Roaccutane Kullananlar ve Sonrası III

Cilt Bakımı ürünleri hakkındaki yorumlarınız ve tavsiyeleriniz.

Moderatörler: zoix, Pixie79, luthien

Re: Roaccutane Kullananlar ve Sonrası III

Mesajgönderen LacuNaCoiL » Çrş Haz 10, 2009 8:30 pm

heraizmir efet kullanıorum gunes kremı cnm.ama henuz dedıgım gıbı yuzumde veya dudaklrımda bı kuruma olmadı.bugun 5. gunum bıttı ıste :dontknow:
Kullanıcı avatarı
LacuNaCoiL
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen heraizmir » Çrş Haz 10, 2009 8:55 pm

LacuNaCoiL bugün 8.gün ve benim dudaklarım kabuklar kalkıo :( sana doktorun epilasyon hakkında bişey söyledi mi ?? yüzünde hiç mi kuruma olmadı ki :blushing: benim işte 5.günden itibaren yüzüm kurumaya başlamıştı ...ama zaten 1 ay içerisinde olucak bişi bu .....
En son zoix tarafından Cum Haz 12, 2009 10:42 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Sebep: gereksiz alıntı !! "CEVAP YAZ" özelliğini kullanın !!
Kullanıcı avatarı
heraizmir
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen evangelline » Çrş Haz 10, 2009 9:27 pm

heraizmir yüzünde ağda kullanma canım. bu dönemde bıyık bölgesinde ağda kullanıp sonra leke ile uğraşanlar var, forumda "ağda sonrası lekeler" başlığına da bakabilirsin. bence riske atma canım kendini :bye:
Kullanıcı avatarı
evangelline
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen arzoo » Çrş Haz 10, 2009 9:49 pm

selam arkadşlar. doktorm bana yaklaşk 5 ay önce roac. yazmıştı fakat yan etkilerini öğrennce yaz tatilinde kullanmaya karar verdim. bu süre içinde hiçbir ilaç yada krem kullanmadım yüzüm için. ve baktımki akneler kendiliğinden iyileşiyor. ama malesef izler hala duruyor. :( çevremdeki herkes yüzümün baya bi iileştiini söylüyor. sizce doktora gidip roac. yazdırmalımıyım? roac.kullanmadan direk iz tedavisi için bi ilaç yazdırsam olurmu sizce? lütfen cwpp :roll: :?:
arzoo
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen yytz52 » Prş Haz 11, 2009 8:40 am

arzoo merhaba,benim suratımda 3 tane minik sivilce varsa gerisi önceden cıkmıs sivilcelerimin izleri.siyah noktam yok ; ama doktor bana aknetren verdı.senin cildin de sanırım benimki gibi irinli akneden cok iz var,doktorun görüp karar vermesi daha ii olur.
Kullanıcı avatarı
yytz52
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen arzoo » Prş Haz 11, 2009 11:57 am

haklısn cnm. benim yüzmde aynı seninki gibi. ama benim siyah noktalarım var ve cildim yağlı. izlerimde yüzeysel kırmızı izler. kırmızı izlerin kendiliğinden geçtiğini okumuştum biyerde. senin izlerin nasl cnm? bugün doktorumla randevum var ve büyük bi ihtimalle roac. yazıcak bana ama kullanmaya korkuyorum açıkçası. forumda benim durumumda olanlardan fikir almak istedim doktora gitmeden önce. bakalım dr.um ne dicek.. :dontknow: umarım en kısa zamanda kurtuluruz şu izlerden ve sivilcelerden. :bye:
arzoo
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen yytz52 » Prş Haz 11, 2009 12:40 pm

benimkiler de yüzeysel kırmızılıklar,adet döneminde renkleri daha da kıırmızı oluyor.bır de su var,1 ay once cıkan sıvılce sıkmadıgım halde ız yapıyor.e az da olsa her daım duzenlı sıvılcem oldugu ıcın her daım ızı de oluoyr.sıyah noktalar da la roche un duzenlı urunlerını kullanmakla gectı..3. günüm 20 mg ile başladım ben,yan etkılerını okudukça hala tereddütteyim ama.bakalım doktor sana ne onerecek.
Kullanıcı avatarı
yytz52
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Shileck » Prş Haz 11, 2009 10:25 pm

Bugün eczaneye gidebildim LRP Toleriane Creme Moussante ve Effaclar M aldım. Myide orda çalışan bayan önerdi hiç duymamıştım , bikaç hafta geçsin etkilerini yazarım :) :)
Kullanıcı avatarı
Shileck
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen LacuNaCoiL » Cum Haz 12, 2009 2:28 pm

heraizmir hayır yuzuMde haLa bi kuruLuk yok bugun 7. gunum(= cildimde yaglı deıldır ustelık :dontknow: aksamları yatarken kayısı yagı suruorum yuzume yumusack oluyor onla bı ılgısı varmı dıcem ama :) :nanik:
Kullanıcı avatarı
LacuNaCoiL
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen kirmizimsi » Cum Haz 12, 2009 7:11 pm

Merhaba herkese. Bne 10-11 sene önce roaccutane denilen ilacı kullandım, belki de ilk kullananlardan biriyim. Bu ilaç ile birlikte diane 35 te kullandım. ve en az 6 ay sürdü bu tedavi. çok büyük ve kistik sivilcelerim çıktığı izleri bana hediye olarak kaldı maalesef. yıllardı bu izleri geçirmek için uğraşıyorum. gözle görülür bir değişiklik yok maalesef. Roaccutane denilen ilaca gelince ise 31 yaşındayım ve hala sivilcelerim çıkıyor ve bazıları iz bırakıyor. yani bu ilaçların etkisi yok. bu kadar ağır ilaç kullanacağınıza ağır olmayan antibiotik kullanın derim ki onlarda bir süre sonra etki etmiyor. şimdiki aklım olsa bu ilacı asla kullanmazdım. kullandığım sürece etkisi olan bu kadar yan etkisi varken kullanmak akıl işi değil. böyleyken durum bunu veren doktorları da anlamak mümkün değil. sivilce olayı tamamen beslenme ile alakalıdır. ben rejim yaptığım dönemlerde sivilcelerimden kurtuluyorum. çocukluğumdan beri o kadar çok abur cubur tükettim ki bana dönüşü bu sivilcer ve izleri oldu. karaciğeri mahvettim bu tür yiyeceklerle. sonra tabi roaccutane gibi ilaçları kulanmak zorunda kaldım. benim size söyleyebileceğim yüzünüze asla dokunmayın ve beslenmenize çok dikkat edin. özellikle karaciğeriniz sağlam olsun. erkeklik hormonu olan TESTERON un yapı taşı kolesteroldür. sivilcelenme kıllanma bu hormonun yüksekliğinden dolayı çıkıyor. bu hormon yüksek ise kolesterolünüz yükselmiştir demek. bu yüzden beslenmenizi buna göre ayarlamanız gerek. ne dahili ne harici hiçbir medikal ürün sivilceleri tamamen geçirmez. sivilcelenme tamamen yaşam ve beslenme tarzınızın sonucudur. "ben sigara içen abur cubur tüketen çok insan tanıyorum ama onların cildi çok iyi" diyebilirsiniz ama onların karaciğeri sizinkinden daha sağlam olabilir. son olarak size tavsiyem roaccutane gibi ilaçları kullanmamanız. çünkü maalesef tamamen ve kalıcı olarak bu illetten kurtulmanıza sebep olmuyor.
kirmizimsi
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Petrichor » Cum Haz 12, 2009 8:24 pm

"sivilce olayı tamamen beslenmeyle alakalıdır" demek doğru bir yargı sayılmaz "kısmen alakalıdır" diyebiliriz. bahsettiğin beslenme konusunu ben farklı dermatologlara defalarca sordum. doğrudan bir bağlantı kurulamayacağını söylüyorlar. kuruyemiş, cips, çikolata, patates kızartması gibi yağlı yiyeceklerin aşırı tüketimi sivilceyi tetikleyebilir ama bir tabak patates kızartması yedin diye yüzünü sivilceler basmaz yani :?

çünkü sivilcenin asıl sebebi cildin gereğinden fazla sebum yani yağ üretmesi ve sebumun ciltte belli bir bölgede birikmesidir. sebum üretimi de testosteron gibi seks hormonlarının kontrolü altında olduğuna göre diğer bahsettiğin konuda haksız sayılmazsın ;)
Kullanıcı avatarı
Petrichor
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen heraizmir » Cum Haz 12, 2009 8:35 pm

LacuNaCoiL dudaklarında mı kurumadı bea :) ama zaten yüzün o kadar çok kurumuo ki kuzucum sadece böle bi pütürüklük oluo o da duştan çıkınca falan daha çok belli oluo ayrıca kayısı yağının etkisi olabilir ama dudaklarında mı kurumadı ki ....ama yine de işte hemen ilk haftada kurucak die bişi yok doktorum bana ilk 1 2 ay içinde demişti ;) sen kurumasını mı istiosun kurumamasını mı:)
En son zoix tarafından Cum Haz 12, 2009 10:41 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
heraizmir
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen black5423 » Cum Haz 12, 2009 10:45 pm

bende aknetrent kullanıyorum 3 haftadır avene nin 50 faktörlük güneş koruyucusunu kullanıyorum sizce iyimi birde nemlendirici acnegun gündüz vardı elimde onu kullanıyorum ne tavsiye ederseniz bu ilacı kullanırken pek de memlundeğilim acnegun dan.
black5423
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen kirmizimsi » Cum Haz 12, 2009 10:48 pm

Petrichor;

ben tamamen beslenmeyle alakası olduğunu düşünüyorum. cilt için ne kadar doğru besinleri yersek o kadar faydalıdır. 1 kilo domates yersende kalp hastalıklarından korunmazsın. bunu alışkanlık haline getirirsen faydalarını görürsün. ama hepimizin beslenme tarzı hemen hemen aynı. bir tabak patats yemekle elbette sivilce basmaz. biz bu bir tabak patatesi senede 1 kere yemiyoruzdur bence:) kızartmaları ve beyaz şekerin bol bol kullanıldığı tatlıları çok tüketiyoruz. ben iddia ediyorum sivilce sorunu olan insanların yaşam kalitesi çok düşük. bu da şu demek beslenmesi berbat spor ise hayatında yok gibi bir şey.

dermatologlara artık güvenmiyorum:) onlar kitaplarda ne yazarsa onu sana söylerler. 5 sene önce süt mide için çok yararlıdır diyip acillerde süt içiren doktorlar şimdi mideye zararlıdır diyor. roaccutane gibi bir ilacı bana veriyorsa ben o doktorun güvenilirliğine inanmam. o ilacı aldığınız sürece güneşe çıkmamak zorundasınız çünkü cilt kanseri olma ihtimaliniz çok yüksek. o ilacı kullandıktan sonra en az 2 sene beklemek zorundasınız çocuk sahibi olmak için çünkü çocuğunuz sakat doğabilir. ben bu ilacı her aldığımda doktor bana bütün sorumluluğun kendime ait olduğunu belirten form imzalatıyordu. bir doktor bir hastasına nasıl bu kadar düşüncesizce yaklaşır aklım almıyor. bu ilacın sakıncaları öyle baş dönmesi mide bulantısı gibi şeyler değil. zaten ilaç firmalarının bu ilaçların gerçek etkilerini yazmadıklarını artık sağır sultan duydu. doktorlar ilaç şirketlerine biz ise hem doktorlara hem de o ilaç şirketlerine çalışıyoruz. ve bildiğim kadarı ile dünyadaki ölüm sebeplerinde ilaç kullanmak 4. sırada:) yani yanlış ilaç kullanımı değil bu. antibiyotik olsun ağrı kesici olsun bu ilaçlar artık hayatımızı kısaltıyor. testeronu ilaçlarla değil doğru beslenme ve spor ile düşürmeye çalışın derim. ve iyi bir cilt temizliği ile sabırlı olursanız bu sivilcelerden kurtulursunuz.
En son zoix tarafından Cmt Haz 13, 2009 2:52 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
kirmizimsi
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen cyber98 » Cmt Haz 13, 2009 1:48 am

Ben bu forumda bulunan bir bay olarak tedavimi yaklaşık 2 hafta önce bitirdim. İlacın sonuçlarından gayet memnunum. İlacı kullanmadan önceki halimle iş görüşmelerine bile gidemiyordum. Şimdi kızlar yüzümü görünce "Botox mu yaptırdın?" diye soruyor. Roaccutane kendini dünyada kanıtlamış bir ilaçtır. Sende işe yaramamış olması herkeste aynı sonucu vereceği anlamına gelmez.
En son zoix tarafından Cmt Haz 13, 2009 2:52 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
cyber98
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen kirmizimsi » Cmt Haz 13, 2009 7:41 am

"Ben bu forumda bulunan bir bay olarak tedavimi yaklaşık 2 hafta önce bitirdim. İlacın sonuçlarından gayet memnunum. İlacı kullanmadan önceki halimle iş görüşmelerine bile gidemiyordum. Şimdi kızlar yüzümü görünce "Botox mu yaptırdın?" diye soruyor. Roaccutane kendini dünyada kanıtlamış bir ilaçtır. Sende işe yaramamış olması herkeste aynı sonucu vereceği anlamına gelmez."

bunun kalıcı bir iyileşme olmadığını göreceksin zaman geçtikçe. bende de geçici bir iyileşme yaptı bu ilaç bende sizin gibi roaccutane denilen ilaca laf ettirmezdim. karaciğeri bu kadar tahrip eden ilacın yan etkilerini zamanla görürsünüz. en azından bu ilacı kullanmış kişiler ilaç tedavisi bittikten sonra bol bol enginar yiyip verdiği zararı telafi etsinler.
kirmizimsi
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen qinarr » Cmt Haz 13, 2009 8:55 am

kırmızımsı sana katılıyorum aslında çok iyi bi ilaçmış gb görünsede yan etkileri o kadar fazlaki... ben daha öncede bahsetmiştim 20 gün oluyo tadavim biteli ve 8 ay kullandım bende tmm şuan yüzümde tek bir sivilce yok fakat çukurlar ve izlerle başım dertte hadi onlarda geçer diye kendimi teselli ediyorum şu aralar.. ve kullanan eczacı arkadaşımın kızıı şuan evli ve hamile kalmaya korkuyo evlendiği ilk hafta bağırsak ameliyatı oldu.. neden? çünkü roac vücudunu o kadar kurutmuşki bağırsaklarının bi kısmı kurumuş ve yırtılma yapmış ve bu kuruluk yüzünden kabızlık sorunu yaşamış ve bağsur tedavisi görüyor.. vee ilac kullanımı bittikten bi süre sonra tekrar etmiş sivilceleri.. bu sebeple yeni kullanmaya başlayayanlara ve kullanıcak olanlara dikkatli olmalarını söylüyorum.. iyi düşünsünler öyle karar versinler bazı insanlarda bu tarz sorunlara yol açabiliyor!! kullananlar lütfen bol bol sıvı tüketin kendi iyiliğiniz için.. bana bunu tavsiye etmişlerdi her sabah uyandığımda ilk işim ılık su içmek olmuştu.. çünki bahsettiğim problemlerden bazıları bende de olmaya başlamıştı..
qinarr
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen kirmizimsi » Cmt Haz 13, 2009 11:32 am

iddia ediyorum roaccutane ilacı kullanan herkes tekrar sivilce sorunu yaşayacak. bende ilacı kullanmaya başladıktan 3 ay sonra bayram ediyordum valla. 1 sene sonra beni yalnız bırakmadı bu sivilceler ve geri geldiler. ben rejim yaptığım dönemlerde cildim çok düzeliyordu hatta epilasyon yaptırdığım yerdeki kadn bana kızıyordu neden bana cilt bakımı yaptırmadın gidip başkasına yaptırdın diye. çünkü yağ şeker abur cubur herşeyi kesince cilt hemen düzelmeye başlıyor.
ben roaccutane kullandığım zaman en yüksek dozu kullanıyordum şimdi kimseye o kadar ağır vermiyolar. her ay düzenli tahlil yaptırmak zorunda kalıyordum. alt tarafı sivilce için bu kadar sıkıntı çekiyordum. gören kanser hastası sanacak beni. ben her dermatoloğa "ben beslenmeme dikkat ettiğimde düzelmeye başlıyor" diyorum ısrarla bana beslenmenin sivilceler üzerinde etkisi yok deniliyor. bugün ise bilimsel araştırmalar bunu kanıtladı. 40 sene doktorluk yapan biri gelen giden hastadan artık kendisinin bunu idrak etmesi gerek. iki kardeşim tıp öğrencisi. farmakoloji dersi veren hocaları aktarlardan çıkmıyor gidip migren için aktardan bitki alıyor. yahu bunlar ilaç bilmini öğrencilere öğretiyor. migrene en iyi giden ilacı elbet biliyordur neden kendisi gidip bunu kullanmıyor. geçici olarak kurtulmak istiyorsanız ve vücüdunuza bu kadar ağır tahribat vermesini göze alıyorsanız kullanın derim. ama vicdanen bunun rahatsızlığını yaşıyorum ve herkese bu ilacın mucize olmadığını söylemek zorunda hissediyorum kendimi. ister kabul edin ister etmeyin ya da bana sinirlenin ama bunu demekten vazgeçmem. sadece yaşam kalitenizi yükseltmeye bakın. kızartmalardan, beyaz şekerin kullanıldığı her yiyecekten, cipslerden fast food tarzı yiyeceklerden uzak durun ve bol spor yapın. çam ağaçlarının olduğu yere gidip temiz hava alın ayda bir kere. en azından ayda bir olsun:)
kirmizimsi
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen cyber98 » Cmt Haz 13, 2009 1:14 pm

Peki o zaman nasıl bu kadar yaygın kullanılıyor bu ilaç? Sanırım en çok kullanılan 10. ilaç. Benim zaten hamilelik gibi bir derdim yok. Ayrıca bütün gençler biliyor bu ilacı. Benim sadece sivilce sorunuma değil sedef hastalığıma da çok ii geldi. Saçımda hiç kepeklenme ve yaralanma kalmadı. Dirseklerimde oldukça iyileşti. Ben şahsen bunca yıl bu ilaçtan haberdar olmadığıma yanıyorum. Dediğim gibi bireysel deneyimleri bir kenara bırakıp genele bakmak lazım. Birçok insan fayda görüyor, görmese de ilacı tekrar kullanıyor.
En son zoix tarafından Cmt Haz 13, 2009 2:53 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
cyber98
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen LacuNaCoiL » Cmt Haz 13, 2009 1:16 pm

heraizmirdudaklarımda henuz kurumadı :bye: aslında kurumasını ıstemıorum ama ılacın bı ıse yarayp yaramdıgını anlamak ıstıodm :confused:

kırmızımsı bende yıyeceklerın sıvılce uzerınde etkısı olmadıgını dermatologlardn duydugumda cok sasırmıstm.banada mantıksız gelıyordu.19 yasımdayım 1 sene oncesıne kadr cildim oldukca ıyıyken bu sene sıvılcelerım fecı sekılde buyuk cıkmaya ve ız bırkmaya basladı. depresyona grme sewıyesıne geldım daha çok gencım ve sıvılcelern hayatımı bu kadr etkılemesıne dayanamıorum acıkcası.yemekte ayrım yapmıodm canım cektıgı herseyı yerdım bı sure oncesıne kadr :( ustelık yedıklerıme gore kıloda almıyodm bu herkesın cok ıstedıgı bıseydr .bu seneye kadr hıc prob. olmadı ama zamnla kılo almaya ve sıvılcelrm artmya basladı.oncelerı spor yapmazken haftada 3 kez spora gtmeye basladım ama sıvılcelerm azalmadıgı gıbı ızlerı oln yerlerden tekrar sıvılce cıkmaya basladı :crybaby: sımdı bu degısıklıgın nedenını merk edıorum ve napmam gerektıgınıde bılmıorm acıkcası. kı yemek yemegı cok sewen bırıyım :( roac. kullanmya baslamamn sebebıde bu sıvılcelrın sureklı tekrar etmesydı.belkı mantksız geleblr ama 1 gun bıle bole sıvılcelı gezmktnse ılacı kullanp 2 senede olsa yuzume hrhangı bı urun surmeden dısarı cıkmak ıstıorum. ınanın yuzume kapatıcı surmeden dısarı cıkmayaı o kdr ozledım kı.15-16 yaslarndaykn makyaj yapanlara oldukca ılgı duyardım sımdı ıse keske o zmnkı cıldım olsada hıc makyaj yapmadn dısarı cıkabılsem dıorm. bunun ne demk oldugunu bu sorunu yasamaynlar bılmıyor ve benı anlamıyolar :( .gerçekten moralım cok bozuk artk kurtlmak ıstıorum bnlardan :crybaby:
Kullanıcı avatarı
LacuNaCoiL
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

ÖncekiSonraki

Dön Cilt Bakımı Ürünleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Majestic-12 [Bot] ve 4 misafir