Vitamin İçeren Kremler (A,C,E,K..)

Cilt Bakımı ürünleri hakkındaki yorumlarınız ve tavsiyeleriniz.

Moderatörler: zoix, Pixie79, luthien

Vitamin İçeren Kremler (A,C,E,K..)

Mesajgönderen barones » Pzt May 24, 2010 11:44 am

evet böle bi başlık açılmasını istiyorum çünkü kremleri adlarına göre diiil bence içerdiği vitaminlere göre almak daha iyi..zaten pek çok doktorda böle sölüyor...
örneğin göz için A
kalojen doku için yani yaşlanma belirtisi için K vitaminli üsürnler gerekliymiş..
piyasada yada kullandığımız kremlerin içinde vitamin olanları paylaşalım
.
Kullanıcı avatarı
barones
KoKoŞ
KoKoŞ

Re: Vitamin İçeren Kremler (A,C,E,K..)

Mesajgönderen ilknur5 » Pzt May 24, 2010 9:13 pm

bu başlık çok güzel olmuş barones evet cildin ihiyacına göre krem kullanmak gerekli :yeah:
Bir silgi gibi tükendim ben. Başkalarının yaptıklarını silmeye çalıştım. Mürekkeple yazmışlar oysa. Ben kurşun kalem silgisiydim ...Azaldığımla kaldım...
Kullanıcı avatarı
ilknur5
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen Dilosh87 » Pzt May 24, 2010 11:02 pm

barones'cim, çok teşekkürler bu başlık içinn harika bir fikir :banana:
melody-desire.blogspot.com // Tüm itsbeauty güzellerini beklerim..:)
Kullanıcı avatarı
Dilosh87
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen mearlyn1 » Çrş May 26, 2010 3:15 pm

vücuttaki çürüklere(morluklara) ve göz altı morluklarına C ve K vitaminin iyi geldiğini biliyorum
yanlız K vitamini türevleri(k1 ,k3 vitamini gibi) ürünleri başka ilaç yada kozmetik ürünüyle birlikte kullanırken dikkat etmek gerekiyor,k vitamin türevlerinden bazıları bazı etken maddelerle etkileşime girip ciddi yan etkiler yapabiliyor,eğer yukarda bahsettiğim gibi kombine şekilde ürünler kullanılacaksa bir uzman kontrolünde kullanmakta fayda var diye düşünüyorum.

vücuttaki bazı morluklar K vitamini dengesizliğinden kaynaklanıyor olabilir,tabi morlukların çok farklı sebepleri var,bu sebepler araştırılmalı önce.
C vitaminide kollegen üretimi destekler,piyasada ampül şeklinde olanları bazı bitkisel yağlarla karıştırıp kullananlar var ,dozaj çok önemli ,bilinçli ellerde hazırlanmalı yine..
bu iki vitamin zeytin yağında iyi çözünür,bilginize...
kuşburnu bol C vitamini (askorbik asit) içerir.
K vitaminide yeşil yapraklı sebzelerin çoğunda bolca bulunur.
Kullanıcı avatarı
mearlyn1
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen absynthe » Çrş May 26, 2010 5:17 pm

Body shop'ın E vitaminli serisinden 15 faktörlü yüz losyonu ve göz kremi kullandım (tüm cilt tipleri için bu seri). Göz kremi acayip bereketli, neredeyse 1 yıldır bitmedi. sürünce göz altlarım rahatlıyor, ferahlıyor.
ama yüz losyonundan hassas cildi olan biri olarak memnun kalmadım, yüzümü kızartıyordu sürdüğümde. kardeşime verdim, onun cildi normal. o çok memnun kaldı :)
Kullanıcı avatarı
absynthe
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen brissels » Prş May 27, 2010 12:53 pm

C vitamini içeren göz çevresi kremlerinin tercih edilmesi gerektiğini duyuyorum. Morluklar için etkiliymiş.. Hatta göz altı morlukları için doğal alternatif olarak kivi kabuğu yöntemi var, bilirsiniz.. Bu da C vitaminiyle ilgili bi durum. Ama vit K, vit A, peptid vs içermesi gerektiğini de okuyorum.. kafam karışıyor bu göz çevresi ile ilgili.. :confused:
Kullanıcı avatarı
brissels
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen barones » Cmt May 29, 2010 10:33 am

C vitamini içeren kremler, ciltteki kırışıkları içerden yok edebiliyor. Güneşin sigara dumanının ve hava kirliliğinin cilde verdiği zararları C vitaminli krem ve serumlar yok edebiliyor. C vitamininin kırışıkları yok etmesi iddiası ise henüz kanıtlanmadı. Bu konudaki araştırma ve çalışmalar devam ediyor.

Vitaminli kremleri seçerken, vitamin oranı yüksek olanları tercih etmelisiniz. Bu kremlerden kısa sürede mucize beklemek ise yanlış olur. Cildinizi vitaminli kremlerle besleyerek, vakitsiz yaşlanmasını önleyebilirsiniz. Cildinizin sizi daha uzun yıllar dış tehlikelerden korumasını sağlayabilirsiniz.

KULLANIRKEN DİKKAT EDİN

Vitaminli kozmetik ürünlerini kullandığınız zaman, cildin malzemeyi emmesi için on dakika bekleyin. Vitaminli kremi uyguladıktan sonra normal makyajınızı yapmaya başlayabilirsiniz. Ama belirttiğimiz gibi bir süre beklemek zorundasınız.

C vitamini içeren ürünlerin fazla dayanıklı oldukları söylenemez. Bunları kullanmaya başlayınca, 30 gün içinde tüketmiş olmalısınız. Bu tür ürünler, oda sıcaklığında muhafaza edilmeli. Eğer kremin rengi koyu kahverengi olmaya başlarsa, onu sakın kullanmayın.
.
Kullanıcı avatarı
barones
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen brissels » Pzr May 30, 2010 7:13 pm

barones, bigilendirme için çok teşekkürler :)
Kullanıcı avatarı
brissels
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen pachalbel » Pzt May 31, 2010 6:36 pm

E vitaminin cildi yenileme özelliği olduğunu okumuştum ve Body Shop'tan E Vitamini Kremi almştım gece kremi niyetine kullanmak için, ama yüzümde sivilcelenmeye neden oldu, Body Shop'un vucüt ürünlerine bayılırım, ilk aldığım cilt bakımı E vitamini oldu ve tabii ki son :laugh: Uzmanlar E vitaminli gece kremleri öneriyorlar yanılmıyorsam :blushing:
http://twitter.com/onorr
Kullanıcı avatarı
pachalbel
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen brissels » Prş Haz 03, 2010 1:22 pm

E vitaminin hücre yenileyici özelliği olduğu söylenir, bu bakımdan gece kremi olarak kullanılması mantıklı.
TBS'nin tek iyi cilt bakımı serisi sea weed bence. Temizleyici jel, peeling, kil maskesi ve nemlendirici gerçekten iyi. Bunun dışında ne cilt bakımı ne saç bakımı ürünlerinde iş yok
Kullanıcı avatarı
brissels
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen barones » Pzt Eyl 27, 2010 4:56 pm

pure beauty ürünleirndede vitamin içeriyomuş..(.A,B )
.
Kullanıcı avatarı
barones
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen prudence » Pzt Eyl 27, 2010 5:51 pm

bu başlık çok iyi düşünülmüş :yeah: ben de tbs'nin sadece seaweed serisinden memnun kalanlardanım :laugh:
Kullanıcı avatarı
prudence
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen barones » Prş Kas 25, 2010 9:24 am

bide kızlar son zamanlarda hryerde bi retinol humması dır gidiyor...ama retinol yani A vitamini içieren bi krem hangisidir? yüz ve göz olarak? bileniniz varmı?
e vt biliyoruz...tbs de var
c vit de öle yani bilinenlerden..
ama A vit yok yada ben bulamadımmm :dontknow:
.
Kullanıcı avatarı
barones
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen sssibel » Prş Kas 25, 2010 11:14 am

retinol roc göz kremlerinde var cnm
Kullanıcı avatarı
sssibel
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen annick74 » Cmt Ara 25, 2010 11:55 pm

Barones,Md Formulations ürünlerini inceliyorum bir süredir Vitamin A yazıyor bir çok ürününde.
Kullanıcı avatarı
annick74
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ilknur5 » Pzr Ara 26, 2010 12:08 am

Retin A kremini araştırıyorum bende sanırım burda yok bilginiz varmı?? Md Formulations'ın ürünlerinide duydum o da güzel sanırım sen daha önce kullandınmı?
Bir silgi gibi tükendim ben. Başkalarının yaptıklarını silmeye çalıştım. Mürekkeple yazmışlar oysa. Ben kurşun kalem silgisiydim ...Azaldığımla kaldım...
Kullanıcı avatarı
ilknur5
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen annick74 » Pzr Ara 26, 2010 12:17 am

Ben kullanmadım ama kullanmak istiyorum.Strawberry'de deneme setleri var.Bir seti alıp kullanmak istiyorum içerik vitamin a ve glikolik asit genellikle.Mesela vit a plus eye complex diye bir ürünü var.Açıklamasında göz çevresinde nazikçe pul pul temizleme yapar diyor.Ama göz çevresi soyulur mu hiç anlamadım gitti.Ben yüzde bile soyucu hiç bir şey kullanmıyorum.Kafam karıştı.
Kullanıcı avatarı
annick74
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ilknur5 » Pzr Ara 26, 2010 12:24 am

benim dediğim direkt ilaç gibi kutusunun üstünde Retin A yazıyor ben bulursam kullanacağım bir kaç gündür tretin kullanıyorum bu kozmetiklerden fayda yok onu anladım hepsinin içeriğinde zaten zararlı maddeler varne kaybederimki ecza depolarına sorduracağım inşallah bulurum
Kullanıcı avatarı
ilknur5
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen annick74 » Pzr Ara 26, 2010 12:29 am

İlknur5 ben yanlış anladım seni afedersin :)
Kullanıcı avatarı
annick74
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ilknur5 » Pzr Ara 26, 2010 12:34 am

yok canım rica ederim onu bulamassam Md yi de düşünüyorum zaten
Kullanıcı avatarı
ilknur5
KoKoŞ
KoKoŞ

Sonraki

Dön Cilt Bakımı Ürünleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir