Cilt Bakımı ürünleri hakkındaki yorumlarınız ve tavsiyeleriniz.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: eleanor - Güzelliğine Düşkün
#130040 kızlar yaa
bepanthen krem aldım
plus mlus deildi
göz altlarıma da sürdüm tüm yüzümle birlikte
ama maafetti göz altlarımı :(
ay napicim şimdi ben :cry:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: eda27 - Güzelliğine Düşkün
#133002 kızlar sizinle son bir haftadır denediğim cilt bakımımı paylaşayım, süper iyi geldi yüzüme aynayla barıştım tekrardan :lol: yağlıya yatın karma hassas bi cildim var.
sabah zinco sabunla yıkayıp, decubal krem ve üstüne vichy spf60 kremi sürüyorum akşam da yine zinco ile yıkayıp bepanthene yeşil tüpten sürüyorum yüzüme ve aradan bir hafta geçmesine rağmen gerçekten iyi görünüyor yüzüm elinizde varsa bu malzemeler bi deneyin isterseniz. yalnız zinco göz çevresini kurutuyo bu nedenle göz çevresi için elinizde mevcut olan nemlendiricileri de kullanmayı ihmal etmeyin. sonra sonucu paylaşın bakalım size de iyi gelecek mi? :wink:
Kullanıcı avatarı
#133004 bu arada belirtmeyi unutmuşum haftada iki kez de akşam banyoda yüzüme m.asam peeling kremiyle peeling yapıp daha sonra bepanthene ile nemlendiriyorum. :wink:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: pudahepa - BaKımLı
#133108 yok kızlar yaa bu sivilce izlerine hiç bişey iyi gelmiyo ben umudumu kestim :cry:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: Nihande - Güzelliğine Düşkün
#133121 Bende önceleri Bepanthene kullanıyordum hatta sabah akşam temiz cilde ve banyodan çıktıktan sonra ama pekte emin değildim yararı olup olmadığundan aynı zamnada araştırıyordum ve bu formda bir yerlerde bir açıklama banada çok mantıklı geldi azalttım.

Şimdi hem nemlendirmek hemde yaşlanma etkilerini azaltmak için \"Skincode\" setini aldım gece+gündüz kremi+serum ve maskesi eczacı ilk defa kullanacaksan bununla başla dedi aranızda kullanan varmı?
Çok fazla araştırmaya zamanım olmadığından senktomlarını merak ediyorum.

Aynı zamanda clean&clear 'ın peeling, tonik ve nemlendiricisinide her sabah ve akşam kullanıyorum ama cildimde kuruluk oldu.

Bu iki ürünüde kullanmış olan arkadaşlarlar bilgi verirseniz sevinirim.
Gönderen: kristal - Güzelliğine Düşkün
#134394 kizlarrrr :P herkes biyerlerine bepantene kulaniyor iyi geliyomus benimde sacimda boyadan yanmis bi tutam sac vardi bende deniyim dedim surdum cok iyi geldi :P bu bepantene mucuzevi biseyyyymis
Gönderen: pitikare - Güzelliğine Düşkün
#134413 walla ben banyodan sonra mavi olanı ayaklarıma sürüyorum süper yapıyo pamuk gibi.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: Eece - Güzelliğine Düşkün
kristal yazdı:kizlarrrr :P herkes biyerlerine bepantene kulaniyor iyi geliyomus benimde sacimda boyadan yanmis bi tutam sac vardi bende deniyim dedim surdum cok iyi geldi :P bu bepantene mucuzevi biseyyyymis

cnm bnm enştem eczacı bigün işte saçlarıma krem sürüodm biyandnda söleniodm saçlarıma oda dur dur krem sürme al bunu sür die bepanthene werdi yumuşacık oldu saçlarım artık hiiç ayrmıorm ztn dudaklarımada sürüorm çok çatlıolar bazen ellerime ayaklarımada sürüorm çk ii gelio walla :)
Eece yazdı:cnm bnm enştem eczacı bigün işte saçlarıma krem sürüodm biyandnda söleniodm saçlarıma oda dur dur krem sürme al bunu sür die bepanthene werdi yumuşacık oldu saçlarım artık hiiç ayrmıorm ztn dudaklarımada sürüorm çok çatlıolar bazen ellerime ayaklarımada sürüorm çk ii gelio walla :)

sahimiiiiiiii saclarin islakkenmi surdun cnm :P
Kullanıcı avatarı
Gönderen: denizz - Güzelliğine Düşkün
Eece yazdı:cnm bnm enştem eczacı bigün işte saçlarıma krem sürüodm biyandnda söleniodm saçlarıma oda dur dur krem sürme al bunu sür die bepanthene werdi yumuşacık oldu saçlarım artık hiiç ayrmıorm ztn dudaklarımada sürüorm çok çatlıolar bazen ellerime ayaklarımada sürüorm çk ii gelio walla :)
tam olarak nasıl kullanılıyo ıslak kuru benim saçlarım hem boyadan hem kıvırcık olduğundan çok kuru acaba işe yararmı :roll:
Kullanıcı avatarı
kristal yazdı:cnm bnm enştem eczacı bigün işte saçlarıma krem sürüodm biyandnda söleniodm saçlarıma oda dur dur krem sürme al bunu sür die bepanthene werdi yumuşacık oldu saçlarım artık hiiç ayrmıorm ztn dudaklarımada sürüorm çok çatlıolar bazen ellerime ayaklarımada sürüorm çk ii gelio walla :)

sahimiiiiiiii saclarin islakkenmi surdun cnm :P[/quote]

cnm kuryken sürdm 7/24gbi ama ıslakken sürülürmü bilmiorm sürülür herlde
Kullanıcı avatarı
denizz yazdı:tam olarak nasıl kullanılıyo ıslak kuru benim saçlarım hem boyadan hem kıvırcık olduğundan çok kuru acaba işe yararmı :roll:

cnm bnm saçlarım düz bnde güsel oldu ama kıwırcıksa saçların nası olur bilmiorm dene bi istersen
Eece yazdı:cnm bnm saçlarım düz bnde güsel oldu ama kıwırcıksa saçların nası olur bilmiorm dene bi istersen

dalgali canimcim bendede guzel olur heralde :P
Kullanıcı avatarı
#134892 kızlar doktorlar haftada çok özel durumlar olmadığu takdirde en fazla iki kez banyo yapmanın sağlıklı olduğunu söylüyorlar, bu bepantheni saçlarınıza sürdüğünüzde ta banyo yapana kadar birkaç gün saçlarda kalıyo mu yoksa hemen aynı gün akşam banyo ile temizlenmek zorunda mı? aynı soruyu jöle, briyantin ve saç kremleri için de soruyorum? ayrı ayrı cevaplarsanız sevinirim? hangileri aynı gün temizlenmeli saçlardan hangileri bidahaki banyoyu bekleyebilir bilgi verirseniz sevinirim. teşekkürler
Kullanıcı avatarı
#134894 afedersiniz kızlar saç köpüğü ve spreyini eklemeyi unutmuşum?? saç sağlığı açısından bunlar sürüldükten sonra kaç gün içinde temizlenmeli saçtan?
Kullanıcı avatarı
Gönderen: maryy - SüsLü
#134906 Canım benim kuaförüm ne olursa olsun iki günden önce yıkama der hergün yıkanan saç çabuk yıpranırmış ben iki günden önce yıkamam zaten saçıma jöle de uygulasam 2 gün kullanırım sende öyle yap ve çok sıcak suyla yıkama ılık suyla ve bol durula
Gönderen: melis25 - Güzelliğine Düşkün
#136219 işinize karışmak gibi olmasın ama kızlar hangi nemlendiriciyi sürseniz saçınıza güzel oluyo. ben öyle yapıyorum briyantinim bittiğinde. :?
Kullanıcı avatarı
Gönderen: clarins - Güzelliğine Düşkün
#163777 kızlar bepanthen i ben yaklasık 5 yıldır düzenli olarak yüzümü yıkadıktan sonra kullanıyorum(kremini) cildim karma ve cok faydalı olduğunu düşünüyorum t bölgemede sürmeme rağmen asla sivilce problemim olmadı.tüylerimde ise bi farklılık yok hala azlar.saclarınıza ampul kullanmanızı tavsiye ederim.kremden daha etkili olur. :P
Kullanıcı avatarı
Gönderen: halabitmedi - Güzelliğine Düşkün
#164486 kızlar şimdi bu bepanthen(sivilceleri izlerini değil ama)geçiriyo mu gçrmiyo mu?
Gönderen: peling - Güzelliğine Düşkün
#167391 merhaba arkadaşlar, göz altımda morluklar var doktorum bebanthen in merhemini tavsiye etti, çok iyi nemlendirdiği için o bölgenin kurumasını engelliyormuş. bir de kremini aldım, yazılanlardan cilde çok iyi geldiği söyleniyor. fakat başka bir sitede bir doktor bu kremi ya da merjhemin sorun yoksa kullanılmaması taraftarı. kafam karıştı...
#167393 cildimde sivilce izleri var acaba bebanthen in kremi bu izlere iyi gelir mi, göz altlarına merhemi kullandım ama düzenli kullanmadığım için bir etkisini görmedim
Kullanıcı avatarı
Gönderen: drBeauty - BaKımLı
peling yazdı:merhaba arkadaşlar, göz altımda morluklar var doktorum bebanthen in merhemini tavsiye etti, çok iyi nemlendirdiği için o bölgenin kurumasını engelliyormuş. bir de kremini aldım, yazılanlardan cilde çok iyi geldiği söyleniyor. fakat başka bir sitede bir doktor bu kremi ya da merjhemin sorun yoksa kullanılmaması taraftarı. kafam karıştı...

yuh yani canım eminmisin bi doktorun tawsiye ettiğine :o
1-bepanthene göz altına sürülmez
2-merhem olanı hiç hiç sürülmez(değil göz altı yüze bile sürülmez)
3-morlukla uzaktan yakından alakası yok
:roll:
#168869 gerçekten cilt doktorum söyledi, göz altlarım çok kuru olduğu için bepanthen merhem nemlendirirmiş, demek ki o kadar zararlı değil.....
Kullanıcı avatarı
Gönderen: eleanor - Güzelliğine Düşkün
#170140 kızlaaarrrrrrrrr :o
dellendiniz mi bepanteni sakın ola ki göz altınıza sürmeyin sakıınnn!!!
kaş yapayım derken göz çıkarırsınız :evil:
tecrübe konuşuyo :oops:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: moonshine - Güzelliğine Düşkün
#170141 Arkadaslar bepanthenin günlük kullanim icin zararli oldugu kanisi yaygin forumdaki arkadaslar arasinda. Arastirdim bepanthenin üreticisi roche birde bepanthol serisi cikarmis bunda yüz kremide var belki az cok ayni etkiyi yapar ve en azindan iciniz rahat olur..
Kullanıcı avatarı
Gönderen: westday - Güzelliğine Düşkün
#237106 arkadaşlar bepnthene krem olanını ne zamandır piyasada yok deniliyo.artık üretilmicekmi yaa.ben çok seviyordum özellikle kokusunu.ama bulamıyorum 1 aydır nerdeyse .sinir oldum.sizin bir bilginiz varmı bu konuda.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: Pixie79 - Moderatör
#237139 Westday 3-4 hafta oluyor herhalde... Muhtemelen yeni versiyonu çıkmadan önce böyle bi stok problemi olmuştur.. Ben Nişantaşı Valikonağı Eczanesi'nden almıştım, sana da yakınmış.. ;)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: lilith - Güzelliğine Düşkün
#237276 ben de bir süredir bulamıyorum ya bepanthene kremi :roll: pixiecim ambalajı nasıl olmuş ki en son bayer tarafından alınmıştı ve beyaz ambalajda çıkıyordu. her yerde krem formu çıkmıyor merhem var diyorlardı.sen de krem formunu aldın di mi canım? yeniden çıktıysa kesin almam lazımmmm :music:
Gönderen: bilgesude123 - Güzelliğine Düşkün
#237397 merhaba, yeni kayıt oldum, herkese sevgiler, seboreik dermatid hastasıyım, şu an elidel krem kullanyrum,memnunum , daha önce kortizonlu kremlerden kulandıklarm geçici çözüm oldu, bakalım bu nasıl, kortizonsuz olduğu için rahat kullanyrum,nemlendirici olarakta bepanthene düşünyrum,umarım çözüm olur, herkese acil şifalar diliyrum, cevaplarınızı beklyrum
Gönderen: pelin89 - Güzelliğine Düşkün
#264676 gecmişolsun canım bendede aynı rahatsızlık var bende kortizonlu kremler kullandım fakat gecici bi sure gecti tekrar yeniledi.doktorum suan elidel krem verdi.onu kullanıcam iyi gelir inş.kortiznlu ilaclar acayip cildimi incellti bir an once gecer inşalllah.cok hasaslastı cildim.egzamalı bolgelere elidel kremden once nemlendirici sursem bi zararı olur mu acaba gerliyo cunku suratım :cry:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: dodude - SüsLü
#264703 bnedede var bepanthene ama sadece yazın kullanıyorum bnn denizden fln çıktıktan sonra vücüduma dinlendirme amaçlı sürüyorum bide güneş yanıklarına birebir harika bi etki sağlıyo ark.lar hemen geçiriyo ;)
Gönderen: noirechate - Güzelliğine Düşkün
bilgesude123 yazdı:merhaba, yeni kayıt oldum, herkese sevgiler, seboreik dermatid hastasıyım, şu an elidel krem kullanyrum,memnunum , daha önce kortizonlu kremlerden kulandıklarm geçici çözüm oldu, bakalım bu nasıl, kortizonsuz olduğu için rahat kullanyrum,nemlendirici olarakta bepanthene düşünyrum,umarım çözüm olur, herkese acil şifalar diliyrum, cevaplarınızı beklyrum

canım elidel kremi ben de senin gibi kortizonlu kremlerden bıktığım için almıştım,ama araştırısan bu krem deri kanserine sebep oluyormuş bu nedenle çöpe attım.Doktorlar ancak uzun süreli kullanımda kanser riskinin arttığını söylüyorlar ,uzun veya kısa süre sonuçta riskli bir ilaç dikkatli ol derim evgiler.... :roll:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: missela - Güzelliğine Düşkün
peling yazdı:cildimde sivilce izleri var acaba bebanthen in kremi bu izlere iyi gelir mi, göz altlarına merhemi kullandım ama düzenli kullanmadığım için bir etkisini görmedim

bepanthen çok yağlı sivilce izlerin sivilceye dönüşebilir dikkatli ol bence..
Kullanıcı avatarı
Gönderen: esmeraldam - Güzelliğine Düşkün
#328399 arkadaşlar ben bephantene kullandım süperrrrrrrr ötesi şöyle anlatayım ben favorilerimi sorun edip sir ağda yapmaya başlayana kdr yüzümde hiçbi sorun yoktu sir ağdanın yüzümde oluşturduğu sivilce ve lekeleri görmenizi isterdim dışarı çıkmaya utanıyordum sora cildiyeye gittim bakarbakmaz bephantene yapıştırdı reçeteye bununla birlikte dekolte kısmımda sıcaklardan güneşten ve terden oluşan sivilcelerimi gösterdim orayada bephantol verdi hergün duş alıp o bölgeyi kuru tutmam gerktiğini söylemişti 2 haftada suratım bebek gibi oldu çünkü içeriğinde yenileyici kimyasal bi ürün var mankenlerin %70i bephanteni göz altı için kullanıyor şişkinliği alıyor halkaları gözle görülür biçimde yok ediyor kremlere vegüzellik merkezlerine yatırdığınız paralara yazık sonuç olarak ben 4 yıldır vücut losyonu olarak bephantol yüzüme ise peeling sonrası bephantene uyguluyorum bilginize
Kullanıcı avatarı
esmeraldam yazdı:arkadaşlar ben bephantene kullandım süperrrrrrrr ötesi şöyle anlatayım ben favorilerimi sorun edip sir ağda yapmaya başlayana kdr yüzümde hiçbi sorun yoktu sir ağdanın yüzümde oluşturduğu sivilce ve lekeleri görmenizi isterdim dışarı çıkmaya utanıyordum sora cildiyeye gittim bakarbakmaz bephantene yapıştırdı reçeteye bununla birlikte dekolte kısmımda sıcaklardan güneşten ve terden oluşan sivilcelerimi gösterdim orayada bephantol verdi hergün duş alıp o bölgeyi kuru tutmam gerktiğini söylemişti 2 haftada suratım bebek gibi oldu çünkü içeriğinde yenileyici kimyasal bi ürün var mankenlerin %70i bephanteni göz altı için kullanıyor şişkinliği alıyor halkaları gözle görülür biçimde yok ediyor kremlere vegüzellik merkezlerine yatırdığınız paralara yazık sonuç olarak ben 4 yıldır vücut losyonu olarak bephantol yüzüme ise peeling sonrası bephantene uyguluyorum bilginize

Resim
Kullanıcı avatarı
#329243 bephantene nin sarı beyaz kutulu olanını kullandım ben.mavisi daha çok yanıklar için falan kullanılıyo vede çok yağlı koku olarakda hoş deil yüzde.hatta mümkünse söyle bi önerim var çok hafif bephantol ve bephanteni avuç içinizde karıştırıp öyle sürün 2 hafta sonra alacağın sonuçlara inanamayacaksın.ben makyaj altı olarakda kullandım zemine bunu sürüp bekleyip sora makyaj yaptım birde geceleri yüzümü dove ile temizledikten sonra bephantene sürüp yattım ancak bephanteni sürdüğün müddet içersinde başka yüz temizleyici yada jel özelliklede peeling kullanmayın (bu yaraların ve izlerin sürekli açılmasından başka işe yaramaz) önemli olan nları kurutmak.mümkünse izler geçene dek bephantene den başka birşey sürmeyin yüzünüze .