Doğal Cilt Maskeleri

Cilt Bakımı ürünleri hakkındaki yorumlarınız ve tavsiyeleriniz.

Moderatörler: zoix, Pixie79, luthien

Re: Doğal Cilt Maskeleri

Mesajgönderen onlymyangel » Çrş Oca 23, 2008 4:24 pm

su maya maskesini yapmak istiyorum acaba yanlış mı anladım bi çay kasıgı sütle bi çay kasığı yas yada kuru maya eritilecek.yapan arkadaslar yardımcı olursa sevinirim. :yeah:
Kullanıcı avatarı
onlymyangel
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen muhendis » Çrş Oca 23, 2008 4:29 pm

bende kuru maya üzerine o mayayı krem kıvamına getirecek kadar süt eklenip sürülecek 15-20 dakika bekletilecek diye biliyorum ama bir kaşık yoğurt 1 kaşık maya kullanarak maskeyi yapanlarda var birde şöyle bir maske var:
birtane aspirin veya antibiyotigi ezi içini bir çay kasigi kuru maya ve 3 damla badem yagi ve kivam almasina yetecek kadar limon suyu ,bunlari karistirip siyah noktali veya sivilceli yere sürüp kuruyunca yikayarak çikarin
4-5 gün kullanılınca sonuç alınıyormuş :roll:
Kullanıcı avatarı
muhendis
Moderatör
Moderatör

Re: DOĞAL MASKELER

Mesajgönderen ofelya » Cum Nis 04, 2008 12:11 am

bende kaç gündür uzun uzun nemlendiricileri okuyorum.ama bir türlü karar veremedim.işi eczaneye de bırakmak istemedim çünkü kar peşindeler :angryfire benimde cildimin nemsiz kaldığı bu günlerde salatalık dilimleriyle nemlendiriyorum.ne kadar geçerli bilmiyorum ama şimdilik verdiği yumuşaklık ve aydınlıktan memnunum ;)
ofelya
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ebrulee » Cmt Nis 05, 2008 1:24 am

Işıltılı bir cilt için çikolata maskesi :pray:

3 yemek kaşığı krema
2 tatlı kaşığı süzme peynir (cottage cheese)
3 yemek kaşığı kakao
3 tatlı kaşığı yulaf unu
2 yemek kaşığı bal

Malzemeleri karıştırarak yüzünüze sürün. 20 dk bekledikten sonra ılık su ile yıkayarak çıkarın. Bu maske cilde ışıl ışıl bir parlaklık ve canlılık verir.

yarın yapmayı düşünüyorum ama ben bunu yaparken kesin yarısını götürürüm :nanik:
Kullanıcı avatarı
ebrulee
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen bidiboo » Sal Nis 15, 2008 5:41 pm

bnm evde yapılan bi tarifim yok ama aktardan aldığım arı sütü-bal-polen maskesi var.o da doğal sanırım.kullanan oldumu aranızda bilmiyorum ama çok iyi nemlendiriyo.bnm yanaklarım kupkurudur ama cildim karma.hiçbiyerimde sivilce yapmadan yanaklarımı pamuk gbi yapıo :) bayılıyorum bu maskeye..
Kullanıcı avatarı
bidiboo
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ofelya » Sal Nis 15, 2008 6:34 pm

bidiboo yazdı:bnm evde yapılan bi tarifim yok ama aktardan aldığım arı sütü-bal-polen maskesi var.o da doğal sanırım.kullanan oldumu aranızda bilmiyorum ama çok iyi nemlendiriyo.bnm yanaklarım kupkurudur ama cildim karma.hiçbiyerimde sivilce yapmadan yanaklarımı pamuk gbi yapıo :) bayılıyorum bu maskeye..

bunu kıvamı nasıl bal gibimi oluyor?tam olarak adı nedir?nasıl istiyebiliriz aktardan?
ofelya
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen bidiboo » Prş Nis 24, 2008 1:13 pm

bal gbi diil cnm,,rengi kreme yakın ve bal kadar akışkan diil,ben feneryolundaki zencefil aktardan alıorum..arı sütü maskesi diince direk onu veriolar..markası probee olabilir..
Kullanıcı avatarı
bidiboo
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen gulos » Prş Nis 24, 2008 10:46 pm

Kızlar tvde prof.dr.ibrahim saraçoğlunun çok özel bir maske dediği tarif ilk defa seda sayanda verdini söyledi
Bu maske için kullanacağınız malzemeler: 1 adet ekşi olmayan orta boy kırmızı elma ve 4 adet sert kayısı.

Kırmızı elmanın kabuğu ince olarak soyulur. Maske için kullanılacak olan kırmızı elmanın ince soyulmuş kabuklarıdır. 4 adet sert kayısı (yumşak olmayan) herbiri yaklaşık 1,5 cm kalınlığında soyulur. Kayısının çekirdeğinin etrafında bulunan yumşak plazenta kısmı kullanılmamalıdır. İnce olarak soyulmuş kırmızı elma kabuğu ile kalın etli (1.5 cm) soyulmuş 4 adet kayısı beraberce küçük bir kapta ve çok az su ilave ederek hafif ateşte 5 dakika lapa haline getirilir. Lapa haline getirilirken çatal yardımıyla da iyice ezilir. Lapanın çok cıvık olmamasına özen gösteriniz. 5 dakikalık lapa yapma süresinde az az su ilave ederek cıvık kıvamı koruyunuz, çatal veya kaşık yardımıyla iyice ezerek homojen hale getiriniz. 5 dakika tamamlanınca ılımasını bekleyiniz. Ilıyınca iki parmak yardımıyla alnınıza, burun ve yüzünüze, iki parmak ucuyla çok hafif fazla bastırmadan yedirerek sürünüz. enaz 30 en fazla 45 dakika bekletiniz. Daha sonra sadece suyla yıkayınız ve havlu ile kurulayınız. Bu işlem haftada 1 kez yapılır.
Kullanıcı avatarı
gulos
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen CiaoBella » Cmt Haz 07, 2008 1:11 pm

suan bütün yüzümde hatta boynumda bile maya var bi kare yaş mayayı kullandım sür sür bitmedi bende boynumada sürdüm ziyan olmasın diye yzüümde test flnda etmedim yapmadan acaba alerjik bi sonuc olurmu diyee :) bekliorumm bakalm ne olcakk.. sonucu paylaşıcamm.. buarada kokusuda öle dayanılmıcakk kadar kötü değil alkol gibi kokuo birazz bana öle geldi.. inş işe yararr yapımı cok basit yararsaa yaparım bundan sonra bitincede elma sirkesiyle yüzümü silmeyi düşünorum :)) hehe bakımm günü..
CiaoBella
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen perii » Cmt Haz 07, 2008 2:43 pm

bi tane yaş maya çok fazla değilmi cnm? benim bildiğim bi çay kaşığı kullanılır.1 yaş mayayı ben 1ayda bitiririm sen naptın? :toofunny:
Kullanıcı avatarı
perii
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen CiaoBella » Cmt Haz 07, 2008 11:16 pm

hadi yaa :DD valla bilmiyodum canım biri bi küp maya yazmıs o yzüden bende öle yaptım bilmiyodum cok fazla geldi o yüzden zaten sür sür bitmedi :)) bide tam olarak kurumadı 35 dk tutmama ragmen öle cok gerilmedi kurumadıgı içinde ondan o kadar kalın sürmek ii değil sanırım.. bi alerjik tepki vermedi yüzüm gözeneklerim biraz sıkılaştı gibi geldi ama öle aman aman bi değişikli görmedim bidaha yapmam lazm sanırım iice kuruyup pul pul olacak kalınlıkta sürsek daha faydalı olur amacına ulaşır sanırım :laugh:
CiaoBella
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen CiaoBella » Cum Haz 13, 2008 1:53 pm

2. maya maskemi yapıyorum eskisine göre daha ince sürdüm bakalm inş kururrr bu :) bekliyorum kokusu bugun cok irenc geldi pamuga parfüm sıktımmm onu koklayarak bekliorummm:S
CiaoBella
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen tirki » Cmt Haz 14, 2008 8:33 am

1 tatlı kaşığı kil
1 tatlı kaşığı mısır unu
1 çay kaşığı susam yağı
1-2 damla limon suyu
karıştırıp cildinizde 10 dk. bekletiyosunuz sonra ıslata ıslat ovarak çıkarıyosunuz hem kil hem peeling cildi yumuşacık yapıyo ve pürüzsüz denemelisiniz :bye:
Kullanıcı avatarı
tirki
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Cildin 1 numaralı dostu limon!!

Mesajgönderen ssinemm » Cmt Ağu 23, 2008 11:31 am

Yağlı ciltler için ideal bir temizleyicidir

Çünkü limonun cildi sıkılaştırıcı bir etkisi vardır. Tarifini verdiğim yüz losyonu, yüzdeki siyah nokta ve sivilcelere karşı en ideal losyondur.

Bunun için yarım çay bardağı limon suyunu, bir yemek kaşığı bal ve bir bardak suyla karıştırın. Bu karışımı bir cam şişeye koyun. Hazırladığınız bu losyonu sabahları ve akşamları, bir pamuğa damlatarak yüzünüze sürün.

Böylece hem temiz hem de canlı bir cilde sahip olacaksınız. Ancak yüzünüze bu karışı sürdükten sonra en az 2 saat güneşe çıkmamaya dikkat edin. Aksi halde yüzünüzde lekeler oluşur.

Cildiniz için serinletici ve canlandırıcı bir etki yapar

Altı adet limonu, kabukları ile birlikte halka şeklinde dilimleyin. Derin bir kaba soğuk su doldurun ve içine dilimlediğiniz limonları atın. Limonların kabukları yumuşayana kadar en az bir-iki saat bekletin. Süre tamamlandıktan sonra limonları elinizle sıkın ve banyo suyunun içine limonları ve hazırlanan suyu ilave edin. Eğer limonların suda bekletilme süresi sizin için çok uzun ise, o zaman limonların suyunu sıkın ve limonlarla birlikte banyo suyuna katın. Hazırladığınız limon banyosunun içinde 20 dakika kalmanız yeterli olacaktır. Bu özel banyo için kan dolaşımınızı hızlandırırken, iç açıcı limon kokusu da güne dinamik başlamanıza yardımcı olacaktır.

Cilt için limon peelingi

Limonun içerdiği asitler cilde aynı zamanda peeling görevi yapabilir. Dirsek, diz ve tabanlarda oluşan sert derileri size şimdi verecek olduğumuz limon reçetesi ile yumuşatarak, pürüzsüz görünmesini sağlayabilirsiniz. Bir çorba kaşığı limon suyu ile iki çorba kaşığı balı kısık ateşte hafifçe ısıtın. Ocaktan alındıktan sonra bir süre soğumasını bekleyin. Hazırlanan karışım soğuduktan sonra kuruyan ve çatlayan cildin üstüne sürün. 20 dakika beklettikten sonra peeling yaptığınız bölgeyi su ile temizleyin. Son olarak temizlediğiniz bu bölgeyi limon kabuklarıyla ovalıyın. Bu işlem sonunda derinizin taze görünüşü sizi bile şaşırtacaktır.

Limonlu yüz temizle losyonu

Limon yağlı ciltler için ideal bir temizleyicidir. Çünkü limonun sıkılaştırıcı bir etkisi vardır. Tarifini verdiğimiz yüz losyonu, yüzdeki siyah nokta ve sivilcelere karşı en ideal losyondur. Bunun için 30 ml. limon suyunu 30 gr. bal ve 200 ml. damıtılmış suyla karıştırın ve bu karışımı bir cam şişesinin içine koyun. Hazırladığınız bu losyonu sabahları ve akşamları, bir pamuğa damlatarak yüzünüze sürün. Böylece hem temiz hem de canlı bir cilde sahip olacaksınız. Ancak yüzünüze bu karışı sürdükten sonra en az iki saat güneşe çıkmamaya dikkat edin. Aksi halde yüzünüzde lekeler oluşur.

Limonla değişik yüz maskeleri

· Az yağlı yoğurda 5 damla limon suyu katın. Yüzünüzü temizledikten sonra bu maskeyi sürün ve 15 dakika bekleyip yıkayın.

· Avokado"nun yarısını püre haline getirin, içine bir çay kaşığı limon suyu katın ve bir yumurta akını iyice çırptıktan sonra ekleyin. Cildiniz kuru ise birkaç damla badem yağı da koyun. Karışımı yüzünüze ve boynunuza uygulayın. 20 dakika beklettikten sonra su ile temizleyin.

· 100 gr. yulaf ezmesi, 1 limon suyu ve bir yumurta akını karıştırdıktan sonra ortaya çıkan karışımı, maske halinde yüzünüze yayın. 10 dakika bekleyin. Bu maske cildinizi gerginleştirecektir.

Alıntıdır...
Kullanıcı avatarı
ssinemm
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen blush » Cmt Ağu 23, 2008 9:17 pm

Bende kendi tarıfımı yazayım;

1. iki çay kaşığı suda haşlanıp yumuşamış pirinç
2. Çekilmiş arı poleni
3. Bir kaç damla gazı alınmış soda
4. Bir kaç damla hakiki zeytin yağı
5. çay kaşığının ucu ıle alo vera jel ( isteğe bağlı )

bu malzemelerı bazen ev yapımı yoğurt bazen de daha fazla soda ıle gereklı kıvama getırdıkten sonra cildime surup 15 yada 20 dk bekletıyorum. Sonuç benım acımdan mukemmel hassas ciltler için cok ıdeal.

buradakı malzemler benım daha once tek tek deneyıp sonuç alıp oluşturduğum bır kur. eğer yağlı bır cıldınız varsa zeytın yağı yerıne bır kaç damla lımon suyu kullanın. Malzemelerıde yoğurt ile değılde soda ile kıvama getırın. Zahmetlı ama benım cildime ıyı geliyor.

bence herkes kendı cıldını dınleyıp deneyımlerıyle kendıne ozel tarıfler oluşturmalı sonuçlar cok daha ıyı oluyor kolay gelsın :bye:
Kullanıcı avatarı
blush
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen celln » Pzr Ağu 24, 2008 2:44 pm

arkadaşlar , bende göz çevresi bakım yaşımın artık geldiğini düşünüyorum 24 üm, aa doğal bir şey olmasını istiyorum, yani kendim hazırlıycam tamamen doğal oalcak, internetten şöyle bir şey buldum kırışıklıklar için ;

"Bir çorba kaşığı badem yağı, bir çorba kaşığı soya yağı ve bir çorba kaşığı avokado yağını karıştırın. Her gece yatmadan önce göz çevrenize yumuşak hareketlerle masaj yaparak karışımdan sürün. Sabah kalktığınızda yüzünüzü yıkayıp yumuşak bir havlu ile kurulayın. "

bunu yapmayı düşünüyorum , sizlerin tavsiye edebileceği, bildiğiniz doğal bir bakım var mı acaba?
Kullanıcı avatarı
celln
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen blush » Pzr Ağu 24, 2008 7:21 pm

cllncım guzel bır konuya değınmışsın benımde yaş 25 ve erken müdalenın tam zamanı.Bizim sitede bir kaç doğal tarif var. Başka maskelerde arayacağım göz çevresi için

http://www.itsbeauty.com/dogal.asp?tn=h ... _maske_goz
Kullanıcı avatarı
blush
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen Lavendera » Pzr Ağu 24, 2008 10:34 pm

bacaklarınızda ağda yaptıktan sonra kızarıklar oluştuğunuzda ki her kesin ortak sorunu bu ahududu ya da çileği ezip püre halinde bacakalrınıza sürün kan dolaşımını düzenlediği için o kan oturması sonucu oluşan kızarıklarıda azaltıyor...

Yağlı cildiniz var ise Bir limonun kabuklarını soyup yarım bardak suyun içinde bekletin, mikserden geçirip püre halinde yüzünüze sürün....
Ciildiniz kuru ise Marul yaprağını bir kaç tane kaynar suya atın pörsümeye yakın çıkarın ve yüzünüde 20 dakika bekletin...
cildiniz yıpranmış ise üzümü ezip püre halinde cildinize sürün....

Sivilceleriniz üzerine limon sıkarsanız sivilceyi kurutur ve ayrıca dirsek kısımlarınız beyazlaşmış ve katılaşmış deriye sahipse limonla ovun yumuşacık yapıyor :kissmuch:
Kullanıcı avatarı
Lavendera
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen bennabenna » Prş Eyl 04, 2008 1:19 pm

kızlar dün uyguladım ciltteki zehirli maddeleri alıyormuş bir kıtaptan okudum
maydonozu ve havucu mıkserden geçirin püre halıne getirip yuzunuze sürün 15 dk bekletin
inanın çok guzel oldu.hem anneme hyem kendıme uyguladım bembeyaz yumuşacık oldu
Kullanıcı avatarı
bennabenna
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen pinkyellow » Çrş Eyl 10, 2008 8:15 pm

kızlar ben de doğal maskeleri cok seviyorum ama çoook üşengecim, bikez yapar sonra sıkılırım yapamam, ama vazgeçmediğim tek reçete, süzme yoğurt ..evet süzme yoğurdu al, içine biraz bal bikaç damla limon, yüzüne sür. cildi inanılmaz parlatıyor ve nemlendiriyo, ki benim t bölgesi yağlıdır buna rağmen sivilce falan da yapmadı.
Kullanıcı avatarı
pinkyellow
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen impulse » Çrş Eyl 10, 2008 9:33 pm

kendi tariflerimi yaziim,anneme bazen kendime yaparım heralde aldığım hazır tüketime sunulmuş bir çok maskeden daha sağlıklı ve daha taze olduğunu düşünüyorum:)

aha maskesi:(aşırı hassas ciltler hariç tüm cilt tipleri için) rondo gibi bir blender yada doğrayıcıda bir küçük domates,yarım limon suyu,10-15 tane üzüm,1 çekirdeği ayıklanmış olgun kırmızı erik yada mor erik,1 tane aspirini doğrayıcıdan geçirin,peltemsi posa ve sıvı karışımını süzgeçten süzün,kıvama gelinceye kadar nişasta ekleyin.kuruyuncaya kadar yüzde bekletin,ilk başta ovalayarak çıkartın geri kalanını sıcak su ile durulayın.limondan sitrik asit ve c vitamininiden yararlamış,üzümden tartarik asit,anti oksidan polifenolleri elde etmiş,mor erik ve domatesten salisalik asit,sitrik asit,malik asit likopen elde etmiş olursunuz,eklediğiniz ilave aspirin salisalik asitin kimyasal formudur,tüm bu asit ve anitoksidanlar cildi ışıldanmış yenilenmiş gösterir,hem fiziksel hemde kimyasal olarak ölü hücrelerden kurtulmuş olursunuz ;)

oksijen maskesi(akneli gözenekli yada cansız ciltler için): 1,5 yemek kaşığı soya unu yada yulaf unu,1,5 yemek kaşığı oksijenli su,yarım çay kaşığı zencefil,2 damla tarçın yağı yada yarım çay kaşığı tarçın,yarım yemek kaşığı toz kil,1,5 çay kaşığı sülfür(eczanelerden temin edebilirsiniz) önce toz olanları ardından likit olanları karıştırın,yeterince akışkan yapıya sahip olmazsa 1 yemek kaşığı oksijenli su ve 1 yemek kaşığı içme suyu ekleyebilirsiniz.sülfür,oksijenli su akneye sebep olan acne vulgaris bakterisine karşı oksitlenme yaratarak kurumasına yol açar,ayrıca oksijenli su cilde oksijen ileterek daha parlak gözükmesini sağlar.Tarçın yağı,kil,zencefil gözeneklerin sıkılaşmasını,cildin arınmasına ve kan dolaşımını hızlandırmaya neden olur.soya unu yada yulaf unu bitkilerden elde edilmiş en kaliteli arındırıcı ve cilt dokununu kalitelileştiren kimyasallara sahip,başlıca doğal östrojen ve e vitamini içerir.cildin daha sıkı ve daha nemli olmasını sağlar.ciltte kuruyuncaya kadar bekletilir.ılık su ile durulanır.

nem maskesi(tüm ciltler için) 1 yemek kaşığı keçiboynuzu unu,1 tatlı kaşığı bal,ve 10 adet püre haline gelmiş böğürtlen,2 damla gliserin(eczanelerde satılır) tüm malzemeleri karıştırıp kremsi kıvama getirtilir.yüzde 20 dakika bekletilip ılık suyla durulanır.gliserin en iyi nem tutuculardandır,böğürtlen içeriğindeki reçineler,c vitamini ve b vitamini türevleri ile cildi daha sağlıklı kılamya yarar,keçboynuzu unu yapı olarak bir çok sakkaritleri içeriri,şeker türevleri cildi herzaman besler ve nem sağlar,bal içeriğindeki polen ve organik şekerlerle keçiboynuzu ununun özelliklerini güçlendirir.

lipit maskesi(kuru ciltler için yumuşatıcı besleyici maske) 1 tatlı kaşığı kaşığı gerçek süt tozu,1 tatlı kaşığı mısır unu,yarım yumurtanın sarısı(bütün değil),1 yemek kaşığı süt,1 çay kaşığı zeytinyağı,1 çay kaşığı toz lesitin. Lesitin süt içerisinde eritilir,ardından mısır unu katılır,sonra süt tozu,en son zeytin yağı katılarak kremsi bi doku yaratılır,yeterince cıvık olamayan maskeye gerekirse süt katılır.süt içeriğindeki lipitler sayesinde ciltte kuruluğa neden olan sebum eksikliğinin yerini doldurur,lesitin hücre çeperindeki zarı korumaya hatta onarmaya yardımcıdır,süt tozu kıvam buldurucu ve konsantre laktik asit içerir,mısır unu yapı gereği mısırın tüm faydalarını taşır başlıca potasyum,nişasta,organik şekerler ve yara onarıcı b 5 vitamini içerir.zeytin yağı yapı bakımıbdan en yüksek e vitaminine sahip yağlardan birisi,ayrıca antienflamatuar özeliğe sahiptir böylece kuru ciltlerin yaşadığı gerginlik irritasyon gibi sorunlara savaşır,selenyum içermesi cilt yenilenmesine katkıda bulunur.yumurta sarısı en yüksek lipit oranı ile hücreler arası çimento vazifesi görerek cildi daha güçlü kılar. bu maske ciltteki yağ nem lipit dengesinin dengeler,kuru ciltlere rahatlık verir.kuruyuncaya kadar yada yarım saatlik süre diliminde bekletilip sıcak su ile durulanır. :bye:
Kullanıcı avatarı
impulse
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen duru77 » Sal Eyl 16, 2008 1:36 pm

Cilt bakım maskesiCiddi kaygılar ve yoğun stres altında yoğrulan genel yaşam şekli düşünülecek olursa, cildin yorgun ve yıpranmış görünmesinin tek sebebinin harcanan yıllar olmadığı yadsınamaz bir gerçek. İşte bu koşuşturma içinde kendinize ayıracağınız 10 dakika ile sağlıklı ve pırıl pırıl bir cilde sahip olabilmenin ne kadar kolay olduğunu anlayacaksınız.
Bir fincan içinde, bir kaşık balı, bir kaşık limon suyunu ve kıvamın koyuluğunu bozmayacak miktarda sütü karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze ve boynunuza yaydıktan sonra hafifçe kuruyana kadar bekleyin. Maskeyi nemli bir sünger yardımıyla silerek temizleyin. Balın bıraktığı iz, ışıl ışıl bir cilt olacaktır
Kullanıcı avatarı
duru77
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ashley » Sal Eyl 16, 2008 8:04 pm

Kızlar kulağımdaki bir hastalık için gliserin ve oksijenli su kullandım ama büyük bir kısmı arttı ikisinin de. Urda ikisinin de maskelere katılabileceğini okudum. Sizce oksijenli suyu tonik veya ferahlatıcı olarak, gliserini de nemlendirici desteği olarak yüzüme sürsem bir zararı daha doğrusu faydası olur mu? Cildim karmadan yağlıya dönük.
Kullanıcı avatarı
ashley
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen hasarigirl » Çrş Eyl 17, 2008 5:03 pm

kızlar bu cilt maskeleriinin cinsiyeti var mı acaba ? erkekler için olanalrı varsa yazarmısınız?
Kullanıcı avatarı
hasarigirl
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen eva521 » Çrş Eyl 17, 2008 5:10 pm

Kuru ciltlere çilek maskesi: Bir avuç taze çilek ezilip, yulaf unu ile karıştırılır. Bir adet yumurta sarısı ile iki çorba kaşığı yoğurt çırpılır, krem kıvamına getirilir. Kuru ciltler için besleyici olan bu maske 20 dakika ciltte kaldıktan sonra ılık su ile yıkanır. Çilek maskesi özellikle göz altlarındaki kırışıklıkların azalmasında önemli rol oynar.

bende bunu internette buldum kıslar ;)
eva521
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen blame » Pzr Eyl 21, 2008 8:34 pm

Kil ve gülsuyu karışımı..Hem doğal hem de etkili.
Kullanıcı avatarı
blame
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ninja » Çrş Eki 08, 2008 9:01 pm

harika besleyici canlandırıcı maske:
yarım avokado
1 tatlı kaşığı bal
50 ml süt (mümkünse çiğ süt)
hepsi rondodan geçirilir. yüze sürülür ve 15 dk bekledikten sonra yüz ılık suyla yıkanır.

yiyecek olarak ta cilde en faydalı meyvelerden biri avokado.
Kullanıcı avatarı
ninja
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen elan » Pzr Eki 12, 2008 5:05 pm

kızlar ben beyaz kille ve deniz yosunuyla vede yapabilceğim bi maske tarifi istiorum da neye ii gelir sizce :) :blushing:
Kullanıcı avatarı
elan
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen impulse » Pzr Eki 12, 2008 5:17 pm

tüm kil türevleri ciltteki fazla yağı absorbe ederek temizlik sağlar ayrıca belli bir miktar şap ile karıştırılırsa (1 yemek kaşığı kile 1.5 çay kaşığı şap) gözenek küçültücü etkiside olacaktır.yosunların çoğu ciltte lifting etki sağlar,fakat bazı özel yosunlar ciltte kan dolaşımını hızlandırarak solgun görünüme karşı etkilidir,bazı yosunlarda yüksek oranda iyot içerdiğinden akne tedavisinde etkilidir.aynı zamanda yosun+kafein karışımı etkili bir selülit,yüzeysel yağlanma bloke edicidir.
tarife gelince ne için kullanmak istersen ona göre bir tarif söyleyebilirim ;)
Kullanıcı avatarı
impulse
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen elan » Pzr Eki 12, 2008 7:52 pm

cnm çok saol ya yüzümde sivilce siyah nokta bol miktarda olduğu için bunlarda işie yarıcak bişi yapmak istiorum :dontknow:
impulse yazdı:tüm kil türevleri ciltteki fazla yağı absorbe ederek temizlik sağlar ayrıca belli bir miktar şap ile karıştırılırsa (1 yemek kaşığı kile 1.5 çay kaşığı şap) gözenek küçültücü etkiside olacaktır.yosunların çoğu ciltte lifting etki sağlar,fakat bazı özel yosunlar ciltte kan dolaşımını hızlandırarak solgun görünüme karşı etkilidir,bazı yosunlarda yüksek oranda iyot içerdiğinden akne tedavisinde etkilidir.aynı zamanda yosun+kafein karışımı etkili bir selülit,yüzeysel yağlanma bloke edicidir.
tarife gelince ne için kullanmak istersen ona göre bir tarif söyleyebilirim ;)
Kullanıcı avatarı
elan
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen ANGEL21 » Çrş Eki 22, 2008 2:26 pm

bende kendi kullandığım doğal maskemi anlatayım :)
doğal kil( marketlerde ve aktarlarda var), bi kaşık kadar kile, varsa bal, gül suyu, saf zeytin yağı bal yoksa
yoğurt bi kaç damla sirke koyup iyice karıştırıp çamur kıvamına gelince yüzünüze sürün, 15 30 dakika kadar bekletin. Benim yüzümde sivilceler ve izleri vardı ben her pazar denedim cildimin rengi açıldı ve siyah noktalar temizlendi. Herkese tavsiye ederim kıslar :yeah:
Kullanıcı avatarı
ANGEL21
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen eyluls » Çrş Eki 22, 2008 7:00 pm

birde kızlar süzem yoğurtla karbonatı karsıtırınca maske yapıp yüze sürünce siv,lce izleri geçiyormsu soluyormus yani bı yakınım söledi benim gibi sivlce sorunu vardı denemedım en kısa zamanda denicem ayrıca derya bayaklın programında yeliz yesilmende uyguluyormus aynısını söyledi
Kullanıcı avatarı
eyluls
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen oread » Cmt Eki 25, 2008 7:12 pm

impulse, çok aydınlatıcı şeyler yazıyorsun canım sağol, deniycem maskelerini :huggs: kızlar, ben de organik cilt bakımı malzemeleri üreten yabancı bir firmanın sahibi olan hanımın sitesinden okuduğum bir iki şeyi sizinle paylaşmak istedim. Cildin arınıp ferahlaması ve gözeneklerin sıkışması için; bir kap suyun içine bir avuç lavanta atın, kaynayınca başınıza havlu sarıp yüzünüzü bu suyun buharına tutun. Ardından pamuğu ılık elma sirkesiyle ıslatıp yüzünüzü yumuşak hareketlerle silin. Sonra da önceden dolapta soğuttuğunuz elma sirkesiyle yeniden silin ki soğuktan gözenekler kapansın. Lavanta iyi bir mikrop kırıcı, arındırıcıymış. Ayrıca bir tane de doğal nemlendirici formülü vardı: 2 yemek kaşığı karbonat ( cooking soda diyordu, karbonat sanırım :) ) 1 çay kaşığı badem yağı, 2 damla lavanta yağı, 1 fincan su, 1 yemek kaşığı bal. Bal dışındaki malzemeleri düşük ateşte karıştırıyoruz sonra ateşten alıp soğuyunca balı ekliyoruz. Nemlendirici doğal bir kremimiz oluyor.Ben daha denemedim ama en kısa zamanda deniycem, düşüncelerimi sizinle paylaşırım, bence faydalı görünüyorlar ne varsa doğada var kızlar kimyasallardan bize hayır yok bunu anladım :yeah:
Kullanıcı avatarı
oread
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen oread » Pzr Eki 26, 2008 1:30 pm

Kızlar çok ama çok özür dilerim, son verdiğim tarif nemlendirici değil temizleyici, tıpkı temizleme jeli gibi yüzümüzü bunula yıkayıp duruluyoruz, nemlendirici krem gibi kullanmıyoruz yani, affedin :blushing:
Kullanıcı avatarı
oread
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen rockperisi » Cmt Kas 01, 2008 2:50 pm

yoğurt ve karbonat yüzü gerçekten beyazlatıp temizliyor...
Kullanıcı avatarı
rockperisi
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen zarpy » Cmt Kas 01, 2008 10:56 pm

benim cildim çok hassas.. alerjik biriyim ben :crybaby: gözeneklerimin açılmaması cildimin sıkılaşması için ne yapmalıyım bu gözenekler beni çok rahatsız ediyor gerçi az ama hiç olmasın istiyorum :think: :embarass:
Kullanıcı avatarı
zarpy
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen rosemmmm » Çrş Kas 05, 2008 4:43 pm

Kızlar bişey sormak istiyorum benim cildim kuru ama doğal maske uyguladığım zaman nedense sivilce çıkıyo yüzümde yağlı olsa anlaacağım çıkmasını ama neden çıkıyosa anlamıyorum her seferinde aynı şey oluyo bilgisi olan yardımcı olabilir mi ne kullanmalıyım sizce :dontknow:
rosemmmm
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen bgm1903 » Pzr Kas 09, 2008 2:55 pm

kızLaR saDece hafTada 3 kez baL süRün ince bi tabaka haLinde,onun kuRumasıNı bekLeyin.ExtRadanDa sütü buz haline getiRip heRgün yüzünZe onunLa msj yapıN.püRüzsüz ve paRLak yapıyo.
Kullanıcı avatarı
bgm1903
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen eyluls » Pzr Kas 09, 2008 3:26 pm

sap olayını sözlum herdafasında söyluyor bana siyah noktalar ve sivilceler için iyi diyor ama hiç denemedım müsterilerine kullanıyorlarmıs siyah nokta için
Kullanıcı avatarı
eyluls
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen bubblebabe » Pzr Kas 09, 2008 7:09 pm

ya şap zarar vermezmi cilde ya kızlar..korkar insan onu sürmeye yüzüne
Kullanıcı avatarı
bubblebabe
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen photooo » Sal Kas 11, 2008 5:59 pm

banyodan sonra maden suyu ile (arada bi) yıkıyorum yüzümü işe yarıyo;)
Kullanıcı avatarı
photooo
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Aysima1 » Çrş Kas 12, 2008 8:21 pm

Mısır unu,süt ve yumurta akı karışımıyla peeling yapıyorum.
Sonra nişasta,limon suyu ve balla maske yapıyorum küçük beyaz noktalara iyi geliyor.
Kullanıcı avatarı
Aysima1
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen blush » Çrş Kas 12, 2008 9:46 pm

İmpulse,
Cnm bır arka sayfada yer alan kuru ciltler için olan maskeyı denemek istiyorum. Toz lesitini nereden bulabılırım ? Eczanelerde vardır sanırım :dontknow:
Kullanıcı avatarı
blush
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen eva521 » Prş Kas 13, 2008 10:06 am

Mucizevi dudak maskesi
1 adet domates
1 yemek kaşığı bal
1 yemek kaşığı yoğurt
Domatesi blendıra koyarak suyunu çıkarın. Üzerine bal ve yoğurdu ekleyerek karıştırın. Elde ettiğiniz maskeyi dudaklara ve dudak kenarlarındaki cilde sürün. 15 dk sonra durulayarak çıkarın. Bu maske dudakları nemlendirip, kuruluğu almanın yanı sıra, kırışıkları yok eder, dudakların elastikiyetini, yumuşak ve pürüzsüz olmasını sağlar.

Harika dudaklar için maske
1/2 salatalık
1 yemek kaşığı bal
1 yemek kaşığı yoğurt
Salatalığı yıkayın ve kabuğunu soyun. Blendıra koyarak suyunu çıkarın. Bal ve yoğurdu ekleyerek iyice karıştırın. Elde ettiğiniz maskeyi dudaklara ve dudak kenarlarındaki cilde sürün. 15 dk sonra yıkayarak çıkarın. Bu maske dudaklarınızı nemlendirecek, pürüzsüz ve sağlıklı olmasını sağlayacaktır.
bi yerde okudum ;)
:banana: :banana: :bye:
eva521
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen elan » Pzt Kas 17, 2008 5:15 pm

bu msakeleri banyodan öncemi sonramı yapıosunz :confused:
Kullanıcı avatarı
elan
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen blush » Pzt Kas 17, 2008 5:22 pm

elan,
İllakı banyo sonrası yada oncesı dıye bır şart yok cnm asıl dıkkat etmen gereken nokta temızlenmış bır cılt uzerıne uygulanması :bye:
Kullanıcı avatarı
blush
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen nopsis » Pzt Kas 17, 2008 5:51 pm

elan yazdı:bu msakeleri banyodan öncemi sonramı yapıosunz :confused:

elan ben banyodan sonra uyguluyorum,gözenekler açılmış oluyor maskeler cilde daha faydalı olabiliyor :bye:
Kullanıcı avatarı
nopsis
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen elan » Pzt Kas 17, 2008 7:31 pm

tamamdır kızlar teşekkür ederim en iisi banodan sonra yapıyım ozaman temiz temiz :yeah:
Kullanıcı avatarı
elan
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen gulos » Sal Kas 18, 2008 12:04 pm

biraz önce not aldığım bir maskeyi paylaşmak istiyorum ebru şallı verdi,akneli ve yağlı ciltlere göre:
1 yemek kaşığı kil
1 tatlı kaşığı nişasta
1/2 limon suyu
4 damla portakal yağı
önce kil ve nişastayı karıştırdı sonra limon suyu ve portakal yağı ekledi,hafif köpürüyor karışım,bu karışımı yüzümüze özelikle t bölgesi dedi,sürüp 20 dakika bekletip ılık suyla yıkayacakmışız,özellikle akşam yaparsanız iyi olur dedi.
ben hiç doğal ürünlerle maske denemedim ama bunu denemeyi düşünüyorum,güzen verdi bana nedense ebru şallı,bir yan etki falan yaparmıki bu tarz maskeler :dontknow:
Kullanıcı avatarı
gulos
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen rosemmmm » Sal Kas 18, 2008 12:43 pm

Kızlar bi maske uyguladım anneme inanılmaz sonuç verici..Bi tatlı kaşığı kil bi tatlı kaşığı mısır unu kıvam verecek kadar yoğurdun suyundan ekledim yarım saat kadar yüzünde kaldı ve yıkadı sonuç harika ki annemin alnı burnu yanakları inanılmaz siyah noktalıdır çok yağlı bir cildi var tavsiye ediorum :yeah:
rosemmmm
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

ÖncekiSonraki

Dön Cilt Bakımı Ürünleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir