Göz Çevresi Kremine Başlama Yaşı

Cilt Bakımı ürünleri hakkındaki yorumlarınız ve tavsiyeleriniz.

Moderatörler: zoix, Pixie79, luthien

Re: Göz Çevresi Kremine Başlama Yaşı

Mesajgönderen blackbat » Çrş Eyl 03, 2008 8:55 pm

ARkadaşlar yaşım 20...göz altımda morluk torba filan yok çok sükür :tongue:
ama bu yaşta bi göz kremine başlasammıki nemlendirme amaçlı...??
bu arada güneş kremindenmi yoksa golden rose concealrdanmı bilmem göz altımda 2-3 tane siyah küçücük sivilce gibi bişey çıktı..yağ bezesimi deniliyor bilmiyorumm..
hangi kremi kullanim kkızlarrr...
Kullanıcı avatarı
blackbat
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen dismoi » Cum Eyl 05, 2008 2:15 am

permesan cnm saol c vitaminli kremi deniyeceğim, sanırım body shopta vardı
ama benim sorunum sanırım kesin çok kilo alıp vermekte. Aslında çok kilolu asla olmadım ama sürek ya 55 ya 50 gidip gelirim. Arasıda olmaz birden 5 kilo alır birden 5 kilo veririm. Buna geç uyuyup geç kalkma da eklenince sanırım bu hale geliyor göz altlarım.
Aslında kilo alsam yüzümde güzelleşiyor zayıflayınca tam ters üçgen oluyor yüzüm ama o zamanda bacaklarım kalınlaşıyor ikisinin ortasını bulamadım yani :)
dismoi
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen dune14 » Sal Eyl 09, 2008 1:12 am

Selam kızlar,bende 29 yaşındayım kaç yıldır kaz ayağı denen kırışıklıklar var.Bende 30 yaşımı bekliyordum krem kullanmak için ama sanırım bende geç kalmışım :toofunny: :crybaby: Ama napalım zararın neresinden dönsem kardır.Ayrıca gözaltlarımda çok dikkatli baktığımda ince bir iki çizgiler var.Acilen bir kreme başlamalıyım.Tavsiyeleriniz nelerdir ??? Gerçi krem kullanma konusunda çok tembelimdir,hevesle başlarım birkaç gün sonra yüzüne bakmam ,offf huyum kurusun :dontknow:
Kullanıcı avatarı
dune14
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen gzdg » Prş Eyl 11, 2008 4:38 pm

merhaba ben yirmi yaşındayım bu yaş için önerebileceginiz göz kremleri nelerdir
gzdg
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen koru » Cum Eyl 12, 2008 10:32 am

gzdg yazdı:merhaba ben yirmi yaşındayım bu yaş için önerebileceginiz göz kremleri nelerdir

Merhaba gzdg, ben sadece nemlendirme amaçlı la roche hydraphase kullanıyorum, başka ürün denemediğim için karşılaştırma yapamayacağım ama bu ürün hafif jel kıvamında, nemlendiriyor. Yine de göz çevresi kremi başlığında daha detaylı bilgiler bulabilirsin :bye:
Kullanıcı avatarı
koru
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen esosh » Cum Eyl 12, 2008 10:23 pm

dismoi yazdı:Göz altlarımda morluk yada torbalanma yok ama çöküklük var. Sanki açlıktan gözlerimin altı çökmüş gibi deli olucam :S acaba kremmi kullanmam lazım diyecem ama ne alaka çöküklükle kremin.. Sizce ne yapsam bir fikri olan???

bu çöküklük için estetik işlemi varmış bunu duymuştum fakat nası oluo fln bi fikrim yok eğer estetik düşünüosan bi bak derim :bye:
Kullanıcı avatarı
esosh
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen nihal » Cum Eyl 19, 2008 9:47 pm

28 yaşında başladım kremikulanmaya çünkü minyon bir yapım ve hiç değişmeyen bi vücut vekilom var.malum insanın yaşını yüzü ve elleri ele verir...o yüzden yüzüme iyi bakmak zorundayım.
Kullanıcı avatarı
nihal
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen barkan » Cum Eki 03, 2008 8:43 pm

burası tam aradığım başlık... ama 20 yaşından itibaren göz çevresine krem kullanmak erken değil mi? ben 25e geliyorum ve hala kullanmadım. bence çok da erken başlayıp cildi alıştırmamak lazım :confused: ve bir de göz çevresine düzenli aralıklarla yapılan masajlar da etkili olacaktır. (aslına bakarsanız ben kremlerden çok kremlerin sürülüşü sırasındaki masajın etkili olduğunu düşünüyorum)
ben bu kremi bir süre daha erteleyecem sanırım :)
Kullanıcı avatarı
barkan
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen yeliz88 » Pzt Eki 06, 2008 6:06 pm

bende 20 yaşındayım kararsız kaldım çok, kız arkadaşlarımla beraber kalıyoruz hepsi benim yaşlarımda ama benim kadar süslü bakımlı yok aralarında en fazla makyaj malzemesi bende tabi hatta 3ününkileri topla 30la çarp :) hiç birisi kullanmıyo göz kremi hatta ben söyleyince çok garip karşıladılar ben fazla kokoşmuşum cildimle bu kadar oynarsam iyi olmazmış :pisik: annemde aynısını söylüyo ama arada çok kuru gibi hissetiğimde sürüyorum öyle bi etkisi olurmu sizce
Kullanıcı avatarı
yeliz88
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen tazz » Pzr Şub 08, 2009 12:53 pm

yelizcim ben 22 yaşındayım ama göz cevresi kremine başlamadım henüz :? gecenlerde bikaç arkadaşıma bahsettim "zaten cildini yeterince yoruosun bisürü krem, jel.. vs ile, gerek yok, cok erken.." filan dediler :dontknow: ne kadar dogru ne kadar yanlış bilmiorum ama bnde bu aralar başlangıc olarak neutrogena radiance boost eye cream alıym diorum :bye:
Kullanıcı avatarı
tazz
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen angelique1 » Pzr Şub 08, 2009 1:42 pm

meliscmm ben göz kremi kullanıyorum çünkü kullanmazsam sanki göz altlarım nemsiz kalacakmış gibi geliyor bir de genellikle concealer kullandığımdan krem hem zemin oluşturmuş oluyor.. yelizcmm istersen sadece nemlendirici içerikli bir krem kullanabilirsin, özellikle göz altı makyajı yapıyorsan benim gibi..
Kullanıcı avatarı
angelique1
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen alize01 » Pzr Şub 08, 2009 2:14 pm

tazz yazdı:yelizcim ben 22 yaşındayım ama göz cevresi kremine başlamadım henüz :? gecenlerde bikaç arkadaşıma bahsettim "zaten cildini yeterince yoruosun bisürü krem, jel.. vs ile, gerek yok, cok erken.." filan dediler :dontknow: ne kadar dogru ne kadar yanlış bilmiorum ama bnde bu aralar başlangıc olarak neutrogena radiance boost eye cream alıym diorum :bye:

cnm bnde 22 yaşındaym geçenlerde neutrogena aldım ve sadece nemlendirme özellikli bi krem aradıım içinde memnun kaldım.Ama dermologica alsammı diede düşünüorum çünkü içinde koruyucu özelliğide war ve hafif bi renkte weriomuş.Kararsızım :dontknow:
Kullanıcı avatarı
alize01
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen breath » Pzr Şub 08, 2009 7:44 pm

göz çevresi kremine başlama yaşı bence kişiden kişiye göre değişir.20 yaşında bi kızda annemden fazla çizgi vardı göz altında.kazayağı bile vardı.çok fazla mimik yapıyodu.göz çevresi bu yaşta kırışmış.
bence mimik yapmamak gerekiyo.sadece göz çevresi için değil.alında da mimik kırışıkları çok oluyo.
concealer çok fazla kullanmamak gerekiyo bence.
göz çevresi kremine başlama yaşına karar verdik diyelim bu sefer hangi kremi alıcaz :dontknow:
Kullanıcı avatarı
breath
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen tazz » Pzr Şub 08, 2009 11:01 pm

berencim bnde başlıyım en kısa zamanda kullanmaya artık en iisi ;)

alize01, cnm bnde öncelkli olarak neutrogenayı deniyim diorum.. dermalogica mtlka daha iidir ama ;)
Kullanıcı avatarı
tazz
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen alize01 » Pzr Şub 08, 2009 11:44 pm

tazz yazdı:berencim bnde başlıyım en kısa zamanda kullanmaya artık en iisi ;)

alize01, cnm bnde öncelkli olarak neutrogenayı deniyim diorum.. dermalogica mtlka daha iidir ama ;)

tmm cnm umarım menun kalırsın dermologicayı denersem sna hbr weririm tatlım :kissmuch: :bye:
Kullanıcı avatarı
alize01
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen PainGiver » Pzt Şub 09, 2009 4:08 pm

23 yaşındayım..daha göz çevresi kremi hiç kullanmadım..ama gözüme maskara ve çok hafif bi krem fardan başka bişey sürmüyorum çok özel günler hariç..19 yaşındayken 1 ay kadar kapatıcı da kullanmıştım ama baktım çok kurutuyor hemen bıraktım.göz çevreme hergün makyaj yapmadıgım için ve çok hafif yaptıgım için şu an hiç bi kırışıklık yok..ama bundan sonra göz makyajı yaptıgım günlerde makyajımı temizledikten sonra biodermanın göz çevresi kremini kullanmayı düşünüyorum.arada bi nemllendirmek gerek artık..ama bioderma yaşıma göre agır mı acaba daha hafif bi ürün mü kullansam?
Kullanıcı avatarı
PainGiver
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen tazz » Pzt Şub 09, 2009 4:21 pm

teşekkrler alize01 :bye:
Kullanıcı avatarı
tazz
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen alize01 » Pzt Şub 09, 2009 6:58 pm

PainGiver yazdı:23 yaşındayım..daha göz çevresi kremi hiç kullanmadım..ama gözüme maskara ve çok hafif bi krem fardan başka bişey sürmüyorum çok özel günler hariç..19 yaşındayken 1 ay kadar kapatıcı da kullanmıştım ama baktım çok kurutuyor hemen bıraktım.göz çevreme hergün makyaj yapmadıgım için ve çok hafif yaptıgım için şu an hiç bi kırışıklık yok..ama bundan sonra göz makyajı yaptıgım günlerde makyajımı temizledikten sonra biodermanın göz çevresi kremini kullanmayı düşünüyorum.arada bi nemllendirmek gerek artık..ama bioderma yaşıma göre agır mı acaba daha hafif bi ürün mü kullansam?

hyr tatlım yaşına ağır diil.Bnde 22 yaşındayım we doktor bna biodermayı önerdi.Sensibly eyes olanı hassas gözler için yani.Ama bna alerji yaptı o krem göz çewremde nokta nokta pütürlükler oldu.Ama bnm dışımda kullanan arkadaşlarım memnun ztn sadece nemlendirme özelliği war :roll:
Kullanıcı avatarı
alize01
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen gulos » Sal Şub 10, 2009 8:38 am

alize banada eczacı bayan hassas serisinden bioderma önerdi,ama hiç bir fikrim yoktu o markayla ilgili yaş grubuma uygunmu diyede tereddüt edip almadım,doktor önerdiyse yaşımıza uygundur demekki,birdahakine deneyebilirm.
son mesajları yazanlar genelde 20li yaşlarda bayanlar,hepinize soruyorum aynaya bakarak güldüğünüzde göz altınızda çizgi çıkıyormu,bende 2 tane çıkıyorda ondan soruyorum çok pimpiriklendim ben?
Kullanıcı avatarı
gulos
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen PainGiver » Sal Şub 10, 2009 4:36 pm

gülünce herkesin göz çevresinde çizgi çıkıyordur herhalde :)
Kullanıcı avatarı
PainGiver
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen alize01 » Sal Şub 10, 2009 7:04 pm

gulos yazdı:alize banada eczacı bayan hassas serisinden bioderma önerdi,ama hiç bir fikrim yoktu o markayla ilgili yaş grubuma uygunmu diyede tereddüt edip almadım,doktor önerdiyse yaşımıza uygundur demekki,birdahakine deneyebilirm.
son mesajları yazanlar genelde 20li yaşlarda bayanlar,hepinize soruyorum aynaya bakarak güldüğünüzde göz altınızda çizgi çıkıyormu,bende 2 tane çıkıyorda ondan soruyorum çok pimpiriklendim ben?

uygun cnm anti aging etkisi yok ve nemlendirmesi ii die doktor tavsiye etti.Bna yaramadı o ayrı :( ama bnm arkadaşlarım ve forumdaki bi çok arkadaş memnun.Ztn bnm cildim çok hassas alerjik yapılı onun etkisi wardır mutlaka die düşünüyorum :( bnmde göz çevremde gülünce ince çizgiler war tatlım bide bn aşırı mimik yapıorum ama elimde diil ki yapım bu :( ama doktora bnde bu şikayetle sordum cnm ilerde büyük bi sorunla karşılaşırım die korkunca dediim gbi biodermayı önerdi
Kullanıcı avatarı
alize01
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen yeliz88 » Çrş Şub 11, 2009 1:08 pm

gülşencim benim çıkmıyo ama genelde gülünce çıkmaz mı herkeste :dontknow:
Kullanıcı avatarı
yeliz88
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen Guerlain » Çrş Şub 11, 2009 1:19 pm

kızlar ben göz kremine sanırım 24 yasımda fln baslamıstım..bikaç sene oluyor yani. kırışıklıkları engellemenin bi yolu oldugunu düşünmüyorum,aslında ben cok da takmıyorum mimik kırışıklıgı hoşuma gidiyor benim..onun haricinde olusan bi çizgim ilginç ama hala yok :) yapıyla ilgili olmalı...cunku annem 49 yasında ama cildi hala bebek gibi..botox yaptırıyor sanıyor butun arkadaslarım :)kaliteli temizleme ürünleri ve yine kaliteli ama cilt tipine uygun kremler (sonucta her yasın ihtiyacı farklı oluyor) kullanıp makyajı ciltte cok uzun süre tutmamak cildi fazla yıpratmamak için yeterli sanırım.
Kullanıcı avatarı
Guerlain
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen luthien » Çrş Şub 11, 2009 1:23 pm

Gülşencim, 22 yaşındayım ve çıkıyor benimde gülünce. Hatta gülmeden de çizgi var gözümün altında.. Bende senin gibi çok pimpiriklendim aynaya bakıp duruyorum. :confused:
Kullanıcı avatarı
luthien
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen deryacik » Prş Şub 12, 2009 10:58 am

Ben de 1 yıl önce falan başladım. 21 yaşında yani. Şu an Neutrogena kullanıyorum ve su bazlı olmasına dikkat ediyorum. Yağ bazlılar sivilce gibi şeyler yapıyo.
Kullanıcı avatarı
deryacik
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen yeliz88 » Prş Şub 12, 2009 10:00 pm

bende neutrogena alıcam ilk göz kremini alıcaklar için ideal bence bu krem yanlış hatırlamıyosam elif de (paloma86) övmüştü bu kremi
Kullanıcı avatarı
yeliz88
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen paloma86 » Prş Şub 12, 2009 10:03 pm

evet canım ben çok seviyorum neutrogenayı :blushing:
nemlendirmesi çok güzel :drink:
Kullanıcı avatarı
paloma86
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen deryacik » Prş Şub 12, 2009 11:18 pm

Bence de başarılı bir marka. Bütün ürünlerini seviyorum ben kızlar, tavsiye ederim.
Kullanıcı avatarı
deryacik
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen gulos » Pzt Şub 16, 2009 9:51 am

şu çizgiden pimpiriklenen bir tek ben değilmişim anlaşılan :laugh: benden üç yaş küçük kardeşim onada diyorumki bazen,iyice gül bakıyımbi gözünde çizgi çıkıcakmı diyorum hafif ondada çıkıyor :laugh: bazen arkadaşllar gülünce dikkat ediyorum bazelarında çok oluşuyor çizgi hımm diyorum kesin bu göz çevresi kremi falan kullanmıyor diyorum içimden,zaten benim kullandıklarım onlara aşırı fazla geliyor,birgün arkadaşım bende kaldı ,yüzümü yıkadım jelle, tonik ve nemlendirici sürdüm,inanmıyorum yüzüne kaçtane şey sürdün dedi okadar abarttıki,birde maskelerimi falan sürdüğümü görse ne diyecek kimbilir :laugh:
Kullanıcı avatarı
gulos
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen dramaqueenn » Prş Şub 19, 2009 11:32 pm

Kızlar sizce 21 yaş göz altı kremine başlamak için erken mi?
25 yaşından önce başlamak göz çevresini gerip ve inceltip 30'lu ve 40'lı yaşlarda çok daha yaşlı göstermemize neden oluyor diye bir yazı okudum.
Öte yandan da cildim kuru olduğu için göz çevremi de bir şekilde nemlendirmem gerekiyor, haliyle yüz kremimi göz çevreme de sürmek istemiyorum, hiçbirşey sürmezsem de kuruyor :confused:
Şu an Chanel Beaute Initiale eye gel'i kullanıyorum ama acele mi ediyorum diye düşünüyorum.
Bu arada göz altı morluğum, torbam falan hiçbirşeyim yoktur, hatta ev arkadaşım göz altların ne kadar aydınlık ve güzel diyor. Ama maalesef kuru ciltli olduğum için erken kırışıcam, şimdiden mimik kırışıklıklarım var bence :crybaby:
Nemlendirme amaçlı olarak ne yapsam??
Kullanıcı avatarı
dramaqueenn
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen yelizyeliz » Prş Şub 19, 2009 11:36 pm

bende kullanıyorum göz altı kremini 25 yaşındayım ama kullanmazsam olmuyor nemlendirmem şart yani... 30unda kırışmayalım kızlar :crybaby:
Kullanıcı avatarı
yelizyeliz
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen shopaholic » Prş Şub 19, 2009 11:37 pm

Canım ben de senin gibiyim. Göz altı torbam da morluğum da yoktur. Ama makyajı da seviyorum biliyorsun, koruma amaçlı olsun diye cilt doktoruma danıştım. Bioderma Sensibio Lİght önerdi göz kremi olarak. Açıkçası göz kremi için bilindik markalar kullanmaya çekiniyorum yani gidip Clinique, Chanel vs gibi şeyler almak istemiyorum çünkü onların hepsi yaşlanma karşıtı veya kırışıklık giderici veya başka bişeylere yarayan şeyler, o yüzden ağır olabileceğini düşünüyorum. Doktora sorma nedenim de buydu yani ağır olmayan ama işimi görecek ne kullanabilirim diye, o da Bioderma önerdi çok da memnunum öneririm sana. Hatta cilt kremlerim, makyaj temizleyici ve toniğim, güneş kremlerim fln da hep Biodermadan..
Kullanıcı avatarı
shopaholic
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen yelizyeliz » Prş Şub 19, 2009 11:41 pm

benimde sorularımın yanıtı bulundu :drink: biodermaya bakayım... :banana:
Kullanıcı avatarı
yelizyeliz
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen shopaholic » Prş Şub 19, 2009 11:44 pm

Sevindim Yelizcim ;)
Buarada bir de Sensibio Rich olanı var. Bana Light uygun diye onu kullanıyorum. Siz alırken cilt tipinizi eczacıya danışarak alın. Çok kuru bir cildiniz varsa Rich olanı kullanmanız daha doğru olur. :bye:
Kullanıcı avatarı
shopaholic
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen yelizyeliz » Prş Şub 19, 2009 11:49 pm

tamam canmıcım...çok teşekkür ediyorum...iiki burası ve sizler varsınız...
Kullanıcı avatarı
yelizyeliz
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen shopaholic » Prş Şub 19, 2009 11:51 pm

Yelizcim :kiss: :huggs:
Kullanıcı avatarı
shopaholic
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen dramaqueenn » Prş Şub 19, 2009 11:52 pm

Teşekkürler canım bahsettiğin ürüne mutlaka bakıcam :kiss:
Kullanıcı avatarı
dramaqueenn
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen shopaholic » Cum Şub 20, 2009 12:11 am

Rica ederim Dramacım umarım cildine uyar senin de ;) :kissmuch:
Kullanıcı avatarı
shopaholic
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen gulos » Cum Şub 20, 2009 7:47 am

banada önermişti bu ürünü eczacı,ama doktorun sana önerdiğini duysam bende alırdım,bu marka hiç fikrim olmayınca tereddüte düşmüştüm almadım :(
Kullanıcı avatarı
gulos
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen sirens » Pzt Mar 30, 2009 8:53 pm

son birkac gundur farkettim, gozlerimin altinda cizgiler olu$mu$ $imdiden ve ben 21 ya$indayim :crybaby: kuruluktan olabilir dediler, gelen oneriler:
- bol su icmek
- daha cok uyumak
- gune$ koruyucu kullanmak
- goz altini da nemlendirmek
tabi ben bunlarin hicbirini yapmiyordum :angryfire $imdi kos kos gidip goz kremi bakacagim :(
sirens
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen acacallis » Çrş May 06, 2009 1:48 pm

kızla ben göz cevresi icin sadece guns koruyucu bir nemlendiricinin yeterli oldugunu dusunuyorum onun dısındaki urunleri yaslanma karsıtı gibi daha erken buluyorum ki cogunuzdan da yasca buyuk olmalıyım sanırım :laugh: :laugh: :laugh: ziller kimin için calıyor :laugh: :laugh:
Kullanıcı avatarı
acacallis
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen black5 » Prş May 07, 2009 1:28 am

25 diye biliyorum ben ama ben kullanmaya başladım bile nemlendirsin yeter şimdilik :)
Kullanıcı avatarı
black5
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen gzzdde » Sal Haz 02, 2009 6:08 pm

bende kırışıklık falan gibi seylerden dolayı krem önerirmisiniz dedim doktora sakın kullanma dedi. ne zaman başlamalıyım die sordum ve 25 dedi
Kullanıcı avatarı
gzzdde
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen merfeee » Cum Haz 12, 2009 10:54 am

bnde 25 yaşından önce kullanma taraftarı deildim ama 1 ay önce burnumdan ameliyat oldum doktorumun güneş kremi kullanmadan güneşe maruz kalma demesine rağmen bikaç kez güneş kremi kullanmadan dışarı çıktım ve güneşe maruz kaldım şimdi gözümün altında mor halkalar oluştu fakat hala güneştenmi yoksa ameliyattanmı morarmam devam ediyo anlamadım hal böle oluncada moral 0'a düştü 21 yaşındayım dün clinique all about eye rich aldım ii gelirmi bilmiorum ama kullanan varsa memnuniyet derecesini yazarlarsa çok sevinirim...
merfeee
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen mylove95 » Cum Haz 12, 2009 11:19 am

kızlar, benim bi komşum var 14 yaşında kız, ama gözlerinin altı çok çökük ve izler var, üstelik de mor, sizce bu yaşta göz çevresi kremi kullanılmalı mı? ben doktora danışmasını söyledim ama gerek yok fln dedi, ben de burdan yardım alayım dedim? :dontknow:
Mutlu son, diye birşey yoktur. Çünkü birşeyde 'son' varsa orada mutluluk yoktur.
Kullanıcı avatarı
mylove95
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen sssibel » Cum Haz 12, 2009 1:11 pm

merfee moralini bozmak gibi olmasın ama ben hem clinique all about eyes hemde rich olanını kullandım ikisinide bitirmeden çöpe attım hiçbi fayasını görmediğim gibi malesef bende rich olan bide minik yağ butonları yaptı cnm :angryfire
Kullanıcı avatarı
sssibel
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen november07 » Sal Haz 16, 2009 7:25 pm

Ben 27 yaşındayım, ve 2-3 yıldır Nivea Aqua Sensation göz kremi kullanıyorum..zaten bu krem kırışık kremi falan değil..sadece morluk-şişkinlik durumları için hafif-jel gibi bir ürün..
Ben bu ürünü içeriğindeki UV filtresinden dolayı aldım,mutlaka bir faydası olacaktır uzun vadede :kissmuch: birçok göz kreminde UV filtresi olmuyor çünkü :confused:

Bence UV filtresi içeren ve göz çevresine hafifçe nem veren bir göz kremini 22 yaşında kullanmaya başlamak normal,ama "kırışık kremleri" yoğun dokulu olduklarından çok erken yaşta göz çevresine ağır gelip göz çevresinde sarkma bile yapabilir yağdan dolayı,yani gözleri gerelim derken büsbütün sarkıtmayalım :bye:
Kullanıcı avatarı
november07
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen november07 » Sal Haz 16, 2009 8:02 pm

merfeee yazdı:bnde 25 yaşından önce kullanma taraftarı deildim ama 1 ay önce burnumdan ameliyat oldum doktorumun güneş kremi kullanmadan güneşe maruz kalma demesine rağmen bikaç kez güneş kremi kullanmadan dışarı çıktım ve güneşe maruz kaldım şimdi gözümün altında mor halkalar oluştu fakat hala güneştenmi yoksa ameliyattanmı morarmam devam ediyo anlamadım hal böle oluncada moral 0'a düştü 21 yaşındayım dün clinique all about eye rich aldım ii gelirmi bilmiorum ama kullanan varsa memnuniyet derecesini yazarlarsa çok sevinirim...

Merfee endişe etmene gerek yok,daha 1 ay önce ameliyat olmuşsun,elbette hem göz hem de burun çevrendeki damarlar çok hassas bir durumda şuan..güneş damarları genişlettiği için göz çevren güneşe çıksan da çıkmasan da daha mor ve halkalı gözükecektir zaten bu aralarda..hatta güneş gözlüğü bile takmak zararlıymış,extra baskı uyguluyormuş çünkü burun kemerine..hassasiyetin sanırım birkaç ay içinde geçer,zaten burun ameliyatı sonrası çok dikkatli olmak gerekliymiş,herhangi bir kuvvet uygularken çok nazik olunmalıymış (burnu silerken veya çok hafif güneş gözlüğü takmak gibi )
Bence hiç moralin 0'a düşmesin sadece doktorunun da dediği gibi güneşten korun,daha doğrusu damarlarının genişleyip dolaşımın zarar görmesini engelle,şimdiden geçmiş olsun :bye:

Clinique All About Eyes'ı annem kullanmıştı ama annemin cildi yağlı olduğundan bazı göz kremleri sabah şişlik yapıyordu göz çevresinde..Ama şuanda parfümsüz ve yağsız bir güneş kremini göz çevrene sürmek daha risksiz olacaktır bence..
Kullanıcı avatarı
november07
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen drnazli » Pzt Tem 06, 2009 9:37 am

mylove95 yazdı:kızlar, benim bi komşum var 14 yaşında kız, ama gözlerinin altı çok çökük ve izler var, üstelik de mor, sizce bu yaşta göz çevresi kremi kullanılmalı mı? ben doktora danışmasını söyledim ama gerek yok fln dedi, ben de burdan yardım alayım dedim? :dontknow:

mylove daha yaşı çok küçük,ona doktorun söyleyeceği tek şey güneşten korunsun,cildini temiz tutacak tıbbi ürünler kullansın.bu tip şeyler yapıyla ilgili genelde,göz çöküklüğü yağ dokunun yapısal olarak az olmasından kaynaklanıyor.bence doktora gitmesine gerek yok şimdilik,biraz dikkat etsin yeter :)
drnazli
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen marquise » Pzt Tem 06, 2009 9:46 am

kızlar ben 21 yaşındayım ama şimdiden başladım gözçevresi kremi kullanmaya..
diadermine kullanıyorum,ağır bir krem olmadığı için zararlı olabilec eğini düşünmüyorum..
yine de sabak akşam kullanımından vazgeçip sadece bunu akşama indirmek daha sağlıklı sanırım.. :blushing:
Kullanıcı avatarı
marquise
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

ÖncekiSonraki

Dön Cilt Bakımı Ürünleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir