Göz Çevresi Kremine Başlama Yaşı

Cilt Bakımı ürünleri hakkındaki yorumlarınız ve tavsiyeleriniz.

Moderatörler: zoix, Pixie79, luthien

Re:

Mesajgönderen billiejean » Çrş May 31, 2006 1:58 pm

gamzee yazdı:gözaltlarımın resmen ^yorulduğunu^ hissedebiliyorum. :(
hafif bi krem tawsiyesi olan warsa yazsın lütfen.

gamzecim Helena Rubinstein'da bu yorgunluk hissi için özel geliştirilmiş Force C isimli göz kremi var.

Resim
Kullanıcı avatarı
billiejean
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen beyonce » Prş Haz 01, 2006 1:30 pm

kızlar ben bu göz kremi olayını çözemiyorum ya...tam olarak kremi nereye sürüyosunuz. yani mesela göz kapağının üstüne de sürüyomusunuz. bi de ne kadar sürüyosunuz .dozunu ayarlayamıyorum bi türlü.:(
bi de ben kayısı kremi göz çevresi kırışıklıklarına iyi geliyo duydum. öyle bir krem aldım. ama daha beter etti kızlar.şiş şiş oldu göz altlarım. gece sürüyodum sabah yorgun bir ifade oluşuyordu gözlerimde. çok korktum. sanki bir gecede yaşlanmıştım. neyse ki kendime geldim. tabi hemen o kremi çöpe attım...dikkat edin kızlar!!!
Kullanıcı avatarı
beyonce
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen mitzi » Prş Haz 01, 2006 2:23 pm

beyonce yazdı:kızlar ben bu göz kremi olayını çözemiyorum ya...tam olarak kremi nereye sürüyosunuz. yani mesela göz kapağının üstüne de sürüyomusunuz. bi de ne kadar sürüyosunuz .dozunu ayarlayamıyorum bi türlü.:(
bi de ben kayısı kremi göz çevresi kırışıklıklarına iyi geliyo duydum. öyle bir krem aldım. ama daha beter etti kızlar.şiş şiş oldu göz altlarım. gece sürüyodum sabah yorgun bir ifade oluşuyordu gözlerimde. çok korktum. sanki bir gecede yaşlanmıştım. neyse ki kendime geldim. tabi hemen o kremi çöpe attım...dikkat edin kızlar!!!

mercimek kadar alıp iki işaret parmağını birbirine değdiriyorsun sonra göz çevresine gözaltından başlayarak masaj yaparak yediriyorsun canım..ikinci aşama göz kenarlarından gerip biraz bekliyorsun sonra kaşlardan gerdirip bekleterek kremin iyice emilmesi sağlanıyor çizgileri açarak.Ben arnaud 3 etkili kremi kullanıyorum morluklar için ayrı çizgiler için ayrı lekelenme için ayrı vs.. almaktansa hepsi bir arada kullanmak daha mantıklı..memnunum tavsiye ederim :)
mitzi
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen gamzee » Prş Haz 01, 2006 2:51 pm

billiejean yazdı:
gamzee yazdı:gözaltlarımın resmen ^yorulduğunu^ hissedebiliyorum. :(
hafif bi krem tawsiyesi olan warsa yazsın lütfen.

gamzecim Helena Rubinstein'da bu yorgunluk hissi için özel geliştirilmiş Force C isimli göz kremi var.

Resim

tatlım çok saol. baktım o kreme, ama acaba kullanan war mıdırr, warsa yorumunu bekliyorum :roll:
hafif bi krem istiyorum, jel gibi. şimdiden ağır bi krem kullanmak zararlı olabilir..
cilinique moisture surge extra refreshing eye gel aklıma yattı biraz. yağsız olması hoşuma gitti, çünkü gözaltlarım we göz kapaklarım çok yağlıdır zaten.
ayyy üfff çok kararsızım, hangisini alsam bilemiyorum :x
gamzee
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen billiejean » Prş Haz 01, 2006 3:04 pm

mitzi yazdı:
mercimek kadar alıp iki işaret parmağını birbirine değdiriyorsun sonra göz çevresine gözaltından başlayarak masaj yaparak yediriyorsun canım..ikinci aşama göz kenarlarından gerip biraz bekliyorsun sonra kaşlardan gerdirip bekleterek kremin iyice emilmesi sağlanıyor çizgileri açarak.:)

Canım göz kremi işaret parmağı ile sürülmez, çok kullanıldığı için güçlü bir parmaktır ve hassas göz çevresine zarar verebilir, göz kremi daima yüzük parmağı ile sürülür.

Bir de asla göz çevresine masaj yapılmaz, masaj yapan hareketlerle hele ki yuvarlak hareketlerle kesinlikle göz kremi sürülmez, şakaklara doğru, bastırmadan birkaç kez tek yöne doğru geçilir, sonra cildin kendisinin emmesi beklenir.

Göz bebeğinden başlayıp kaz ayaklarında bitirilir, üst kapağa geçilir, tekrar göz bebeklerinden başlayıp kaz ayaklarında bitirilir.Böylece daha çok kırışma ihtimali olan kaz ayağı bölgesine 2 kat krem gelmiş olur.
Kullanıcı avatarı
billiejean
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen daphne » Prş Haz 01, 2006 4:33 pm

kizlar bir sitede Elizabeth Arden ceramide eyes kapsüllerinden övgüyle bahsediliyordu ve kullananlarin hepsi de torbalanma ve morluklara cok iyi geldigini soyluyor.Strawberry de fiyati cok pahali da sayilmaz ben deneyecegim.
daphne
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen muhendis » Prş Haz 01, 2006 5:50 pm

ben body shoptan jel kıvamlı göz kremini alıcam bakalım hafif bir ürüne benziyor şimdiden abartırsam ilerki yaşlarda fayda etmez
Kullanıcı avatarı
muhendis
Moderatör
Moderatör

Re:

Mesajgönderen gwebb » Prş Ağu 03, 2006 7:43 pm

daphne yazdı:kizlar bir sitede Elizabeth Arden ceramide eyes kapsüllerinden övgüyle bahsediliyordu ve kullananlarin hepsi de torbalanma ve morluklara cok iyi geldigini soyluyor.Strawberry de fiyati cok pahali da sayilmaz ben deneyecegim.

yazin bi ara e ardenin ceramide plump perfect spf 30 unu denemistim gayet iyi idi ama ben active moistten vazgecemiyorum.
Kullanıcı avatarı
gwebb
SüsLü
SüsLü

Re:

Mesajgönderen angedemusiqu » Prş Ağu 03, 2006 9:06 pm

zoix yazdı:23 yaşında başladım. lancome ile başlamıştım. daha sonra helena rubinstein ve o kaybolunca da biotherm ve clinic ile devam ettim. aralarında en iyisi helena rubinstein collagenist eye zoom'du. şimdiyse yengemin kullandığı ve hayran kaldığım dior capture kullanıyorum. kızın gözaltında kırışıklık kalmadığı gibi bebek gibide cildi oldu. hayranlığımdan aldım bende. daha 15 gün olduğu için fark göremiyorum. inşallah faydasını görür tavsiye ederim burdan.

ee zoixcim nası oldu göz çevren?
Kullanıcı avatarı
angedemusiqu
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen angedemusiqu » Cum Ağu 04, 2006 12:17 am

kızlar ben 18 yaşındayım sizce çok mu erken göz kremi için?
göz çevremde hiç bir problemim yok.sadece gözlerimi kıstığımda minik çizgiler oluşuyor-miyop olduğum için gözlerimi kısıyorum bazen-.napsam sizce?
Kullanıcı avatarı
angedemusiqu
SüsLü
SüsLü

Re:

Mesajgönderen zoix » Cum Ağu 04, 2006 7:20 am

angedemusiqu yazdı:ee zoixcim nası oldu göz çevren?

göz çevremde pek bir değişiklik yok tatlım ya. kırışıklıklar azalmadı da çoğalmadı da. hafif ve rahatsız etmeyen bir krem aslında. denemeye devam anlayacağın. birde sormuşsun benim için erken mi diye ya. ben erken diyorum. daha o kadar genç ve taze bir cildin var kiiii. gözünü kıssandaaa, sıkı sıkı kapatsan da sende daha kırışıklık fln olmasss. markaların young serilerini kullanman senin için daha iyi olur gibi.
Kullanıcı avatarı
zoix
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen angedemusiqu » Cum Ağu 04, 2006 7:59 am

teşekkür ederim canım :kisslove:
Kullanıcı avatarı
angedemusiqu
SüsLü
SüsLü

Re:

Mesajgönderen ereshanen » Cum Ağu 04, 2006 11:31 am

angedemusiqu yazdı:kızlar ben 18 yaşındayım sizce çok mu erken göz kremi için?
göz çevremde hiç bir problemim yok.sadece gözlerimi kıstığımda minik çizgiler oluşuyor-miyop olduğum için gözlerimi kısıyorum bazen-.napsam sizce?

BENCE ERKEN 18 YAŞ BU KREMLER İÇİN BENİMDE YAŞIM 18 AMA ŞİMDİDEN BAZI ÖNLEMLER ALMAYA BAŞLADIM MESELA GÜNEŞ KREMİ SÜRMEDEN ÇIKMIYORUM VE TABİ GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ ÇOK ÖNEMLİ BENCE BU YAŞTA ALABİLCEĞİMİZ EN İYİ ÖNLEMLER BUNLAR
Kullanıcı avatarı
ereshanen
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen muhendis » Cum Ağu 04, 2006 1:48 pm

bende kullanmıyorum bir ara heves edip almıştım ama kullanmadım yaşımda 23 bence erken daha bu yaşta başlarsam ilerde naparımki..annem45 mesela ve hiç kullanmaz göz altı kremi. 20sinde krem bağımlısı olup 30unda botoxa koşan bayanlardan bin kat güzel pürüzsüz bebek gibi cildi var bende onu örnek alıyorum cildini temizler gülsuyu sürüp nemlendiricisini sürer o kadar genç kız gibi maşallah
Kullanıcı avatarı
muhendis
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen caglaa » Çrş Ağu 09, 2006 9:36 pm

kızlar size biraz abartı gelebilir ama benm annem 60 yaşında ve yüzünde tek bi kırışık yok(tabiki öle botoxlu gibi diil sarkmalar fln var ama kimse yaşına inanmıo:) sdc göz çevresindeki ve ağız yanndaki çizgi derinleşmiş okdr.ve gençliğinde deli gibi makyaj yaparmış ancak çıkartmadana asla yatmazmış şimdeyse hiç makyaj yapmıo sdc ruj bile onu makyajlı gösterio ayrıca şimdi yüzünü ne özel bişiler temizlio nede kırışık için kremler kullanıo tek kullandıı şey saf e vitamini yurt dışından getirtmşti ama sanırım ithal ürün satan yerler oluo pasajlarda oaralarda var.
Allah ım nolur bu genetetik olsun pek sanmıorum ama. kim bilir ben 60 yaşmda nası olcam::))
Kullanıcı avatarı
caglaa
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen billiejean » Prş Ağu 10, 2006 1:35 pm

caglaa yazdı:kızlar size biraz abartı gelebilir ama benm annem 60 yaşında ve yüzünde tek bi kırışık yok(tabiki öle botoxlu gibi diil sarkmalar fln var ama kimse yaşına inanmıo:) sdc göz çevresindeki ve ağız yanndaki çizgi derinleşmiş okdr.ve gençliğinde deli gibi makyaj yaparmış ancak çıkartmadana asla yatmazmış şimdeyse hiç makyaj yapmıo sdc ruj bile onu makyajlı gösterio ayrıca şimdi yüzünü ne özel bişiler temizlio nede kırışık için kremler kullanıo tek kullandıı şey saf e vitamini yurt dışından getirtmşti ama sanırım ithal ürün satan yerler oluo pasajlarda oaralarda var.
Allah ım nolur bu genetetik olsun pek sanmıorum ama. kim bilir ben 60 yaşmda nası olcam::))

Canım bunun tamamen olmasa da büyük oranda genetik olduğunu düşünüyorum, etrafta gördüğüm örneklerden bu sonuca vardım. Annesinde göz çevresi ya da ağız kenarları diğer yerlere göre daha kırışıksa kızında da benzer oluyor.

Bizim bir komşumuz var, kadının yüzü acaip kırışık, resmen harita gibi, hatta bizim üst komşunun küçük kızı ona "buruşuk teyze" diyor kadın bozuluyor :lol: neyse kadının bir kızı var ve şu an 32 yaşında yeni evli, ama hiç tanımayan biri rahat bu kadın 45 yaşında der, 32 yaşındaki genç kadının suratı kırışık içinde, göz çevresini bırak, yanaklarında bile dikine çizgiler yavaş yavaş oluşmaya başlamış :cry:

Şarkıcı Nilüfer'i biliyorsunuz, kadın neredeyse 60 yaşında ve hala 40 gibi duruyor, çok genç bir cildi var, zaten ufak tefek de bir kadın, küçük gösteriyor, bir gazete röportajını okumuştum, bu güzel cildin sırrı ne diye soruyorlar, o da diyor ki, evet ben de yediğime içtiğime dikkat eden biriyim ama, öyle özel bir çaba sarfetmedim cildim için hiçbir zaman, ama benim anneme baksanız aynı yaşta duruyoruz, ki anneannem de öyleymiş, kimse inanmazmış annemin annesi olduğuna diyor, kısacası büyük ihtimalle sen de annene benzersin...
Kullanıcı avatarı
billiejean
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen caglaa » Prş Ağu 10, 2006 7:42 pm

inşallah canımm ama cildim okdar kuruki krem sürmediimde inanılmaz gerilio cildim şimdiden böle kurursam çabuk yaşlanırım die gelio ama umarım öle olmaz:(
ayrıca nilüfer bişi yapmıorum özel olarak dior ama cilt bakımına vb. kesin gidiodur
Kullanıcı avatarı
caglaa
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen caglaa » Prş Ağu 10, 2006 7:43 pm

buarada annelerden konu açılmışken lerzan mutlulunun annesini gördünüzmü kızlar kardeş gibiler yoksa aşırı makyajmı öle gösterio ne dersiniz
Kullanıcı avatarı
caglaa
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen nupelda » Prş Ağu 10, 2006 10:39 pm

caglaa yazdı:buarada annelerden konu açılmışken lerzan mutlulunun annesini gördünüzmü kızlar kardeş gibiler yoksa aşırı makyajmı öle gösterio ne dersiniz

evet ben gördüm inanamadım bence makyajdan falan değil, kadın çok genç görünüyor.. hiç bir makyaj ürünü bu kadar yapamaz :)
Kullanıcı avatarı
nupelda
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen caglaa » Cum Ağu 18, 2006 4:41 pm

bencede kesin estetik falan bişi var ayrıca saçının rengide çok gzl hem kendisinin hem annesinin ztn aynı renk sanırım:))
Kullanıcı avatarı
caglaa
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen billiejean » Cum Ağu 18, 2006 4:57 pm

:o ay ben de gördüm, ikiz gibiler yaw :roll:
Kullanıcı avatarı
billiejean
Moderatör
Moderatör

Re: Göz Çevresi Kremine Başlama Yaşı

Mesajgönderen pebblesss » Cmt Oca 12, 2008 2:11 am

ama kızlar imdatt göz kremi lazım :nanik: :nanik:
Kullanıcı avatarı
pebblesss
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen diddle » Cmt Oca 12, 2008 10:43 pm

ben de 22yaşındayım ve seneye göz çevresi kremi kullanmayı düşünüyorum artık. en iyisi çizgiler oluşmadan önce önlemek,böylesi daha kolay oluyor.
Kullanıcı avatarı
diddle
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen hellokitty » Pzr Oca 13, 2008 11:00 am

kesinlikle katılıyorum diddle sana. bende 18 yasımda basladım goz cevresi bakımına ve cok memnunum iyi ki o yasta baslamısım diyorum cunku nem kırısıgın bas dusmanı ve ne kadar erkenden bakıma baslanırsa o kadar iyi.. :yeah:
http://lifewithhk.blogspot.com
Kullanıcı avatarı
hellokitty
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen pebblesss » Cmt Oca 19, 2008 12:06 am

x yazdı:Canım,göz kremi başlığında sana yardımcı bir çok bilgi bulabilirsin.

Bence bunun sabit bir yaş kuralı yok,ihtiyaç hissedilmeye başlandığı andan itibaren.Üniversitede mesela gözlatımda morluk nedir bilmezdim,kırışılık bilmezdim.Ama son 2-3 yıldır göz altlarım çok yıprandı (23-24ten sonra)ben de ihtiyaçlarıma göre göz bakımı yapmaya başladım. Bu arada eskiden olan çevresel zararlarla şu anda cildimizin maruz kaldığı çevresel etkiler bir değil. Annelerimiz bu kadar egzos dumanına maruz kalmamış,zira o zamanki tr.deki toplam araba sayısının 2 katı kadar şuanda İstanbul'da araba var, şehir yaşantısı, stres, iş yaşamı, her şey bu kadar hızlı ve yıpratıcı değilmiş. Benim annem de öyle bir takviya kullanmamış doğru düzgün ve cildi mis gibidir hala, ama ben günümüzde takviyeden yanayım.Önemli olan cilt yaşına göre düzgün bir tercih yapmak, şu an 26 yaşındayım,mümkün olduğu kadar nem veren, şişlikleri önleyen, makul SPFsi olan yaşıma uygun ürünler tercih ediyorum.

tesekkur edıorum bılgılerın ıcın canım 23 yasındayım ne kullansam pekı ? bnmde son bı yıldır hısedıorum cızgılerı ve degısmelerı ... :cry:

hello kıty sen ne kullandın canım ?
Kullanıcı avatarı
pebblesss
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen pebblesss » Cmt Oca 19, 2008 2:14 am

cok tesekku rederım canım bı denıyım yarın hbr verırım :)
Kullanıcı avatarı
pebblesss
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen EnchanteD » Cmt Oca 19, 2008 1:45 pm

21 yaşındayım,ama devamlı makyaj yapıp sildiğimiz için bana yıpratıyormuşum gibi geliyo o yüzden çok düzenli olmasa da kullanıyorum.Biotherm aquasource serisinin göz kremini kullanıyorum ben..çok da memnunum
Kullanıcı avatarı
EnchanteD
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen gulos » Cmt Oca 19, 2008 6:20 pm

bende 21 yaşındayım 22ye giricem 1 aysonra ve 3 yıldır kullanıyorum göz çevresi kremi önce rocla başladım estee lauderle devam ettim son olarak laroche hydraphase kullanıyorum memnunum :) zaten sadece nem için ve erken yaşlarda çizgiler için olan bir gözkremine hemen cildimizi alıştırmamamlıyız diye düşünüyorum çünkü öyle olduğu zaman bikaç yılsonra gerçekten çizgiler oluştuğunda artık bu kremler cildimize cevap vermezmiş onun için heryaşta ihtiyacı olanı kullanmalıymışız :roll: göz kremim güzel nem veriyor hem yaşımızada uygun 2.tüpüme başladım :bye:
Kullanıcı avatarı
gulos
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen unforgiven » Pzt Oca 21, 2008 2:12 pm

gulos yazdı:bende 21 yaşındayım 22ye giricem 1 aysonra ve 3 yıldır kullanıyorum göz çevresi kremi önce rocla başladım estee lauderle devam ettim son olarak laroche hydraphase kullanıyorum memnunum :) zaten sadece nem için ve erken yaşlarda çizgiler için olan bir gözkremine hemen cildimizi alıştırmamamlıyız diye düşünüyorum çünkü öyle olduğu zaman bikaç yılsonra gerçekten çizgiler oluştuğunda artık bu kremler cildimize cevap vermezmiş onun için heryaşta ihtiyacı olanı kullanmalıymışız :roll: göz kremim güzel nem veriyor hem yaşımızada uygun 2.tüpüme başladım :bye:

kızlar ben 20 yaşındayım kullanmam gerekirmii, :o korktum bi an valla bi an valla böle erken yaşta kullanan oldunu hiç bilmezdim..ben hiç anlamam göz kreminden..kullansamda fazla bi bütçe ayıramamki :? sizce kullanmalımıyım :roll:
http://guzelliktutkusu.blogspot.com/

https://twitter.com/guzelliktutkusu

http://instagram.com/guzelliktutkusu
Kullanıcı avatarı
unforgiven
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen gulos » Pzt Oca 21, 2008 5:32 pm

unforgiven yazdı:kızlar ben 20 yaşındayım kullanmam gerekirmii, :o korktum bi an valla bi an valla böle erken yaşta kullanan oldunu hiç bilmezdim..ben hiç anlamam göz kreminden..kullansamda fazla bi bütçe ayıramamki :? sizce kullanmalımıyım :roll:

benim fikrimce ve bildiğim kadarıyla kullanmalısın zaten şimdilik sadece nem veren uygun fiyatlı bir ürün kullanman yeterli ;)
Kullanıcı avatarı
gulos
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen pebblesss » Pzt Oca 21, 2008 9:46 pm

unforgiven yazdı:
gulos yazdı:bende 21 yaşındayım 22ye giricem 1 aysonra ve 3 yıldır kullanıyorum göz çevresi kremi önce rocla başladım estee lauderle devam ettim son olarak laroche hydraphase kullanıyorum memnunum :) zaten sadece nem için ve erken yaşlarda çizgiler için olan bir gözkremine hemen cildimizi alıştırmamamlıyız diye düşünüyorum çünkü öyle olduğu zaman bikaç yılsonra gerçekten çizgiler oluştuğunda artık bu kremler cildimize cevap vermezmiş onun için heryaşta ihtiyacı olanı kullanmalıymışız :roll: göz kremim güzel nem veriyor hem yaşımızada uygun 2.tüpüme başladım :bye:

kızlar ben 20 yaşındayım kullanmam gerekirmii, :o korktum bi an valla bi an valla böle erken yaşta kullanan oldunu hiç bilmezdim..ben hiç anlamam göz kreminden..kullansamda fazla bi bütçe ayıramamki :? sizce kullanmalımıyım :roll:

canım bence eger sıgara ıcıyorsan , sureklı makyaj yapıp sılıyorsan , mimiklerin fazlaysa arastır hafıf bıseyler kullan derım ben gec bıle kaldımmmm :roll:
Kullanıcı avatarı
pebblesss
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen pebblesss » Pzt Oca 21, 2008 9:46 pm

unforgiven yazdı:

canım bence eger sıgara ıcıyorsan , sureklı makyaj yapıp sılıyorsan , mimiklerin fazlaysa arastır hafıf bıseyler kullan derım ben gec bıle kaldımmmm :roll:
Kullanıcı avatarı
pebblesss
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen ebrulee » Sal Oca 22, 2008 12:41 am

burada yazılanları okudum herkes genç yaşta başlamış.İnanmıcaksınız belki ama ben daha bu sene başladım :nanik: 33 yaşıma girdim ama gözle görülen herhangi bir kırışıklık filan yok :innocent: sanırım genlerle alakalı :roll:
Kullanıcı avatarı
ebrulee
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen unforgiven » Sal Oca 22, 2008 2:22 pm

pebblesss yazdı:
unforgiven yazdı:

sigara çok abartılı olmamakla içiorum..ehh makyajdada kapatıcı kullanıorum illaki mimiklerim çok değil gerçi ama genede çok gergin hiç çizgisiz değil göz çevrem çok az var tabi..nivea visage aqua göz nemlendiricisi görmüştüm 15 ytl acaba öle bişe yeterli olurmuki nemlendirme için :roll:
http://guzelliktutkusu.blogspot.com/

https://twitter.com/guzelliktutkusu

http://instagram.com/guzelliktutkusu
Kullanıcı avatarı
unforgiven
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen gulaygulay » Sal Oca 22, 2008 2:29 pm

benim göz altlarım aşırı kuru ve birazcık nemsiz kalınca acayip acıyor bu durum bende 16 yaşındayken başladı ve o günden beridir göz altı kremi kullanmaya başladım. o zamanlar şu an Türkiye'de artık olmayan Body Shop gibi doğal ürünler (adı yanılmıyorsam Nearly Natural gibi birşeydi tam hatırlayamadım) satan bir mağazadan yaşıma uygun olan göz altı kremi alırdım.

böylece ilk cilt bakım ürünüm göz altı kremi olmuştu. yüzüm için nemlemlendirici kullanmaya ise üniversitede başlamıştım.
Kullanıcı avatarı
gulaygulay
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen aybuke822 » Prş Oca 24, 2008 7:38 pm

eğer kırışıklıklarınız başlamışsa. 20 den sonra göz altı kremlerini kullanabilirsiniz. alt sınır 20. tabi kırışıklığınız varsa. ben 25 yaşındayım 2 senedir kullanıyorum. kırışıklığım yok gözle görnür şekilde. çok yakından bakınca belli olan hafif kırışıklığım var. bence zararsız kullanılabilir. ben bi zararını görmedim.
Kullanıcı avatarı
aybuke822
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen allure » Pzt Oca 28, 2008 12:38 pm

aybuke822 yazdı:eğer kırışıklıklarınız başlamışsa. 20 den sonra göz altı kremlerini kullanabilirsiniz. alt sınır 20. tabi kırışıklığınız varsa. ben 25 yaşındayım 2 senedir kullanıyorum. kırışıklığım yok gözle görnür şekilde. çok yakından bakınca belli olan hafif kırışıklığım var. bence zararsız kullanılabilir. ben bi zararını görmedim.

Gerçekten öyle belli bir alt sınır var mı? :roll:
Kullanıcı avatarı
allure
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen aslihayal » Pzt Oca 28, 2008 12:44 pm

bence alt sınır üst sınır değilde,göz çevremizdeki kurluk,hassasiyet vede tabiki ilk görünür çizgilerle alakalı başlama yaşı,bide bence göz makyajına başlama yaşıda göz önünde bulundurulmalı.
Kullanıcı avatarı
aslihayal
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen aybuke822 » Sal Oca 29, 2008 5:19 am

allure yazdı:
aybuke822 yazdı:eğer kırışıklıklarınız başlamışsa. 20 den sonra göz altı kremlerini kullanabilirsiniz. alt sınır 20. tabi kırışıklığınız varsa. ben 25 yaşındayım 2 senedir kullanıyorum. kırışıklığım yok gözle görnür şekilde. çok yakından bakınca belli olan hafif kırışıklığım var. bence zararsız kullanılabilir. ben bi zararını görmedim.

Gerçekten öyle belli bir alt sınır var mı? :roll:

evet göz kremlerinde alt sınır 20dir. zaten 20 den öncede kırışıklık olacağını sanmıyorum.
Kullanıcı avatarı
aybuke822
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen billiejean » Sal Oca 29, 2008 8:41 am

Kesinlikle böyle bir alt sınır yok arkadaşlar, göz kremine başlama yaşı tamamen cilt kuruluğu ve hassasiyetiyle ilgili bir durum, cildin neme ihtiyacı varsa antiaging özelliği olmayan, sadece nem veren göz çevresi kremlerini kullanırız. Kırışıklık problemimiz varsa daha yoğun, antiaging içerikli ürünlere yöneliriz. Yaşla değil ürün içeriği ve cildin ihtiyacı ile bağlantılı bir seçim.
Kullanıcı avatarı
billiejean
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen loulou » Sal Oca 29, 2008 9:21 am

Ben 29 yasındayım ve bu yasıma kadar göz kremi kullanmadım cunku herhangı bı kırısıklık problemın yok ,ancak simdi basladım ileride olası kırısıkları engellemesi acısından.

Ama bu kremlere hiç bi sorunum olmadıgı halde daha once baslasaydım su an kullandıkalrım işe yaramayabılırdı..bencede tamamen ciltle alakalı.
Kullanıcı avatarı
loulou
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen kardelen22 » Sal Oca 29, 2008 10:46 am

bencede ciltte alakalı ben 23 yaşındayım ve kullanma gereği duymuyorum. ne zaman ihtiyaç duyarsam ozaman kullanırım ;)
Kullanıcı avatarı
kardelen22
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen gulos » Sal Oca 29, 2008 11:40 am

bencede ciltle alakalı ben kullanmaya erken başladım kırışık olduğu için değil ama nem vermesi için kullanmaya başlamıştım çünkü göz makyajı yapıoruz ve temizledikten sonra gözümüzdeki nem gidiyor onu geri vermek gerek bence :roll:
Kullanıcı avatarı
gulos
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen feyza25 » Sal Oca 29, 2008 1:05 pm

merhaba bende siteyi baya inceledim çok hoşuma gitti ve üye oldum..Şu anda 23 yaşındayım ve göz altım acayip şekilde mor..kapatıcı kullanmadan dışarıya çıkamıyorum...ve kapatıcı da artık kırışıklığa yol açıyor..Geçenlerde göz altı kremi aldım...clınıque all about eyes rich...bir iki haftadır kullanıyorum ama pek fark göremedim...bana tavsiyelerinizi bekliyorum...Birde tavsiye edebileceğiniz morlukları kapatan bir kapatıcı var mı?...
Kullanıcı avatarı
feyza25
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen koru » Sal Oca 29, 2008 1:12 pm

evet göz kremlerinde alt sınır 20dir. zaten 20 den öncede kırışıklık olacağını sanmıyorum.

Nereden öğrendin bu bilgiyi Aybuke'cim? Bazen kuru ciltli insanlarda 17 yaşında bile gözçevresi kremine ihtiyaç duyulabiliyor nemlendirmesi açısından ya da 20sinden önce göz makyajı yapıp temizlediği için nem kaybı olabiliyor. Bence bu tamamen kişinin cildinin ihtiyaçlarına bağlı birşey ama bu konuda yapılmış bilimsel bir araştımanın sonucu falansa bu alt sınır bilemeyeceğim, uzman değilim yani ;)

Feyzacım sen de hoşgeldin :P Morluk pek çok kişinin başına dert canım yaa :? Göz kremi ve concealerla alakalı baya konuşulmuştu kendi başlıkları altında, linkleri de veriyorum canım:
viewtopic.php?f=3&t=1369
viewtopic.php?f=5&t=969
Umarım işine yarar bilgiler bulursun
Kullanıcı avatarı
koru
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen aybuke822 » Sal Oca 29, 2008 7:04 pm

koru yazdı:

Nereden öğrendin bu bilgiyi Aybuke'cim? Bazen kuru ciltli insanlarda 17 yaşında bile gözçevresi kremine ihtiyaç duyulabiliyor nemlendirmesi açısından ya da 20sinden önce göz makyajı yapıp temizlediği için nem kaybı olabiliyor. Bence bu tamamen kişinin cildinin ihtiyaçlarına bağlı birşey ama bu konuda yapılmış bilimsel bir araştımanın sonucu falansa bu alt sınır bilemeyeceğim, uzman değilim yani ;)

Feyzacım sen de hoşgeldin :P Morluk pek çok kişinin başına dert canım yaa :? Göz kremi ve concealerla alakalı baya konuşulmuştu kendi başlıkları altında, linkleri de veriyorum canım:
viewtopic.php?f=3&t=1369
viewtopic.php?f=5&t=969
Umarım işine yarar bilgiler bulursun

bir makyaj markasında okumuştum. alt sınır 20 yazıyordu. zaten göz altı kremlerinin nemlendirici özelliğinden daha çok kırışıklık düzeltme etkisi vardır. göz altı kremlerinin üretilme sebebide kışıklık mor gözükmesi vs.. nemlendirme ikinci planda kalıyor..
Kullanıcı avatarı
aybuke822
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen cecilya » Sal Oca 29, 2008 9:55 pm

aybukecim her goz kreminin işi kırısıklık duzeltmek değildirinsanlar yanılmasın...aksine antiaging dediğimiz kremler kırısıklık için olanlar yani ayrı bir kategoridedir ve 30dan sonra kullanılması uzmanlarca tavsiye edilir.diğer kremler mesela benim kullandıgım clinique all about eyes rich ya da ne bileyim laroche posay hydraphase,dior hydraaction gibi kremler sadece nem veren(erken kırısmayı engelleyebilen) morlukları da azaltabilen kremlerdir ve goz cevresinin ihtiyacına gore 18 den itibaren kullanılabilirler. .30 a kadar nem veren ,30dan sonra kırısıklık duzelten-açan kremleri kullanmak idealdir.nerden mi biliyorum.dermatologa sormustum da...yani hiçbirimiz onlar kadar uzman değiliz değil mi...
Kullanıcı avatarı
cecilya
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen koru » Sal Oca 29, 2008 10:14 pm

Göz çevresi ürünü kullanmayı düşünen arkadaşların kafası karışmasın, benim de bildiğim kadarıyla piyasada her soruna yönelen kremler/jeller var, Nemsizlik, torbalanma, morluk, kırışıklık ...vb Cecilya arkadaşımın da dediği gibi. Sanırım önemli olan cildin temel ihtiyacını belirleyip ona göre bakım yapmak ;)
Kullanıcı avatarı
koru
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen aybuke822 » Çrş Oca 30, 2008 1:49 am

cecilya yazdı:aybukecim her goz kreminin işi kırısıklık duzeltmek değildirinsanlar yanılmasın...aksine antiaging dediğimiz kremler kırısıklık için olanlar yani ayrı bir kategoridedir ve 30dan sonra kullanılması uzmanlarca tavsiye edilir.diğer kremler mesela benim kullandıgım clinique all about eyes rich ya da ne bileyim laroche posay hydraphase,dior hydraaction gibi kremler sadece nem veren(erken kırısmayı engelleyebilen) morlukları da azaltabilen kremlerdir ve goz cevresinin ihtiyacına gore 18 den itibaren kullanılabilirler. .30 a kadar nem veren ,30dan sonra kırısıklık duzelten-açan kremleri kullanmak idealdir.nerden mi biliyorum.dermatologa sormustum da...yani hiçbirimiz onlar kadar uzman değiliz değil mi...

teşekkürler bunları göz ardı etmeyeceğim. okudğum yerde bunu çok ısrarlı bir şekilde yazıyordu. her uzmanda keşke aynı şeyde kanaat getirebilse. hepsi birbirini çürütüyor. bilmiyorum hangisi doğru... :roll:
Kullanıcı avatarı
aybuke822
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Pixie79 » Çrş Oca 30, 2008 11:12 am

Ben de kişinin ihtiyaçları ile ilgili olduğunu düşünüyorum.. Vücudumuz makine değil ki, yaş 20'yi gösterince bir anda herşey değişsin... Bunlar ortalama rakamlar.. Kişinin yaşadığı yer (çok sıcak, çok soğuk), yaşam tarzı(alkol, sigara, stres,..), genetik faktörler, vs. vs... Bunun dışında bazı göz kremlerini göz çevresi çok hassas, alerjik olan gençlere de öneriyorlarmış doktorlar.. Kızarıklık ve yanmayı alması için..

Ben 24-25 yaşında kullanmaya başladım, şu ana kadar tercihlerimde nem verme, morluklara karşı etkili olması kriterdi.. Bundan sonra (özellikle 30'dan sonra) koruyucu özelliği anti-aging ürünleri kullanmayı düşünüyorum.. Ama yine de tamir etme özelliği olan (en azından vaadi olan) anti-aging ürünlerini kullanmayı düşünmüyorum, onlar çok sonrası için...
Kullanıcı avatarı
Pixie79
Moderatör
Moderatör

Sonraki

Dön Cilt Bakımı Ürünleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir