Çamaşır Makinesi Deterjanları

Re: Çamaşır Makinesi Deterjanları

Mesajgönderen aslihan13 » Çrş Eki 15, 2008 3:56 pm

benim makinam koku yapiyor :( ne yaptiysam olmadi :( bi fikri olan var mi ?
aslihan13
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen melismelis » Pzt Eki 20, 2008 12:16 pm

kızlar yumuşatıcı olarak Bingo soft beyaz ı kesinlikle öneririm. Ayrıca çamaşırlarınızın kokusunun kalıcı olması için birkaç damla yumuşatıcıyı su ile karıştırın. İyice suda çözüldükten sonra spey şişesine doldurup çamasırlarınıza sıkabilirsiniz. Leke bırakmıyor. Ütü de yapınca koku daha da kalıcı oluyor :banana: :huggs:
Kullanıcı avatarı
melismelis
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen KELEBEK08 » Pzt Eki 20, 2008 4:25 pm

kızlar valla ben en başlarda ariel kullanıyordum , ama içinde pek çok kanserojen madde var. Bütün deterjanlar öyle. Ben artık amway kullanıyorum. Çok iyi bir marka hem kanserojen değil. Yumuşatıcı , leke çıkarıcı , deterjan , sıvı sabun , bulaşık deterjanı. Açıkçası bütün temizlik ürünlerim amway. Tavsiye ederimm... :yeah:
KELEBEK08
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen KELEBEK08 » Sal Eki 21, 2008 2:42 pm

kızlar eğer çamaşırlarınızın güzel kokmasının istiyosanız şöyle yapın ; Çamaşır makinesinden çıkrarırken ıslak halde üzerine yumoş comfort spring diye bişey var. Ondan sıkın. Çamaşırlarınız 1 haftadan hatta belki daha fazladır. Süppeeer kokuyor valla çoook ama çoook tavsiye ederim. Harikaaa :yeah: :yeah:
KELEBEK08
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen melismelis » Pzt Eki 27, 2008 10:32 am

çamaşır makinesi deterjanlarının zararları ile ilgili okuduğum birçok yazıdan sonra bende tavsiye edildiği üzere sabun tozu ve soda matik aldım. kızlar gerçekten süper bişey bu sabun tozu hem tamamen doğal hem de yumuşatıcı kullanmadığım halde yumuşacık oldu ve mis gibi kokuyor çamaşırlar. Bu arada okuduğum yazılrdan birinde çamaşır deterjanı kalıntılarının çamaşırlardan tamamen gitmesi için 30 kez suyla yıkama yapmak gerekiyormuş.. Bundan sonra sabun tozu ve soda matik devam. Soda matik lullanınca calgon kullanmaya da gerek kalmıyor. Soda matik doğal bir kireç çözücüymüş . Hepinize kesinlikle ve kesinlikle tavsiye ediyorum. Sabun tozu oalark %100 doğal (üzerinde beebkleriniz için kullanabilirsiniz yazıyor) dalan sabun tozu aldım. Metro'dan 2 YTL. soa metik de 1.50 YTL. :yeah: :huggs:
Kullanıcı avatarı
melismelis
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen pasha06 » Pzt Eki 27, 2008 10:39 am

sodamatik'i teyzemde kullanır ve hep över ama bi türlü almak aklıma gelmiyo ilk fırsatta bi deneyelim bakalım :bye:
Kullanıcı avatarı
pasha06
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen pasha06 » Pzt Eki 27, 2008 10:42 am

peki bişiy sorcam bu yumoş comfor'un asıl kullanım alanı çamaşırlarmı yoksa sizden gelen bi buluş mu onu merak ettim bilmiyorumda cahilliğime verin artık :blushing:
Kullanıcı avatarı
pasha06
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen nopsis » Cum Eki 31, 2008 8:39 pm

tursil,omo,rinso favorim :yeah:
Kullanıcı avatarı
nopsis
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen medo » Cum Eki 31, 2008 9:40 pm

ben renkilerdede beyazlarda da ariel enzim 5 kullanıyorum çok güzel temizliyor fakat mis gibi kokmuyor :( :( :(
Kullanıcı avatarı
medo
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen hayella » Prş Kas 13, 2008 5:14 pm

kızlaaarrrrrrr sıkı durunn son deneyimlerimi anlatıyorummmm :type:
1. si Mis gibi deterjan kokusu isteyenlerrr ilk deneyimim size.. Çamaşırınızı yumuşatıcı koymadan yıkayıp katlandıktan sonra dolabınıza yerleştirirken aralarına mesela bir dolap için bir tane omo vs koyun. o dolaaapppppp nasıl mis gibi deterjan ve temizlik kokuyoooooo anlatamammmmmmmm*** Ve gün içinde sizi ilk görenin bunu farkedeceği garantisi veriyorummmmm***

2.si Mis gibi ve KALICI parfüm kokusu isteyenlere... Perwoll'un siyah çamaşırlar için olan sıvı deterjanı hayatım da gördüğüm en kalıcı koku*** parfümden bile.. Mesela şöyle efem: perwoll siyah sihirle yıkanmış bir çamaşırı artık terlemediğiniz yeri kalmayıncaya kadar giyiyorsunuz spor mu yaparsınız artık ne yaparsanız yapın... Her tarafı sırılsıklam ter olmuşş, yada bir hafta boyunca giyilmiş artık makineye gidecek olan bir pantolon, tşört vesaire üzerinizden çıkarıp makineye atılırken bile halaaaa perwoll kokuyor inanamazzsınızzz***

3. sü Yumuşatıcılar içinde en kalıcı koku şampuyonu ise Vernel Relax Aroma therapi.. Perdelerimi yıkarken içinde yarım kapak koyuyorum evi nasıl güzel bi koku sarıyor anlatılmazz...

4. sü ise makinesinden koku gelenlere: eğer çamaşırlarınızda nem kokusu var ise deterjanınızla birlikte makineye soda (karbonat) ekleyinnn..

benden bu kadarrr :)
Kullanıcı avatarı
hayella
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen oya1106 » Prş Kas 13, 2008 5:23 pm

bende Perwoll siyah sihir kullanıyorum, süper bişi.. :banana:
Kullanıcı avatarı
oya1106
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen medo » Prş Kas 20, 2008 2:06 pm

hayellacım tavsiyen üzerine pervoll aldım gerçekten çok iyi kulanmadıgım yumuşatıcı kalmadı en iyisi buydu çooook teşekkür ederim canım :kiss: :banana:
Kullanıcı avatarı
medo
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen nurkelebek » Prş Kas 20, 2008 4:00 pm

perwoll siyah alıp deniycem arkadaşlar ben de :yeah:
Kullanıcı avatarı
nurkelebek
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen hayella » Prş Kas 20, 2008 5:07 pm

teşekkkürler teşekkürler teşekkürlerrrr :encore: :encore: :encore: hehi :)
Kullanıcı avatarı
hayella
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen parmesan » Cum Kas 28, 2008 9:22 pm

Kızlar bildiğiniz parfümsüz bir deterjan var mı? Nefret ediyorum parfümlü deterjanlardan :tongue:
Kullanıcı avatarı
parmesan
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen irmak84 » Prş Ara 25, 2008 7:13 pm

Beyazları yıkarken önyıkama için deterjanla beraber sabun tozu koyuyoruz çok güzel bembeyaz oluyor.Hem de daha sağlıklı çamaşırlar için.Hacı şakirinkini önerebilirim çamaşır makinesi için uygun olanını.
Kullanıcı avatarı
irmak84
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen caramel83 » Cmt Oca 17, 2009 8:29 pm

arıel, omo vs. her deterjanı denedım ama hıcbırı alo kadar mutlu etmedı benı :love10: beyazlar ıcın alo kar cıcegı, renklıler ıcınse alo renklıyı kullanıyorum..cokkkk memnunummmm :love10:
..... Karamel Tadinda ......
Kullanıcı avatarı
caramel83
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen username » Pzt Oca 19, 2009 12:29 am

çok amaçlı deterjanlar nasıl bi fikrnz varmı
multipurpose :dontknow:
username
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen pinkyellow » Cmt Şub 07, 2009 3:51 pm

ben de mavi perwoll kullanıyorum, hem renkler solmuyor hem de çook güzel kokuyor tavsiye ederim kızlar.
Kullanıcı avatarı
pinkyellow
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen drBeauty » Sal Nis 28, 2009 12:17 pm

pinkyellow yazdı:ben de mavi perwoll kullanıyorum, hem renkler solmuyor hem de çook güzel kokuyor tavsiye ederim kızlar.

canım renkliler için olanı dimi o,,
ya peki iyi temizliyormu, lekeleri filan?
bende sıwı det. merak ediyorum ama sanki toz kadar temizlemezmiş gibi geliyo :dontknow:
hani siyahlar için olan neysede renkliler için olanın temizlemesi önemli!
Kullanıcı avatarı
drBeauty
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen hayella » Pzt May 25, 2009 9:54 pm

kızlar bu arada aklınızda bulunsun bu açık deterjan satan yerler falan varya, dükkanda temizlik malzemeleri falan oluyo hani ben ordan kilosu 3 ytl den :) iki ayrı pakette 1 er kiloluk rinso aldım koydum poşetleri dolabıma elbiselerim çarşaflarım mislerrrrr gibi kokuyooOoO... :blushing: :blushing: :blushing: hele bi da dolabın kaapağını açar açmaz dolaptan gelen kokuyu hiç anlatamam denemeniz lazımm :)
Kullanıcı avatarı
hayella
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen bruno » Pzt May 25, 2009 10:34 pm

eskiden sabun tozu kullanırdım fakat makina sabun tozunu tam eritmediği için zamanla tıkama yapabiliyor aklınızda olsun, deterjana eser miktarda eklemek çok daha iyi bir çözüm. deterjan olarak da ariel omo gibi markaları bıraktım artık. çok fazla kimyasal içerik bulunduruyorlar kesinlikle alo ve bingo diyorum. hem daha uygun hem de çok güzel temizliyor. bir deneyin ;)
perwoll siyah ikonusunda ise kesinlikle katılıyorum muhteşem :yeah:
Kullanıcı avatarı
bruno
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen turkcecii » Sal May 26, 2009 5:15 pm

bingo matikler çok güzel yıkıyor kızlar ayrıca bingo deterjana bingo soft yumuşatıcı ekleyin, alın size misssler gibi çamaşır kokusuuu.. ben yapışıyorum resmen çamaşırlara o kadar güzel kokuyor:)
Kullanıcı avatarı
turkcecii
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen mobesa » Sal May 26, 2009 5:41 pm

normalde ariel deterjan ve vernel mor olanından yumuşatıcı kullanıyordum.bu sefer ki market alışverişinde deterjanı da yumuşatıcıyı da bingo aldım.deniycem bakalım.bir de perwollun renkliler için olanını aldım.
mobesa
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen mobesa » Cum May 29, 2009 10:45 am

kızlar ben bu perwollden bir kapak koydum makineye.yeterli mi yaa az koydum gibi geldi bana :confused: elim fazla boldur da benim :blushing:
mobesa
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen nurkelebek » Cmt May 30, 2009 9:54 am

mobesa canım ben de bir kapak koyuyorum..fazlasına gerek yok bence..hem cildimize zarar hem kesemize :laugh: çok kirlilere 1.5 kapak öneriyorlar ama zaten kilenmeye kalmıyor kıyafetlerimiz...
Kullanıcı avatarı
nurkelebek
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen sarilaci » Cmt May 30, 2009 10:13 am

beyazlılar için acenin detarjanını aldım ve sonuç berbat birdaha alıcağımı sanmıyorum
siyahlılar için bnde perwollu kullanıyorum bir kapak zaten yeni çamaşır makinaları o kadar az su alıyolarki 7 kiloluk makinaya fazla çamaşır koyamıyorum
renkliler içinde omo color kullanıyorum memnunum
ne son olarakta yumuşatıcı olarak vernel almıştım ama istediğim gibi koku vermiyo sanki :confused: bol bol koyduğum halde,yorumlarınıza göre birde bingoyu denemeyi düşünüyorum ;)
Kullanıcı avatarı
sarilaci
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen mobesa » Cmt May 30, 2009 10:39 am

ben makineye çamaşır attığımda yazmıştım mesajı tabii çoktaan çıkardım kurudular bile :nanik: yetiyormuş bir kapak.ilk defa kullandım da perwoll :blushing: miss gibi oldular.

sarilacicim vernelim mor renkli olanı guzel kokuyor.bende ondan kullanıyordum.cok memnunum aslında.simdi bingosoft beyaz aldım bir de onu deniyim diye.
mobesa
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen pembeprenses » Cmt May 30, 2009 12:10 pm

yumuşatıcı olarak bende verneli pek tutmadım.helede gül kokulu pembe olan hem kokusu çirkin hemde çok az kokuyo. :tongue: gerçi iyi ki az kokuyo :lol:
ezginin mutfağı
Kullanıcı avatarı
pembeprenses
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen sarilaci » Cmt May 30, 2009 12:17 pm

bnde vernelin pembe olanını kullanıyorum şimdilik sanırım lavanta ve vanilyalıydı kokusu güzel ama kalıcılığı hoş değil en kısa zamanda bingoyuda deniycem ;)
Kullanıcı avatarı
sarilaci
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen mylove95 » Cmt May 30, 2009 12:21 pm

bzde de şuan ariel pro-zim7 extra soft galiba ismi, o var, kokusunu seviyorum, ama paketin üzerinde, hiç yumuşatıcı kullanmadan çamaşırlarınız yumuşacık olucak dio :nanik: yumuşatıcı kullanmaynca hiiç de yumuşak olmuyor, ne kadar derse desinn, yumuşatıcı kullanılmazsa sert oluo çamaşırlarr :pisik:

sarilaci, yumuşatıcılar'a da yazmıştım, bingo'nun ürünleri hoşuma gidiyor :yeah: şuan da eau de perfume etkisi'ni kullanıyoruz evde, kırmızı renkli, kokusu biraz ağır ama çamaşırlarda çook hoş bi kokusu varr, bingo'nun mavisi de güzel oohhhhh miss :music: ss gibi kokuor , kısaca benden tavsiye, denemende fayda var ;)
Mutlu son, diye birşey yoktur. Çünkü birşeyde 'son' varsa orada mutluluk yoktur.
Kullanıcı avatarı
mylove95
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen mobesa » Cmt May 30, 2009 12:33 pm

vernelin pembesi çok kotuuu :tongue: atın onuuu :laugh:
mobesa
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen sarilaci » Cmt May 30, 2009 12:38 pm

5 lt. 1 ay olmadı daha bitmek üzere zaten acaba bn müsrüfmüyüm yoksa normali bumudur kızlar :confused:
Kullanıcı avatarı
sarilaci
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen mobesa » Cmt May 30, 2009 12:40 pm

ayy 1 ayda 5 lt fazla gorundu bana :confused: bizde 2 kişiyiz ve 3 gunde bir falan çalışıyor makinem.elimde boldur ama bana 5lt 2-3 ay gidiyor :confused:
mobesa
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen sarilaci » Cmt May 30, 2009 12:46 pm

ayyy aşkım görmesin bu yazdıklarımızı :laugh: :laugh: ben baya bi abartmışım ozaman zaten hayatımda ilk defa evlendiğimden beri çamaşır yıkıyorum :confused: normal ölçülernde kullanamaya başlasam ii olucak yoksa incir ağacının tohumları yeşermeye başladı :toofunny:
Kullanıcı avatarı
sarilaci
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen mobesa » Cmt May 30, 2009 12:50 pm

ahahha alışırsın canım.ben de ev işlerine evlendikten sonra başladım :) bişey olmaz seni miss gibi kokutayım diye boyle kullanıyorum askım dersin :laugh:
mobesa
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen sarilaci » Cmt May 30, 2009 12:51 pm

evet evet güzel bahaneymiş :laugh: :laugh:
Kullanıcı avatarı
sarilaci
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen pembeprenses » Pzr May 31, 2009 9:37 am

dün yumoş tatlı badem kokulu yumuşatıcı aldım kokusu süper :love10: bakalım çamaşırlarda etkisi nasıl olacak :confused:
bu arada pervol siyah sihir bir harika :yeah:
tursil aldım birde deterjan olarak leylak kokusu çok güzel :yeah:
ezginin mutfağı
Kullanıcı avatarı
pembeprenses
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen nurkelebek » Pzr May 31, 2009 10:04 am

perwol siyah çok iyi cidden..çok geçç tanıştığımı düşünüyorum bununla..çünkü siyah çamaşırlar sanki hemen agarıyor gibiydi..şimdi daha canlılar :yeah:
yumuşatıcı olarak her markayı denedim ama en kalıcı ve güsel kokuyu bingo beyaz ve parfümlü olanda yakaladım..bir de viking beyazı unutmıyayım...
Kullanıcı avatarı
nurkelebek
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen menekseci » Pzr Haz 14, 2009 12:45 am

perwol benim siyahları açtı zamanla memnun kalmadım ariyel beyazlar için,renkliler için bingo, yumuşatıcı bingo solf harika biyumuşatıcı halılarları yıkamak için ne kullanayım arkadaşlar
Kullanıcı avatarı
menekseci
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen hilal123 » Pzr Haz 14, 2009 1:55 am

Kizlar beyazlarinizin bembeyaz olmasini istiyorsaniz deterjan kismina bi paket kabartma tozu karistirin ve koyun. Ama beyazlar icin yalniz... Beyazlar karbeyaz oluyor :love10:
Kullanıcı avatarı
hilal123
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen mylove95 » Pzr Haz 14, 2009 8:04 am

ilk defa duyuyorumm :confused: ama anneme söliym de, hemenn deneyelm bunu, önerin için sağoll! :kissmuch:
Mutlu son, diye birşey yoktur. Çünkü birşeyde 'son' varsa orada mutluluk yoktur.
Kullanıcı avatarı
mylove95
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen mylove95 » Pzr Haz 14, 2009 6:33 pm

bugün vernel aldım, yanında tursil matik'in 150 gramlık hediyesi vardı, beyazları onunla yıkadım, ve hilalin, söylediğini de yaptım, 1 paket kabartma tozunu da koyup, beyazları öyle yıkadım, çok da güzel oldu, karbeyaz diyebilirimm, badem sütü de çok süper kokuyor, tavsiye ederim! ;)
Kullanıcı avatarı
mylove95
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen mobesa » Pzr Haz 14, 2009 6:57 pm

aa hiloşum ben de ilk defa duydum bunu :dontknow: deniycem mutlaka.ben de tülleri yıkarken bir kaşık toz şeker koyuyorum.nette bir yerlerde okudum.o da beyaz yapıyordu.ama kıyafetler için şekeri denemedim hiç :dontknow:
mobesa
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen mylove95 » Pzr Haz 14, 2009 6:59 pm

dene mubişş, gerçekten de inanılmaz beyaz yapıor, ben de şaşırdım, bu kadarını da beklemiodumm :confused:
Kullanıcı avatarı
mylove95
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen esosh » Pzr Haz 14, 2009 7:02 pm

hilalcim saol hiç duymamıştım bunu, anneme söliyim deneyelim
Kullanıcı avatarı
esosh
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen hilal123 » Pzr Haz 14, 2009 7:04 pm

Kayinvalidem sagolsun. Hep aslinda camasir makinasinda veya deterjaninda maarifet var sanardim, kendisi gecen hafta sirrini acikladi bana. :shh: Bende diyorumki bu camasir odasinda kabartma tozunun ne isi var. :laugh: Zaten onun camasir odasinda her türlü leke cikarici deterjan sivi sabun bulmak mümkün :laugh: Isinize yaradigina sevindim kizlar :kissmuch:
Kullanıcı avatarı
hilal123
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen mylove95 » Pzr Haz 14, 2009 7:08 pm

çok saoL cnm, bizim çok işimize yaradı! :kissmuch:
Kullanıcı avatarı
mylove95
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen hilal123 » Pzr Haz 14, 2009 7:15 pm

Duyduklarimiz ve denediklerimizi paylasmak icin burdayiz, ;) bisey degil Mylove :blushing:
Kullanıcı avatarı
hilal123
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen mylove95 » Pzr Haz 14, 2009 7:19 pm

:kiss: :bye:
Kullanıcı avatarı
mylove95
BaKımLı
BaKımLı

ÖncekiSonraki

Dön Temizlik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir