Soda İle Cilt Bakımı

Cilt Bakımı ürünleri hakkındaki yorumlarınız ve tavsiyeleriniz.

Moderatörler: zoix, Pixie79, luthien

Soda İle Cilt Bakımı

Mesajgönderen jnflpz » Çrş Oca 25, 2006 2:13 pm

bir arkadaşım devamlı olarak sodayla yüzünü yıkadığını söyledi, ben de birsüredir soda ile yüzümü yıkıyorum.faydasını gördüm, cidden iyi geliyor cildi yatıştırıyor. fakat herhangi bir yan etkisi olur mu diye internetten araştırmak istedim bu konuda hiçbir bilgiye ulaşamadım.acaba herhangi bir yan etkisi olurmu? bu konuda bilginiz var mı?
Kullanıcı avatarı
jnflpz
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen pinart » Çrş Oca 25, 2006 2:28 pm

yan etkisi olacağını zannetmiyorum ama gazının çıkmasını beklemekte fayda var diye düşünüyorum..
Kullanıcı avatarı
pinart
SüsLü
SüsLü

Re:

Mesajgönderen jnflpz » Çrş Oca 25, 2006 2:49 pm

ben de tam tersini düşündüğümden sodayı açar açmaz yüzümü yıkıyordum.bundan sonra dediğin gibi yaparım.tşk.
Kullanıcı avatarı
jnflpz
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen pinart » Prş Oca 26, 2006 8:26 pm

canım açıkçası çok net bilgim yok. ama ne de olsa onun içindeki gaz karbondioksit. yani cilde yararının olacağını zannetmiyorum :) o bakımdan söylemiştim..
Kullanıcı avatarı
pinart
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen princess » Prş Oca 26, 2006 8:58 pm

Ben de gazının çıkmasını beklemiyordum..foss foss çarpıyordum yüzüme.... :roll: :roll:
Kullanıcı avatarı
princess
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen rose » Cum Oca 27, 2006 1:43 am

açıkcası benimde hiç aklıma gelmemişti gazını yok edip sürmek ...bende bırkaçkere denemiştim ama asit yüzümü aşırı derecede tahriş etmişti kızarttı, yaktı vs vs... bende artık sürmüyorum ama gazı alınmış şekilde bı denemek istıyorum...
Kullanıcı avatarı
rose
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen pinart » Cmt Oca 28, 2006 12:55 pm

gazı alınmış halde bence oldukca faydalı olabilir. dedigin gibi gazı varken (karbondioksit asidik yapar) çok asitli olacağı için tahris etmiştir.
ben de denemek istiyorum, iyi fikir verdiniz :lol:
Kullanıcı avatarı
pinart
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen rose » Pzr Oca 29, 2006 2:52 am

bugün yüzümü yıkadıktan sonra gazını yok ettiğim soda ile yüzümü aynı tonik sürer gibi pamukla sildim asidi olmadığı için yüzümü kesinlikle tahriş etmedi aksine cıldıme ışıltı verdi kısacası benım çok hosuma gitti bu fıkrı veren arkadaşlara çooookk teşekkürleeer :kisslove:
Kullanıcı avatarı
rose
BaKımLı
BaKımLı

Re:

Mesajgönderen pinart » Pzr Oca 29, 2006 9:45 am

çok sevindim ben de soda alıp deneyeceğim :D
:wub:
Kullanıcı avatarı
pinart
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen sibel79 » Sal Oca 31, 2006 5:41 pm

ARKADASLAR BEN SIZE PHIA YI TAVSIYE EDIYORUM ECZANELERDE SATILIYO........... DOGAL MADEN SUYU SPREY HALINDE YUZUNUZE SIKIYOSUNUZ ...... BEN HER GUN SABAH AKSAM TONIK OLARAK KULLANIYORUM COK MEMNUNUM ...........
Kullanıcı avatarı
sibel79
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen irenkaplan » Sal Oca 31, 2006 6:43 pm

sibelcim bu phia nin fiyatı ne kadar peki?
Kullanıcı avatarı
irenkaplan
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sibel79 » Sal Oca 31, 2006 6:50 pm

IKI BOYU VAR BUYUK BOYU 15 FLN CIVARI COK FAZLA DIIL KUCUGEDE GALIBA 10 FLN AMA BUYUK BOY COK GIDIYO VE UZERINDE YAZIYO ZATEN GUN BOYU 2 3 KERE SIKABILIRSINIZ DIYE COK FERAHLATIYO..........
Kullanıcı avatarı
sibel79
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen kokos » Sal Oca 31, 2006 7:16 pm

sodayı ilk ve son kullanışımda benimde cildimi tahriş etmişti kızlar bu arada ben daha doğal birşey keşfettim 2 senedir haftada 1 onu uyguluyorum cildim pırıl pırıl.. :D
Kullanıcı avatarı
kokos
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen irenkaplan » Sal Oca 31, 2006 9:01 pm

ee kokoş neymiş bu doğal şey yoksa sır mı:)
Kullanıcı avatarı
irenkaplan
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen kokos » Sal Oca 31, 2006 10:06 pm

aramızda sırmı var hayatım :wink: önce bir demet taze nane alıyorsunuz bir tencerede su ile kaynatıyorsunuz tencereyi ocaktan alıp uygun bir yere koyuyorsunuz hemen yanına kıvrılıyorsunuz tencerenin naneli buğusuna yüzünüzü 10 dk tutuyorsunuz tabii başınıza da bir battaniye örtmelisiniz..sonra cildin nasıl arınıp pamuk gibi olduğunu göreceksiniz.siyah noktalara süper iyi..daha bitmedi tabi bu işlemden sonra yüzünüzü buz gibi suyla yıkıyorsunuz.hemen ardındann 1 tatlı kaşığı nişastayla 1 çay kaşığı karbonatı karıştırıp cildinize iyice sürün 10 dk. sonra yıkayın ve işte pırıl pırıl bir cilt...unutmayın haftada 1... :)
Kullanıcı avatarı
kokos
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen princess » Çrş Şub 01, 2006 12:11 am

sibel79 yazdı:IKI BOYU VAR BUYUK BOYU 15 FLN CIVARI COK FAZLA DIIL KUCUGEDE GALIBA 10 FLN AMA BUYUK BOY COK GIDIYO VE UZERINDE YAZIYO ZATEN GUN BOYU 2 3 KERE SIKABILIRSINIZ DIYE COK FERAHLATIYO..........

Teşekkürler canım.. :D
Kullanıcı avatarı
princess
KoKoŞ
KoKoŞ

Re:

Mesajgönderen princess » Çrş Şub 01, 2006 12:13 am

kokos yazdı:
irenkaplan yazdı:ee kokoş neymiş bu doğal şey yoksa sır mı:)

aramızda sırmı var hayatım :wink: önce bir demet taze nane alıyorsunuz bir tencerede su ile kaynatıyorsunuz tencereyi ocaktan alıp uygun bir yere koyuyorsunuz hemen yanına kıvrılıyorsunuz tencerenin naneli buğusuna yüzünüzü 10 dk tutuyorsunuz tabii başınıza da bir battaniye örtmelisiniz..sonra cildin nasıl arınıp pamuk gibi olduğunu göreceksiniz.siyah noktalara süper iyi..daha bitmedi tabi bu işlemden sonra yüzünüzü buz gibi suyla yıkıyorsunuz.hemen ardındann 1 tatlı kaşığı nişastayla 1 çay kaşığı karbonatı karıştırıp cildinize iyice sürün 10 dk. sonra yıkayın ve işte pırıl pırıl bir cilt...unutmayın haftada 1... :)

Canım..sağol önerin için..
Benim cildim hassas malesef ama kardeşime söyledim deneyecek.. :wink: :D
Kullanıcı avatarı
princess
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen kokos » Çrş Şub 01, 2006 10:43 am

rica ederim tatlım
Kullanıcı avatarı
kokos
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen jnflpz » Prş Şub 02, 2006 9:06 am

kokos yazdı:
irenkaplan yazdı:ee kokoş neymiş bu doğal şey yoksa sır mı:)

formülünü bugün denemeyi düşünüyorum.benim cildim çok kuru umarım iyi gelir. tşk.
Kullanıcı avatarı
jnflpz
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen irenkaplan » Prş Şub 02, 2006 9:37 am

bende denesem mi acaba yaa? ben normalde buhar yapıorum sadece suyu kaynatıp yüzüme ama acaba nu nişasta kısmı iyi gelir mi bana benm cildim de çok hassas çünkü alerjilerim saolsun :cry:
cok saol kokoscum.
Kullanıcı avatarı
irenkaplan
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen kokos » Prş Şub 02, 2006 12:57 pm

ben deneyin derim kızlar sonuçta tamamen doğal malzeme iyi gelelceğine eminim
Kullanıcı avatarı
kokos
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen fatmagenc » Cum Şub 03, 2006 10:19 pm

SODA İLE İLGİLİ BİR ÖNERİDE BENDEN... GAZI ALINMIŞ SODAYI BİR SPREY ŞİŞEYE KOYUN VE YÜZÜNÜZÜ TEMİZLEDİKTEN SONRA YÜZÜNÜZE SIKIN. KURUMASINI BEKLEYEBİLİR YADA KAĞIT HAVLUYLA SİLEBİLİRSİNİZ. GERÇEKTEN ÇOK PRATİK.
Kullanıcı avatarı
fatmagenc
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen rewe » Cum Şub 03, 2006 11:52 pm

sarıkız maden suyu markası madensuyu içerikli cilt bakım ürünleri çıkarmış nemlendiricili yüz spreyini 10 gündür kullanıyorum yüzümde inanılmaz bir canlılık toparlanma ve çok hoş bir yumuşaklık var.Kızlar tavsiye ederim denemekte fayda var :wink:
Kullanıcı avatarı
rewe
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen princess » Cmt Şub 04, 2006 10:07 am

rewe yazdı:sarıkız maden suyu markası madensuyu içerikli cilt bakım ürünleri çıkarmış nemlendiricili yüz spreyini 10 gündür kullanıyorum yüzümde inanılmaz bir canlılık toparlanma ve çok hoş bir yumuşaklık var.Kızlar tavsiye ederim denemekte fayda var :wink:

Aaa çok ilginç eczanelerde mi var canım... :roll:
Kullanıcı avatarı
princess
KoKoŞ
KoKoŞ

Re:

Mesajgönderen allure » Cmt Şub 04, 2006 3:08 pm

Evet rewecim nereden buluruz bu Sarıkızları?
Kullanıcı avatarı
allure
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen rewe » Cmt Şub 04, 2006 8:36 pm

kızlar bana arkadaşım alıp getirmişti nerden aldığını öğrendim fatihte optimus diye bir güzellik merkezinden almış. yüz spreyi haricinde vücut bakım ürünleri nemlendirici kremleri vs hepsi varmış bu sarıkızların.Üstelik fiyatı da çok ucuz 150 ML lik deodorant kutusunda 13 ytl :lol:
Kullanıcı avatarı
rewe
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen fatmagenc » Cmt Şub 04, 2006 8:46 pm

sarıkızın el kremi bir derginin tanıtım amacı olarak gelmişti bana. kullanıyorum gayet hoş. dediğiniz spreyi bende merak ettim. en kısa zamanda almayı düşünüyorum. sivilcelere nasıl olur acaba...
Kullanıcı avatarı
fatmagenc
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen billiejean » Sal Şub 21, 2006 11:30 am

Arkadaşlar maden suyunun kutulanmış haline 15 YTL vermek yerine neden 25-50 kuruşa 1 şişe maden suyu alıp onu örneğin bir saç spreyi şişesine(kuaförlerin saçları ıslatmak için kullandıkları) döküp kullanmıyoruz?
Aynı şey...
Kullanıcı avatarı
billiejean
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen tibia » Sal Şub 21, 2006 12:28 pm

Ben üç gündür Suna dumankaya'dan öğrendiğim bişey yapıyorum gözeneklerim için:içine çeyrek limonun suyunu sıktığım maden suyunu buz kalıplarında dondurdum.Her gün birini çıkarıp yüzüme sürüyorum.Henüz pek bi fark görebilmiş değilim :roll: sadece cildimi gerdiğini hissediyorum.Bi gelişme olursa haberdar ederim sizi :wink:
Bu arda haklısın Billiejean bence de aynı şey :wink:
tibia
BaKımLı
BaKımLı

Re:

Mesajgönderen simil » Prş Şub 23, 2006 7:28 pm

billiejean yazdı:Arkadaşlar maden suyunun kutulanmış haline 15 YTL vermek yerine neden 25-50 kuruşa 1 şişe maden suyu alıp onu örneğin bir saç spreyi şişesine(kuaförlerin saçları ıslatmak için kullandıkları) döküp kullanmıyoruz?
Aynı şey...

ÇOK HOŞSUN BİLLİE :wink: :lol: Bİ DÜNYA PARAYI KOZMETİĞE DÖKÜYORUZ VAR OLDUĞU HALDE AYNI ŞEYLERDEN ALIP DURUYORUZ MADEN SUYUNA GELİNCEMİ TUTUMLU DAVRANIŞ MODUNA GİRCEĞİZ :wink: :wink: VALLA HİÇ BANA GÖRE DEĞİL ÜŞENİRİM YAPMIŞLAR İŞTE HAZIRINI :lol:
Kullanıcı avatarı
simil
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen tibia » Cmt Şub 25, 2006 11:08 am

tibia yazdı:Ben üç gündür Suna dumankaya'dan öğrendiğim bişey yapıyorum gözeneklerim için:içine çeyrek limonun suyunu sıktığım maden suyunu buz kalıplarında dondurdum.Her gün birini çıkarıp yüzüme sürüyorum.Henüz pek bi fark görebilmiş değilim :roll: sadece cildimi gerdiğini hissediyorum.Bi gelişme olursa haberdar ederim sizi :wink:
Bu arda haklısın Billiejean bence de aynı şey :wink:

Cildimi resmen mahvetti hiç memnun kalmadım :? Bir daha asla :? Gözenekler küçüleceğine açıldı sanki,bi de çok kuruttu cildimi :( Maden suyu olayı bana yaramıyor anlaşılan :roll:
tibia
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen ladia » Pzt Şub 12, 2007 12:32 pm

ben de yaklaşık 1 haftadır gül suyu sandığım şey yerine yüzümü tonikle silmeye başladım sivilcelerimi kuruttu sanki şu an gayet memnunum ama merak ettiğim şey maden suyunu gazın nasıl kullanmamız gerektiği gazını aldıktan sonramı yoksa gazını almadanmı gazında karbondioksit olduğunu okudum acaba bu cildi yaşlandırırmı ama gazını alıp kullanırsam hiç bi işe yaramazmış gibi geliyo bilgisi olan varmı??
ladia
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ecesibel » Pzt Şub 12, 2007 3:01 pm

benim de şöyle bir önerim var.. liptonun yeşil çayı var. sallama poşet olan değil..demlik için. çayı demledikten sonra arta kalanı buz küplerine dolduruyorum. ve bu küpleri makyajımı temizledikten sonra yüzüme sürüyorum. ben çok memnunum.. tavsiye ederim. ha bu arada cildim karma..
Kullanıcı avatarı
ecesibel
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen ladia » Pzt Şub 12, 2007 5:20 pm

ecesibel yazdı:benim de şöyle bir önerim var.. liptonun yeşil çayı var. sallama poşet olan değil..demlik için. çayı demledikten sonra arta kalanı buz küplerine dolduruyorum. ve bu küpleri makyajımı temizledikten sonra yüzüme sürüyorum. ben çok memnunum.. tavsiye ederim. ha bu arada cildim karma..
ece konuyla alakalı bi cvp verdiğin için teşekkür ederim :evil:
ladia
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen tuanna » Pzt Şub 12, 2007 6:21 pm

sodayı yada maden suyunu buz kalıbına döküp donmuş şekilde hergün 1 adet buz parçası sürerseniz ilerde çok faydasını görürsünüz arkadaşlar :wink:
Kullanıcı avatarı
tuanna
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen plnctk » Pzt Şub 12, 2007 6:36 pm

Evet bende denedim işe yarıyor ayrıca Gülben Ergeni takip eder misiniz bilmiyorum Cildini makyaj stilini ve doğal uygulamalarını beğeniyorum. Onunda yaptığını okumuştum. Ayrıca ben eğer buz kalıplara koyamadıysam içtiğim her sodadan sonra yüzümü yıkıyorum yüzümü silmeden elimle masaj yapıyorum.
Kullanıcı avatarı
plnctk
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen dmmet » Çrş Haz 06, 2007 12:09 pm

yeşil çay veya maydonozu kaynar suya koyup 2 dk bekletip,buzdolabında hemen sogumasından snr yine tonik,sıkılaştırıcı yerinede deneyebilirsiniz..
dmmet
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen melis25 » Çrş Haz 13, 2007 12:56 am

ne deneyeceğimi şaşırdım artık :lovesick:
melis25
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen gokces » Cum Haz 15, 2007 10:44 am

soda benım cıldımede cok faydalı geldı ama acıp asıdının gıtmesını beklıcekmısız hazır spreylerde var sarıkızın onlardanda yararlanılabılınır
Kullanıcı avatarı
gokces
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen persofone » Çrş Haz 20, 2007 10:37 pm

:D ben uz kALIBINA koyup donduruyorum her akşam cilt temizliğimi yapıp buz sodayı yüzümde gezdiriyorum sonuyç harikaa bence
Kullanıcı avatarı
persofone
KoKoŞ
KoKoŞ

Re: Soda İle Cilt Bakımı

Mesajgönderen gizemel » Pzr Mar 16, 2008 9:36 pm

bayanlar hala soda kullanan var mı veya soda ile ilgili bir fikri olan?çok övüyorlar da merak ediyorum kullansam mı :bye: :innocent:
yeni blog
sweetpinkbox.blogspot.com
Kullanıcı avatarı
gizemel
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen arundati » Pzr Mar 16, 2008 11:32 pm

ben de cildimde kurukluk hissetttiğimde ve bazen banyodan sonra gazı çıkmış sodayla yıkarım,cildim sanki nemlendirici sürmüş gibi olur..sodayı buz kalıplarına dömkerekte kullanabilirsiniz ..
Kullanıcı avatarı
arundati
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen losendery » Pzt Mar 17, 2008 9:36 am

ben sarıkız ın dogal maden suyu spreyini kullanıyorum gercekten cilde cok iyi geliyor :lol:
Kullanıcı avatarı
losendery
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen babigurl » Sal Mar 18, 2008 1:42 am

SapphireLady yazdı:ben sodayı spreyli bi şişeye boşalttım cildiğimi temizledikten sonra yüzüme soda sıkıp pamukla siliyorum yani tonik olarak kullanıyorum. cildim daha berrak daha az kızarıklık var ve sivilcelerim de azaldı. daha duru bi cilde sahip oldum. toniklere bi dünya para vermektense açın bi şişe soda haftalarca kullanın :lol:

haklısın :lol: soda ve gülsuyu.. gerisi yalan ;)
Kullanıcı avatarı
babigurl
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen cherrygirl » Sal Mar 18, 2008 9:33 am

kızla önceden avene termal suyu kullanıyordum şimdi sodayı püskürtmeli bir şişeye koydum hergün kullanıyorum.üstelik sık sık bitmiyor.özellikle yazın gün içinde çok faydası oluyor.banyodan sonra da tüm vücuduma döküyorum. :lol:
Kullanıcı avatarı
cherrygirl
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen cigtanesii » Çrş Mar 26, 2008 1:26 pm

soda özellikle problemli ciltlere birebir bende önceden kullanıyodum fakat şimdi kullanmıorum ama ii geliodu :yeah:
Kullanıcı avatarı
cigtanesii
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen tirki » Çrş Haz 18, 2008 2:58 pm

hafif asidini kaçırıp en azından haftada 2 defa mutlaka yüzümü yıkıyorum çok memnunum sprey li şişede yazın buz dolabına koyuyorum bazen jojoba yada lavanta damlatıp kullanıyorum bazen sütle bazen sade :bye:
Kullanıcı avatarı
tirki
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen paloma86 » Çrş Haz 18, 2008 5:12 pm

bende fısfıslı şişeye koydum sodayı gazını kaçırıp içinede biraz limon sıktım suna dumankayanın tariflerinde limon sıkın yazıodu dolaba koydum buz gibi sıkıyorum yüzüme çok güzel olduu :banana:
Kullanıcı avatarı
paloma86
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen adagio » Çrş Haz 18, 2008 6:10 pm

soda tam olarak neye iyi geliyor kizlar,gozenek,siyah nokta vs.
sendeki etkileri ne oldu paloma ?
Kullanıcı avatarı
adagio
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen paloma86 » Çrş Haz 18, 2008 6:13 pm

ben termal su gibi kullanıorum canım ayne sey bnce ;)
ole bariz bi etkisi olduğunu sanmıorum ama bu sıcaklarda cildi resmen canlandırıyo :banana:
Kullanıcı avatarı
paloma86
KoKoŞ
KoKoŞ

Sonraki

Dön Cilt Bakımı Ürünleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir