Deri Ürünlerin Temizliği

Deri Ürünlerin Temizliği

Mesajgönderen alliyah » Pzr Haz 17, 2007 6:01 pm

benim evimde koltuklarım deri açık renk olduğu için çok çabuk kirleniyorlar leke olduğu zamanda çok zor temizleniyorlar önereneceğiz bi ürün var mı arkadaşlar
Kullanıcı avatarı
alliyah
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen Exlibris » Pzr Haz 17, 2007 6:21 pm

Benimkide açık renk deri temizliğe gelen kadın sıvı arap sabunuyla siliyor tertemiz oluyor
Kullanıcı avatarı
Exlibris
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen kartanem » Pzt Haz 18, 2007 10:24 am

kızlar ben Italyan Natuzzi firmasının açıkladığı bir kaç öneriyi yazacağım buraya,

:arrow: Deri koltuktaki lekeler,yumuşak,temiz ve beyaz renkli,ılık nemli biz bezle silinmeli,silinen bölgenin neminin kuru bir bezle alınmasına dikkat edilmelidir.ıslak kalan bölgenin boya tabakasında renk açılması veya kırışıklıklar gibii bozulmalar olabilir

:arrow: Deri temizliğinde sabun,deterjan,kimyevi maddeler,benzin ,tiner,aseton vb. kesinlikle kullanılmamalıdır<kullanıldığı takdirde derinin koruyucu tabakası ve derinin kendisinde onarılmayacak hatalar meydana gelebilir.

:arrow: Deri üzerine alkallü ve asitli içecekler döküldüğünde, zaman geçirmeden temizlenmesi gerekmektedir.temizlik sırasında ılık nemli bie bez yeterli olacak ve silinen bölge mutlaka kurulanacaktır.

:arrow: Deri naturel bir ürün olup yıllar geçtikçe görünümünde değişiklikler olabilir.

:arrow: Deri yüzeyi yoğun olarak kirlenmesi durumunda ve yılda bir defadan fazla olmamak koşulu ile derinin özel deri bakım ürünleri ile temizlenmesi derinin ömrünü uzatacaktır.

:arrow: Periyodik deri bakımında kullanılacak deri bakım ürünlerini piyasadan temin edebilirsiniz.

Bu yazdığım bilgiler, doğal deri koltuk ve kanepe ürünleri içindir :wink:
Kullanıcı avatarı
kartanem
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen soyacini » Pzt Haz 18, 2007 12:14 pm

Ikea'da deri koltuklar icin ilkili bir urun satiliyor: birincisi leke giderici, ikincisi de deri bakim kremi.. ABSORB
bir kutuda iki urun ve bir sungerle beraber satiliyor.. ben o sekilde aldim, belki tek tek de satiliyordur.. hmm??

neyse, benim koltuklarim da deri, ben bunlari kullaniyorum ve tavsiye ederim :)
Kullanıcı avatarı
soyacini
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen derinnnn » Pzt Haz 18, 2007 12:21 pm

kartanem yazdı:kızlar ben Italyan Natuzzi firmasının açıkladığı bir kaç öneriyi yazacağım buraya,

:arrow: Deri koltuktaki lekeler,yumuşak,temiz ve beyaz renkli,ılık nemli biz bezle silinmeli,silinen bölgenin neminin kuru bir bezle alınmasına dikkat edilmelidir.ıslak kalan bölgenin boya tabakasında renk açılması veya kırışıklıklar gibii bozulmalar olabilir

:arrow: Deri temizliğinde sabun,deterjan,kimyevi maddeler,benzin ,tiner,aseton vb. kesinlikle kullanılmamalıdır<kullanıldığı takdirde derinin koruyucu tabakası ve derinin kendisinde onarılmayacak hatalar meydana gelebilir.

:arrow: Deri üzerine alkallü ve asitli içecekler döküldüğünde, zaman geçirmeden temizlenmesi gerekmektedir.temizlik sırasında ılık nemli bie bez yeterli olacak ve silinen bölge mutlaka kurulanacaktır.

:arrow: Deri naturel bir ürün olup yıllar geçtikçe görünümünde değişiklikler olabilir.

:arrow: Deri yüzeyi yoğun olarak kirlenmesi durumunda ve yılda bir defadan fazla olmamak koşulu ile derinin özel deri bakım ürünleri ile temizlenmesi derinin ömrünü uzatacaktır.

:arrow: Periyodik deri bakımında kullanılacak deri bakım ürünlerini piyasadan temin edebilirsiniz.

cnm çok güzel yazmışsın bizde de deri koltuk var rengi bordo o yüzden çok sıkıntı çekmiyoruz ama arkadaşım kahverengi deri koltuklarının üzerine aseton döktü yanlışlıkla rengi attı aman dikkat oje sürmeyin koltukta :o ya da kola içmeyin içersenizde koltuğa koymayın :lol:
Kullanıcı avatarı
derinnnn
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen kartanem » Pzt Haz 18, 2007 12:57 pm

evet derincim bende asetonu arabamın döşemesine bulaşan kırmızı ojeyi çıkarmak için sildim ve asetonlu pamuğu vitesin yanına koydum bi ara,ertesi gün bi baktım siyah yer beyazlaşmış :o artık cilasınımı aldı bilmiyorum ama rengi gitti :( artık tırnaklarımıza ne kadar zarar veriyor düşünemiyorum bile...
deri kanepeler koltuklar gerçekten ömürlük eğer deriyi sewiyor iseniz bence düşünmeden alıp kullanın, bi kaç şeye dikkat ettiğiniz taktir de sizinle birlikte yaşayaşaktır :wink:
Kullanıcı avatarı
kartanem
Moderatör
Moderatör

Re:

Mesajgönderen Exlibris » Pzt Haz 18, 2007 1:12 pm

kartanem yazdı:kızlar ben Italyan Natuzzi firmasının açıkladığı bir kaç öneriyi yazacağım buraya,

Tuğbacım çok faydalı bilgiler şimdilik benim deri koltuklarda bir sorun yok.. ama bunlara uygun bakım yapmak çok önemli teşekkürler :mylove:
Kullanıcı avatarı
Exlibris
BaKımLı
BaKımLı

Re: deri koltuklar için yardım

Mesajgönderen pitircik » Pzt Haz 18, 2007 2:04 pm

aliyearda yazdı:benim evimde koltuklarım deri açık renk olduğu için çok çabuk kirleniyorlar leke olduğu zamanda çok zor temizleniyorlar önereneceğiz bi ürün var mı arkadaşlar

clit bang yag cozucu. tamamen tesadufen buldum bu cozumu:) mutfaktan salona girdim elimde yag cozucu vardı, krem rengi deri koltukta leke gordum sıktım ve sildim hemen leke cıktı :) tavsiye ediyorum
Kullanıcı avatarı
pitircik
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen alliyah » Pzt Haz 18, 2007 3:04 pm

teşekkür ederim arkadaşlar yardımlarınız için bişey söylemeden geçemiyecem yeni evlenen çftler varsa aman deri koltuktan uzak durun 2 yaşında bi oğlum var koltuğu kalemle çizmiş ne denediysem çıkaramadım
Kullanıcı avatarı
alliyah
BaKımLı
BaKımLı

Re: deri koltuklar için yardım

Mesajgönderen ernestine » Çrş Haz 20, 2007 10:50 am

pitircik yazdı:
aliyearda yazdı:benim evimde koltuklarım deri açık renk olduğu için çok çabuk kirleniyorlar leke olduğu zamanda çok zor temizleniyorlar önereneceğiz bi ürün var mı arkadaşlar

clit bang yag cozucu. tamamen tesadufen buldum bu cozumu:) mutfaktan salona girdim elimde yag cozucu vardı, krem rengi deri koltukta leke gordum sıktım ve sildim hemen leke cıktı :) tavsiye ediyorum

ama bu zarar verebilir bence icinde asit var cunki :roll: yani uzun vadede yıpratabilir gibi...
Kullanıcı avatarı
ernestine
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen blisssnow » Çrş Haz 20, 2007 2:22 pm

bende yakinda beyaz buyuk L seklinde koltuk alicaktim kizlar.vazmi gecsem yaa. :roll: cok zormus bakimi.ben hayatta bu kadar bakim yapamam ki ama.goruntusu super oluyor bembeyaz oldugu icin.gerci kumas beyazda oyle zor diyorlar ama cok asil duruyor evde.kayinvalidem demisti bana siyah al daha iyi.en azindan elinde her zaman bezle gezmen gerekmez diye.cok kararsizim ben kizlar.
Kullanıcı avatarı
blisssnow
BaKımLı
BaKımLı

Re:

Mesajgönderen ernestine » Çrş Haz 20, 2007 2:45 pm

blisssnow yazdı:bende yakinda beyaz buyuk L seklinde koltuk alicaktim kizlar.vazmi gecsem yaa. :roll: cok zormus bakimi.ben hayatta bu kadar bakim yapamam ki ama.goruntusu super oluyor bembeyaz oldugu icin.gerci kumas beyazda oyle zor diyorlar ama cok asil duruyor evde.kayinvalidem demisti bana siyah al daha iyi.en azindan elinde her zaman bezle gezmen gerekmez diye.cok kararsizim ben kizlar.

valla tecrube konusuyor kesinlikle beyaz alma :|
ben cok uyardıkları halde salon takımımı beyaz-koyu kahve kombinli almistim cooookk pismanım.cok dikkat gerekiyor.en ufak biseyi bile belli ediyor..
Kullanıcı avatarı
ernestine
SüsLü
SüsLü

Re:

Mesajgönderen blisssnow » Çrş Haz 20, 2007 3:02 pm

ernestine yazdı:
blisssnow yazdı:bende yakinda beyaz buyuk L seklinde koltuk alicaktim kizlar.vazmi gecsem yaa. :roll: cok zormus bakimi.ben hayatta bu kadar bakim yapamam ki ama.goruntusu super oluyor bembeyaz oldugu icin.gerci kumas beyazda oyle zor diyorlar ama cok asil duruyor evde.kayinvalidem demisti bana siyah al daha iyi.en azindan elinde her zaman bezle gezmen gerekmez diye.cok kararsizim ben kizlar.

valla tecrube konusuyor kesinlikle beyaz alma :|
ben cok uyardıkları halde salon takımımı beyaz-koyu kahve kombinli almistim cooookk pismanım.cok dikkat gerekiyor.en ufak biseyi bile belli ediyor..

benim aslinda en cok korktugum sigara yanigi olmasi.esim cok dikkatsiz bu konuda.su anki koltuklarim hep yanik vaziyette.ustune ortu atmak zorunda kaldim.birde ama benim salon mobilyam siyah.hersey siyah yani.bir tek beyaz uyar gibi geliyor bana. :roll: ya bilmemki siyah tonu da tam evi drakula evine cevirecek hersey siyah salonda dusunsene.
ne renk baska uyabilirki koltuk olarak.
Kullanıcı avatarı
blisssnow
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen ernestine » Çrş Haz 20, 2007 3:04 pm

yooo siyah yada beyaz kullanmak zorunda degilsin bence.kontras olayına girebilirsin
yada siyah mobilyalarını degistir :lol:
allahım esim izin verse herseyimi degistiricem ama izin vermiyor :|
Kullanıcı avatarı
ernestine
SüsLü
SüsLü

Re:

Mesajgönderen blisssnow » Çrş Haz 20, 2007 3:16 pm

ernestine yazdı:yooo siyah yada beyaz kullanmak zorunda degilsin bence.kontras olayına girebilirsin
yada siyah mobilyalarını degistir :lol:
allahım esim izin verse herseyimi degistiricem ama izin vermiyor :|

mobilyami gecen yaz aldim.bende kendimi parcalasamda oda degistirmezki :cry: zaten sorun orada.taktim ben siyah renge o yuzden boyle simdi pismanim.evi siyah beyaz yapinca iki uc aksesuar bile evin havasini hemen farkli yapiyor.yani bir perde bir iki dekor esyasi alinca hemen uyuyor eve.
ama farkli tonlarda yaptigimda bu dahada zor olucak.birde ben soguk renkleri cok begeniyorum.bakalim bende bulabilecekmiyim.ama beyazz :o bayiliroyurm ya o renge.keske yeni bir mobilyayla degis tokus yapabilsem ben.hala hep yeni cunki.ama yokki burada oyle yerler hic.ne guzel varmis tr de oyle yerler.sanslisiniz vallahi siz. :P
Kullanıcı avatarı
blisssnow
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen cagatay » Çrş Haz 20, 2007 4:28 pm

bliss bence deri koltuk bakımı zor olsada;en azından kumas gibi leke tutmaz ve bakteri uretmez.ve daha uzun omurludur.kumasa gore.ve kokuda yapmaz kumas gibi,eh bakımı zor degildir o kadar,teknoloji o kadar gelistiki,ben fayansları bile buhar makinesiyle siliyorum :P cok hijyenik oluyor :P
Kullanıcı avatarı
cagatay
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen ernestine » Çrş Haz 20, 2007 5:12 pm

cagatay yazdı:bliss bence deri koltuk bakımı zor olsada;en azından kumas gibi leke tutmaz ve bakteri uretmez.ve daha uzun omurludur.kumasa gore.ve kokuda yapmaz kumas gibi,eh bakımı zor degildir o kadar,teknoloji o kadar gelistiki,ben fayansları bile buhar makinesiyle siliyorum :P cok hijyenik oluyor :P

cagatay sen gercekmisin yaw :lol: esimle tanıstırmak istiyorum seni :P
Kullanıcı avatarı
ernestine
SüsLü
SüsLü

Re:

Mesajgönderen cagatay » Çrş Haz 20, 2007 5:25 pm

ernestine yazdı:
cagatay yazdı:bliss bence deri koltuk bakımı zor olsada;en azından kumas gibi leke tutmaz ve bakteri uretmez.ve daha uzun omurludur.kumasa gore.ve kokuda yapmaz kumas gibi,eh bakımı zor degildir o kadar,teknoloji o kadar gelistiki,ben fayansları bile buhar makinesiyle siliyorum :P cok hijyenik oluyor :P

cagatay sen gercekmisin yaw :lol: esimle tanıstırmak istiyorum seni :P
olur ernestine :P yani artık herseyin makinesi var ve cokda guzel temizliyor.halı yıkama makinesi cok super gerci biraz yoruyorda muthis kas yaptırır :) yani ben her turlu ev isini yapabilirim tabi ütüyü saymassak :P camlarıda silerim,eh tabi geceleri kimse gormeden.6. kat ama gerci :P yani bu dedigim buharlı temizleyici heryeri temizliyor 180 derece sok buharla camlarda dahil ocak fırın dolaplar ne varsa cok amaclı bir urun deneyin bence :|
Kullanıcı avatarı
cagatay
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ernestine » Çrş Haz 20, 2007 5:38 pm

allah herkese senin gibi becerikli es versin o zaman ne diyelimmm..
ne derler eskiler seni alan yasadii 8)
Kullanıcı avatarı
ernestine
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen blisssnow » Çrş Haz 20, 2007 6:46 pm

cagatay walla inanasim gelmiyor ne yalan deyim :roll: su buharli seyden bizede yolla ya.
Kullanıcı avatarı
blisssnow
BaKımLı
BaKımLı

Re:

Mesajgönderen blisssnow » Çrş Haz 20, 2007 6:48 pm

ernestine yazdı:allah herkese senin gibi becerikli es versin o zaman ne diyelimmm..
ne derler eskiler seni alan yasadii 8)

:P bu erkeklerde evlenince nedense bu yaptiklari seyleri eslerine artik devrederler.(tabi belkide cagatay icin gecerli degildir :lol: )
Kullanıcı avatarı
blisssnow
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen cagatay » Çrş Haz 20, 2007 7:33 pm

kural bozulmaz bliss ama ya evlenince sanırım bende degisirim :P
Kullanıcı avatarı
cagatay
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen aliyeceren » Çrş Haz 20, 2007 9:26 pm

cagatay yazdı:kural bozulmaz bliss ama ya evlenince sanırım bende degisirim :P

bence hep böyle kal hiç değişme çağatay,keşke hepimizin kocası senin gibi becerikli titiz ve bakımlı olsa,
Kullanıcı avatarı
aliyeceren
BaKımLı
BaKımLı

Re:

Mesajgönderen cagatay » Prş Haz 21, 2007 4:57 pm

aliyeceren yazdı:
cagatay yazdı:kural bozulmaz bliss ama ya evlenince sanırım bende degisirim :P

bence hep böyle kal hiç değişme çağatay,keşke hepimizin kocası senin gibi becerikli titiz ve bakımlı olsa,
degismemeye calısırım.tabiki titiz olmak en guzeli,ve bakımlı kendimize olan saygımız diyelim suna,tesekkur ederim
Kullanıcı avatarı
cagatay
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re: Deri Ürünlerin Temizliği

Mesajgönderen baya606 » Cum Mar 26, 2010 4:00 pm

kızlar benimde beyaz deri koltuğum,kırmızı çarşafın rengini almış.ne yaptıysam çıkmıyor,ne yapayım:(
baya606
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen bashkaa35 » Prş Oca 13, 2011 7:39 pm

arap suyunu köpürt onla sil tatlım benim de kızım tükenmez kalemle resim yapmıştı koltuğa arapsabunu çıkardı denemeni tavsiye ederim :yeah:
Kullanıcı avatarı
bashkaa35
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen melc » Prş Oca 13, 2011 7:46 pm

arap sabunu gerçekden güsel temizlio,koltuklarım yan tarafları deri bi defa sildim temizledi ama benimde yastıgın rengini almıs birazcık bi kısmı kırmızımsı gibi onu geçirmedi ama hafifletti.kokusunu sevemedim ama arap sabunuyla koltuk silenleri bile duymustum oldukca güsel temizliomus
------ MelBaGs.BlogSpoT ------
Kullanıcı avatarı
melc
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen bashkaa35 » Çrş Şub 02, 2011 4:04 pm

migrostan alıyorum ben arap sabununu kokusuda hiç kötü değil limonlu kokusu var şeffaf torba içinde satılanlardan çok memnunumm :kissmuch:
Kullanıcı avatarı
bashkaa35
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ezos » Pzr Eki 09, 2011 1:28 pm

Benim beyaz suni deri bircantam var başka bir çantanın üstünde duruyordu ve o çantanın rengi beyaz çantama çıkmış nasıl cikartabilirim acaba? loc,kosla gibi deterjanlari denedim bı faydası olmadı
Kullanıcı avatarı
ezos
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Dön Temizlik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir