Siyah Noktalar

Cilt Bakımı ürünleri hakkındaki yorumlarınız ve tavsiyeleriniz.

Moderatörler: zoix, Pixie79, luthien

Mesajgönderen billiejean » Pzt Ara 26, 2005 4:30 pm

peki kullandığınız kil maskeleri ve peelingler hangi markaların ürünleri?
ya da memnun kalmadıklarınız ve tavsiye etmedikleriniz var mı?
burada yaptığımız paylaşımlar çok etkili oluyor kızlar... :idea:
olumlu ya da olumsuz fikir almak güzel :wink:
ben Dior, Clinique, Roc, Freeman, Dermalogica maskeleri kullandım, en güzelleri Clinique ve Dior idi, cildimi yumuşacık yaptı, ama yine de istediğim arındırıcı etkiyi göstermedi.
Bir de evde hazırlanan doğal maskelerden bir dönem çok yaptım ama onlar da çok etkili olmuyor. :dontknow:
Kullanıcı avatarı
billiejean
Moderatör
Moderatör

Re:

Mesajgönderen lily » Çrş Oca 04, 2006 7:06 pm

bubblin yazdı:
allure yazdı:ya peki ben 22 yim, geç mi kalmış oluyorum??:)
eskiden swiss formula nın şeftalili bi peeling i vardı onu kullanmıştım işe yarıyodu ama 1 haftalık... sonra yeniden ortaya çıkıyolardı ve sürekli peeling yaparak cildimi soymak nedense bana zararlı gibi geliyo...
daha sonra bi arkadaşım abd den deniz tuzlu bi peeling getirdi. o da aynı şekilde bikaç gün idare etti..
ama ben artık siyah noktalarımdan sıkıldım! sadece burnumun üstünde var beni çok rahatsız ediyolar :twisted:
ne yapayımmm?!?!?!?!

ayyy....ben 13,5 yaşındayım, yani bnm şimdi cildime çok fazla önem göstermem mi gerekiyor???....bn braz tembelim de :lol: :oops:

Bende 15 yaşındayım ama benceedee cildeee bu yaşlardaa özen göstermemizz gerekioo..
lily
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen RAINDROP » Cum Oca 06, 2006 12:09 pm

cheerful yazdı:Daha önce çok kullandım scrub ama tamamen yok etmedi.Belki de bir enstitüde cilt bakımı yaptırmam lazım. Bir de clinique deneyeyim bakalım :lol:

BENDE SİSEİDONUN MASKESİNİ KULLANMIŞTRIM HİÇBİR İŞLE YARAMIYOR..
KESİNLİKLE ÖNCE Bİ ENSTÜTÜDE ONLARDAN TAMEN KURTULMAN LAZIM ARKASINDANDA DEVAMLI DERİNLEMESİNE TEMİZLEME MASKELERİ İLE TEKRAR MEYDANA GELMESİNİ
ÖNLEMELİSİN ..!!!!!!
KENDİN SIKMADA Bİ İŞE YARAMIYOR NEDENSE .......
UZMAN LAZIM KESİNLİKLE.
Kullanıcı avatarı
RAINDROP
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen RAINDROP » Cum Oca 06, 2006 12:10 pm

BryL yazdı:önce buharla cildini yumuşatıp sonra da namlendirici bazlı bir temizleme jeli ve aktarlarda bulabileceğin doğal yüz fırçası yardımıyla cildine yavaşca ovarsan ardından da yağsız bir nemlendirici ile bakımını tamamlarsan hiç bişey kalmaz. çok uzun süre sivilcelerle ve siyah noktalarla uğraştım. her ürünü denedim diyebilirim sana. ama 2 şey war beni tamamen tatmin eden. biri alternatif bir ürün, candan erçetinin de kullandığı arnavut kremi die bişey.o sivilcelerimden kurtulmama yardım etti. diğeri de bu yöntemdi. siyah noktalarım %80 azaldı diyebilirim.

ARNAVUT KREMİ Mİ ?
HİÇ DUYMAMIŞTIM
NEREDEN ALINIR ?? AKTARLARDAN FİŞLAN MI ?
Kullanıcı avatarı
RAINDROP
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Slaymer » Cum Şub 03, 2006 2:53 am

nivea nın siyah nokta çıkarıcı bantları bende işe yarıyor.acil durumlarda güzel gözükmek için imdadıma yetişen bir banttır.
Kullanıcı avatarı
Slaymer
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen sekreter1824 » Cum Şub 03, 2006 1:39 pm

arkadaşlar bende bişey duydum onuda sizlerle paylaşmak istedim...

kuru pakmayayı ılık suya koyulacakmış ve köpüğü siyah nokta olan yerlere sürülecekmiş ve yarım saat bekletelecekmiş..

bilmiyorum ne kadar doğrudur.
Kullanıcı avatarı
sekreter1824
BaKımLı
BaKımLı

Re:

Mesajgönderen fatmagenc » Cum Şub 03, 2006 10:16 pm

sekreter1824 yazdı:arkadaşlar bende bişey duydum onuda sizlerle paylaşmak istedim...

kuru pakmayayı ılık suya koyulacakmış ve köpüğü siyah nokta olan yerlere sürülecekmiş ve yarım saat bekletelecekmiş..

bilmiyorum ne kadar doğrudur.

BENDE ONA BENZER BİŞEY DUYMUŞTUM. AMA TAM HATIRLAYAMIYORUM...
Kullanıcı avatarı
fatmagenc
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen cayi » Cum Şub 03, 2006 11:08 pm

aynı problem bendede burnumun yanında ve azıc8ıkda çenemde çok uğraştım ama uğraştıkça daha çok çıkıyo çnkü kalıcı bir çözüm bulamadım:(çok çirkin birşey yaa.size komik birşey söyleyeyim.gecen gün bir erkek arkadaşımla bu konu açıldı.erkeklerde siyah nokta çok oluyo.erkek kuaförlerinde balm tarzı birşey sürüyorlarmış daha sonra çektiklerindr siyah nokta kıl tüy hepsi gdiyormuş onun tabiriyle.sir ağdadır o dedim yok diil eminim ama ne sormadım dedi.atriımdaki erkek kuaförü yolum düşerse mutlaka soracağım ve hatta ne olduğuna bakacağım .cidden süperdi cildi çocuğun...
Kullanıcı avatarı
cayi
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen handeb » Prş Şub 09, 2006 2:16 pm

Kızlar, Neutrogena'nın "Clear Pore Treatment" diye siyah noktaları temizlemek için bir ürünü var. İçinizde kullanan var mı acaba?
Kullanıcı avatarı
handeb
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen handeb » Prş Şub 09, 2006 2:19 pm

Kızlar, Neutrogena'nın "Clear Pore Treatment" diye siyah noktaları temizlemek için bir ürünü var. İçinizde kullanan var mı acaba?
Kullanıcı avatarı
handeb
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen denizz » Cum Şub 10, 2006 7:18 pm

cayicim bir arkadaşım yüz sirini burnuna yani siyah nktaların olduğu yere yaptırıyor kaşınını falan aldırırken çok da memnun ama benim cildimde olmadığı için ben kullanmadım ama bir dene derim :lol: :lol: :lol:
Kullanıcı avatarı
denizz
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen susanes » Cmt Şub 11, 2006 1:30 pm

denizz yazdı:cayicim bir arkadaşım yüz sirini burnuna yani siyah nktaların olduğu yere yaptırıyor kaşınını falan aldırırken çok da memnun ama benim cildimde olmadığı için ben kullanmadım ama bir dene derim :lol: :lol: :lol:

siyah noktaları bu şekilde aldırdıktan sonra, düzenli olarak bu işlemi yaptırmak mı gerekiyor, yoksa cilt ürünleriyle siyah noktaların oluşmasını engellenebiliyor mu? Bir de kıl oluşturmasın burun üzerinde :lol:
Kullanıcı avatarı
susanes
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen rose » Cmt Şub 11, 2006 3:29 pm

neutrogena nın o ürününü kullanmıstım ben bi ara hiç biişe yaramadı bende ...ayrıcao ürünü kullandıgım sıralarda tam tersı sankı burnumun üzerinde çoğalmiıtı siyah noktalarım :o burnuma kese yapıyorum ama yınede tam kurtulamadım su sıyah noktalardan :cry:
Kullanıcı avatarı
rose
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen handeb » Pzt Şub 13, 2006 9:13 am

Teşekkür ederim Rose :P
Kullanıcı avatarı
handeb
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen sultana » Pzt Şub 13, 2006 7:44 pm

rose yazdı:neutrogena nın o ürününü kullanmıstım ben bi ara hiç biişe yaramadı bende ...ayrıcao ürünü kullandıgım sıralarda tam tersı sankı burnumun üzerinde çoğalmiıtı siyah noktalarım :o burnuma kese yapıyorum ama yınede tam kurtulamadım su sıyah noktalardan :cry:

burnunun üzerinde siyah noktaların daha çoğalması çok normal bu kullandığın ürünün işe yaradığını gösterir. ne alaka diyoyebilirsin. bak şimdi

çok aşırı sivilceli olanlar bilir. sivilceler için ilaçlar ve maskeler var. ancak bu ürünleri ilk kullandığında cildin altındaki tüm yağlar yüzeye toplanır ilk başlarda kötü bir görüntü oluşsada sonraları azalıyor. bence kullandığın ürüne devam et.
Kullanıcı avatarı
sultana
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen cayi » Pzt Şub 13, 2006 10:57 pm

susanes yazdı:
denizz yazdı:cayicim bir arkadaşım yüz sirini burnuna yani siyah nktaların olduğu yere yaptırıyor kaşınını falan aldırırken çok da memnun ama benim cildimde olmadığı için ben kullanmadım ama bir dene derim :lol: :lol: :lol:

siyah noktaları bu şekilde aldırdıktan sonra, düzenli olarak bu işlemi yaptırmak mı gerekiyor, yoksa cilt ürünleriyle siyah noktaların oluşmasını engellenebiliyor mu? Bir de kıl oluşturmasın burun üzerinde :lol:
canlarım rkeklerin burunları zaten kıllı olduğu için yüz sirini yapmaları daha kolay ma tüy çıkartıomuş malesef yapmayalım derim ben uff bnm erkekarkadaşım siyah nokta bantlarından kullanıodu ilk başta memnun diildi hemen yne çıkıo demişti ama düzenli alınca azalıomuş öle dio :wink: erkek arkadaşımda bm gbi sever kozmetiği ondan herşeye karışıo ayy çok kötü
Kullanıcı avatarı
cayi
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen RAINDROP » Pzt Şub 20, 2006 1:12 pm

BryL yazdı:önce buharla cildini yumuşatıp sonra da namlendirici bazlı bir temizleme jeli ve aktarlarda bulabileceğin doğal yüz fırçası yardımıyla cildine yavaşca ovarsan ardından da yağsız bir nemlendirici ile bakımını tamamlarsan hiç bişey kalmaz. çok uzun süre sivilcelerle ve siyah noktalarla uğraştım. her ürünü denedim diyebilirim sana. ama 2 şey war beni tamamen tatmin eden. biri alternatif bir ürün, candan erçetinin de kullandığı arnavut kremi die bişey.o sivilcelerimden kurtulmama yardım etti. diğeri de bu yöntemdi. siyah noktalarım %80 azaldı diyebilirim.

CANIM YA BU ARNAVUT KERMİ DEDİĞİN ŞEY SİVİLCELER İÇİN DİMİ ??
NASIL KULLANILIYOR..
PEKİ SİYAHNOKTALAR İÇİN ANLATTIĞIN YÖNTEMDE HERGÜNMÜ HAFTADA BİR Mİ ?? Bİ AÇIKLIĞA KAVUŞTURSANDA ...
BENİMDE DENEMEDİĞİM ÜRÜN KALMADI DA ....E BUNUDA DENEYELİM.
Kullanıcı avatarı
RAINDROP
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen aslihayal » Pzt Şub 20, 2006 2:31 pm

ya kızlar bu arnavut kremini ve arap kızı kreminin hangisini kullansakki lekelere,sivilce izlerine sivilcelere hangisi daha iyi gelir?Ve nasıl kullancağız?
Kullanıcı avatarı
aslihayal
KoKoŞ
KoKoŞ

kese olarak

Mesajgönderen ChunLi » Çrş Şub 22, 2006 6:19 pm

ben keselemek icin bodrumdayken denizden cıkarılan sungerler var onlardan almıstım ve devamlı kullaniyorum.. cok guzel hem ölu hucreleride yok ediyo vallahi turistler bile acayip ilgi gosteriyolar bu sungerlere ;)
Kullanıcı avatarı
ChunLi
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen elifaksu » Pzt Mar 06, 2006 5:04 pm

arkadaşlar
şu nivea visage siyah nokta bantlarını kullanıyorum onlar iyi baya ,hatta bantı kaldırdığınızda gerçekten ,bu siyah noktalar gerçekte böylemiymiiiş diye insan bi şoka ugruyor :evil: iğne gibi bişeyler :roll: bantlar işe yarıyor da benim sormak istediğim böyle bant tarzı bildiğiniz siyah nokta temizleme ürünleri var mı? bant tarzı diyorum çünkü scrub ve temizleme jelleri işe yaramıyor,bunlar yüzeyi kazıyor ama siyah noktaların kökleri daha derinde ciltte,gözeneklere yerleşe yerleşe iğne gibi bişey oluyorlar...siz de bant tarzı denediğiniz ve memnun kaldığınız ürün varsa paylaşırsanız çook sevinirimmm :P
Kullanıcı avatarı
elifaksu
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen muhendis » Sal Mar 07, 2006 12:33 pm

Kızlar şu niveanın siyah nokta bantlarından bahsetmişken;benim gittiğim güzellik salonundaki uzman siyah nokta bantlarının burun üzerindeki görünmeyen tüyleride kopartarak zamanla tüyleri kuvvetlendirdiğini uzun süreli kullanımda burun üzerinde gözle görünür tüylenmeler olabileceğini söylemişti.Bunu başka birkaç kişiden daha duymuştum.Acaba gerçekten böyle bişey olabilirmi???
Kullanıcı avatarı
muhendis
Moderatör
Moderatör

Re:

Mesajgönderen elifaksu » Sal Mar 07, 2006 1:08 pm

muhendis yazdı:Kızlar şu niveanın siyah nokta bantlarından bahsetmişken;benim gittiğim güzellik salonundaki uzman siyah nokta bantlarının burun üzerindeki görünmeyen tüyleride kopartarak zamanla tüyleri kuvvetlendirdiğini uzun süreli kullanımda burun üzerinde gözle görünür tüylenmeler olabileceğini söylemişti.Bunu başka birkaç kişiden daha duymuştum.Acaba gerçekten böyle bişey olabilirmi???

ben bantları 6-7 senedir kullanıyorum,ben de böyle birşey olmadı ama kullanan diğer kişilere de sormak lazım..yani burnum pek tuylu olmadığından almıyor heralde ,tuy yok burnumun uzerinde :wink: :roll:
Kullanıcı avatarı
elifaksu
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen billiejean » Sal Mar 07, 2006 1:09 pm

yok canım öyle birşey olabileceğini zannetmiyorum, sonuçta gözeneklerin içine yerleşmiş siyah noktaları çıkartan bir ürün bu.
Bir de tüyleri alıyor olsa bile, tüyler alındıkça güçlenmez ki, bu bacak, koltukaltı vs için de geçerli değil mi :roll:
Kullanıcı avatarı
billiejean
Moderatör
Moderatör

Re: ELİZABETH ARDEN - CLEAR THE WAY MASK

Mesajgönderen billiejean » Sal Mar 07, 2006 1:15 pm

nihal yazdı:ELİZABETH ARDEN - CLEAR THE WAY MASK
Siyah noktalarınızı geçmişte bırakacak bir ürün. Yurtdışına gittiğimde almıştım 40 ytl.Fiyatı burda 60-80 ytl olabilir.
Bay,bayan farketmiyor siyah noktalara elveda.

Nihal o kadar etkileyici anlatmış ki, bugüne kadar hiç kullanmamış ya da başkasından duymamış olmama rağmen bu maskeyi sipariş verdim, inşallah anlatıldığı gibi güzeldir.
Elime ulaşınca yorumlarımı sizlerle de paylaşıcam kızlar... :wink:
Kullanıcı avatarı
billiejean
Moderatör
Moderatör

Re:

Mesajgönderen tibia » Sal Mar 07, 2006 1:15 pm

billiejean yazdı:yok canım öyle birşey olabileceğini zannetmiyorum, sonuçta gözeneklerin içine yerleşmiş siyah noktaları çıkartan bir ürün bu.
Bir de tüyleri alıyor olsa bile, tüyler alındıkça güçlenmez ki, bu bacak, koltukaltı vs için de geçerli değil mi :roll:

Evet canım, tüyler alındıkça güçlenmez :wink:
tibia
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen susanes » Sal Mar 07, 2006 6:45 pm

billiejean yazdı:
Siyah noktalarınızı geçmişte bırakacak bir ürün. Yurtdışına gittiğimde almıştım 40 ytl.Fiyatı burda 60-80 ytl olabilir.

Nihal o kadar etkileyici anlatmış ki, bugüne kadar hiç kullanmamış ya da başkasından duymamış olmama rağmen bu maskeyi sipariş verdim, inşallah anlatıldığı gibi güzeldir.

Ben de merak ettim Billiecim, kullanmaya başlayınca yorumlarını yazarsın tamam mı :wink: ben de böyle bir ürün arıyorum :)
Kullanıcı avatarı
susanes
BaKımLı
BaKımLı

Re: siyah noktalar için doğal yöntemler bilen varmı...

Mesajgönderen evrenakalin » Cum Mar 10, 2006 8:04 pm

rose yazdı:arkadaşlar siyah noktalar için uyguladığınız doğal yöntemler varmı varsa bunları bizimle paylaşırmısınız :wink:

sana siyah noktalar için doğal bi maske verebilirim.Siyah noktaların olduğu bölgelere yarım kase yoğurt ile 1 limonun suyunu karıştır,sür.15 dak beklet.ılık suyla yıka
evrenakalin
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen nymph » Pzt Mar 13, 2006 4:43 pm

bence yine en iyisi, yılda 2-3 kere cilt bakımı yaptırmak.ünlü bayanların da hepsi bunu yapıyor,o yüzden öyle ciltlerinde çok bariz sorunlar yok. ben de çok takmış durumdayım burnumdaki siyah noktalara ama hiç bi ürünün kesin sonucunu göremedim şimdiye kadar. hem yani o kadar şey alıyoruz, cildimiz bakımlı olmadıktan sora ne işe yarar dimi :wink: cilt bakımının fiyatları da 60-100 ytl. arası değişio. biz o parayı nerelere veriyoruz düşününce :idea:
Kullanıcı avatarı
nymph
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ChunLi » Pzt Mar 13, 2006 5:12 pm

bencede arada bir cilt uzmanlarına cilt bakımı yaptırarak siyah noktalardan kurtulmak hem cok zevkli hemde insanı rahatlatıyor :)
Kullanıcı avatarı
ChunLi
Moderatör
Moderatör

Re:

Mesajgönderen ezgicanan » Pzt Mar 20, 2006 1:05 pm

nymph yazdı:bence yine en iyisi, yılda 2-3 kere cilt bakımı yaptırmak.ünlü bayanların da hepsi bunu yapıyor,o yüzden öyle ciltlerinde çok bariz sorunlar yok. ben de çok takmış durumdayım burnumdaki siyah noktalara ama hiç bi ürünün kesin sonucunu göremedim şimdiye kadar. hem yani o kadar şey alıyoruz, cildimiz bakımlı olmadıktan sora ne işe yarar dimi :wink: cilt bakımının fiyatları da 60-100 ytl. arası değişio. biz o parayı nerelere veriyoruz düşününce :idea:

bende burnumdaki noktalardan şikayetciyim ama cilt bakımı hiç yaptırmadım ankarada güzel bir yer arıyorum yaptırıcam artık bunaldım. merak ediyorum nasıl temizliyorlar sıkıyorlarmı, güzellik merkezine gittiğimde ne soruyım onlara nasıl anlarım iyi bir yer olduğunu bana fikir verir misin :wink:
Kullanıcı avatarı
ezgicanan
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen kitimini » Pzt Mar 20, 2006 3:09 pm

ben cilt bakımı yaptırmıştım bi aralar bi akrabam gözenekleri açıyo bırak yaptırma iz bırakıyo demişti zorla bıraktırmıştı iyi de olmuş çünkü şimdi bile gözeneklerim açılmış durumda.bırakmasam ne olurdu bilemem.aradan 5-6 yıl geçince çıkıyo ortaya
Kullanıcı avatarı
kitimini
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen purplebabe » Pzr Mar 26, 2006 4:44 pm

ben deyoğurt ve limon maskesini uygulayıp kurutup, sabaha kadar bekletmenin iyi olduğunu duymuştum.. haftada 2 efa falan yapınca porselen gibi oluyomuş cilt.. denedim bikaç defa.. kokusuna dayanamayıp bıraktım..yine mi denesem ne?
Kullanıcı avatarı
purplebabe
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen muhcanan » Pzr Mar 26, 2006 4:51 pm

benim cildim cok hassas cilt bakımı yaptımıstım sonra cildim daha kotu ol du sivilcelerim arttı ve cok kızardı.suanda sivilcelerim var kurtulmak istiyorum ama nasıl?bi oneriniz var mı?vichy bi ürün cıkarmıs haberiniz varmı sizce nasıl?
muhcanan
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen evrenakalin » Pzr Mar 26, 2006 6:58 pm

purplebabe yazdı:ben deyoğurt ve limon maskesini uygulayıp kurutup, sabaha kadar bekletmenin iyi olduğunu duymuştum.. haftada 2 efa falan yapınca porselen gibi oluyomuş cilt.. denedim bikaç defa.. kokusuna dayanamayıp bıraktım..yine mi denesem ne?

sabaha kadar durmana gerek yok.15 20 dak dursa yeterli.bence devam et
evrenakalin
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen evrenakalin » Pzr Mar 26, 2006 7:01 pm

muhcanan yazdı:benim cildim cok hassas cilt bakımı yaptımıstım sonra cildim daha kotu ol du sivilcelerim arttı ve cok kızardı.suanda sivilcelerim var kurtulmak istiyorum ama nasıl?bi oneriniz var mı?vichy bi ürün cıkarmıs haberiniz varmı sizce nasıl?

bence hassas cilt ürünlerini kullan fazla oynama cildinle.yeterince hassaslaşmmış zaten.bitkisel ürürnleri dene istersen.
evrenakalin
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen billiejean » Çrş Mar 29, 2006 10:15 am

susanes yazdı:
billiejean yazdı:

Ben de merak ettim Billiecim, kullanmaya başlayınca yorumlarını yazarsın tamam mı :wink: ben de böyle bir ürün arıyorum :)

Eveeettt maskem sonunda geldi ve hemen denedim, yalnızca 1 kez kullandım ama fark acaip anlaşılıyo, süper bişeymiş gerçekten, cildimi yumuşacık yaptı, özellikle çeneme ve burnuma çok yoğun kullandım, çenemde hiçbir pürüz kalmadı, eminim 3-4 kullanımda tüm siyah noktalarımdan kurtulucam...Ben de tavsiye edebilirim bu ürünü. :P
Kullanıcı avatarı
billiejean
Moderatör
Moderatör

Re:

Mesajgönderen billiejean » Çrş Mar 29, 2006 10:31 am

kitimini yazdı:ben cilt bakımı yaptırmıştım bi aralar bi akrabam gözenekleri açıyo bırak yaptırma iz bırakıyo demişti zorla bıraktırmıştı iyi de olmuş çünkü şimdi bile gözeneklerim açılmış durumda.bırakmasam ne olurdu bilemem.aradan 5-6 yıl geçince çıkıyo ortaya

Cilt bakımı 2 kez yaptırdım ve bir daha asla yaptırmamaya karar verdim, evimizde yaptığımız günlük ve haftalık bakımlar zaten cildi yeterince besler diye düşünüyorum.
Cilt bakımı yaptırmak istemememin sebebi ise, acaip can yakıcı olması, resmen ağladım acımdan, gözeneklerin tek tek sıkılması berbat bişey.O korkunç, geçmek bilmeyen 15 dakikalık buhar banyosu ayrı bir bunalımdı zaten...En son masajla beraber yatıştırıcılar ve nemlendiriciler filan sürüldü ama bunlar bile cildimi yaktı, üstelik Dermalogica ürünleri kullanıyorlardı. Güzellik merkezinden çıkarken cildim kıpkırmızı, gözeneklerim kocaman açıktı, sanırım eve gidene kadar tekrar dolmuştur :lol: Çünkü hiçbir fark olmadı, ikinci gidişim ise kadının ilki kadar acımaz demesine güvenerek oldu, ama hiçbi fark olmadı ve ben de vazgeçtim. Kimseye tavsiye etmiyorum... :tongue:
Kullanıcı avatarı
billiejean
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen ChunLi » Çrş Mar 29, 2006 10:49 am

:lol: baya acılı olmus senin cilt bakimin aslinda ben seviyorum cilt bakımını ama bu gozenekler acılıyo kapanmıyo demeniz beni dusundurdu simdi :roll: bendede sivilce cıkmaz ama siyah nokta alnımda ve cenemde cıkıyo onları arada bir kendim sıkıyorum bu dediginiz ELİZABETH ARDEN - CLEAR THE WAY MASK nasıl birsey peeling mi? eger etkiliyse bende alirim
Kullanıcı avatarı
ChunLi
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen MUGESASKARA » Çrş Mar 29, 2006 11:36 am

billiejean yazdı:
susanes yazdı:
billiejean yazdı:

Eveeettt maskem sonunda geldi ve hemen denedim, yalnızca 1 kez kullandım ama fark acaip anlaşılıyo, süper bişeymiş gerçekten, cildimi yumuşacık yaptı, özellikle çeneme ve burnuma çok yoğun kullandım, çenemde hiçbir pürüz kalmadı, eminim 3-4 kullanımda tüm siyah noktalarımdan kurtulucam...Ben de tavsiye edebilirim bu ürünü. :P

canım bu maskeyi bende çok merak etmeye başladım çünkü benimde burnumda siyah nokta sorunum var.bu nasıl bir maske yani killimi?peeling gibi mi ve kullanımı hakkında biraz bilgi verirmisin.
Kullanıcı avatarı
MUGESASKARA
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen billiejean » Çrş Mar 29, 2006 1:15 pm

Kızlar Elizabeth Arden'in bu maskesi gözenekler içindeki fazla yağı, bir elektrik süpürgesi mantığıyla emerek cilde zarar vermeden alıyormuş. Eğer cildiniz çok hassas ise yüz ıslakken ve duş sonrası gözenekler açılmışken sürüp 10 dk bekliyorsunuz ve kuruyunca ılık suyla akıtıyorsunuz, eğer o kadar hassas değilse ıslak yüze yuvarlak hareketlerle masaj yaparak sürüp yine kuruyana kadar bekliyorsunuz, yine ılık su altında ama hafifçe masaj yaparak temizliyorsunuz, ben bu şekilde masajlı yöntemi uyguladım.
Maske killi bir ürün, rengi toprak tonlarında. Kocaman yeşil bir tüpte, zaten haftada 1 kez kullansam bayağı uzun süre gider. Şimdilik 1 kez kullandım, çok beğendim.
Kullanıcı avatarı
billiejean
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen allure » Çrş Mar 29, 2006 3:28 pm

Biliie bu maske Türkiye'de satılmıyor mu? Yoksa sen daha ucuz oluyor diye mi Strawberry'den aldın canım?
Kullanıcı avatarı
allure
Moderatör
Moderatör

Re:

Mesajgönderen billiejean » Çrş Mar 29, 2006 4:03 pm

allure yazdı:Biliie bu maske Türkiye'de satılmıyor mu? Yoksa sen daha ucuz oluyor diye mi Strawberry'den aldın canım?

Canım Türkiye'de var ama tabi ki fiyat da önemli, Strawberry güvendiğim, alışveriş yaptığım bir site, o nedenle oradan almayı tercih ettim.

Bu maske Tekinacar'da 70 YTL, strawberryde 17 $...Bu büyük bir fark...Adamlar 50 YTL kar ediyorlar, tabi bunun içinde Türkiye'ye özgü kozmetik ürünlerden alınan yüksek bir vergi de var ama...

Cebime kalan 50 YTL ile çok güzel bir yazlık ayakkabı alabilirim değil mi :wink: Bunları da düşünmek lazım :P
Kullanıcı avatarı
billiejean
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen ChunLi » Çrş Mar 29, 2006 4:27 pm

evet ya bende gecen bakmı$tım arada baya fark var bende sipariş edicem hemen :) tesekkurlerrrrrrrrrrrr umarim bendede i$e yarar :wink:
Kullanıcı avatarı
ChunLi
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen billiejean » Çrş Mar 29, 2006 4:59 pm

işe yarar canım, sadece bizim sitede değil yabancı sitelerde de çok memnun olan var, çok beğenilen bir ürün. :wink:
Kullanıcı avatarı
billiejean
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen nupelda » Çrş Mar 29, 2006 6:08 pm

canım bu sitenin adresi strawberry.com mu?
Kullanıcı avatarı
nupelda
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen allure » Çrş Mar 29, 2006 6:35 pm

billiejean yazdı:
allure yazdı:Biliie bu maske Türkiye'de satılmıyor mu? Yoksa sen daha ucuz oluyor diye mi Strawberry'den aldın canım?

Canım Türkiye'de var ama tabi ki fiyat da önemli, Strawberry güvendiğim, alışveriş yaptığım bir site, o nedenle oradan almayı tercih ettim.

Bu maske Tekinacar'da 70 YTL, strawberryde 17 $...Bu büyük bir fark...Adamlar 50 YTL kar ediyorlar, tabi bunun içinde Türkiye'ye özgü kozmetik ürünlerden alınan yüksek bir vergi de var ama...

Cebime kalan 50 YTL ile çok güzel bir yazlık ayakkabı alabilirim değil mi :wink: Bunları da düşünmek lazım :P
Çok haklısın vallahi, ne farkmış o öyle! :o
Peki birşey daha sormak istiyorum... Ben 23 yaşındayım, cildim karma hassas da değil. Ama burun üzerindeki siyah noktalarımdan kurtulamıyorum. Bu maske işe yarar mı yoksa bu yaşta cildimi yorar mı??
Kullanıcı avatarı
allure
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen nupelda » Çrş Mar 29, 2006 6:42 pm

kızlarr bu sitenin tam adresi ne? :?: :P
Kullanıcı avatarı
nupelda
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen allure » Çrş Mar 29, 2006 6:48 pm

Kullanıcı avatarı