Gezilecek görülecek yerler
Kullanıcı avatarı
Gönderen: littlebug - Güzelliğine Düşkün
#412678 kızlar ben uçağa yalnız hiç binmedim havaalanına girdikten sonra ne yapılması gerek hiç bilmiyorum ayın onyedisinde önce izmire sonra almanyaya gidicem izmirden sonrası ailemle ama istanbuldan kendim binicem ne yapmam gerek bana anlatabilirmisiniz???
:blushing:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: ayseayse - KoKoŞ
#412684 1,5 saat önce filan havaalanında ol canım..iç hatlar gidiş'te olacaksın tabi..check-in yaptıracaksın.check-in yaptıracagın yerin no'su ekranlarda senin uçuşunun karşısında yazar.. H2,G1 gibi..sonra valizini bırakıp chek-in'de, kapıya girersin.ordan ucaga binilir zaten..kapı no'su (gate) zaten biletinde ve de ekranlarda yazar :bye: umarım anlatabilmişimdir :blushing:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: littlebug - Güzelliğine Düşkün
#412697
ayseayse yazdı:1,5 saat önce filan havaalanında ol canım..iç hatlar gidiş'te olacaksın tabi..check-in yaptıracaksın.check-in yaptıracagın yerin no'su ekranlarda senin uçuşunun karşısında yazar.. H2,G1 gibi..sonra valizini bırakıp chek-in'de, kapıya girersin.ordan ucaga binilir zaten..kapı no'su (gate) zaten biletinde ve de ekranlarda yazar :bye: umarım anlatabilmişimdir :blushing:

çoook teşekkür ederim ayşe not aldım hepsini çok gözümde büyüyodu rahatladım çok saol canım
Kullanıcı avatarı
Gönderen: ekinoksenem - SüsLü
#957497 bence havaaalınında yapılmaması gerekenler diye bir de başlık olması lazım.. mesela havaalanına ilk defa binenler otobüs gibi düşünüyorlar. "10 dk önce gitsek bir şey olmaz" diyenler :confused: bir de uçağa ilk defa binecek olan bazı şahıslar bir heyecan aman kaçırıcam havalarında.. ayrıca havaalanına gelirken özellikle süslenen ve tak tak topuklu giyenleri anlamıyorum. show yapmaya mı geldin? uçağa binmeye mi? bir de "uçağa biniyorum ben" havaları oluyor bunlarda :laugh: :laugh: sanki biz binmiyoruz...
Kullanıcı avatarı
Gönderen: romneya - SüsLü
#966184 Arkadaslar hangi baslığa sorsam bilemedim. Kuzenim ve bebeğiyle Hollanda'ya gideceğiz. Bebeği 2 yasından küçük. Önceden 2 yas altına pasaport istemiyorlarmıs, şimdi istiyorlar. Pasaport cıkardık bebeğe ama vize için ona da alacak mıyız? Konsolosluğu arıyorum kac gundur, hatlar hep dolu :tongue: Bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi?
Kullanıcı avatarı
Gönderen: Junkhead - KoKoŞ
#966280
ekinoksenem yazdı:bence havaaalınında yapılmaması gerekenler diye bir de başlık olması lazım.. mesela havaalanına ilk defa binenler otobüs gibi düşünüyorlar. "10 dk önce gitsek bir şey olmaz" diyenler :confused: bir de uçağa ilk defa binecek olan bazı şahıslar bir heyecan aman kaçırıcam havalarında.. ayrıca havaalanına gelirken özellikle süslenen ve tak tak topuklu giyenleri anlamıyorum. show yapmaya mı geldin? uçağa binmeye mi? bir de "uçağa biniyorum ben" havaları oluyor bunlarda :laugh: :laugh: sanki biz binmiyoruz...Ay Senemcim aynen yaaa, havaalanında takır tukur yüksek topuklularla dolanan yolcuları anlamıyorum,çok komik geliyor :laugh: :laugh: Haa bir de en komiği birşey söyleyeceğim . Bir kere havaalanı bekleme salonunda oturuyorduk annemlerle, çok dikkatimi çekti . Bekleme salonunda her gelip oturan direk laptopunu açıyor :toofunny: O gün çok dalga geçmiştim, kafadan 8-9 kişi vardı etrafımızda kucağında laptop . Sanki noluyorsa iş adamı iş kadını ya herkes, orda 20 dk. beklerken laptop açmak da ne oluyor artık :) :) Böyle bir havalara giriyorlar insanlar uçağa binecekleri zaman,ne havası anlamadım :laugh: :laugh: :laugh:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: jilar - KoKoŞ
#966440 mügecim evet pasaport aldığınıza göre vize de alacaksınız , eskiden çocuk anne pasaportuna işlenip annesinin vizesinden faydalnıyordu ama kendi pasaportu olduğuna göre vizesi de olması lazım
Kullanıcı avatarı
Gönderen: romneya - SüsLü
#968899 Bestem çok sağol :kiss: Ben de öyle düşünmüştüm, pasaport varsa vize de isterler diye ama yine de bir sorayım dedim. 2 bebeği var bir de. Ekstra masraf çıktı :tongue:
Gönderen: ebruzka - Güzelliğine Düşkün
#972866 Arkadaşlar birşey sormak istiyorum şuana kadar uçağa binmemiş bir teyzemiz var ve okuma ayzma bilmıyor rahatsız olduğu içinde o.büsle göndermek istemıyoruz,öğrenmek istediğim ben bu teyzemizi uçağa bindirmek için nereye kadar eşlik edebilirim. Yardımcı olursanız sevinirim :confused:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: melezim - KoKoŞ
#973191 check-in yaptırıp uçağa binmek için olan x-ray cihazının oraya kadar yardımcı olabilirsin.Orada güvenlik görevlileri yardımcı olurlar zaten söylersiniz.
Gönderen: ebruzka - Güzelliğine Düşkün
#973856
melezim yazdı:check-in yaptırıp uçağa binmek için olan x-ray cihazının oraya kadar yardımcı olabilirsin.Orada güvenlik görevlileri yardımcı olurlar zaten söylersiniz.


Teşekkür ederim canım ;)
Gönderen: jalapeno - BaKımLı
#974392 :laugh: :laugh: Hehehhe o laptoplulara ben de hastayım
Sanki o 20 dakika içinde New York borsasından hisse takip ediyor hepsi :laugh:
Çook yoğun milletiz çok! :toofunny:

Bazen direkt bir davete katılacaksam ben de topuklu giyip biniyorum ya :blushing: ama çok yürümüyorum ordan oraya yeni gelin gibi tık tık :laugh: :laugh:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: ekinoksenem - SüsLü
#974456
jalapeno yazdı::laugh: :laugh: Hehehhe o laptoplulara ben de hastayım
Sanki o 20 dakika içinde New York borsasından hisse takip ediyor hepsi :laugh:
Çook yoğun milletiz çok! :toofunny:

Bazen direkt bir davete katılacaksam ben de topuklu giyip biniyorum ya :blushing: ama çok yürümüyorum ordan oraya yeni gelin gibi tık tık :laugh: :laugh::toofunny: türkiyeyi kurtaracak arkadaşlar. hadi 2 saat bekleyecek olursun canın sıkılır anlarım ama 30 dak için olanları anlamıyorum
Gönderen: geoshuk - Güzelliğine Düşkün
#981032 bende 16teemuuzda tek basıma ılk defa yurt dısına cıkacam.. hava alanında kaybolurum dıye stress yaptm:D:D okudum yazdıklarınızı tşk ederm.. yalnız ayakkabımızı cıkarıormusuz gibi bişilerde okumustum netden.. dogrumu? xrayden cıkarken metallerı ve ayakkabımızı fılan cıkarıormuyus?
Gönderen: geoshuk - Güzelliğine Düşkün
#981349 birde ucakdan ındıgımızde ne yapmalıyıss :) bavulları fulan ne zaman alıorus.. :) bınısdekı check ın gene yapılıormı?

geoshuk yazdı:bende 16teemuuzda tek basıma ılk defa yurt dısına cıkacam.. hava alanında kaybolurum dıye stress yaptm:D:D okudum yazdıklarınızı tşk ederm.. yalnız ayakkabımızı cıkarıormusuz gibi bişilerde okumustum netden.. dogrumu? xrayden cıkarken metallerı ve ayakkabımızı fılan cıkarıormuyus?
Kullanıcı avatarı
Gönderen: melezim - KoKoŞ
#981962 geoscuk ; x-ray dan geçerken metal aletleri çıkarıyorsun ayakkabında demirli yada boncuklu bir bölüm varsa örneğin sandalet kenarındaki metal gibi o zaman çıkıyor ayakkabılar onun haricinde ötmüyorsa gerek yok.check-in yurt dışı ve yurt içi uçuşların hepsinde yapilır zaten :kissmuch: bavul kısmına gelince makas gibi kesici aletler x-ray de görüldüğü için sorun olmuyor.Ama el bavulunu uçağa alıcaksan parfüm belki sorun çıkarabilir :kissmuch: iyi uçuşlar :kissmuch:
Gönderen: leones - Güzelliğine Düşkün
#1100051 Yurtiçinde bir yerden bir yere gideceksem ilk tercihim havayoludur. Havayolu firması seçerken de özellikle dikkat ettiğim konu hizmet kalitesidir. Bu zamana kadar birçok firma ile yolculuk yaptım. Gerek ikramları, gerek çalışanların sizinle olan iletişimi olsun sorun yaşamadım. Tabi bazen stresli, ilgisiz çalışanlara da denk geldiğim oldu. Ama bu zamana kadar AnadoluJet ile hiç uçmamıştım. Tamamen tesadüf internette Anadolu Jet bilet al seçeneğini görüncü girdim bir sayfaya. Deneyelim bakalım dedim. Biletimi aldım. Uçuş günü işlemlerimi, kontrollerimi yaptırdım. O kadar rahat ve hızlı işlemlerimi yaptırdım ki şaşırdım açıkcası. Görevli arkadaşların güleryüzlü ve çözüm odaklı yaklaşımları da hoşuma gitti. Uçağa bindim. Yerime oturdum. Kabin görevlileri kendi aralarında birşeyler konuştular. Hemen önümde kendi kendine söylenip duran tahammülsüz ve memnuniyetsiz bir yolcu vardı. Belli ki bir sorun çıkmış güvenlikte. Kabin görevlilerinden birisini çağırdı. Bayan geldi. Güleryüzlü gayet sakin buyrun dedi. Adam şikayetçi olacağını, hiç birşeyi beğenmediğini dile getirdi. Hostes yolculuk tamamlandığında kendisine yardımcı olmayı talep etti. Adam susmayınca diğer hosteslerden birisi gelip dahil oldu. O biraz daha farklı bir tavırla sakin olmasını diğer yolcuları tedirgin ettiğini belirtti. Aksi takdirde güvenlik çağıracağını söyledi kibarca uyardı. Yolculukta aynı hostes ikram yaparken dayanamadım sordum. İlk gelen hostesin bir yakını vefat etmiş. Bu da arkadaşını o durumda görünce dayanamayıp bu durumu kendisi üstlenmiş. Yakını vefat etmiş ve o profesyonelliğini bozmadan işini yapmaya devam ediyor. Gerçekten hayran kaldım yaptığı işe saygısına. Sanırım bundan sonra ilk tercihim olacak Anadolu Jet.