Kullanıcı avatarı
Gönderen: melismelis - Güzelliğine Düşkün
#359594 kızlar yumuşatıcı olarak Bingo soft beyaz ı kesinlikle öneririm. Ayrıca çamaşırlarınızın kokusunun kalıcı olması için birkaç damla yumuşatıcıyı su ile karıştırın. İyice suda çözüldükten sonra spey şişesine doldurup çamasırlarınıza sıkabilirsiniz. Leke bırakmıyor. Ütü de yapınca koku daha da kalıcı oluyor :banana: :huggs:
Gönderen: KELEBEK08 - Güzelliğine Düşkün
#359785 kızlar valla ben en başlarda ariel kullanıyordum , ama içinde pek çok kanserojen madde var. Bütün deterjanlar öyle. Ben artık amway kullanıyorum. Çok iyi bir marka hem kanserojen değil. Yumuşatıcı , leke çıkarıcı , deterjan , sıvı sabun , bulaşık deterjanı. Açıkçası bütün temizlik ürünlerim amway. Tavsiye ederimm... :yeah:
Gönderen: KELEBEK08 - Güzelliğine Düşkün
#360430 kızlar eğer çamaşırlarınızın güzel kokmasının istiyosanız şöyle yapın ; Çamaşır makinesinden çıkrarırken ıslak halde üzerine yumoş comfort spring diye bişey var. Ondan sıkın. Çamaşırlarınız 1 haftadan hatta belki daha fazladır. Süppeeer kokuyor valla çoook ama çoook tavsiye ederim. Harikaaa :yeah: :yeah:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: melismelis - Güzelliğine Düşkün
#364305 çamaşır makinesi deterjanlarının zararları ile ilgili okuduğum birçok yazıdan sonra bende tavsiye edildiği üzere sabun tozu ve soda matik aldım. kızlar gerçekten süper bişey bu sabun tozu hem tamamen doğal hem de yumuşatıcı kullanmadığım halde yumuşacık oldu ve mis gibi kokuyor çamaşırlar. Bu arada okuduğum yazılrdan birinde çamaşır deterjanı kalıntılarının çamaşırlardan tamamen gitmesi için 30 kez suyla yıkama yapmak gerekiyormuş.. Bundan sonra sabun tozu ve soda matik devam. Soda matik lullanınca calgon kullanmaya da gerek kalmıyor. Soda matik doğal bir kireç çözücüymüş . Hepinize kesinlikle ve kesinlikle tavsiye ediyorum. Sabun tozu oalark %100 doğal (üzerinde beebkleriniz için kullanabilirsiniz yazıyor) dalan sabun tozu aldım. Metro'dan 2 YTL. soa metik de 1.50 YTL. :yeah: :huggs:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: pasha06 - Güzelliğine Düşkün
#364310 peki bişiy sorcam bu yumoş comfor'un asıl kullanım alanı çamaşırlarmı yoksa sizden gelen bi buluş mu onu merak ettim bilmiyorumda cahilliğime verin artık :blushing:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: hayella - Güzelliğine Düşkün
#376596 kızlaaarrrrrrr sıkı durunn son deneyimlerimi anlatıyorummmm :type:
1. si Mis gibi deterjan kokusu isteyenlerrr ilk deneyimim size.. Çamaşırınızı yumuşatıcı koymadan yıkayıp katlandıktan sonra dolabınıza yerleştirirken aralarına mesela bir dolap için bir tane omo vs koyun. o dolaaapppppp nasıl mis gibi deterjan ve temizlik kokuyoooooo anlatamammmmmmmm*** Ve gün içinde sizi ilk görenin bunu farkedeceği garantisi veriyorummmmm***

2.si Mis gibi ve KALICI parfüm kokusu isteyenlere... Perwoll'un siyah çamaşırlar için olan sıvı deterjanı hayatım da gördüğüm en kalıcı koku*** parfümden bile.. Mesela şöyle efem: perwoll siyah sihirle yıkanmış bir çamaşırı artık terlemediğiniz yeri kalmayıncaya kadar giyiyorsunuz spor mu yaparsınız artık ne yaparsanız yapın... Her tarafı sırılsıklam ter olmuşş, yada bir hafta boyunca giyilmiş artık makineye gidecek olan bir pantolon, tşört vesaire üzerinizden çıkarıp makineye atılırken bile halaaaa perwoll kokuyor inanamazzsınızzz***

3. sü Yumuşatıcılar içinde en kalıcı koku şampuyonu ise Vernel Relax Aroma therapi.. Perdelerimi yıkarken içinde yarım kapak koyuyorum evi nasıl güzel bi koku sarıyor anlatılmazz...

4. sü ise makinesinden koku gelenlere: eğer çamaşırlarınızda nem kokusu var ise deterjanınızla birlikte makineye soda (karbonat) ekleyinnn..

benden bu kadarrr :)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: medo - Güzelliğine Düşkün
#381408 hayellacım tavsiyen üzerine pervoll aldım gerçekten çok iyi kulanmadıgım yumuşatıcı kalmadı en iyisi buydu çooook teşekkür ederim canım :kiss: :banana:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: irmak84 - Güzelliğine Düşkün
#408128 Beyazları yıkarken önyıkama için deterjanla beraber sabun tozu koyuyoruz çok güzel bembeyaz oluyor.Hem de daha sağlıklı çamaşırlar için.Hacı şakirinkini önerebilirim çamaşır makinesi için uygun olanını.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: caramel83 - BaKımLı
#425629 arıel, omo vs. her deterjanı denedım ama hıcbırı alo kadar mutlu etmedı benı :love10: beyazlar ıcın alo kar cıcegı, renklıler ıcınse alo renklıyı kullanıyorum..cokkkk memnunummmm :love10:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: drBeauty - BaKımLı
pinkyellow yazdı:ben de mavi perwoll kullanıyorum, hem renkler solmuyor hem de çook güzel kokuyor tavsiye ederim kızlar.

canım renkliler için olanı dimi o,,
ya peki iyi temizliyormu, lekeleri filan?
bende sıwı det. merak ediyorum ama sanki toz kadar temizlemezmiş gibi geliyo :dontknow:
hani siyahlar için olan neysede renkliler için olanın temizlemesi önemli!
Kullanıcı avatarı
Gönderen: hayella - Güzelliğine Düşkün
#533548 kızlar bu arada aklınızda bulunsun bu açık deterjan satan yerler falan varya, dükkanda temizlik malzemeleri falan oluyo hani ben ordan kilosu 3 ytl den :) iki ayrı pakette 1 er kiloluk rinso aldım koydum poşetleri dolabıma elbiselerim çarşaflarım mislerrrrr gibi kokuyooOoO... :blushing: :blushing: :blushing: hele bi da dolabın kaapağını açar açmaz dolaptan gelen kokuyu hiç anlatamam denemeniz lazımm :)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: bruno - BaKımLı
#533582 eskiden sabun tozu kullanırdım fakat makina sabun tozunu tam eritmediği için zamanla tıkama yapabiliyor aklınızda olsun, deterjana eser miktarda eklemek çok daha iyi bir çözüm. deterjan olarak da ariel omo gibi markaları bıraktım artık. çok fazla kimyasal içerik bulunduruyorlar kesinlikle alo ve bingo diyorum. hem daha uygun hem de çok güzel temizliyor. bir deneyin ;)
perwoll siyah ikonusunda ise kesinlikle katılıyorum muhteşem :yeah:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: turkcecii - Güzelliğine Düşkün
#534249 bingo matikler çok güzel yıkıyor kızlar ayrıca bingo deterjana bingo soft yumuşatıcı ekleyin, alın size misssler gibi çamaşır kokusuuu.. ben yapışıyorum resmen çamaşırlara o kadar güzel kokuyor:)
Gönderen: mobesa - KoKoŞ
#534264 normalde ariel deterjan ve vernel mor olanından yumuşatıcı kullanıyordum.bu sefer ki market alışverişinde deterjanı da yumuşatıcıyı da bingo aldım.deniycem bakalım.bir de perwollun renkliler için olanını aldım.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: sarilaci - SüsLü
#537867 beyazlılar için acenin detarjanını aldım ve sonuç berbat birdaha alıcağımı sanmıyorum
siyahlılar için bnde perwollu kullanıyorum bir kapak zaten yeni çamaşır makinaları o kadar az su alıyolarki 7 kiloluk makinaya fazla çamaşır koyamıyorum
renkliler içinde omo color kullanıyorum memnunum
ne son olarakta yumuşatıcı olarak vernel almıştım ama istediğim gibi koku vermiyo sanki :confused: bol bol koyduğum halde,yorumlarınıza göre birde bingoyu denemeyi düşünüyorum ;)
#537895 ben makineye çamaşır attığımda yazmıştım mesajı tabii çoktaan çıkardım kurudular bile :nanik: yetiyormuş bir kapak.ilk defa kullandım da perwoll :blushing: miss gibi oldular.

sarilacicim vernelim mor renkli olanı guzel kokuyor.bende ondan kullanıyordum.cok memnunum aslında.simdi bingosoft beyaz aldım bir de onu deniyim diye.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: mylove95 - BaKımLı
#538017 bzde de şuan ariel pro-zim7 extra soft galiba ismi, o var, kokusunu seviyorum, ama paketin üzerinde, hiç yumuşatıcı kullanmadan çamaşırlarınız yumuşacık olucak dio :nanik: yumuşatıcı kullanmaynca hiiç de yumuşak olmuyor, ne kadar derse desinn, yumuşatıcı kullanılmazsa sert oluo çamaşırlarr :pisik:

sarilaci, yumuşatıcılar'a da yazmıştım, bingo'nun ürünleri hoşuma gidiyor :yeah: şuan da eau de perfume etkisi'ni kullanıyoruz evde, kırmızı renkli, kokusu biraz ağır ama çamaşırlarda çook hoş bi kokusu varr, bingo'nun mavisi de güzel oohhhhh miss :music: ss gibi kokuor , kısaca benden tavsiye, denemende fayda var ;)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: sarilaci - SüsLü
#538043 ayyy aşkım görmesin bu yazdıklarımızı :laugh: :laugh: ben baya bi abartmışım ozaman zaten hayatımda ilk defa evlendiğimden beri çamaşır yıkıyorum :confused: normal ölçülernde kullanamaya başlasam ii olucak yoksa incir ağacının tohumları yeşermeye başladı :toofunny:
#538047 ahahha alışırsın canım.ben de ev işlerine evlendikten sonra başladım :) bişey olmaz seni miss gibi kokutayım diye boyle kullanıyorum askım dersin :laugh:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: pembeprenses - SüsLü
#538702 dün yumoş tatlı badem kokulu yumuşatıcı aldım kokusu süper :love10: bakalım çamaşırlarda etkisi nasıl olacak :confused:
bu arada pervol siyah sihir bir harika :yeah:
tursil aldım birde deterjan olarak leylak kokusu çok güzel :yeah:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: nurkelebek - KoKoŞ
#538707 perwol siyah çok iyi cidden..çok geçç tanıştığımı düşünüyorum bununla..çünkü siyah çamaşırlar sanki hemen agarıyor gibiydi..şimdi daha canlılar :yeah:
yumuşatıcı olarak her markayı denedim ama en kalıcı ve güsel kokuyu bingo beyaz ve parfümlü olanda yakaladım..bir de viking beyazı unutmıyayım...
Kullanıcı avatarı
Gönderen: menekseci - Güzelliğine Düşkün
#552508 perwol benim siyahları açtı zamanla memnun kalmadım ariyel beyazlar için,renkliler için bingo, yumuşatıcı bingo solf harika biyumuşatıcı halılarları yıkamak için ne kullanayım arkadaşlar
Kullanıcı avatarı
#552548 ilk defa duyuyorumm :confused: ama anneme söliym de, hemenn deneyelm bunu, önerin için sağoll! :kissmuch:
Kullanıcı avatarı
#552883 bugün vernel aldım, yanında tursil matik'in 150 gramlık hediyesi vardı, beyazları onunla yıkadım, ve hilalin, söylediğini de yaptım, 1 paket kabartma tozunu da koyup, beyazları öyle yıkadım, çok da güzel oldu, karbeyaz diyebilirimm, badem sütü de çok süper kokuyor, tavsiye ederim! ;)
#552896 aa hiloşum ben de ilk defa duydum bunu :dontknow: deniycem mutlaka.ben de tülleri yıkarken bir kaşık toz şeker koyuyorum.nette bir yerlerde okudum.o da beyaz yapıyordu.ama kıyafetler için şekeri denemedim hiç :dontknow:
Kullanıcı avatarı
#552898 dene mubişş, gerçekten de inanılmaz beyaz yapıor, ben de şaşırdım, bu kadarını da beklemiodumm :confused:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: hilal123 - SüsLü
#552904 Kayinvalidem sagolsun. Hep aslinda camasir makinasinda veya deterjaninda maarifet var sanardim, kendisi gecen hafta sirrini acikladi bana. :shh: Bende diyorumki bu camasir odasinda kabartma tozunun ne isi var. :laugh: Zaten onun camasir odasinda her türlü leke cikarici deterjan sivi sabun bulmak mümkün :laugh: Isinize yaradigina sevindim kizlar :kissmuch: