Hamilelikte Düşük

Moderatör: luthien

Re: Hamilelikte Düşük

Mesajgönderen yess » Cum Nis 24, 2009 5:10 pm

organze, cnm çok çok geçmiş olsun!. Canını sıkmamaya çalış tatlım budefa olmadı inşallah bidahaki sefere sağ salim,sorunsuz bi şekilde kucağına alırsın :pray: Kendine,sağlığına dikkat ett iyi haberlerini beklerizz bu konuda ilerki günlerdee..
Kullanıcı avatarı
yess
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen Roxana60 » Cum Nis 24, 2009 6:42 pm

organze, çok geçmiş olsun. Umarım ilerleyen günlerde bizlere güzel haberler verirsin. :kissmuch:
Roxana60
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen esrath » Cum May 01, 2009 8:06 pm

Geçmiş olsun canım ne dense boş boyle durumlar benımde en cok korktugum durum bu .doktorum ileride gebelıkde dusuk olma rıskımın cok yuksek oldugunu soyledı :crybaby: bundan cok korkuyorum Allah dusmanımın basına bıle vermesın:(
Canım oğlum Göktürk'üm<3
esrath
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen peony » Cum May 01, 2009 10:53 pm

organzecim geçmiş olsun arkadaşım, herşeyin hayırlısı demekten başka birşey gelmiyor insanın elinden :(
allah en kısa zamanda sağlıklı bir yavru nasip etsin sana :pray:
ecemevleniyor.blogspot
Kullanıcı avatarı
peony
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen dkny702 » Cum May 01, 2009 11:17 pm

organze çok geçmiş olsun bi anne adayının en zor durumu bu olsa gerek moralini düzeltirmi bilmiyorum ama hevesini ve ümitlerini kırma sakın demekki zamanı var ben bazen hayatımda olmayan şeyler için böle düşünürüm sende dene işe yarıyo tekrar geçmiş olsun :kissmuch:
dkny702
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen sncry » Prş Tem 02, 2009 6:18 pm

kızlar boş gebelik hakkında bilgisi olan var mı??
Kullanıcı avatarı
sncry
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen mylove95 » Pzt Tem 20, 2009 6:21 pm

ßO$ GEßELİK

Halk arasında su gebeliği olarak da adlandırılan bu durumda gebelik kesesini oluşturan zar ve plasenta oluşurken bu yapıların içinde bir bebek bulunmaz.

Tanısı ultrasonda embryo ve kalp atımları görülmesi gereken haftalarda kesenin boş olarak izlenmesi ile konur. Erken gebelikte konulan bir tanı olduğu için bazı özel durumlara dikkat etmek gerekir. Özellikle adet kanamaları düzensiz olan kişilerde yumurtlama beklenen tarihten daha sonra gerçekleşmiş olabileceğinden bu durum özellikle dikkate alınmalıdır.

Boş gebelik ile çok erken dönemdeki normal bir gebeliği ayırdetmenin en önemli yolu kese içinde yolk kesesi adı verilen yapının izlenmesidir. Yolk kesesi varlığı gebeliğin boş gebelik olmadığının en önemli belirtisidir. Öte yandan kesenin ultrasondaki görüntüsü de bu iki durumun ayrımında yol gösterici olabilir. Teorik olarak son adet tarihinden yaklaşık 5 hafta geçen durumlarda transvajinal ultrasonografi ile fetus görülebilmelidir. Bunun gerçekleşmediği durumlarda ise boş gebelik tanısı koymak için aceleci davranmak çok yanlış bir yaklaşım olacaktır. Bu gibi bir durum varlığında en azından bir hafta beklenerek durumun gidişatı hakkında yeterli bilgi edinilmelidir.
blighted111.jpg

Erken gebelik kayıpları, yani düşüklerin neredeyse yarısından fazlasının sebebi boş gebeliklerdir.

Blighted ovumda annede yumurtlama olur. Bu yumurta babadan gelen sperm ile birleşir ve döllenir. Döllenen yumurta tüplerdeki yolculuğunu tamamlar ve rahim duvarına tutunur.Gelişen hücreler gebelik kesesini oluşturmaya başlarlar. Buraya kadar herşey normal gebelikle aynıdır. Normal olmayan ise bu kesenin içinde embryo olmamasıdır.

Belirtileri
Klinik olarak normal bir erken gebelikten hiçbir fark yoktur. Tüm belirtiler aynıdır. Ne bir kanama ne de kramplar bulunur.Zaman geçtikçe hafif kahverengi akıntı görülebilir ancak bu da ayırıcı bir bulgu değildir. Kişi ultrason kontrolünde gebelik kesesinin içinde embroyun ve kalp atımlarının olmadığı anlaşılana kadar boş gebelik olduğunu fark edemez.

Nedenleri
Boş gebelik kromozomal problemlerden kaynaklanan bir tablodur. Bu olayın kalıtsal olduğu anlamına gelmez. Sadece o gebeliği meydana getiren sperm ve yumurtalarda kalite düşüklüğü ya da anomali söz konusudur. Geçmişte düşük yapan kadınların çoğu boş gebelikten haberdar bile değildiler. Oysa günümüzde uterus içinde neler olup bittiğini çok güzel gösteren ultrason cihazları ve tecrübeli hekimler sayesinde bu tür hastalıkları tespit edebiliyoruz ve düşük gibi tehlike yaratabilecek durumlara karşı önlemimizi alabiliyoruz.

Blighted ovum tekrarlama eğiliminde olan bir anomali değildir. Kromozomal bozukluk olmasına karşın anne ya da babada genetik bir problem yoksa kalıtsal özellik göstermez. Tamamen normal bir düşük olarak sınıflandırılmalıdır. Özellikle ilk gebeliği boş gebelik veya düşük ile sonuçlanan anne baba adayları haklı olarak endişe duyarlar. Oysa bir neden aramak için arka arkaya 2 yada 3 düşük olması gereklidir.

Tedavi
Blighted ovum'un tedavisi gebeliğin kürtaj ile sonlandırılmasıdır. Bunun dışında herhangi bir tedavi alternatifi yoktur.Kürtaj tanı konulduktan sonra mümkün olan en kısa zamanda yapılmalıdır.

Boş gebelik nedeni ile kürtaj olmak zorunda kalan anne adaylarında 1-2 hafta içinde yeniden yumurtlama olur ve 4 hafta sonunda adet görürler. Bu adet kanamasından sonraki siklusdan itibaren yeniden gebe kalınmasında hiçbir sakınca yoktur.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.
Mutlu son, diye birşey yoktur. Çünkü birşeyde 'son' varsa orada mutluluk yoktur.
Kullanıcı avatarı
mylove95
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen jazmin » Pzt Ağu 17, 2009 1:40 pm

Benim de boş gebelik nedeniyle ilk gebeliğim sonlandırıldı. :crybaby: Allah herkese sağlıklı bir hamilelik dönemi yaşatsın...
Kullanıcı avatarı
jazmin
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen barones » Pzt Eki 26, 2009 12:13 pm

kızlar sabah doktorum programında ender saraç söyledi: "ebegümeci bitkisi hamilelikte tüketilmemelidir.çünkü düşük yaptırma özelliği var" dedi.belki biliyosunuzdu ama söliiim dedim ;)
.
Kullanıcı avatarı
barones
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen gokche19 » Pzt Eki 26, 2009 12:31 pm

organze,jazmin çok geçmiş olsun kızlar :kiss: inşallah sağlıklı bi hamilelik sonunda güzel bebişleriniz olur :blushing: :pray:
gokche19
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen partlycloudy » Pzt Eki 26, 2009 12:32 pm

evet hatta o bitkinin adının ebe gümeci olmasının sebebide burdan geliyor, eskiden kadınlar çocuk düşürmek istediklerinde içerlermiş bu otu kaynatıp :confused: :confused:
Kullanıcı avatarı
partlycloudy
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen gokche19 » Pzt Eki 26, 2009 12:42 pm

aaa partycloudy ne kadar ilginç :O hiç böle düşünmemiştim isminde saklıymış özelliği :confused: :confused: :confused:
gokche19
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen barones » Pzt Eki 26, 2009 12:47 pm

birde
adaçayı
ginseng
soya
bu üçlüdende uzak durmak gerek dedi ender saraç.çünkü adaçayı ve soya da doğal ostrojen varmış ve eğer bebek erkek olacaksa ostrojen kadınlık hormonu olduğundan erkek bebekte bir takım cinsiyet ve cinsel tercih sıkıntılarına yol açabiliyomuş
ginseng de de doğal testesteron ve cinsel gücü artırıcı etkisi varmış.buda bebek kız olacaksa ondada benzer problemlere yol açabiliyomuş.o yüzden bunların hamileliğin hiçbir döneminde alınmaması gerektiğini söyledi doktor
.
Kullanıcı avatarı
barones
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen nurkelebek » Prş Eki 29, 2009 7:29 am

ebegümeci nin düşüğü tetiklediğini bilmiyordum..çok şaşırdım...yeşil çayda zaarlı sanırım hamileler için..adaçayı da zararlıymış dikkat etmek lazım..
Kullanıcı avatarı
nurkelebek
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen roserose » Prş Eki 29, 2009 12:10 pm

ne kadar çok düşük tehlikesi yapan bitki varmış ben bide maydonuzu biliyorum kızlar sistik olduğumda içerim hep kaynatıp iyi geliyor ama bir yerde okumuştumkesinlikle hamile bayanlar içmesin yazıyordu düşüğe sebebiyetet veriyormuş :confused:
Kullanıcı avatarı
roserose
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen p11nar » Prş Eki 29, 2009 7:27 pm

organzecim çok geçmiş olsun tatlım :(
=)
Kullanıcı avatarı
p11nar
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen blueangel84 » Sal Kas 10, 2009 12:45 pm

kızlar ben de dün test yaptım ve çift çizgiyi gördüm :) inanamadım bi test daha yaptım.sonuç aynıydı.bu akşam da randevum var doktora.ama şu düşük konusu kafamı çok kurcalıyo.ben de hamileliğimin ilk haftalarında çok stresler yaşadım eşimle bitmek bilmeyen tartışmlar yüzünden.şimdi bunların kötü birşeylere sebep olabileceğinden çok korkuyorum.şimdi 5 haftalık hamileyim.sanki çok hazırlıksız yakalandım.ben şimdi ne yiyeceğim,ne içeceğim.neden düşük olur acaba.buna sebep nedir biliyormusunuz :blushing:
Kullanıcı avatarı
blueangel84
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen unzile06 » Pzr Kas 21, 2010 6:16 pm

organze geçmiş olsun cnm bende yaşadım bunu tarifi imkansız ama asla kendını bırakma sadece sabır .
unzile06
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen nil03 » Pzr Eyl 18, 2011 7:34 pm

allah kimseye bu duyguyu yaşatmasın ben 3 kere yaşadım tekraralayan düşük rahatsızlığı vardı bendene kadar acı bişi olduğunu bilirimm allahım kimseye göstermesin böle durumda olanlar varsa tedavisi mümkün artık ben doktor seval taşdemirde tedavi gördüm 4. hamilleğimde bebeğime sahip olabildim; çok sancılı zor bir süreç olsa da değiyor allahım razı olsun bu tedavidende doktorumdanda beni bebeğime kavuşturdu düşmanımın başına vermesin allah bu illeti gerçekten mücadelesi çok zor..
nil03
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen eylemece » Sal Ara 11, 2012 7:14 pm

düşük yapan hastalara büyük geçmiş olsun hamilelikte düşük genelde kan uyuşmazlığı ve çoğu zamanda bebekte oluşan rahatsızlık ve bilinmeyen tanıda oluyor bana gelen hastalarda bebkte sorun çıkıyordu ve bebeğin kalp atışları duruyordu kürtaj yapılıyordu bu gebelere genelde bi dahaki gebelikte clecsan iğnesi veriliyorr ve hamillik sürecinde 9 ay boyunca kullanılıyor çoğunda gebelik sürerken nadiren tekrar düşük yapan hastalarda oluyor ve bu hastalar normal polikinlinikte tedavi edemediğimizden dolayı genelde üniversite fakültelerine yönlendiriyoruz hepinize hayırlı gebelikler.:)
eylemece
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen eracun » Pzr Nis 07, 2013 10:27 pm

selam. Bende bu hafta düşük yaptım.Kürtajla alındı bebegim. Hala şoku üzerimde. Agrım yoktu ama bu gece feci arttı. Uyuyamıyorum:(
Kullanıcı avatarı
eracun
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen withmyheart » Pzt Nis 08, 2013 7:22 am

eracun cnm çok geçmiş olsun.ilk gebeliklerde çok yaşanıyor artık bu.inş. kısa sürede toparlanır hayırlısıyla bebeğini kucağına alırsın...
Kullanıcı avatarı
withmyheart
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen mavisu » Prş May 09, 2013 9:04 pm

eracun geçmiş olsun canım.
Oğluşumla tanışmama çok az kaldı :)))
Kullanıcı avatarı
mavisu
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen queenika » Cmt Haz 08, 2013 12:21 am

selam arkadaşlar bugüne kadar 3 hamileliğim düşükle sonuçlandı. tüp bebekte düşük riski baya az diye okudum. tüp bebek düşünüyoruz eşimle. adana'dayız dr. gökhan çıragil'i önerenler oldu iyi diye. var mı hiç sizden bilen giden?
queenika
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Önceki

Dön Hamilelik&Bebek

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir