Göz Çevresi Kremine Başlama Yaşı

Cilt Bakımı ürünleri hakkındaki yorumlarınız ve tavsiyeleriniz.

Moderatörler: zoix, Pixie79, luthien

Re:

Mesajgönderen billiejean » Çrş May 31, 2006 1:58 pm

gamzee yazdı:gözaltlarımın resmen ^yorulduğunu^ hissedebiliyorum. :(
hafif bi krem tawsiyesi olan warsa yazsın lütfen.

gamzecim Helena Rubinstein'da bu yorgunluk hissi için özel geliştirilmiş Force C isimli göz kremi var.

Resim
Kullanıcı avatarı
billiejean
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen beyonce » Prş Haz 01, 2006 1:30 pm

kızlar ben bu göz kremi olayını çözemiyorum ya...tam olarak kremi nereye sürüyosunuz. yani mesela göz kapağının üstüne de sürüyomusunuz. bi de ne kadar sürüyosunuz .dozunu ayarlayamıyorum bi türlü.:(
bi de ben kayısı kremi göz çevresi kırışıklıklarına iyi geliyo duydum. öyle bir krem aldım. ama daha beter etti kızlar.şiş şiş oldu göz altlarım. gece sürüyodum sabah yorgun bir ifade oluşuyordu gözlerimde. çok korktum. sanki bir gecede yaşlanmıştım. neyse ki kendime geldim. tabi hemen o kremi çöpe attım...dikkat edin kızlar!!!
Kullanıcı avatarı
beyonce
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen mitzi » Prş Haz 01, 2006 2:23 pm

beyonce yazdı:kızlar ben bu göz kremi olayını çözemiyorum ya...tam olarak kremi nereye sürüyosunuz. yani mesela göz kapağının üstüne de sürüyomusunuz. bi de ne kadar sürüyosunuz .dozunu ayarlayamıyorum bi türlü.:(
bi de ben kayısı kremi göz çevresi kırışıklıklarına iyi geliyo duydum. öyle bir krem aldım. ama daha beter etti kızlar.şiş şiş oldu göz altlarım. gece sürüyodum sabah yorgun bir ifade oluşuyordu gözlerimde. çok korktum. sanki bir gecede yaşlanmıştım. neyse ki kendime geldim. tabi hemen o kremi çöpe attım...dikkat edin kızlar!!!

mercimek kadar alıp iki işaret parmağını birbirine değdiriyorsun sonra göz çevresine gözaltından başlayarak masaj yaparak yediriyorsun canım..ikinci aşama göz kenarlarından gerip biraz bekliyorsun sonra kaşlardan gerdirip bekleterek kremin iyice emilmesi sağlanıyor çizgileri açarak.Ben arnaud 3 etkili kremi kullanıyorum morluklar için ayrı çizgiler için ayrı lekelenme için ayrı vs.. almaktansa hepsi bir arada kullanmak daha mantıklı..memnunum tavsiye ederim :)
mitzi
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen gamzee » Prş Haz 01, 2006 2:51 pm

billiejean yazdı:
gamzee yazdı:gözaltlarımın resmen ^yorulduğunu^ hissedebiliyorum. :(
hafif bi krem tawsiyesi olan warsa yazsın lütfen.

gamzecim Helena Rubinstein'da bu yorgunluk hissi için özel geliştirilmiş Force C isimli göz kremi var.

Resim

tatlım çok saol. baktım o kreme, ama acaba kullanan war mıdırr, warsa yorumunu bekliyorum :roll:
hafif bi krem istiyorum, jel gibi. şimdiden ağır bi krem kullanmak zararlı olabilir..
cilinique moisture surge extra refreshing eye gel aklıma yattı biraz. yağsız olması hoşuma gitti, çünkü gözaltlarım we göz kapaklarım çok yağlıdır zaten.
ayyy üfff çok kararsızım, hangisini alsam bilemiyorum :x
gamzee
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen billiejean » Prş Haz 01, 2006 3:04 pm

mitzi yazdı:
mercimek kadar alıp iki işaret parmağını birbirine değdiriyorsun sonra göz çevresine gözaltından başlayarak masaj yaparak yediriyorsun canım..ikinci aşama göz kenarlarından gerip biraz bekliyorsun sonra kaşlardan gerdirip bekleterek kremin iyice emilmesi sağlanıyor çizgileri açarak.:)

Canım göz kremi işaret parmağı ile sürülmez, çok kullanıldığı için güçlü bir parmaktır ve hassas göz çevresine zarar verebilir, göz kremi daima yüzük parmağı ile sürülür.

Bir de asla göz çevresine masaj yapılmaz, masaj yapan hareketlerle hele ki yuvarlak hareketlerle kesinlikle göz kremi sürülmez, şakaklara doğru, bastırmadan birkaç kez tek yöne doğru geçilir, sonra cildin kendisinin emmesi beklenir.

Göz bebeğinden başlayıp kaz ayaklarında bitirilir, üst kapağa geçilir, tekrar göz bebeklerinden başlayıp kaz ayaklarında bitirilir.Böylece daha çok kırışma ihtimali olan kaz ayağı bölgesine 2 kat krem gelmiş olur.
Kullanıcı avatarı
billiejean
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen daphne » Prş Haz 01, 2006 4:33 pm

kizlar bir sitede Elizabeth Arden ceramide eyes kapsüllerinden övgüyle bahsediliyordu ve kullananlarin hepsi de torbalanma ve morluklara cok iyi geldigini soyluyor.Strawberry de fiyati cok pahali da sayilmaz ben deneyecegim.
daphne
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen muhendis » Prş Haz 01, 2006 5:50 pm

ben body shoptan jel kıvamlı göz kremini alıcam bakalım hafif bir ürüne benziyor şimdiden abartırsam ilerki yaşlarda fayda etmez
Kullanıcı avatarı
muhendis
Moderatör
Moderatör

Re:

Mesajgönderen gwebb » Prş Ağu 03, 2006 7:43 pm

daphne yazdı:kizlar bir sitede Elizabeth Arden ceramide eyes kapsüllerinden övgüyle bahsediliyordu ve kullananlarin hepsi de torbalanma ve morluklara cok iyi geldigini soyluyor.Strawberry de fiyati cok pahali da sayilmaz ben deneyecegim.

yazin bi ara e ardenin ceramide plump perfect spf 30 unu denemistim gayet iyi idi ama ben active moistten vazgecemiyorum.
Kullanıcı avatarı
gwebb
SüsLü
SüsLü

Re:

Mesajgönderen angedemusiqu » Prş Ağu 03, 2006 9:06 pm

zoix yazdı:23 yaşında başladım. lancome ile başlamıştım. daha sonra helena rubinstein ve o kaybolunca da biotherm ve clinic ile devam ettim. aralarında en iyisi helena rubinstein collagenist eye zoom'du. şimdiyse yengemin kullandığı ve hayran kaldığım dior capture kullanıyorum. kızın gözaltında kırışıklık kalmadığı gibi bebek gibide cildi oldu. hayranlığımdan aldım bende. daha 15 gün olduğu için fark göremiyorum. inşallah faydasını görür tavsiye ederim burdan.

ee zoixcim nası oldu göz çevren?
Kullanıcı avatarı
angedemusiqu
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen angedemusiqu » Cum Ağu 04, 2006 12:17 am

kızlar ben 18 yaşındayım sizce çok mu erken göz kremi için?
göz çevremde hiç bir problemim yok.sadece gözlerimi kıstığımda minik çizgiler oluşuyor-miyop olduğum için gözlerimi kısıyorum bazen-.napsam sizce?
Kullanıcı avatarı
angedemusiqu
SüsLü
SüsLü

Re:

Mesajgönderen zoix » Cum Ağu 04, 2006 7:20 am

angedemusiqu yazdı:ee zoixcim nası oldu göz çevren?

göz çevremde pek bir değişiklik yok tatlım ya. kırışıklıklar azalmadı da çoğalmadı da. hafif ve rahatsız etmeyen bir krem aslında. denemeye devam anlayacağın. birde sormuşsun benim için erken mi diye ya. ben erken diyorum. daha o kadar genç ve taze bir cildin var kiiii. gözünü kıssandaaa, sıkı sıkı kapatsan da sende daha kırışıklık fln olmasss. markaların young serilerini kullanman senin için daha iyi olur gibi.
Kullanıcı avatarı
zoix
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen angedemusiqu » Cum Ağu 04, 2006 7:59 am

teşekkür ederim canım :kisslove:
Kullanıcı avatarı
angedemusiqu
SüsLü
SüsLü

Re:

Mesajgönderen ereshanen » Cum Ağu 04, 2006 11:31 am

angedemusiqu yazdı:kızlar ben 18 yaşındayım sizce çok mu erken göz kremi için?
göz çevremde hiç bir problemim yok.sadece gözlerimi kıstığımda minik çizgiler oluşuyor-miyop olduğum için gözlerimi kısıyorum bazen-.napsam sizce?

BENCE ERKEN 18 YAŞ BU KREMLER İÇİN BENİMDE YAŞIM 18 AMA ŞİMDİDEN BAZI ÖNLEMLER ALMAYA BAŞLADIM MESELA GÜNEŞ KREMİ SÜRMEDEN ÇIKMIYORUM VE TABİ GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ ÇOK ÖNEMLİ BENCE BU YAŞTA ALABİLCEĞİMİZ EN İYİ ÖNLEMLER BUNLAR
Kullanıcı avatarı
ereshanen
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen muhendis » Cum Ağu 04, 2006 1:48 pm

bende kullanmıyorum bir ara heves edip almıştım ama kullanmadım yaşımda 23 bence erken daha bu yaşta başlarsam ilerde naparımki..annem45 mesela ve hiç kullanmaz göz altı kremi. 20sinde krem bağımlısı olup 30unda botoxa koşan bayanlardan bin kat güzel pürüzsüz bebek gibi cildi var bende onu örnek alıyorum cildini temizler gülsuyu sürüp nemlendiricisini sürer o kadar genç kız gibi maşallah
Kullanıcı avatarı
muhendis
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen caglaa » Çrş Ağu 09, 2006 9:36 pm

kızlar size biraz abartı gelebilir ama benm annem 60 yaşında ve yüzünde tek bi kırışık yok(tabiki öle botoxlu gibi diil sarkmalar fln var ama kimse yaşına inanmıo:) sdc göz çevresindeki ve ağız yanndaki çizgi derinleşmiş okdr.ve gençliğinde deli gibi makyaj yaparmış ancak çıkartmadana asla yatmazmış şimdeyse hiç makyaj yapmıo sdc ruj bile onu makyajlı gösterio ayrıca şimdi yüzünü ne özel bişiler temizlio nede kırışık için kremler kullanıo tek kullandıı şey saf e vitamini yurt dışından getirtmşti ama sanırım ithal ürün satan yerler oluo pasajlarda oaralarda var.
Allah ım nolur bu genetetik olsun pek sanmıorum ama. kim bilir ben 60 yaşmda nası olcam::))
Kullanıcı avatarı
caglaa
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen billiejean » Prş Ağu 10, 2006 1:35 pm

caglaa yazdı:kızlar size biraz abartı gelebilir ama benm annem 60 yaşında ve yüzünde tek bi kırışık yok(tabiki öle botoxlu gibi diil sarkmalar fln var ama kimse yaşına inanmıo:) sdc göz çevresindeki ve ağız yanndaki çizgi derinleşmiş okdr.ve gençliğinde deli gibi makyaj yaparmış ancak çıkartmadana asla yatmazmış şimdeyse hiç makyaj yapmıo sdc ruj bile onu makyajlı gösterio ayrıca şimdi yüzünü ne özel bişiler temizlio nede kırışık için kremler kullanıo tek kullandıı şey saf e vitamini yurt dışından getirtmşti ama sanırım ithal ürün satan yerler oluo pasajlarda oaralarda var.
Allah ım nolur bu genetetik olsun pek sanmıorum ama. kim bilir ben 60 yaşmda nası olcam::))

Canım bunun tamamen olmasa da büyük oranda genetik olduğunu düşünüyorum, etrafta gördüğüm örneklerden bu sonuca vardım. Annesinde göz çevresi ya da ağız kenarları diğer yerlere göre daha kırışıksa kızında da benzer oluyor.

Bizim bir komşumuz var, kadının yüzü acaip kırışık, resmen harita gibi, hatta bizim üst komşunun küçük kızı ona "buruşuk teyze" diyor kadın bozuluyor :lol: neyse kadının bir kızı var ve şu an 32 yaşında yeni evli, ama hiç tanımayan biri rahat bu kadın 45 yaşında der, 32 yaşındaki genç kadının suratı kırışık içinde, göz çevresini bırak, yanaklarında bile dikine çizgiler yavaş yavaş oluşmaya başlamış :cry:

Şarkıcı Nilüfer'i biliyorsunuz, kadın neredeyse 60 yaşında ve hala 40 gibi duruyor, çok genç bir cildi var, zaten ufak tefek de bir kadın, küçük gösteriyor, bir gazete röportajını okumuştum, bu güzel cildin sırrı ne diye soruyorlar, o da diyor ki, evet ben de yediğime içtiğime dikkat eden biriyim ama, öyle özel bir çaba sarfetmedim cildim için hiçbir zaman, ama benim anneme baksanız aynı yaşta duruyoruz, ki anneannem de öyleymiş, kimse inanmazmış annemin annesi olduğuna diyor, kısacası büyük ihtimalle sen de annene benzersin...
Kullanıcı avatarı
billiejean
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen caglaa » Prş Ağu 10, 2006 7:42 pm

inşallah canımm ama cildim okdar kuruki krem sürmediimde inanılmaz gerilio cildim şimdiden böle kurursam çabuk yaşlanırım die gelio ama umarım öle olmaz:(
ayrıca nilüfer bişi yapmıorum özel olarak dior ama cilt bakımına vb. kesin gidiodur
Kullanıcı avatarı
caglaa
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen caglaa » Prş Ağu 10, 2006 7:43 pm

buarada annelerden konu açılmışken lerzan mutlulunun annesini gördünüzmü kızlar kardeş gibiler yoksa aşırı makyajmı öle gösterio ne dersiniz
Kullanıcı avatarı
caglaa
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen nupelda » Prş Ağu 10, 2006 10:39 pm

caglaa yazdı:buarada annelerden konu açılmışken lerzan mutlulunun annesini gördünüzmü kızlar kardeş gibiler yoksa aşırı makyajmı öle gösterio ne dersiniz

evet ben gördüm inanamadım bence makyajdan falan değil, kadın çok genç görünüyor.. hiç bir makyaj ürünü bu kadar yapamaz :)
Kullanıcı avatarı
nupelda
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen caglaa » Cum Ağu 18, 2006 4:41 pm

bencede kesin estetik falan bişi var ayrıca saçının rengide çok gzl hem kendisinin hem annesinin ztn aynı renk sanırım:))
Kullanıcı avatarı
caglaa
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

ÖncekiSonraki

Dön Cilt Bakımı Ürünleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir