Havaalanında Yapılması & Yapılmaması Gerekenler

Gezilecek görülecek yerler

Havaalanında Yapılması & Yapılmaması Gerekenler

Mesajgönderen littlebug » Prş Oca 01, 2009 9:06 pm

kızlar ben uçağa yalnız hiç binmedim havaalanına girdikten sonra ne yapılması gerek hiç bilmiyorum ayın onyedisinde önce izmire sonra almanyaya gidicem izmirden sonrası ailemle ama istanbuldan kendim binicem ne yapmam gerek bana anlatabilirmisiniz???
:blushing:
Kullanıcı avatarı
littlebug
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re: havaalanında yapılması gerekenler

Mesajgönderen emel23 » Prş Oca 01, 2009 9:09 pm

ıchatlardan gırıp checkın yaptırcaksın sonra bekleme salonuna gecceksın.gırınce gorursun cok basıt hemen karsıda olur checkın ok felan var :bye:
Kullanıcı avatarı
emel23
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ayseayse » Prş Oca 01, 2009 9:13 pm

1,5 saat önce filan havaalanında ol canım..iç hatlar gidiş'te olacaksın tabi..check-in yaptıracaksın.check-in yaptıracagın yerin no'su ekranlarda senin uçuşunun karşısında yazar.. H2,G1 gibi..sonra valizini bırakıp chek-in'de, kapıya girersin.ordan ucaga binilir zaten..kapı no'su (gate) zaten biletinde ve de ekranlarda yazar :bye: umarım anlatabilmişimdir :blushing:
Kullanıcı avatarı
ayseayse
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen littlebug » Prş Oca 01, 2009 9:28 pm

ayseayse yazdı:1,5 saat önce filan havaalanında ol canım..iç hatlar gidiş'te olacaksın tabi..check-in yaptıracaksın.check-in yaptıracagın yerin no'su ekranlarda senin uçuşunun karşısında yazar.. H2,G1 gibi..sonra valizini bırakıp chek-in'de, kapıya girersin.ordan ucaga binilir zaten..kapı no'su (gate) zaten biletinde ve de ekranlarda yazar :bye: umarım anlatabilmişimdir :blushing:

çoook teşekkür ederim ayşe not aldım hepsini çok gözümde büyüyodu rahatladım çok saol canım
Kullanıcı avatarı
littlebug
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re: Havaalanında yapılması gerekenler

Mesajgönderen ekinoksenem » Cum May 27, 2011 10:21 am

bence havaaalınında yapılmaması gerekenler diye bir de başlık olması lazım.. mesela havaalanına ilk defa binenler otobüs gibi düşünüyorlar. "10 dk önce gitsek bir şey olmaz" diyenler :confused: bir de uçağa ilk defa binecek olan bazı şahıslar bir heyecan aman kaçırıcam havalarında.. ayrıca havaalanına gelirken özellikle süslenen ve tak tak topuklu giyenleri anlamıyorum. show yapmaya mı geldin? uçağa binmeye mi? bir de "uçağa biniyorum ben" havaları oluyor bunlarda :laugh: :laugh: sanki biz binmiyoruz...
Şulu Şulu
Kullanıcı avatarı
ekinoksenem
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen melezim » Cmt May 28, 2011 12:10 am

ekinoksenemcim ne güzel yazmışsınn :)
^^ Best of Everything ^^ ♥♥ bir ben var ki bende benden içeri ♥♥

''Stewardess'' :))
Kullanıcı avatarı
melezim
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ekinoksenem » Cmt May 28, 2011 7:04 am

teşekkür ederim melezim. her gittiğimde sürekli bu durumla karşılaşırım :potty:
Şulu Şulu
Kullanıcı avatarı
ekinoksenem
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen romneya » Sal Haz 07, 2011 1:25 pm

Arkadaslar hangi baslığa sorsam bilemedim. Kuzenim ve bebeğiyle Hollanda'ya gideceğiz. Bebeği 2 yasından küçük. Önceden 2 yas altına pasaport istemiyorlarmıs, şimdi istiyorlar. Pasaport cıkardık bebeğe ama vize için ona da alacak mıyız? Konsolosluğu arıyorum kac gundur, hatlar hep dolu :tongue: Bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi?
Yaş:27, Cilt tipi: Karma/Hassas, Saç Rengi: Koyu Sarı-Açık Kahve,
Göz Rengi:Kahverengi
Kullanıcı avatarı
romneya
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen Junkhead » Sal Haz 07, 2011 2:40 pm

ekinoksenem yazdı:bence havaaalınında yapılmaması gerekenler diye bir de başlık olması lazım.. mesela havaalanına ilk defa binenler otobüs gibi düşünüyorlar. "10 dk önce gitsek bir şey olmaz" diyenler :confused: bir de uçağa ilk defa binecek olan bazı şahıslar bir heyecan aman kaçırıcam havalarında.. ayrıca havaalanına gelirken özellikle süslenen ve tak tak topuklu giyenleri anlamıyorum. show yapmaya mı geldin? uçağa binmeye mi? bir de "uçağa biniyorum ben" havaları oluyor bunlarda :laugh: :laugh: sanki biz binmiyoruz...

Ay Senemcim aynen yaaa, havaalanında takır tukur yüksek topuklularla dolanan yolcuları anlamıyorum,çok komik geliyor :laugh: :laugh: Haa bir de en komiği birşey söyleyeceğim . Bir kere havaalanı bekleme salonunda oturuyorduk annemlerle, çok dikkatimi çekti . Bekleme salonunda her gelip oturan direk laptopunu açıyor :toofunny: O gün çok dalga geçmiştim, kafadan 8-9 kişi vardı etrafımızda kucağında laptop . Sanki noluyorsa iş adamı iş kadını ya herkes, orda 20 dk. beklerken laptop açmak da ne oluyor artık :) :) Böyle bir havalara giriyorlar insanlar uçağa binecekleri zaman,ne havası anlamadım :laugh: :laugh: :laugh:
junkheadinpurpleland.blogspot.com
Kullanıcı avatarı
Junkhead
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ekinoksenem » Sal Haz 07, 2011 2:53 pm

junkheaddd :toofunny: çok dogru soyluyorsun.. bir de insanlar o laptopu acarlar, sonra etrafa bir bakış atarlar bana bakıyorlar mı diye :toofunny: bir kaç kez denk geldim :toofunny:
Şulu Şulu
Kullanıcı avatarı
ekinoksenem
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen jilar » Sal Haz 07, 2011 4:06 pm

mügecim evet pasaport aldığınıza göre vize de alacaksınız , eskiden çocuk anne pasaportuna işlenip annesinin vizesinden faydalnıyordu ama kendi pasaportu olduğuna göre vizesi de olması lazım
Kullanıcı avatarı
jilar
KoKoŞ
KoKoŞ

Re: Havaalanında Yapılması & Yapılmaması Gerekenler

Mesajgönderen romneya » Prş Haz 09, 2011 4:36 pm

Bestem çok sağol :kiss: Ben de öyle düşünmüştüm, pasaport varsa vize de isterler diye ama yine de bir sorayım dedim. 2 bebeği var bir de. Ekstra masraf çıktı :tongue:
Yaş:27, Cilt tipi: Karma/Hassas, Saç Rengi: Koyu Sarı-Açık Kahve,
Göz Rengi:Kahverengi
Kullanıcı avatarı
romneya
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen ebruzka » Pzt Haz 13, 2011 1:17 pm

Arkadaşlar birşey sormak istiyorum şuana kadar uçağa binmemiş bir teyzemiz var ve okuma ayzma bilmıyor rahatsız olduğu içinde o.büsle göndermek istemıyoruz,öğrenmek istediğim ben bu teyzemizi uçağa bindirmek için nereye kadar eşlik edebilirim. Yardımcı olursanız sevinirim :confused:
ebruzka
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen melezim » Pzt Haz 13, 2011 6:03 pm

check-in yaptırıp uçağa binmek için olan x-ray cihazının oraya kadar yardımcı olabilirsin.Orada güvenlik görevlileri yardımcı olurlar zaten söylersiniz.
^^ Best of Everything ^^ ♥♥ bir ben var ki bende benden içeri ♥♥

''Stewardess'' :))
Kullanıcı avatarı
melezim
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ebruzka » Sal Haz 14, 2011 9:24 am

melezim yazdı:check-in yaptırıp uçağa binmek için olan x-ray cihazının oraya kadar yardımcı olabilirsin.Orada güvenlik görevlileri yardımcı olurlar zaten söylersiniz.

Teşekkür ederim canım ;)
ebruzka
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen jalapeno » Sal Haz 14, 2011 3:49 pm

:laugh: :laugh: Hehehhe o laptoplulara ben de hastayım
Sanki o 20 dakika içinde New York borsasından hisse takip ediyor hepsi :laugh:
Çook yoğun milletiz çok! :toofunny:

Bazen direkt bir davete katılacaksam ben de topuklu giyip biniyorum ya :blushing: ama çok yürümüyorum ordan oraya yeni gelin gibi tık tık :laugh: :laugh:
jalapeno
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen ekinoksenem » Sal Haz 14, 2011 4:40 pm

jalapeno yazdı::laugh: :laugh: Hehehhe o laptoplulara ben de hastayım
Sanki o 20 dakika içinde New York borsasından hisse takip ediyor hepsi :laugh:
Çook yoğun milletiz çok! :toofunny:

Bazen direkt bir davete katılacaksam ben de topuklu giyip biniyorum ya :blushing: ama çok yürümüyorum ordan oraya yeni gelin gibi tık tık :laugh: :laugh:

:toofunny: türkiyeyi kurtaracak arkadaşlar. hadi 2 saat bekleyecek olursun canın sıkılır anlarım ama 30 dak için olanları anlamıyorum
Şulu Şulu
Kullanıcı avatarı
ekinoksenem
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen deryaks » Prş Haz 16, 2011 9:48 pm

birde aktarma yapacaksan eğer tulum giyme :blushing: o hatayı yaptım ve inanılmaz zorlandım :toofunny:
Kullanıcı avatarı
deryaks
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen deryaks » Prş Haz 16, 2011 10:08 pm

başıma geldi birgün güzel olcam ya uçakta da tulum giyeyim dedim.Aktarmalıydı uçuşumuz düşün her seferinde fermuar derdini falan .artık uçağa sadece esofmanla giderim :toofunny:
Kullanıcı avatarı
deryaks
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen geoshuk » Cum Haz 24, 2011 1:08 pm

bende 16teemuuzda tek basıma ılk defa yurt dısına cıkacam.. hava alanında kaybolurum dıye stress yaptm:D:D okudum yazdıklarınızı tşk ederm.. yalnız ayakkabımızı cıkarıormusuz gibi bişilerde okumustum netden.. dogrumu? xrayden cıkarken metallerı ve ayakkabımızı fılan cıkarıormuyus?
geoshuk
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Sonraki

Dön Seyahat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir