adına tabak, çanak, bardak, kap gibi mutfak malzemelerinizin boyutlarını küçük olarak almanız, porsiyonlarınızın da küçülmesine yardımcı olacaktır.

Acı yiyin
Hem lezzetli bir yemek yemeyi, hem de çabuk doymayı kim istemez ki? Yemeğinizi hazırlarken içine otlar veya baharatlar katmak ekstra lezzet ve aroma sağlayacaktır. Ayrıca daha hızlı bir şekilde doymanıza ve bu şekilde çok fazla yiyecek tüketmemenize yardımcı olacaktır. Bu konularda yapılan araştırmalarda baharatlı, özellikle acılı yiyeceklerin, yendikten 3 saat sonra, metabolizma oranını yüzde 5 ila 8 arasında arttırdığını ortaya çıkarmış.

Otobüste ayakta gidin
Üşengeçlik de aynı hareketsizlik gibi kilo alma yolundaki en büyük etkenlerdendir. Örneğin otobüs yolculukları… Hepimiz isteriz elbet kendimize oturacak bir yer bulup, rahat rahat yolculuk etmeyi; ayakta kalmaya üşeniriz. Ama eğer gerçekten kilo vermek ve formunuzu korumak istiyorsanız bazı disiplinlere ihtiyacınız olacak. Otobüste yerinizi başkalarına vermek ve yolculuğunu ayakta yaparak 1 saatte 15 kalori yakmak gibi…

Suyunuzu buzlu için
Kış günü sizi hasta etmek istemeyiz, o yüzden bu önerimizi biraz dikkatli uygulamanızda fayda var. Peki neden buzlu su? Çünkü soğuk su, midenizde ısıtılmak ister ve bu şekilde vücudunuzun ekstra kalori yakmasına yardımcı olur. Bu durum sadece 16 fl oz’de 17.5 kaloriye denk gelir. Ama sağlığımız için bolca su içmemiz gerektiği düşünülürse bu yakılan kalori miktarı hiç de küçümsenmeyecek bir boyuta ulaşır.
Kullanıcı avatarı
AdeLinA
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen havinn » Cmt Mar 20, 2010 11:44 pm

yardım ütfen :crybaby:
havinn
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen nazz27 » Pzt Mar 29, 2010 6:36 pm

havinn yazdı:yardım ütfen :crybaby:

bende son 1 seneye kadar 47 kiloydum ve 56 ya kadar çıktım tabii aynaya bakıp kendimi tanıyamayınca acil önem almaya karar verdim ve belli bir diyet programına da uymadan kilo vermek istiyorumdum
ilk olarak neden kilo aldığını bilmek gerekiyor.
ben özellikle tatlı ve atıştırmalıklardan kilo adlm bu yüzden bunları asla yemiyorum
kahvaltımda çok değişiklik yapmadım normalden biraz daha dikkatli yiyorum sadece ve 2 dilim kepekli ekmek
öğleleri de normal yiyorum bir tabak sebze yada beyaz et o gün ne varsa
akşamları çok hafif geçiştiriyorum mesala bu akşam sadece çorba içtim tabi ekmeksin
yemeklerden önce birazcık tere otu yemek daha az yemek yemeyi sağlıyor
yada yemek yemeden yarım saat kadar önce kepekli ekmek ve yağsız peynir yemek açlığı bastırıyor daha az yemek yeniyor bu sayede
ben çok tatlı yiyen biri olarak tatlı yemek istediğimde bir kase yoğurda bir tatlı kaşı pekmezyada bal dökerek yiroum
7den sonra hiç bişey yemiyorum
önemli olan akşam yemeklerine dikkat etmek bence
çok uzun oldu ama :) kendi yaptıklarımı paylaşmak istedim
nazz27
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen LemonTree » Sal Mar 30, 2010 3:24 am

aaah ah akşam yemeğinde sadece 1 çorba yemek bana yetmiyor ki ilerleyen saatlerde çok fena bir an geliyor o zaman ne bulursam yiyorum daha kotu oluyor :( yaz geliyor çok mutsuzum...dogru duzgun uyku duzenim de yok öglenleri bile uyudugum oluyor şimdi gece yemeyeyim de ne yapayım !! :crybaby:
En son muhendis tarafından Sal Mar 30, 2010 3:20 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Sebep: gereksiz alıntı yapmayın lütfen
Kullanıcı avatarı
LemonTree
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen nazz27 » Sal Mar 30, 2010 3:01 pm

bana da çorba yetmiyo canm aç kalıyorum :) ama çok acıkırsam yoğurt salata falan yiyorum ben sen de akşam yemeklerini ekmeksiz geçirebilirsen ilerleyen saatler için de salata gibi hafif bişeyler yiyebilirsin ama çok acıkınca insanın gözü bişey görmüyo:)
En son muhendis tarafından Sal Mar 30, 2010 3:20 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Sebep: gereksiz alıntı yapmayın lütfen
nazz27
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen nazz27 » Sal Mar 30, 2010 5:35 pm

kızlar şmdi öğrendiğim bişeyi sizinle de paylaşmak istiyorum. Hepimiz ara sıra tatlı krizine giriyoruz ve ne olsa saldırıyoruz ya karbonhidrat eksikliğinden kaynaklanıyormuş.
birde su içme olayını gün içinine yaymak gerekiyomuş. akşama kadar az su içmeyip akşam içmek çok bir işe yaramıyormuş. gün içinde düzenli su içmek metebolizmayı hızlandırıyormuş. bir de yemeklerden önce su içmekte az yemeye yardımcıymış.
nazz27
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen crysanthemen » Prş Nis 01, 2010 2:27 pm

Evet canım çok haklısın,karbonhidratı kesmek en büyük hata.Kızlar ben şey duydum daha önce de bir başlığa yazdım,bu çörek otu tüzu oluyormuş yemeklerden önce 1 çay kaşığı mı çörek otu tozu iştahı kesiyormuş duyduğuma göre.
Bir de karbonhidratla proteini yanyana getirmemeye çalışıyorum sabahları hariç.
Kullanıcı avatarı
crysanthemen
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen innocent21 » Cmt Nis 03, 2010 11:31 am

adelinacım buzlu su dışında tamamen katılıyorum sana.çünkü sadece bu yöntemle yarım kilo verebilmek için yaklaşık 980 litre kadar su içmek gerekiyor. :drink:
çok ilginç bir şeyi daha sizlerle paylaşmak istiyorum:
2000 besin kalorisini 50 kg.lık kütleyi 2 metre kaldırarak harcamak istediğimizde;o kütleyi tam 8540 kez kaldırmak gerekiyor. :confused:
bu da demek oluyor ki,zayıflamak için en geçerli yöntem boğaza hakim olabilmek ve çok kalorili yiyeceklerden kaçınmak.
innocent21
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen pembeprenses » Cmt Nis 03, 2010 1:54 pm

kesinlikle katılıyorum sana canım dün 4 km yürüdüm canım çıktı resmen. anca 200 kalori harcamışım :(
yemeği kısmadan olmuyor malesef
ezginin mutfağı
Kullanıcı avatarı
pembeprenses
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen sevgim1 » Pzr Nis 04, 2010 11:13 pm

Merhaba,Sizlerle zayıflama konusunda yaşadığım deneyimimi paylaşmak istiyorum.Bundan bir yıl önce doğum sonrası kilolarımdan kurtulmak adına bir diyetisyen ile görüştüm.Bana diyet listesinin yanı sıra guarana adlı bir yağ yakıcı hap verdi ve bir yan etkisinin olmayacağını söyledi.Bir ay boyunca bu haptan her gün bir adet içtim.Bir süre sonra mide bulantısı,şiddetli kusma,kalp çarpıntısı yaşamaya başladım ve hapı bıraktım.İki gün sonra bir gece hastaneye kaldırıldım.Yapılan tetkiklerde yüksek dozda kafein aldığımdan ötürü tüm kan değerlerimin alt üst olduğu,metabolizmamın bozulduğu belirlendi.İçtiğim ilaçtaki saf kafein ekstresi 800 mg.idi.Ve bir Türk kahvesindeki kafein miktarı 30 mg.olduğundan,günlük aldığım 800 mg.lık kafein dozuna birde gün içerisinde içtiğim çay,kahve,nescafeleri eklediğimde günde yaklaşık 1000 mg.kafein almıştım.Doktor ölmediğim için şanslı olduğumu söyledi.Ancak ilacı bırakmamla asıl kabus başladı.Çünkü vücudum kafeine bağımlı hale geldiği ve her gün aldığım günlük dozu almadığım için baş dönmesi,mide bulantısı,kusma,çarpıntı,yüksek tansiyon,ellerimde karıncalanma,terleme,göğüste sıkışma gibi arazlar olmaya başladı.Daha sonra bütün bunlara panik atak belirtileri eklendi.Günden güne daha kötü oluyordum.Daha önceden hafif olarak seyreden demir eksikliği anemim ise tavan yapmış haldeydi.7 ay boyunca sürekli tedavi oldum.Kan iğneleri,kalp,yüksek tansiyon ilaçları,antidepresanlar ve daha bir sürü ilaç kullanmak zorunda kaldım.Doktor tedavinin yanında metabolizmamın en az 6 ayda toparlanacağını söylemişti.Şimdi halen bazı ilaçları kullanmaya ve sürekli kontrol altında olmaya devam ediyorum.Ben bir hata yaptım.Belki de zayıflama uğruna ufacık bebeğimi annesiz bırakacaktım.Sizlere söyleyeceğim tek şey asla zayıflama hapı adı altında hiçbir ilaç veya benzeri yağ yakıcı hap kullanmamanız.Bunun yerine egzersiz yapmanız ve az yemek yemeniz.Ben şimdi ikinci hayatımı yaşıyorum ve artık hayatın bana verilmiş bir armağan olduğunun farkındalığına sahibim.
Kullanıcı avatarı
sevgim1
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen crysanthemen » Pzt Nis 05, 2010 10:40 am

Canım geçmiş olsun :( Ben de maalesef bünye olarak çok kolay kilo alıp çok zor verebiliyorum böyle olunca ömrüm hep yediklerime dikkat etmekle geçti bazen o kadar sıkıldım ki hap mı kullansam acaba dedim.Ama senin de belirttiğin gibi ben bu zayıflama haplarına falan hiç inanmıyorum.Hatta şu doğal zayıflatıcı ürünleri de çok satmak isteyenler oldu,kesinlikle almam dedim.En son bir yakınımız midesine kelepçe taktırmak için mi ne ameliyat oldu,kadıncağız az kalsın ölüyordu,pişmanlar oldu nereden bulaştım bü işe diye,o yüzden bildiğimiz yöntemlerden yani spor,sağlıklı beslenmeden falan şaşmamak gerek.
Kullanıcı avatarı
crysanthemen
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen leblebici » Pzt Nis 05, 2010 1:40 pm

canım gerçekten geçmiş olsun çok zor günlermiş atlattığın gerçekten :( bence bu yazının aynısınızayıflama hapları başlığı altına da kopyalasan çok iyi olur çünü bazı arkadaşlar hala ısrarla hap sorup duruyolar. ama önceden o başlık daha aktifti. kullananlar hep yazıodu deneyimlerini şimdi biraz duruldu neyseki sanırım yawaş yawaş akıllanıyoruz :)
Kullanıcı avatarı
leblebici
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ilknur5 » Pzt Nis 05, 2010 1:59 pm

sevgim çok geçmiş olsun canım allah seni yavruna bağışlamış iyiki anlatmışsın en azından ilaç kullanmak isteyenler bir kere daha düşünsün
peki sana bu ilacı veren doktor ne oldu dava ettinmi
Bir silgi gibi tükendim ben. Başkalarının yaptıklarını silmeye çalıştım. Mürekkeple yazmışlar oysa. Ben kurşun kalem silgisiydim ...Azaldığımla kaldım...
Kullanıcı avatarı
ilknur5
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen sevgim1 » Pzt Nis 05, 2010 3:54 pm

Hepinize çok teşekkür ediyorum.Ben bu kişi ile ilgili ne yazık ki hiçbir şey yapamadım.Çünkü eczacı bir arkadaşım o dönem bu kişi ile anlaşmıştı ve eczanesinde bu kişi benim gibi bir sürü insanı ayda bir defa kontrol ediyordu.Başıma gelenlerden sonra eczacı arkadaşımı aradım ve olanları anlattım.Çok üzüldü,vicdan azabı çektiğini söyledi.Kendisine bu adamın benim gibi bir sürü kişiye bu ilacı yazdığını ve herkesin belki benim gibi şanslı olamayabileceğini söyledim.Eğer arada bu arkadaşım olmasaydı mutlaka dava açardım.Fakat yapamadım.Çünkü belki arkadaşımın da eczanesi mühürlenebilirdi.Bir yıl boyunca diyetisyenin bana yazdığı reçeteyi sakladım her halukara karşı.Fakat bir hafta kadar önce yırtıp attım.Kendisini Allah'a havale ediyorum.
Kullanıcı avatarı
sevgim1
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sevgim1 » Pzt Nis 05, 2010 4:05 pm

Hepinize tekrar merhaba,
Şu an yusyuvarlak bir göbeğim var,42 bedenim.Ama mutluyum,çünkü hayattayım.Yaşamak ne kadara güzelmiş meğer!Bunu anlayabilmem için belki bu hatayı yapmam gerekiyordu...Kendimi olduğum gibi kabul ediyorum ve olduğum gibi seviyorum..
Kullanıcı avatarı
sevgim1
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ilknur5 » Sal Nis 06, 2010 3:19 pm

merak etme sen herkesin yaptığı yanına kar kalmaz ben bu dünyada da ilahi adalete inanıyorum belki yasalarla değil ama başka bir şekilde cezasını mutlaka çeker
Bir silgi gibi tükendim ben. Başkalarının yaptıklarını silmeye çalıştım. Mürekkeple yazmışlar oysa. Ben kurşun kalem silgisiydim ...Azaldığımla kaldım...
Kullanıcı avatarı
ilknur5
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen sere » Sal Nis 06, 2010 3:37 pm

yaa ne kadar cahilmiş bunu veren?? 800 mg yaaa, hiç içeriğine bakmamış mı? çok geçmiş olsun ya.
Kullanıcı avatarı
sere
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen p11nar » Çrş Nis 07, 2010 8:15 am

sevgim çokk geçmiş olsun ya :( çok şükür kurtulmuşsun :pray: :pray: nefret ediyorum bu ilaçlardan da o ilaçları masum göstermeye çalışıp insanların hayatını riske atıp ceplerini parayla dolduranlardan da. :angryfire :angryfire :angryfire :angryfire umarım ilaç kullanmayı düşünen herkes okur burayı. tekrar çokk geçmiş olsun çok üzüldüm :( hiçbirşey sağlığımızdan değerli değil.
=)
Kullanıcı avatarı
p11nar
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen sevgim1 » Prş Nis 08, 2010 6:14 pm

Ben aslında çok daha önce başıma gelen bu talihsiz olayı paylaşmak istedim.Ama bu konu açılınca kendimi çok kötü hissettiğim için ve tüylerimi diken diken ettiği için yakınımdakiler dışında hiç kimseye bahsetmedim.Kendime çok kızdım,nasıl böyle bir hata yaptım diye.Neredeyse ölüyordum.Fakat şimdi istiyorum ki herkes hayatının değerini bilsin ve üç beş kilo fazlası var diye kimse ölümün eşiğine gelmesin.Birde bu diyetisyen bana bu ilacı verirken mutlaka dozunu bilerek verdi.Çünkü bu kadar yüksek dozda kafein benim kan basıncımı arttıracaktı ve metabolizmamı hızlı çalıştıracaktı.Dolayısıyla da hızla kilo verecektim.Diyetisyende kendi başarı öyküsü gibi bahsedecekti bu durumdan.Esas cehalet bendeydi ki bu adama güvendim ve reçete ettiği hapı alıp kullandım.İçeriğini hiç soruşturmadım.Yalnızca kendisine sordum ve tamamen doğal,bitkisel dedi.Halbuki şimdi düşünüyorum da ilaçların da temeli bitkisel değil mi?Bir ilaç ile zehirin arasındaki fark dozuymuş,geçenlerde bir yerde okumuştum.Umarım hızla kilo vermek isteyenler başıma geleni okur ve bu fikrinden vazgeçerler.
Kullanıcı avatarı
sevgim1
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen archi » Sal May 04, 2010 10:54 pm

kızlar okuyamadım ama anladıım kadarıyla ilaçlarla ilgili sorunlar yaşanmış geçmiş olsun.
ben daha kolay günlük hayatta yapabiliceimiz şeylerden bahsedicem.bu arada gerçekten ingilizce bilenlere ivillage.uk ye üye olmalarını tavsiye ederim, bizimki gibi bi site güzellik sağlık filan ama bizde forum mesela çok önemli, orda site sürekli güncelleniyo konu işlenio filan.neyse ben ordan aldıklarımı çevireyim.
ılık su yerine soğuk su için.soğuk suyu normal ısıya çevirmek için her bardakta vücut yaklaşık 25 kalori harcar.4 bardak içseniz eder 100 kalori.
uzun telefon konuşmalarınızı ayakta yapın.konuşmaya odaklandığınız ve de vücudunuzu hareket ettirdiğiniz için oldukça kalori yakıcı bir davranış.günde 100 kalori daha fazla yakıldığı keşfedilmiş.
(bizde bu imkansız ama) sürekli ofiste oturur konumdaysanız koltuk yerine fitness topu kullanın.
sıcak içecekler de işe yarar, örneğin günde 3 dincan yeşil çay,çay, kahve ( e haliyle şekersiz) 100 kalori yakmaya yardımcı olur.
75 kilo bir kadın 1 saat bulaşık yıkayarak/ yarım saat yerleri silerek/55 dakika yemek yaparak/1 saat ütü/1 saat alışveriş/40 dakika bir çocuğu taşımak/ la 100 kalori harcayabilir.
10 dakika ip atlayarak 100 kalori yakabilirsiniz.
20 dakka oyunca kimse görmeyecekmişcesine dans ederek 100 kalori yakılabilir.
bi burayı bi de ivillage ı seviyorum ama türkiye ivillage güzel değil o kadar, uk si daha gzel:)
Kullanıcı avatarı
archi
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen Delaram » Sal Haz 29, 2010 7:54 pm

merhaba arkadaşlar...Ben 17 yaşındayım 1.67 boyum var ve 68 kiloyum.Basen bölgem çok geniş.Benim acilen zayıflamam gerekiyor.İnternette bir sürü diyet listeleri var ne yapacağımı şaşırdım.Yardımcı olursanız çok sevinirim.Şimdiden teşekkürler... :( :(
Delaram
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen merlinda » Pzr Ağu 15, 2010 10:08 am

kılar bencede bu ilaç olayından vazgeçelim :confused: git gide gözüm korktu benm zayıflama haplarından vs.alternatif beslenme ip uçlarıyla diyet yaparsak bence daha kalcıı sağlılık sonuçlar alırız. bugün netten bu bilgileri buldum benm bildiğim bütün doğrular yanlış çıktı. umarım sizinde işinize yarar paylaşiim didim :bye:

“Kabak çekirdeği bağırsak çalıştırır.”, “Balık ve yoğurt birlikte yenirse zehirler.”, “Gıdalardaki katkı maddeler kansere yol açar.” İşte, Beslenme ve Diyet Uzmanı Turgay Köse ‘den beslenmede yanlış ve doğru bildiklerimiz.

Yapılan bilimsel çalışmalar tüm kanserlerin yüzde 1‘inden daha azının, gıda katkı maddelerinden kaynaklandığını gösteriyor. Hatta, bazı katkı maddeleri kanserojen maddelerin oluşumunu ya da etkisini engelleyici özellik taşıyor.

“Kabak çekirdeği bağırsakları çalıştırır.”

Kabak çekirdeğinin zayıflatıcı etkisi olduğu, bağırsakları çalıştırdığı, ay çekirdeği kadar zararlı olmadığı düşünülür. Oysa, kabak çekirdeğinin kalorisi çok yüksektir (100 gramı 610 kkal). Bağırsakları çalıştırmaz, kabızlığı önlemez. Öte yandan her iki çekirdek türü de kötü yağ içerdiği için kalp-damar sağlığı açısından zararlıdır.

“Balık ve yoğurt birlikte yenirse, zehirler.”

Tazeliğini yitiren balıkta “histamin” adında bir proteinin miktarı artmakta ve bu madde aynı zamanda yoğurtta da bulunmaktadır. Aynı öğünde her ikisi de tüketilirse vücuttaki histamin miktarı artar. Bu durum özellikle alerjik bünyelerde zehirlenmelere yol açabilir. Ancak, balık bayat ise yanında yoğurt yenilse de yenilmese de zehirler.

“Zeytinyağı mucize bir yağdır.”

Zeytinyağı, vücuda faydalı “Omega-9” adı verilen yağ asitlerini içerir. Yine de zeytinyağını, ekmeğinize bandırarak, salatalarınıza gönlünüzce gezdirerek tüketmeyin. Sonuçta katı da olsa sıvı da olsa 1 gram yağ 9 kkal. enerji verir. Dolayısıyla fazlası kilo aldırmakta ve oluşan şişmanlığa bağlı olarak bir takım sağlık problemleri ortaya çıkabilektedir.

“Yumurta vücudun düşmanıdır.”

Yumurta bazen aklanır, bazen de çok zararlı olduğu söylenir. Maalesef yumurtanın içerisinde doymuş, yani kötü yağlar bulunmaktadır. Kolesterol içeriği de biraz yüksektir. Buna karşılık, vücuda dışarıdan alınması gereken yağ asitleri açısından oldukça dengeli bir yapıya sahiptir. Yumurtanın protein içeriği de anne sütündeki proteine eşittir. Bu yüzden sağlıklı kişiler dilerse günde bir adet yumurta yiyebilir. Kolesterol, tansiyon, şeker problemi olanlar, karaciğer veya safra kesesinde sorunu bulunanlar, farklı günlerde olmak şartı ile haftada en çok 2 adet yumurta tüketebilirler.

“Çok soda içmek zayıflatır.”

Soda, sindirimi bir miktar kolaylaştırdığı için özellikle yemeklerden sonra tercih edilen bir içecektir. Buna karşın yağ yakıcı bir özelliği yoktur. Aşırı miktarlarda tüketildiğinde iştah açabilir.

"Aç karnına limon ve greyfurt suyu içmek, yağları eritir.”

Maalesef herhangi bir yiyecek veya içeceğin tüketilmesi ile vücuttaki depo edilen yağlardan kurtulmak mümkün değil. Özellikle de, mide rahatsızlığı olanların aç karına bu içecekleri içmesi zararlı olabilir.

“Kepekli ürünlerin kalorisi düşüktür.”

Hemen hemen hiçbir ürünün kepekli alternatifi, normal çeşidinden daha düşük enerji içermez. Hatta bazı kepekli ürünlerin enerjisi normallerine göre daha fazladır. Bir ürünün kepekli olması onun lif, yani posa içerdiğini gösterir.

Şeker, kolesterol ve tansiyon seviyelerini dengelediği, doygunluk ve tokluk hissi verdiği, dışkılama sayısını ve miktarını artırdığı için kepekli ürünler daha sağlıklıdır.

"Ekmek, pilav ve makarnayı kesmek zayıflatır"

Ekmek, pilav ve makarna gibi tahıl ürünleri kimyasal yapılarında bulunan hidroksil (OH) molekülü sayesinde su tutucu bir özelliğe sahiptir. Eğer ki, diyette bu besinlerin tüketimini en aza indirirseniz, vücudunuz su tutamaz. Kısa sürede birkaç kilo ağırlık, yani su kaybedersiniz. Fakat, vücudunuzdaki yüzde 20’lik bir su kaybı sağlığınızı tehlikeye atacağı için, savunma mekanizması olarak daha fazla su kaybetmemeye, kilo verememeye başlarsınız. Kaybedilen su vücudunuza geri geldiğinde ise

Aç Kalmak Zayıflatır

Zayıflamak uğruna aç kalmak, öğün atlamak sanılanın aksine genelde kilo alımı ile sonuçlanmaktadır. Çünkü yeterince beslenemeyen metabolizma, durumu “kıtlık” olarak algılamakta ve tüketilen her besini savunma mekanizması olarak (yarın bir gün tekrar aç kalırsam enerji olarak kullanırım mantığı ile) vücutta yağ şekline depo etmektedir. Tıpkı bizlerin sular kesildiğinde depo ettiğimiz suyu kullanıp, suların geri gelmesi ile birlikte depoyu tekrar doldurmamız ve fazladan yedekleme yapmamız gibi. Önerilen; dengeli bir beslenme programına eşlik edecek egzersiz ile fazla kilolardan kurtulmaya çalışmaktır.

Karbonhidratlarla Proteinleri Karıştırmamak Gerekir

Pratikte ve teorikte bu durum pek mümkün değildir. Örnek olarak bir süt kutusunun üzerindeki etiket bilgilerine bakacak olursanız içerisinde hem karbonhidrat hem de protein olduğunu göreceksiniz. Aynı şey yoğurt için de geçerlidir. Hatta karbonhidrat diye bildiğimiz pirinç ve makarna paketlerinin üzerindeki etiket bilgisini incelediğimizde protein de içerdiklerine tanık oluruz. Demek ki ayırma diyeti temelinde yanlış. Bu durumda bizim hiç süt – yoğurt tüketmememiz gerekir. Peki ya kemik sağlığımız? Dolayısıyla bu durum kişiyi yetersiz ve dengesiz beslenmeye sürüklemektedir.

Diyette Yağı Kesmek Depo Edilen Yağların Yanmasını Sağlar

Zayıflamaya yönelik diyet uygulasak da vücudumuzun belirli oranlarda yağa ihtiyacı vardır. Bu ihtiyacın diyetle karşılanmadığı durumlarda vücut savunma mekanizması olarak karbonhidrat ve proteinlerden yağ sentezler ve bu yağ, oldukça yüksek oranlarda kolesterol içerir. Halbuki yağda eriyen vitaminlerin kullanılması vücuda alınan yağlara bağlıdır. Hatta bazı yağ asitleri vücut tarafından üretilemediği için besinler yolu ile alınmak durumundadır. Ayrıca yağlar mideyi yaklaşık 3 saatte terk ettiği için uzun süre tokluk hissi verirler.

Ekmek, Pilav ve Makarnayı Kesmek Zayıflatır

Zayıflama ile kilo vermek arasında önemli bir fark vardır. Önemli olan nereden kilo verildiğidir. Eğer ki kas ve su kaybı sağlayan bir yöntem uyguluyorsanız onun adı tedavi değildir. Şişmanlık vücuttaki yağ oranının fazlalığı olduğuna göre; şişmanlıktan kurtulmak, zayıflamak için de vücutta depo edilen yağlardan kurutulmak gerekmektedir. Ekmek, pilav ve makarna gibi tahıl ürünleri kimyasal yapılarında bulunan hidroksil (OH) molekülü sayesinde su tutucu bir özelliğe sahiptirler. Eğer ki diyette bu besinlerin tüketimini en aza indirirseniz vücudunuz da su tutamayacağı için kısa sürede birkaç kilo ağırlık yani su kaybedeceksiniz. Tabi vücudunuzdaki %20’lik bir su kaybı sağlığınızı tehlikeye atacağı için savunma mekanizması olarak daha fazla su kaybetmemeye, kilo verememeye başlayacaksınız. Sonrasında ise kaybedilen su vücudunuza geri geldiğinde eski ağırlığınıza geri döneceksiniz. Hatta uyguladığınız bu yanlış diyet sonrası daha bile fazlasına.

Çay, Kahve Suyun Yerini Tutar

İçilen çay, kahve, kola gibi içecekler diüretik oldukları için asla suyu yerini tutmamakta, vücuttan su atımını arttırmaktadır. En iyi çözücü, saf, katkısız ve doğal olan içecek su olduğu için günlük su tüketimine önem vermek gerekmektedir.
Kullanıcı avatarı
merlinda
BaKımLı
BaKımLı

Re:

Mesajgönderen crazyyy » Sal Eyl 07, 2010 1:42 pm

yha kızlar inanamıyorum herkes ne kadar uzuunn böyle
en az 165 siniz ne kdr güzell
sizin sadece kilo probleminiz war daha ne
bnm sivilce,sivilce izi,kilo,boy,diş,saç,göz,yan profil bakımından birçok problemim war.
yanaklarım çok büyük olduğu için yan profilimde büyük bir sorun war ve burnum da büyük
dişlerime 13 yıl boyunca zerre kadr bakım göstermedim hepsi sapsarı ve dolgulu
gözlerim bozuk gözlük kullanıyorum ve üni.ye kdr lens almayacaklar
sivlce izleri hatayla oldu yanlışlıkla çizdim ve geçmiorlar
sivilcelerle hala uğraşıyorum
saçım desem yoluk yoluk
157 yim 48 kiloyum
en kötüleri yan profil,boy ve sivlce izleri
HALİNİZE ŞÜKREDİN
Kullanıcı avatarı
crazyyy
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen delihukukcu » Cmt Kas 20, 2010 8:34 pm

kızlar baktım ama bulamadım, bitki macunu kullanan var mı daha önceden zayıflamak için? şimdiden teşekkür ederim :kissmuch:
Kullanıcı avatarı
delihukukcu
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen LemonTree » Pzr Kas 21, 2010 12:24 am

Delihukukcu bence onu da kullanma.. Bitkisel diye kandiriyorlar hepimizi.. Iyi de bitkisel demek yararli demek degil toplumda bize asilamaya calistiklari gibi.. Bitkisel zehir de var ona bakarsak. Vucudun dengesini boyle bozan seylere hic gerek yok. Bu tarz riskler almayin kizlar saglik geri gelmiyor..
Kullanıcı avatarı
LemonTree
BaKımLı
BaKımLı

ÖncekiSonraki

Dön Zayıflama

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir