Cilt Temizliği

Cilt Bakımı ürünleri hakkındaki yorumlarınız ve tavsiyeleriniz.

Moderatörler: zoix, Pixie79, luthien

Mesajgönderen aliyeceren » Prş Nis 26, 2007 2:17 pm

yok değil canım ben Stick Extreme SPF 60 olanını aldım renkli değil,ama göz kullanımı için cok uygun gercekten :D ben hemen bunu aldım ama renkli olanı yokmuş galiba bu stiğin.eczacı bana öyle demişti belki cıkar onuda alırım cünkü ürünleri cok kaliteli.
Kullanıcı avatarı
aliyeceren
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen kanjii » Cum Nis 27, 2007 11:01 am

ay kıslar bana çok fena bişi oldu. ben son 2 yıldır loreal'in temizlik ürünlerini ve hydrafresh (ay nası yazıldığını unuttum) nemlendiricisini kullanıyodum ve çok da memnundum. nemlendiricim bitmişti ben de 2,3 gün sonra aldım ve yeniden kullanmaya başladım. sabah bi uyandım cildim parlıyo..bu arada cildim karma (ürünleri de loreal'in güzellik uzmanı cildime uygun olduğu için vermişti, ööle kullanmaya başlamıştım) neyse önce çenemde başsız büyük bi sivilce çıktı, daha doğrusu ben ööle sanıyodum. sonra bunlar arttı, çenem gargamel'inkine benzedi, soora alnımda, soora boynumda, yanaklarımda..derken bu şeyler beni koca suratlı iğrenç bişiye çevirdi..önceki gün cilt doktoruna gittim. bi dolu testten sonra bu ürünlere cildimin alerji yaptığını söledi. ben itiraz ettim 2 yıldır kullanıyorum nie şimdi yapsın die ama olabilirmiş..cildin dengesi zamana, strese, yenilen içilen şeylere göre değişebilirmiş..ve tabii aynu ürünü uzun süre kullanınca etki göstermeyebilirmiş..ya da cild bu tarz tepkiler verebilirmiş..
bana bisürü ilaçtan oluşan bi karışım verdi şimdi eczanenin bu karışımı hazırlamasını bekliyorum :( :(
umarım iyi gelir iyileşir yüzüm..sanki yüzümün üstünde tonlarca kiloluk bi yük var..çirkin görüntü de cabası.. :crybaby:
Kullanıcı avatarı
kanjii
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen baluka » Cum Nis 27, 2007 11:09 am

ben her sabah ve her akşam cildim yağlı olduğu için,mutlaka sebamedin likitiyle,ve soğuk suyla temizlerim cildimi,hem sabahları gözlerimdeki şişliğide alıyor soğuk su :wink:
Kullanıcı avatarı
baluka
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen kanjii » Pzt Nis 30, 2007 11:30 am

ay benim bu halim ne olcak yaa, gerçi doktorun verdiği ilaçları kullanmaya başladım az biraz gargi çenem gitti gibi..bugün de kontrole gittim, temizleme sütlerini çok iyi seçilmesi gerektiğini; çünkü piyasadaki çoğu ürünün temzilemek yerine, yağlandırıp kirleri geriye ittiğini söyledi doktor...
bebek gibi cildim vardı, ne bu şeyler ya ufff :crybaby:
Kullanıcı avatarı
kanjii
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen staphyle » Cum May 04, 2007 3:40 pm

bence cılt temızlıgınde bellı bır donem ara verıp cıldı dınlendırmek gerekıyo
Kullanıcı avatarı
staphyle
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen mamelek » Cum May 04, 2007 8:16 pm

kanjii yazdı:ay benim bu halim ne olcak yaa, gerçi doktorun verdiği ilaçları kullanmaya başladım az biraz gargi çenem gitti gibi..bugün de kontrole gittim, temizleme sütlerini çok iyi seçilmesi gerektiğini; çünkü piyasadaki çoğu ürünün temzilemek yerine, yağlandırıp kirleri geriye ittiğini söyledi doktor...

temizleme sütleri pek sağlıklı gelmiyor bana da, en iyisi hafif köpüksü temizleyiciler. ben sık makyaj yapmamaya çalışıyorum. yapınca da mecburen temizleme sütü kullanmak gerek ben arnaud'unkinden memnunum. ama dediğim gibi hafta bir kez kullanıyorum. arkasından la roche'nin effeclar krem temizleme jeli ile yıkıyorum ve nemlendirici uyguluyorum.

kanjii ayrıca benzer bir durum birkaç sene önce benim de başıma gelmişti. cildim resmen sivilce kustu. ama geçti, stres yapma çünkü daha beter oluyor :( ama bu geçiş dönemi birkaç haftada cilt kendini yeniler. sen daha doğru medikal - kozmetik ürünler kullanmaya çalış canım. geçmiş olsun...
Kullanıcı avatarı
mamelek
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen lodos09 » Pzr Haz 03, 2007 10:36 am

bence soğuk su daha iyi.teyzelerim ve annem sürekli soğuk suyla yıkarlar yüzlerini annemin cildi benimkinden daha güsel.43 yaşında ama cilde baksanız öyle demezsiniz.önceden çok problemli bi cildi varmış.kendiliğnden geçti diyor.bana da her zaman rahat bırak şu cildini denem etahtası gibi mahvettin diyo.ben de uğraştıkça başka bişi çıkıyo.haa bı zamanlar şimdi yapmıyorum.yüzümde buz gezdirirdim.diri tutuyo diye biliyom.
lodos09
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen aslibesyo » Pzr Haz 03, 2007 11:07 am

staphyle yazdı:bence cılt temızlıgınde bellı bır donem ara verıp cıldı dınlendırmek gerekıyo
cilt temizligine ara vermek mi :dontknow: bence makyaja ara vermek gerekir :roll:
Kullanıcı avatarı
aslibesyo
BaKımLı
BaKımLı

Re:

Mesajgönderen tibia » Pzr Haz 03, 2007 11:18 am

lodos09 yazdı:bence soğuk su daha iyi.teyzelerim ve annem sürekli soğuk suyla yıkarlar yüzlerini annemin cildi benimkinden daha güsel.43 yaşında ama cilde baksanız öyle demezsiniz.önceden çok problemli bi cildi varmış.kendiliğnden geçti diyor.bana da her zaman rahat bırak şu cildini denem etahtası gibi mahvettin diyo.ben de uğraştıkça başka bişi çıkıyo.haa bı zamanlar şimdi yapmıyorum.yüzümde buz gezdirirdim.diri tutuyo diye biliyom.

bu deneme tahtası meselesine ben de katılıyorum.o yüzden cildim için uygun bişey bulunca kolay kolay değiştirmek istemiyorum :?
tibia
BaKımLı
BaKımLı

Re:

Mesajgönderen staphyle » Pzr Haz 03, 2007 12:38 pm

aslibesyo yazdı:
staphyle yazdı:bence cılt temızlıgınde bellı bır donem ara verıp cıldı dınlendırmek gerekıyo
cilt temizligine ara vermek mi :dontknow: bence makyaja ara vermek gerekir :roll:

makyajda olabılır :)belkıde ben fondoten ve pudra tarzı seyler kullanmadıgım ıcın etkılı oluyor dınlendırmek cıldımı
Kullanıcı avatarı
staphyle
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen clarins » Sal Haz 26, 2007 3:53 pm

staphyle yazdı:
aslibesyo yazdı:

makyajda olabılır :)belkıde ben fondoten ve pudra tarzı seyler kullanmadıgım ıcın etkılı oluyor dınlendırmek cıldımı

bende herzaman yaz kıs ılık su ile temizlenmeli diye biliyorum,kendimi ayda bir yada iki gün detoks için ayırıyorum.o gün bol bol meyva,ceviz kayısı v.b. tüm yararlı seyleri tüketiyorum tabi abartmıyorumda bu tüketimi. makyaj kesinlikle yapmıyorum.yesil cay içip sigaradan uzak durmaya calısıyorum.en azından hergün yapamasamda ayda bir iki kez iyi geliyo cildi dinlendirmek.
Kullanıcı avatarı
clarins
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen 06gokce06 » Sal Haz 26, 2007 3:58 pm

çok sıcak su banyo da ve yüz yıkama da hücrelerin ölmesine sebep olur diye duymuştum...soğuk su cildi gerip diri kalmasını sağlar ve sıkılaştırır diye biliyorum..ve bu nedenle hep soğuk su :wink:
Kullanıcı avatarı
06gokce06
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen gulos » Çrş Haz 27, 2007 11:05 pm

ben yaz kış önce ılık suyla yıkarım hem makyajı daha iyi çıkarırmış cilt daha iyi temizlenirmiş sabahlarıda ılık suyla yıkarım ama ardından mutlaka bir ikidefa soğuk su yaparım yüzüme :wink:
Kullanıcı avatarı
gulos
KoKoŞ
KoKoŞ

Re:

Mesajgönderen ladia » Prş Haz 28, 2007 8:21 am

mamelek yazdı:
kanjii yazdı:ay benim bu halim ne olcak yaa, gerçi doktorun verdiği ilaçları kullanmaya başladım az biraz gargi çenem gitti gibi..bugün de kontrole gittim, temizleme sütlerini çok iyi seçilmesi gerektiğini; çünkü piyasadaki çoğu ürünün temzilemek yerine, yağlandırıp kirleri geriye ittiğini söyledi doktor...

temizleme sütleri pek sağlıklı gelmiyor bana da, en iyisi hafif köpüksü temizleyiciler. ben sık makyaj yapmamaya çalışıyorum. yapınca da mecburen temizleme sütü kullanmak gerek ben arnaud'unkinden memnunum. ama dediğim gibi hafta bir kez kullanıyorum. arkasından la roche'nin effeclar krem temizleme jeli ile yıkıyorum ve nemlendirici uyguluyorum.

kanjii ayrıca benzer bir durum birkaç sene önce benim de başıma gelmişti. cildim resmen sivilce kustu. ama geçti, stres yapma çünkü daha beter oluyor :( ama bu geçiş dönemi birkaç haftada cilt kendini yeniler. sen daha doğru medikal - kozmetik ürünler kullanmaya çalış canım. geçmiş olsun...

bunu ilk defa duyuyorum :fear: ,şu an neutrogenanın temizleme sütü kullanıyorum, şu an bi sorun yok, ama ben pamukla silip bırakmıyorum tabi suyla duruluyorum sanırım bi sorun çıkmaz, mecbur kaldım bunu kullanmaya çünkü jeller çok kurutuyodu cildimi
ladia
KoKoŞ
KoKoŞ

Re:

Mesajgönderen gulos » Cmt Haz 30, 2007 4:44 pm

ladia yazdı:
mamelek yazdı:

bunu ilk defa duyuyorum :fear: ,şu an neutrogenanın temizleme sütü kullanıyorum, şu an bi sorun yok, ama ben pamukla silip bırakmıyorum tabi suyla duruluyorum sanırım bi sorun çıkmaz, mecbur kaldım bunu kullanmaya çünkü jeller çok kurutuyodu cildimi

ladia canım sütün ardından suyla durulaman çok doğru bence hatta eczacı bana önce sütle silip ardından jelle yıkarsan makyaj daha iyi çıkar diyordu böle olduğuna göre demekki suyla durulamanın bir sakıncası yoktur güzelim :lol:
Kullanıcı avatarı
gulos
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen tibia » Cmt Haz 30, 2007 4:47 pm

onu bi keresinde ben de parfümerideki bir cilt uzmanına sormuştum sütten sonra rahatlıkla yüzünüzü yıkayabilirsiniz demişti.ama arkasında sadece pamukla silin yazar nedense :)
tibia
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen dismoi » Cmt Haz 30, 2007 5:11 pm

süt bazlı urunler kuru cıltler ıcındır bunu kalkıpda karma veya yaglı cılde sureresenız tabıkıde cıltte kusma yapar.. ıcıne edersınız cıldınızın oyle kafanıza gore gıdıp kremler almayınnnnnnnnnn :wink:
ha bu arada jel bazlı urunlerde yaglı cıltler ıcın... ne o oyle once sutu sur ardından jel e gec ee olmadı ustunede su bazlı temızleyıcı gecseydın o zaman makyajın daha da ıyı cıkar demekkı hehe.. yanlıs bılgıler bunlar
dismoi
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen ladia » Cmt Haz 30, 2007 5:20 pm

gmac seçtiğin kelimelere dikkat et
ladia
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen dismoi » Cmt Haz 30, 2007 5:27 pm

peki.
dismoi
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen flues » Pzr Tem 01, 2007 4:24 pm

arkadaşlar acedemie Whitening System Whitening Lotionla ilgili herhangibir bilgisi olan varmı?
Kullanıcı avatarı
flues
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

ÖncekiSonraki

Dön Cilt Bakımı Ürünleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir