Cilt Bakımı ürünleri hakkındaki yorumlarınız ve tavsiyeleriniz.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: barones - KoKoŞ
#800016 evet böle bi başlık açılmasını istiyorum çünkü kremleri adlarına göre diiil bence içerdiği vitaminlere göre almak daha iyi..zaten pek çok doktorda böle sölüyor...
örneğin göz için A
kalojen doku için yani yaşlanma belirtisi için K vitaminli üsürnler gerekliymiş..
piyasada yada kullandığımız kremlerin içinde vitamin olanları paylaşalım
Kullanıcı avatarı
Gönderen: ilknur5 - KoKoŞ
#800279 bu başlık çok güzel olmuş barones evet cildin ihiyacına göre krem kullanmak gerekli :yeah:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: mearlyn1 - Güzelliğine Düşkün
#800958 vücuttaki çürüklere(morluklara) ve göz altı morluklarına C ve K vitaminin iyi geldiğini biliyorum
yanlız K vitamini türevleri(k1 ,k3 vitamini gibi) ürünleri başka ilaç yada kozmetik ürünüyle birlikte kullanırken dikkat etmek gerekiyor,k vitamin türevlerinden bazıları bazı etken maddelerle etkileşime girip ciddi yan etkiler yapabiliyor,eğer yukarda bahsettiğim gibi kombine şekilde ürünler kullanılacaksa bir uzman kontrolünde kullanmakta fayda var diye düşünüyorum.

vücuttaki bazı morluklar K vitamini dengesizliğinden kaynaklanıyor olabilir,tabi morlukların çok farklı sebepleri var,bu sebepler araştırılmalı önce.
C vitaminide kollegen üretimi destekler,piyasada ampül şeklinde olanları bazı bitkisel yağlarla karıştırıp kullananlar var ,dozaj çok önemli ,bilinçli ellerde hazırlanmalı yine..
bu iki vitamin zeytin yağında iyi çözünür,bilginize...
kuşburnu bol C vitamini (askorbik asit) içerir.
K vitaminide yeşil yapraklı sebzelerin çoğunda bolca bulunur.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: absynthe - Güzelliğine Düşkün
#801011 Body shop'ın E vitaminli serisinden 15 faktörlü yüz losyonu ve göz kremi kullandım (tüm cilt tipleri için bu seri). Göz kremi acayip bereketli, neredeyse 1 yıldır bitmedi. sürünce göz altlarım rahatlıyor, ferahlıyor.
ama yüz losyonundan hassas cildi olan biri olarak memnun kalmadım, yüzümü kızartıyordu sürdüğümde. kardeşime verdim, onun cildi normal. o çok memnun kaldı :)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: brissels - Güzelliğine Düşkün
#801242 C vitamini içeren göz çevresi kremlerinin tercih edilmesi gerektiğini duyuyorum. Morluklar için etkiliymiş.. Hatta göz altı morlukları için doğal alternatif olarak kivi kabuğu yöntemi var, bilirsiniz.. Bu da C vitaminiyle ilgili bi durum. Ama vit K, vit A, peptid vs içermesi gerektiğini de okuyorum.. kafam karışıyor bu göz çevresi ile ilgili.. :confused:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: barones - KoKoŞ
#802260 C vitamini içeren kremler, ciltteki kırışıkları içerden yok edebiliyor. Güneşin sigara dumanının ve hava kirliliğinin cilde verdiği zararları C vitaminli krem ve serumlar yok edebiliyor. C vitamininin kırışıkları yok etmesi iddiası ise henüz kanıtlanmadı. Bu konudaki araştırma ve çalışmalar devam ediyor.

Vitaminli kremleri seçerken, vitamin oranı yüksek olanları tercih etmelisiniz. Bu kremlerden kısa sürede mucize beklemek ise yanlış olur. Cildinizi vitaminli kremlerle besleyerek, vakitsiz yaşlanmasını önleyebilirsiniz. Cildinizin sizi daha uzun yıllar dış tehlikelerden korumasını sağlayabilirsiniz.

KULLANIRKEN DİKKAT EDİN

Vitaminli kozmetik ürünlerini kullandığınız zaman, cildin malzemeyi emmesi için on dakika bekleyin. Vitaminli kremi uyguladıktan sonra normal makyajınızı yapmaya başlayabilirsiniz. Ama belirttiğimiz gibi bir süre beklemek zorundasınız.

C vitamini içeren ürünlerin fazla dayanıklı oldukları söylenemez. Bunları kullanmaya başlayınca, 30 gün içinde tüketmiş olmalısınız. Bu tür ürünler, oda sıcaklığında muhafaza edilmeli. Eğer kremin rengi koyu kahverengi olmaya başlarsa, onu sakın kullanmayın.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: pachalbel - KoKoŞ
#803206 E vitaminin cildi yenileme özelliği olduğunu okumuştum ve Body Shop'tan E Vitamini Kremi almştım gece kremi niyetine kullanmak için, ama yüzümde sivilcelenmeye neden oldu, Body Shop'un vucüt ürünlerine bayılırım, ilk aldığım cilt bakımı E vitamini oldu ve tabii ki son :laugh: Uzmanlar E vitaminli gece kremleri öneriyorlar yanılmıyorsam :blushing:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: brissels - Güzelliğine Düşkün
#804256 E vitaminin hücre yenileyici özelliği olduğu söylenir, bu bakımdan gece kremi olarak kullanılması mantıklı.
TBS'nin tek iyi cilt bakımı serisi sea weed bence. Temizleyici jel, peeling, kil maskesi ve nemlendirici gerçekten iyi. Bunun dışında ne cilt bakımı ne saç bakımı ürünlerinde iş yok
Kullanıcı avatarı
Gönderen: barones - KoKoŞ
#862014 bide kızlar son zamanlarda hryerde bi retinol humması dır gidiyor...ama retinol yani A vitamini içieren bi krem hangisidir? yüz ve göz olarak? bileniniz varmı?
e vt biliyoruz...tbs de var
c vit de öle yani bilinenlerden..
ama A vit yok yada ben bulamadımmm :dontknow:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: ilknur5 - KoKoŞ
#875322 Retin A kremini araştırıyorum bende sanırım burda yok bilginiz varmı?? Md Formulations'ın ürünlerinide duydum o da güzel sanırım sen daha önce kullandınmı?
Kullanıcı avatarı
Gönderen: annick74 - Güzelliğine Düşkün
#875326 Ben kullanmadım ama kullanmak istiyorum.Strawberry'de deneme setleri var.Bir seti alıp kullanmak istiyorum içerik vitamin a ve glikolik asit genellikle.Mesela vit a plus eye complex diye bir ürünü var.Açıklamasında göz çevresinde nazikçe pul pul temizleme yapar diyor.Ama göz çevresi soyulur mu hiç anlamadım gitti.Ben yüzde bile soyucu hiç bir şey kullanmıyorum.Kafam karıştı.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: ilknur5 - KoKoŞ
#875328 benim dediğim direkt ilaç gibi kutusunun üstünde Retin A yazıyor ben bulursam kullanacağım bir kaç gündür tretin kullanıyorum bu kozmetiklerden fayda yok onu anladım hepsinin içeriğinde zaten zararlı maddeler varne kaybederimki ecza depolarına sorduracağım inşallah bulurum
Kullanıcı avatarı
Gönderen: ilknur5 - KoKoŞ
#875337 yok canım rica ederim onu bulamassam Md yi de düşünüyorum zaten
Kullanıcı avatarı
Gönderen: newyorker - Güzelliğine Düşkün
#883327 ben de retinol içeren krem arıyorum sivilce izlerimden kurtulmak için. az önce doktor öz show da gördüm 30lu yaşlarda gece retinol içeren (%2 lik)krem sürün dedi dermatolog. ben 25im ama sivilce lekeleri var işte :(

bi sağlık dergisinde reklamını gördüm ''retinol'' diye bi marka var, içinde yüzde kaç retinol var bilemiyorum ama..
Gönderen: osleeem - Güzelliğine Düşkün
#896689 Arkadaşlar merhaba,
Ben uzun zamandır retinol krem kullanıyorum. Oldukça güzel. Cildinizin beslendiğini hissediyorsunuz resmen. Yalnız tek dikkat edilmesi gereken nokta retinol krem sürdükten sonra güneş ışığına çıkmamak gerekiyor. Kahverengi lekelenme yapıyormuş.
Kremi yurt dışından internet aracılığıyla getirtiyorum. Hem de çok ucuza geliyor. Sitenin adı puritanspride.com. Zaten kremin markası da puritans pride. Amerika firması sürekli kampanyaları oluyor. 3 al 2 öde gibi.. 1 haftada da elime geçiyor. Önemli olan gümrüğe takılmamak için Amerika siparişlerinde 130 dolar geçmemek. Yanlış hatırlamıyorsam en son aldığımda 8 dolar falandı. Kargoyla beraber 10 dolar civarı olmuştu. Arkadaşlarınızla beraber sipariş verirseniz kargo da ucuza geliyor.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: larinia - KoKoŞ
#1038085 retinol tam olarak ne işe yarıyor, sadece kırışıklıkların giderilmesinde mi etkili? bundan sonra cilt bakım ürünlerini içeriklerine göre almak istiorum. onun için neyin ne olduğunu en baştan öğrenmem şart. sizden yarım bekliorum:)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: pachalbel - KoKoŞ
#1039392 Larinia Retinol yani vitamin A, cildin yenilenmesini sağlıyor. Cilt üzerindeki çok derin olmayan izlerde etkili, aynı zamanda dediğin gibi anti age kullanımı da var. Bu içerik bakım ürünlerinde genelde %0.5 ve %1 oranında bulunuyor, ve genelde gece kullanılması tavsiye ediliyor. Retinol içerikli ürünler kullanırken güneş koruyucuyu eksik etmemek gerekiyor, aksi takdirde leke oluşabiliyor.