Hangi Leke Nasıl Çıkar?

Re: Hangi Leke Nasıl Çıkar?

Mesajgönderen ipekbocegi » Çrş Eki 21, 2009 7:44 pm

evet canım derz boyası, silikon bazlı, sanki fayansın üzerine tekrar derz yapıyormuşsun gibi yapılıyor, ama eski derzlerin üzerine. Ararken insanlara dert anlatmak çok zor oldu, dolgu değil boya diye bastırarak söylemek gerekiyor. eşimle birlikte bir hafta sonu oldukça eğlendik o yüzden :laugh: uygulaması da resimdeki gibi, ama boya olduğu için daha sıvı oluyor :bye:
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.
Aşıklarla başa çıkacak gücün yoksa eğer,
Aşka öyleyse ne diye hayret ediyorsun, etme...
Kullanıcı avatarı
ipekbocegi
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen ayseayse » Çrş Eki 21, 2009 7:47 pm

yakaladım seni,dur sorayım her şeyi.o resimdeki şeyi de almak gerekiyo mu?nerden alıcaz,ay markası filan nedir canım.peki bizim derzler aşınmış değil,yine de olur mu ki?
Kullanıcı avatarı
ayseayse
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ipekbocegi » Çrş Eki 21, 2009 8:02 pm

sor bitanem sor. Ben koçtaştan aldım, eşimin alacağı yoktu :laugh: normal derzlerin üzerine yaptım zaten satan çocukta derz boyası bu, dolgu değil demişti. İlle aşınmış derzlere gerek yok, kirlenmiş derzlerinde üzerine yapabiliyormuşuz, aynı kalemdeki boyadan yani onun kiloluk olanı, markasını hatırlayamadım. Zaten koçtaşta yada herhangi bir yapı markette falan birini yakalayıp (bilen birini) sorarsan sana binbir seçenek sunuyor. Ve evet mala alman gerekiyor, yoksa uygulayamazsın. Fayansların üzerindeki artanları kuruduktan sonra temziliyorsun. Ben yeni yaptım gerçi zamanla kalkıyor mu bilmiyorum ama kalkarsa bu sefer çivi ile derzleri kazıyıp yeniden derz yapıcam o kadar aştım yani :laugh:

Not: genelde su olmayan yerlere yaptım balkonlarım kapalı ve mutfağa banyoyu yeni yaptırdım zaten o yüzden banyoda nasıl oluyor bilmiyorum :kiss:
Kullanıcı avatarı
ipekbocegi
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen ayseayse » Çrş Eki 21, 2009 8:06 pm

çok saol canım,hemen haftasonu bakıyorum koçtaştan.peki maliyetli bişi mi,bi de kuruduktan somra çıkıyo dimi fayans üzerindekiler?
Kullanıcı avatarı
ayseayse
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ipekbocegi » Çrş Eki 21, 2009 8:13 pm

rica ederim canım, 25 liraya almıştım ben. Aman dikkat et dolgu vermesin derdini anlat yani ;) fayans üzerinde kalanlar çıkıyor canım şöyle bir fırçalayınca. Bu arada böyle bir şey yapmak biraz zahmetli oluyor yaptıktan sonra öğrendim acayip temizleyiciler varmış inşaat bölümünde, istersen almadan önce o temizleyicileri de bir araştır :bye:
Kullanıcı avatarı
ipekbocegi
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen ayseayse » Çrş Eki 21, 2009 8:45 pm

çok saol canım,zahmetli bişi evet :( araştırıcam :kissmuch:
Kullanıcı avatarı
ayseayse
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ilerya » Çrş Eki 21, 2009 9:51 pm

ofelya yazdı:ayşecim derz kalemini nereden buldun?anlattığına göre güzel birşeye benziyor.ben derz aralarında çamaşır suyu bekletiyorum sürtüyorum.çok zahmetli bel falan kalmadı artık bende :)

ileryacım bende önce renkli derz olsun dedim.fayans ustası bütün renkleri uyguladı(sağolsun işinin piriydi:))
ben yine beyazda karar kıldım.kendim etim kendim buldum :laugh:

yani ofelyacım alemsin, uğraşılır mı hiç beyazın derdiyle :toofunny:
Kullanıcı avatarı
ilerya
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen ofelya » Çrş Eki 21, 2009 10:17 pm

ayşecim canım,sen hamile halinle uğraşma koku boya derken yorulursun.genel temizliğini yap yeter ;)

ben bir ara koçtaşa bakayım,aslında daha bir olmadı mutfak ve banyoyu yaptıralı ama işte hep bembeyaz olsun istiyorum.kalemide alayım dursun.bayram gelmeden yaptırsam iyi olacak :)
ofelya
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ipekbocegi » Prş Eki 22, 2009 2:58 am

ayşecim sah, değil mi bir de anlattım bir güzel, bebişi de yormayalım şimdi, sen güzelce temizlik yap, öyle eğilip doğrulmak, boya falan gelmez sana. Ay anlattığıma yanayım şimdi :(
Kullanıcı avatarı
ipekbocegi
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen ayseayse » Prş Eki 22, 2009 3:19 pm

yok canım ya bişi olmaz enerji doluyum :laugh: eşim yaparız haftasonu dedi romantik olur hem dedi :laugh:
Kullanıcı avatarı
ayseayse
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ofelya » Prş Eki 22, 2009 4:18 pm

romatik haaa güzelmiş :laugh:
ayşecim daha önce malayla dolgu yaptınız mı? işte sonraki temizliği biraz yoruyor.sen yine de dikkat et birini çağır :kissmuch:
ofelya
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ayseayse » Prş Eki 22, 2009 4:19 pm

temizlemesi zorsa eşim cayar,viledayla sileriz olmaz mı :dontknow:
Kullanıcı avatarı
ayseayse
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ofelya » Prş Eki 22, 2009 4:26 pm

yok canım zor değil.aslında silikonu bilmiyorum.ben bildiğimiz ders harcını biliyorum onu viledayla silebilirsin.işte birkaç kova su değiştirmek gerek temizleyene kadar.
silikon tam olarak nasıldır,kolay çıkıyor mu bilemicem :dontknow: olmadı küçük bir alana denersiniz,duruma göre bakarsınız ;)
ofelya
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ayseayse » Prş Eki 22, 2009 4:32 pm

başıma iş açmayayım da,ben baylırım tamirat gibi işlere,eşim nefret eder,yarı yolda bırakır walla zorsa :)
Kullanıcı avatarı
ayseayse
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ofelya » Prş Eki 22, 2009 4:35 pm

dur dur ipekböceği gelsin ona soralım.ne de olsa yaptırmış.zor kolay mı öğreniriz.

bende seviyorum tamirat işlerini.iş uzayınca kaçıyorum :nanik:
ofelya
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ladia » Prş Eki 22, 2009 8:15 pm

Ayşe, İpekböceği çok teşekkür ederim kızlar, çamaşır suyunu suyla seyreltip yıkamayı düşündüm ama ağartıcı bir ürün kullanmaktan korktum, makinde yıkanırken deniyeyim bir de az miktarda
ladia
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ladia » Prş Eki 22, 2009 8:18 pm

İpekböceği canım bişi sorucaktım ben de :blushing: bu derz dolgusuna Koçtaş'ta bakmıştım ama sadece beyazı vardı sanırım, başka renkleri de var mı acaba?
ladia
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ipekbocegi » Cmt Eki 24, 2009 12:46 am

ofelya, ayşe kızlar :laugh:
normal derz harcı gibi çıkıyor :) zaten silikon değil, silikon bazlı derz boyası yani su geçirmiyormuş, o yüzden daha geç kirleniyormuş :) umarım aydınlatabilmişimdir. yani aynı dez kalemindeki maddeden, sadece daha çok ve poşette :)

ladia rica ederim canım. :kiss: derz harçlarının bir çok rengi var hatta simlisi bile var ama derz boyalarınınkini bilmiyorum. kalemin bir kaç rengi vardı, derz boyalarının da varmış, ben renkli sevemedim bir türlü ondan hemen beyaza dadandım :) ama koçtaşta renkleri varmı bilmiyorum, dediğim gibi dikkat etmedim. ama ararsan bulursun kesin ;) :bye:
Kullanıcı avatarı
ipekbocegi
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen ladia » Cmt Eki 24, 2009 12:31 pm

Bizim derzler beyaz değil de o yüzden :) ben yeniden derz yapıcak bişi değil de rengini değişitirmeden sadece kirleri çıkaracak bir ürün bakıyordum, bakmaya devam edeyim, çok teşekkürler canım :)
ladia
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ipekbocegi » Pzt Eki 26, 2009 6:20 pm

rica ederim canım :kiss: :bye:
Kullanıcı avatarı
ipekbocegi
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen ayseayse » Prş Eki 29, 2009 6:56 pm

ay yok koçtaşta bulamadık derz boyası :( silikonlu derz dolgusu gösteriyolar.
Kullanıcı avatarı
ayseayse
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen oya1106 » Prş Eki 29, 2009 11:07 pm

Ayşe'cim derz kalemleri var onları deneyebilirsin...açık gri ve beyaz renkleri bulunuyor.. ;)
Kullanıcı avatarı
oya1106
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen ayseayse » Prş Şub 18, 2010 8:34 pm

kızlar neler denedik derz araları için,kafamıza taktık,en azından ben kafayı yedim diyebilirim.ama sonunda mutlu sona ulaştım.bugün temizlikçi abla geldi,porçözü sıktı sulandırdı,fırçaladı yerleri,sonra da güzelce duruladı sildi ve sonuç bembeyaz derzler!!! gözlerime inanamadım.porçöz normalde eritir araları ama sulandırıp hızlı bi şekilde temizleyince hiç zarar vermedi.
Kullanıcı avatarı
ayseayse
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ipekbocegi » Prş Şub 18, 2010 11:54 pm

aman canım porçöz, uzak tut sen onu evden, hele hele çocuk falan olunca asla. Eşimden bile kaçırıyorum ben onu :laugh: Bir de onun ve çamaşır suyunun ciğerlere verdiği zararın dönüşü yokmuş üstelik istediğin kadar sulandır derzler daha çabuk kirleniyor porçöz kullanınca, ister istemez gedik gedik yapıyor gözle görünmese bile aklında bulunsun, sulandırdığında sadece üç kere de eriyeceği yerde on kere de eriyor derzler :laugh: Ama tabii ki bu bencesi yine de sen bilirsin ;) :bye:
Kullanıcı avatarı
ipekbocegi
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen somy » Çrş Nis 07, 2010 9:45 pm

Silikon lekesi nasıl temizlenir? (Tshirtten ve mutfak tezgahından) Sanırım tezgahtan kazıyarak çıkar. Ama tshirtten hiçbir fikrim yok. :dontknow:
somy
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen mihrace » Sal May 11, 2010 2:04 am

tişörtten tamamen kuruyunca ya soyarak çıkar yada sonsuza dek orda kalır canım :laugh: . ne kadar dokusuna işlediğine bağlı aslında. silmeye çalıştıysan vs dokusuna işlemiştir, çıkmaz. muhtemelen çıkmaz zaten :confused: bazıları ise (beyaz renkli kalan silikonlar mesela) yıkandıkça zamanla çıkıyo kumaştan. ama o leke çıkana kadar tişört de eskiyebilir tabi :laugh:
Kullanıcı avatarı
mihrace
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen seko » Pzr May 16, 2010 11:04 am

akşam yatağımın üzerinde ders çalışırken siyah stabilo kalem nevresimime akmış görünce sinir oldum. şimdi makineye attım hatta lekenin üzerine amway'in leke çıkarıcı spreyinden sıktım ama geçmemiş hatta leke siyahtan laciverte dönmüş :confused: napabilirim ya bilen var mı? nevresimim de yeniydi ilk kullanımda lekeledim uff . çamaşır suyu falan da süremem oraya pembeli morlu bişi. fikri olan varsa sölesinn lütfenn..
Kullanıcı avatarı
seko
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen mihrace » Pzr May 16, 2010 4:36 pm

seko hemen süte bastır o bölümü. keşke yıkamadan evvel yazmış olsaydın. mürekkep lekesini hemen süte bastırıyosun. bikaç saat sütte bekledikten sonra sonra yıkıyosun. mürekkebin büyük bölümü süte geçiyo zaten.
Kullanıcı avatarı
mihrace
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen seko » Pzr May 16, 2010 7:56 pm

keşke yıkamasaydım denicem şimdi süte batırcam orayı inş geçerr :(
Kullanıcı avatarı
seko
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen eda1010 » Cmt Tem 03, 2010 5:30 pm

gümüş temizliği için: sigara külü veya diş macunu zift lekesi için: tiner yağ lekesi için: tuzla çiti yapıp üstne bulaşk deterjanı dökmek :yeah:
Kullanıcı avatarı
eda1010
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen Marmaris » Pzr Ağu 29, 2010 9:21 pm

pantalonumun üzerine oje sürdüm :( nasil cikarabilirim kizlar ? asetonla denedim ama cikmadi. renk hala duruyor.

Marmaris
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen mihrace » Pzt Ağu 30, 2010 9:53 am

canım fazla ovup kumaşa yedirmezsen bir kısmı yıkandıkça zamanla çıkıyor. ama tamamen geçmiyor maalesef. ben de koltuk kılıfına şeffaf oje dökmüştüm. asetonla silmiştim falan ama gene de sert beyaz bir kalıntı kalmıştı. yıkandı çok kere. şimdi orada oje lekesi hiç yok, ama hafif sarımsı garip bir iz var belli belirsiz.

tam çaresini bilen varsa ben de dinliyorum :)
Kullanıcı avatarı
mihrace
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen Marmaris » Pzt Ağu 30, 2010 12:56 pm

mihracecim sagol cevabin icin. asetonla o kaba renk cikti ama kumasinda renk kaldi :( simdi yikayacagim tekrar bakalim ne olacak :( insallah gider ikimizinde lekeleri komple güzelim ya :pray:

Marmaris
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ipekbocegi » Pzt Ağu 30, 2010 7:03 pm

canım eğer pantolandaysa, asetonla silip dağıtmak yerine, bir kaba aseton koyup lekeli kısmı bekletmen gerekiyormuş ya da bir kaç kez asetonu üstüne boşaltıp atına kap koyup havada tutman, yani tam anlatamadım galiba :confused: bir daha deneyeyim, şimdi lekeli kısmı bir kabın üzerine ger, üzerine aseton dök, bir kaç kez kurudukça tekrarla, geçerse geçiyormuş. Hatta bak şu linki buldum bir oku istersen ;)

http://www.drycenter.com/leke-cikarma/o ... cikar.html
Kullanıcı avatarı
ipekbocegi
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen Marmaris » Pzt Ağu 30, 2010 8:43 pm

elif hihi :) canim cikmiyor leke cikmiyor :( okudum yolladigin linki aynisini uyguladim ama cikmiyor. ne inatci bi ojeymis -> pastel no. 28 :nanik:
leke cikariciyla bile denedim ama yok banamisin demiyor :crybaby: simdi tekrar asetonla bekletiyorum sonra tekrar yikayacagim :(

Marmaris
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen muhendis » Sal Ağu 31, 2010 12:52 pm

marmaris pantolonun ne renkti? pantolonunun aynı renginden ojeyi bul lekeye sür tek çözümüdür. ben geçen ojelere bakarken elimden düşürdüm kırdım mağazada siyaha yakın bordoydu oje maalesef bembeyaz lacoste babetim dev gibi oje lekeleriyle kaplandı. aseton çamaşır suyu leke çıkarıcı aklına ne gelirse denedim sadece pembeye dönebildi. bende aldım kireç beyazı ojeyi lekeleri beyaza boyadım artık çok yakından eline alıp inceleyince belli oluyor hafif sarımsılık. ama üstümde kesin belli olmuyor
Kullanıcı avatarı
muhendis
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen Marmaris » Sal Ağu 31, 2010 9:26 pm

kizlar ben cikardim lekeyi :) o kadar ugrasmama deymezmis :confused: leke giderici birsey aldim, özellikle ojeler icin. hemen cikardi :banana:

Resim

Marmaris
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ipekbocegi » Prş Eyl 02, 2010 4:03 am

marmaris :) hihi :) gerçi ilk mesajına yetişememişim bende ama lkeyi çıkartabilmene çok sevindim. Ama sen almanyadasın değil mi burada yoktur onlardan :( Olsa bizde alsak :(
Kullanıcı avatarı
ipekbocegi
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen nEsLee » Cum Eki 29, 2010 2:55 pm

ben de pantolonumun ustune oje doktum :crybaby: hem de en sevdigim pantolonum.
Buz mavisi pantolon. Pembe oje.. :crybaby:
Nihan TR'de yok bunlardan galiba. Rossmann da buna benzer birseyler gordum ama emin olamadım :dontknow:
“Taking joy in living is a woman’s best cosmetic” Rosalind Russell
Kullanıcı avatarı
nEsLee
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen m3rw3 » Pzt Eyl 19, 2011 3:20 pm

arkadaşlar benim kardesimin ayakkabısına kuzenımın kına gecesınde kına bulaşmıs, pudra rengı ayakkabının kenarı yeşil oldu, sizce bunu cıkarmanın bır yolu var mıdır :confused:
Kullanıcı avatarı
m3rw3
KoKoŞ
KoKoŞ

ÖncekiSonraki

Dön Temizlik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir