Roaccutane Kullananlar ve Sonrası-6

Cilt Bakımı ürünleri hakkındaki yorumlarınız ve tavsiyeleriniz.

Moderatörler: zoix, Pixie79, luthien

Roaccutane Kullananlar ve Sonrası-6

Mesajgönderen luthien » Pzr Nis 24, 2011 3:02 pm

Burdan devam edebiliriz kızlar.. :bye:
Kullanıcı avatarı
luthien
Moderatör
Moderatör

Re: Roaccutane Kullananlar ve Sonrası-6

Mesajgönderen sysyphus » Pzr Nis 24, 2011 6:36 pm

5sene önce kullandım,izlerim kaldı,geçmesi için uğraşırken yeni sivilcelerle uğraşmaya başladım,ve onlar da iz bırakıyorlar,ne yapcam bilmiyorum,kullanmadığım dermokozmetik ürünü kalmadı,yüzümden nefret ediyorum,yüzümü aldırmak istiyorum,tek istediğim sağlıklı bi cilde sahip olmak,makyaj bile yapamıyorum bişi olur diye.
sysyphus
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen archi » Pzt Nis 25, 2011 10:16 pm

ssyphus doktorunla iletişime geçtinmi ? bir de önce biraz sakinleş:( ben de nefret ediyorum sivilcelerdeni yani çekmeyen anlamıyor nasıl etkiliyor psikolojiyi, öz güveni nasıl yıkıyor....
Doktorunla konuşmalısın bence.İlaç sonrası tedaviyle ilgili bilgilendirmiş miydi seni?
Kullanıcı avatarı
archi
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen luthien » Sal Nis 26, 2011 8:01 pm

Zoretanin'de 21.günüm.. Kusma dönemi geçirmiyorum henüz, umarım geçirmem de.. Yüzümdeki sivilceler söndü, gözeneklerim sıkılaştı, pürüzsüz ve sakin bir dönemdeyim. Fakat ciddi bir kuruma geçiriyorum, dudaklarımda yarıklar oluştu ki kremi hiç aksatmama rağmen, yüzümü yıkadığım zamanlar soyuluyor bende soyuyorum izlerim hafifler diye işe de yarıyo sanki.. Ellerim filanda kuruyor, saçlarım yağlanmıyor fakat dipleri hep kepek gibi kabuk oldu kuruluktan sanırım. Haftaya doktor kontrolüm var, şu sıralar yediklerime de dikkat ediyorum ki, tahlillere kadar kolestrolümü filan yükseltmeyeyim diye.. Şu sıralar çok memnunum, inşallah da böyle devam eder..

*Yalnız geçen gün bıyıklarımı alırken dudaklarımın üstündeki deriyi bildiğiniz söküp attım yani. Bu kadar tahriş olucağını düşünmemiştim, siz nasıl alıyorsunuz yada böyle oluyor mu sizin de? Bi de tedaviye başladığımda beri ağda yaptırmadım, yaptıranınız var mı, bişi olur mu acaba? :confused:
Kullanıcı avatarı
luthien
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen archi » Çrş Nis 27, 2011 11:40 am

luthien geçmiş olsun.ağda çok hassas ciltler için bile önerilmediğinden bence bu dönemde yaptırma.ben vücudum için jilet kullanıyorum açıkçası (bacak vs) :blushing:
yüzüm için cımbız.ağdaya cesaretim yok.
yediklerine dikkat etmelisin evet.canın tatlı çektiğinde küçük bir sütlü tatlı iyi oluyor :) tarçınını bol tutarsan nefsini doyuruyor :) veya hafif bir tiramisu.Bneim kardeşim yağsız yapar harika :)
spor yapıyor musun, kesinlikle tavsiye ederim...
Saçlara gelince, benim de ilk zamanlar öyleydi, sonra geçti.Mümkün olduğunca az yıka saçını...
Dudakların için la roche posay in var bi tane kremi, eczane verir hemen.Hoş ben kaybettim bulamıyorum kaç gündür :( ama güzeldi o.
benim bugün roaccutane 63. Öbür hafta kururum diye düşünüyorum, Dozum 30, bir de diane 35 alıyorum.Artık kurumazsam pes zaten :D şu an normalim ama.
Kullanıcı avatarı
archi
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen koru » Prş Nis 28, 2011 12:19 pm

Luthien kesinlikle ağda yapma derim. Ben çok kurumadığım için cesaretlenip kollarıma yapmıştım 1. ay içinde. Yaparken bişey hissetmedim ama temizleyince derimi yüzdüğüm ortaya çıktı :pisik: ağdayla beraber yer yer derim kalkmış meğerse.
Kullanıcı avatarı
koru
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen pinkster » Prş Nis 28, 2011 12:34 pm

bende bıyıklarımda aynı problemi yaşadım...ama diğer hiç bi bölgemde derim vs kalkmadı..kişiden kişiye deişio demekkii...benim roaccutane tedavim bitti 2 ay beklemedeyim.
Kullanıcı avatarı
pinkster
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen archi » Cum Nis 29, 2011 3:34 pm

ben roac 30mg kullanıyorum, diane 35 kullanıyorum.niçün kurumuyorum densiz miyim neyim yaw :laugh: sevgili cildim, artık biraz daha ciddiye alır mısın roaccutane ı :confused:
Kullanıcı avatarı
archi
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen neslihanbykc » Cum Nis 29, 2011 8:09 pm

archi nazar değdirme kendine :kiss: maşallah :laugh:
darkchocolatebrown bir akıllı delinin kozmetik güncesi:)
Kullanıcı avatarı
neslihanbykc
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen archi » Cum Nis 29, 2011 10:55 pm

neslihan kendimden şüphe etmeye başladım kurumamam çok tuhaf diil mi yahu :DDDD
sivilcelerim baya azaldı, şu an 3 tane var, 2si büyük malesef.izleri kalıyor hep nasıl geçecekler bilmem :confused: bir de beyaz tenl olduumdan çok göze batıyor :( amaaan yaa bitse de gitse keşke :)
Kullanıcı avatarı
archi
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen Sorceress » Cmt Nis 30, 2011 6:13 pm

bugün sonunda tekrar cilt dokturuna gittim. yıllardır gittiğim diğer cilt doktorlarının aksine bu doktor bana yüzümdeki bu gergin yapının ve kırmızı pullu oluşumların seboreik dermatit değil kalıtsal rozase olduğunu söyledi. :dontknow: ben rozaseyi araştırınca tanıya uyduğumu düşünüyorum ama emin de olamadım bi türlü. :( sırtımda fln da sivilcelenme var :( zoretanin yazacağını söyledi broşürünü verdi bir de bir sürü kan testi sanırım bu ilacı kullanmaya uygun olup olmadığım ile alakalı. :confused: fakat doktora bile güvenemedim bi türlü :( bir de yan etkilerini okuyunca öyle kararsız kaldım ki :dontknow: cildim saçlarım normalde çok yağlı yani neredeyse her gün yıkamam gerekiyor. saçımda yer yer pullu oluşumlar var cildim ise her daim hassas gergin ve kırmızı. yani böyle iğne ucu kadar minik minik bir sürü sivilce var gibi duruyor. :( bu ilacı kullananlar varsa tavsiyelerinize gerçekten ihtiyacım var :huggs:
Kullanıcı avatarı
Sorceress
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen luthien » Sal May 03, 2011 9:05 am

Sorceress, forumda arama yapıp, geçmiş başlıkları da okursan Zoretanin hakkında bir çok bilgi ve tavsiye okuyabilirsin. Örneğin ben şu an kullanıyorum, 1. ayım dolmak üzere. Yüksek faktörlü bir güneş kremi kullanmak zorundayım, biraz iştahım kesildi, yüzüm ve dudaklarım kurudu ve saçlarımda artık yağlanmıyor. Şu an için dışarıdan görünen etkileri bunlar. Doktorunlada iyice konuşup bilgi alabilirsin, o uzun prospektüs gözünü korkutmasın.
Kullanıcı avatarı
luthien
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen senaaaa » Sal May 03, 2011 6:42 pm

Herkese meraba! bu ilaçla ilgili yazıları okuyodum, bu sitedeki yorumları gördüm ve tecrübelerimi sizle paylaşmak için üye oldum. ben ilacı bitireli 1.5 ay oldu ve sonucundan oldukça memnunum. ama kullanırken resmen çekmediğim çile kalmadı diyebilirim. herkeste olduğu gibi heryerimde bir kuruluk oluştu, dudaklar paramparça, vücut ağrıları hatsafha, kabızlık, depresyonik etkiler,burun kanamaları, gözlerde kuruluk sonucu lens takamama vs. Öncelikle eğer gerçekten ciddi bi sivilce probleminiz yoksa bunu kullanmayın. bi cildiyeci görür görmez 'tamam roaccutane' dediyse ikinci bi doktora daha gidin. Kullanmaya başladıysanız yaz ayları geliyo, güneş kendini göstermeye başladı ve bu ilacın yazın kullanılması riskli - leke bırakabilir. asla güneş kremi sürmeden çıkmayın ve gün içinde yineleyin hatta mümkünse yazın ara verin derim. vücudunuzu nemlendirin kremlerle. bol bol su için üşenmeyin. zorlu fiziki hareketlerden kaçının. sebze ağırlıklı beslenin. sevdiğiniz insanlarla vakit geçirmeye bakın.
Bunların yanında ürün olarak tavsiye edebileceklerim ; dudaklarım için lanocure diye bi krem kullandım. normalde hamile kadınların meme ucu çatlakları içinmiş ama inanın yumuşatmayı geçin açık yarınları tedavi ediyo. bephantene hametan falan yalan. sadece çok yapışkan bi krem sürdükten sonra saçınız açık rüzgarlı havaya çıkmayın.) yüzüm için de avene clean-ac diye bi krem vermişti doktor,nemlendirici krem, ondan da memnun kaldım.şimdi tedavim bitti ve hiç sivilce çıkmıyo artık. haa atıyorum 2 yıl sonra ne olur bilmem.ama şu an gayet memnunum.d kötü yanı şu, saçınız kullandığınız sürece kuruyo hiç yağlanmıyo onun verdiği yıkamadan geçebilen 3-4 gününüze belki 1 haftanıza seviniyosunuz.d bıraktığınız zaman hemen eski halini alıyo- cildiniz de yağlanıyo xd Sadece sabredin sonuç güzel oluyo Herkese faydalı olması dileğiyle ;)
senaaaa
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Sorceress » Sal May 03, 2011 8:52 pm

luthien yazdı:Sorceress, forumda arama yapıp, geçmiş başlıkları da okursan Zoretanin hakkında bir çok bilgi ve tavsiye okuyabilirsin. Örneğin ben şu an kullanıyorum, 1. ayım dolmak üzere. Yüksek faktörlü bir güneş kremi kullanmak zorundayım, biraz iştahım kesildi, yüzüm ve dudaklarım kurudu ve saçlarımda artık yağlanmıyor. Şu an için dışarıdan görünen etkileri bunlar. Doktorunlada iyice konuşup bilgi alabilirsin, o uzun prospektüs gözünü korkutmasın.

teşekkür ederim luthien :huggs: o prospektüs de korkulmayacak gibi değil ki :) ama testlerimi yaptırıp doktorumla ayrıntılı olarak görüşeceğim en son kararım bu oldu zaten. saçlarımın kuruması fln benim için nimet zaten :) umarım en hasarsız şekilde atlatırım bu süreci :)
Kullanıcı avatarı
Sorceress
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen mavisu » Sal May 03, 2011 8:52 pm

inşallah canım :kissmuch:
Oğluşumla tanışmama çok az kaldı :)))
Kullanıcı avatarı
mavisu
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen Sorceress » Sal May 03, 2011 9:34 pm

teşekkür ederim mavisu :huggs:
Kullanıcı avatarı
Sorceress
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen archi » Çrş May 04, 2011 9:14 am

kolumu kırdım kızlar nazar değdirdiler bana....dün ameliyat oldum...roaccutane dan çekmiorum bişey de solağım ve sol kolum...üstelik bilek...ufff.. :crybaby:
Kullanıcı avatarı
archi
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen withmyheart » Çrş May 04, 2011 9:16 am

canım çok geçmiş olsun yaa... üzüldüm :(
tez zamanda iyileşir inşallah kolun. nasıl oldu ki?
Kullanıcı avatarı
withmyheart
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen mavisu » Çrş May 04, 2011 9:39 am

archi geçmiş olsun kujum çok üzüldüm :( inşallah çabucak iyileşir.
nazara gelince gözü olanın gözü çıksın :tongue:
Oğluşumla tanışmama çok az kaldı :)))
Kullanıcı avatarı
mavisu
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen archi » Çrş May 04, 2011 10:25 am

mavisu teşekkür ederim...evde öyle yatıyorum ve normalde bıcır bıcırımdır nerdeyse hipraktif derecesinde...nasıl gçecek 1 ay bilmem :crybaby: :huggs:
Kullanıcı avatarı
archi
KoKoŞ
KoKoŞ

Sonraki

Dön Cilt Bakımı Ürünleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir