Sivilce İzleri ve Lekeler 4

Cilt Bakımı ürünleri hakkındaki yorumlarınız ve tavsiyeleriniz.

Moderatörler: zoix, Pixie79, luthien

Re: Sivilce İzleri ve Lekeler 4

Mesajgönderen ilknur5 » Pzt Mar 01, 2010 12:54 pm

bak bunu öğrendiğim iyi oldu bir dahaki kontrolde iyice sorarım bunları
birde çok streslenmemeye çalış vücut strese böyle cevap veriyo sanki :)
Bir silgi gibi tükendim ben. Başkalarının yaptıklarını silmeye çalıştım. Mürekkeple yazmışlar oysa. Ben kurşun kalem silgisiydim ...Azaldığımla kaldım...
Kullanıcı avatarı
ilknur5
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen tryasmin » Pzt Mar 01, 2010 12:57 pm

jasscım benim de aynen öyle oluyor,bir gün bakıyorum pembelikleri bile kalmamış ohhh diyorum sonra başka bi gün pıttt geri geliyorlar...sana farkettigim bikaç bişi sööliim güneşşşşşşşşşşş !!!! güneş azıcık bile çıksa benim izler hooopppp pembe pembe oluyor evde otursam bile..güneş koruyucu sürünce çok iyi oluyor gidiyor o kırmızılık...sana tavsiyem güneş koruması kullan her gün...bir de iyi nemlendir,kuru olunca da kızarıyor yanıyor...
Kullanıcı avatarı
tryasmin
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen jasss » Pzt Mar 01, 2010 1:02 pm

ya ama nıye yok olup da tekrarr gerı gelıolarr:( tumden gtsın ıstıorum artık bunlar.moralımı gercekten cok bozuove takıorum yanı ıster ıstemez belkı de o da tetıklıoo.sen bıraktınmı contractıbexı tryasmın?
Kullanıcı avatarı
jasss
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen zates » Pzt Mar 01, 2010 1:08 pm

tryasmin nem maskesinden önce peeling yaptın mı? peelingle ölü derini atarsın, nem maskesiyle de nemlendirirsin
ben de bugün o nem maskesiyle bi de acnecinamide güneş kremi alıcam. acnecinamidein diğer ürünleri de çok etkili görünüyor sivilceler için, kullanan var mı? şu an aktif sivilcem yok ama çıkmasından çok korkuyorum, çünkü sivilcelerim artık iz bırakıp da geçiyo
zates
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen tryasmin » Pzt Mar 01, 2010 1:10 pm

yok canım bırakmadım ama sürmeye fırsatım olmadı 5 gündür,tretin sürdüm ya..hatta şimdi aklıma geldi süreyim..jasscım ben de o olayı merak ediyorum neden bi görünüp bir kayboluyorlar diye..bikaç doktora sordum metabolik ddiler..metabolizman hızlanınca,kan akışı falan kızarıyorlarmış...mesela spor yapmaya başladım ben aman tanrım görmen lazım spor yaparken kıpkırmızı oluyorlar,bitirince bi yarım saat sonra düzeliyorlar yine...umarım cildimiz yenilenınce geçer bu olay çünkü çok sinir bozucu...
Kullanıcı avatarı
tryasmin
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen tryasmin » Pzt Mar 01, 2010 1:13 pm

zates dün akşam duşta bir güzel yıkadım yüzümü ipk keseyle de hafifçe ovaladım,ondan sonra nem maskesini sürdüm...şimdi kuruluk kalmadı..ben peeling olayını pek sevmiyorum açıkçası..bir kere azıcık bile sivilcen varsa kullanmaman gerekli bence çünkü iltihabı yayıyor..bir de gözeneklerden iyi temizlenmez falan,benim cildime iyi gelmiyor denemiştim birrkaç peeling...şimdi eski yöntem ipek keseye başladım...
Kullanıcı avatarı
tryasmin
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen zates » Pzt Mar 01, 2010 1:14 pm

pinkpoint yazdı:merhaba

ben foruma yeni üye oldum ama uzun zamandır sizi takip ediyorum arkadaşlar ,

benim cildim karma ve şu anda yanağımda sivilce olmayan kırmızı lekeler var , zaman zaman az da olsa sivilceye dönüyor , la roche posay hydraphase nemlendirici kullanıyorum yves rocher in kayısı özlü peelingini haftada bir kez uyguluyorum temizlemek için de clinique take the day off sonrası innova köpük temizleyici ve vichy purette thermal + normaderm tonik kullanıyorum.

bana önerebileceğiniz başka bir ürün var mı kırmızı lekeler için? bir dermatoloğa da gitmek istiyorum aslında. :dontknow:

canım benim de bikaç sene önce aynen senin anlattığın gibiydi yanaklarım. sivilcelerimin kırmızıya dönük izleri vardı, arada sivilceye dönüyodu ama hiiiç geçmiyodu yerleri duruyodu yüzümde rezerve bi şekilde :angryfire
ben bu sivilceye dönen izlerden bir şişe bodyshop tea tree oil yıkama jeli ve küçük şişedeki yağından sürerek kurtuldum. bi de çok uğraşmadım bu ikisinden başka bişey hiç sürmedim, geçti.
şimdi yine kullanıyorum ama izlerim o zamanki gibi aktif değil, arada sivilceye dönmüyor yani.
zates
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen tryasmin » Pzt Mar 01, 2010 1:16 pm

zates,sence tretini sürmek için bekliim mi?
Kullanıcı avatarı
tryasmin
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen jasss » Pzt Mar 01, 2010 1:20 pm

valla ben cok rahatsız oluorumbı an once cıldım ızsız olsun ıstıorum sanırım cok sey ıstıorum da.lazer ıcın de cok erkenn.
Kullanıcı avatarı
jasss
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen pinkpoint » Pzt Mar 01, 2010 1:20 pm

zatesçim çok teşekkür ederim. Bugün akşam çıkışta alıp deneyeceğim.Sonuçları buradan bildiririm.

Süpersin.
Kullanıcı avatarı
pinkpoint
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen zates » Pzt Mar 01, 2010 1:21 pm

tryasmin yazdı:zates dün akşam duşta bir güzel yıkadım yüzümü ipk keseyle de hafifçe ovaladım,ondan sonra nem maskesini sürdüm...şimdi kuruluk kalmadı..ben peeling olayını pek sevmiyorum açıkçası..bir kere azıcık bile sivilcen varsa kullanmaman gerekli bence çünkü iltihabı yayıyor..bir de gözeneklerden iyi temizlenmez falan,benim cildime iyi gelmiyor denemiştim birrkaç peeling...şimdi eski yöntem ipek keseye başladım...

hmm evet sivilcelere iyi gelmediğini duydum ben de. ama benim tretin acnelyse yüzünden, ahalı ürünler yüzünden derim o kadar yenilenip dökülüyor ki sivilcelere bastırmadan yüzümün diğer kısımlarına o aldığım innoca peelingi yapıyorum mecburen. nem maskesi mutlaka lazım bize bence, ilaçlarla vs kuruyo çünkü cildimiz ayy yoruldum ya istifa edesim var cilt bakımından onu sür bunu sür umutla bekle geçmesin hobaa başka ürüne geç onu dene bunu dene bitse de kurtulsak yaf çekilir dert değil.
elimdeki avene ile body shop çay ağacı serisi bitsin acnecinamide kullanıcam bi de. belki yeni sivilce çıkarmamı engeller bi umut :pray: bundan önce hep ahalı bhalı ürünler kullandım acnecinamidede pha varmış
zates
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen zates » Pzt Mar 01, 2010 1:23 pm

cildinde tahriş yoksa beklemeden sür bence tryasmin. acımıyorsa, kızarmadıysa sürmende sakınca yok gibi geliyor bana.
tretin çok güzel bi ürün ya, ilk sürünce ne güzel yapıyo cildi di mi
zates
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen tryasmin » Pzt Mar 01, 2010 1:30 pm

canım innovanın o maskesi iyi,ben şu ovaladıgın,işte tutup kaldırdıgın falan peelinglerden bahsediyorum,o maske kil maskesi gibi süper bişi :)
ben de sıkıldım,hayatımda ilk defa bu kadar bakım bık bık yapıyorum zor bişiymiş...eski tasasız ve pürüzsüz günlerime geri dönmek istiyorum ben ya :( ama işte sabretmek lazım..roaccutane kullanmanın bana ögrettigi bişi bu,sabırla tedavine devam et,umudunu yitirme...yaşımız ilerleyince problşem kalmaz bence,bi 10 sene sonra ugraşmam umarım bu tip şeylerle...yoksa bi ömür çekilmez...
Kullanıcı avatarı
tryasmin
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen tryasmin » Pzt Mar 01, 2010 1:32 pm

evet süper bişi...3 gün üst üste sürünce soydu ama yanma,kızarma yapmadı,olmadı bu akşam da beklerim,yarın akşam sürerim yine..ama ben çok korkuyorum ya etkisi kalıcı degilse..hani diyorsun ya ilk sürüşte ne güzel yapıyor diye,sonraki sürüşlerde nasıl olucak acaba ??
Kullanıcı avatarı
tryasmin
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen zates » Pzt Mar 01, 2010 1:57 pm

ben sadece maske değil innova peeling de yapıyorum. önce peeling sonra beautenova. nem maskesi alınca haftada bir kez innova peeling artı nem maskesi, bir kez de peeling artı beautenova mask yapıcam.
tretin etkisi sürekli kullanımda hafifliyor. ancak yılda bir kez bikaç hafta kür gibi kullanmak (antiaging için falan) durumunda etkisi sabit oluyor sanırım
zates
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen jasss » Pzt Mar 01, 2010 2:32 pm

ımex kullanann var mı?
Kullanıcı avatarı
jasss
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen shayna » Pzt Mar 01, 2010 2:39 pm

ben kullandım yasemin sivilceler için.benim yüzümde yağlı bir şekilde duruyordu..emmiyordu yüzüm..arkadaşım çıkan sivilcelerine onu sürüyordu ona iyi geliyordu..sen ne için düşünüyorsun
Eğer sizi üzen kişilere hala selam verebiliyorsanız,bu vicdanınızın sadakasıdır.
Kullanıcı avatarı
shayna
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen jasss » Pzt Mar 01, 2010 2:46 pm

bnm sıvılcem yok.ama ızlerı var cene bolgemde.uzun suredır yok olmuslardı ve ben cok mutluydum gectı dıye ama bugun yıne pembe pembee belırdıler:( ız ıcın ıstıorum tattlım ıı gelırmı snce
Kullanıcı avatarı
jasss
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen shayna » Pzt Mar 01, 2010 2:49 pm

okudum yazdıklarını canım..aynısı bende de oluyorr..bazen gitti sanıyorum sonra birden beliriyor :( izlere iyi gelmez o canım..sivilceler için o.sivilceye sürünce iz bırakmadan geçmesini sağlıyorr.tretin kullandın mı sen canım
Eğer sizi üzen kişilere hala selam verebiliyorsanız,bu vicdanınızın sadakasıdır.
Kullanıcı avatarı
shayna
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen jasss » Pzt Mar 01, 2010 2:51 pm

yok teretın kullanmadım cok derın soyucu dıolar onun ıcın cıldı tahrıs edıomus.o yuzden korkuorum acıkcası yaz gelıo ıster ıstemez gunese maruz kalıcam daha da kotu olmasın dıyee tretın ıstemıorum.sn de memnun kalmamıssın ondan öle demıstın.ben contractubex suruorum sımdılıkk.dıfferın kullanıcam olmazsa ıkı ay snra falan.
Kullanıcı avatarı
jasss
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen jasss » Pzt Mar 01, 2010 2:52 pm

acaba lazerle ne kadar surede gecer bu ızler tamamenn :dontknow: ve ne kadara mal olur :confused:
Kullanıcı avatarı
jasss
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen shayna » Pzt Mar 01, 2010 2:57 pm

en son biz lazer yaptırıcaz galiba..bir ara araştırmıştım ben ama tam hatırlamıyorum..1000-2000 olabilir.tretinden ben memnun kalmadım malesef ama izlerin hafiflemesi için kullanılabilir..az az iki günde bir kullanılınca çok kötü yapmıyor cildi canım...bir süre sonrada alışıyor cilt zaten.differin nasıl.tretinden daha mı hafif..
Kullanıcı avatarı
shayna
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen jasss » Pzt Mar 01, 2010 2:59 pm

evet canım daha hafıfmıs ben onu kullanıcam eger gecmezse.sn ne zamandan berı ız ıcın kullanıosun ılac? bn de bı arastırıyım ızmııtee bakım ne kadara mal oluomuss.en olmadı lazer ıstıorum yaa mutlu olamıorum bolee aynaya bakınca falan :(
Kullanıcı avatarı
jasss
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen shayna » Pzt Mar 01, 2010 3:06 pm

6 ay oldu herhalde tretine başlayalı..en etkili olduğu dönem ilk 3 aydı..sonra bir değişiklik olmadı.birde şeyi farkettim yeni izleri geçiriyor ama eski izleri sadece hafifletiyorr..bende bu ara aynaya bakmak istemiyorum..zaten izlerimi takıyordum şimdi birde sivilcelendim :crybaby: esmer olsaymışım keşke diyorum bazen..en aznından bu kadar belli olmazdı...lazeri birkaç ay yaptırdık yaptırdık sonra yaptıramayız seneye kalır..üniveriste hastanelerine gitmek lazım aslında
Kullanıcı avatarı
shayna
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen jasss » Pzt Mar 01, 2010 3:10 pm

keske dırek tretıne aslasaydım ozaman.artık ızlerım eskıdı.neyse .sıvılcen mat krem yuzundn cıktı dımı snn.almıcam o kremden bn vazgectım sn öle dıınce. evet esmer tende her kusur bellı olmuo ne guzel.bn cok beyazım hersey bellı oluo o yuzden.bu arada onumuzdekı kıs lazer olur artık anca.bı de snn ızlerın cok muu,yuzune baktırıp mı fıyat belırlettın?yoksa seans bası mı ucretlendırılıomus?
Kullanıcı avatarı
jasss
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen shayna » Pzt Mar 01, 2010 3:18 pm

evet canım mat krem sürdükten sonra çıktı.daha sonra çıksaydı derdim başka bişey yaptı ama kremi sürmeyince çıkmadı daha :( o krem bize ağır gelir şimdi zaten..tedavi görüyoruz cildimiz kuruyacak.karar veremedin dimi sende ne alcağına :(
ben tahmini fiyat sormuştum..yaptıracak durumum yok şu anda..yüzeysel izler için ayrı,orta dereceli ciltler için ayrı birde derin izler için ayrı tedavi yöntemleri varmış..bizimki sanırım yüzeysel oluyoor..bitkiseel peelingte yapılabilirmiş..benim sol yanağımda var izler sadece..6-7tane kahverengimsi leke..tabi yeni çıkanların iz bırakacağını düşününce çıldırıyorum :crybaby:
Kullanıcı avatarı
shayna
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen jasss » Pzt Mar 01, 2010 3:21 pm

anladım tattlım.ben de bı hastaneye gıdı sorıyım.ben unıversıye falan guvenemıorum cnm ya ınsanları denek yerıne koyuolar oralarda. o uzden ozel bı hastaneye gıdıp sorıyım yarın bakalım kacaymıs.sana da anlatırım cnm soledıklerını. bu arada krem konusunda acayıp kararsız kaldım ne yapcam bılemedım eczacıya gıdıp sorucam alırken.o yardımcı olur cıldıme uygun normal bı krem alıcam.mat olanlarından almıcam.zaten yuzum parlamıo suan yazın parlama oluo bnde
Kullanıcı avatarı
jasss
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen strwberry » Pzt Mar 01, 2010 3:23 pm

kızlar ben de lazeri düşündüm bir süre ama önce bi kimyasal peeling deneyim diyorum AHA olan varmış ya mesela.

deneyen var mı hiç bu tedaviyi? lazerden daha az masraflı olduğu için ilk olarak onu denemek daha mantıklı geldi ama napcam bilmiyorum bende:(
Kullanıcı avatarı
strwberry
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen shayna » Pzt Mar 01, 2010 3:25 pm

çok sevinirim canım..bizim normal/karma ciltler için olan kremlerden almamız lazım..ilaçlar kurutacak çünküü..bende hala karar veremedim..bir diyorum sebamed alayım,bir diyorum la roche,avene,noviderm alayım..kararsız kaldım iyice..eczacılarda yanlış yönlendirebiliyorr..tester kullanmadan alma ürünü canım paran boşa gitmesin

<><>strwberry burdan bakabilirsin canım
http://www.itsbeauty.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=38&start=0
Kullanıcı avatarı
shayna
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen jasss » Pzt Mar 01, 2010 3:29 pm

bn suan la roche effaclar h kullanıyorm .cok kuru cıltler ıcın olanını .bı sorun yapmadı ama yaglandırırmı dıorum cıldıme uygun mu alsam dıorum bılemedım.
Kullanıcı avatarı
jasss
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen shayna » Pzt Mar 01, 2010 3:33 pm

la roche h zaten tedavi altındaki ciltler için canım..soyucu ilaçlar kullandıktan sonra yoğun kremler kullanmak gerekiyor zaten..differine başlayıncada sana daha çok yarar bu krem..
şu anda yağlandırdı mı cildini.neden değiştirmek istiyorsun
Kullanıcı avatarı
shayna
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen jasss » Pzt Mar 01, 2010 3:37 pm

yok yaglandırmadı da ılac kurutmuokı benıı.cıldıme uygun bı krem de ısımı gorurr dıye dusunmustum ben :blushing: buna devam mı edıımm
Kullanıcı avatarı
jasss
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen shayna » Pzt Mar 01, 2010 3:42 pm

contarctubex kurutmazda differine başlayınca kurutur..tretinden dolayı benim yüzüm karmadan normal/kuru ya döndü..cildine uyup uymadığını sen daha iyi anlarsın canım..eğer yağlanma olmadı,cildin emdi,sivilce alerji vs yapmadıysa o krem sana göre..başka kremlere geçipte kendini riske atma derim..örnek:ben ve noviderm matte :crybaby: yazın başka nemlendirici alırsın yağlanıyor dedin ya cildim..
Kullanıcı avatarı
shayna
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen jasss » Pzt Mar 01, 2010 3:46 pm

bn de sankı smdı cok kuru cıltler ıcın ya bu krem,sıvılce yapıcak yada ne bılım ters etkı yapıcak dıye tırsıyorum:)aslında suanlık parlama flan yok ıı gelıo cıldımee.bakalım belkı yıne aynısını alırım ozaman bn...snra karma cılt ıcın bakarım uygun bı krem.ama yarın tonıgı almayı dusunuorum novıdermın.bı de renklı nemlendırıcı ıstıorummmmmmm:)
Kullanıcı avatarı
jasss
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen shayna » Pzt Mar 01, 2010 4:00 pm

yapacak olsa yapardı bunca zaman canımcım..la rocheun karma ciltler için olan kremide vardı sanırım..novidemin toniği güzel canım..için rahatlıkla alabilirsin..3 al 2 öde devam ediyor mu acaba novidermde hala
Kullanıcı avatarı
shayna
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen jasss » Pzt Mar 01, 2010 4:08 pm

ööle bısey mı varmısssss :love10: amman allahım superrr varsa hemen yarın bakıım ben alırım 3 urun yaa :banana:
Kullanıcı avatarı
jasss
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen shayna » Pzt Mar 01, 2010 4:09 pm

ben öyle almıştım canım..nette bazen bakıyorum bazı siteler hala 3 al 2 öde yapıyoo..piyasada da vardır heralde
Kullanıcı avatarı
shayna
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen tryasmin » Pzt Mar 01, 2010 4:09 pm

jass izlerim eskidi demişsin daha yeni bizimkiler bence..şunun şurasında 4 ay oldu oluşalı ve ilacı bitireli 1 ay,bence şimdi tam zamanı iz ilacı kullanmanın,hem 1 ayda cildimiz toparlandı,hem daha aktif izler,hem de yaz geliyor,gelmeden halletmek lazım..ben öyle düşündügümden ataga geçtim yine :)
shayna,yeni iz derken ne kadarlık izden bahsediyorsun??ahhhh umarım tretin iyi gelir...3 aydan sonra iyileşme olmadı demişsin ama o 3 ayda izlerine etkisi oldu degil mi yine de ???
umarım heepimizin gider şu iz,sivilce vs...
Kullanıcı avatarı
tryasmin
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen jasss » Pzt Mar 01, 2010 4:10 pm

bn netten almıorum cnm yaa.buyuk ıhtımal ındırım kampanya falan da yoktur sanssızım o konuda.neysee napalım artık:) kaca tonıgı bılıomusun?
Kullanıcı avatarı
jasss
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen jasss » Pzt Mar 01, 2010 4:12 pm

umarım gecer tryasmın cnm yaa:( sıkıldım moralımı ole alt ust edıokı.. ılle fondoten suruorum dısarı ckarken.bn de mı alsam tretın acaba :confused: ya ama ben contractubex suruorum smdı cok yuklenırsem korkarım.sız gunde kac kez suruosunuz tretını?

bı de sen nemlendırıcı olarak hangı cılt tıpıne uygun olanı kullanıosun?
Kullanıcı avatarı
jasss
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen shayna » Pzt Mar 01, 2010 4:16 pm

yasemincim 4 aylık izler mi onlar..o zaman yeni izler onlar bence soyucu ilaç kullanabilirsiniz..benim 3-4 aylık izlerimi geçirdi kızlar öyle diyeyim..benim 4 tane lise dönemimden kalma izlerim vardı..onlarıda hafifletti..yüzüme çok inceler gibi bakılmadıkça anlaşılmıyorr..inşallah hepimizin bir an önce geçer.
---
tonik 30civarı olması lazım..bende netten alışveriş yapmıyordum ama geçen gün eyüpsabrinin kampanyasına dayanamadım :laugh:
Kullanıcı avatarı
shayna
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen jasss » Pzt Mar 01, 2010 4:20 pm

tmm cnm cok saol yahuuu cok yardımcı oluosun bana :kiss: :kiss: :huggs: bu arada son soru bu tretını nasıl kullanıosun cnm sen?gunde kac kez?ben contractubexle sursem olur mu snce? doktora gtmeden saglık ocagında yazdırabılır mıyım ?
Kullanıcı avatarı
jasss
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen shayna » Pzt Mar 01, 2010 4:25 pm

rica ederim canım..her zaman elimden geldiğince yardımcı olurum :kiss:
tretini başlarda 2 günde bir yatmama bir saat kala sürüyorum iyice emince yatıyordum..başlarda çok kurutmuştu germişti cildimii.böyle olduğu zaman bir haftaya yakın ara veriyordum..birde yoğun krem kullanmak gerekiyor..hepsini emiyor cilt sünger bob gibi :) ben cerodolin parfümsüz krem aldım kuruma olduğu zaman onu kullandım..
tretin karşılamıyor canım ama zaten çok pahalı değil.12lira..eczaneye gidip alabilirsin.benimki kaç ay oldu bitmedi hala..contractubexle beraber kullanırsan ağır gelir
Kullanıcı avatarı
shayna
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen jasss » Pzt Mar 01, 2010 4:28 pm

ya smdı aklım karıstı amaaa:( bu ılacı doktor vermıstı banaa.bır ay daha kullanmamm gerekıo.bırakamamm.ama tretını de bunla kullanma dıosun .o zaman tretını kullanamıcam :(
Kullanıcı avatarı
jasss
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen tryasmin » Pzt Mar 01, 2010 4:28 pm

:banana: :banana: :banana: yuppiiieee diyosun ki 4-5 aylık izleri geçirebilir :) sagol shayna bana yeni motivasyon verdin,umarım işe yarar...
jass ben ikisini birlikte kullanıyorum,contrectubeuxu şu sıra süremiyorm ama aklıma gelikçe gündüzleri sürüyorum,gece de tretin...ya bilemiyorum çok yüklenmek mi ama izler eskiyince geçirmesi daha zor,en güzeli tazeyken bakım yapmak,geçirmek..iz yıllanınca geçirmek çookkk zor oluyor bir de daha yaza zaman var,yazın hiçbir soyucu krem kullanmam ben,yazın cildimi rahay bırakıcam kendine gelsin diye,ama yaza kadar soyuculara devan..
ben hala neutregenanın hassas ciltler için olan yagsız nemlendiricisini kullanıyorum..hangi cilt tipi dersen artık hassas-komedona meyilli-normal yaglı bir cildim var,o yüzden parfum,alkol,içermeyen yagsız ürünler kullanıyorum...bir de innovanın hydra vital maskini aldım,iki kere kullandım iyi bir ürün,hassasiyet,kızarma yapmadı,yaglandırmadı da cildimi ve nemlendirdi baya...
Kullanıcı avatarı
tryasmin
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen jasss » Pzt Mar 01, 2010 4:31 pm

tryasmın ben her gun suruorum yuzume cont.gece yatarken de bunu suruorum.gece ust uste sursem olmaz dımı :) bı de yuzunu soyuyomuu? bn de la roche nın effaclar h sını kullanıorum snce artık bırakmalımıyım :blushing: karma cıltler ıcın oln bı nemlendırıcımı almalıyım
Kullanıcı avatarı
jasss
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen shayna » Pzt Mar 01, 2010 4:40 pm

doktor işin uzmanı canım..sen önce onu dinle.bir ay daha contractubexi kullan.oda yeni oluşan izler için zaten..şimdilik tretini düşünme sen..bir ay spnra karar ver tatlımm..tretine geçersen eğer laroche h tam sana göre krem
tryasmin ne mutlu bana motive edebildiysem senii.gerçi sen benimkini kaçırdın biraz ama doğru söylüyorsun gerçekler acıdır..benim geçmeyen izlerim malum baya bir yıllık..ozamanlar geçer geçer diye bişey yapmamıştım..ama geçmedi :( bana kuzenin neutregananın spli nemlendiricisini verdi ama bana biraz fazla geldi..yağlanma yapıyor..karma ciltler için olanı daha çok beğenmiştim
ilaç kullanırken cildimizi çok iyi takip etmek gerekiyor..hassaslaştığında ara verip normale döndüğünde tekrar devam ederek kullanmalıyız..her cilt her ürüne aynı tepkiyi vermiyorr..
Kullanıcı avatarı
shayna
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen tryasmin » Pzt Mar 01, 2010 4:40 pm

yok canım üst üste sürülmez ,bir de evet soyuyor o sebeple contrectubeuxa ara vermek durumunda kaldım soyuluyorken daha fazla zorlamıyım diye...herkesin cildi farklı oluyor jasscım,hatırlarsan roaccutane sırasında çok farklı şeyler yaşamıştık,o yüzden bence sen karar ver,belki agır gelebilir,belki de gelmez...canım nemlendiricinden memnunsan bence sorun yok,bir de bizim cildimiz şu anda hassas ve nemsiz...alışkanlıgımızdan yaglı ciltler için olan ürünlere elimiz kayıyor ama cildimizin ihtiyacı farklı şimdi,kendini yenilemesi gerekiyor ve en önemlisi neme ihtiyacı var...nemlendiricin hala seni tatmin ediyorsa birakma bence,gereksiz risk alma...
Kullanıcı avatarı
tryasmin
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen jasss » Pzt Mar 01, 2010 4:43 pm

o zaman bn dvm edıım effaclar h ye.ama aklım tretınde kaldı smdı.3 ayda gecmıs shaynanın ızlerı.

shayna 3 ayda gectı yenı ızlerım dıosun ya, her gece mu surdun ozmanlar?
En son jasss tarafından Pzt Mar 01, 2010 4:46 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
jasss
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen shayna » Pzt Mar 01, 2010 4:46 pm

yasemincim bir ay daha dayan..sonra tretini düşünürsün..doktoruna da danışabilirsin..3 ayda azaldı 4.ayda nerdeyse yok oldu..5.ayda tamaman kayboldu..korkma insan içine çıkılmayacak derecede soyulmuyor..ben dayanamayıp ten makyajı yapmasaydım daha çabukta iyileşebilirdi..eğer siz yapmazsanız daha çabuk geçer..tabi birde izlerin derinliğine bağlı..seninkiler nasıl canım
Kullanıcı avatarı
shayna
KoKoŞ
KoKoŞ

ÖncekiSonraki

Dön Cilt Bakımı Ürünleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir