Hangi Leke Nasıl Çıkar?

Re: Hangi Leke Nasıl Çıkar?

Mesajgönderen eyluls » Prş Tem 02, 2009 2:03 pm

cnm komple yıkayacaksan zaten ıslanıcak mecbur ama silme işlemi gibi yapıcaksan banyo lifleri varya onu köpürtup silicen ayıcığı :) güneşte tutucan yine kurutucan tabi silsende yıkasanda güneşte nemi gitcek mecbur eğer cnm çok kirli değilse bence o şekildede silebilirsin güneşte havalandırırsın öylede olur birdahaki sefer komple yıkarsın,bende bugun çok becerıksız bı gunumdeyım bişeyler yapayım derken kızgın yag eliem yüzme atladı elimi kestim acıyo :(
Kullanıcı avatarı
eyluls
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen gulos » Prş Tem 02, 2009 2:20 pm

sağol canım,ay sorma o haller bendede oluyor çok çoğunluk ,kızgın yağ kötü oluyoryaa hemen kabarıyor değdiği yer,bende elimi kolumu çok yakarım fırında bişey yaparken alırken çıkarırken illaki fırının bir yerine değdirir yakarım ve yanık lekeside kolay kolay geçmiyor :(
Kullanıcı avatarı
gulos
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen sarilaci » Prş Tem 02, 2009 2:23 pm

en sevdiğim beyaz gömleğim beyaz havlumun kenarlarındaki kırmızı kurdeleden dolayı pembe pembe olmuş :crybaby: :crybaby: koslanın içine bastım gömleği umarım çıkar :pray: böyle lekeler nasıl çıkar kızlar bileniniz varmı :crybaby:
Kullanıcı avatarı
sarilaci
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen eyluls » Prş Tem 02, 2009 2:28 pm

sağol cnm ya aynen bende elimin üstünde bi iz var sigara söndurmuusn gibi ev kazaları işte,aycıgı yıkayınca bize zölersin güloş bozulma falan oldumu diye ama dediğim gibi yap ,sarilaci çamaşır suyuna batırsan ,yada bir gece çamaşır makien tozuyla suda beklet
Kullanıcı avatarı
eyluls
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen sarilaci » Prş Tem 02, 2009 2:30 pm

kosladan çıkarim eğer çıkmassa çamaşır suyunda bekletirim ozaman ama oda rengini alıyo diye biliyorum :dontknow:
Kullanıcı avatarı
sarilaci
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen mobesa » Prş Tem 02, 2009 2:31 pm

düz beyazsa domestos dök çitile bence sonra da beyazlarla makineye at zeynepcim
gemiş olsun eyluls
mobesa
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen partlycloudy » Prş Tem 02, 2009 2:33 pm

Canım umarım çıkar pembe lekeler ama bildiğim kadarıyla ve deneyimlerime dayanarak söyleyim, makinede boyanan çamaşırlar eski haline dönmüyor :( Tekstil boyası oldugu için sanırım..
Kullanıcı avatarı
partlycloudy
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen sarilaci » Prş Tem 02, 2009 2:34 pm

düz beyaz mobesacım dediğin gibide yaparım :yeah: çok teşekkür ederim kızlar :kiss:
partlycloudy bende öyle biliyorum ama son çırpınışlarım işte :laugh:
Kullanıcı avatarı
sarilaci
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen eyluls » Prş Tem 02, 2009 10:08 pm

sağol mobesa,sarilacı bence sne bu yöntemleri dene olmadı birkaç kez at makineye beyeaz atarken yıkana yıkana çıkar kardeşimin gömleğide buna benzer olmuştu çıktı zamanla
Kullanıcı avatarı
eyluls
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen eyluls » Prş Tem 02, 2009 10:09 pm

zaten noluıyorsa insanın en sevdiği şeylere zarar geliyor :pisik:
Kullanıcı avatarı
eyluls
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen venera » Çrş Ağu 05, 2009 10:51 pm

kızlar çok sevdigim renkli bi t shirt ümün yakasında bi leke vardı ne yaptıysam çıkmadı.en sonunda atcaktım.atmadan önce deneme amaçlı lekenin üzerine biraz mıster muscle banyo spray biraz bulaşık deterjanı ve omo koydum elde çitiledim ve leke çıktı.artık bütün lekelerde bu karışımı kullanyorum.kosla falan hikaye bunun yanında şaka gibi gerçekten.
Kullanıcı avatarı
venera
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen cassiopeia » Prş Ağu 06, 2009 8:52 am

zaten bulaşık deterjanı herşeye deva diye duymuştum.Şu yeşil pril yok mu mucizevi bişey yaaa
Kullanıcı avatarı
cassiopeia
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen seymaaa » Prş Ağu 06, 2009 9:03 am

ben de sürekli bi yerlere oje dökerim ki ojelerimin de genelde koyu renk olduğu düşünülünce mahvediyodu heryeri ama sonunda nasıl çıkaracağımı öğrendim önce asetonla dağıtmadan hafifçe silip üstüne sirke ve omoyu birarada döküp iyice çitiliyorum ve leke yalan oluyo :yeah: :banana:
Kullanıcı avatarı
seymaaa
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen melc » Çrş Ağu 26, 2009 9:01 pm

kızlar banyolardaki bu seramik arası derzleri nasıl temizliyorsunuz? biraz araştırdım netten derz kalemi varmış ama eminde olamadım uygulayan yada başka bi yöntem önericek varmı
------ MelBaGs.BlogSpoT ------
Kullanıcı avatarı
melc
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen mihrace » Prş Ağu 27, 2009 1:46 am

melc, derz kalemi harika :yeah: . marker şeklinde bir kalem ve bembeyaz yapıyor, bozulma, silinme, soyulma da olmadı şimdiye kadar. normalde derzleri çamaşır suyu döküp fırçalayınca bembeyaz oluyor :yeah: . ama ne yaparsan yap zamanla kaybolan o beyazlık için derz kalemi birebir. praktiker'den 4,50 tl'ye aldım ben.

seymaa, oje çıkarıcı formül için teşekkürler :kissmuch: . benim de bikaç ufak kazam oldu, asetonla falan girişip rengini soldurarak daha beter etmemek için lekeyi kendi kaderine bırakmak zorunda kaldım :( . inşallah formülünü denememe lüzum yaratacak bi kaza daha olmaz ama :( :laugh: :laugh: :laugh:
Kullanıcı avatarı
mihrace
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen ipekbocegi » Prş Ağu 27, 2009 5:17 am

melc, mihrace :huggs: harikasınız ya, tam konuştuğunuz konuyu sormak için girmiştim başlığa :laugh: derzlerle başım dertte :laugh: çamaşır suyu (her marka) ve türevleri derman olmamıştı bir türlü, müthişsiniz :banana:
Aşıklarla başa çıkacak gücün yoksa eğer,
Aşka öyleyse ne diye hayret ediyorsun, etme...
Kullanıcı avatarı
ipekbocegi
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen mihrace » Prş Ağu 27, 2009 11:36 am

çiziver derz kalemiyle ipekböceği :laugh: , çok eğlenceli boya kalemi gibi :banana:
Kullanıcı avatarı
mihrace
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen ipekbocegi » Cum Ağu 28, 2009 5:01 am

ay evet :laugh:duvarlar için çok iyiymiş, yerler için (eski ev olduğu ve alan geniş olduğundan kalem yeterli olmayacak gibi :blushing: ) bidon alacağım koçtaştan :laugh: hafta sonu bayağı eğlenceli geçeceğe benziyor :laugh:
Kullanıcı avatarı
ipekbocegi
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen melc » Cmt Ağu 29, 2009 9:26 pm

Mihrace teşekkür ederim canım korkuyordum dahada kötü etmekden mutlaka denicem ;) çamaşır suyunu duymustum ama derzlere zarar veriyormuş,evi yeni tamir ettirdik aslında yenide ama ister istemez kirlendi bazı yerleri, yapan ustada asla çamaşır suyu kullanmamı söylemişti.tekrar çok teşekkürler :kissmuch:
İpekböceği bizde kurtuluruz inşallah şu derzlerin lekelerinden;)
Kullanıcı avatarı
melc
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen mihrace » Sal Eyl 01, 2009 12:07 am

çamaşır suyunun derzlere öyle bir zarar vereceğini sanmıyorum. en azından tek seferde ve kısa vadede. derzleri mahveden kezzap, bazen hanımlar temizlikle kafayı bozup kezzap döküyorlar ve o direkt derz aralarını eritip alt kattaki komşunun banyo/tuvaletinin tavanının akmasına sebep oluyor. üstelik temizlik yapan kişiyi zehirlemesi de ayrı mesele. o kadar kuvvetli kimyasalları temizlikte kullananları anlamıyorum. onca deterjan vesaire varken böylesi kimyasallarla sağlığı tehlikeye atmamak gerek :dontknow: .
Kullanıcı avatarı
mihrace
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen melc » Cmt Eyl 19, 2009 3:45 pm

kızlar bu derz aralarındaki lekeler için yazmıstım.en son kalem almaya karar vermiştim ama migrosda nazar die bi markanın derz temizleyicisini buldum ve denemek için aldım ve sonuc istediğim gibi oldu.hani bide üstünden kalem gecersem harika olucak.ama sunuda belirteyim banyoyu yeni yaptırdık ama haliyle kirlendi eve girdiğimizde kapılar falan yoktu onların takılmasında falan,kısaca oldukca beyazlattı memnun kaldım sizinde aklınızda olsun ;)
Kullanıcı avatarı
melc
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen mobesa » Cmt Eyl 19, 2009 4:18 pm

mihrace o delilerden biri benim :laugh: porçöz döküyorum derzlere :laugh: ama banyoya değil antreye ve mutfaktakilere.cunku gercekten eritiyor.ama benim kullandıgım yerlere su normalde gelmediği için sorun olmadı hiç ;)

ben de su nazarı ve kalemi deniyim bi bakalım :yeah:
mobesa
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ilerya » Cmt Eyl 19, 2009 5:18 pm

bence en iyisi renkli derz :) biz seramiklere uygun renklerde derz kullandık. temiz ve şık duruyor. hatta şimdi derzler için boyalar çıkmış. renkli derz yapılmamışsa bu boyalardan kullanılabilir ;)
Kullanıcı avatarı
ilerya
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen mihrace » Cmt Eyl 19, 2009 5:52 pm

mobesa, aman dikkat, soluyunca falan çok tehlikeli. annemi kaç kere porçöz, kezzap, domestos vs zehirledi :( :( :( , sonunda ikna oldu kullanmaması gerektiğine :(

ilerya, çözüm aramaktansa problemi ortadan kaldıralım diyosun sen de, doğru :laugh:

bu arada kızlar derz kaleminin kapağını açmaya çalışırken çok sevdiğim siyah pantolonuma bulaştı maalesef :( . kurumadan hemen ıslattım sabunladım, sonra da uzun uzun makinada yıkadım. baya bi geçti, küçükler geçmiş, büyük olan beyazlık hafif kalmış, o da bir iki yıkamada kaybolacak gibi :yeah:
Kullanıcı avatarı
mihrace
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen partlycloudy » Cmt Eyl 19, 2009 6:17 pm

Eski oturduğumuz evin banyo giderine kezzap dökülmüştü (annem ya da ben dökmeyiz, galiba taşınmadan önce evi temizleyen kadın dökmüş) Sonuç; bizim banyonun suları alttaki yaşlı teyzenin tavanını mahvetti.. Heryer kırıldı, banyo deyim yerindeyse yeniden yapıldı. Ben domestostan bile rahatsız oluyorum ama mecbur banyo, tuvalet, mutfak için kullanıyorum. Kezzap, tuz ruhu gibi şeyler hiç bulunmaz bizim evde, çok tehlikeli yaa...
Kullanıcı avatarı
partlycloudy
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen ayseayse » Cmt Eyl 19, 2009 7:11 pm

edding'in derz kalemini kullanıyorum ben de.şimdiye kadar beyazlatmak için kafayı yedim.hatta önceki evimin tüm derzlerini yenilemiştim geçen sene,aldım derz,sulandırdım,evde inşaat çalışması yaptım resmen.hatta o ara duvar bile boyamıştım :) Dr.clean diye bi ürün aldım derz beyazlatıcı,yok etki etmedi.neyseki şu derz kalemi imdadıma yetişti.ancak kullanırken taşırabiliyorum.
Kullanıcı avatarı
ayseayse
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen melc » Cmt Eyl 19, 2009 11:22 pm

kızlar cok memnun kaldım nazardan girdikçe cıktıkca içim açılıyor artık :) ama bunda derzin yeni olmasınında faydası var sanırım hani daha uzun süreli kirli derz olsa bilmiyorum etki edermi :confused:
buarada aslında simli derzler vardı ama diğerine göre pahalıydı içim kaldı ama tüm ev yenilenince artık bazı yerlerde uygun fiyatlıya kaçtım, hani banyonuzu yenilemeyi falan düşünürseniz aklınızda olsun derim.yakın zamanda kalemide alıcam ;)
Kullanıcı avatarı
melc
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen nurkelebek » Prş Eyl 24, 2009 12:26 pm

kızlar fayans araları hep sinirimi bozmuştur,şu anki fayasnlarım 6 aydur kullanmama rağmen gene de hafiften lekelenmişti ve en son amway fayans temizleyici aldım..küçük lilalı morlu şişedeki..ve beklemeye bile gerek kalmadan bembeyaz yaptı derzleri,hatta sanırım tekrar kirlenmeye meylini azalttı gibi geldi bana..
Kullanıcı avatarı
nurkelebek
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ipekbocegi » Prş Eyl 24, 2009 9:18 pm

kızlar banyomu yeniden yaptırmak zorunda kaldım :( alt kata su akıyormuş. :( gelen usta, derzlerimin halini görünce çamaşır suyu mu döktün dedi. Evet deyincede çamaşır suyu çok aşındırır, tırtıklandırır ve daha çabuk kirletir sakın bir daha çamaşır suyu kullanma dedi. Amonyağı sulandırıp kullanmak lazımmış, zaten restorasyonda çalışan bir arkadaşımda mermerleri ve seramikleri beyazlatmak için amonyak kullandıklarını söylemişti. Ama tabi bizim evde amonyak kullanmamız çok tehlikeli o yüzden amonyak içeren derz temizleyicileri kullanmak lazımmış, en azından ben yeni derzlerime böyle yapmayı planlıyorum eskilerin üzerinden de kalemle geçerim artık ;)
Kullanıcı avatarı
ipekbocegi
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen ilerya » Pzt Eki 05, 2009 11:08 pm

mihrace yazdı:
ilerya, çözüm aramaktansa problemi ortadan kaldıralım diyosun sen de, doğru :laugh:

:

yani neden uğraşalım ki? renkli derzler çok hoş görünüyor. mesela banyolardan biri mavili, derzi de mavi. diğer banyo bej gibi, derzi de aynı renk. beyazlatmakla sürekli uğraşacağınıza alın boyayın. gerçi bizimkiler seramikler döşenirken renkli yapılmıştı. ama sonrası için de derz boyası oluyor bildiğim kadarıyla. bir arkadaşım da diş fırçasıyla tek tek fırçalıyormuş :))))
Kullanıcı avatarı
ilerya
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen ipekbocegi » Pzt Eki 05, 2009 11:15 pm

iyide renkli derzlerde kirlenmiyor mu zamanla, tabi beyazdaki gibi çabuk kirlenmez ama :dontknow: hele birde kırılır ya da aşınırsa kötü durur gibime geldi üstelik aynı rengi tutturmak zor olmaz mı? Ay çok mu saçmaladım :dontknow:
Kullanıcı avatarı
ipekbocegi
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen ilerya » Cmt Eki 10, 2009 1:27 pm

renkli derzler de öyle bir problem olmuyor. çünkü seramik döşenirken ona uygun derzi seçiyorsun ve o derz sonradan üstüne sürülen bir boya tarzında değil. renkli hamur gibi düşün. ama tabi kıvam olarak değil. homojen bir karışım yani.biz yaklaşık 5-6 senedir kullanıyoruz ve hiçbir sorun olmadı. kirlenmiyor bile. hatta çok daha cici duruyor. zaten aynı renk derzi sonradan da bulabiliyorsun tadilat falan yaptırırsan.
Kullanıcı avatarı
ilerya
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen ipekbocegi » Pzr Eki 11, 2009 5:40 pm

teşekkür ederim canım :) zaten ben bu aralar toptan kurtuldum derz derdinden :laugh: banyom kırık dökük tadilat halinde :laugh: Ve sonunda yepyeni derzlerim olacak :) :bye:
Kullanıcı avatarı
ipekbocegi
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen ilerya » Pzr Eki 11, 2009 8:07 pm

:) çok zor iş evde tadilat yaptırmak. kolay gelsin canım. hayırlı olsun yeni derzlerin :yeah:
Kullanıcı avatarı
ilerya
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen ipekbocegi » Pzt Eki 12, 2009 1:14 am

teşekkür ederim canım :kiss: :bye:
Kullanıcı avatarı
ipekbocegi
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen ladia » Çrş Eki 21, 2009 3:04 pm

Geçen gün kombiye bakım yapılırken borulara ilaçlı bir su sıkıldı, çok güçlü olduğu için borunun bazı yerlerine zarar vermiş ve borudan tuvalatteki paspasın üzerine paslı su akmış, çamaşır makinesinde yıkadım ama o sarı leke çıkmadı, paspasın desenini bozmadan lekeyi çıkarmanın bir yolu var mı hanımlar :(
ladia
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ofelya » Çrş Eki 21, 2009 5:16 pm

ayşecim derz kalemini nereden buldun?anlattığına göre güzel birşeye benziyor.ben derz aralarında çamaşır suyu bekletiyorum sürtüyorum.çok zahmetli bel falan kalmadı artık bende :)

ileryacım bende önce renkli derz olsun dedim.fayans ustası bütün renkleri uyguladı(sağolsun işinin piriydi:))
ben yine beyazda karar kıldım.kendim etim kendim buldum :laugh:
ofelya
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ayseayse » Çrş Eki 21, 2009 7:22 pm

ladiacım ben hep domestos kullanıyorum çıkmayan lekeler için.direkt dökmiceksin tabi,makine deterjanı aldıgında 1 çay bardağı domestos ekliceksin su alırken makina.baktım tshirtlerimde meyve lekesi filan mı var,makineye ekliyorum domestosu çıkıyor hemen :yeah:

ofelyacım,kalemi bauhaus'tan aldım.eşim banyoya uygulamamı begenmedi,sakın koridora deneme dedi.elim kaymış,çizgileri tutturamamışım.ben de evde dr.clean derz temizleyici diye bişi buldum :) fayansa sıktım,bekledim gerçekten beyazladı arası.evde uzun saplı fırça yok,alayım da sıkıp heryere güzelce fırçalıcam,işe yarıcak gibi gözüküyor.çok takıyorum ya kafaya herşeyi bu aralar.mutfak tezgahının bi kısmının rengi açılmış,önceki kiracı üstünde bişiler dogramış belli.taktım kafaya,tezgahı değiştireyim diyorum.kapılar boyansın,bembeyaz olsun istiyorum.duvarlar,halılar heryer elden geçsin istiyorum.kafayı yedim sanırım :)
Kullanıcı avatarı
ayseayse
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ipekbocegi » Çrş Eki 21, 2009 7:30 pm

ladia canım kosla denedin mi direkt lekenin üzerine bazı lekelerde gerçekten çok başarılı oluyor ama renkliler için olanını dene, öbürü deseni bozabilir.

ofelya canım ayşeye sormuşsun ama bende atlamak istedim konuya :blushing: derz kalemi koçtaş gibi yerlerde var, ama ufak tefek yerler için çok kullanışlı oluyor :yeah: kullanacağın alan genişse yetmeyebilir ve pahalıya gelebilir. Ben mutfağa ve balkonlara kiloluk derz boyası aldım silikon bazlı (kalemle aynı boyadan) daha hesaplı oldu. Üstelik normal derzlere göre kir tutmuyor o kadar.kalem dar alanlar için ve fiyatı 7 lira :bye:
Kullanıcı avatarı
ipekbocegi
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen ayseayse » Çrş Eki 21, 2009 7:37 pm

ay ipek böcegi dedin nasıl bişi,derz boyası,zahmetli mi?
Kullanıcı avatarı
ayseayse
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ipekbocegi » Çrş Eki 21, 2009 7:44 pm

evet canım derz boyası, silikon bazlı, sanki fayansın üzerine tekrar derz yapıyormuşsun gibi yapılıyor, ama eski derzlerin üzerine. Ararken insanlara dert anlatmak çok zor oldu, dolgu değil boya diye bastırarak söylemek gerekiyor. eşimle birlikte bir hafta sonu oldukça eğlendik o yüzden :laugh: uygulaması da resimdeki gibi, ama boya olduğu için daha sıvı oluyor :bye:
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
ipekbocegi
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen ayseayse » Çrş Eki 21, 2009 7:47 pm

yakaladım seni,dur sorayım her şeyi.o resimdeki şeyi de almak gerekiyo mu?nerden alıcaz,ay markası filan nedir canım.peki bizim derzler aşınmış değil,yine de olur mu ki?
Kullanıcı avatarı
ayseayse
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ipekbocegi » Çrş Eki 21, 2009 8:02 pm

sor bitanem sor. Ben koçtaştan aldım, eşimin alacağı yoktu :laugh: normal derzlerin üzerine yaptım zaten satan çocukta derz boyası bu, dolgu değil demişti. İlle aşınmış derzlere gerek yok, kirlenmiş derzlerinde üzerine yapabiliyormuşuz, aynı kalemdeki boyadan yani onun kiloluk olanı, markasını hatırlayamadım. Zaten koçtaşta yada herhangi bir yapı markette falan birini yakalayıp (bilen birini) sorarsan sana binbir seçenek sunuyor. Ve evet mala alman gerekiyor, yoksa uygulayamazsın. Fayansların üzerindeki artanları kuruduktan sonra temziliyorsun. Ben yeni yaptım gerçi zamanla kalkıyor mu bilmiyorum ama kalkarsa bu sefer çivi ile derzleri kazıyıp yeniden derz yapıcam o kadar aştım yani :laugh:

Not: genelde su olmayan yerlere yaptım balkonlarım kapalı ve mutfağa banyoyu yeni yaptırdım zaten o yüzden banyoda nasıl oluyor bilmiyorum :kiss:
Kullanıcı avatarı
ipekbocegi
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen ayseayse » Çrş Eki 21, 2009 8:06 pm

çok saol canım,hemen haftasonu bakıyorum koçtaştan.peki maliyetli bişi mi,bi de kuruduktan somra çıkıyo dimi fayans üzerindekiler?
Kullanıcı avatarı
ayseayse
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ipekbocegi » Çrş Eki 21, 2009 8:13 pm

rica ederim canım, 25 liraya almıştım ben. Aman dikkat et dolgu vermesin derdini anlat yani ;) fayans üzerinde kalanlar çıkıyor canım şöyle bir fırçalayınca. Bu arada böyle bir şey yapmak biraz zahmetli oluyor yaptıktan sonra öğrendim acayip temizleyiciler varmış inşaat bölümünde, istersen almadan önce o temizleyicileri de bir araştır :bye:
Kullanıcı avatarı
ipekbocegi
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen ayseayse » Çrş Eki 21, 2009 8:45 pm

çok saol canım,zahmetli bişi evet :( araştırıcam :kissmuch:
Kullanıcı avatarı
ayseayse
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ilerya » Çrş Eki 21, 2009 9:51 pm

ofelya yazdı:ayşecim derz kalemini nereden buldun?anlattığına göre güzel birşeye benziyor.ben derz aralarında çamaşır suyu bekletiyorum sürtüyorum.çok zahmetli bel falan kalmadı artık bende :)

ileryacım bende önce renkli derz olsun dedim.fayans ustası bütün renkleri uyguladı(sağolsun işinin piriydi:))
ben yine beyazda karar kıldım.kendim etim kendim buldum :laugh:

yani ofelyacım alemsin, uğraşılır mı hiç beyazın derdiyle :toofunny:
Kullanıcı avatarı
ilerya
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen ofelya » Çrş Eki 21, 2009 10:17 pm

ayşecim canım,sen hamile halinle uğraşma koku boya derken yorulursun.genel temizliğini yap yeter ;)

ben bir ara koçtaşa bakayım,aslında daha bir olmadı mutfak ve banyoyu yaptıralı ama işte hep bembeyaz olsun istiyorum.kalemide alayım dursun.bayram gelmeden yaptırsam iyi olacak :)
ofelya
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ipekbocegi » Prş Eki 22, 2009 2:58 am

ayşecim sah, değil mi bir de anlattım bir güzel, bebişi de yormayalım şimdi, sen güzelce temizlik yap, öyle eğilip doğrulmak, boya falan gelmez sana. Ay anlattığıma yanayım şimdi :(
Kullanıcı avatarı
ipekbocegi
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen ayseayse » Prş Eki 22, 2009 3:19 pm

yok canım ya bişi olmaz enerji doluyum :laugh: eşim yaparız haftasonu dedi romantik olur hem dedi :laugh:
Kullanıcı avatarı
ayseayse
KoKoŞ
KoKoŞ

ÖncekiSonraki

Dön Temizlik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir